Autoruit stuk? Visser 3 1 APRILGRAP WD Witte erkent fouten, maar verbergt zich achter 'erfenis' Boerderij gesloopt na brand Een van de acht woningen op manegegrond nog onder vuur Plan voor tijdelijke hangplek Onduidelijk of nieuwe OZB-wet volgend jaar van kracht wordt tSDAG iACTUEEL T EHH0ME Treinverkeer op drukke lijn stil door brand Verkeershinder Torenstraat wegens wegwerkzaamheden Intratuin Amersfoort en Nijkerk tweede paasdag geopend Soest weet (nog) niet of het slachtoffer is van bouwfraude 2E PAASDAG GEOPEND Wordt dan nu lid van de WD! PAGINA 2 WOENSDAG 7 APRIL 2004 SOESTER COURANT PAGINA 3 Gemeentehuis en CWI dicht TAXATIE NODIG? Geen tweede coffeeshop Politie sluit brandstichting niet uit home.nl Presentatie op dinsdag 13 april in Klaarwater Compensatie eerst voordelig, dan nadelig voor Soest r Weer controle van bromfietsen soester£courant Witgoed specialis Service voor olie merken Annie Detmers VAN 11 .OO - 17.00 UUR MEUBELEN Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM Soest-Soesterberg Neemt u ook de politiek serieus en houdt u ook wel van een grapje op z'n tijd? i asdagen O.98 1.25 1.35 ,.1.26 ig van het werk JISZORG, zijn wij voor op zoek naar afdelingen huishouding avonds en in het weekend jnform de CAO-Thuiszorg i opleidingsmogelijkheden voor deelname aan nplan, spaarloon pensioen helpen bij verzorgende en collega's: cliënt lelijke levensovertuiging deling Verzorging iet opnemen met Cokky de in deze rayon, te) 033- kunt u sturen naar n, t.a.v. P O, Mw. P. van D BD Huizen. Mailen mag Doienvecht.nl.. Uw reactie aoril 2004. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de SOtSTERSKOURANT IE tot 17.00 uur I (Vervolg van voorpagina) Wethouder Harry Witte erkent I dat er 'absoluut fouten zijn ge- I? maakt1 en dat de gang van za- ken rond het financieel tekort I in het openbaar onderwijs de 1 schoonheidsprijs niet verdient. I Ook trekt hij zich de harde I woorden van de oppositie per- I soonlijk aan, maar dat er maar I wat zou zijn aangerotzooid, I spreekt hij tegen. I Bepaalde uitgaven voor het onder- I wijs zijn verkeerd geboekt, gaf 1 Witte toe. 'De suggestie die gewekt 1 is dat er administratieve fouten zijn I gemaakt en dat er werd gedacht 1 dat er meer geld zou zijn, is een slechte zaak, maar het volume er- van staat in geen verhouding tot het resultaat dat op het openbaar I onderwijs is geboekt.' De financiële problemen die nu boven water zijn gekomen, zijn I volgens Witte hoofdzakelijk het I gevolg van de erfenis waarmee hij I bij zijn aantreden als wethouder in 2000 werd opgezadeld. Er was toen, aldus Witte, een exploitatie- tekort van 250.000 gulden. De af- 1 getreden onderwijswethouder Pie- ter ten Hove zat inmiddels thuis, 'jk net als de bovenschoolse directeur f van de Openbare Basisschool 9 Soest en een locatiedirecteur. Met hen moesten afvloeiingsregelingen jl worden getroffen die voldoen aan 1 de normen binnen het onderwijs, a 'En die zijn niet misselijk', aldus 1 Witte. I Nieuwe kans De problemen van nu vloeien ffl evenwel vooral voort uit het besluit om het openbaar onderwijs in fl Soest een nieuwe kans te geven. In n de zomer van 2000 lag een plan op V tafel om de Desmond Tutuschool, I De Klimop en De Buut te sluiten, 1 maar na protesten uit de samenle- I ving werd daarvan afgezien door de gemeenteraad. 1' Het bijzonder onderwijs werd ge- ,1 Het gemeentehuis en het Centrum Werk en Inkomen (CWI) zijn op 9 april (Goede Vrijdag) en 12 april (Tweede Paasdag) gesloten. Dat zal ook het geval zijn op vrij dag 30 april (Koninginnedag) en woensdag 5 mei, al is het CWI op bevrijdingsdag nog wel tot 12:30 uur geopend. vyaagd mee te denken en te parti ciperen, maar dat leverde weinig op. Witte: 'De conclusie was dat het openbaar onderwijs het zelf moest doen. Dat vond de hele ge meenteraad.' Het gevolg was dat er een interim-management van bui ten werd aangetrokken om het openbaar onderwijs te sturen. En externe hulp is duur betaald. Vol gens Witte heeft het wel effect ge had. 