99 BDC wil bouwen aan eredivisieploeg Soest klaar voor topper DCG 'Niemand wil ons opvolgen' Soest-Zuid maakt zich geen illusies tegen landskampioen SoYoCo vindt Waterloo in toernooi om regiobokaal Verlies in enkelpartijen kost LTC wedstrijd tegen Baarn Red Stars kruipt door oog yan de naald in Beukendal wSEC-de Zebra's PAGINA 14 line.com ER MAGERE VARKENS LAPPEN WOENSDAG 14 APRIL 2004 SOESTER COURANT PAGINA 15 Handbaltrainer Paul van den Deijssel tekent twee jaar bij HANDBAL Sportpro^mm^ Toezien vanaf zijlijn doet oefenmeester Hans de Wit pijn VOETBAL- zondag Soest: titel in eigen hand Sportuitslagen Bestuur van Olympia is organisatie tochten zat Duivenberiditen| TENNIS VOLLEYBAL Toernooi voor thuisschakers Inhaalrace SEC op 16 april slaagt net niet VISSEN Jan Lievestro TENNIS BASKETBAL Driemaal eerste plaats atleten van Pijnenburg Zondag 18 april aanvang: 14.00 uur. De kraker: Na afloop live muziek in de kantine. lenhoef Belettering 3d 84 Soest 035 - 58 80 425 hoef.net www.stalenhoef.net 500 gram 2.29 per kilo voordeliger DIT MAG U KÊÊ SLIMME HLANTFN NIET MISSEN! Hg Vl^ JE BIJ BONI' riJD LAAG!»ALTIJD i anr, Paul van den Deijssel heeft voor twee jaar bijgetekend bij Snieeing/BDC. Met de hand balclub wil de trainer/coach een ploeg opbouwen, die het in de eredivisie kan rooien. Ach ter de schermen is de basis ge legd en wordt gezocht naar ver sterking van de formatie die een verrassend succesvol sei zoen doormaakt. Geen sterve ling hield zeven maanden gele den rekening met de nacompe- titie, waarin het herenteam momenteel is verwikkeld. Of de handballers via deze omweg uitkomen op de bovenste verdie ping is na twee van de acht duels nog niet ondenkbaar, maar even min aannemelijk. De achterstand op koploper Groene Ster bedraagt drie punten, maar in Soest over wint vooralsnog het geduld. De fundamenten voor een solide ere divisiebastion zijn niet allemaal gestort, de bestelling voor het be ton is wel de deur uit. Met vrijwel alle sponsors zijn nieu we driejarige contracten afgeslo ten, de faciliteiten voor spelers zijn verbeterd en de sportieve structuur is gewaarborgd doordat Smeeing/ BDC zich voor nog eens twee sei zoenen heeft verzekerd van de diensten van Van den Deijssel. De 44-jarige Soesterberger is in ge sprek met Bas de Pijper over een terugkeer, praat met beloftevolle talenten uit de regio en zal al zijn contacten en goodwill in de hand balwereld aanspreken om een of twee kanjers binnen te halen. 'Het is belangrijk dat er in de breedte versterking komt. De vijver is be hoorlijk leeg, maar ik hoop deze maand spijkers met koppen te kunnen slaan', aldus de trainer. Contrast Het is voor het eerst dat Smeeing/ BDC, dat twee decennia in de eer ste divisie uitkomt, de lat zo hoog legt. Het contrast met september vorig jaar is groot. Voor de eerste wedstrijd al waarde het degrada tiespook bijna zichtbaar rond bo ven de hoofden van de selectie. Sindsdien maakte een handvol spelers een stormachtige ontwik keling door. Koen Smeeing is let terlijk en figuurlijk uit de hoek ge kropen en als rechter opbouwer uitgegroeid tot topschutter, Robert Wijnen ontpopte zich op links tot sleutelfiguur en de jongelingen Dennis Diemers en Remco van Hofstede namen een cd op met de mooiste toekomstdeuntjes. De vierde plaats en deelname aan de nacompetitie zijn het aantoonbare bewijs. Ook al omdat enkele rou tiniers komend seizoen wederom in cruciale wedstrijden inzetbaar blijven, is Van den Deijssel niet bevreesd voor een terugval. 