Da Costa: een school voor 'kakkers' Van Breukelen heeft ze op een rijtje van Zijp Struiken geplant in Boerenstreek voor Nationale Boomfeestdag fACTÜEÉLi Meander MC Baarn start met spreekuur sportletsel door storing Celstraf voor mishandelen w. f Agent in waterbak gegooid: voorwaardelijke taakstraf Jubileumfeest UVV wordt tevens afscheidsreceptie Huis verkopen? Yersailles komt naar Soest v V Van Breukelen, vast goed! Makelaardij, hypotheken en assurantiën onbereikbaar en bedreigen tamilieleden betaalde ook boetes niet Taakstraffen voor ontucht met meisjes Ouderraad kaatst 1 aprilgrap terug met 200 meter wc-rollen Vrijwilligers leggen bijltje erbij neer Scalmeyerpad krijgt vier nieuwe parkeerplaatsen Inschrijven voor Oranje Vrijmarkt op drie avonden Laatste fysieke obstakels voor woningbouw weg Richting Hospice door Marjan Haak Burgemeester Baarn in hospice-comité juwelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 De Anbo Soest organiseert een diavoorstelling over Versailles, het paleis en zijn tuinen. Versailles wordt ook wel 'het absolute hoog tepunt van de barokke tuinkunst' genoemd. De voorstelling vindt donderdag middag 8 april plaats in het ont moetingscentrum 'Klaarwater' aan de Wiardi Beckmanstraat 475. De deuren gaan om half twee open voor iedere 50-plusser en de dia voorstelling begint om twee uur. Bij binnenkomst krijgt iedere deel nemer een gratis consumptie. 142.500,- k.k. Colenso, Soest in rustige woonomg., nabij paleis Soest- dijk, 2-kamer parterre app. (ca 50 m-') met grote tuin op het zuiden Ind.: hal, bijkeuk met aansl. wasm /droger, mod. keuk. met inb.app. (koelk vriesk ker. kookplt), woon-eetk slpk. met deur naar achtertuin en douchecel met toilet. Alg - dit app. verkeert in goede st. v. onderh. en is o.a. v.v.. laminaatvloer, kunstst kozijnen, dubbel glas, gr tuin. Serv.k.. 89,- per maand. (mcl. o a. brand verzek., glasverzek., voorschot gas cv., watergebr., onderh. en opbouw reserve). Aanvaarding in overleg. 249.000,- k.k. Valeriaanstraat, Soest In rustige en gez. woonomg. gel midden drive-in woning met extra grote achter tuin (25 m) Ind.: gang, m k inpandige garage, ruime tuinkamer 1e Verd hal, toilcv ruimte, woonk. met balkon aan az, mod. keuk. (American Kitchen) met balkon aan voorzijde. 2e Verd.: overloop, drie slaapk., en badk met ligbad en 2e toil. Alg. deze woning verkeert in goede st. v. onderh. en is o.a. v.v.; nieuwe kozij nen met dubbel glas, plavuizen vloer woonk., houten vloeren, ged. stoffering, diepe achtertuin op het zuiden. Aanvaarding in overleg. 239.000,- k.k. Korte Hartweg, Soest In rustige en gezellige woonomg. gel., gemod. middenwon. (jaren '30) met ber ging, tuinhuisje en mooie aangel. voor- en achtertuin. Ina.. gang, kelderk., toil., woonk. met open h grenen vl., schuifpui en spec balken plaf., r hoekkeuk. met inb.app. (vaatwkoelk., vriesk 4-pits kookp[) en bijkeuk. (met aansl. wasm./droger en c v.-ketel). Verd. ruime overl., 2 roy. slpk., badk. met ligbad en 2e toil. Zolder- v. trap naar voorzolder en 3e ruime slpk. met dakkap. Alg.: deze woning verkeert in goede st. v, onderh. en is o.a. v.v.: dubbel glas, inbouwk extra bergr Aanvaarding in overleg. 192.000,- k.k. Hoogland, Hoge Geeren In kindvriendelijke woonomgeving, aan de rand van Hoogland, gelegen moderne middenwoning met fraai aangelegde tuin en extra grote berging op ca. 112 m' eigen grond. Laten we er geen doekjes om winden; tot voor kort verkocht een huis zichzelf. Nu het allemaal wat minder makkelijk gaat, is de hulp van een actieve, ervaren makelaar noodzakelijker dan ooit. Van Breukelen is zo'n makelaar. Actief, alert en vasthoudend en hij rekent nooit meer dan 1,25 van de verkoopwaar de! En soms nog wel minder Van Breukelen zorgt voor een gratis taxatie. www.vbo.nl Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 60 17 962 irifo@vanbreukelenvastgoed.nl Soester Courant elke woensdag een belevenis! PAGINA 5 Enorme belangstelling in 1950 >p de Veldmaarschalk Montgo- neryweg toen daar voor het eerst 'en officiële zeepkistenrace werd gehouden. Er kwamen vele tiental' en deelnemers uit het hele land op if en niet minder dan vierduizend belangstellenden. (Bron: Eemland Pers) Intussen liepen de oudste leerlin gen rondjes over het plein met de papieren slinger. Nagtegaal kon de grap wel waar deren. 