wKtÊ Directe promotie SoVoCo onzeker m Gelijkspel helpt BDC niet ver op weg Gunstige ontwikkeling Soest Degradatieduel SEC onbeslist Broodnodige punten WZ'49 LTC optimistisch over kansen uis I ïerriel chten. eulen 3AGINA 20 WOENSDAG 7 APRIL 2004 SOESTER COURANT PAGINA 21 inderhoud 1 specialist Ie merken RA 5,- Eredivisieploeg Volco hakt knoop niet eerder dan eind april door VOLLEYBAL NVC gepasseerd; HFC op grotere afstand VOETBAL- zondag 1 Gifbeker nog niet leeg voor de groenwitten - c VOETBAL- zondag ZWEMMEN Rode kaart kost Duinkikkers kop tegen koploper Hans de Wit 3 duels geschorst TAFELTENNIS Kampioen Shot neemt met zege afscheid in stijl VOLLEYBAL Stam/SoVoCo houdt druk hoog yoor Unicornus Eindzege in nacompetitie hangt na twee duels aan zijden draad I HANDBAL Sportiviteit ditmaal centraal in duels met Geinoord SEC komt niet tot scoren tegen WA Tennissers Soestdijk gaan voor topklassering in 3e klasse TENNIS KORFBAL Eemvogels blijft op de hielen van koploper Huizen schrijven uw ig - in bij het Jaarmee extra jblemen die door orden lische zekerheid werkelijkheid. :arissen.nl/jbv Belettering >est 035 - 58 80 425 www.stalenhoef.net 15 - 601 29 98 m bij (eren cetel! 3 met Daaks egels 3rstel. www.ford.nl De kans bestaat dat de dames van Stam/SoVoCo rechtstreeks naar de eredivisie promoveren, maar voor het eind van deze maand zal daar geen duidelijk heid over zijn. Het Ommense Volco neemt voor die tijd geen besluit over de toekomst van het eigen damesteam dat door financiële problemen dreigt te >vorden teruggetrokken. De Stichting Top Volco'94, waar in het damesteam van Volco was nlergebracht, kampte met een begrotingstekort en staakte vorige week haar activiteiten. Het recht om in de eredivisie te spelen is te rug gelegd bij de volleybalvereni ging Volco. Voorzitter Wichard Hollak liet gis termiddag aan deze krant weten dat de club haar positie in de ere divisie niet zomaar zal prijsgeven. De voormalig landskampioen speelt al zestien jaar op het hoog ste plan, heeft 25 Europa Cup duels achter de rug en vervult een belangrijke rol in de regionale sa menleving. De steunbetuigingen uit Ommen en wijde omgeving zijn talrijk en hartverwarmend, maar om een doorstart te kunnen maken heeft de club een geldschieter nodig die ruimhartig de beurs wil opentrek ken. 'Gisteravond heeft TV Oost nog een filmpje met een oproep aan sponsors uitgezonden. Daar vestigen we onze hoop op', aldus Hollak dje beseft dat het geen een voudige opgaVe is om genoeg geld binnen te halen, waarmee het te kort van dit seizoen kan worden gedicht en bovendien de begroting van volgend seizoen sluitend kan worden gemaakt. Er is geen ulti matum gesteld, maar voor eind april wordt geen besluit genomen omtrent het speelrecht voor de ere divisie, zegt Hollak. Dat is voor Stam/SoVoCo geen goed nieuws, reageert damestrai ner Derk de Saegher. Hij hoopte gistermorgen nog snel duidelijk heid te krijgen over rechtstreekse promotie, zodat hij alvast aan een volwaardig eredivisieteam had kunnen bouwen. De Saegher vraagt zich af of Vol co straks wel in staat is een team op de been te brengen, als ze ge noeg geld krijgt toegezegd. 