VSB: stoppen of sterker verder? Geur en emotie in Soesterberg elstraffen geëist tegen drie fpersers van papierhandel Fotowedstrijd 'Condensstrepen en Rooksporen' van MLM GH" KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Programma Koninginnedag Programma Dodenherdenking 4 mei PAGINA 1r |i huis ioest zullen rdeeld over srd worden. i's zijn van :ien en alle en eigen souterrain. ust in een omgeving, set u alle en. ot 180 m2 N 429.000 isult B.V. ntwikkelingen genoeg in Soesterberg voor actieve rol nieke manifestatie van zeven hedendaagse kunstenaars WOENSDAG 21 APRIL 2004 Steps Soesterberg stuurt aan op een doorstart www.rabobankonline.com Luchtmacht zette Cougar in voor medische hulp Bridgedrive in De Drie Eiken luwplaats! 2u april 2ooit tot iir.oo uur harte welkom. catre: >g/Varenstraat Soest. nformatie: olenbeek n Assurantiemakelaars -60113 Olf -603 27 37 itwikkeling OESTERBERGSE )e 76-jarige eigenaar van een apiergroothandel in Soester- erg is bepaald niet bang uitge ven. Zo beoordeelde officier an justitie Y. Hopman vrijdag pde zitting ran de rechtbank in trecht het gedrag van de pa- ierhandelaar die door vier ^ersfoorters werd afgeperst, iistoen de bedreigingen echt te irtig werden, zo werd er brand slicht bij zijn bedrijf, schakel hij de politie in. jids december werd de papier- andelaar vaak dreigend opge ld. In de nacht van 15 op 16 ja- uari werd er een Molotov-cock- il tegen de deur van het bedrijf ooid. Een werknemer vond de ijgende ochtend een halfvolle jlafles met benzine en een zwart iblakerde toegangsdeur, ie politie hield op 16 januari er jonge Amersfoorters aan, die inieuw op weg waren naar het ipierbedrijf om daar de eigenaar eens flink te slaan en geld afhan dig te maken. Zestigduizend euro wilde het viertal hebben. De offi cier eiste vrijdag tegen een 18-ja- rige en een 20-jarige verdachte twee jaar cel, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Een derde verdachte hoorde een jaar eisen, waarvan de helft voorwaardelijk. De vierde verdachte is pas 13 jaar oud. Zijn zaak wordt behandeld door de kinderrechter. De verdachten waren op de zit ting bijna alles vergeten, zoals een sms'je van de ene verdachte naar de andere, waarin stond dat ze vannacht bij het bedrijf de boel in brand gingen steken. Nooit ver zonden, vertelde de een. Nooit gelezen, verklaarde de ander. Het nummer van het bedrijf voorge programmeerd in mijn telefoon? Ik zou niet weten wie dat gedaan heeft, vertelde de 20-jarige ver dachte die als hoofddader naar voren kwam. De mannen vertel den dat ze de opdracht hadden gekregen van ene Koko om de papierhandel in Soesterberg af te persen. Verder hadden anderen het gedaan. Er ontstond wel enig spektakel toen de 20-jarige verdachte door een van de advocaten onder ede werd gehoord. De man vertelde dat hij niet goed durfde te vertel len met zijn mededaders in de zaal. De twee medeverdachten werden afgevoerd en de verdach te begon opeens van alles te ver klaren. Hij vertelde dat ze bij de verhoren toevallig in cellen naast elkaar waren gestopt en van alles hadden afgesproken. Hij zou de schuld op zich nemen en daar had hij nu geen zin meer in. Hij vertelde ook dat Koko niet be stond. 'Ze hebben allemaal op de uitkijk gestaan, als je ze mag geloven. Zo vatte officier van justitie Hopman de verklaringen van de verdach ten samen. 'Je hebt weinig fanta sie nodig om te bedenken wat voor enorme brand er kan ont staan wanneer er brand wordt ge sticht bij een papierhandel.' De uitspraak is op 29 april. 