'Soest voorop met veelzijdige culturele vernieuwing' m Visser tspeeialisf'\ kind! Bouwplan Soest 2002 In de Ruimte Witte moet dóórzoeken naar oefenruimte voor bandjes Bouwmaterialen naar weeshuis [actueel! Buurtbewoners gaan park Honsbergen schoonmaken Veroordeelde man toont spijt van geweld tegen ex-vriendin PAGINA; WOENSDAG 14 APRIL 2004 SOESTER COURANT PAGINA 3 ram nu 1,79 AG GEOPEND rATES Bewoners kiezen voor rododendrons en coniferen Scouts bezorgen weer vlaaien Bibliotheek, kunstencentrum en theater In kader van Actie Zomerschoon socstek£courant Tjonge het wemelt er van: het harst er van: nou nou het krioeit er van: het stikt er van: Verkeershinder door werk aan A'damsestraatweg ity 0800 - 0432 Fietsers botsen Commissie is niet tevreden Stichting Kinderhulp Tsjernobyl krijgt veel steun Miljoenenaffaire j ïïïIïuMsj Service voor alle merken 500 6." l 27 april 2004 IAAR GARANTIE den Bovag en 6 maanden extra •snellingsbak en aandrijfassen. :kh, (H-99 100 000 km €18.900 e.cc, I6"lmv 07-02 31 OOOkm €29.950 I6"-Imv, sportstoelen 49 000 km 24.9W v, sportstoelen 07-03 23000 km 31.90( 16"-lmv trekhaak 01-02 34000 km €18.90( "lmv 11-00 117.000 km €16.900 :der, clck. tarnen 08-99 196.000 km 9.90( I6"-Imv 03-96 205.000 km 7.450 Im.velgen 01-93 152.000 km 5.951 cc, 15"-Imv, trekhaak 262.000 km 6.90( j, lmv, bull-bar, roofrails 68 000 km 17.901 stlampen, houii'nfeg 08-99 60.000 km €11.501] rco 03-99 178.000 km 6.900 alen velgen W-97 86.000 km 9.950 "lmv, Stof/leder bekleding 25.000 km 36.900, 5"-lmv, roofrails, 05-00 43.000 km €23.900, eigen 05-00 114.000 km €20.900, -dak.ecc. cc, 15-lmv, leder 199.000 km 18.900, :c, leder, lmv 07-99 140.000 km 20.500, er met, ecc. cc, leder 02-98 135.000 km 21.900, er 09-02 27.000 km 22.900, 32-95 156.000 km 10-01 32.000 km 08-96 116.000 km irco, LM vele 10-98 142.000 km i.ruiH' cnntml 3, SOEST, 035-603 70 47 erva-soest.nl our geïntro- wak voor de wat klein van our, geschikt irfecte oplos- istiging bij u oy.nl of bel De meerderheid van de omwonen den heeft ervoor gekozen om ro dodendrons en coniferen te laten plaatsen op de hoek van de Beet- zlaan en Beukenlaan. Om dit braakliggend terrein een betere uit straling te geven, had de gemeen te twee ontwerpen gemaakt en deze aan de buurtbewoners voor gelegd. Ondanks dat dit ontwerp in twee fasen kan worden uitge voerd, willen de bewoners dat het in één keer wordt gedaan. De ko oiende weken wordt er bij diverse kwekers plantmateriaal uitgezocht. Zo gauw dit beschikbaar is, zal het ontwerp worden uitgevoerd. Dit zal eind deze of begin volgende maand zijn. Dit jaar zal wederom de vlaaienac tie van Scoutinggroep Don Bosco plaatsvinden. De jeugdige scouts komen in de periode van 17 april tot en met 1 mei langs de deuren onEbestellingen op te nemen. De dag voor moederdag zullen de vlaaien worden bezorgd. Met behulp van de actie probeert de groep geld te verdienen voor onderhoud van het clubhuis en het terrein. Met het geld wordt ook kampeermateriaal aangeschaft en kunnen er deze zomer kampen 'worden georganiseerd. Alle scouts van Don Bosco werken mee. Dit jaar is er een ruime keuze aan Limburgse vlaaien. Ze worden vroeg in de ochtend gebakken door een bakker uit Limburg. Ver volgens worden ze naar Soest ge bracht om ze bij de mensen te be zorgen. De vlaaien kosten 7,50 euro per stuk en ze kunnen bij ont vangst worden afgerekend. Voor meer informatie, Jeroen (06- 48764511) of Marjolein (06- 18093761) of mailen naar: vlaaienactie@donboscosoest.nl. Hier kan men ook een vlaai bestel len als er nog geen scout aan de deur is geweest. Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 De Brede Bibliotheek Soest ondergaat op 17 april een be langrijke verandering. Die dag wordt de nieuwe naam bekend gemaakt. Daarin zal de veelzij digheid van de Brede Biblio theek goed tot uiting komen, belooft directeur Marianne Houkamp.'Het is tenslotte een bibliotheek, een kunstencen trum en een theater. De combinatie van deze functies binnen één organisatie is vernieu wend. Soest is dan ook een van de voorlopers op het gebied van de bibliotheekvernieuwing, die door de overheid wordt gestimuleerd. De bibliotheek biedt informatie op een veelzijdige manier. Landelijk wordt gewerkt aan een nieuwe structuur voor het bibliotheekstel sel. De provincies nemen het voor touw voor de ontwikkeling van re gionale bibliotheken, de zoge naamde basisbibliotheken. In de toekomst wordt de bibliotheek een centraal knooppunt tussen de lo kale culturele, educatieve en maat schappelijke organisaties, zoals de scholen, musea, archieven en po dia. Doordat de gemeente Soest nu bijna vijf jaar geleden de biblio theek, de kunstuitleen, het theater en een cursuscentrum onder één dak bracht, is de mogelijkheid ont staan om deze functies te combi neren. Na de fusie in 2001 is er gebouwd aan een nieuwe, sterke culturele organisatie, die we nu met trots presenteren. Inmiddels integreren meer bibliotheken cul turele activiteiten met de informa tiefunctie van de bibliotheek. Soest is een van de voorlopers, en dat is wel iets om trots op te zijn. Spilfunctie Bibliotheken vervullen een spil functie in de samenleving. De bi bliotheek gaat in toenemende mate een centrale rol innemen, als een plaats waar iedereen voor informa tie terecht kan in de meest ruimste zin van het woord. Het landelijk bibliotheekvernieuwingsproces moet ervoor zorgen dat de biblio theek een aantrekkelijke plaats blijft om naar informatie te zoe ken. De gemeente Soest heeft in de modernisering gekozen voor versterking van de digitale moge lijkheden en heeft de Brede Bibli otheek Soest een subsidie ver strekt. De bibliotheek is ook de toegangspoort naar betrouwbare digitale informatie. De overheid streeft naar digitalise ring, naar een multifunctionele functie en naar modernisering van de bibliotheken. De ontwikkelin gen in de vernieuwde culturele or ganisatie van Soest passen hele maal in dat beeld. Digitalisering Informatie wordt veelal digitaal aangeboden en uitgewisseld. Zo wel de 'eigen' informatie en collec tie als digitale informatie van der den wordt in de bibliotheek aange boden. Voor de klant ontstaat een digitale wegwijzer en informatie bron. Het Digitaal Eiland is opge zet om bezoekers zelfstandig infor matie te leren vinden met behulp van nieuwe media. De informatie specialisten bieden ondersteuning. Ook kan individueel gebruik ge maakt worden van internet en educatieve software. In het komen de seizoen worden verschillende cursussen georganiseerd. De bibli otheek is een vertrouwde plaats om te zoeken naar informatie in boeken. De stap naar het digitaal vinden van informatie wordt zo gemakkelijker. Dat is een meer- Gemeente Soest speelde een be langrijke rol. In juni 2001 deed de gemeente Soest, in samenwerking met de Brede Bibliotheek, de aan vraag bij de provincie voor het project Cultuurpunt. De subsidie is door de provincie toegekend om een cultuurconsulent aan te stellen. Eén van haar taken is het opzetten van het cultuurpunt binnen de Brede Bibliotheek. Modernisering De modernisering wordt gestuurd door de provincie, die een belang rijke stimulerende en coördineren de rol heeft in het vernieuwings proces. De bestuurlijke verant woordelijkheid wordt grotendeels ingevuld door de gemeenten. De gemeente krijgt een belangrijke taak als opdrachtgever van de mo derne bibliotheek. Van gemeenten wordt gevraagd een visie te ont wikkelen op de rol en functie van de eigen