'Dan hebben ze wel een sponsor, maar geen speelsters.' Omdat de stich ting Top Volco'94 niet meer aan de financiële verplichtingen kon voldoen, zijn de speelsters vrijge laten in wat ze nu willen doen. Het team is dit seizoen uitgespeeld en twee volleybalsters, onder wie El len Luttikhuis, trainen sinds eergis teren vrijblijvend bij Stam/SoVo- Co. Maandag hebben ze De Sae gher verteld dat ze binnen twee weken hun volleybaltoekomst wil len bepalen. Er zijn contacten met clubs in binnen- en buitenland. Met dit tweetal erbij zal Stam/ SoVoCo zeker niet uit de eredivi- In de wedstrijden tegen de Ko ninklijke HFC kon Soest niet terugkijken op een zeer ge slaagde serie. Maar zondag ga ven de blauwwitten daar een draai aan door in Haarlem de zege weg te kapen. Het werd geen royale overwinning (1-2), maar Soest bleef wel in het spoor van DCG, terwijl HFC nu lijkt te zijn afgehaakt in de titelrace. Daarnaast was NVC zo vriendelijk om van RKDES te verliezen, zo dat Soest nu weer de tweede plaats op de ranglijst inneemt. De voor sprong op de Naarders bedraagt twee punten, de achterstand op DCG één punt, maar de koploper gaat op Tweede Paasdag een wed strijd inhalen tegen middenmoter CDW en kan een gat slaan naar vier punten. Op zondag 18 april staan Soest en DCG tegenover elkaar op de Bos straat-Oost, mogelijk dat dan de beslissing valt, anders gebeurt dat in de twee laatste speelronden. Met het oog op de spannende slot fase van de competitie moet het Hans de Wit goed hebben gedaan, dat zijn ploeg eindelijk weer eens goed voetbalde. Na de grote ne derlagen tegen NVC en Almere en de povere overwinning op Roda'46 is dat goed voor het zelfvertrou wen van de voetballers. Soest had het beste van het spel en had wellicht in de vierde minuut uit een strafschop kunnen scoren als de verder prima leidende scheidsrechter een handsbal in het strafschopgebied van HFC niet over het hoofd had gezien. In aan vallend opzicht was Soest het ge vaarlijkst, Richard Pietersen en Vincent Schokker, vervanger van de geschorste Jordie Brouwer, zet ten de spitsen aan het werk. Het was dan ook tegen de verhou ding in, dat de Haarlemmers op voorsprong kwamen. De 1-0 viel na 25 minuten. Roy van der Mije schoot de bal uit een vrije trap te gen de paal en in de rebound was Mehmet Simsek er als de kippen bij. Op slag van rust liet HFC twee grote mogelijkheden op de 2-0 onbenut. Gesteund door de stand speelde HFC in de tweede helft terugge trokken en loerde het op de coun ter. Cederic Melchiot, eerder op de Bosstraat een plaaggeest, probeer de het met schoten, maar de de fensie stak daar telkens een been voor. Aan de overkant kwam Soest telkens een voet tekort voor het beslissende tikje bij een serie strafschoppen. Fortuinlijk Het duurde lang alvorens Soest in korte tijd de achterstand omboog ia een voorsprong en het was Schokker die daarin een grote rol speelde. In de 71° minuut nam hij een vrije trap op zo'n veertig me ter van het doel. Hoog kwam de bal richting doelmond, waar ieder een miste en Soest op fortuinlijke wijze op gelijke hoogte kwam. Vier minuten later passeerde Schokker met handige bewegingen enkele tegenstanders en legde hij terug op Mark van de Lee die de bal tegen het net schoot: 1-2. Soest kwam daarna niet meer in de problemen. De stand boven in de tweede klas se B: 1. DCG 18-37, 2. Soest 19- 36, 3. NVC 19-34, 4. Kon. HFC 19-30. 5. RKDES .18-26,6. Zee- burgia 18-26. tH'dscHe EC heeft zondag verzuimd m afstand te nemen van hek ensluiter Veenendaal. Het ge- jkspel (1-1) betekent dat de ompetitie tot het eind span end blijft voor de Soester club, laar ook voor Veenendaal, De ebra's en 't Goy. tené Ribberink had gekozen voor en behoudende spelwijze. 