'Ik ga er niet van uit dat het niet lukt. Je moet realistisch blijven, want je hebt zelf gezien hoeveel er in kor te tijd kan veranderen. Zoals het er nu naar uitziet, gaat er niemand weg en met de huidige groep kun nen we ons sowieso handhaven.' De ambities van de club, die na tuurlijk en waarschijnlijk zelfs vooral zijn ingegeven door de werkwijze van de trainer zelf, heb-, ben een rol gespeeld in de afwe gingen van Van den Deijssel wiens contract aan het eind van dit sei zoen zou aflopen. 'Maar de door slag gegeven heeft met name het plezier in de groep dat is ontstaan dit seizoen.' Stabiliteit Stabiliteit is een veel woord geworden bij Smeeing/ BDC. In de organisatie is er veel gebeurd de afgelopen maanden en de aandacht reikt verder dan alleen de herenselectie. Niet voor niets is Arjan Roest, wiens herstel van een zware knieblessure en een medi sche ingreep voorspoedig verloopt, belast met de coaching van het tweede team. Wellicht dat hij een jeugdteam gaat begeleiden, want het is hoe dan ook een uitgemaak te zaak, dat er op de talentvolle jeugd goede trainers gezet zullen worden. Op dit moment beschikt de club over jonge spelers die aan de hand van de routiniers in de eerste divisie hun mannetje kun nen staan, maar voor de-lange ter mijn is het van groot belang dat een club met zulke ambities iets achter de hand heeft. ZATERDAG 17 APRIL Basketbal 19:00 Rotterdam-Zuid-Red Stars (H) (Rotterdam) 17:00 Jump-Red Stars (D) (IJs- selstein) Handbal 20:30 DES'72-Smeeing/BDC (H), nacompetitie (Papendrecht) Korfbal 15:30 KVO-MIA (Banninghal) 15:30 Huizen 5-Eemvogels (Hui zen) •Tennis 10:30 Blaricum-TV Soest-Zuid (Blaricum) Voetbal 14:30 LRC-WZ'49 14:30 SEC-Scherpenzeel (Bos straat-West) Volleybal 16:30 Sudosa-Stam/SoVoCo (D) (Assen) 17:00 Stam/SoVoCo (H)-US 3 (De Bunt) ZONDAG 18 APRIL Hockey 12:45 MHC Soest (D)-Strawber- ries (Bosstraat) 14:30 MHC Soest (H)-Reigers (Bosstraat) Tennis 10:00 Shot-LTC Soestdijk (Zeist) Voetbal 14:00 Soest-DCG (Bosstraat- Oost) 14:00 SEC-De Zebra's (Bos straat-West) Als toeschouwer zal trainer Hans de Wit zondagmiddag de topper van Soest tegen DCG op de Bosstraat-Oost bijwo nen. Dat komt door een schor sing van drie wedstrijden (niet op de bank en zelfs niet in de kleedkamer) naar aanleiding van een rode kaart in het duel metAlmere. Het is een straf die De Wit nog steeds onbegrijpelijk vindt. 'Wan neer ga je nu eens eindelijk objec tief fluiten, was het enige wat ik geroepen heb. Maar de man floot dramatisch en zo was ook zijn be slissing tegen mij', aldus de trainer die zich zondag zeker niet onbe roerd zal laten vanaf de kant. 'Ik heb Johan Staal en Jan Kuenen als pionnen op de bank zitten en met hen communiceer ik, maar het doet wel pijn'. Over het beslissende duel tegen het Amsterdamse DCG dat aan kop gaat is De Wit duidelijk. Als we winnen, dan worden wij de se rieuze kampioenskandidaat, en dat zit er gewoon in. De jongens zijn allemaal fit en er zijn geen schor singen, dus ik kan met mijn sterk ste opstelling beginnen. Bij de Amsterdammers ontbreken twee spelbepalende spelers wegens bles sures en dat is mooi meegenomen.' In de aanloop naar de kraker heeft de oefenmeester zijn jongens niet scherp hoeven te maken. 