bibliotheek. Van de bibliotheken wordt cultu reel ondernemerschap verwacht. Het cultureel ondernemerschap biedt nieuwe perspectieven. De uitdaging voor de Brede Biblio theek Soest is om goed te kijken en te luisteren naar wat er leeft in de maatschappij en in Soest, en dat te vertalen in een aantrekkelijk aanbod. De nieuwe organisatie is er klaar voor! Organisaties kijken wat er op het moment speelt in de maatschappij en zoeken samen werking met andere organisaties. De bibliotheek, het kunstencen trum, en theater en de gemeente Soest streven naar het bereik van een brede doelgroep. Nieuwe in- waarde voor de bibliotheek. Door het bieden van goede informatie bronnen en begeleiding en training bij het vinden van de informatie worden de digitale media voor ie dereen toegankelijk. Multifunctioneel De bibliotheek is een maatschap pelijk ontmoetingscentrum en de activiteiten in het gebouw aan de Willaertstraat geven daar volop vorm aan. Het functioneert als centraal knooppunt tussen de lo kale culturele, educatieve en maat schappelijke organisaties. Dit wordt in de toekomst verder uitge bouwd. De nieuwe organisatie wordt een vanzelfsprekende part ner in lokale netwerken voor cul tuur, educatie en informatie. De samenwerking met scholen en po dia wordt geïntensiveerd en dat zal leiden tot nieuwe en verrassende projecten, die een grotere doel groep aanspreken, zoals jongeren en volwassenen. Het samenwerken met andere or ganisaties is goed mogelijk, omdat de culturele functies bibliotheek, kunstencentrum en theater al ge bundeld zijn. En zowel de ge meente als de Brede Bibliotheek '7"S '"i ■[-[$* V Vervolg van pagina 1 kan worden in 'woningbouw', die immers ook van groot 'maatschap pelijk' nut is. Middelkoop en de zijnen rekenen erop dat daarvoor een duidelijke meerderheid te vin den zal zijn. Ze zullen in de raads vergadering van volgende week daarvoor een initiatief-voorstel in dienen. 'De politiek roept al jaren dat er nu eindelijk wat betaalbaars gebouwd zou moeten worden, vooral voor jongeren en jonge ge zinnen, maar het lukt nog steeds niet. Ook in het plan Spoordal is helaas weer gebleken dat de grond daar veel te duur voor is. Als een andere partij met zo'n voorstel als dit zou komen, zou Soest 2002 het ook enthousiast steunen,' aldus Middelkoop. Volgen Nijhoff past het plan naad loos bij de nota Woonbeleiddie onlangs door de gemeenteraad is aanvaard. 'Daarin wordt expliciet gevraagd om starterswoningen tot maximaal twee ton, waarvoor in dien gewenst soepel moet worden omgegaan met het bestemmings plan.' De grond in het nieuwe plan wordt tegen kostprijs beschikbaar gesteld en alles wordt door de aannemer opgeleverd met een complete in frastructuur: aangelegde wegen, trottoirs, groenstroken, lantaarnpa len, brandkranen etc, waarvoor de gemeente niets hoeft te betalen. Zij kan het na oplevering voor het symbolische bedrag van één euro overnemen. Volgens Soest 2002 is het wel een 'must' dat de woning een ook bij doorverkoop alleen voor 'starters' beschikbaar blijven. Daartoe moeten strenge bepalin- Je komt ogen en handen tekort bij 't Vaarderhoogt. Het hele terrein hoooooordevol met alles wat uw tuin tot een paradijs maakt. Ontelbaar veel planten (het is nu planttijd), heesters, bomen en de enige echte rozen van De Wilde. En natuurlijk alles wat daarbij hoort: grond, mest, gereedschappen en ga zo nog maar een tijdje door. Kom kiezen uit het mooiste en grootste groenassortiment van het land. Wij staan voor u klaar, evenals die lekkere koffie van De Kastelein. Eengezinswoningen meteen lage goothoogtezijn ook vertegenwoor digd in het bouwplan. gen in het koopcontract worden opgenomen, met name een anti- speculatiebeding met een termijn van