irs O De allergrootste tee ter wereld Golfvereniging wil uitbreiden I Olympia stopt wandeltochten Op tenen lopen tegen Goliath Spannend clubkampioenschap K Grote respons bij Kies je sport m 3 _i jSPORTf Reeks overwinningen van MHC Soest doorbroken Hees komt voetballend te kort tegen de Meern: 0-1 KYO nu uitgemanoeuvreerd Galerij^dei^ampioei^ei^l PAGINA 22 BESESE WOENSDAG 7 APRIL 2004 SOESTER COURANT Goliveremging wacht op vermelding in Guinness Book of Records PAGINA 23 GOLF Grotere baan, groter clubhuis en een grote driving range GOLF Geen opvolging, te hoge kosten, te veel regels WANDELSPORT ELKE WEEK EEN Red Stars dichtbij sensationele zege HOCKEY BASKETBAL VOETBAL- zaterdag KORFBAL Huizen loopt na rust (5-4) weg: 13-5 SportuitslageiJ Jan van der Lee Sportprogramma Gymnastiek, turnen en springen bij de Springbokken TURNEN Volleyballers mogen feestje bouwen in zaal Biljartvereniging heeft plek voor nieuwe leden Ruim 300 kinderen tijdelijk bij club actief ile hobbyruimte. i3. Voll gerenoveerd olie hal, diepe kelder- 38 m') met erker, iin, moderne luxe uimte, hobbyruimte Jverloop, 3 ruime et dakterras, mod. ners met bergruimte. 1 met garage en besloten ihoud: ca. 800 m3. tilet, keuken met doorg. grote open haard en arvan 1 met schuifpui, 3 royale slaapk., badk. fel. Zolder: 2 separate Het gevaarte is 275,9 centime- 'p lang, heeft boven een om- uekvan twee nieter, in het mid den van 86 centimeter en daar ven diameter van 63 centime- Her, én weegt een slordige 150 „,j. Raar moet het lopen wil de golfvereniging Soestduinen niet een vermelding krijgen in let Guinness Book of Records net de grootste tee ter wereld. 'Normaal valt het 'pinnetje', waar- 'lin de golfbal bij elke hole wordt igen, tussen duim en wijsvin- Iger nauwelijks op. Maar de sterk uitvergrote versie in Soestduinen, daar kun je niet omheen. Deze is zelfs uitgeroepen tot een 'immova- ble obstruction'. Als de bal er tij- een wedstrijd onder of op ligt, mag de golfer de bal vrij plaat sen. Vijf, zes sterke mannen hadden zaterdagmiddag de grootste moeite om het uit één stuk iepenhout ge vormde kunstwerk op te tillen, zo- er uit alle hoeken foto's van •gemaakt konden worden. Afbeel- maar ook filmmateriaal, Jgetuigenissen en beschrijvingen zijn nodig om de samenstellers van het Guinness Book of Records er van te overtuigen dat het hier daadwerkelijk om een nieuw we reldrecord gaat. Het huidige staat op naam van een Canadese club die een tee van 2.20 meter heeft. Overigens kan het nog wel weken, wellicht maanden duren, voordat de vereniging te horen krijgt dat ze daadwerkelijk een vermelding in het dikke boek heeft verdiend. De poging was bedacht door de jubileumcommissie van Soestdui nen dat deze maand het vijfjarig bestaan viert, en werd in het diep ste geheim uitgevoerd. Tot zater dag wist hooguit een handvol mensen van wat er stond te gebeu ren. Een maand of zeven geleden was Brenda Janvier van de com missie op internet gaan spitten in het onderwerp golf. Het record van de grootste tee sprak haar aan en al snel schaarden de overige commissieleden zich achter haar. Omdat 'ie per se uit één stuk hout gedraaid moest worden, was het alleen al een hele klus om een draaibank te vinden, die groot ge noeg was. Er werd gezocht in Bel gië en Duitsland, maar uiteindelijk kwamen ze veel dichter bij huis terecht. Houtdraaierij Huybertsen en zoon uit Bunschoten draaide de tee onlangs in twee dagen en toen Terwijl er nog druk wordt geme ten, serveert penningmeester Ar- mand Trippaers van de golfvereni- ging Soestduinen alvast champag ne uit. Foto: Foto Bell was het alleen nog maar zaak om het geheim te bewaren