'Dat wa ren ze al, ze geloven in promotie en de opdracht is duidelijk: alle neuzen dezelfde kant op, want het resultaat komt op de eerste plaats.' Weemoed De aan het eind van dit seizoen vertrekkende De Wit blikt met eni ge weemoed terug op de twee sei zoenen bij de blauwwitten. 'Ik heb het hier ontzettend naar mijn zin Zonder zelf te spelen, heeft Soest goede zaken gedaan, want koploper DCG kwam in het inhaalduel met CDW niet verder dan 2-2. De achterstand van Soest groeide daardoor weliswaar tot twee punten, maar de blauwwitten kunnen die zondag ombuigen in een voorsprong van één punt als ze de lijstaanvoerder verslaan. Daarna zijn er nog twee wed strijden te spelen. gehad, veel vrienden gemaakt, maar ook sportief diepe dalen meegemaakt. Maar nu zijn we aan het oogsten met wat ik hier heb neergezet, daarom is het jammer dat mijn contract niet verlengd werd, net nu alles eens een keer meezit. Soest is een prachtige ver eniging met een perfecte organisa tie.' De in De Meern woonachtige De Wit zal volgend seizoen de gelijk namige club in zijn woonplaats gaan trainen, waar hij voormalig Soest-trainer Ruud Vork opvolgt. De Wit bekent dan ook eerlijk dat hij de resultaten van zijn nieuwe club, waar hij overigens al eerder heeft gewerkt, met een schuin oog in de gaten houdt. Maar de ban den met Soest blijven behouden. De Wit's vrouw start in mei aan de Soestdijkerweg op de grens van Soest en Den Dolder een restau rant op het recreatieterrein van elf talleider Jan Kuenen, en om de goede banden met de vereniging te illustreren: begin mei komt de ge hele selectie zich daar laven. Maar, zo relativeert de rijzige sym pathieke oefenmeester, eerst zon dag. 'Dan moet het gebeuren, ge woon winnen, en dan gaan voor de bekroning, het kampioenschap. Wij zijn er klaar voor.' Het duel met koploper DCG begint om 14:00 uur. 4V Pijnenburg Eerste wedstrijd Zomeravondcup. Se- ïioren: 8. André Blokland 36:25, 9. 3rik den Oude 36:30, 14. Werner lenzenberg 40:34, 15. Louis den Ex- er 41:01; heren 40+: 4. Aaldrik Tik- ak 37:27, 8. Gerard Klifman 40:09; ïeren 45+: 5. Berend Drenth 39:07,6. 'eter de Groot 40:07,7. Edgar Cukier 11:16; heren 50+: 2. Dirk den Oude 18:01, 8. Ben Kersbergen 46:02; he en 50+: 5. Ruud Ambags 46:57; da- nes 35+: 2. Esther van de Grift 46:11; ames 45+: 1. Petra Mariens 43:47, 2. tdri van der Zon 48:35; dames 50+: Gerrie den Oude 43:38; dames 55+: Martha van Hal 45:31. ePP ountry Western Boxmeer: 1. Get )anccd team van Sepp; individueel: 5. eorganne de Groot. TVAD-wedstrijd Almere. Thea en liska van Galen: le deb. 2 senioren; —Bick en Mieke van Kuijk: 4' 60+; toon en Roellie Schrijvers: lc open ^{nioren. DE ZWALUW JVedvlucht: Duffel; afstand: 133 kilometer; wind: noord. E. v/d Brakel Znn 1; H. Vos 2; èomb. de Bes - de Brce 3; V. Es Rijksen 4; Comb. van Egdom 5; R. v. MNet 6; C. Kamphorst 8; R. v. Horns- pld 9; J. v.d. Brakel Zonen 10; M. Rouwendaal 11; A. Teunissen 14; Sebr. de Bruin 15; Th. Wigtman 20; f. Ginkel Kanters 22; J. de Jong 23; S. v.d. Heiden 33; H. Woudstra 36; Post 37; G.M. Schimmel 41; J. feenschop 53; P. Kanters 57; H. Too- ben Zn. 71; De Bruin v. Arnhem filOO; H. Vonk 105; J. van Dijk 141; H. Volfsen 204. B.G. Schimmel 1; Vaessen/Veenend- 4; R.W. Grift 5; H. de Bree 6; [Mevr. Altenaar Zn. 9; D. Krol 11; l H.C. Rauch 15; Altenaar/Reijerse 20; H.H. v.d. Veen 21; G. Rietveld 25; jJ.C. Wijnands 28; B. van Gardingen 133; R. Eimers 83; J. Kortland Zn. f 87; H. Bartels 99; A. Dijkstra 108; I groenestein/Westerveld 117. 