Oud-directeur Ans Mann kijkt terug op historie Desmond Tutu-school Politiek wil graag nieuwe sportzaal aan Smitsweg bejaarden aanleunwoningen niet blij met afvalcontainers Dalplein i ACTUEEL r F als ter. PAGINA 4 WOENSDAG 14 APRIL 2004 SOESTER COURANT il 2004 Reünie op zondag 18 april PAGINA 5 r informatie. m Computer probleem? eifPerl SCHOEMAKER Als u niets van Soest en Soesterberg wilt missen Sunflower Financiering is hoogst onzeker Bosbad na renovatie in voorjaar open vSOESTEtëkXX>(Uwri 'êfssrn lOjOlLJ v Van Breukelen, vast goed! i5 sest.nl van Soest maken in ver- iel 26 van het Besluit Ad- ;e het Wegverkeer •n op zaterdag 17 april: :en van bord Cl van ïrboden te verklaren ertuigen, ruiters en ren of vee: 0 uur De Willaert- iting Dorpsstreek en de >d; 0 het parkeerterrein n de Willaertstraat en de sen van bord E2 van bijla- 8:00 uur tot 16:00 uur 1 te stellen aan beide zij sen de aansluiting Di Las Koningsweg. en tegen dit besluit be- an burgemeester en wet- de datum van de be nt te worden gericht aan ;t, Postbus 2000, 3760 CA lingen over bezwaar) en ondere bepalingen over ret bestuursrecht zijn van in ook om een voorlopige als er tijdelijke maatre- t tot de beslissing op het iwacht. Het verzoek moet ïnt van de rechtbank te DA te Utrecht. ichuldigd van 116,- voor >32,- voor een rechtsper- :ne wet bestuursrecht is 3UNNINGEN pril een kapvergunning zijn pulier eik en 6 dennen ïgevraagde kapvergunnin- ntage - 3 berken belangen te worden ge- ergunning kunnen dit ten 4 weken na deze be- bij de afdeling Wijkbe- van de gemeente Soest, :t, telefoon (035) 609 36 vier weken liggen de aan- n ook ter inzage op de af- Infrastructuur in het ge- 4INGEN 1 april 004 dennen, 1 larïx, 1 conifeer den sparren n, 1 naaldboom luglassparren Idboom 1 boom ;en het genomen besluit ia verzending van het be diend bij het college van rs van de gemeente Soest, st. Zondag 18 april, van 14:00 tot 18:00 uur, wordt een reünie ge houden op de Desmond Tutu- school aan de Molenstraat. Dat zal ook voor het laatst zijn, want de 'DT' op de Eng sluit aan het einde van dit school jaar en gaat in augustus verder in het Smitsveen als de brede 'Openbare school De Egelan tier. Een gesprek met Ans Mann (67), die vijftien jaar di recteur was van de Ingenhof en de Desmond Tutu-school en de aanstaande komst van de nieu we brede school toejuicht. «Onverdeeld naar de openbare ischool. Samen leven met anderen met andere opvattingen, met een ander geloof of juist geen geloof, met een andere cultuur of een an dere nationaliteit en dat over en ♦weer leren waarderen en respecte ren.' Aldus woorden van Ans Mann, in de Soester Courant op 25 augustus 1982, die haar inter- yiewde bij haar aantreden als hoofd van de Ingenhof, die drie jaar later samen met de aangren- ende kleuterschool De Blokken doos zou opgaan in de Desmond "Tim-school. let werd allerminst een makkelij ke start. De Ingenhof zat al onder de opheffingsnorm en de komst van een nieuwe directeur - die overigens al jaren werkte op een ndere openbare school in Soest - vas voor veel Nederlandse ouders het sein hun kinderen van de In genhof te halen. 'Er kwamen na- nelijk steeds meer migranten met hun kinderen te wonen op de Eng en de meeste Nederlandse ouders varen er niet van te overtuigen dat het onderwijs hier beslist niet on der hoeft te lijden,' zegt Ans Mann, die uiteindelijk met slechts 56 leerlingen startte. |Een collega van een inmiddels al lang verdwenen school voor voort gezet onderwijs op de Eng was verbaasd dat ik daaraan wilde be ginnen, want hij dacht dat de In genhof spoedig zeker zou worden opgeheven.' Een handjevol Neder landse ouders hielden uiteindelijk hun kinderen op de Ingenhof. 