'Leuk, wat moet ik zeggen? De volgende keer bij een 1 april grap zal ik me wel een paar keer achter de orden krabben, voordat ik zoiets bedenk.' De actie zal nog dagelijks in zijn geheugen worden gedrukt, want het lint met rollen hangt nu door het hele schoolge bouw aan de Spoorstraat. Uiter aard zullen ze op het toilet worden PAGINA 4 ril 2004 WOENSDAG 7 APRIL 2004 SOESTER COURANT 14 55 ®soest.nl nl ERGUNNINGEN et 1 april 2004 •or een kapvergunning zijn ius strobus lier I berk 6 coniferen populieren aangevraagde kapvergunnin- nr. 13 - 1 acacia esdoorn, 1 prunus un belangen te worden ge le vergunning kunnen dit linnen 4 weken na deze be ten bij de afdeling Wijkbe- uur van de gemeente Soest, oest, telefoonnummer 035- rmijn van 4 weken liggen de nningen ook ter inzage op de ;n en Infrastructuur in het ge- JNN1NGEN met 1 april 2004 len, 1 conifeer, 1 berk feer, 3-stammig glasspar ;par Jen, 1 conifeer doorn net herplantplicht verleende kapvergunning: atl. Glauca met herplant van oor aan de gemeente Soest it verleend worden binnen 3 :atie gekapt. tegen het genomen besluit na verzending van het besluit liend bij het college van burge van de gemeente Soest, Post- it. Sinds gisteren is er iedere dins dagochtend een spreekuur sportletsel in Meander Me disch Centrum in Baarn. Een sportarts coördineert dit spreekuur, niaar het vindt plaats in samenwerking met een sportfysiotherapeut. In dien nodig wordt een orthope disch chirurg in consult geroe pen. Het spreekuur is bedoeld voor mensen die tijdens het sporten let sel hebben opgelopen. In Neder land wordt veel gesport, vooral in het weekeinde en dan gebeurt het nogal eens dat mensen een knie verdraaien, door hun enkel gaan of ander letsel oplopen. Soms gaat er veel tijd overheen, voordat een sporter in het ziekenhuis terecht komt. Dat kan nu sneller. Op het spreek uur sportletsel kunnen sporters, bij voorkeur via de huisarts, snel te recht. Ze ontvangen er een geïnte greerde behandeling. Dat houdt in dat het sportletsel vanuit verschil lende disciplines wordt beoor deeld. Daarna kan snel tot behan deling worden overgegaan of kan een behandeladvies worden gege ven. Afspraken voor dit spreekuur kun nen gemaakt worden bij de polikli niek Sportgeneeskunde van Mean der Medisch Centrum, locatie Baarn, tel. 5482141. Als gevolg van een technische sto ring in het computersysteem heeft de gemeente donderdag 1 april vanaf 16:30 uur zowel telefonisch als aan de balie geen klanten meer kunnen helpen. Ook de avond openstelling op donderdag kwam te vervallen. De storing deed zich voor in de noodstroomvoorziening van het computersysteem. Er dreigde kort sluiting te ontstaan door een niet functionerende schakelaar. Daar om werd het computersysteem uit geschakeld, waardoor computers en de computergestuurde tele fooncentrale buiten gebruik waren. De storing was 's avonds om half tien opgelost, zodat het gemeente huis de volgende morgen weer ge woon geopend en telefonisch be reikbaar was. ij .,-ii Winkeldief Een 24-jarige man uit Soest, die ruim anderhalf jaar gele den in zijn ouderlijk huis fami lieleden heeft mishandeld en bedreigd, is maandag door de politierechter in Utrecht ver oordeeld tot drie maanden cel, waarvan één voorwaardelijk. Hij is 'verschrikkelijk te keer gegaan', oordeelde rechter M. Veidhuijzen. De verdachte werd door de politie rechter ook schuldig bevonden aan autodiefstal, doorrijden na een aanrijding, rijden zonder rijbewijs en dronken rijden op een brom fiets. De vader van de Soester belde de politie toen de verdachte hem en zijn dochter mishandelde. De zoon richtte ook