'Ge- 'oon afwachten en de tegenstan- er laten komen, die staat tenslotte P de laatste plaats en moest dus 'el komen', aldus Ribberink die oopte dat zijn ploeg eindelijk sns het openingsdoelpunt zou vnnen maken. De 125 toeschou- ers hadden zich wat anders voor- esteld van een heus degradatie- nel, want het was een matige edstrijd. e thuisclub koos toch voor de anval, in tegenstelling tot wat Jbberink predikte. En het waren e gasten uit Veenendaal die zich eperkten tot uitvallen, maar geen ansen kregen van de Soester de- :nsie met een perfect spelende lark Boetekees aan het hoofd. Vperend voor het seizoen was an ook dat in de 16c minuut doel- ïan Fred Kentie, die nog geen bal ad aangeraakt, toch het leder uit et net mocht halen. De spits van éenendaal gleed als sluipmoorde aar door de defensie en tegen de crhouding in werdt het 0-1. In de 33c minuut kreeg Cihan Sag nog een mogelijkheid maar zijn schot strandde. Vlak voor rust drong SEC nog even aan en Ra- mon Heijen en Ronald van Dor- restein hadden de gelijkmaker op de schoen liggen, maar beiden wa ren niet trefceker. Na rust bracht Ribberink Robert Reehorst in de ploeg en het werd een goed optre den van de 18-jarige A-junior. Reehorst bracht wat meer vaart en agressiviteit op links. 'Het ging best lekker. Zaterdag had ik al ge speeld in de junioren, en vandaag viel ik weer in, volgend seizoen hoop ik in de basis te staan, want ik blijf bij SEC, ik heb het hier erg naar mijn zin', reageerde Reehorst. In de 50c minuut kwam dan de verdiende gelijkmaker, een afge meten vrije trap van Antek Wojt- kowski bereikte Ramon Heijnen die met het hoofd fraai raak knik te: 1-1. Nog geen minuut later kre gen de gasten hun enige kans van de tweede helft, maar de bal be landde op de lat. Marcel Dorres- tein had intussen de twijfelachtige eer de enige kaart van de wedstrijd te krijgen (geel). Beide partijen hadden zich inmid dels verzoend met de puntende- ling. Maar Ribberink was niet te vreden over het behaalde resultaat. 'We hebben aanvallend te weinig gebracht, we hebben een mindere wedstrijd gespeeld tegen een min dere ploeg. Elk duel wat nu nog volgt zijn gewoonjinales. Ik hoop sie degraderen, zegt De Saegher. Hij denkt nu dat deze twee grote vissen aan zijn neus voorbij gaan, omdat de Soester club over veer tien dagen nog niet weet waar ze aan toe is. Zoals het er nu naar uit ziet, zal Stam/SoVoCo, dat zater dag met 4-0 van Armixtos won, in de week van 1 tot en met 8 mei met Donitas en WC moeten strij den om twee plaatsen in de eredi visie. Alleen als Volco eerder de handdoek in de ring gooit, kan deze driekamp achterwege worden gelaten. Maar tegen die tijd heb ben potentiële nieuwkomers mo gelijk al een andere club gevonden. Stam/SoVoCo vond enkele maan den geleden een bedrijf dat bereid is het hoofdsponsorschap van het damesteam van Stam/SoVoCo op zich te nemen. Voorwaarde is dat de ploeg naar de eredivisie promo veert. Over de hoogte van het be drag wil niemand mededelingen doen, maar volgens de teamleiding is het toereikend om een represen tatieve ploeg samen te stellen. Tussen drie tegenstanders weet deze Seccer de bal toch met het hoofd te verlengen. Foto: Foto Bell het niet, maar ik denk dat dit sei zoen de gifbeker nog niet leeg is.' Zondag 18 april ontvangt SEC de Zebra's. De stand onderin: 9. 