'Het openbaar onderwijs zit in de lift en het ziekteverzuim is zeer laag.' Met zijn betoog had Witte de op positiepartijen Soest2002, Groen- Links, PvdA en D66 allerminst overtuigd. Zij bleven vinden dat er veel onduidelijkheid blijft bestaan over het tekort van een half mil joen euro. Hun vrees voor een op lopend tekort werd niet weggeno men. Evenmin waren ze te spreken over het feit dat Witte een groot aantal vragen niet wilde of kon beantwoorden. 'Het is onverant woord om nu al geld te geven. Zo ga je niet met kritische vragen om. Al mijn vragen zijn hier al hele maal verdampt', klaagde Roest. Vermoedelijk in de wetenschap dat er geen politieke meerderheid voor te krijgen was, hield de oppositie een motie van wantrouwen aan het (/cvvo^ v v Bel uw RVT-taxateur Caroline Jagtenberg Deskundig op het gebied van woningen en bedrijfs onroerend goed Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest 11 KVi Tel 035 6037490 Z™ Fax 035 6037491 I-"I Wij repareren of vervangen uw voorruit... BHO-deater LiTAiRE-showroom 'ICEDIENST *10 keukenspeciatist jur maandag gesloten adres van Witte achter. Terwijl ze met zo'n motie in ieder geval een politiek signaal hadden kunnen afgeven over hoe hoog ze deze kwestie opnemen. Verzelfstandigen Nadat pogingen om het openbaar basisonderwijs in Soest te verzelf standigen rond de eeuwwisseling stukliepen, ziet het er nu wel naar uit dat het gemeentebestuur vanaf volgend jaar niet meer het bestuur van de scholen zal vormen. Er komt een zelfstandig bestuur voor alle openbare basisscholen in Soest, Baarn, Bunschoten, Scher- penzeel, Woudenberg, Nijkerk en Barneveld. De scholen gaan dan verder onder de noemer Eem-Val lei Educatief. Er is vertraging op gelopen in dat proces, maar het is de bedoeling dat de overdracht volgend jaar plaatsvindt. Nog dit voorjaar krijgen de gemeenteraden een presentatie over de plannen. Witte wilde alvast één tipje van de sluier oplichten. Soest zal een bruidsschat moeten betalen voor de verzelfstandiging van het open baar onderwijs. 'Het zal een sub stantieel bedrag zijn, maar daar over zijn afspraken gemaakt. Daar kan geen wethouder nog iets aan veranderen.' Het drukke treinverkeer tus sen Utrecht en Amersfoort heeft afgelopen vrijdag avond gedurende twintig mi nuten stilgelegen als gevolg van een bermbrand langs de spoorlijn bij Soestduinen. De brand, die vermoedelijk met opzet is gesticht, woedde op het terrein van het waterleidingbe drijf aan de Van Weerden Poel- manweg. Omdat de plek via het Heezerspoor Oostzijde moeilijk te bereiken was, moest de brandweer vanaf de Monniken- bosweg het vuur bestrijden. Dat was alleen mogelijk door de slangen over de spoorlijn te leg gen, wat er de oorzaak van was dat er enige tijd geen enkele trein op het dubbele baanvak kon rijden. Het korps Soesterberg van de vrijwillige brandweer zette twee stralen in tegen de vlammen die werden gevoed door de kurk droge bermbegroeiing. Het vuur had zich weliswaar uitge breid tot de bosrand, maar de brandweer was net op tijd om te voorkomen dat het 't bos zou bereiken. De brand zelf was snel onder controle. De mees te tijd ging dan ook in het na blussen zitten. Er ging een op pervlakte verloren van vier bij dertig meter. Van 13 april tot eind mei moet het verkeer op de Torenstraat rekening houden met omlei dingen. In deze periode wor den de bovenlagen van de rij baan, de fietspaden en de par- keerstroken vervangen. Tijdens de werkzaamheden zal er steeds een rijstrook zijn afgesloten. Het verkeer wordt dan omgeleid via de Stationsweg en/of via de Neerweg en Kerkstraat. Dat zal met borden worden aangegeven. Eind mei zal gedurende één nader te bepalen dag de rijweg voor alle verkeer zijn afgesloten. Welke dag dat is, hangt mede af van de vor deringen van de werkzaamheden en zal te zijner tijd worden