Jubileumconcert Tourdion met expositie over Soest AAL 'Biep' krijgt nieuwe naam op groots openingsfeest Expo Engelbert L'hoest in Witte Boerderij aru6hocK 1 CULTUUR WELZIJN l JW 'Waterlelies van Monet komen tot leven' SIEMENS PAGINA 8 WOENSDAG 14 APRIL 2004 SOESTER COURANT PAGINA 9 Zondagmiddag in Oude Kerk SI z.yv - Wfe^DWlNKEL ,m*40£0£ ZAM - Indiaas koken: uniek, gevarieerd, kleurrijk Kaartavond Cultuurfestival 8 mei 'Alexandra's Project' Zaterdag dans in Brede Bieb Tevens opening Digitaal Eiland en CultuurPunt PROFIL Brede Bibliotheek Soest 'ilm: Disney's Brother Bear' 'Ik wil jou' Jonge dieren De Klarinet - Eemzangers Cinema Animatie Cinema 1 www.rabobankonline.com Probeer de dressman zelf bij SCHOEMAKER onze - 1.29 es en 00 gram O.79 O 69 ?n bijzondere voorwaarden, van enkele woningen met •akter. In die gevallen zijn irwaarden voor die even. Het betreft hier •n, jongerenwoningen, igen en woningen voor Idoet u niet aan de in de Ide voorwaarden, dan i op de betreffende woning 'erzoek wordt dan niet met uw woonbon? n juist ingevulde den behandeld. Bovendien erd of u aan alle doet. Per woningzoekende dan drie reacties mee. eacties zijn ingezonden laatste drie meegenomen •bij alles klopt worden door e gezet. Als u bovenaan de taat wordt de woning door uurder aan u aangeboden, woning dan krijgt u via de luisvestingsvergunning van ist, waarvoor u leges ad t betalen. laat erd voor een woning, dan 5 werkdagen na het Ie reactietermijn benaderd der. Zonder een is het niet mogelijk de en te bekijken. Het heeft ijds te informeren naar uw NIET IN AANMERKING EN VOOR EEN WONING 3EEN BERICHT!!! lingtoewijzing in de woningtoewijzingen leven in een overzicht, angegeven hoeveel reacties g zijn ontvangen en of de g of aan een daat is toegewezen. igzoekenden illen is het mogelijk om op iale gronden een ng te verkrijgen. Slechts in t aantal gevallen zal een aring, die slechts van or een flatwoning, worden matie hierover kunt u /VS of op de internetsite: teverdelina.nl loopt een serieuze klacht iver de woningtoewijzing, schriftelijk indienen bij 276, 3760 AG Soest, ter klachtencommissie. agen heeft over het ;em dan kunt u daarvoor S, itsite: Je zoekers van het jubileum- oncert van het Soester Kamer koor Tourdion kunnen zondag middag een expositie van oude foto's en schilderijen van Soest bekijken, die georganiseerd is in samenwerking met Museum Oud Soest. Dit in het kader van het tweede lustrum van het koor en Soest 975 jaar. Om dit dubbele jubileum te onder strepen is het centrale thema van het concert: 'Muziek door de eeu wen heen'. Het koor maakt als het ware een muzikale reis door de vele eeuwen waarin Soest heeft be staan. Van de eerste eeuwen is praktisch geen muziek bewaard gebleven. De oudste liederen die gezongen zullen worden dateren uit de 16e eeuw. Het koor zingt vier vrolijke en twee droevige Franse en Engelse madrigalen. Uit de 17e eeuw komen enkele duet ten van Henry Purcell, gezongen door Ernst Vermeulen (bas en te vens de dirigent) en de sopraan Simone van Dongen. De 18e eeuw is vertegenwoordigd met de feestelijke 'Missa ad Majo- ram Dei Gloria' van André Cam- pra en zes charmante nocturnes van Mozart. De gevoelige 'Canti- que de Jean Racine' van Gabriël Fauré staat voor de 19e eeuw, waaruit ook de romantische stuk ken van Claude Debussy en Ro- Het Soester kamerkoor Tour dion. bert Schumann voor piano komen die Else Sterk zal spelen. Drie stoere Scandinavische liederen uit het begin van de 20e eeuw com pleteren het geheel. Het concert begint om 15:30 uur. Telefonisch kaarten a 5,00 reser veren via 88 035-6011719 (17:30- 19:30 uur) of via e-mail naar: tourdionkaarten@hotmail.com. Er zijn ook kaarten aan de zaal ver krijgbaar. Steenhoffstraat 9A, tel. 602 81 32 De Indiase