't Goy 19-17, 10. SEC 19-17, 11. Zebra's 19-16,12. Veenendaal 19- 14. Ondanks een 4-0-voorsprong kon den de heren van de Duinkikkers het niet bolwerken tegen koploper Alliance. Het werd 7-13. Cruciaal in het duel was de definitieve uit sluiting van Ruud Lecluse, waar door de Soesters bijna de helft van de wedstrijd met een man minder speelden. Bij een 4-2-voorsprong werd hij belaagd door een tegen stander en toen hij zich te opzich tig verdedigde, kon hij vertrekken. Een numerieke minderheid heeft bij waterpolo meestal gevolgen, zeker als dat voor langere duur is. Het was dan ook gauw gedaan met de voordelige marge van de Duin kikkers. Trainer Hans de Wit is door de KNVB voor drie duels ge schorst. De oefenmeester van Soest kreeg enkele weken gele den rood vanwege aanmerkin gen op de leiding tijdens het uitduel met Almere. De blauw witten moeten in deze compe titie nog drie wedstrijden spe len. De Wit mag niet coachen en zich evenmin in de kleedka mer vertonen. Achter de afras tering bij de dug-out staan, is niet verboden. Kampioen Shot heeft in stijl af scheid genomen van de eerste klasse. In de laatste wedstrijd van de competitie werd Over 't Net 2 met 9-1 aan de kant gezet. Dat de titel al was binnengesleept, weer hield de tafeltennissers er niet van om de tegenstander resoluut te kloppen. Alleen Marcel Jansen verloor mét 12-10 in de vijfde game van de partij tegen Jeroen Schuurman. Verder had Hans van Gooi een beslissende slagenreeks nodig tegen John Oudendorp, maar de andere partijen gingen eenvoudig naar Shot. In tien wedstrijden speelde de ploeg maar liefst 78 punten bij el kaar. Dat is leuk, maar de spelers zijn blij dat ze na de zomervakan tie weer in de hoofdklasse mogen uitkomen. Kopman Van Gooi: 'Het is belangrijk voor Shot en is goed voor de uitstraling van de club.' Jurjan van Slooten had toch 'aardig opgezien' tegen het duel met Ace. Om de druk op ach tervolger Unicornus hoog te houden, moest de midweekse uitwedstrijd met 4-0 worden gewonnen. En dat gebeurde: 20-25,20-25,17-25,15-25. De trainer ('ik ben hier echt blij mee') en de volleyballers kunnen even betrekkelijk lui achterover leunen, want nu is Unicornus aan zet. De Bunschoters verspeelden afgelopen weekeinde een punt en moeten eerst nog een wedstrijd in halen. Winnen ze die met 4-0, dan brengen ze het verschil terug tot twee punten, terwijl zowel Unicor nus als Stam/SoVoCo dan nog één duel moet spelen. Ervan uitgaande dat Unicornus de twee laatste duels met 4-0 wint, heeft Stam/SoVoCo op 18 april in De Bunt voldoende aan een 3-1- zege op US 3 dat derde staat, maar wel op ruime achterstand. Tegen Ace was het spel van Stam/ SoVoCo aanvankelijk niet van de beste kwaliteit, omdat er spanning op de spelers stond. Zij beseften dat ieder setje dat wordt verloren straks van doorslaggevende bete kenis kan zijn. Toen de tweede set ook was binnengehaald, viel de druk weg. Het was vooral Brad Taylor die zijn team op de rails had gezet. De routinier kwam in de tweede set in het veld voor de jon ge Gerlof Verstoep, sloeg gewoon de ballen binnen en enthou siasmeerde zijn teamgenoten. Toch zijn de oude en de jonge vol leyballer absoluut geen rivalen van elkaar. Van Slooten: 'zc maken el kaar juist beter. Als je ziet hoe Brad met Gerlof bezig is, gewel dig. Dat komt, denk ik, door zijn Amerikaanse mentaliteit. Hier is dat wel eens anders.' Tot 17 april blijft Stam/SoVoCo uiteraard doortrainen. Vanavond speelt de ploeg in Amstelveen de kwartfinale om de rayonbeker te gen AMVJ uit de top van de der de divisie. 