'Er komt nogal wat kijken bij het organiseren van wandelt ochten.' Wim van Steendelaar, secretaris van de wandelsport- vereniging Olympia, is het or ganiseren van de tochten zat. Stijgende kosten, weinig mede werking, de aanvraag van ver gunningen en de subsidiestop zijn voor hem redenen om na de jubileumtocht van 2005 er mee te stoppen. Daarna zal hij met de vereniging alleen nog maar deelnemen aan andere wandeltochten. Van Steendelaar heeft er 25 jaar lang voor gezorgd dat de Natuur- wandeltocht, eerst nog Paleis Soestdijktocht, en de winterwan- delingen goed verliepen. Zelf is hij al vanaf zijn twaalfde lid van Olympia. In 1979 heeft hij de or ganisatie van de tochten overgeno men van de toenmalige secretaris W.A. Suman. 'Als ik destijds niet had besloten om secretaris te wor den, dan had de club misschien toen al op zijn gat gelegen.' Nu heeft de fervente wandelaar nog twee belangrijke tochten voor de boeg: de komende tocht op 8 mei en volgend jaar de laatste ju bileumtocht. Hij heeft het gehad "met alle regels die er maar bijko men voor het organiseren van de wandeltochten. 'Als je met een groep van vijftig mensen vrijblij vend een wandeling gaat maken in het bos, dan hoefje toch ook geen geld te betalen voor een vergun ning?' Vooral de vergunningen zijn Van Steendelaar een doorn in het oog. Vaak lopen de routes door Soest, Baarn en een gebied van Staats bosbeheer. Er moet dan zowel voor elke gemeente als voor ieder van deze gebieden een vergunning worden aangevraagd. Volgens de secretaris wordt het allemaal ook steeds duurder, terwijl de subsidie uit de kermispot is afgeschaft. 'Die subsidie is geen hoofdreden, maar het komt wel boven op alle extra kosten.' Vaak denkt hij nog terug aan de hoogtijdagen van de wandelsport, in de jaren zestig en zeventig, en de vele prijzen die Olympia in het verleden heeft gewonnen. Van Steendelaar vertelt dat de club op bijna iedere wandeltocht in Neder land wel een prijs in ontvangst kon nemen, vaak genoeg de eerste prijs. 'Er waren zelfs wandelclubs die eerst opbelden naar de organi satie of wij meededen. Als we dan meeliepen in de tocht, dan deden zij niet mee omdat ze toch wel wis ten dat we zouden winnen.' Toen was de wandelsport veel po pulairder. Olympia telde in die dagen ongeveer honderd leden, nu zijn dat er nog maar twintig. Ei genlijk zijn er nu alleen maar oudere mensen nog lid. Jongeren gaan liever naar een andere sport vereniging. De schooljeugd die meeloopt in de avondvierdaagse, laat volgens Van Steendelaar te veel rotzooi achter. 'Bij ons lopen de echte wandelaars, mensen die graag in de natuur zijn. Vooral Soest heeft een prachtige omge ving, we hebben polder, duinen, Danny Egter heeft oog voor de bal. Foto: Foto Bell hem gedaan; 6-7, 1-6. Ook Xan- der de Groot had winstkansen, te gen een oud A-speler nota bene, maar hij redde het net niet: 4-6, 6- 7. De partij van Danny Egter kon alle kanten op en viel uiteindelijk in het voordeel van de gasten: 3- 6, 4-6. Alleen Maarten Zoetelief had niets in te brengen en kwam in twee sets niet verder dan een keer gamewinst. De dubbel van Maar ten Zoetelief en De Groot werd eveneens in twee sets ingepakt door Doelen. Gevreesd voor degradatie wordt er niet na de 0-6-nederlaag. Zelfs de veel te sterke tegenstander gelooft daar niet in. 