meeapooL EPiKragtwijk Ufo-melding Soesterberg blijft raadsel HALVE PRIJS Publiek kan weer 'flappen tappen' aan Koninginnelaan 'Van heidehut tot residence' aarden oom: concern Soest wordt Intussen gaat de VERBOUWINGSOPRUIMING gewoon door! Haringparty Zakenkring, YNO-NCW en Horeca Megapool Soest gaat verder als ElectronicPartner (EP) Uit de historie van Soest(erberg) Hulpverleningsadressen| Hoogste punt in Soest WOENSDAG 21 APRIL 2004 SOESTER COURANT PAGINA 13 Deskundig advies en plaatsing 5 6019689 icht Rabobank-pinbox ingewijd Gratis KvK-avond niet informatie voor 'starters' Dinsdag 1 juni, Hilton Soestduinen Winkel Van Weedestraat aangepast SOCSTERfeoURANT so&3r- zwo -* Wipt-K Sas av C D S V^CÏÏÏÏ PWUHUTT soesr*a- Lcust>e/t w£/'a>£ Klachten bezorging MEGA MAGAZIJNVERKOOP DE GEHELE TAPIJTAFDELING Kamerbreed tapijt 400 - 500 br. VINYL-TAPIJTTEGELS, COUPONS, SCHOONLOOPMATTEN, VUILVANGERS. HELE WOONCOLLECTIE NU 0.00-16.00 uur "GEVRAAGD^ VASTE BEZORGERS Soest voor de. OtSTERËicOURflJjr anmefden: tel. 60141 52 602 11 02 In het winkelcentrum aan de Koninginnelaan is sinds vorige week weer contant geld te ver krijgen bij de Rabobank. Op de hoek van de Nieuwstraat is een moderne 'pinbox' in gebruik genomen, waar het publiek zich kan voorzien van 'cash'. De openstelling van het nieuwe 'geldhuisje', waar mensen onder een afdakje geld van hun rekening kunnen opnemen, gebeurde met een officieel tintje. De winkeliers van de Koninginnelaan waren ver tegenwoordigd in de persoon van Ine Berens (Sophia van Amers foort), die jarenlang - en niet te vergeefs dus - heeft geijverd voor deze voorziening. Zij was zeer ver heugd en kreeg van directeur Jan Porte van de Rabobank Baarn- Soest-Eemnes een bos bloemen overhandigd. Ook de heer C. Smit van de VSOP (Vereniging van Samenwerkende Ouders- en Patiëntenorganisaties), V.l.n.r. de heren Porte en Smit en mevrouw Berens. Foto: Soester Courant. sinds 12 jaar gevestigd aan de Vre dehofstraat in Soestdijk, werd 'be dacht'. Hij kreeg van Porte een cheque van maar liefst 1000 euro, die deze koepel van zo'n 70 lande lijke patiëntenorganisaties gaat ge bruiken voor de publieksvoorlich ting over erfelijke ziekten en aan geboren afwijkingen. Op dinsdag 27 april organiseert de Kamer van Koophandel de Starter- sPas Meet Greet. Mensen die plannen hebben om een eigen be drijf te starten kunnen gratis en in de praktijk kennis maken met het zelfstandig ondernemerschap. Op deze gratis informatieavond kan de bezoekende starter o.a. al zijn vragen stellen aan de Kamer van Koophandel en zo'n 20 onder nemersadviseurs uit de regio; in formatie inwinnen op de informa tiemarkt; andere startende onder nemers ontmoeten; een korte workshop volgen over het starten van een bedrijf; kennis maken met de StartersPas. Met de StartersPas verzekert de starter zich van extra ondersteu ning bij het starten van zijn bedrijf. De Pas biedt de starter o.a. een eigen aanspreekpunt bij de Kamer van Koophandel, gratis advies van ondernemersadviseurs uit de regio en exclusieve toegang tot thema bijeenkomsten en een netwerk van collega-starters en adviseurs. De bijeenkomst begint om 19:30 uur (informatiemarkt); om 20:30 uur en 21:30 uur vindt de work shop 'In 30 minuten de basis voor uw bedrijf' plaats, gevolgd door de afsluiting onder het genot van een drankje. Deelname is gratis en de bijeenkomst is voor iedereen toe gankelijk. De bijeenkomst vindt plaats bij de Kamer van Koophandel, Printer- weg 6 te Amersfoort. Aanmelden: www.kvk.nl/starterspas, of