'We moeten realistisch zijn. Verlies was dodelijk geweest en dit gelijkspel moet je ook als zodanig beschouwen.' Paul van den Deijssel was duidelijk in zijn commentaar op de punten- deling van Smeeing/BDC en Swift in sporthal Beukendal. Na twee van de zes ronden in de nacompetitie zijn de kansen op de eindzege voor de Soes ters danig geslonken. 'In de voorbeschouwing heb ik ge zegd dat je thuis alles moet winnen en uit zoveel mogelijk punten moet pakken. Dan wordt het na dit gelijkspel dus moeilijk', aldus de trainer/coach. De nederlaag, uit bij Groene Ster, kwam tot stand na een duel waar in alles werd gegeven. Maar zon dagmiddag liet Smeeing/BDC, dat in de competitie negen van de elf thuiswedstrijden had gewonnen en Swift tweemaal de baas was geble ven, het lelijk liggen. Dat was vooral te wijten aan een dramatische opening, waarin de spelpatronen niet te herkennen waren en de topschutters het lieten afweten. 'Bij Koen Smeeing was er denk ik sprake van overgeconcen treerdheid. Robert Wijnen had de dag ervoor waarschijnlijk iets ver keerds gegeten en dan druk ik me netjes uit.' Het gevolg was dat het na een kwartier 4-10 voor de gasten was. Van den Deijssel nam een time- out en gebood tot mandekking op Tegen Swift was Guus Tourné eenmaal succesvol. Hier is hij op de boomlange Zewald en Schol ten. Swift raakte het spoor even bijster en dat bood Smeeing/BDC de gelegenheid om via de routi niers Charles van Kordelaar en Richard van den Hoef terug in de wedstrijd té komen. Halverwege (10-12) was alles weer open. Daarna knokte Smeeing/BDC voor wat het waard was en raakte Koen Smeeing weer in normale zoek naar een gaatje in de defensie van de Arnhemmers. Foto Bell doen. Negentien minuten voor het eind kwamen de Soesters langszij (16-16), waarna de wedstrijd har der werd en de scheidsrechters met tijdstraffen gingen strooien. Eerst werd Arnhemmer Prenen het slachtoffer (drie keer twee minu ten), niet lang daarna moest ook Smeeing (na zeven doelpunten) inpakken. Volgens Van den Deijs sel was die laatste beslissing zeer discutabel en had het voortijdig vertrek van de topscorer gevolgen voor zijn ploeg. Omdat Jos Lans was geschorst en Wijnen niet meer dan een figurant was, kon Smeeing/BDC niet meer op z'n drie meest productieve spelers re kenen en dat was iets te veel van het goede. Het publiek werd in de slotfase de grote winnaar, omdat ze van alles en nog wat kreeg geserveerd door de twee ploegen die bleven vech ten voor de overwinning. In de tweede helft miste Smeeing/BDC te veel kansen om daar aanspraak op te kunnen maken. Met het ge lijkspel was Smeeing/BDC het minst gebaat, terwijl het resultaat voor Swift zo slecht niet was. Smeeing/BDC moet nu absoluut op zaterdag 17 april winnen van DES'72, wil het nog blijven mee doen in de strijd om de eerste plek die recht geeft op promotie- en degradatiewedstrijden tegen de nummer elf uit de eredivisie. 