'Die gemotiveerde mensen zouden spoedig een heel belangrijke rol spelen: ze hebben samen met ons schoolteam en met enige ouders van buitenlandse afkomst krachtig bijgedragen aan de wederopstan ding. Dat was eigenlijk een won dertje van de Eng,' vindt Ans Mann. Creativiteit Onder andere het motto 'school deur naar dagelijks leven moet wijd open blijven', zoals deze krant destijds ook kopte, werd het roer omgegooid. 'Wij willen niet alleen waardering voor typisch schoolse kennis, maar ook voor het sociale gedrag, de creativiteit,' aldus Ans Mann destijds in deze krant. Sa men met het team en ouders werd dat onder meer tot uitdrukking gebracht in projecten over bijvoor beeld wonen, werken, vervoer, water, voeding en sprookjes. De afsluitingen werden aanleiding tot ware interculturele avonden. 'Ja, dan bereidden ouders de lekkerste buitenlandse en ook Nederlandse gerechten in eigen keukens. Men sen van buiten of werkzaam in Soester organisaties en de politiek kwamen op bezoek. Het werden kleurrijke ontmoetingen.' Sommige Nederlandse ouders, ook van buiten de wijk, raakten geïnte resseerd in de school en zij schre ven hun kinderen in. 'Zij deden ook het onmisbare vrijwilligers werk binnen de school zoals hel pen met lezen, overblijven en der gelijke. Die mensen waren en zijn goud waard. Het Internationaal Vrouwencentrum, de kerken, de inmiddels opgeheven gemeentelij ke commissie Minderheden, het samenwerkingsverband Christen dom Islam, politie, welzijnswerk en de woningbouwvereniging, zij waren allemaal op hun eigen wij ze bij de school betrokken. Ook nu nog heeft de school een bijzonder contact met de vliegbasis Soester- berg, waar zij een monument heeft geadopteerd, dat herinnert aan de 33 Nederlandse verzetsstrijders die in de Tweede Wereldoorlog op de voormalige schietbaan daar zijn doodgeschoten.' Sport In de gangen van de Desmond Tütu-school zijn diverse overvolle prijzenkasten te vinden met be kers, medailles, oorkonden en eni ge foto's van kampioensteams. Dat is niet toevallig, want zegt Ans Mann: 'De sport was en is heel belangrijk op school. Dat geeft kansen, kansen voor sportieve ont moetingen, maar ook kansen tot het vormen tot sportief gedrag, le ren incasseren en vooral tot zelf vertrouwen.' 'Zwemmen en gym waren gewoon les en iedereen moest meedoen, jongens en meisjes. Dat werkte door in de sportploegen voor jon gens én meisjes, die regelmatig kampioen werden, vooral in de teamsporten voetbal, korfbal, bas ketbal en zaalhandbal. Als er eens iemand niet kwam opdagen, werd dat uitgezocht en werd ervoor ge zorgd dat dit niet weer gebeurde, zoals er trouwens regelmatig huis bezoek aan alle gezinnen met kin deren op school plaatsvond. Dat de sportclubs nu gebrek hebben aan vrijwilligers, vooral onder de migranten, is heel jammer, maar oud-leerlingen van ons hebben zelf een zaalvoetbalclub opgericht en runnen die succesvol, zoals ze zelf vaak slagen in studie en beroep.' Bezoek Aartsbisschop Desmond Tbtu be zocht 'zijn' school in 1990 ter ge legenheid van de viering van 400 jaar onderwijs in Soest, dat om streeks 1590 begon in een nog naamloos schooltje aan de voet van de Oude Kerk. Later werd de school