keuken is over de hele wereld bekend door haar rijke va riatie aan smaken en geuren. Elk gebied in India heeft een unieke stijl en smaak. Het grote geheim van het Indiase eten ligt in de fij ne combinatie van kruiden en spe cerijen. Sommigen hebben een verkoelend effect, anderen een ver warmend effect. In India gelooft men dat veel specerijen en kruiden een heilzame werking op de ge zondheid hebben. In de Wereldwinkel is een assorti ment van de ingrediënten voor de Indiase keuken te koop. Ook kunt u er terecht voor een paar kook boeken waar het bereiden van deze gerechten in de wok of de oven beschreven staan. In de 'voedselhoek' van de We reldwinkel komen steeds nieuwe producten die voor bijvoorbeeld het bereiden van pastas heel ge schikt zijn. De producenten van deze producten hebben er een eer lijke prijs voor gekregen. De Wereldwinkel bevindt zich aan de Steenhoffstraat 9a en is maan dag geopend van 13:00 tot 17:00 uur en van dinsdag tot en met za terdag geopend van 09:30 tot 17:00 uur. De Vriendschap houdt donderdag 15 april haar laatste kaartavond van het seizoen. In het clubgebouw aan de Mezenhof (v/h Nachte- gaalweg) wordt vanaf 20:00 uur gespeeld. Ook niet-leden zijn wel kom aan te schuiven bij de post duivenvereniging. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 I Een van de topics van het twee de Cultuurfestival Soest, op za terdag 8 mei 2004, is de negen- daagse expositie van de Soes- terbergse kunstschilder Engel- bert L'hoest (1919) in de Witte Boerderij aan de Soestereng- weg. werd in Amersfoort geboren maar woonde bijna zijn leven lang in Soest, waar hij in de dertiger jaren van de vorige eeuw zijn eerste schilderlessen kreeg van de Soes ter kunstenaar A.C. Sleeswijk. Vanaf 1948 maakte hij (ook) Soes ter landschappen in krachtige, hel dere tinten en vanaf 1950 even eens abstracte composities, groot van formaat en sterk expressionis tisch van karakter. L'hoest ging vaak voor enkele maanden naar Bretagne, Spanje en Portugal om te werken, nadat in 1959 zijn woning en atelier op de Eng door brand volledig werden verwoest. Zijn schilderijen zijn door bewonderaars en verzame laars over de hele wereld ver spreid, maar bij ons is hij relatief onbekend. Na vele exposities in binnen- en buitenland kreeg hij een grote overzichtstentoonstelling in 1989 in het Singer Museum te Laren en verscheen een publicatie over hem van Jan Juffermans. In maart 2004 exposeerde hij in de Haagse Galerie Lewis Guy en schreef Richard Wagner in het Magazine Revue: 'Zijn schilderijen zijn in wezen benaderingen of aan duidingen van het universum, de totaal-eenheid zoals L'hoest die in de natuur, in de wereld die hem omringt, ervaart. Het zijn uitingen van een diep beleefde en doorleef de ontroering'. Deze bijzondere tentoonstelling is op 8 mei de hele dag gratis te be wonderen en nog de hele week daarna, tot en met zondag 16 mei, elke middag van 14:00 tot 17:00 uur. Maandag 19 april De dertiger Steve is jarig en op weg naar huis. Hij verwacht een surprise party, maar treft een leeg huis aan. Wel ligt er een video band, waarop zijn echtgenote Alexandra zich tot hem richt. Met woedende, sarcastische monologen hekelt ze hun relatie. 