'Ze zeiden dat wij er zeker niet uit zullen vliegen', aldus Egter. Hij speelt dit seizoen met Maarten Zoetelief, De Groot en Jonkheim de singles voor Soest-Zuid, de club waarvan de zondag mixteams dit seizoen op bescheiden niveau ac teren. In de dubbels zal er vaker worden gerouleerd. Stefan Zoete lief maakt ook deel uit van het team, maar bleef zaterdag aan de kant omdat bij dit seizoen nog maar weinig uurtjes op de tennis baan stond. Voor het zaterdag herenteam van TV Soest-Zuid begint de competitie eigenlijk pas ko mend weekeinde. Tijdens de ouverture tegen regerend landskampioen Doelen viel er niet veel te halen voor de debu tanten in de hoofdklasse. Het werd 0-6. Danny Egter dong helemaal niets af van die uitslag, want Doelen be schikt over een arsenaal aan top- tennissers. Toch waren er zeker drie partijen, waarin het dubbeltje anders had kunnen vallen. Het dichtst bij een overwinning waren Koos Steenbakkers en Maarten Zoetelief in hun dubbel spel dat uitgroeide tot een 'thriller'. In de derde set kregen ze een wed- strijdpunt, maar verloren uiteinde lijk in de tiebreak. In de vierde single sloeg Maarten Jonkheim zich naar een setpunt, maar toen hij alsnog in de tiebreak onderuitging, was het snel met In de kwartfinale van het regio nale bekertoernooi (tot en met de derde divisie) is het heren team van Stam/SoVoCo uitge schakeld. De volleyballers von den hun Waterloo in Amstel veen, waar AMVJ met 3-1 te sterk was. Tegen de nummer drie uit de der de divisie kwam de Soester koplo per uit de regioklasse en winnaar van de rayonbeker woensdagavond de eerste set goed mee. Sterker nog: ze won die met 23-25. Daar na hadden de Noord-Hollanders het spelletje van hun gasten door, schakelden ze een tandje bij en drongen ze door tot de halve finale via 25-17, 25-18, 25-17. 'Ik heb niet het gevoel dat we daar hadden kunnen winnen', zei coach Jurjan van Slooten. 'Op een gege ven moment kwamen we vier. vijf In 1974, voor het vertrek naar een wandeltocht, presenteerde de wandelafdeling van Olympia het nieuwe uniform. In de achterste rij, derde van rechts, Wim van Steendelaar. heide en bos. Als Soester ben ik daar trots op.' Rompslomp De rompslomp die komt kijken bij de organisatie is de voornaamste reden waarom de club een punt zet achter de tochten. Volgens Van Steendelaar zijn er wel degelijk mensen die willen wandelen als Olympia een tocht uitzet. Maar deze 'recreatieve' wandelaars wil len geèn energie steken in het or ganiseren van tochten. 'Er komt tegenwoordig ook zoveel bij kij ken. Als je een bar wilt, moet je daar een vergunning voor hebben. Je moet een gebouw huren, wat overigens ook steeds duurder wordt, want mensen willen voordat ze gaan wandelen een kop koffie of nog even naar het toilet.' De club gaat daarom ook alleen nog meedoen aan wandeltochten van andere verenigingen. Van Steendelaar zelf zegt dat het zo wel goed is. Zoals het 30 jaar geleden om het winnen van prijzen ging, gaat het nu meer om recreatie. 