verplaatst en kreeg in 1845 Ie oudere bewoners van de aanleunwoningen van verzor- ingshuis Molenschot zijn niet dij. De restafvalcontainers die 'oor de woningen staan zijn len een doorn in het oog. deerdere senioren hebben dessures opgelopen bij het wegbrengen van hun restafval. deneer Van den Broek viel bij het wegbrengen van de vuilniszakken )ver het opstapje naar de contai- lerdeksels. Hij is al slecht ter been ;n heeft nu nog meer last van zijn mieën. Een andere man zou zijn ïitgegleden toen hij een vrouw wil le helpen, die zelf was gestruikeld over het opstapje. Nu ligt hij al veken met een gebroken nek in iet ziekenhuis, wat volgens me- wrouw Van den Broek een gevolg was van de valpartij. Van den Broek, met haar zeventig aren één de jongste bewoner van le seniorenwoningen, vindt de :ontainers niet geschikt voor be- aarde mensen. Ze legt uit dat de pindtegels glad worden door de egen. Bovendien is de opstap om de vuilniszakken te deponeren, veel te hoog. Ook kunnen de ouderen de zware containerdeksel met moeite open krijgen. Inmiddels heeft de boze bewoon ster een brief geschreven naar de gemeente. Zelf zegt ze dat ze daar geen reactie op heeft gehad. Toe vallig kwam de vrouw iemand van de gemeente tegen die de contai ners kwam bekijken. Van den Broek vertelt: 'hij vond dat de deksels helemaal niet zo zwaar waren, maar hij is ook niet zo oud als wij. Verder kon de man het probleem wel begrijpen en er werd een notitie van gemaakt.' Reinigingsbedrijf Midden Neder land (RMN) geeft aan dat ze niets voor de bewoners kan doen. De verzamelbakken zijn van de ge meente en het bedrijf is alleen ver antwoordelijk voor het legen van de containers. Rob Schram van RMN vertelt dat de gemeente plannen heeft om ondergrondse afvalcontainers te plaatsen bij hoogbouw. Schram: 'Mevrouw Van den Broek kan contact opne men met de gemeente om te vra gen of haar woonomgeving priori- T^rri: Foto: Soester Courant teit kan krijgen voor de onder grondse afvalbakken.' Een medewerker van de gemeen telijke afdeling milieu weet naar eigen zeggen dat er één bewoner letsel heeft overgehouden aan de container. Hij zegt dat de gemeen te bezig is met de voorbereiding van plannen om de verzamelcon- tainers ondergronds te plaatsen. Maar het kostenplaatje is hierbij nog het voornaamste probleem. Het kan nog wel even duren voor dat het plan gerealiseerd wordt. Het is de bedoeling dat als de cön- tainers ooit geplaatst worden, de wijken De Eng en Smitsveen als eerste aan de beurt komen. Even tueel kan de locatie bij verzorging huis Molenschot meegenomen worden, maar als dit gebeurt kan dat wel een jaar of twee duren. Service desk onbereikbaar? Expert Schoemaker heeft vakmensen. Wij komen, indien nodig aan huis, uw probleem oplossen. Geniet zorgeloos van uw computer. Burg. Grothestraat 9 -Soest Tel. 035 - 601 03 44 www.soestercourant.nl Van Weedestraat 227 3761 CD Soest Telefoon (035)601 41 52 E-mail: soestcrt@wanadoo.n| voor het eerst een naam: Kerke- buurtschool, die deze naam bleef dragen tot in 1972 een nieuw ge bouw op de Eng in gebruik werd genomen, de Ingenhof, genoemd naar een villa die in de Molenstraat op dezelfde plek stond. In 1985 ontstond tenslotte de (nog) huidi ge naam. Ans Mann: 'Degenen die dit be zoek hebben meegemaakt, zijn nu nog steeds geroerd en geraakt door deze charismatische kleine grote man. Ons schoolteam kreeg er nog meer inspiratie door,' zegt ze. 