bij het team Voorlichting Advies, 033-4535700. ElectronicPartner Van Weedestraat 52 - Soest Tel. 035 - 601 32 42 GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Na het succes van de afgelopen jaren organiseren de Kon. Ho reca Nederland, de Soester Za kenkring en het YNO-NCW opnieuw de Soester Haring party, dit jaar op dinsdag 1 juni. De opkomst was vorig jaar erg groot; daarom is weer geko zen voor het Hilton-hotel in Soestduinen. Daar wordt om 18:00 uur samen met burgemeester Janssen de eer ste 'Hollandse Nieuwe' geproefd. De burgemeester zal net zoals vo rig jaar de Amerikaanse Veiling leiden. Vorig jaar ging er 7.450,00 naar het snoezelbed Er is tot nu toe geen bewijs ge vonden voor de onderstelling dat ufo's hun oorsprong buiten de aarde vinden. Op de vragen die al sinds mensenheugenis gesteld worden wat die ongeï dentificeerde vliegende objec ten zijn, waar ze vandaan ko men en vooral wie ze beman nen, is nog steeds geen ant woord gekomen dat een eind maakt aan alle onzekerheid hierover. Opvallend is dat het aantal mensen dat meent een ufo te hebben ge zien, toeneemt. Vorig jaar kwamen ruim 170 (tegen 107 in 2002) mel dingen binnen over ufo's, een re cord in de historie van de landelijk opererende Ufo-Werkgroep Ne derland. Deze registreert sinds tien jaar ufo-incidenten. Uitsluitend beelden die van ufo's zijn gemaakt, zijn volgens weten- i schappers geen bewijs; het gaat er volgens hen ook en vooral om, aan te tonen dat er buitenaards leven l bestaat. Zolang dit bewijs niet on- 1 omstotelijk is geleverd, beschikken [volgens kritische wetenschappers l 'ufologen' die door de onverklaar- bare verschijnselen aan de hemel I wèl overtuigd zijn van het bestaan jvan onbekende levende wezens 1 over niet meer dan aardige beel- den. Volgens wetenschappers zijn die zonder uitzondering afkomstig j. van lichtshows en van lichtbundels jj van discotheken. I Zijn de beelden al geen bewijs, de gverklaringen van hen die ervan overtuigd zijn een ufo te hebben gezien, zijn dat volgens hen even min, ook niet als het gaat om groe pen waarnemers. Zoals in Soester berg, waar op zaterdag 3 februari 1979 een serieuze ufo-waarneming werd gedaan. Deze is onder meer door professor W. de Graaff van het Sterrenkundig Instituut te Utrecht en adviseur van het Ne derlands Onderzoeksbureau On geïdentificeerde Vliegende Objec ten (Nobovo) nader onderzocht en later officieel vastgelegd. Hij had vaker onderzoek naar ufo's gedaan en altijd een verklaring voor de verschijnselen kunnen geven. Al leen van 'het raadsel van Soester berg' zei hij achteraf: 'Dat is de enige waarneming waarvan ik na jarenlang onderzoek naar ver meende vliegende schotels zeg: daar was ik nou graag bij geweest.' Er was op die dag sprake van twee verschillende vluchten van lichtge vende voorwerpen boven de vlieg basis, waargenomen door vijf over de basis verspreide bewakingspos ten, ieder bemand door twee of meer militairen. De onderlinge af stand tussen de posten bedroeg één tot drie kilometer. Het ver schijnsel heeft vijf tot zes minuten geduurd. Het onbekende vliegende voor werp bestond uit een systeem van lichten, drie grote bollen, waarvan de middelste iets hoger was dan de andere. Ze waren omgeven door een duidelijk zichtbare zwarte rand. Ze straalden een fel wit licht uit. Ofschoon de bundels fel wa ren, konden de waarnemers er te genin kijken, anders dan het geval is met koplampen van auto's of verlichting van vliegtuigen. Aan de achterkant van de bollen was een roodachtig licht