'Je trouwde niet met mij, maar met mijn lichaam,' smijt ze Steve in het ge zicht. Steve begrijpt er niets van, en weet niet dat dit nog slechts het begin is van Alexandra's systema tische pogingen om hem zo klein mogelijk te krijgen. Regisseur Rolf de Heer - Austra liër van Nederlandse komaf - laat er al bij aanvang van 'Alexandra's Project' geen twijfel over bestaan. Het mag zo zijn dat het ogen schijnlijk best goed gaat met het stel en hun twee kinderen, maar in werkelijkheid zijn de twee derti gers heel eenzaam en heel ver van elkaar verwijderd. De Heer speelt ermee om de toeschouwer tocji vooral geen partij te laten kiezen voor of tegen een mogelijk slacht offer of dader. Is Alexandra een feministische heldin, die zich ge heel terecht bevrijdt van haar on derdrukker? Of is ze haar reali teitszin helemaal kwijt, en slaat ze door in een psychopate wraakac tie? Om het nog verwarrender te maken, kunnen we 'Alexandra's Project' misschien ook zien als een sadomasochistisch experiment? Hoe dan ook, acteurs Gary Sweêt en Helen Buday zijn tot in de puntjes geïnstrueerd om de psy chologische krachtmeting tussen de twee personages zo scherp en onvoorspelbaar mogelijk te ver beelden. Een ijskoude thriller, waarmee De Heer een nominatie voor een Gouden Beer binnen sleepte. (Australië 2003,103 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Scène uit 'Alexandra's Project'. i Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstilden: dinsdag t/m vrijdag 1 9.00 uur tot 19.00 uur g van 9.00 uur tot 17.00 uur J Willaertstraat 49 88 6095829| Woensdag 21 april Theatergroep Quks; 'Slaap je al?' Het zal je maar gebeuren. Je ouders gaan drie maanden op reis en je wordt samen met jé broer ondergebracht bij een verre tante. Ze stopt je op een tochtige zolder kamer, die je alleen mag verlaten om naar school te gaan. Buiten spelen met je vriendjes is verbo den. De zolderdeur zit op slot. Daar zitje dan! Een ontsnappings plan wordt beraamd. Een muzikale theatervoorstelling met als thema: 'Samen sta je sterk!' Leeftijd: 7+. Duur: 55 minuten. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 4,50. Woensdag 28 april Tegen de schitterende achtergrond 'an de natuur van Noord-Ameri- a vertelt de film het verhaal van e jonge indiaan Kenai, wiens le en een onverwachte wending eemt wanneer de Grote Geesten em veranderen in het dier waar ij de grootste hekel aan heeft: een eer. .eeftijd: 6+. Duur: 87 minuten, aanvang: 14:00 uur. 4,50. woensdag 12 mei Dpslag voor cacao: Jeugd j 1 15 Allerep.i Een levensechte vrolijke caravan pet een bloembak voor de deur en een schemerlamp op de piano: Der-Hollandse knusse gezelligheid! Beer en Tijger, Tijger en Beer; Onafscheidelijke vrienden, samen Boen ze alles. Maar is dat eigenlijk wel zo? Door een danswedstrijd, 'een onverwachte zere voet en een ■gemene Zuster Zus ontwikkelt zich een spannend verhaal waarin de vriendschap op de proef wordt J gesteld en de kinderen participe- reri. Een humoristische voorstel ling met een helder verhaal en een serieus thema: vriendschap. Leeftijd: 4+. Duur: 50 minuten. Aanvang: 14.00 uur. Toegang: 4,50. Komende zaterdag, 17 april, om 11:00 uur wordt de nieuwe naam van de Brede Biblio theek Soest bekend gemaakt. Voortaan beschikt Soest over een culturele organisatie met een bibliotheek, kunstencen trum en theater. Daar hoort een kenmerkende naam bij, met een eigen uitstraling. De opening wordt op spectaculaire wijze verricht. Wethouder Har- ry Witte onthult vervolgens het symbool voor de vernieuwing, de nieuwe naam. Het belooft een echte feestdag te worden. Na de bekendmaking van de nieuwe naam laten Soester kin deren een ballon op. Na de offi ciële opening en onthulling van de naam wordt het publiek uitgeno digd om langs de vernieuwingen te lopen. Wethouder Harry Witte opent het CultuurPunt en het pu bliek maakt kennis met haar me dewerkers. Vervolgens opent de wethouder het Digitaal Eiland, natuurlijk op een wijze die past bij het digitale karakter van het Digi taal Eiland. Daarna is er de hele dag feest aan de Willaertstraat. Het CultuurPunt opent niet voor niets zijn deuren, dat wordt gevierd met muziek. Op ieder moment van de dag wordt u op verschillende plaatsen verrast met optredens. U hoort muziek uit alle windstreken! Digitale mogelijkheden In de Vijverzaal staan