'Het gaat niet meer om de presta tie van het winnen van een tocht. Het is jammer genoeg volgend jaar voorbij met onze wandeltochten. Of er moet iemand opstaan om het van ons over te nemen, die wil ik dan best op weg helpen. Maar zelf doen we het niet meer.' VOETBAL- zaterdag De zaterdagequipe van SEC werd in Ankeveen in de eerste helft zwaar onder druk gezet, maar de schade bleef beperkt tot 1-0. Vreemd genoeg voerde ASV'65 de score in de tweede helft op naar 3- 0, toen het meer de counter han teerde. De groenwitten weigerden zich gewonnen te geven en gingen ineens op jacht naar het doel van de gastheren. Die kregen het nog even Spaans benauwd nadat eerst Ed Hooijer en vervolgens Mehmet Caglyan scoorde. Maar verder kwam SEC niet: 3-2. De overige uitslagen in 5C waren opvallend hoog met drie maal 5-0, eenmaal 5-1 en zelfs één van 13- 0 (VVA-VOP). Jan Lievestro heeft zaterdag de jaarlijkse viswedstrijd Baarn, Soest, Bunschoten van de Snoekbaars gewonnen. Aan de oever van de Eem had hij 27 keer beet, goed voor een totale lengte van 8.14 meter. Bart van Dijk werd tweede, Willem van Zoeren derde. Er de den 26 wedstrijdhengelaars mee. punten achter. Op ons niveau kun je dat inhalen, in de derde divisie ben je dan gezien. We kwamen vooral blokkerend en in de servi- cedruk tekort. Dat wist ik wel, maar het is nu nog even blootge legd.' Geschrokken is Van Slooten niet. Hij weet dat zijn spelersgroep op genoemde punten voor verbetering vatbaar is en dat Stam/SoVoCo geen slecht figuur zal slaan als het vanaf september in de derde divi sie speelt. Met nog één competitie duel voor de boeg ligt de titel voor het oprapen voor de lijstaanvoer der. Mocht het in het laatste week einde toch misgaan, dan is er een grote kans dat de volleyballers via extra wedstrijden promotie alsnog kunnen afdwingen. 'Ik heb met mensen van AMVJ gesproken en zij vonden ons zeker niet zwakker dan een aantal teams uit de derde divisie. Daarom denk ik dat we volgend seizoen rond de zevende, achtste plaats kunnen meekomen.' In de dubbels en de mixpar tijen maakt LTC Soestdijk zich niet zo veel zorgen. De tennis sers van het eerste team zijn allen enigszins gespecialiseerd in deze disciplines en hebben daarom een streepje voor op veel tegenstanders. In de ope ningswedstrijd tegen Baarn werd dat nog eens bevestigd. Dat LTC toch met 3-5 verloor, kwam vooral doordat de Soesters met een 0-4-achterstand de singles uitstapten. Het cliché dat het net zo goed andersom had kunnen zijn, was maandag overigens wel van toepassing aan de Schrikslaan. Karin van Koningsbruggen verloor in een gelijkopgaande driesetter en Erwin van Dijk legde het in een tiebreak af tegen Robert van der Staaie. Omdat ook Nanda Reertis en Aijan de Bruijn hun partij moesten afstaan, ging Baarn met een comfortabele 0-4 de dubbels in. Daarin werd het nog uitermate spannend, vooral nadat zowel Van Reems en Koningsbruggen als De Bruijn en Brian Reijngoud hun dubbel probleem hadden gewon nen. In de vier sets pakten de gas ten niet meer dan vijf games. Toen ook Van Koningsbruggen en Re ijngoud de tweede mix in het voor- deel van LTC hadden beslist (6-2, 6-4) ging alle aandacht uit naar de andere partij van Van Reems en Van Dijk tegen Elleke Bröhlmann en Dick Kent. De Baarnaars sloe gen de eerste set binnen met 6-3, maar via een tiebreak kwamen de Soesters in de daaropvolgende set langszij. Ook in de derde set moest een tiebreak de beslissing brengen. Hierin trok LTC net aan het kort ste eind. Beide ploegen kennen elkaar door en door. Vooraf had LTC zich meer kansen toegedicht, maar van een tegenvaller wilde Reijngoud niet spreken. 