tot zater dagmiddag één uur. Toen mocht burgemeester Koos Janssen onder toezicht van onder anderen directeur Heister van de Nederlandse Golf Federatie het record onthullen. Daarna duurde het nog zeker vijf minuten om alle maten zorgvuldig te meten en te noteren. De afmetingen komen in verhouding overeen met de echte, veel kleinere tee. En toen was er champagne.' In verband met het vijfjarig be staan heeft de golfvereniging Soestduinen een lustrumeditie van het clubblad Free Drop uitgege ven. Afgelopen weekeinde werd er een lustrumtoernooi gehouden op de negen holesbaan aan de Van Weerden Poelmanweg en vanmid dag was de jeugd aan slag. Op za terdag 10 (rijzende sterren toer nooi), maandag 12 (fruhshoppen en vijfkamp) en zaterdag 24 april (Soestduiner veldslag en feest) zijn er ook activiteiten in het kader van de vijfde verjaardag. rderij v.v. rietgedekte circa 60 m2 met daarin een perceel van ale woonkamer (70 m2), achtertuin. Verd.: ruime idkamer. met souterrain, itree, hal. toilet, woonk. n (2002) met luxe ge Souterrain: hobby-/ 3 en wijnkelder. 1" Verd.: m. ligbad, dubb. was- rd.: vaste trap, bergr., m2, inb. ca. 730 m3 'Een grote driving range alleen is niet voldoende. We willen ook een groter en mooier club huis en een grotere baan.' De kersverse voorzitter Henk van der Pol van de golfvereniging Soestduinen wond er zaterdag geen doekjes om. De golfers willen uitbreiden. Als je ambities hebt, moet je ze uitspreken, vindt Van der Pol en 4t deed hij dus maar meteen toen burgemeester Koos Janssen zater dag op bezoek kwam om het (nog) officieuze wereldrecord te onthul len (zie elders op deze pagina). [De uitbreiding is geen overbodige luxe, is de overtuiging van het be duur. Nu moeten de leden telkens '.naar Bunnik om een golfvaardig- Jheidsbewijs (GVB) af te dwingen. zelf cursussen te mogen geven [fn examens af te nemen, moet de leniging tenminste vier par 4 banen erbij hebben. De negen ho flos (alle par 3) die nu op de plek het voormalige Soester Na- Nrbad liggen, hebben een totale 'engte van 1500 meter en dat moet «orden verlengd tot minimaal 2760 meter. Dat moet tevens voor komen dat leden nu na een poos- jje uitvliegen naar grotere banen, nu nog wel eens het geval is. Het verenigingsbestuur en de Stichting Golfclub Soestduinen die het complex beheert, zijn het vol komen eens dat er wat moet ge beuren, vertelt Van der Pol. De betrokkenen menen dat Soestdui nen het verdient. Met bijna vijf honderd leden, van wie 85 procent uit Soest komt en ook nog eens vijftien procent tot de jeugd be hoort, heeft de vereniging zijn be staansrecht in de lokale samenle ving dubbel en dwars bewezen. Een volwaardige achttien holes baan is niet eens het streven, want dat zou betekenen dat de contribu ties aanzienlijk verhoogd moeten worden. In Soestduinen kan er nog relatief goedkoop worden gegolft (per jaar 500 contributie bij de stichting, 60,00 bij de vereniging en een eenmalig inschrijfbedrag van 700 die men terugkrijgt als men vertrekt). De baan moet fi nancieel bereikbaar blijven voor iedereen, stelt Van der Pol nadruk kelijk, want de golfsport in Soest duinen is er niet alleen voor de notaris en de ajts, maar ook voor de timmerman of wie dan ook. Om de ambities te realiseren, moe ten de vereniging en de stichting een weg bewandelen die vele ma len langer is dan twee rondjes over de baan en nog veel meer geduld zal eisen dan tijdens die rondjes. Maar Van der Pol en co. gaan de discussie met provincie, gemeente, milieubewegingen en alle andere grote betrokkenen graag aan. 'We gaan daar vanaf nu aan werken. 