'De naam Desmond Tutu, de winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede en onderscheiden met de Franklin D. Roosevelt Four Freedoms Award, die vooral voor vrijheid staat - die naam moet ergens een plek behouden blijven in Soest. Wat mij betreft op een plek waar veelkleurigheid in woonwijken ook- extra eigenschappen vraagt, in de geest van Desmond Tutu, zullen we maar zeggen.' Sluiting In 1992 wilde het toenmalige ge meentebestuur de Desmond Tutu- school sluiten, ondanks dat de school bijvoorbeeld ruim boven de verder aangescherpte opheffings norm zat. 'Ja, dat werd knokken voor de school en was een van de redenen waarom ik in de politiek ben gegaan. De sluiting werd voor komen, maar met name de PvdA brak in 1994 een lans voor één openbare school voor heel Soest in Overhees. Dat zou, zeiden de so ciaal-democraten, wel tot het jaar 2000 duren voor het werkelijkheid zou worden,' herinnert Ans Mann zich maar al te goed. 'Inderdaad wilde het destijds zittende college toen iets dergelijks, maar in een vorm die stormen van protesten en verontwaardiging opriep: opheffen van liefst drie openbare scholen die voor een deel waren gestigmati seerd als "zwart". De samenwer king met het bijzonder onderwijs kwam niet overtuigend op papier. Stichting fjkS De Soester Kring I Secretariaat: 1 Krommeweg 5 Tel. 035-6014403 Op woensdag 21 april zal voor de Soester Kring het muziekgezel schap 'Sunflower' optreden. Het bestaat uit Ed ten Hoedt (harp), Margöt Limburg (gitaar) en Diane Reed (zang). Ed ten Hoedt was jarenlang bassist en gitarist in diverse ensembles. In de jaren negentig kreeg hij bij toe val zijn eerste gotische harp in be zit. Dit instrument, ook wel renais- sanceharp genoemd, is diatonisch, wat wil zeggen dat het gestemd is voor hele en halve tonen. Dit type harp is al oud; het werd ontwik keld rond 1500 en werd oa. ge bruikt door minstrelen, middel eeuwse muzikanten die naar ge lang hun status musiceerden in straten en aan hoven. Samen met zijn vriendin en muzi kale partner Margöt Limburg richtte hij 'Sunflower' op, met wie de zangeres Diane Reed geregeld optrad in vele landen in verschil lende werelddelen. De 'Sunflo- wers' hebben vele cd's uitgebracht. Ze willen gewoon mooie muziek spelen, die niet geassocieerd kan worden met politiek of religie en waar de mensen zonder meer van kunnen genieten. Voor meer informatie zie: www.sunflower.nl. Het optreden van Sunflower op 21 april zal zijn in de zaal van de Ne derlandse Protestanten Bond, Rembrandtlaan 20. Parkeergele genheid bij de ingang achterzijde aan de Pieter de Hooghlaan. Duur: 10:00 tot 11:30 uur. Zaal open 9:30 uur. Kosten: 3,00 (incl. koffie/thee). www.rabobankonline.coni PvdA-wethouder van Onderwijs, Pieter ten Hove, trad af wegens ziekte en de publiciteit, ook in het landelijk nieuws, was niet bepaald positief. Harry Witte volgde Ten Hove als wethouder op en daar mee kwam GGS op het pluche.' 'Gelukkig werd dat zeer ondoor dachte plan daarna ingetrokken en het begrip "brede school" deed zijn intrede, waar ik een groot voorstander van ben. Het schitte rende Breed Educatief Centrum is er tenslotte gekomen en daar ben ik heel blij om, los van het feit dat ik vind dat deze nieuwe school beter in de Molenstraat ter hoog te van De Schoof en De Kwekerij, vlakbij de hoek van de Nieuweweg had gebouwd kunnen worden.' Reünie Oud-leerlingen, vroegere en huidi ge onderwijskrachten willen de sluiting van de school zeker niet onopgemerkt voorbij laten gaan. 