Knip deze bon uit 'të&iss Weet u hoe laat het is? llemaal taartenbakkers in spe en profiteer van.de aask Tsja, Soest is Utrecht niet... Gevraagd: BEZORGERS voor de Soester Courant Ook op Goede Vrijdag bent u van harte welkom bij de Rabobank Soest Baarn Eemnes. og één dag de kans om 500,- te winnen! VAR!AT Ipen dag voor ouders van overleden kinderen Pasen bij oest Ëmmm i bij Fi 'Soest 975 jaar' in april PAGINA 8 WOENSDAG 7 APRIL 2004 SOESTER COURANT Cultuurfestival Soest 8 mei PAGINA 9 ademaker 50 jaar RKAMP) söestekScourant Man licht sociale dienst op voor 85.000 euro ^deco^'Z peg °m Sl'ee opW kamers EHBO-cursus voor ouders Cultureel Café over 'promotie' AANMELDEN: Tel. 035 - 601 41 52 Het is tijd voor een bank met ruime openingstijden. Rabobank Soest Baarn Eemnes Het is tijd voor de Rabobank. B/anc of Rouge n uit Bordeaux, de rode wijn zijn rRAAT 44 )EST 5 6012957 borgen 8 april, is het de laatste ,g om de wedstrijdformulie- n voor de Soestèr Zakenpuz- 12004 in onze brievenbus te >en (Insingerstraat 9). bor 't 6C jaar stond er op 10 jaart jl. een grote puzzelactie in Soester Courant: De Soester kenpuzzel 2004. Geen logo's dit ir, maar foto's van winkel- en lèdrijfspanden, die bij de juiste nen moeten worden gezocht. Lijkt moeilijk, maaraan de vele [zendingen die al binnen zijn, lijkt dat de Soesters ons dorp heel led kennen. Door loting onder de foutloze in zendingen maakt iedereen een kans op de geldprijzen: 500,- voor de foutloze met de beste slag zin. 2x 200,-, 5x 100,- en lOx 50,- voor foutloze, ongeacht de övaliteii van de slagzin. Schippers Netwerk Notarissen zal de loting verrichten. Wij zijn benieuwd wie wij dit jaar voor de feestelijke prijsuitreiking mogen uitnodigen! Wie weet, tot ziens! Olga Goezinnen-Slagter, Organisator Soester Zakenpuzzel. /fteétkaS ,-)Aj vakmanschap; Iinnenspecïaalzaak ïstraat 91 - BAARN i (035)5413521 veerkamp@xs4all.nl De Vereniging Ouders van een överleden Kind (Vook) orga niseert op 17 april een landelij ke open dag in Barneveld. Deze dag is vrij toegankelijk por alle ouders die een kind irloren hebben. Ook grootou- Jers en andere nabestaanden jijn welkom. vereniging is een landelijke jilfhulporganisatie opgericht in §81 door een aantal ouders van ten overleden kind. Zij ontdekten Bt het delen van de gevoelens van Irdriet en wanhoop hen beter in iaat stelde een nieuw leven te be- hnen. De Vook werkt op basis van 'erva- ngsdeskundigheid' samen. Zij robeert mogelijkheden te bieden lotgenoten met elkaar in con- Ict te brengen en om elkaar tot leun te zijn. Vaak kunnen zij de evoelen&van elkaar beter herken en en begrijpen. Op deze manier robeert men nieuw perspectief te vanaf 15 jaar hun ervaringen delen over het verdriet en de problemen waarmee zij te maken kregen na het overlijden van hun zus of broer. Twee ouders zullen de dag inlei den met een verhaal over de ge volgen voor hun leven na het over lijden van hun dochter. Hierna is er gelegenheid om vragen te stel len. Ook is er een gezamenlijke activiteit waarbij de namen van de overleden kinderen centraal zullen staan. Na de middagpauze kan er deelgenomen worden aan diverse workshops en gespreksgroepen, waarin het eigen verhaal van de ouders een belangrijke rol speelt. De open dag zal plaatsvinden in de christelijke school voor vmbo Christiaan Huijgens, Wilhelmina- straat 82, 3771 AR Barneveld. Zaal open om 10:15 uur, aanvang om 10:45 uur. Deze dag is helaas niet geschikt voor kinderen jonger dan 15 jaar, er is geen kinderop vang. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Voordat op zaterdag 8 mei het Cultuurfestival Soest begint zal het organiserende Cultuurplat form de inwoners van Soester- berg en Soest in de komende tijd op een bijzondere wijze at tenderen op dat tweede festival. Vanaf komende vrijdag zullen in Soesterberg en Soest in een groot aantal winkels, restaurants en cafés en bij tal van organisaties ansicht kaarten beschikbaar zijn, waarop Wegens bijstandsfraude is een 57- jarige man uit Soest gisteren door de rechtbank in Utrecht veroor deeld tot 180 uur dienstverlening en vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Tegen de verdach te was 240 uur werkstraf De rechtbank achtte bewezen dat de verdachte de Gemeentelijke Sociale Dienst in Soest in ieder geval voor 85.000 euro heeft op gelicht. De man bezat onroerend in Turkije en ontving in Ne derland bijna vijftien jaar lang een uitkering. Deze maand bepaalt de bestuursrechter hoeveel de ver dachte aan de gemeente Soest moet terugbetalen. Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 SB» t "VV .-j ning van de verbouwde winkel. Ze mochten, met as sistentie van de bakkers zélf lekker hun gang gaan en hun zelfgemaakte taart meenemen. Dat werd natuur lijk smullen thuis. Foto: Soester Courant g Maar liefst 18 jeugdige Soesters hebben vorige week ogelijk de eerste stap gezet naar een carrière als taar- nbakker. Ze waren te gast bij banketbakker Jan ogterom aan de Soesterbergsestraat, als beloning )or de kleurwedstrijd ter gelegenheid van de herope- Koop nu iets leuks UBgprvoorjaars- :.epltectië t.w.v. 50,- én ontvang 5, m snej$Taar onze wïnkel f hlfvQorjaar WOMENSWEAR m geldig t/m zaferdag KLapril 2004 Leusderweg 198 3 817 KS Amersfoort 033-476 68 93 Soesterbergsestraat 49A 3768 EB Soest 035-602 35 84 WOMCNSWE wvw/itMIady.iH Firc.ll.ldy informatielijn. 03.) baarde- ruur- een hoogtepunt van Soest staat is afgebeeld. De kaarten zijn gratis af te halen. Bent u bij de tijd? Een van de kaarten is een opname, gemaakt op zondag 28 maart 2004, vanaf de Oude Kerk in Soest. Met die kaart is iets bijzon ders aan de hand. U kunt met die kaart een aantrekkelijke prijs win nen. Op de kaart ziet u de scha duw van de Oude Kerk geprojec teerd in het land achter de kerk. De vraag die u mag beantwoorden is: hoe laat is die foto genomen? Wie de kaart voor 5 mei instuurt met daarop de juiste tijd, krijgt voor 8 mei bericht en kan de prijs tijdens het Cultuurfestival Soest in ontvangst nemen. I ScAoau atttuatutleei <um eiacn laMenij- I VLEE Exclusief vlees per pakket van I 12,5-25 kg ofmeer (voor uw vriezer) I J B5E.vrij J GERDA TUPKER TEL. 035-6016991 J I www.schoormatuurvlees.nl I. Kerkebuurt Soest. Zondag 28 maart 2004. Weet u wel hoe laat het is? Foto: Ton Paauw. Spelenderwijs ontdekken kinderen de wereld en doen zij ervaring op. De gevaren die er dreigen onder kennen zij meestal niet. Jaarlijks moeten ongeveer 50.000 kinderen na een ongeval behandeld worden in het ziekenhuis. Vaak gebeuren deze ongelukken in en om het huis. Hoe oplettend u als ouder of verzorger ook bent, een ongeluk zit in een klein hoekje. Daarom or ganiseert Thuiszorg Eemland een cursus EHBO voor ouders van jonge kinderen. In de cursus 'Eer ste hulp aan kinderen' leert u om zowel bij kleine ongelukken als in ernstige situaties doeltreffend te reageren. Medische kennis is niet vereist. De cursus bestaat uit drie bijeen komsten van drie uur van 19:30 tot 22:30 uur op donderdag 13 mei, 27 mei en 3 juni in het wijkgebouw van Thuiszorg Eemland, Nieuwe- weg 14. Leden van Thuiszorg Eemland kost de cursus 101 euro voor anderen 112 euro, inclusief consumptie en cursusmateriaal. Informatie: tel: 033-4600046, tij dens kantooruren. Aanmelden tot donderdag 15 april. De cursus gaat door als er voldoende deelnemers zijn. Soest bestaat 97S jaar. Dat zul len we dit jaar vieren. Met veel aandacht voor cultuur, historie en traditie. Het motto is: 'Alle Soesters ontmoeten elkaar ac tief'. Het comité heeft, samen met tientallen organisaties en vrijwilligers, een programma ontwikkeld voor alle Soesters, een ontmoeting voor alle gene raties. Hieronder een overzicht van de evenementen in de maand april. Brandweer De Brandweer Soest organiseert een zeskamp voor groep 8 van alle basisscholen in Soest en Soester berg. De jongeren kunnen aan al lerlei spannende brandweeractivi teiten meedoen. Brandweerkazer