bijvoorbeeld tien jaar. Hospice? Verder wijst Middelkoop op een bijzonder 'extraatje' in het plan. Er is aan de kant van de Wieksloter- weg, dus dicht bij het bos, even tueel ruimte beschikbaar voor de realisering van het hospice, een huis waar mensen hun laatste le vensfase kunnen doorbrengen en voor de totstandkoming waarvan een speciaal comité zich in Soest beijvert. Ook dat is overigens een lang gekoesterde wens van de ge meenteraad. Het voordeel is dat er een aparte toerit gemaakt kan wor den en dat de wijk gene 'overlast' van het hospice hoeft te duchten. Soest 2002 presenteert de plannen voor alle belangstellenden tijdens een speciale bijeenkomst, volgen de week dinsdag (20 april) in de Open Hof, Veenbesstraat 2, vanaf 21:00 uur. Daar zullen ook teke ningen etc. beschikbaar zijn. De bijeenkomst volgt aansluitend aan de (eveneens openbare) ledenver gadering van Soest 2002, die om 20:00 uur begint. De eengezinshuizen met een hoge goot zijn ruime woningen. Soesters die gebruik maken van de Amsterdamsestraatweg moeten het komend half jaar rekening houden met verkeershinder en omleidingen. De weg wordt tussen het kruispunt met de verbindingen naar Hilversum en Baarn en Kas teel Groeneveld volledig gerecon strueerd. Het gevolg van werkzaamheden is dat dit deel op werkdagen tussen 9:30 en 15:30 uur in beide richtin gen zal zijn afgesloten. Daarbuiten zal de Amsterdamsestraatweg wel in beide richtingen berijdbaar zijn.# Op de momenten dat er wegwer kers aan het werk zijn, geldt dan een maximumsnelheid van 30 ki lometer per uur. 's Avonds, 's nachts en in de weekeinden mag er niet harder dan vijftig worden gereden. Tijdens de afsluiting wordt het ver keer via de Hilversumsestraatweg omgeleid naar de A27, maar ver wacht wordt dat veel verkeer zich een weg door Baarn zal trachten te vinden om de Al te bereiken. De eerste fase van de grote klus zal tot eind juni in beslag nemen. De rijbaan wordt verbreed, de fietspa den worden vernieuwd en er ko men diverse fysieke aanpassingen, zoals vluchtheuvels. Na de bouw vak wordt begonnen aan de twee de fase die zal duren tot in het na jaar. Kinder- en ic jongerentelefoon Elke dag en v nacht bereikbaar Bij een aanrijding tussen twee fiet sers is een zeventigjarige man ge wond geraakt aan zijn gezicht. Het ongeval gebeurde donderdagmid dag op het fietspad van de Van Weedestraat. Een 22-jarige vrouw uit Soest sloeg ter hoogte van een zebrapad linksaf om naar de Stad houderslaan te kunnen rijden. De man die achter haar fietste botste vervolgens tegen haar aan. Hij kwam ten val. Per ambulance werd hij naar De Lichtenberg in Amers foort gebracht, maar na behande ling in het ziekenhuis mocht hij weer naar huis. 10 cent per minuut Dorresteinweg 72 b Soest 035 - 6012883 zien in de toekomst voldoende mogelijkheden om de samenwer king met andere organisaties uit te bouwen. Zo kunnen nieuwe moge lijkheden ontstaan, zoals projecten waarbij kunsteducatie, theater en bibliotheek elkaar ontmoeten, bij voorbeeld in een voorstelling aan de hand van een boek en een thea tervoorstelling die gevolgd wordt door educatieve workshops. De opening van de servicebalie van het CultuurPuntSoest past he lemaal bij het multifunctionele ka rakter. CultuurPuntSoest biedt in formatie over kunst en cultuur in de regio Soest, variërend van ex posities tot theatervoorstellingen en van een lezing over cultuurhis torie tot een cursus schilderen. Voor jong en oud is informatie te vinden over het cultuuraanbod van Soest. novatieve projecten zorgen voor het aantrekken van een nieuwe doelgroep. Het Pitch Junior-project is daar een goed voorbeeld van. Pitch Ju nior is een theatercursus voor jon geren vanaf 16 jaar met een mul ticulturele