bekend gemaakt. De reconstructie wordt uitgevoerd door KWS Utrecht. Het bedrijf zal eerst de gehele asfalttoplaag affre- zen. De rijbaan krijgt een nieuwe asfaltlaag. De asfaltverharding van de parkeerstroken wordt vervan gen door zwarte betonstraatstenen en voorzien van een nieuwe top laag. Voor fietsers wordt aan weerszijden van de Torenstraat een rode asfaltstrook aangelegd. Soester Courant veel gelezen veel geprezen Het college is niet van plan een tweede coffeeshop in Soest toe te laten. Op de Koninginnelaan is er al een (Hacas) en het beleid is erop gericht het aantal tot één te beperken. Daarom hebben burge meester en wethouders afwijzend gereageerd op het verzoek van een inwoner van Roermond. Hij wil in Soest een coffeeshop beginnen. Bij zijn aanvraag had hij geen locatie aangegeven. Een brand heeft maandag avond een boerderij met rieten kap aan de Peter van den Bree- merweg dusdanig beschadigd dat de brandweer in overleg met de eigenaar het pand heeft laten slopen. De Soester brandweer kreeg om streeks half acht de melding bin nen van een brand. Het bleek om de uitslaande brand te gaan in de 200 jaar oude rietgedekte boerde rij waar geen personen aanwezig waren. Er werden meerdere voer tuigen ingezet, waaronder een bos brandcontainer voor de winning van bluswater. Men had het vuur al vrij snel onder controle en rond kwart over acht kon dan ook het sein brand meester worden gege ven. Door de brand was de gehele con structie van de boerderij aangetast, waardoor instortingsgevaar ont stond. Omdat dit een gevaar was voor de omgeving besloot de brandweer in overleg met de eige naar het pand direct te laten slo- Foto: Herman van Dam pen. Rond middernacht werd het nablussen voortgezet door de brandweer Amersfoort. De boerderij stond leeg en het gas en licht waren de afgelopen week al afgesloten. Omwonenden vertel den dat er de laatste tijd regelma tig jongelui in en om het pand rondhingen. De politie stelt een onderzoek in naar de brand en sluit brandstichting niet uit. De schade van de brand wordt op 50.000 euro geschat. Heeft de gemeente Soest te recht een bouwvergunning ver leend voor een woning aan de Bosstraat? Die vraag legden de families Mönnich en Schone- wille vorige week dinsdag aan de Utrechtse bestuursrechter voor. Zij tekenden beroep aan tegen de beslissing van de ge meente om een voormalige manege te laten wijken voor de nieuwbouw. I. Verbaan, die dinsdag namens de families het woord voerde, wees er op dat er in totaal acht nieuwe wo ningen verrezen op de grond langs de Bosstraat. De bouwvergunning voor een van die woningen, van de familie Boerkoel, is nog niet on herroepelijk, en daartegen richtte zich dan ook het protest. Voor de nieuwbouw moest de voormalige manege aan de Bos straat wijken. Mönnich en Schone- wille vonden dat de manege had moeten blijven, en hadden hem zelfs graag overgenomen. Maar de projectontwikkelaar van de nieuw bouw kon veel meer geld bieden voor de grond van de manege. Volgens de families had de ge meente echter geen toestemming moeten geven voor het bouwen van de woningen. Tijdens de zit ting bleek dat er al de nodige ju ridische procedures over de kwes tie zijn gevoerd. In juni vorig jaar kregen Mönnich en Schonewille gelijk van de rechter, waardoor een eerdere bouwvergunning werd ver nietigd. De gemeente moest vervolgens een nieuwe beslissing nemen, en kwam tot dezelfde slotsom als eer der: zij gaf alsnog een vergunning voor de woningen af. Volgens Ver baan had het college blindelings het advies van wethouder R. Krol opgevolgd in plaats van zelf een afweging te maken. Aantasting Als dat wel was gebeurd, aldus Verbaan, dan zou de kans groot zijn geweest dat de vergunning was afgewezen. Want in het bestem mingsplan staat immers dat er geen nieuwe woningbouw in het gebied zou moeten plaatsvinden. Bovendien zouden de woningen een aantasting zijn van de cultuur historische en