15) met vrij uitzicht over iet afgeschermd weiland, t bergzolder. Ind.: entree, m2) met erker, moderne overloop, ouderslaapk. slaapk., moderne badk. irlpool, douche, wastafel en hikt als studeer- of berg- inh. ca. 507 m3. Otympia stopt met de organi satie van wandeltochten. In 2005 zal de dan vijftigjarige vereniging nog de 48e natuur- wandeItocht en een winterwan- deling houden, maar dan wordt het bijltje erbij neergelegd. Vergrijzing, geen opvolging, snel veranderende regels en toenemende kosten liggen ten grondslag aan het besluit. Dat heeft het bestuur van Olympia de afgelopen week meegedeeld tij dens een vergadering van de Sticht Gooise Wandelsport Bond (SGWB) die in het Gildehuis de talender voor komend seizoen sa- instelde. De wandelsport zit de laatste jaren tast weer in de lift, maar Olympia V [eopt momenteel tegen te veel pro- 9 Jlemen aan om door te gaan met t «ei organiseren van tochten. De ">lijft voorlopig wel bestaan en - -Jen zullen blijven deelnemen aaP tochten elders, in het land. Ze heeft evenwel geen mensen in huis die de organisatie van eigen toch ten kunnen of willen overnemen. Ook de stijgende kosten inzake huur, vergunningen en leges en het feit dat subsidies zijn ingetrokken, noopten de clubleiding tot dit be sluit. Olympia is de enige vereniging die is overgebleven van de clubs die zich in 1955 aansloten bij de Christelijke Vereniging Lichamelij ke Opvoeding (CVLO). Olympia kwam destijds voort uit de toen malige gymnastiek- en volleybal vereniging en drumband. Deelna me van enkele wandelaars aan de Baarnse avondvierdaagse was zo'n succes dat een eigen afdeling werd opgericht. Olympia sloot zich aan bij de Nederlandse Christelijke Wandelsport Bond, maar moest in de eerste twee jaar het bestaans recht bewijzen. Dat deed ze en vanaf dat moment mocht ze een eigen wandeltocht organiseren. Dat werd de Paleis Soestdijktocht. Aan de eerste editie namen dui zend wandelaars deel, een aantal dat nooit meer werd geëvenaard, maar in 2000 met 914 wandelaars wel werd benaderd. De tocht werd IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035)6014152 Na twee overwinningen moes ten de heren van MHC Soest zondagmiddag een gelijkspel toestaan aan Huizen. De uit wedstrijd eindigde in 3-3, na dat de Soesters tweemaal een voorsprong uit handen hadden gegeven. In de eerste helft was Soest de be tere ploeg en werd een 2-3-voor- sprong genomen. Rein Janssen maakte het openingsdoelpunt, la ter zorgde Garreld Klaucke voor de gelijkmaker en verzilverde Tim van Tol een strafcorner: 2-3. Na rust was het spel van Soest ner veuzer en maakte Huizen gelijk. Hoewel Soest de laatste periode met een man minder speelde (geel voor Alex van de Wiele) werd er niet meer gescoord. Dames Voor het damesteam kwam een einde aan een serie van vier over winningen. De reeks werd door broken door Zoetermeer dat uit zicht heeft op promotie naar de eerste klasse. Met dat gegeven op zak, had Soest een neerlaag al enigszins ingecalculeerd. Niettemin kwam de ploeg via Chris Marije Sudmeijer op 0-1, maar de Zuid- Hollanders zorgden er met drie doelpunten voor dat ze in de race blijven voor een plek in een hoge re klasse. In Beukendal kreeg het pu bliek zaterdagavond een heer lijke basketbalwedstrijd voor geschoteld. Als underdog maakte Red Stars het koploper Lokomotief onverwacht reuze moeilijk, maar anders dan in het bijbelse verhaal was het Goliath die als winnaar uit de bijzonder sportieve strijd stap te: 92-100. Dat kon ook bijna niet anders. Welbeschouwd speelde Red Stars het duel met zes man, terwijl de Rijswijkers voortdurend konden doorwisselen. Het was jammer dat juist in dit duel Manfred Dikkers wegens werk ontbrak. Hij had vooral