achtergrond. Gastdo centen geven les op het gebied van acteren, bewegen, dans, schrijven en drama. Zo worden jongeren met verschillende culturele achter gronden in contact gebracht met podiumkunst in de ruimste zin van het woord. Trots Zowel gemeente als provincie heeft bijgedragen aan de vernieu wing. Het landelijke streven van bibliotheekvernieuwing sluit nauw aan bij de visie van de gemeente Soest en de Brede Bibliotheek. Nu de nieuwe organisatie op 17 april haar deuren opent kunnen zij dan ook gezamenlijk trots zijn op het behaalde resultaat. Soest beschikt als een van de eerste gemeenten in Nederland over een centrum waar bibliotheek, een kunstencentrum en een theater in één organisatie zijn samen gebracht. De nieuwe naam zal duidelijk laten zien dat Soest een nieuwe weg ingeslagen Het park achter Honsbergen krijgt zaterdag 15 mei een schoonmaakbeurt. Het on langs opgerichte Wijkbeheer- team Klaarwater zal daarvoor zo veel mogelijk buurtbewo ners optrommelen. Tot nu heb ben zich al ruim vijftig mensen aangemeld. Zwerfvuil zal worden verwijderd en waar mogelijk zal er worden ge snoeid. "Bissen half elf en half twee wil het WBT het park volledig hebben 'schoongeveegd'. De actie vindt plaats in het kader van Zo merschoon, waarbij burgers wordt gevraagd iets voor hun leefomge ving te doen. Deze acties worden op 15 mei uitgevoerd. Een dag eerder participeert een aantal ba sisscholen. Een groep burgers zal in de prijzen vallen en krijgt dan een bedrag van 100 euro, dat ze naar eigen inzicht kan besteden. Of Klaarwater die cheque mag innen, is natuurlijk nog niet bekend, maar de gemeen te doet zijdelings wel mee aan het opknappen van het park. Op 15 mei zal om 12:00 uur in de speel- bak voor kinderen nieuw, schoon zand worden gestort. Het WBT hoopt dat veel buurtbe woners de armen uit de mouw zul len steken. Vele handen maken licht werk, maar bovendien draagt deelname bij aan meer sociale con tacten onder de buurtbewoners. In de wijk zijn pasgeleden twee honderd brieven verspreid met het verzoek aan de bewoners om een handje te helpen. Al snel kwamen vijftig tot zestig reacties binnen van mensen die hun medewerking toe zegden. Dat worden er mogelijk meer. Wie zich wil aanmelden, kan dat doen door het reactieformulier in te vullen, of te bellen naar M.P. Keim, tel. 6011860, of Sandra Blankenstijn, tel. 6025003. Burgers die op 15 mei in hun ei gen wijk ook iets willen doen in het kader van Zomerschoon, kun nen zich aanmelden bij de ge meente Soest. Een werkstraf van 120 uur en vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf wegens bedrei ging, mishandeling en vrij heidsberoving. Dat is het von nis van de rechtbank in Am sterdam tegen een 28-jarige Soester die zijn ex-vriendin in oktober 2003 belaagde. De gebeurtenissen zijn een per soonlijk drama voor de man. Hij leerde de vrouw kennen toen hij in de gevangenis zat wegens drugs handel. Ze bezocht hem en ze schreven elkaar brieven. Voor hem was het liefde, maar nadat hij in februari 2003 uit de gevangenis kwam, hield zij de boot af. Hij wil de weten waarom en reed op die bewuste ochtend naar Hilversum om zijn ex-vriendin te spreken. Toen dat niet lukte, probeerde hij haar in zijn auto mee te nemen om haar alsnog te dwingen tot een ge sprek. Ook dit mislukte en er ont stond een worsteling op straat. Uiteindelijk eindigde het conflict op het politiebureau waar de Soes ter drie dagen werd vastgehouden. Nadat hij op vrije voeten kwam, kreeg hij een straatverbod opge legd. Voor de rechtbank erkende de man dat hij te ver was gegaan. 