zichtbaar dat recht naar beneden scheen. Na enkele minuten verdween de ufo in wes telijke richting. Opvallend was dat geen van de militaire posten bij het naderen en passeren van de ufo een geluid van betekenis heeft gehoord. Pas toen het object was overgevlogen, was een zacht zoemend geluid hoor baar. Niet minder opvallend was het dat de radar van de vliegbasis geen enkel ongewoon verschijnsel heeft geregistreerd. Ook andere radarposten signaleerden niets bui tengewoons. Toch hielden alle waarnemers vol dat zij de lichten vrijwel recht over zich heen had den zien gaan, waarbij ze zelf in de lichtbundels kwamen te staan. Ze waren er ook zeker van dat er geen sprake was van een normaal type vliegtuig of helikopter. De lichten waren daarmee niet te vergelijken en de vorm van het object was heel anders. Minstens zo vreemd was het dat geluid ontbrak, behalve het zoemen bij het vertrek. Prof. De Graaff zei destijds over deze waarneming: 'misschien heeft defensie wel een geheime proef gedaan met een apparaat dat op radar niet is te zien. Maar dan nog zit ik met de vraag waarom nie mand lawaai van dat geheime ding heeft gehoord.' Het onderzoek naar deze intrigerende ufo-waar neming op Soesterberg werd afge sloten zonder een duidelijke ver klaring. Zelfs de grootste scepticus kon die niet geven. Bij gebrek aan analysemogelijkheden verwijst hij, zoals alle andere, ook deze waar neming naar de fantasiewereld van degenen die hem naar buiten brachten. Daarmee bestaat er nu al twintig jaar zoiets als 'het ufo raadsel van Soesterberg'. Een raadsel dat wel nooit zal wor den opgelost, want aan de 'ufo cultuur' in Nederland kwam in de jaren tachtig een eind toen de or ganisaties die zich serieus met ufo meldingen bezighielden allemaal werden opgeheven. De 'Holland- Geïnteresseerdeti in verhalen en gegevens over oud-Soest ontvan gen door lid te worden van de Historische Vereniging Soest- Soesterberg ieder kwartaal het maandblad 'Van Zoys tot Soest', vol wetenswaardigheden over Soest-toen. Informatie: Juul van de Poll, 886017065. jr Tekening met gearceerde pijlen van de banen die hel systeem van lichten op zaterdag 3 februari 1979 vol gens waarnemers op de posten A, B, C, D en E afleg de boven de vliegbasis Soesterberg. Volgens het Neder lands Ufologisch Studiecentrum in Den Haag is hier sprake van een duidelijke ufo-melding. (Bron: Eemland Pers). Kinderen Ouders van een overleden kind Landelijke zelfhulporganisatie; con tactadres: Eveline Mossel, Weeg breestraat 543, 3765 XR Soest, 3 6014310. Haptonomie Stichting Haptonomische Zwanger schapsbegeleiding; contactadres: M. v.d. Poll, Clauslaan 23,3761CX Soest, 386031396. Huilbaby's Touch and Play, hulp bij huilbaby's en ex-couveuse kinderen; contactpersoon: Albertinè van der Zee, 886027231. St. Gastouderbureau Soest Badhuislaan 10, 1217 SK Hilversum, 88 6021427. VBOK Vereniging ter bescherming van het ongeboren kind, voor hulp bij onge wenste zwangerschap, 88033- 4605070 of 0900-2021088; dag en nacht bereikbaar. SOL/Schreeuw om Leven Hulp bij ongewenste zwangerschap of na abortus; Ruitersweg 35-37, 1211 KT Hilversum, 886214205; contact persoon Soest: Wilmy de Goede, 88 6014442, b.g.g. 6244351. Moeders voor Moeders Urine-inzameling van zwangere vrou wen ten behoeve van medicijnen; con tactadres: mevr. T. Mous, 88035- 6851684. Jongeren Jongerenspreekuur GGD Voor jongeren van 12 tot 20 jaar, maandag 15:30-16:30 uur, Zonnehof 10, Amersfoort. Kindertelefoon Telefonisch advies en informatie voor kinderen en jongeren van 8 tot 18 jaar, 880800-0432 (gratis). Vrouwen Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20:00-21:00 uur, Stadsring 31A (Vrouwenhuis), Amers foort, 88033-4616612 (anoniem bellen mag). Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de bijstand kunnen terecht bij de werkgroep Vrouwen in de Bij stand, telefonisch dagelijks 12:00- 13:00 uur of na 18:00 uur, Soest: 88 6017431 of 6018555; spreekuur: elke 2e vrijdag van de maand, 10:00- 11:30 uur, in het Internationaal Vrou wencentrum, Smitsweg 313. Nazorg borstkankerpatiënten Informatie: Borstkanker informatie centrum Utrecht (BIC), 88030- 2319924, dinsdag-vrijdag 10:00-13:00 uur. voor Daelhoven in Soest, dit jaar is de keuze gevallen op de aanschaf van rolstoelen voor de 'Zonne bloem Soest'. Het tonnetje Hol landse Nieuwe komt bij het bod dat het afgesproken bedrag over schrijdt in het bezit van die bieder. Tbssendoor vallen er dit jaar ook nog leuke prijzen te verdelen. Alle leden van de deelnemende organisaties en hun vertegenwoor digers'/medewerkers zijri welkom, mits men zich tevoren aan meldt bij de Soester Zakenkring (keesboerkoel@hetnet.nl) of de afdeling Soest-Baarn van Kon. Horeca-Nederland (eetcafe een traal@planet.nl of vdbrink@eet villa.nl). De party wordt uiteraard gesponsord. De nieuwe Hollandse haring is van Vïsspecialiteiten Ruud Smit, de wijn van Wijnhan del GomriiQrs, het bier en koren- wijn van de Héineken Brouwe rijen, lokaliteit Hilton Soestduinen en natuurlijk de Kon. Horeca Ne derland Baarn/Soest, de Soester Zakenkring en het VNO-NCW. se nuchterheid' was kennelijk ster ker dan de overtuigingskracht van hen die stellig beweerden een ufo te hebbèrt-gëzien. - Maar sinds een jaar of tien bestaat er in ons land weer een overkoe pelend orgaan dat de ufo-meldin gen coördineert, registreert en on derzoekt. 6027719; tussen 23:00 en 07:00 uur: via de meldkamer van de Amersfoortse politie, 31 033-4666666. Stichting Thuiszorg Eemland Voor huishoudelijke verzorging, ver zorging en begeleiding, verpleging, maatschappelijk werk en vrijwilligers- hulpverlening: 3(033) 4220500. Voor voedingsvoorlichting en dieetad- visering, ouder- en kindzorg (consulta tie-bureau) en» aanvullende diensten (lidmaatschap): 3(033) 4600046. Voor het lenen van hulpmiddelen en verpleegartikelen (Uitleenservice): 3033- 4619191. Thuishulpcentrale'Eemland De THC biedt partners en familie van dementerenden, van chronische zieken en ouders van verstandelijk of lichame lijk gehandicapte kinderen hulp door actief of passief oppassen door vrijwil ligers. Informatie: 3 033-4220500. Steunpunt Rouw- en verliesbegelei- ding Soest e.o. Contactadres: Nelleke Wijnhof, Korte Brinkweg 18, 3761 ED Soest, 3 6022122 (09:00-12:00 uur); b.g.g. 6014310. Werkgroep Godsdienst-sexueel ge weld/incest Utrecht Voor informatie en pastorale begelei ding: Gereformeerd Provinciaal Cen trum, 3033-4613449 (09:00-17:00 uur). Patiëntenorganisaties Telefonische hulpdienst diabeten Voor informatie over diabetes (suiker ziekte) dag en nacht bereikbaar, 3 033-4725083. Vereniging van Reumapatiënten Baarn/Socsle.o. Contactadres: mevr. G.V. van Amer- ongen, Van Straelenlaan 13, 3762 CS Soest, 36016818. Reumapatiëntenservice Advies en informatie over leven met reuma, 30900-2030300 (werkdagen 10:00-16:00 uur). Stomavereniging Harry Bacon Contactadres: L. van Breukelen, Van Straelenlaan 7, 3762 CS Soest, 3 6018267. Anonieme Alcoholisten A.A.-werkgroep Soest, de Open Hof, Vcenbesstraat 2: dinsdagavond 20:00 uur, informatie: 36021558; A.A.