'De school heeft veel betekend. Veel oud-leerlingen zijn op MBO/ HBO-niveau werkzaam, ook zijn er op universiteiten terechtgeko men en daar hebben ze hard voor gewerkt en de tijd op de arbeids markt meegehad,' zegt de oud-di recteur. 'De laatste tijd gaat het een stuk minder met de werkgele genheid en de gevolgen daarvan zijn gevoelig merkbaar.' Bij het verzamelen van foto- en videomateriaal en de berichten in de media blijkt hoeveel er in de afgelopen periode gepasseerd is. 'De school had dan ook intensief contact met de Eng in het alge meen en de leerlingen en de ouders in het bijzonder. Veel huis bezoeken werden afgelegd en niet alleen, nee, juist niet als er proble men waren.' Ans Mann besluit: 'Iedereen die actief is geweest op de Desmond Ans Mann, voor de Soester Cou rant gefotografeerd in augustus 1982 voor haar school. Op de inzet is zij ook te zien met enige oud-leer lingen, vroegere en huidige leer krachten die de reünie organiseren. Tütu-school en mogelijk geen uit nodiging heeft ontvangen, is van harte welkom op 18 april van 14:00 uur tot 18:00 uur. Het zal weer genieten zijn van exclusieve hapjes en Turkse dansen, door oud-leerlingen van de Desmond Tutu-school. Maar vooral het te rugzien en ophalen van oude her inneringen zal geweldig zijn.' De Soester politiek zou graag een nieuwe gymzaal of beter nog: een sportzaal - gereali seerd zien worden aan de Smitsweg, maar of het zo ver komt staat nog hevig te bezien. Vooralsnog is er geen geld voor en zal het plan bij de behande ling van de voorjaarsnota moe ten worden afgewogen tegen andere dringend wensen. De raadscommissie Sport-Onder- wijs-Welzijn boog zich vorige week uitvoerig over het plan aan de hand van een notitie van de amb telijke afdeling, waarin de toene mende behoefte aan een nieuwe sportaccommodatie voor het basis onderwijs nog eens werd onder streept. Over een paar jaar komt het gym-onderwijs in de knel; in 2007 zijn er al 1380 uur te kort. Vorig jaar bij de begroting hadden WD en D66 al een motie inge diend, die echter toen nog geen meerderheid haalde. Ditmaal ziet het er - qua politiek draagvlak - al wat beter uit, maar de vraag is of de gemeente wel geld heeft, ge zien de steeds somberder geluiden over de financiële positie van Soest. In de notitie waren drie scenario's bekeken: (1) de huidige schaarste verdelen; (2) de sporthal van het Spleasurecentrum gebruiken; (3) een nieuwe zaal bouwen. Het eer ste is onmogelijk, het tweede pro blematisch en te duur, dus het der de alternatief blijft over, maar er hangt ook een fors prijskaartje aan: een totale investering van 739.000 euro en jaarlijkse kosten in de orde van 34.250 euro. En er is maar één geschikte locatie voor handen: de Smitsweg, in de buurt van het nieuwe Breed Educatief Centrum de Plantage. Overigens zullen ook de sportzalen in Beu kendal, de Bunt, de bibliotheek (C-drie) en Orlando worden aan gepast (kosten 46.000). Daar naast moet er ook nodig iets ge beuren aan de Banninghal in Soesterberg en zijn er misschien plannen voor een nieuwe zaal bij de Van der Huchtschool aan de Paulus Potterlaan, zoals het Soes ter Sportplatform heeft bepleit. Denksportcentrum? Volgens Chris van Vuuren (Chris- tenUnie-SGP) moest het College van B. en W. er maar eens over denken of de nieuwe zaal niet te gelijk ook soelaas zou kunnen bie den voor de her en der fel begeer de oefenruimte voor bandjes en het door