landschappelijke waarde van het gebied rond de Bosstraat. En tenslotte is er in Soest een groot tekort aan mane geplaatsen, waardoor er wachttij den zouden zijn van zo'n twee jaar. Maar K. Hagen stelde namens de gemeente dat de buurt rond de Bosstraat er juist op vooruit was gegaan sinds het verdwijnen van de manege. Naar zijn zeggen was de aanblik vaak 'een rommeltje' geweest. Bovendien gaven acht woningen met tuinen naar zijn zeg- U bent van harte welkom van 10.00 tot 17.00 uur AMERSFOORT, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag koopavond. NIJKERK, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644, donderdag en vrijdag koopavond. Nu staan er sinds kort een bankje en prullenbakken, maar het is de bedoeling dat het veldje op de hoek van de Industrieweg en de Vrijheids- weg binnenkort tijdelijke jon- gerenvoorzieningen krijgt. Het plan wordt 13 april gepresen teerd aan belangstellenden. De hangplek wordt gecreëerd in de hoop dat jongeren zich niet langer ophouden op het Willem Speel manhof en directe omgeving. Daar ondervinden bewoners al langer dan een jaar veel overlast. Vooral het laatste half jaar escaleerde de situatie en werden huizen beko geld, mensen geïntimideerd en au to's bekrast. De politie controleert er sinds eind februari intensief. Op twee steenworpen afstand gaat de gemeente nu een tijdelijke plek inrichten en vervolgens een plan ontwikkelen voor een structurele voorziening die wellicht te verge lijken zal zijn met het onlangs ge realiseerde buurtpark tussen de Valeriaanstraat en de Koningsweg. Het plan voor de tijdelijke voorzie ning is nog in voorbereiding en wordt pas op 13 april naar buiten gebracht tijdens een inloopmiddag en -avond. De gemeente wil niet dat het in de pers komt, voordat buurtbewoners het te zien krijgen. Waarschijnlijk zal er een mobiele keet of container worden geplaatst, die aan één zijde gedeeltelijk open is. Binnen kunnen jongeren zitten of aan een (bar)tafeltje 'hangen'. De gemeente wil wel kwijt, dat het veldje gedeeltelijk beschikbaar blijft voor het uitlaten van honden. Ook blijft er ruimte over, aldus de gemeente, om er tegen een balle tje te trappen. Het veldje ligt aan een van de toegangswegen van het bedrijfsterrein Soestdijk. Bekend is dat ondernemers niet blij zijn met de beoogde hangplek. Ze zijn bang voor rotzooi en vernielingen. De inloopbijeenkomst op 13 april wordt gehouden in ontmoetings centrum Klaarwater aan de Wiar- di Beckmanstraat. Omwonenden, ondernemers, jongeren en andere belangstellenden kunnen tussen 17:00 en 20:00 uur op ieder ge wenst moment het plan bekijken. Medewerkers van de gemeente en Stichting Balans zijn aanwezig om toelichting te geven en vragen te beantwoorden. Onduidelijk is nog steeds of Soest en alle andere gemeenten in het land met ingang van 2005 worden beperkt in het heffen van onroerende zaken- belasting (OZB). De regering wil het gebruikersdeel voor wo ningen afschaffen en limieten stellen aan de tariefstijgingen. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), maar ook an dere organisaties, zijn felle tegen standers van de wet, die op aan dringen van de VVD is opgeno men in het regeerakkoord. Voor gemeenten is de OZB de enige belasting die ruimte biedt voor lo kaal beleid, maar ook voor het opvangen van tegenvallers. Deze vrijheid wordt beperkt als de wet van kracht wordt. Het rijk gaat die inkomstenderving weliswaar compenseren, maar ge bleken is dat de arme gemeenten daar per saldo slechter van wor den, terwijl de rijke gemeenten er juist op vooruitgaan. Soest behoort tot de laatste categorie en zou vol gend jaar zelfs 850.000 euro meer in de kas zien vloeien. Dat heeft het onafhankelijk onderzoeksbu reau COELO op basis van de be schikbare gegevens aangetoond. De 'winst' is echter van korte duur. De compensatie is gebaseerd op de OZB-tarieven van 2002 en vrij wel alle gemeenten hebben het ta rief inmiddels