- werkgroep De Weg Baarn, Eemnes- serweg 10, Baarn: maandagavond 19.30 uur, informatie: 36013027. Afasiesoos Soest Elke veertien dagen soosochtend voor mensen met afasie in dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, 10:00-12:00 uur, inlichtingen: mevr. Vink, 36022951, b.g.g. Pierre Joosten, 36030588. www.rabobankonline.com Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Cou rant nog. niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18^30 uur naar ons kantoor bellen 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond na bezorgd. Belt u woensdag na 18:30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoordapparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdag middag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soes terberg is het klachtennum mer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donder dag nabezorgd. R, Kragtwijk uit Soest is een van de 35 franchisenemers die de overstap maken van Mega pool naar ElectronicPartner (EP). Zijn winkel aan de Van Weedestraat wordt nog deze week voorzien van nieuwe lichtbakken, stripings en belet tering. Ook de huisstijl wordt aangepast. Kragtwijk was een van de 47 fran- chisers in Nederland die samen werkten met Megapool, de keten die al enige tijd in financiële pro blemen verkeerde en ruim twee weken geleden al haar eigen vesti gingen in Nederland en België sloot. Als zelfstandig ondernemer draaide Kragtwijk de laatste weken gewoon door en met een ophef- fingsuitverkoop trok hij elke dag veel publiek. Inmiddels is de Soes ter winkel, net als 34 collega's, aan gesloten bij EP. Kragtwijk schaart zich helemaal achter Bert Oostra, de voorzitter van de voormalige Megapool fran- chiseorganisatie, die zegt dat EP de perfecte inkooporganisatie met een prima winkelformule is. 'De overstap naar EP zien wij absoluut als een verbetering', aldus Oostra en Kragtwijk. EP is volgens betrokkenen een van de grootste inkooporganisaties op het gebied van consumentenelek tronica in Europa. Kragtwijk zegt dat er eén nog uitgebreider assor timent audio- en videoapparatuur, huishoudelijke apparaten, telefonie en computerapparatuur in de win kel zal komen te staan. In Europa werkt EP samen met zesduizend zelfstandige ondernemers, in Ne derland zijn er nu 350 EP franchi- sewinkels. Volgens Kragtwijk start er binnen kort een landelijke campage met veel acties, waaraan hij als franchi- ser bij EP uiteraard zal meedoen. 'Er komt weliswaar een andere naam op de gevel aan de Van Weedestraat, in een herkenbare groene kleurstelling, maar voor de consument blijven wij hetzelfde, vertrouwde adres.' Hierboven ziet u het hoogste punt in Soest: de gerestaureerde waterto ren. Een kaart met die afbeelding en van meer hoogste punten kunt u bij de plaatselijke middenstand, restaurants en cafés gratis afhalen. En ver geet de prijsvraag niet: hoe laat is de foto in de Kerkebuurt genomen? Wilt u meer hoogtepunten zien? Kom dan naar het Cultuurfestival Soest op 8 mei. Foto: Ton Paauw. wordt totaal vernieuwd. ALLES moet wes. Op alles krijst u 50% KORTING. Op VRIJDAG én ZATERDAG krijsen kopers vóór 12.°° uur 20% EXTRA kassakortins. Uw kortins kan dus oplopen tot 70%. Ook diverse kleinmeubelen met lichte schade 50%. Enorme keus in verlichtins van ITALIAN DESIGN. Zeer vriendelijk seprijsd. Tot liens bij LITEX TAPIJT van Weedestraat 251 tesenover de Hema Tel. 035 60 90 50 5 Op 24 april ook 30% kortins op alle artikelen van HAPPY LIVING.

Soester Courant | 2004 | | pagina 13