'Ik wil de nacompetitie nog steeds winnen. Omdat we in het paas weekeinde niet hoeven te spelen, mogen de spelers deze week zelf bepalen of ze komen trainen of niet. Als ze er dan volgende week maar weer staan', aldus Van den Deijssel die teleurgesteld was over het gelijkspel. 'We hebben zondag onder de maat gepresteerd. Maar als we het straks niet halen, dan zijn deze wedstrijden in ieder ge val goed om ervaring op te doen en te leren met spanning om te gaan.' De stand in de nacompetitie: 1. Groene Ster 2-4, 2. Swift 2-3, 3. Smeeing/BDC 2-1, 4. DES'72 2- 0. VOETBAL- zaterdag I VOETBAL zaterdag Voor de titel deed Geinoord niet echt meer mee, maar niet temin was de 1-3-zege van WZ'49 in Nieuwegein een verrassende en vooral een broodnodige, want vijf van de zes onderste ploegen in de eer ste klasse behaalden punten. WZ'49 heeft handhaving nu nog in eigen hand. Enige verbazing wekte het dat Geinoord de groenwitten het spel lieten maken. Meestal zijn die rol len omgedraaid bij WZ'49, maar het moet gezegd dat de Soesters zich makkelijk aanpasten en de op bouw goed verzorgden. In de eer ste helft leverde dat een doelpunt op van Gijs Schaap. Na de hervatting maakte WZ'49 het karwei af. Maurice Eijpe zorg de voor 0-2 en met zijn tweede treffer schoot Schaap het duel op slot. Voor Eijpe was het wellicht zijn laatste of een van de laatste treffers voor de Soesters. De voet baller kan volgend seizoen aan de bak bij de amateurs van Ajax die in de hoofdklasse spelen. Vorig seizoen was hij nog actief voor het Bussumse SDO. Na de 0-3 maakte het niet meer uit, dat Geinoord in de laatste fase van de wedstrijd terugkwam tot 1- 3. Geinoord zette toen nog even alles op alles, maar gescoord werd er niet meer, zodat WZ'49 een zeer belangrijke overwinning boek te. De grootste winst kwam evenwel op conto van beide ploegen die in november een zeer vervelend inci dent beleefden aan de Eemweg. In de laatste minuut van het duel tus sen de tweede elftallen van de clubs raakte Robin Duit ernstig gewond door een elleboogstoot van tegenstander Kidane die snel daarna door de club op non-actief wsrd gesteld en in januari door de KNVB een schorsing van vier jaar kreeg opgelegd. Afspraken Zaterdag moest zowel het eerste als het tweede elftal van WZ'49 voor de return naar Geinoord. Na het incident in Soest werd met angst en beven vooruitgekeken naar deze dag, maar ruim van te voren hadden de besturen van bei de clubs contact met elkaar om afspraken te maken over het voor komen van escalaties. De opzet slaagde, want de twee wedstrijden werden zaterdag op sportieve wijze afgewerkt. Voorzit ter Aart Bosman van WZ'49 was dan ook ingenomen met de sa menwerking met Geinoord. 'De punten zijn meegenomen en de overwinningen geven een fijn ge voel. Maar het belangrijkst vind ik dat de voetbalvereniging Geinoord nu ook eens positief in het daglicht komt na al die ellende die geen enkele club zich wenst.' Terug naar het veld, waar WZ'49 in de drie wedstrijden die nog op het programma staan, moet probe ren om het eerste klassenschap veilig te stellen. In 2000 en 2002 lukte dat niet, maar de ploeg heeft nog mogelijkheden. Concurrent moet zaterdag een inhaalwedstrijd spelen bij Beursbengels dat nog kampioen kan worden. Verliest LRC, dan blijft de achterstand van WZ'49 op deze ploeg één punt. Op 17 april moet WZ'49 naar LRC toe. Kortom, in de eerste klasse A blijft het zowel in de top als in de staart bijzonder span nend. Op papier leed SEC tegen titel