1 uur fotoservice óók voor APS en digitaal orig jaar nog ging een deel n de discussie tijdens de jaar- •rgadering van de Vereniging lesterbergs Belang (VSB) %r het nut en voortbestaan 11 de vereniging. De uitkomst as dat de reacties hierop in de stuursvergaderingen zouden orden besproken. Over wat ervan het resultaat is ge est, mogen de leden dus me- delingen verwachten tijdens algemene ledenvergadering n de VSB op maandag 10 ei, 's avonds om half acht in rpshuis Burgstede. de vorige jaarvergadering kwam n tot de conclusie dat de be- ndheid van de Vereniging Soes- bergs Belang bij de Soesterber- s laag is. Dat bleek ook uit de pons over onderwerpen die de '.B behandelde. Bovendien was respons van contacten met de schillende overheden ook niet oaald bemoedigend. Ten slotte ten ook de vijf bestuursleden :ten grenzen te stellen aan hun ipanningen voor de VSB. De nclusie van de discussie was dat Ifs het behartigen van de grote- onderwerpen een moeizame ik blijft. Het bestuur zou zich gen over de vorm waarin de B naar zijn oordeel het best zou nnen functioneren. Die reactie rdt in de vergadering van 10 verwacht. n deel van het antwoord wordt rigens al gegeven in de uitno- ing naar de pers. Daarin staat onder meer dat cr de komende ja ren in Soesterberg veel staat te ge beuren waarin de VSB een actie ve rol kan spelen. Dat Soesterberg naar het lijkt niet echt is geïnteresseerd in de activi teiten van de VSB werd ook dui delijk tijdens het jubileumjaar 2003. De vereniging bestond toen 25 jaar. Het bestuur was van plan hieraan aandacht te besteden door extra activiteiten met als doel de bevolking meer bij de VSB te be trekken, maar al in de jaarvergade ring van vorig jaar bleken de me ningen over het nut en de resulta ten ervan nogal uiteen te lopen. Uiteindelijk kon men zich vinden in een poging als jubileumactiviteit een open dag te organiseren met als thema 'Wat brengt Soesterberg voort? Het idee was om kunste naars en bedrijven hun creaties, product of proces aan de inwoners te tonen. Vooraf peilde de VSB de belangstelling hiervoor bij poten tiële deelnemers. Er kwam zo wei nig respons, dat deze activiteit niet is doorgegaan. Het zilveren jubi leum van de VSB ging daardoor geheel aan de bevolking voorbij. Activiteiten In het jaarverslag over 2003 staat onder meer dat naar de plaatselij ke en landelijke overheid brieven zijn geschreven over de Spoedwet wegverbreding. Hierover sprak een vertegenwoordiger van de VSB ook in bij de gemeenteraad. 'He laas is de wet aangenomen, het geen betekent dat rijksweg A28 bij Soesterberg verbreed mag worden zonder dat er gelijktijdig beper kende maatregelen getroffen be hoeven te worden', aldus het ver slag. De VSB had op z'n minst zul ke maatregelen gewild en ver wacht, afgaande op alle maatrege len die overal elders genomen wor den ter beperking van met name de geluidsoverlast. Met betrekking tot de plannen tot inrichting van een bedrijventerrein aan de Richelleweg stelt de VSB dat haar uitgangspunt is dat extra overlast zo dicht bij groepen inwo ners niet acceptabel is. Over het herontwikkelingsplan Kamp van Zeist is de VSB ook duidelijk: ze wil betrokken worden bij het over leg hierover. 'Vooralsnog heeft jus titie een steeds groter deel in ge bruik van dit terrein, niet alleen meer voor bolletjesslikkers, maar ook voor detentie voor andere lichte vergrijpen waarvoor men veroordeeld is tot "zitten".' Het bericht over de sluiting van de vliegbasis Soesterberg, volgens planning in 2007, bracht in veel opzichten grote commotie teweeg. De VSB heeft hierover gezegd, 'dat het aandacht verdient om zo veel mogelijk werkgelegenheid te behouden en dat ook getracht moet worden diverse zaken met betrekking tot de luchtvaart, zoals het Militaire Luchtvaart Museum, voor Soesterberg te behouden.' Anderzijds betekent de sluiting dat een verdere ontwikkeling van Soesterberg op woningbouwgebied mogelijk een stap dichterbij komt. Agenda Behalve de gebruikelijke punten zoals verslagen en mededelingen, naf vrijdag tot en met zon- is er een unieke manifesta- waarvan zeven hedendaagse nstenaars op de Sterrenberg- 38a in Soesterberg. Een g gekoesterde wens van di- teur Rob Brouwer wordt rmee werkelijkheid. Al een r liep hij rond met het idee m een groep van talentvolle istenaars bij elkaar te krij- voor een groepsexpositie. leidraad is niet een bepaal- •troming, maar hun passie enlemotie. Hierdoor ontstaat er een breed