grote vernielingen aan in het huis waar hij zelf woonde. Toen de politie ingreep, verklaar de de verdachte dat hij vijf cola vieux en tien flessen bier had ge dronken. De verdachte bedreigde ook nog zijn beide ouders met de dood. Zijn vader diende een klacht in, omdat het gezin al jaren zou wor den geterroriseerd. Een paar da gen later trok de vader de klacht weer in. Het openbaar ministerie moest daarom de beschuldiging van vernieling intrekken. Wel acht te de politierechter mishandeling en bedreiging bewezen. Op de zitting liet de verdachte ver stek gaan, maar rechter Veidhuij zen achtte ook bewezen dat de Soester in april in Baarn dronken op een bromfiets had gereden. In juli had hij bovendien in Soest op de Nieuwstraat een Opel Ascona gestolen, waarmee hij bij de MacDrive in Huis ter Heide tegen een andere auto aan was gereden. De verdachte was weggereden zonder zich te melden. Deze feiten werd hem extra kwalijk genomen door de rechter, omdat hij wegens een rijontzegging niet in een auto of op een brommer mocht rijden. De verdachte was eerder veroor deeld. Hij liep zelfs nog in een proeftijd, maar die kon om formele redenen niet ten uitvoer worden gelegd. Niet alleen zijn boodschappen, maar ook zijn boetes betaalde een 35-jarige man uit Soest niet. Dat bleek, nadat hij vorige week was aangehouden. Hij werd op heter daad betrapt van winkeldiefstal toen hij langs de kassa probeerde te lopen zonder af te rekenen. De politie kwam erachter dat de Soes ter verschillende boetes had open staan. Toen hij verklaarde dat hij ze niet kon voldoen, werd hij ach ter slot en grendel gezet. Wegens ontucht met meisjes tus sen de 12 en 16 jaar oud zijn drie mannen uit Soest vrijdag door de rechtbank in Utrecht alledrie ver oordeeld tot 240 uur dienstverle ning. Tegen het drietal waren uit eenlopende gevangenisstraffen geëist, maar zo ver ging de recht bank niet. Een 46-jarige verdachte die alleen zijn huis beschikbaar had gesteld, kreeg een even zware straf als de twee broers van 18 en 19 jaar oud, die daar de jonge meisjes naar toe hadden gebracht. De rechtbank achtte bewezen dat de twee broers de meisjes drank en drugs hadden gegeven en daarna ontucht met hen hadden gepleegd. Tegen de jongste broer achtte de rechtbank bovendien bewezen dat hij een meisje had bedreigd, dat aangifte had gedaan. Deze jongen kreeg ook twee maanden voor waardelijk opgelegd en hij moet een cursus seksualiteit volgen. De Soester café-eigenaar die in de nacht van 6 op 7 mei 2000 een agent in een waterbassin gooide, is hiervoor vrijdag in hoger beroep door het Amster damse gerechtshof veroordeeld tot een voorwaardelijke taak straf van vijftig uur. De 36-jari- ge man werd vrijgesproken van het feit dat hij februari dat jaar, na het veroorzaken van een on geval, de plaats van dat ongeval verliet zonder zich bekend te maken. Tegen de man was voor beide fei ten een onvoorwaardelijke taak straf van vijftig uur geëist. Na een zeer warme dag was het in de nacht van 6 op 7 mei nog steeds erg druk op het terras van café 't Hartje. Twee agenten kwamen doorgeven dat er klachten over geluidsoverlast waren. Net als hij die dag bij vele anderen had ge daan, besloot de eigenaar met een van de agenten een geintje uit te halen en gooide hem in de bak Steeds minder zorginstellingen doen nog een beroep op de UW, omdat ze een eigen vrijwilligers- coördinator in huis hebben. Door dat in Soest geen ziekenhuis meer staat, is er ook al minder te doen en in september gaat ook nog eens de polikliniek dicht, waar nu nog een klein aantal UVV-ers actief is. Daarnaast loopt het ledenbestand van de UVV terug en is het met Op feestelijke wijze staat de Unie van Vrijwilligers (UVV) deze maand stil bij haar vijftig jarig bestaan. Toch wordt deze viering overschaduwd, want de vrijwilligers leggen het bijltje er bij neer. Noodgedwongen gaan ze met 'vervroegd pensioen'. Op de Da Costaschool zitten allemaal kakkers. Tenminste, die indruk