diverse sportverenigingen al langer bepleite 'denksportcen trum'. Dat laatste had volgens wet houder Harry Witte al helemaal geen prioriteit, omdat de denk- sporters (bridgers, schakers en dammers) nu toch ook over onder dak beschikken. Van Ellen Huberts (WD)'had de nieuwe gymzaal ook wel direct fn het BEC ondergebracht mogen worden en ze vroeg zich af of er ook geen mogelijkheden waren in 't Hart. Hans van de Pol (Soest 2002) wilde voorlopig maar over één zaal nadenken: 'In 2007 zien we wel weer verder' en opperde nog de mogelijkheid om wat grond te verkopen en de opbrengst daar van te gebruiken voor de financie ring. Paul Lemmen (PvdA) vroeg zich af of de behoefte aan extra capaciteit wel zo structureel was en zag wel wat in tijdelijke voorzie ningen. Marianne van Halen (GGS) stelde vast dat er sinds 1985 al vier gymlokalen zijn ver dwenen. Sportzaal Van Halen pleitte meteen maar voor een sportzaal (die twee keer zo groot is als een gymzaal en waarin dan o.a. ook gevolleybald kan worden). Bij het BEC zag ze, ook al door de aanwezigheid van het sportveldje, al een nieuwe sportclub ontstaan en ze zag, met een kantine, erbij al een nieuw sportcentrum ontstaan. 'Dan zeg gen we over een paar jaar mis schien: hadden we nou maar...' Huberts floot haar terug: 'U moet wel praktisch blijven.' Van Halen vond dat het College ook maar eens met de Lasenberg ('Van Ar- kel') moest gaan praten over een mogelijke nieuwe gymzaal in 't Hart. In tweede instantie opperde Van Halen ook nog de mogelijk heid van woningbouw bovenop de nieuwe zaal, bijvoorbeeld voor jon gerenhuisvesting, maar dat werd door niemand meer serieus geno- Vrijwel de hele commissie kon zich verder wel in het plan vinden, maar Witte waarschuwde voor te veel optimisme. Hij zou nog eens kijken naar de plannen voor een 'sportzaal'. Het Smitsveen was vol gens hem de ideale locatie: een extra impuls voor de Plantage en bovendien niet kansloos voor een Europese subsidie. Wat de Lasen berg betreft: hij had daar al contact gelegd, met het oog op een gym- accommodatie voor de Prins Wil lem Alexanderschool en de nieu we Driesprong. Alleen Ellen Huberts (WD) en Jacques Honkoop (D66) pleitten tenslotte voor een 'krachtig sig naal' aan het College, waarvan Witte niet zo onder de indruk was. 'Dat had u in november ook al la ten merken...' Hij stelde wel vast dat het verlangen nu kennelijk breed gedragen werd, maar liet niet na te benadrukken dat de frac ties zich niet al te veel illusies moesten maken. Uiteindelijk zou het hele voorstel bij de Voorjaars nota dan ook nog best eens kun nen sneuvelen... Uit klantenonderzoek is geble ken dat Bosbad De Vuursche vorig jaar is bezocht door tien duizend Soesters. Daarom wor den ook inwoners van Soest at tent gemaakt op de inloopdag, op zaterdag 17 april van 12:00 tot 15:00 uur. Het openluchtbad tussen Baarn en Hilversum ondergaat momenteel een renovatie en bezoekers kunnen zaterdag met eigen ogen bekijken hoe deze werkzaamheden zijn ge vorderd en wat er precies allemaal is veranderd. Het is de bedoeling dat het zwembad eind mei of be gin juni opengaat. Een en ander is afhankelijk van de weersomstan digheden. Constructies voor de bufferkelders in de bassins en voor de filters in het filtergebouw zijn inmiddels gereed, de nieuwe bodems van de bassins worden gestort. De renova tie wordt uitgevoerd door hoofd aannemer Lotec BV en bouwkun dig aannemer Van Hoogevest, in opdracht van de Stichting Renova tie Exploitatie Bosbad De Vuur sche. De voorverkoop voor abonnemen ten is 31 maart begonnen. Wie voor 1 mei een abonnement koopt, kan deze tegen een gereduceerd tarief verkrijgen. De mogelijkheid bestaat ook om een gezinsabonne ment aan te schaffen. Aanvraagformulieren kan men downloaden van internet (www.bosbaddevuursche.nl) of af halen bij onder meer sporthal De Trits en de bibliotheek in Baarn, ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per halfjaar! tel.