in de verdediging nuttig werk kunnen verrichten en wellicht Van de Vuurst-de Vries (2.05 me ter lang én breed) meer aan ban den kunnen leggen. Christiaan Glerum kwam daarvoor fysieke kracht te kort. Niet dat de center het liet afweten. Hij was met onder meer 32 punten aan Soester zijde met Frank Renzen- brink (28 punten) de absolute uit blinker. Glerum moest daarvoor De beloning zou mooi wezen bij een zege van de Roodwitten op De Meern. De Soester trai ner Gert-Jan Timmer van Lo- pik, dat samen met de Meern om de titel strijdt, had een vaat je bier in het verschiet gesteld als Hees zijn concurrent zou verslaan. Maar het liep zater dag net even anders, De Meern ging er met de drie punten van door. Op de 0-1-zege was niets af te din gen. Hees begon zonder de geb lesseerde Danny Brandenburg en daarmee was de angel uit de ploeg. Jan Bos moest ook nog eens we gens studie Erik van Mourik mis sen, en daarmee was al gauw dui delijk wat de missie was. 'Met veel man achter de bal zo lang moge lijk de nul houden en De Meern laten komen, want die zullen wel moeten', stelde Bos. Deze spelwijze schotelde het pu bliek een weinig aantrekkelijk duel voor. De gasten maakten het spel en de defensie van de thuisclub moest alle zeilen bij zetten. Toch kreeg Hees twee kansjes. Bas Al- tena miste alleen voor de doelman en even later ging een kopbal van Jefïrey Dorrestijn net naast. In de 34c minuut kwam de verdiende goal voor De Meern, slordig bal verlies betekende de 0-1. De tweede helft werd een show van arbiter Van Hal. Wat voor rust mocht, was toen uit den boze. Het werd een gele kaartenfestival. De man was volkomen de weg kwijt. Peter de Jong, Mare Toonen en Bas van de Broek kregen de gele kaart, waarbij Van Hal vergat dat Van de Broek al eerder geel had gehad. De voetballer mocht dood leuk doorspelen. De beide clubs verdienen een compliment dat men daarna geen misbruik maak te van de offday van de arbiter, wiens beste beslissing het eindsig naal was. Bos vond de uitslag terecht. 'De inzet was vandaag goed, we heb ben wat kansjes gehad, maar de kans op 0-2 of nog erger, was veel groter.' We hebben met veel factoren te maken, maar we zijn optimistisch gestemd. Anders beginnen we er niet aan natuurlijk.' Van der Pol was zeventien jaar be stuurslid bij WZ'49, waarvan een jaar of zeven als voorzitter. In 2002 trad hij terug en was hij een jaar leider van het eerste elftal. Aangezien hij werkzaam is in de bouwwereld, leidde hij de verbouw en de uitbreiding van het complex van de sportvereniging aan de Eemweg, die vorig jaar werd afge rond. 'Voor het eerst in twintig jaar had ik de afgelopen winter op doordeweekse avonden niets te doen. Daar word ik dus helemaal gek van.' Na wat gesprekken hoefde hij dan ook niet lang na te denken of hij de opvolger wilde worden van Bob Bremer die de afgelopen drie jaar de vereniging bestuurde. Hoe de voetbalman op de golfbaan te rechtkwam? 'Twee jaar geleden moest een vriend van me nog een clinic vol krijgen en heeft 'ie me meegenomen. Ik zag dat helemaal niet zitten, golf. Maar ik ging mee en was meteen verkocht. Ik speel nu driemaal in de week.' 