werd toch even door de leiding gewekt in het Schoolbord, het informatieor gaan voor de leerlingen en ouders. De kinderen zouden zoveel toiletpapier gebruiken, dat ze met ingang van afgelo pen donderdag voortaan zelf een rol moesten meenemen. Immers, ook de Da Costaschool ontkwam niet aan de bezuinigin gen volgens de zogenoemde Lup- sum-regeling van het ministerie van onderwijs. De school moest de broekriem aantrekken en had geen zin meer om de hoge rekeningen te betalen voor het ontstoppen van toiletten en wasbakken, dat vaak nodig was als gevolg van overma tig gebruik van papier ('soms wel een rol per keer'). Als de kinderen hun eigen rol (met daarop hun naam geschreven....) gebruiken, zullen ze daar wel economischer mee omgaan, was de gedachte bij directeur Ronald Nagtegaal en zijn team. Toen de ouders hiervan lucht kre gen, waren ze 'not amused'. Ze zeiden nog net niet 'krijg de schijt maar.' 'Ik moet eerlijk zeggen dat we het belachelijk vonden. Waar moet dat heen, dachten we', zegt Hetty Visser van de Ouderraad. Totdat de vaders en moeders tot de conclusie kwamen dat het hier vast en zeker om een 1 aprilgrap moest gaan. 'Dat kunnen we natuurlijk niet op ons laten zitten', dachten ze in de Ouderraad en al snel was het idee geboren om achttienhonderd toi- letrollen te verzamelen. Die wer- met water die bij zijn terras stond. De agent kon hier echter niet om lachen, naar eigen zeggen liep hier door zijn vertrouwen in de mens heid een grote deuk op en voelde hij zich vreselijk vernederd. De man kreeg een posttraumatische stresstoornis en werkt nu niet meer op straat. De 36-jarige, die ter zit ting aangaf veel spijt te hebben van zijn daad, moet bijna 800 euro schadevergoeding betalen. In tegenstelling tot de advocaat- generaal achtte het hof niet bewe zen dat de Soester zich niet juist bekend had gemaakt aan zijn bu ren, in wiens tuin hij op 27 februari 2000 met zijn auto terechtkwam. Door het ongeval raakte de tuin beschadigd, maar de buren waren niet thuis. De 36-jarige besloot daarop zijn auto in de tuin te laten staan, zodat ze bij thuiskomst kon den zien bij wie ze terecht konden om de schade te verhalen. Volgens het hof kon hem daarom niet wor den verweten dat hij de plaats van het ongeval had verlaten zonder dat hij zich had geïdentificeerd. een gemiddelde leeftijd van circa 70 jaar aan het vergrijzen. Secretaris mevrouw J.B.L. Tilma zei ruim een maand geleden in deze krant al dat de toekomst van de vrijwilligersorganisatie onzeker was. De Soester afdeling opperde bij haar Baarnse zuster het 'idee voor een fusie, maar zo ver zal het niet komen. Voor de UVV Soest zit er daarom niets anders op dan een tijdperk van een halve eeuw af te sluiten. Eerst wordt er nog gevierd en wel op donderdag 29 april. De UW houdt dan van 16:00 tot 18:00 uur een 'high tea' in woonzorgcentrum Mariënburg aan de Burgemeester Grothestraat. Op het Scalmeyerpad zal de ge meente vier parkeerplaatsen laten aanleggen. Hiermee moet een punt worden gezet achter de parkeer druk. Bij een eerdere herinrichting van het terrein waren twee plekken vervallen en voldeed het aantal vakken niet meer aan de norm van 1,2 plek per woning. De gemeen te wil dat nu, vijftig meter verder op, herstellen en de aanleg van nog eens twee extra plaatsen brengt nauwelijks meerkosten met zich mee. De geraamde kosten bedra gen zesduizend euro. den vorige week aan een stuk touw geregen met als resultaat een ket ting van tweehonderd meter leng te. De kinderen uit groep acht wer den donderdag met een smoesje over een of ander project wegge lokt en droegen aan het eind van de ochtend de rollen het school plein op, waar de kinderen uit de andere groepen al stonden te wachten. Druk, druk, druk, dus. Voor de leerkrachten werd er ook nog een kruiwagen neergezet, met daarin rollen met hun naam er op. Met niet minder 1800 rollen wc- papier, goed vooreen lint van twee honderdmeter, liepen de leerlingen van groep 8 over het schoolplein. Foto: Soester Courant gebruikt. Daarom vond de Ouder raad de investering ook verant woord. 