beeld van in totaal zeven kunstenaars dat een re presentatieve weergave is van de hedendaagse kunst. Dejdeelnemende kunstenaars zijn Jacob Kan bier, Reinier Schoonder- woerd den Bezemer, Fabian, Johan deKhamps, Noa, Xena en Erik Loman. Voor de een is het een eerste presentatie op een expositie, voor de ander is het een gebaar na^r Rob Brouwer toe. Het meren deel van de kunstenaars is elke dag gWvezig. Zij schilderen tijdens de Dsitie solo of in samenwerking naast de onderlinge wisselwer- bij de kunstenaars ook een ractie met het publiek te creë- Er staan voldoende ezels, doe- en verf om het geheel tot een ke belevenis te maken, enart is gespecialiseerd in de oop en verhuur van moderne t. Zoals Roxenart de kunst idert, in een samen op zoek naar een werk dat bij jong ziet men dit duidelijk terug in opzet van de expositie. Voor xenart is dit weekend op een tal terreinen een unieke gebeur- is. Zo wordt er een nieuwe niijn geïntroduceerd onder de 'The Taste of Art'. Er is zelfs unieke serie door kunstenaars genummerd en gesigneerd. rens vindt een presentatie plaats drie zeefdrukken die onder de regie van Roxenart zijn vervaar digd. Deelnemers Hieronder enkele gegevens over de deelnemende kunstenaars. Jacob Kanbier werd op 15 no vember 1949 in Leiden geboren. Na de avondmavo en VWO volg de in 1985 een kort verblijf aan de kunstacademie in Amsterdam. Al in 1987 had hij een solo-expositie in het Stedelijk Museum De La kenhal te Leiden. Ook trad hij op in een action-painting show bij Boulevard of Broken Dreams sa men met Herman Brood, Jules Deelder en Simon Vinkenoog. In 1989 presenteerde hij in het Stede lijk Museum te Amsterdam het 'Manifest Neosymbolisme' (dat daar dan ook nog steeds ter inza ge ligt), waarna hij met een subsi die voor een jaar naar Parijs ver trok en aansluitend een jaar in Praag doorbracht. Bij terugkeer in Nederland volgden verschillende solo- en groepstentoonstellingen en trad hij op in verschillende ra dio- en tv-programma's, o.a. bij ZDF, BBC, BRT, AVRO en NCRV en was hij onderwerp van verschillende publicaties in de lan delijke media. Werken van Jacob Kanbier bevinden zich in de col lectie van wijlen Prinses Juiiana, Prins Willem-Alexander, het ge bouw van de Eerste Kamer aan het Binnenhof in Den Haag, het Stedelijk Museum de Lakenhal te Leiden, en van Wim Kok, Hedy dAncona, Rob Kamphues, Felix Rottenberg e.v.a. Reinier Schoonderwoerd den Bezemer is altijd geïnteresseerd ge weest in Kunst en Archeologie. Hij is tevens een compromisloos zoe ker, voor wie het voor de hand lig gende, het alledaagse, grotendeels zijn bekoring heeft verloren. Zoe ken in het eindeloze is voor hem een ontdekkingsreis. Met een be paalde beweging, indringendheid en spontaniteit kan hij passie en gevoel in een kunstwerk brengen. Ondertussen werkt Reinier gedre ven door, zonder echter tot een persoonlijke stijl te komen. Het zoeken is hem meer waard dan het vinden en uitkristaliseren. Waar een vaste vorm en herhaling on- staat, is het avontuur van de ont dekking immers verdwenen: 'Kunst ontstaat vanuit je eigen le ven, je eigen kracht, je eigen waar heid.' Na in 1969 te zijn begonnen met archeologie kreeg hij al snel het gevoel voor de Beeldende Kunst. Kennis heeft hij opgedaan aan de kunstacademie in Den Haag en als lid van het Centrum van Beeldende Kunst van de ge meente Leiden. Op zijn vele reizen naar onder andere Frankrijk, Italië, Rusland (Moskou, St. Petersburg), Spanje en Griekenland heeft Rein ier vele kunstenaars ontmoet en tentoonstellingen gehouden. Fabian zette zijn eerste schreden in 1992 toen hij op kunstzinnige wijze sculpturen en beelden maak te van oude metalen voorwerpen. In 1995 raakte ook Herman Brood onder de indruk van zijn werken en vanaf die tijd ontstond er een intensieve samenwerking. Samen maakten zij de unieke Herman Brood-trofee. Op veel doeken werkten zij samen. Fabian leerde snel en gretig en deze samenwer king leidde tot een gezamenlijk project met de complete