'Het enige grote verschil met het voorzitterschap van WZ'49 is dat je hier met een stichting te maken hebt, die de baan en de kantine beheert. Maar de verhoudingen met de beheerder zijn uitstekend', aldus Van der Pol die wellicht al tekeningen klaar heeft voor een fraai clubhuis. de bovenste posities. De eerste helft kon KVO nog aan klampen, al was het Huizen dat vanaf de start het initiatief nam. Het leek wel of de Soesterbergers meer last hadden van de wind, kou en de regen dan de tegenstander. Toch kon KVO zich van een 4-1- achterstand naar een 5-4 ruststand terugknokken. Het laatste kwartier voor de rust ontstond er een gelijk waardig wedstrijdbeeld. Als KVO in deze periode de kansen beter had kunnen verzilveren, had er nog de mogelijkheid in gezeten er meer een wedstrijd van te maken. Na rust was het alleen nog maar Huizen dat de klok sloeg. Na 6-5 produceerde KVO in de laatste 25 minuten geen doelpunt meer. Voor de vierde keer dit seizoen was Huizen de tegenstander van KVO. Waar de eerdere wedstrijden een redelijk spec taculair verloop kenden, liep deze editie bij de hervatting van de veldcompetitie voor KVO uit op een grote teleur stelling. Tot vlak na de rust kon KVO bij blijven, maar daarna was het ook volledig gebeurd. Met een kanslo ze 13-5 kreeg KVO een flink pak slaag en is het in een kansloze po sitie gemanoeuvreerd voor een van een traditie, al werd de naam in 1993 veranderd in de Natuurwan- deltocht. Daarnaast werden tijdens de winter aanvankelijk vier en la ter drie tochten gehouden. Het bestuur van Olympia heeft eventjes overwogen om met de Natuurwandeltocht door te gaan tot en met de vijftigste editie, maar ziet daar van af. 'Op het hoogte punt moet je stoppen. De streep wordt getrokken bij het vijftigjarig bestaan', aldus voorzitter Gert van den Hoed. Volgend jaar wordt deze voor de 48c en tevens laatste keer gehou den. Omdat Olympia dan een hal ve eeuw bestaat, wordt de naam nog een keer gewijzigd, ditmaal in de Jubileumtocht. Door een blessure liep de voorbe reiding niet naar wens, maar toch startte Jan van der Lee zondag in de marathon van Rotterdam. En: hij finishte ook op de Coolsingel, na drie uur, zes minuten en zes seconden. TURNEN/GYMNASTIEK/ SPRINGEN De Springbokken Clubkampioenschappen. Gymnastiek meisjes: 1. Michelle Brittijn, 2. Nynke Mostard, 3. Esther Disseldorp; gym nastiek jongens 6-8 jaar: 1. Steven Kuijpers, 2. Matthias de Waal, 3. Co- rolos Tadros; 9-11 jaar: 1. Job Zwaan, 2. Rijk de Vries, 3. Nabil Aaloli; 12 jaar e.o.: 1. Daan de Klerk, 2. Jaap Dirksen, 3. Daniël Bleijenberg; turnen meisjes: 1. Britt de Groot, 2. Fleur Jongma, 3. Marlien Pos; turnen dames: 1. Floor van Wakeren, 2. Mayke Eichholtz, 3. Romee van der Plaats; turnen jongens: 1. Timon Sloos, 2. Ramon Sloos; turnen heren: 1. Max van Gent, 2. Robin Broekhuis, 3. Eric van Zandwijk; springen recreatie 6-9 jaar: 1. Michelle Brittijn, 2. Daniëlle Spijker, 3. Rosanne Wolfscn; 10-12 jaar: 1. Nienke Beukema, 2. Henk Hoeke, 3. Anthisia Weenink; 13-16 jaar: 1. Luuk Akkerman, 2. Flip van Brienen, 3. Mirjam Jansen; springen selectie: t/m 12 jaar: 1. Ramon Sloos, 2. Timon Sloos, 3. Romee van der Plaats; 13-15 jaar: 1. Esther Beukema, 2. Jelle Brouwers, 3. Thiemo Timmers; 16 jaar e.o.: 1. Tjerk Egtberts, 2. Jacob Vriend, 3. Mayke Eichholtz. WOENSDAG 7 APRIL 9 Futsal 20:10 SEC-Jos Geerling (Baarn) ZATERDAG 10 APRIL Basketbal 19:30 Red Stars (H)-BZ'72 (Beukendal) Voetbal 14:30 ASV'65-SEC (Ankeveen) wel nagenoeg veertig minuten aan de bak. Lokomotief kon veel meer doceren en zijn joker op gezette tijden inzetten. Van der Vuurst acteerde misschien 25 minuten en was niet te stoppen. Met 39 pun ten (waarvan elf uit elf vrije wor pen) maakte hij het verschil. Het sprookje van Red Stars duur de 34 minuten. Met fris, snel en brutaal basketbal werd de verdedi ging van Lokomotief herhaaldelijk zoek gepast. Glerum gooide bijna alles raak, zowel onder het bord als van halve afstand. Van buiten had Renzenbrink het vizier ouderwets op scherp staan. Het geduldige, slimme en veel meer uitgebalanceerde Lokomotief bleef echter altijd rustig, ook op de momenten dat Red Stars de voor