'En we hebben ze tegen een matsprijs gekregen van een supermarkt', aldus Visser. 'Ieder een heeft er smakelijk om gela chen.' Inschrijven voor de Oranje Vrij markt kan op de dinsdagen 13 en 20 april en woensdag 21 april, tel kens van 19:00 tot 20:00 uur in het Internationaal Vrouwencen trum. Dat is gevestigd in het ge bouw van de Desmond Tutuschool aan de Molenstraat. Een grondplaats van twaalf vier kante meter kost 3,50 en 5,00 borg; een marktkraam voor parti culieren 25,00 en 20,00 borg, en een kraam voor handelaren 50,00 en 30,00 borg. De borg wordt terug betaald, zodra de plaats of kraam schoon is opgele verd. Voor het gebruik van stroom, wat in een beperkt aantal kramen mogelijk is, moet 30 euro worden betaald. De Oranje Vrijmarkt, georgani seerd door de Hopman Massel- man Groep (HMG) vindt vrijdag 30 april plaats op het evenemen tenterrein De Eng. Meer informa tie is te vinden op www.hmg- soest.nl/vrijmarkt Voor dringende vragen (niet om te reserveren!) kan men mailen naar vrijmarkt@hmg-soest.nl Soest gaat akkoord met de sloop van de oude bebouwing van auto spuitbedrijf Lips en nog eens zes garages aan de Eikenlaan. Het zijn de laatste fysieke obstakels voor de bouw van 22 woningen op het voormalige Randstadterrein. Het bouwplan voor deze woningen is reeds ter inzage gelegd en er zijn geen bedenkingen ingediend. Daarvoor was het plan al wel en kele keren gewijzigd ten opzichte van de eerste schets. In de plafonds van de garages is asbest verwerkt, maar de aanvra ger van de sloopvergunning ver wacht niet dat er bij het afbreken asbest zal vrijkomen. Na de sloop zal de grond bouwrijp worden ge maakt en kan de bouw beginnen. Het is een mooie vrijdagoch tend wanneer de mannen van de afdeling wijkbeheer in hun oranje hesjes staan te wachten in het park van de wijk Boerenstreek. De twee klassen van de basisscholen De Buut en De Achtbaan hebben de speeltuin in het park al ont dekt. Met veel plezier klimmen ze in de rekken en rennen ze over de loop brug naar het speeleiland in het water. Dan worden ze bij elkaar geroepen door hun meester en juf frouw. Vandaag is het dan einde lijk boomfeestdag en de kinde ren mogen de eerste struiken plan ten in het park. Van beide basisscholen mocht er een klas naar de boomfeestdag. De kinderen hadden al natuurlessen gekregen en omdat er meerdere Wie vergelijkt leest de Soester Courant klassen waren moest er worden geloot. Deze twee klassen hadden gewonnen. In verband met het overlijden van prinses Juliana werd de dag uitgesteld en moesten de boomplanters nog even wachten voordat ze de struiken mochten planten. Eigenlijk vindt de Natio nale Boomfeestdag vandaag plaats, maar het planten kon door de warmte niet langer wachten. Een van de klassen zou eigenlijk vorig jaar al bomen gaan planten, maar dat kon toen nog niet door gaan omdat er nog geen geschikte locatie was gevonden. Dit jaar kon het dus wel in het nieuwe park. De bomen liggen eerst nog te wachten in het kanaaltje tegenover het park voordat ze naar hun nieu we plek worden gebracht. De man nen in de oranje hesjes hebben van tevoren een gleuf gegraven waar de struiken in moeten worden ge zet. Johan Ossendrijver van de af deling wijkbeheer vertelt dat het de bedoeling is dat er in totaal 600 zogenaamde haagbeuken worden geplant. Alle kinderen staan nu iondom een maquette waarop te De kinderen van de twee basis scholen De fJuut en de Achtbaan planten de haagbeuken in het park in de Boerenstreek. Foto: Soester Courant zien is hoe het park er uiteindelijk uit komt te zien. Johan legt de in deling van het park uit en geeft aan waar de struiken geplant zullen gaan worden. Een van de jongens springt op als hij hoort dat het blauwe pad door het park bedoeld is als skatebaan. Johan vervolgt zijn verhaal en ver telt dat de haagbeuk, met de La tijnse naam Carpinus betulus, on geveer tachtig centimeter hoog wordt. Volgens hem moeten de struiken nu snel geplant worden, want de knoppen waar de blaad jes uitkomen staan op springen. De klassen worden in groepjes op gedeeld en verspreiden zich over een deel van het park, het planten kan beginnen. Met een schep gaan ze op pad om de eerste struiken van het park een mooi plekje te geven. Een poosje geleden raakte ik op een feestje met iemand in gesprek over het hospice. De vraag die haar be zig bleek te houden was of ieder een wel in het hospice terecht zou kunnen. 