ne, Lange Brinkweg 71. Info: 88 6093390 (dhr. Tolboom). Tourdion Jubileumconcert Soester Kamer koor Tourdion - Muziek door de eeuwen heen. Klassiek. Ernst Ver- meulen (dirigent en bas), met: Si- mone van Dongen (sopraan) en Else Sterk (piano). Zij brengen lie deren van o.a. Mozart (Noctur nes), A. Campra (Dei gloriam) en G. Fauré (Canti- que de Jean Racine) ten gehore. Tourdion heeft de viering van haar eigen lustrnm (tienjarig bestaan) gekoppeld aan het 975-jarig be staan van Soest. Het neemt de Soester bevolking mee op een muzikale rondreis door de geschie denis van de gemeente Soest. Het Soester kamerkoor studeert voor het lustrum een mis in van Andre Campra (1664-1744). Zo wordt aangesloten op het katholieke ver leden van Soest. Bisschop Anfri- dus schenkt 14 hoeven gelegen tussen de villa's Heze en Zoys aan het Benedictijner Klooster in Amersfoort. Ook werkt Tourdion aan 6 liederen van Mozart. Deze componist is te gast geweest op paleis Soestdijk ten tijde van de stadhouders van Oranje. De mu ziek van Sibelius staat voor het in ternationale karakter van Soest en symboliseert het culturele leven in deze moderne tijd. Tijdens het concert wordt door Tourdion een aubade gebracht aan het 975-jarig bestaan van Soest. De dichter Jan Visser heeft voor deze gelegenheid een speciaal feestlied gecompo neerd voor het Soester Kamerkoor Tourdion. Oude Kerk, Torenstraat 1. Info/reserveren: 88 6022150. Schoolteamcross In samenwerking met het breed tesportproject voor alle basisscho len in Soest organiseert A.V. Pij nenburg voor de eerste keer een Wat is het culturele verschil tussen Utrecht (de stad) en een eenvoudige gemeente als Soest? Op zo'n vraag zijn tallo ze antwoorden te geven, maar op z'n minst draait het om twee fenomenen: de maandelijkse 'culturele zondagen' die daar sinds enige tijd met groot suc ces worden georganiseerd, én een gemeentelijk budget van 540.000 euro. Daar kun je nog 's wat mee. Utrecht heeft de culturele zondag eigenlijk te danken aan Henk Westbroek, die met zijn partij Leefbaar Utrecht het initiatief nam. Alle(rlei) culturele instellin gen - daar heeft de stad er nogal wat van - doen inmiddels mee, en iedereen is er lovend over. In elk geval Mariëlle Pais, die in Utrecht de 'projectleider' is en vorige week in het Cultureel Café van Soest van haar ervaringen kwam vertel len. Het moest even op gang komen, maar de verzamelde Utrechtse 'cultuur' trekt inmiddels meer pu bliek, en ook een ander publiek, dan vroeger. Er komen ook heel wat mensen van buiten Utrecht op af, en ook heel wat allochtonen. Alles is gratis, dus van 'drempels' is geen sprake. Niks elitairs! Op de culturele zondag van deze maand (18 april) zijn er wel 100 activitei ten op 15 verschillende locaties, zodat er ook aardig 'gezapt' kan worden. En aanvankelijk was er wel weerstand (er werd o.a. ge vreesd voor een soort 'braderie effect'), maar die is inmiddels ver dwenen als sneeuw voor de zon. De stad is een stuk levendiger ge worden, vindt iedereen. De Utrechtse culturele zondagen werden in het Soester Cultureel Café opgevoerd als een geslaagd voorbeeld van 'collectieve promo tie'. Met eendrachtige samenwer king van alle instellingen (zowel beroeps als amateurs) en financiële ruggesteun van de gemeente kan er veel bereikt worden. En waarom zou zoiets dus ook in Soest niet kunnen? Dat was -onuitgesproken - toch de achterliggende gedach te achter het verhaal van Mariëlle Pais, die geïnterviewd werd door Soests eigen cultuurconsulent Coco Michels. Soest is weliswaar geen stad, en al helemaal geen stu dentenstad (dat scheelt een stuk!), en van een budget van meer dan een half miljoen zal hier nooit of te nimmer gedroomd mogen worden (zelfs niet het evenredig deel als men het inwoneraantal vergelijkt: 300.000 tegenover 40.000), maar toch... Communicatie Over 'promotie' ging ook de inlei ding van Artishock-voorzitter Kees Waagmeester. Dat was althans de bedoeling, want hij stak een nogal wazig verhaal af over 'communica tie', 'doelgroepen' en 'vraaggericht aanbod', dat meters ver over de hoofden van althans een aantal van de ca. 50 aanwezigen heen ging. Volgens Waagmeester is 'interesse' een absolute voorwaarde voor de tot stand te brengen communica tie, en die leg je mensen niet op. Het moet niet 'van bovenaf' maar 'van onderop' komen. Dat je het publiek alles kunt verkopen is 'buil shit,' aldus Waagmeester. 