inrichting van het eerste Herman Brood café dat onder de naam Go-ape op zeer kunstzinnige wijze werd vorm gegeven. Na de plotselinge dood van Herman heeft Fabian een pe riode van rouw genomen. Nu is echter een periode van scheppen en creëren aangebroken. De laat ste tijd zijn werken van hem regel matig te zien op tv, nu zelfs weke lijks bij Idols. Johan de Champs is een artiest uit IJmuiden. Hij is doorgebroken met de airbrushtechniek. Nu pre senteert hij een nieuwe stap in zijn ontwikkeling met een collectie COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 doeken waarbij hij voor het eerst het gebruik van penseel en air- brush combineert. Dit levert ver rassende schilderijen op in een aparte eigen stijl. Noa is een artiest uit Alkmaar. Hij is een autodidact. De vanzelf sprekendheid en haar gedreven heid, maar niet op de laatste haar onmiskenbare talent geven elk doek dat zij maakt een fantastische uitstraling. Alles tot in de perfec tie, elk detail uitwerken en zeer mooi kleurgebruik zijn voor haar een must. De roots van de kunstenares Xeria liggen in Dordrecht, maar sinds een aantal jaren is ze geves tigd in Soesterberg. Xena schildert met grote passie voor de primaire kleuren haar abstracte figuren. Zij creëert haar eigen dierenrijk. Het symbool vrijheid van de vogel keert in al zijn verscheidenheid vaak terug in haar werk. Door de verkoop van vrijwel al haar werk presenteert ze nu een geheel nieu we collectie. Na het succes van haar vorige expositie in de Hoge school der Kunsten in Tilburg ex poseert ze nu in haar eigen woon plaats. Erik Loman is een naam om te onthouden. De jonge kunstenaar uit het landelijke Haaksbergen ontwikkelde in zijn jeugd al oog voor de natuur en al haar kleuren. Vanaf zijn kinderjaren tekende hij al. Na eerst gezorgd te hebben voor maatschappelijke zekerheid legde hij zich steeds meer toe op het schilderen. Door zijn zoektocht door het leven op een juiste ma nier weer te geven op doek, tovert hij de meest uitbundige composi ties. Vooral zijn persoonlijke ge voelens zijn terug te vinden in zijn schilderijen. Zelfs zonder signatie herkent men zijn werk. Erik streeft ernaar dat zijn werk bij de kijker dezelfde emoties oproept als waar mee hij het schildert. Kledingwinkelketen Steps in Soesterberg wil over een maand een doorstart maken. Het bedrijf met hoofdkantoor aan de Sterren bergweg kon niet langer aan de fi nanciële verplichtingen voldoen. Het kreeg daarom een maand ge leden uitstel van betaling. Volgen de maand hoopt de onderneming overeenstemming te bereiken met de schuldeisers, zodat Steps kan blijven bestaan. Het komt er in grote lijnen op neer dat Steps 60 procent van de 12 miljoen euro aan schulden wil betalen. Bewind voerder H. Dulack heeft dit vori ge week bekendgemaakt. Zaterdag 24 april zondag 25 april Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor P. van Hooijdonk; eucharistieviering;'canto- res Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondga 10:00 pastores J. Litjens en P. Denneman; tv-uitzending; jongerenkoor Samen op Weg (PKN), Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: £80346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, ffi 0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, £8 030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, Si 352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. vermeldt de agenda voor de verga dering van 10 mei ook een be stuursverkiezing. Penningmeester Peter van Rijthoven is herkiesbaar, evenals bestuurslid Jelmer van Ravensberg. Tussentijds treedt se cretaris Arie Treur af. Dit betekent een gevoelig verlies voor het be stuur van de VSB. Treur is de laat ste jaren 'het gezicht' van de vere niging. Hij heeft zich ingezet voor tal van zaken waar de VSB zich bij betrokken voelde. Hij was ook meestal de vertegenwoordiger van de VSB als het ging om het bezoe ken van inspraakbijeenkomsten Zijn vertrek uit het bestuur zou op elk ander moment ook ongelegen