(035)6014152 142.500,- k.k. Colenso, Soest In rustige woonomgeving, nabij paleis Soestdijk, 2-kamer parterre appartement (ca 50 nv') met grote tuin op het zuiden. Ind hal, bijkeuk. met aansl. wasm, dro ger, mod keuk. met inb.app. (koelk vrieskker. kookplt), woon-eetk slpk. met deur naar achtertuin en douchecel met toil. Alg dit app. verkeert in goede st v. onderh en is o.a. v.v laminaatvl., kunstst. kozijnen, dubbel glas, gr tuin. Service-kosten. 89,- per maand. (ind. o.a. brandverzek., glasverzek voorschot gas c vwatergebronderh. en opbouw reserve). Aanvaarding m overleg. 499.000,- k.k. Kerkpad Noordzijde, Soest In rustige woonomgeving met fraai uit zicht, op loopafstand van centrum ligt de ze vrijst. semi-bungalow met gar., tuinkas en vrije achtertuin (ca. 541 m Ind.: en tree, hal, m k., woonk. met open haard, keuken met inb.app. (vaatw., koelk. met vriesv., elektr. kookpl.), badk. en toilet, ouderslpk. met schuifpui naar zonnige achtertuin.Verd.. overloop, 2 gr. slpks., ex tra bergruimte, c.v.-opstelling. Alg. deze woning verkeert in goede st v. onderh en is o.a v.v.; ged dubbel glas, Velux dakramen Aanvaarding in overleg. 239.000,- k.k. Soest, Korte Hartweg 40 In rustige en gez. woonomg. gel., ge- mod. middenwoning (jaren '30) met ber ging. tuinhuisje en mooie aangek voor- en achtert. Ind." gang, kelderk., toilet, woonk. met open haard, grenen vloer, schuifpui en spec. balken plafond, ruime hoekkeuken met inb.app. (vaatw.. koelk., vriesk., 4-pits kookpl.) en bijkeuken (met aansl wasm /droger en c v.-ketel). Verd. ruim? overl., 2 roy. slpk., badk. met ligb. en 2 toil. Zolder- vaste trap naar voorz. en 3' ruime slaapk met dakk. Alg.. deze woning verkeert in goede st v onderh. en is o.a v.v.. dubbel glas, inbouwk., ex tra bergr. Aanvaarding in overleg. 249.000,- k.k. Soest, Valeriaanstraat In rustige en gez, woonomg, gel, midden drive-in woning met extra grote achter tuin (25 m) Ind,. gang, m.k., inp gar., ruime tuink. 1" Verd hal, toil., cv-ruimte, woonk. met balkon aan achterz., mod. keuk. (American Kitchen) met balkon aan voorz. 2' Verd." overl., drie slpk., en badk. met ligb. en 2' toil. Alg.: deze woning - verkeert in goede st. v onderh. en is o.a. v.v.: nieuwe kozijnen met dubbel glas, plavuizen vloer woonk., houten vloeren, gedeeltelijke stoffering, diepe achtertuin op het zuiden. Aanvaarding in overleg. Huis verkopen Laten we er geen doekjes om winden; tot voor kort verkocht een huis zichzelf. Nu het alle maal wat minder makkelijk gaat, is de hulp van een actieve, ervaren makelaar noodzakelijker dan ooit. Van Breukelen is zo'n makelaar. Actief, alert en vast houdend en hij rekent nooit meer dan 1,25 van de ver- koopwaardel En soms nog wel minder. Van Breukelen zorgt voor een gratis taxatie. W Makelaardij, hypotheken en assurantiën www.vbo.nl Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 60 17 962 info@vanbreukelenvastgoed.nl

Soester Courant | 2004 | | pagina 5