'Is het voor sommige mensen niet gewoon veel te duur?' was haar directe vraag. Ik ben iedere keer weer verbaasd dat dit misverstand zo hardnekkig is. In onze folder staat letterlijk: 'Hospice Soest is er voor iedereen. Het maakt geen onderscheid naar levensovertuiging, geaardheid, ge slacht en welstand'. Nu ik het op schrijf realiseer ik mij dat dit wel duidelijk lijkt maar dat het ook misverstanden op kan roepen. In de eerste plaats dat het hospice al leen voor Soest zou zijn. Natuurlijk kunnen ook mensen uit Baarn er gebruik van maken. Ook willen we graag dat ook mensen uit Baarn mee gaan werken en den ken. Maar daar gaat het hier nu niet over, het gaat er om dat we geen onderscheid maken naar welstand Ook dat lijkt duidelijker dan het is; het zegt niks over de vraag of ieder een zich zal kunnen permitteren in het hospice te verblijven. Ik kon mijn gesprekspartner op het feestje gerust stellen. Ook al bezit je geen cent, je kunt in het hospice terecht. Aan mensen die het kunnen beta len zullen we een kleine eigen bij drage vragen. Een bedrag van rond de 20,00per dag voor eten en de telefoon. Maar als dat bedrag moei lijk opgebracht kan worden dan gaat het uit de huishoudpot. Je kunt je ook afvragen of iemand misschien te rijk zou kunnen zijn voor het hospice. Het klinkt mis schien een beetje raar, maar toen prinses Juliana nog leefde hebben wij wel eens tegen elkaar gezegd: als het zover is moeten we het aan bod ook maar op Soestdijk bekend maken, waarschijnlijk zal ze het erg naar haar zin hebben in zo'n huiselijke omgeving'. Het is eigen lijk merkwaardig dat je het haast een beetje gênant vindt om zo iets tegen elkaar te zeggen. Kort geleden hoorde ik in dit ver band een bijzonder verhaal. Bij een hospice waar we veel contact mee hebben, vertelde men hoe met uit gebreide hulp van het gemeentebe stuur het hospice er had kunnen komen. De burgemeester en de wethouders hadden werkelijk alle hulp geboden om voor elkaar te krijgen dat het hospice van start kon gaan. Nu hoorden wij dat die zelfde burgemeester ongeneeslijk ziek is en nu zeifin het hospice een plek gevonden heeft. Het hospice is een plek waar iedereen die met de dood geconfronteerd wordt terecht kan. Het maakt niet uit of je geld en status hebt of juist helemaal niet. Dat heeft toch iets heel moois als je erover nadenkt. Marjan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het hospice in Soest. Informatie op www.hospicesoest.nl of ffi 6037654. In de officiële naam van de stich ting die zich hier inspant voor een hospice staat alleen Soest ge noemd, wat soms misverstanden oproept. Immers alle inwoners van Baarn, Soest en Soesterberg kun nen er in de toekomst gebruik van maken. Dat wordt nog eens extra onderstreept door het feit dat ook burgemeester Wolterink-Oremus van Baarn zich bereid heeft ver klaard zitting te nemen in het Co mité van Aanbeveling. Bovendien maakt met ingang van heden de Baarnse huisarts RA. Jens, voor zitter van de organisatie van Baarnse huisartsen, deel uit van het comité. Jens vindt het een goe de zaak dat er in de directe woon omgeving een hospice komt. Voor zitter Marjan Haak toont zich ver heugd: 'Het is echt fantastisch. Ie dereen die je vraagt op de een of andere manier te helpen stemt toe. Dat stemt ook hoopvol voor de bijeenkomst van potentiële spon sors die we over een tijdje willen gaan organiseren.'

Soester Courant | 2004 | | pagina 5