verhoogd of hebben dat nog in petto. In Soest is het tarief dit jaar met 8 procent om hoog gegaan. Voor de komende drie jaar is telkens een stijging van twee procent plus inflatie gepland, maar dat wordt ieder jaar bij de begrotingsbehandeling in oktober opnieuw bekeken. Niet toereikend In de meerjarenbegrotingen is dus rekening gehouden met hogere in komsten aan OZB, maar dat be drag zal lager uitvallen als het ge bruikersdeel voor woningen wordt afgeschaft. De compensatie, op basis van 2Ó02, is dan niet meer toereikend. Nu zouden de gemeenten de OZB voor bedrijven en woningeigenaren zodanig kunnen verhogen, dat ze toch meer geld innen, maar het rijk steekt daar een stokje voor. Het is van plan een maximum te stellen aan de stijgingen. Het klinkt dus allemaal nadelig voor de gemeenten, zeker voor de arme onder hen, maar het is aller minst zeker of de maatregel door gaat. Namens Soest houdt ambte naar Bob Boersema van de afde ling financiën zich bezig met deze materie. Hij verwacht dat de wet op z'n minst zal worden uitgesteld. Niet alleen vanwege de kritiek erop van de VNG, Coelo en de Raad voor de financiële verhou dingen (Rfv), maar ook omdat de overheid rijkelijk laat is met de in voering ervan. In januari had het wetsvoorstel ter advisering bij de Raad van State zullen liggen, maar daar is het nog niet aangekomen. De vertraging is mede het gevolg van de kabinetswisseling van vorig jaar. Er is nog een belangrijke reden waarom Boersema het 'zeer waar schijnlijk' acht dat de wet wordt uitgesteld. De compensatieregeling kost het rijk per jaar 1 miljard euro. Omdat de overheid in Den Haag extra moet bezuinigen, ligt het voor de hand dat ze deze nieu we uitgave liever achterwege laat. Minister Gerrit Zalm heeft gezegd binnen twee weken van nu met voorstellen te komen over de extra bezuinigingsmaatregelen. Dan zal hoogstwaarschijnlijk duidelijk zijn of de voorgenomen afschaffing van het gebruikersdeel OZB overeind blijft staan of op de lange baan wordt geschoven. gen een 'opener' aanblik dan de manegemuur van negentig meter. Hij wees er op dat er geen groen verloren was gegaan voor de nieuwbouw. Dat was naar zijn zeg gen ook de bedoeling van het be stemmingsplan: dat er geen bomen moesten verdwijnen voor nieuw bouw. Dat gebouwen voor nieuwe woningen zouden plaatsmaken, daartegen bestond volgens Hagen geen bezwaar, gezien het bestem mingsplan. Tenslotte stelde Hagen dat de buurt rond de Bosstraat van oudsher een 'woonbuurtje' was, waar juist de manege al die tijd een vreemde eend in de bijt was. Daar om pasten de nieuwe woningen juist goed in de omgeving, aldus de gemeente. De rechter doet uitspraak binnen vier weken. Opnieuw heeft de politie een brom- en snorfietscontrole gehou den. Op verschillende locaties in Soest werden de bestuurders door motoragenten 'onderschept' en begeleid naar het Raadhuisplein, waar de voertuigen aan een kriti sche controle werden onderwor pen. De actie leverde 46 bekeurin gen op, wegens onder meer een te hoog vermogen. De gemeente Soest heeft zich niet aangesloten bij de Stich ting Regres die namens ver schillende gemeenten schade als gevolg van bouwfraude tracht te verhalen. Regres richt zich op de schaduwboekhou ding van Koop Tjuchem, maar daarin komt Soest niet voor. Boekhoudingen van andere bedrij ven zijn niet openbaar, aldus het college, en daarom is moeilijk vast te stellen of Soest in de afgelopen veertien jaar het slachtoffer is ge worden van onderlinge prijsafspra ken in de bouwwereld. Zodra er boekhoudingen van bedrijven, die voor Soest projecten uitvoerden, openbaar komen, dan zal Regres de gemeente daarvan op de hoogte stellen en sluit Soest zich alsnog bij haar aan. Op dit moment kan Soest niet na gaan of ze in de afgelopen veertien jaar te veel heeft betaald voor bouwprojecten, laten burgemeester en wethouders weten in hun ant woorden op vragen van de D66- fractie. Bij aanbestedingen worden de inschrijfprijzen van aannemers getoetst aan de begroting die de gemeente zelf heeft opgesteld. Op die wijze kan ze beoordelen of er sprake is van een redelijke prijsvor ming. Het sluit de mogelijkheid van onderlinge prijsverhogende afspraken overigens niet uit, beseft ook het college. Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60 Aan de muur boven de bank han gen drie uitbundig geschilderde zomerbloemen in olieverf van Sebo Detmers (1910-1994). Typi sche Sebo's met dik aangezette zwartomlijnde kroon- en kelkbla deren. Aan de andere muur er te genover vier houtskool tekeningen van ouderwetse boerenstulpjes langs zandpaden temidden van hoge bomen. Sebo Detmers was bij ons op Soest de schilder van de lichte eenvoud en van het sprakeloze landschap. In haar aanleunwoning 69 van Groot Engendaal huist sinds ja nuari mevrouw Annie Detmers (81). She is back in town. De ka mer ademt gek genoeg dezelfde sfeer als de atelierwoning destijds aan de Klein Engendaalweg waar de familie Detmers ruim 40 jaar leefde in het kerstbomenbos van de vorige eeuw. In 1989 vertrok het gezin noodge dwongen naar Emmen. Ik had vaak contact met hem, kocht er elk jaar een kerstboom en trachtte met hem via 't Nut van het Algemeen aan de zieltogende cultuur van Soest te krikken. Vorige maand kwam ik mevrouw Detmers bij toeval weer tegen in Artishock, waar een lezing werd gehouden over Mare Chagall. Sa men met een nog oudere vriendin. Beiden kwetsbaar vitaal. Door bemiddeling van AS-voor- zitter Kees Waagmeester mochten de dames met de lift (godlof) van Museum Oud Soest naar boven die avond. Na afloop kwam Kees ze weer ophalen. 'Bent u niet mevrouw Detmers?' probeerde ik verbaasd en voor zichtig. Ik nodigde mezelf uit op de thee in Boekweitland om een keer bij te praten en kreeg inderdaad alle verhalen te horen van de laatste twaalf jaar over haar zelf, haar dochter Anje (49) en over haar zoon Sebo junior (48). De atelierwoning aan de Klein Engendaalweg moest wijken voor nieuwbouw. Het huis werd aange kocht, maar ze mochten er blijven wonen totdat de gemeente de grond nodig had. In 1989 kwam wethouder Jan Menne zelf het ontruimingsbevel aanreiken, maar kocht nog wel bij die gelegenheid een echte Sebo Detmers. Het gezin vertrok naar een zeer oude, verwaarloosde boerderij in Emmen aan de Wilhelmweg, waarvan de deel werd omgebouwd tot expositieruimte. Daar mocht ik in 1992 zijn tentoonstelling ope nen van 50 schilderijen en teke ningen, waaronder 16 nieuwe 'boomgezichten' in de bekende Detmersstiji. Voor een aandachtig gehoor van Emmense notabeien, buren, familie, vrienden en ken nissen onder wie enkele Soesters las ik voor uit mijn bundel 'Monu mentaal' (1991), gedichten over Soest. Met de toen al bedlegerige kunstenaar haaide ik herinnerin gen op aan verscheidene markan te plekjes in ons dorp waar hij in 1940 was komen wonen. Twee jaar later was hij dood. Zijn oeuvre is onder vrouw en kinderen verdeeld. 'Als ik de Soester Courant lees, valt me op dat hier zoveel te doen is op cultureel gebied. Wat kost het lidmaatschap van Artishock ei genlijk? Kun je ook lid worden van de SLAS? Een mens moet actief blijven, vind ik'. Na de thee met koekjes stap ik weer eens op. Mevrouw Detmers is erg oud geworden, goed bij de tijd en niet veranderd. Ik wens haar geluk in Soest. Voor thuis krijg ik een zakje paas eitjes mee. Sebo Detmers in 1994. 4 ETAGES MEUBELEN met lift De dealer in uw regio voor fitform-fauteuils •N BEGRIP VOOR KWALITEIT, SERVICE EN PRIJS Steenhoffstraat 61 - Soest - 035-601 32 80 Het bestuur van de WD afd. Soest/Soesterberg neemt de politiek, uiteraard, serieus. Maareen grap op 1 april moet o.i. ook kunnen. Ook humor maakt deel uit van onze samenleving. Zij die het bericht in deze krant van vorige week over de Rondweg serieus namen: sorry! Bel 035 - 6011504 (werkdagen van 9 tot 17 uur)

Soester Courant | 2004 | | pagina 3