'Ik schaam mij dat ik een vrouw zo heb behandeld.' GEVRAAGD VASTTE BEZORGERS in Soest voor de SOESTEICSCOURANT Aanmelden: tel. 6014152 Iets te gemakkelijk hebben wethouder Harry Witte en zijn ambtenaren zich afgemaakt van de opdracht om nu einde lijk eens een geschikte oefen ruimte voor bandjes te vinden. De gemeenteraad had daar, na een motie van de PvdA, in ok tober 2002 al om gevraagd. Met de uitkomst - 'er is niks te vinden, we stoppen ermee' - neemt de politiek geen genoer gen. De commissie vond het bijzonder jammer dat de hele zaak lijkt uit te draaien op een 'mission impossi- ble'. Naast Artishock, het politie bureau, de Vredekerk (Soester- berg), de Klimop (school), het PVO-gebouw, de Brede Biblio theek, de Muziekschool, de Rank, de Amerpoort (Kwadrant), het Odeon-gebouw (Soesterberg) en de scouting - allemaal om een of andere reden ongeschikt, zoals Witte uitlegde - zouden er toch nog wel andere mogelijkheden moeten bestaan? En als het te duur zou worden - de leegstaan de gebouwen aan de Dalweg (ach ter de begraafplaats) zou voor 13.000 a 23.000 wel geschikt ge maakt kunnen worden - waarom zouden de bandjes dan geen eigen bijdrage kunnen betalen, vroeg Jacques Honkoop (D66). Andere fracties vonden dat veel te veel geld. Roder van Arkel (GGS) meende dat ook de Julianakerk, Balans en de Open Hof geschikte onderkomens zouden zijn, ook al omdat daar sprake is van 'beheer'. Hans van de Pol (Soest 2002) dacht dat de bedrijven op het in dustrieterrein nog wel benaderd kunnen worden. Paul Lemmen (PvdA) bracht in herinnering dat Amersfoort wel vier jaar had ge zocht; waarom zou Soest het dan na anderhalf jaar al opgeven? 'Zoek toch door! Dit is voor jon geren een belangrijke zaak...' Husain Önal (GroenLinks) dacht aan uitwijken naar de buurge meenten. Annet Oostrom (CA) hoopte dat het nog goed zou ko men en Chris van Vuuren (Chris- tenUnie-SGP) wilde eerst eens horen om hoevéél bandjes het ei genlijk gaat. 50 jongelui Een stuk of tien op dit moment, antwoordde Witte, inclusief overi gens de 'sjieke' Soester Orkestver eniging, die ook graag een betere oefenruimte zou hebben. En er was van het industrieterrein ook al een reactie binnen: iemand die bereid was zijn bedrijfshal te ver huren voor ongeveer 20.000 per jaar.... De ambtelijke afdeling had bij voorbaat al aangenomen dat de raad dat niet over zou hebben voor jde hobby van hooguit 50 jongelui, ondanks hun belangrijke bijdrage aan de 'cultuur' van Soest. De commissie stelde zich een drachtig op het standpunt dat de alternatieven nog niet tot op de bodem waren onderzocht. Witte heeft zijn huiswerk dus nog niet af, maar krijgt een herkansing. Er is weer een vrachtwagen met hulpgoederen op weg naar Wit- Rusland, als het voertuig al niet op de plaats van bestemming is aangekomen. Het transport is geregeld door de Stichting Kinderhulp Tsjernobyl. Zaterdag werden in Baarn, maar ook bij Haringsma aan de Parallel weg diverse bouwmaterialen inge laden. Deze zijn bestemd voor de afronding van het straatkinderhuis Way Back Home in de hoofdstad Minsk. De stichting hoopt dat de inrichting dit jaar gereed komt. Behalve Bouwmaterialen Harings ma hebben ook loodgietersbedrijf Van de Pol, Brandsma Verf en Behang en DAVO 'uitgepakt voor het tehuis dat door de stichting wordt geëxploiteerd. De afgelopen maanden is doelge richt actie gevoerd onder bedrijven om zo snel mogelijk de benodigde spullen te verzamelen. De respons was van dien aard, dat zaterdag alweer een vrachtwagen kon wor den volgeladen. Ditmaal is daar- De registeraccountant drs. L.WT Verhoef uit Wijk bij Duurstede schreef op 3 oktober 2003, na een uitvoerig onderzoek van de boe ken, twee brieven aan onze ge meenteraad over 'de tekortkomin gen in de jaarrekening 2002 en de begroting 2004 van de gemeente Soest'. PriceWaterhouseCoopers, de accountants van de gemeente Soest, antwoordden hierop