komen, maar komt nu extra zwaar aan, omdat er de komende jaren in Soesterberg veel staat te gebeuren. Het gaat dan om de herinrichting van het Dorpsplein en directe om geving; het opsteiien van een to taalplan ruimtelijke ordening voor Soesterberg; het opvangen van de inkrimpende defensie door de slui ting van de vliegbasis Soesterberg; de verbreding van de rijksweg A28, en de plannen voor woning bouw in het dorp. De Vereniging Soesterbergs Belang kan in al deze onderwerpen een actieve rol spe len. Ze zal dat echter zonder Arie Treur als secretaris moeten doen. Het bestuur heeft Folkert Haisma voorgedragen als kandidaat voor het bestuur. Het wil verder tijdens de jaarvergadering pogingen doen leden voor een bestuursfunctie te interesseren. Op de agenda staat dan ook dat een bestuursuitbrei- ding van vijf naar negen leden ge wenst is. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: §80900-8844; alarmnummer:® 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, £8035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, §806-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, £8351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, §8352391. Grof vuil, S80800-7662000. 08.00 - 09.00 uur Ludieke reveille, (start Moerbessenberg) 08.00 - 17.00 uur Koninginnejaarmarkt Rademakerstraat. 09.00 - 10.00 uur Aubade/ballonnen oplaten. (IJsbaan) Met medewerking van de kinderen van de Ca- rolusschool. Tevens proosten we op prinses Amalia, (IJsbaan) 10.00 - 11.00 uur Koffiedrinken in de Drie Eiken met B&W. 10.00 - 12.00 uur Kinderdisco door Henry Wessels, (Usbaan) 10.00 - 14.00 uur Ponyrijden bij het monument, (IJsbaan) 10.00 - 16.00 uur Kinderdraaimolen Rademakerstraat. 10.00 - 16.00 uur Live muziek vanuit de podiumwagen bij de Gouden Leeuw op de Rademakerstraat. 10.00 - 16.00 uur Een giga vet cool springkussen zoals je die nog nooit gezien hebt, (IJsbaan). 10.00 - 16.00 uur Kartbaan voor de kids, (Usbaan) 10.00 - 16.00 uur Rijdt een heuse trein door het dorp waar wel ongeveer 20 personen tegelijk in mee kunnen rijden. Start is de Usbaan. 10.00 - 16.00 uur Een heel lief springkussen voor de hele klein tjes, (Usbaan). 10.00 - 17.00 uur DJ vanaf het podium Rademakerstraat. 10.00 - 17.00 uur Ballonnenkoning Mare van de Weg. Zijn thuisbasis is op de ijsbaan en u komt hem ook zeer zeker tegen op de Rademakerstraat. 10.00 - 23.00 uur Kermis op het evenemententerrein aan de Kampweg. 12.00 - 14.00 uur Rijdt de brandweer-oldtimer uit ons eigen dorp weer rond. Het beginpunt van de rit is op de kruising Kampweg en de Banningstraat. 12.00 - 15.00 uur Optreden band Three Left To Shoot op het po dium op de Rademakerstraat. 12.00 - 15.00 uur Dweilorkest de Dixieshoppers. 12.00 - 15.30 uur Rodedraad spel, Kinderspelen, (IJsbaan) Met o.a. een limonade-koe en met het rode- draadspel is een mooie prijs te winnen. 13.00 - 13.30 uur Optreden majorettes van Odeon op het podium op de Rademakerstraat. 13.00 - 16.00 uur Rommelmarkt voor de kids, (Usbaan). 15.00 - 16.00 uur Circus/variété, clownerie, goochelen, kogello pen en acrobatiek. Dit spektakel is te zien op het podium op de Rademakerstraat. 16.00 uur Prijsuitreiking rodedraadspel, (Usbaan) 17.00 uur Nasi maaltijd op de ijsbaan. 19.30 uur Bridge drive-in de Drie Eiken. 20.00 - 23.00 uur Muziekoptreden van Traffic Jam, die van deze avond een spetterende show maakt, (Usbaan). 21.00 uur Lampionnenoptocht. Start Postiljonschool met majorettes van Odeon en mallet corps uit Zeist. Eindigen doen we op de kermis. 10.00 - 12.00 uur Herdenking gevallenen op de vliegbasis Soester berg. Vertrek 10.00 uur met bussen vanaf het Dorpsplein. 19.00 - 19.45 uur Herdenkingsbijeenkomst in de R.K. Sint Caro luskerk. Stille tocht naar het monument aan de Kampweg. 