unieke com putergames, ontwikkeld door jon ge kunstenaars van de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. Een van de games is het programma Soundtraxx, waarmee het mogelijk is om zelf muziek te componeren voor een kort filmfragment zonder kennis van muziek. Op de site www.anzkv.nl kunt u alvast kennis maken met Soundtraxx. Volwasse nen kunnen hun internetspeurzin meten met concurrenten bij de in ternetspeurtocht. Op verschillende momenten van de dag is er de pre sentatie 'Zoeken in de digitale be standen'. Deze dag is het digitaal eiland alleen geopend voor feeste lijkheden en om presentaties bij te wonen. Bibliotheek De bibliotheek is na de opening gewoon toegankelijk voor het pu bliek. Op deze feestelijke dag gel den zelfs speciale acties. Het is mogelijk om een gratis proefabon nement van 3 maanden af te slui ten (hiervoor is het tonen van een legitimatiebewijs verplicht). Klan ten mogen deze dag gratis één cd of cd-rom lenen. De bibliotheek is tot 15:00 uur geopend. Een echte feestdag Al met al belooft het een verras send feest te worden, met activitei ten die helemaal passen bij de mogelijkheden van de vernieuwde organisatie. Het is dan ook zeker de moeite waard om naar de fees telijke opening te komen kijken. Wegafsluiting Gedurende de officiële opening en het oplaten van de ballonnen is de Willaertstraat tussen 10:30 en 11:30 uur afgesloten voor verkeer vanaf de kruising bij de Dorps- streek tot aan de bocht voor basis school de Wegwijzer. De bussen zullen tijdelijk een andere route nemen. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Deelnemers aan de inloopmiddag van het kinderparadijs kunnen woensdag 21 april een kijkje ne men bij de pasgeboren dieren. Dat gebeurt tussen 14:00 en 16:00 uur op het terrein aan het Vedelaar pad. Ook wordt er geknutseld en de huifkar staat klaar voor een ritje door de wijk. Deelname aan de inloopmiddag van de Vrije Teugel kost 2,50. De kinderen van de afdeling Dans van de Brede Bibliotheek Soest presenteren zich weder om in een spetterende dans voorstelling. Dit keer zijn de cursisten van Ingrid Krabbe aan de beurt. Op zaterdag 17 april vinden twee identieke voorstellingen plaats in het theater aan de Willaertstraat 49 en wel om 14:30 en om 15:45 uur. Ruim 50 kinderen doen mee aan deze dansproductie, compleet met schmink, belichting en kostuums. Op deze manier doen de kinderen podiumervaring op, ze proeven het 'theatergevoel'! De dansleerlingen hebben het hele jaar naar de voor stelling toe gewerkt en er zijn prachtige kostuums gemaakt. Het belooft een mooie voorstelling te worden. Zo dansen de leerlingen in de leeftijd van 8-9 jaar 'De wa terlelies'. Deze klassieke dans is geïnspireerd op het bekende schil derij van Monet. De oudere leer lingen (10-12 jaar) laten een klas sieke caractèredans zien met ele menten van de Russische folklore. Daarnaast danst dezelfde groep een jazzdans op muziek van Aris- tocats'. Ook de 6-7 jarigen komen in actie. Zij dansen en zingen de 'Poetsdans'. De kleuters spelen een rol die we nog even niet verklap pen... Voor hen belooft het vooral een spannende dag te worden, ga maar eens op het podium staan als 5-jarige! De voorstelling eindigt met een finale, waarin alle kinde ren meedansen. Vanaf vandaag - woensdag 14 april - gaan de uit de voorverkoop overgebleven kaarten in de vrije verkoop. De toegangsprijs be draagt 2,50. Heeft uw kind wel licht belangstelling voor een dans- cursus of heeft u gewoon zin om eens te komen kijken... iedereen is van harte welkom. Niets is voor deze artiesten leuker dan voor een volle zaal te dansen! Kaarten zijn verkrijgbaar bij de receptie van de Brede Bibliotheek Soest. Voor meer informatie en reserveringen: 88 609 58 29 (receptie), dinsdag t/m vrijdag 