met een slordige brief op 4 november 2003. Het gemeentebestuur reageerde op deze correspondentie pas op 12 januari 2004 met een niets zeggend kattebelletje van 5 regels en excuses aan Verhoef voor het lange wachten 'met dank voor de door u gedane moeite en we be schouwen de discussie als afgeslo- ten'. Inmiddels lag er in de commissie 'Bestuur Middelen' op 12 janua ri een nieuwe brief aan de Raad op tafel van drie bladzijden van de heer Verhoef, waarin hij hef ver haal van PriceWaterhouseCoo pers messcherp weerlegt, hun be-3 toog onderuit haalt en een scala van nieuwe argumenten toevoegt. Deze dodelijke brief eindigt met 'de Comptabiliteitsvoorschriften eisen expliciet in artikel 3 dat er: een betrouwbaar beeld wordt ge-" geven. Overigens ook al zouden de Comptabiliteitsvoorschriften het inderdaad toestaan, u zou het niet moeten willen. Want wat heb je aan onbetrouwbare informatie, ook al voldoet dat aan zoiets als Comptabiliteitsvoorschriften. U heeft betrouwbare informatie no dig en die moet u als zichzelf res pecterende gemeenteraad gewoon domweg eisen. Uw reactie te ver nemen stel ik op prijs'. Niets daarvan. Het enige zichzelf respecterende raadslid, die domweg benieuwd was naar een reactie op deze twee de brief uit Wijk bij Duurstede, was Gerard van den Deijssel (GGS). Karei van Geet (WD), voorzitter van de commissie 'Be stuur Middelen', beloofde die avond op 12 januari een tweede antwoordbrief. Niets daarvan. We zijn nu drie maanden verder en er komt geen antwoord op de uitgebreide brief van de heer Ver hoef. Argument van 'iemand' in het gemeentehuis: 'Met de eerste brief van 4 november 2003 is tege lijkertijd de tweede brief van 12 januari 2004 ook beantwoord'. Hoort u mijn klomp breken? Alle raadsleden pikken dit non- bestuur. Waar was je nou, Gerard? Waar bleef je nou. Karei? Inmiddels is er een rel losgebar sten over een gat van enkele mil joenen bij het openbaar onder wijs. Een bedrag van 140.000 euro is Sveg', een bedrag van 69.000 euro was verkeerd geboekt. De Raad was niet op de hoogte van het onttrekken van 464.000 euro aan een reservepot voor onder wijsachterstand. En ga zo maar door. Analisten schatten het wer kelijke tekort van deze financiële wanorde op miljoenen. Voor een grondig onderzoek voelt men niets. De burgemeester zwijgt. 'Harry Witte verliest alle geloof waardigheid', kopte de Amers- foortse Courant op vrijdag 2 april. 'Ja maar, het onderwijs is ook zo'n lastig dossier', vergoelijkte de wet houder zich in de raadsvergade ring. Annemarie de Jong (Gooi- en Eemlander) stelde zaterdag 3 april in haar krant: 'Een gemeenteraad onvoldoende informeren is een politieke doodzonde. Toch kon de GGS-wethouder rustig gaan sla pen, want zijn vrienden van de WD en het CDA steunen hem door dik en dun. De kritiek van de coalitiepartijen bleef beperkt tot een lauw Nvat naar' en 'heel verve lend'. Aldus het redactionele com mentaar. 'De Raad wordt geminacht,' zei Teun Middelkoop (Soest 2002) voor de microfoon van Radio Soest. Wat zou u denken van de Soester belastingbetaler en van de Ge meentebelangen Groen Soest-kie-v zers? Beide voorbeelden van financiële chaos schreeuwen om een onaf hankelijke Rekenkamer op lokaal niveau. Ik kom daar volgende week op terug, Deo volente. Soester Courant elke woensdag een belevenis! Foto: Foto Bell voor een Duitse vrachtwagen ge bruikt. De dank van Heine en Hielke Tolsma en alle andere medewer kers van de stichting gaat ook uit naar alle andere gulle gevers van onder meer schoenen, kleding, speelgoed, incontinentiemateriaal en rolstoelen. Meer informatie over de stich ting is te vinden op www.kinderhulptsjernohvl.nl SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2004 | | pagina 3