sprong naar elf punten tilde. De vraag was hoe lang de uitgedunde thuisploeg het zou kunnen volhou den, vooral toen Lokomotief de teugels in de defensie strakker aan trok en langzamerhand de ver moeidheid een rol ging spelen bij de Soesters. Steeds moeilijker werd het om een schotpoging te krijgen en waar Red Stars daarin te afhan kelijk werd van Glerum en Ren zenbrink, hadden de gasten meer ijzers in het vuur. Tot en met de 34v minuut kon Red Stars op de tenen lopen, maar de voorsprong was inmiddels geslon ken tot vier punten. Op 78-74 werd dc bonkige en doelgerichte center Van der Vuurst weer inge zet en drie minuten later was het sprookje uit: 78-88. In de laatste drie minuten werd er nog volop gescoord (14-12), maar was de beslissing al gevallen. Dames Het vrouwenteam deed 25 minu ten zijn best om zich aan te passen aan het bescheiden niveau van Bulls. Dat lukte en daarom stond het slechts 30-28 voor de lijstaan voerders. Pas in het laatste kwar tier werd het verschil in kwaliteit uitgedrukt. Meer intercepties leid den tot een groot aantal hele en halve breaks en met een hoger schotpercentage rende Red Stars via 40-28 en 50-33 naar 59-39. Als de dames de twee resterende duels winnen, zijn ze kampioen, maar ze dreigen zelf hun grootste tegenstander te worden. Zoals het er nu naar uitziet, ontbreken in de kampioenswedstrijd, op 24 april in Beukendal, drie van de acht speel sters. Opponent is dan Argon, de enige ploeg die Red Stars in deze competitie wist te bedwingen. Ook toen was de Soester ploeg verre van compleet. Ter afsluiting van het seizoen mag Stam/SoVoCo op zaterdag 24 april sportzaal De Bunt gebruiken voor een feestavond. De clubleden moeten wel zelf zorgdragen voor een beschermende laag op de sportvloer en na afloop de zaal schoonmaken. Vanuit de ambtelijke afdeling was er negatief gereageerd op het ver zoek van de volleybalvereniging. Ze vindt dat sportruimtes niet zijn ingericht voor feesten en dat moet worden tegengegaan dat ze voor dat soort doeleinden worden ge bruikt. Tevens stelt de afdeling dat het houden van een feest in een sportzaal oneerlijke concurrentie is tegenover commerciële bedrijven. Het college ziet het niet zo zwart wit en is bereid de volleyballers, die zelf niet over een kantine of clubhuis beschikken, een feestje toe te staan. Eenmaal per jaar moet dat kunnen, vindt het colle ge, mits het een besloten bijeen komst is. Biljartvereniging Soestdijk speelt elke maandagavond in ontmoe tingscentrum De Klarinet aan het gelijknamige woonerf in Overhees. Bij de club is plaats voor nieuwe leden. Het is niet noodzakelijk dat belangstellenden goed kunnen bil jarten. Ze krijgen de fijne kneep jes bijgebracht door dc ervaren bil jarters. Wie eens wil komen kijken of een keertje wil meedoen om te onder vinden of het bevalt, kan op maan dagavond vanaf half acht terecht in het ontmoetingscentri^n. De Springbokken heeft zater dag de clubkampioenschappen gehouden. In veertien catego rieën waren er titels te verdie nen. De interne strijd was bij zonder spannend. Dat kwam misschien wel het meest tot uiting bij de dames turnselec- tie. Van hen ontfutselde Floor van Wakeren Mayke Eichholtz de wis selbeker. Het onderlinge verschil was met vijfhonderdste punt op een totaal van 32 punten mini maal. Van Wakeren werd hierdoor een van de vijf overall clubkampioe nen. De andere vier zijn Max van Gent (heren turnen), Michelle Brittijn (gymnastiek meisjes), Daan de Klerk (gymnastiek jon gens) en Tjerk Egtberts (springen). Voor het volgend clubkampioen schap springen zal de Springbok ken een nieuwe wisselbeker moe ten aanschaffen, want Egtberts