11:00-18:00 uur. Klarinet 39, tel. 6023139 Op 16 april kunnen 5 5-plussers kijken en luisteren naar een optre den van de Eemzangers. Onder accordeontegebiding zingt dit mannenkoor van 14:00 tot 16:00 uur in ontmoetingscentrum De Klarinet. Te horen zijn herkenba re liedjes uit onder meer de jaren dertig en veertig. Ook Oud-Hol landse liedjes en liederen uit het buitenland staan op het repertoire van de Eemzangers. De zaal aan de Klarinet 39 gaat om 13:30 uur open en de toegang is gratis. Dinsdag 20 april Vanaf maart 2004 organiseert het Nederlands Instituut voor Anima tiefilm (NIAf) de animatietournee Cinema Animatie Cinema. Drie animatieprogramma's zullen tot eind september in Nederland en Vlaanderen te zien zijn. De tour nee bestaat uit twee avondvullen de programma's met films van be kende Nederlandse animatoren zoals Gerrit van Dijk, Paul Dries- sen en vele andere. De program ma's bieden zowel humoristische als kunstzinnige films; de ene film is ambachtelijk met potlood gete kend, de ander met moderne com puteranimatie. Hiernaast is er ook een kinderprogramma, wat laat zien dat animatie, naast vermake lijk, divers van vorm kan zijn. De programma's bevatten zowel Ne derlandse animatiefilms als enke le buitenlandse bekroonde films. Programma 1 (totaal 74 minuten) bestaat uit: 1. '3 Misses', Paul Driessen. 2. 'Hotel Narcis', Evert de Beijer. 3. 'Barcode', Adriaan Lokman. 4. 'I move, so I am', Gerrit van Dijk. 5. 'Le moine et le poisson', Mi- chael Dudok de Wit. 6. 'Sientje', Christa Moesker. 7. 'T.r.a.n.s.i.t', Piet Kroon. 8. 'Au bout du monde', Konstantin Bronzit. 9. 'Father and daughter', Michael Dudok de Wit. Een compleet animatieprogramma in de filmtheaters en bioscopen is iets bijzonders. Het NIAf hoopt naar aanleiding van deze tournee meer soortgelijke programma's in de filmtheaters te kunnen plaatsen. Niet als bijprogramma of voorfilm, maar in een avondvullend pro gramma. De tournee is tot stand gekomen met steun van het VSB Fonds, het Ministerie van OCW en het Filmfonds. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reserveren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, 8S artis- hock-soest.nl. Revolutionair: strijken vanuit uw luie stoel Door gebruik te maken van innovatieve technieken biedt huishoudapparatuur van Siemens u meer comfort en tijd voor uzelf. Dit principe is verwerkt in de DRESSMAN. Overtuig uzelf en kom met uw net gewassen overhemd op 17 april naar EXPERT SCHOEMAKER. U kunt dan de dressman zelf uitproberen. Allereerst is er de ballonnenwed strijd. Hoe ver reikt de nieuwe naam? Tot en met vrijdag 16 april kunnen kinderen in de bibliotheek een deelnamekaartje halen. Met de ballonnenwedstrijd zijn prachtige prijzen te winnen zoals een spel computer, voor het kind dat de ballon verstuurt die het verst komt. Er zijn speelse attracties, waarin behendigheid een belangrijke rol speelt. De kunstenaars van de Ho geschool voor de Kunsten in Utrecht hebben een speciale spel- piramide voor de jonge kinderen ontwikkeld waarin ze met handen en voeten een spel spelen. De kin deren kunnen ook verkleed een digitale foto van zichzelf laten ma ken. Kaarten reserveren bij de theaterkassa: 6095829, dinsdag t/m vrijdag 11:00-18:00 uur, en een uur voor aan vang van de voorstelling. Op maandag zijn de theaterkassa, receptie en bibli otheek geslote.0. Kunstuitleen De kunstuitleen levert ook een bij drage aan de feestelijkheden. Spe ciaal voor deze gelegenheid is de expositie 'Landschappen uit de collectie' te zien. Siemens dressman: Deze strfjkpop strijkt uw overhemden en blouses volledig automatisch! U hoeft alleen het overhemd op te spannen en na circa acht minuten weer af te halen. Met een perfect strijkresultaat.

Soester Courant | 2004 | | pagina 9