'Denk vanuit de vraag, niet vanuit het aanbod...' hield hij zijn gehoor voor. 'Maar hoe trek je dan een publiek dat met bij voorbaat al zo geïnte resseerd is?' was een voor de hand liggende vraag van een van de toe hoorders. Want daarin schuilt toch het geheim van een écht succesvol le promotie, zoals in Utrecht, maar daar had Waagmeester ook geen recept voor. Dat er bij zo'n gemo tiveerde club als Artishock ook nog wel eens iets mis gaat met de organisatie - zo schijnt het telefo nisch plaats bespreken voor pu- bliektrekkende films soms de mist in te gaan, zoals iemand Waag meester onder de neus wreef - was inderdaad een 'foutje', maar hij gaf toe dat zulke ervaringen alle kostbare promotie-inspanningen in één klap te niet kunnen doen. Kunstmarkt De provinciale consulenten voor muziek en beeldende kunst moch ten ook hun zegje nog doen, waar na Cultuurplatform-secretaris Bert Smit de aanwezigen nog eens at tent maakte op het 'formidabele' Soester Cultuurfestival, dat op 8 mei (met een gemeentelijk budget van 7000 euro's...) gaat plaatsvin den in en rondom het gemeente huis en de Witte Boerderij. Voor al het onderdeel kunstmarkt in de raadhuistuin belooft een succes te worden. Vorig jaar stonden er 22 kraampjes waarin kunstenaars hun 'producten' aanboden, dit jaar ko men er wel 60 te staan! Er is op die jaarlijkse 'culturele zaterdag' van Soest verder van alles te bele ven, ook 's avonds. Het volgende Culturele Café van Soest zal plaatsvinden op 7 sep tember, maakte Coco Michels al vast bekend. Waar dat over zal gaan is nog niet ingevuld; daar mag iedereen over meedenken. schoolteamcross. Het is een wed strijd tussen jongensteams, meis jesteams en gemengde teams sa mengesteld uit de groepen 6, 7 ëh 8. De loop vindt plaats in het bos, bij en rond de atletiekbaan van AV Pijnenburg. Vanaf 17:50 uur star ten de eerste teams. Rond 18:50 uur vindt de prijsuitreiking plaats. Wieksloterweg o.z. 10. Info: 6017421 (Edgar Cukier). Koninginnedag Soesterberg Het Oranjecomité Soesterberg zorgt dit jaar op 30 april weer voor een groots en gevarieerd aanbod op de ijsbaan in Soesterberg. Er wordt geen entree geheven en ie dereen is van harte welkom! 's Morgens rijdt de ludieke reveil le door het dorp. Om 9:00 uur vindt de aubade plaats, worden de ballonnen opgelaten. Van 10:00 uur tot 12:00 uur is er een swin gende kinderdisco. De ballonnen- koning is van 10:00 uur tot 17:00 uur aanwezig. Burgemeester en wethouders drinken om 10:00 uur koffie in de Drie Eiken. Een old timer van de brandweer rijdt van 12:00 uur tot 14:00 uur door het dorp. Het ronde draadspel, waar bij er allerlei spelen voor de kinde ren zijn, start om 12:00 uur. Om 16:00 uur vindt de prijsuitreiking plaats. Vanaf 10:00 zijn er diverse activiteiten voor de jeugd, zo is er een springkussen van 22 meter lang, is er een kartbaan en en rijdt er een trein. Ook voor de aller kleinsten is er een springkussen. Om 13:00 uur begint de rommel markt voor kinderen. Van 17:00 uur tot 18:00 uur kan men nasi eten bij de mobiele veldkeuken. Om 19:30 uur begint de bridgedri ve in de Drie Eiken. De band "Iïaffic Jam' brengt vanaf 20:00 uur een gevarieerd muziekpro gramma. Info: 88 0346-351025. Comité Het comité Soest 975 jaar coördi neert alle activiteiten. Meer infor matie over Soest 975 jaar: Joshua Lindeman, 88 06-42122535, of Cees Vos, 88 06-28939510. De ac tiviteiten worden mede mogelijk gemaakt door het Prins Bernhard Cultuurfonds. Rabobank

Soester Courant | 2004 | | pagina 9