19.55 - 20.30 uur Herdenking monument aan de Kampweg met medewerking van muziekvereninging Odeon. Klachten bezorging Soesterberg Voor de abonnees in Soester berg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barne veld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soes- ter Courant op donderdag na bezorgd. Een Cougar transporthelikopter van het 300-squadron van vliegba sis Soesterberg, tot begin juli in Banja Luka gestationeerd, heeft zaterdag in Bosnië twee zwaarge wonden naar Banja Luka overge bracht. Bij een ongeval ten zuiden van de stad Prnjavor is een Cana dees pantservoertuig van de weg geraakt en vervolgens zeven meter naar beneden gerold. In het pant servoertuig bevonden zich zeven inzittenden waarvan twee perso nen, een Canadese militair en een burgertolk, ernstige verwondingen hebben opgelopen. Een van de slachtoffers is direct na aankomst in Banja Luka per ambulance naar het hospitaal in de stad gebracht. Het andere slachtoffer wordt in het veldhospitaal verpleegd. De Cougar transporthelikopter maakt deel uit van het zogenoem de Incident Response Team van de Stabilization Force, dat in Banja Luka is gestationeerd. Het team kan dag en nacht worden ingezet bij ongelukken, calamiteiten en overige transporten. Het lucht machtdetachement in Bugojno heeft de beschikking over twee Cougars en dertig militairen. I Ontmoetingscentrum 'DeDrieEiketf Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 De bridgeclub Soesterberg heeft in samenwerking met het Oranje Comité besloten de traditie van de jaarlijkse bridgedrive op Ko ninginnedag voort te zetten. Op vrijdag 30 april staat het ontmoe tingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein open voor brid gers, zowel clubleden als thuis- spelers. De wedstrijden beginnen om 19:30 uur. De deelnemers spelen in twee lijnen om prijzen. In elke lijn is een wisselbeker te verdienen. De kosten van deelna me bedragen twee euro. Opgave bij J. Berkhof, 88 0346-352581, of F. van Dillen, S 0346-331241. Iedereen kent wel het ver schijnsel dat vliegtuigen bij hel der weer strepen achterlaten in de lucht, die na het passeren van de toesteilen nog langdurig zichtbaar blijven. Het Militaire Luchtvaart Museum wijdt een expositie aan dit fenomeen van 28 mei tot en met 10 oktober. De titel van de tentoonstel ling luidt: 'Condensstrepen en Rooksporen'. In het kader van deze expositie roepen de organisatoren alle en thousiaste (amateur) fotografen op om foto's van condensstrepen op te sturen naar het Militaire Lucht vaart Museum. Iedereen, jong en oud, kan aan deze wedstrijd mee doen. De tien mooiste foto's krij gen een plaats in de expositie die loopt tot 10 oktober. De winnaar wordt tijdens de ope ning op donderdag 27 mei bekend gemaakt en wint een digitale ca mera! De tweede prijs is een ca deaubon van 50,00 en de derde prijs bestaat uit een cadeaubon van 25,00, beide te besteden bij de Museumshop in het Militaire Luchtvaart Museum. De prijzen zijn ter beschikking gesteld door de Stichting Vrienden van het Mi litaire Luchtvaart Museum. De jury bestaat uit prof. dr. ir. H. Tennekcs (oud-hoogleraar meteo rologie aan de Vrije Universiteit in Amsterdam en schrijver van het boek 'De wetten van de vlieg kunst'), ir. W.F. Helfferich (hoofd redacteur van 'Onze Luchtmacht'), ir. G. van Putten (coördinator van de Stichting Vrienden van het Museum) en dr. J.A.M.M. Janssen (directeur van het Militaire Lucht vaart Museum). De foto moet vóór 7 mei binnen zijn. Het moet een ontwikkelde foto zijn of een foto op cd-rom Een voorbeeld van condensspo- ren aan de hemel, veroorzaakt door een vliegtuig. Foto: Militaire Luchtvaart Museum. (300 dpi). Foto's per e-mail aanle veren is niet mogelijk. Wie zijn in zending terug wil hebben, kan dit aangeven in een begeleidend brief je. Stuur uw inzending naar: Militaire Luchtvaart Museum Tav: de Conservator Postbus 184 3679 ZK Soesterberg Uw gegevens: Naam Adres Postcode Plaars Telefoonnummer Locatie waar de foto is gemaakt Datum waarop de foto is gemaakt Ik wil de foto wel/niet terug.' 'doorstrepen wat niet van toepassing is Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd.

Soester Courant | 2004 | | pagina 17