kandidaat WA een 'logische' ne derlaag, maar in werkelijkheid la gen de zaken er anders voor. De Soesters hadden het aan zichzelf te wijten dat de gasten voor rust kon den scoren. Met de 0-1-achter- stand op zak gingen ze op zoek naar de gelijkmaker en tot drie maal toe waren ze daar zeer dicht bij. De Achterbergers genoten ech ter het geluk van de ploeg die hooggeklasseerd staat en hielden de nul. Bovendien kwamen ze in de slotfase ook nog op een geflat teerde 0-2. WA dat minder verliespunten heeft dan koploper Eemboys, deed derhalve goede zaken. Het eerste mixteam van LTC Soestdijk is klaar voor de com petitie die maandag 12 april begint met een thuiswedstrijd tegen Baarn. Daarmee treft de ploeg meteen de bekendste te genstander, een week later in Shot de vermoedelijk sterkste. Met uitzondering van de zwange re Mariëlle van Soest is de samen stelling van de ploeg identiek aan die van twee seizoenen geleden. Toen werd LTC kampioen in de derde klasse en promoveerde het naar de tweede klasse, waaruit het vorig jaar weer degradeerde. Nan- da Reems, Karen van Konings- bruggen, Erwin van Dijk, Arjen de Bruijn (terug uit Mexico) en Brian Reijngoud zijn weer yan de partij. De grootste verandering zit 'em dan ook in het feit dat het tijdperk Harald Wernsen is afgesloten en er na bijna een decennium een nieu we trainer voor de groep staat. Dat is Bernhard Scholten, afkom stig van Bilthoven, toevallig een van de vijf andere opponenten die Soestdijk zal ontmoeten. Reijngoud dicht het vijftal goede kansen toe. Sterker nog, van het paradepaardje van de club aan de Schrikslaan wordt het een en ander verwacht. In de winter trainden de tennissers driemaal per week en in de laatste weken voor de compe titiestart wordt niets aan het toeval overgelaten. Zelfs zaterdag ston den de spelers nog op de overdek te baan en sinds eergisteren mogen ze ook weer op het gravel spelen. 'Eindigen in de top drie moet kun nen', zegt Reijngoud. Maar eigen lijk gaat de ploeg voor het kam pioenschap in de klasse. 'De eerste week is allesbepalend. Als je dan met 5-3 verliest, kun je een top twee klassering wel vergeten. Je moet goed beginnen als je later in de competitie nog wilt meedoen.' In de eerste de beste confrontatie is meteen sprake van dé derby. Twee jaar geleden, toen Soestdijk de titel veroverde, werd hetzelfde Baarn met 7-1 verslagen, maar die uitslag was geflatteerd, vindt Re ijngoud. 'We kennen Baarn door en door, komen de spelers regel matig tegen op open toernooien. Op papier moeten we van ze kun nen winnen, maar onderschatten zullen we ze zeker niet. Vorig jaar zijn ze als tweede geëindigd in deze klasse.' Van Pettelaer en Bastion Baselaar, beiden uit Den Bosch, en het Ben- nekomse Keltenwoud is weinig tot niets bekend. En dus is het straks twee rondjes afwachten om te kij ken waar die ploegen staan. Foto: Foto Bell De hervatting van de veldcompe- titie heeft voor Eemvogels goed uitgepakt. Na winst op Wouden berg werd zaterdag ook gewonnen van MLA 4. Het werd aan de Sta ringlaan 11-3 voor de Soesters. De ploegen hadden in de eerste helft last van de wind en de regen. Niet temin mikte Eemvogels de bal zes maal door de korf, tegen MLA slechts eenmaal. In de tweede helft hadden de roodhemden moeite de korf te vinden. Pas na een kwartier werd er weer gescoorcr

Soester Courant | 2004 | | pagina 21