prolongeerde zijn titel voor de vier de keer en mag de bokaal nu voor goed in zijn toch al goed gevulde prijzenkast zetten. Achter Van Gent voltrok zich een spannende ontknoping tussen Mayke Eichholtz en Jacob Vriend. De laatste verdiende het zilver, met slechts eenhonderdste punt ver schil. Per onderdeel werd er soms ook nog gestreden per leeftijdsgroep, terwijl er bij de springers ook een Een grote groep medaillewin naars na de clubkampioenschap pen van de Springbokken. Foto: Foto Bell categorie voor recreanten was. Naarmate de leeftijd hoger wordt moeten de deelnemers steeds moeilijkere oefeningen laten zien. Het kan dan in principe voorko men dat een recreant tot overall kampioen wordt uitgeroepen. In het verleden is dat ook wel eens gebeurd, maar dit jaar bleven ver rassingen op dat vlak uit. De pun tentelling is een secuur werkje. 'Dat doen we met de computer, uit het hoofd is dat niet meer te doen', aldus trainer Harry Eichholtz van de Springbokken. (Zie ook de uitslagen) Deze weken zijn 320 kinderen aan het skiën, voetballen, vol leyballen, dansen judoën en nog veel meer. Ze doen mee aan het project 'Kies je sport' van de gemeente, waaraan 23 clubs hun medewerking verle- Gedurende vier weken kunnen de basisscholieren uit de groepen 6 en 7 meetrainen bij de betreffende vereniging en ze hoeven daarvoor slechts 5 euro te betalen. De be doeling van het project is dat de kinderen aan het sporten blijven en dat ze geholpen worden bij het maken van een gefundeerde keu ze. Op de meeste basisscholen geven de leerkrachten zelf gymles en in die gevallen is het moeilijk om een gerichte sportles te geven. Slechts een enkele school beschikt over een sportdocent. Om de leerlingen toch gericht te laten sporten, biedt de gemeente in samenwerking met clubs de moge lijkheid om een tak van sport te beoefenen. Daarbij worden zë be geleid door gekwalificeerde trai ners. Vorig jaar deden ongeveer 120 kinderen inee aan het eerste project. Ditmaal hebben veel meer clubs geparticipeerd en konden ruim vijfhonderd plaatsen worden aangeboden. Bewegingsconsulent Marlon van Zal van de gemeente is zeer te spreken over de respons van zowel clubs als kinderen. Dat een aantal deelnemers al bij een andere ver eniging actief is, deert niet. 'Het vormt je wel als je vier weken met een bepaalde sport bezig bent. Het hoort erbij als aanvulling op de school en dit is een leuke manier om ze kennis te laten maken met sport', zegt Van Zal. Het mes snijdt aan twee kanten. De kinderen zijn actief en de clubs hebben er baat bij als het project leidt tot nieuwe leden. Toch zijn er ook clubs die niet meedoen, meestal omdat ze onvoldoende kader hebben om de extra kinde ren te begeleiden. Met sommige andere verenigingen moet het con tact nog gelegd worden. Voor het lopende project waren elfhonderd leerlingen van de groe pen 6 eri 7 (in Soesterberg ook de groepen 4 en 5) benaderd om een sport te kiezen. Van hen reageer den er 370, waarbij opvallend was dat maar liefst 140 kinderen wil den gaan skiën. Omdat er bij deze tak van sport, op de kunstskibaan van Zoetelief in Soesterberg, der tig plaatsen beschikbaar waren, moest er worden geloot. Zoveel mogelijk werden de afvallers bij een andere sportclub onderge bracht. Behalve de meer gangbare balspor ten wordt er in het project ook aan onder meer karate, rugby, jeu de boules, dammen en aerobics ge daan. De F8 van WZ'49. Staand v.l.n.r. Pepijn Henken, Julius Wantenaar, Jetsk9. Redeker, Kevin Schimmel, Thomas Sturm; voorste rij: Jelle van Wegen, Tom v.d. Breemer, Remco van Logtestijn, Bo-Jane van Maanen, Björn Bosman. 1/.

Soester Courant | 2004 | | pagina 23