'We hebben van te voren gezegd, dat we Baarn niet mogen onderschatten en dat heb ben we niet gedaan. De wedstrijd was close. Voor hetzelfde geld was het 5-3 voor ons geweest. Wij zijn altijd sterk geweest in de dubbels en daarom is het belangrijk dat we ook een paar singles pakken, maar dat is soms even lastig. Veel men sen kunnen goed singles spelen. Het is makkelijk trainen, omdat je maar twee mensen nodig hebt.' Dat zal zondag niet anders zijn te gen Shot dat enkele jonge bonds- spelers in het team heeft. 'Maar in de dubbels en de mixen moeten wij zeker punten kunnen pakken', aldus Reijngoud. wegens een blessure misten) mee gingen in het ritme van de Zeister opponent. Een rommelige slotfase met regelmatig balverlies was het gevolg. De ploeg kroop door het oog van de naald, mede doordat Frank Renzenbrink vanaf de vrije worp- lijn het hoofd koel hield. Met nog zeven seconden te gaan was de marge drie punten en had BZ'72 balbezit. De beste Zeister maakte toen een beginnersfout door met een lay-up voor de twee punten te gaan in plaats van te kiezen voor een driepunter: 71-70. Robert Oosterhof nam na twee seizoenen afscheid van het heren team, want hij kan er komende zaterdag tegen Rotterdam-Zuid niet bij zijn. Een opvolger voor de trainer/coach is nog niet bekend. Volgens Oosterhof is het zaak dat er snel iemand wordt aangewezen, omdat anders het risico bestaat dat een aantal spelers voor een ande re club gaat basketballen. 'De bal ligt bij het bestuur', aldus Ooster hof. Red Stars heeft zich in elk geval verzekerd van de zesde plaats en kan bij winst in de laatste uitwedstrijd tegen Rotterdam- Zuid zelfs nog een plaatsje op schuiven. De basketballers hadden net zo goed nog hoger op de ranglijst kunnen uitko men, want de meeste teams doen niet veel voor elkaar on der. In acht van de dertien duels tot dusver was het verschil niet groter dan zeven punten. Zaterdagavond wonnen de Soesters voor de twee de maal in deze competitie met één punt verschil, nadat ze ook al eens één punt te kort waren geko men. Zoals altijd maakte Red Stars het zichzelf ook tegen BZ'72 weer moeilijk. Na een gelijkopgaande eerste helft (36-36) stond de de fensie in het derde kwart beter en ontstond er een voorsprong van maximaal elf punten. In de laatste vijf minuten werd het in Beuken dal toch weer spannend, omdat de Soesters (die Manfred Dikkers Foto: Foto Bell Christiaan Glerum (midden) en Af er Adamus vormen de lucht strijdkrachten van Red Stars. Speciaal voor thuisschakers heeft de Soester SchaakClub een toer nooi georganiseerd. Het wordt vrij dag 16 april gehouden in het Gil- dehuis aan de Steenhoffstraat en begint om 20:00 uur. Vooraf aan melden is niet nodig, maar wie een vraag heeft, kan daarvoor terecht bij Rob Prinzen tel. 6025028. Het toernooi voor niet-leden be staat uit zes ronden met een speel- tempo van 15 minuten per persoon per partij. Het gaat vooral om de gezelligheid en om thuisschakers de kans te bieden tegenstanders van gelijke speelsterkte te ontmoe ten. Het weer deed dp Zomeravond cup tijdens de eerste wedstrijd be paald geen eer aan, maar de resul taten van een aantal Pijnenburgers waren wel zonnig te noemen. Drie leden van de Soester atletiekvere nigingen werden op de 10 kilome ter eerste in hun klasse. Dat zijn Petra Martens (45+) in 43.47, Gerrie den Oude (50+) in 43.38 en Martha van Hal (55+) in 45.31. Bij de heren senioren waren er pri ma tijden voor André Blokland (36.25) en Erik den Oude (36.30).

Soester Courant | 2004 | | pagina 15