99 io 45 i Beter Soest krijgt DCG er niet onder Na ruim twintig jaar een titel 'PERS i I Smeeing/BDC weer volop in de race Sportverkiezing in oktober 'Een paar balletjes per set zullen het verschil uitmaken' IHAKT 'FILET 24 APRIL i I f 1 ■mi 1 ER PAGINA 18 WOENSDAG 21 APRIL 2004 SOESTER COURANT PAGINA 19 Topduel onbeslist: 1-1; Amsterdammers blijven koploper gram 1.75 gram 2.75 VQ E TBAL-zondag BASKETBAL Bart Hoitink nieuwe preses van Red Stars Smink neemt met kampioenschap afscheid van Red Stars BASKETBAL Drie van de vier teams maken kans op eindzege nacompetitie HANDBAL Tijdens feestelijke avond in tent van Circus Renz VOETBAL Tweede stunt KVO blijft uit VOLLEYBAL VOLLEYBAL ia' Siïifs 9*0 li elettering •t 035 - 58 80 425 www.stalenhoef.net Met Hans de Wit als naar de tribune verbannen trainer aan dachtig toeschouwer heeft Soest de koppositie niet kun nen overnemen van het Am- terdamse DCG. De blauwwit- la hadden de gehele wedstrijd fel het betere van het spel, maar gingen te slordig om met de kansen. 'We kregen veel kansen, maar na negentig mi nuten staat het gewoon 1-1. Toch is dit beter dan verliezen, nu zitten we nog in de race', rea geerde De Wit. De topper aan de Bosstraat begon met een minuut stilte in verband met het overlijden van erelid Jan Vonk. De openingsfase was spec taculair, amper veertig seconden waren verstreken of Mark van der Lee lobde de bal op de doellat, Koen Sueters kon in de rebound de bal evenmin achter de voortref felijke Amsterdamse doelman prikken. De beginfase was voor Soest, de gasten waren duidelijk gekomen voor een punt. Kansen dienden zich aan voor de Soesters, en het was dan ook wrang dat na vijftien minuten de 0-1 op het scorebord verscheen. Van der Lee veroor zaakte op twintig meter van het doel een vrije trap, die ongehin derd ingekopt kon worden door Rocky Korssen. Dat Van der Lee en Sueters voor rust verzuimden de verdiende gelijkmaker te reali seren was jammer voor de Soes ters, maar het geluk was ook even aan hun zijde. Soester doelman Reijer Ran voerde een goocheltruc uit met de bal, maar tot opluchting van een ieder loste hij die zelf op. Na rust kwam Michel Broodkoorn in de ploeg voor Ton Edelbroek. Jordie Brouwer schoof door naar voren en Broodkoorn nam plaats op links. Er volgde hachelijke mo menten voor het Amsterdamse doel, in nog geen twintig seconden waren er drie kansen voor Brood koorn en Sueters. De ruim 600 toeschouwers, die door de club werden getrakteerd op bittergarni tuur, gingen er nog eens goed voor zitten of staan. Twijfelen Nadat Sueters de gele kaart had gekregen wegens aanmerkingen op de leiding, kwam toch de verdien de gelijkmaker. De eenzame spits Gerdo Kuenen werkte in een doel- worsteling het leder in het net: 1- 1. Even geloofden de Soesters in een overwinning, enkele kleine kansen werden nog geforceerd. Maar toen begonnen de blauwwit- ten te twijfelen: moesten ze ge woon doorgaan met aanvallen met het risico van een tegentreffer uit een counter, of behoudend spelen? Op de slotfase na werd er duide lijk gekozen voor het gelijkspel. Ali Kocyigit verving de moegestre den en teleurgestelde Richard Vanachter het hek van het hoofd- veld, in de nabijheid van de Soester dug out, volgt Hans de Wit de ver richtingen van zijn ploeg. Foto: Foto Bell Pietersen, maar kon ook geen pot ten meer breken. En toen de ma tige arbiter Homan afblies, was het verschil tussen Soest en DCG op de ranglijst ongewijzigd. Jelle Huizenga die een uitstekende partij speelde: 'we hadden moeten winnen. We hebben bijna geen kansen weggeven, maar wilden in geen geval verliezen. Voor het pu bliek was het volgens mij wel een leuk potje. We hebben het nu niet meer in eigen hand, maar er zijn nog kansen', aldus Huizenga, die volgend seizoen waarschijnlijk in het vierde van WZ'49 gaat spe len, doelend op de kansen van de Soesters op de derde periodetitel. De stand bovenin: 1. DCG 20-39, 2. Soest 20-37,3. NVC 20-37. Op 25 april treft Soest op de Bos straat-West Hercules. Bart Hoitink is de nieuwe voorzit ter van Red Stars. De officier van de Koninklijke Luchtmacht volgde vrijdagavond tijdens de algemene ledenvergadering Bob Kooter op, die de basketbalclub zeven jaar leidde. Hoitink is een van de vijf ouders van jeugdleden, die gehoor gaven aan de oproep van het be stuur, waarvan ook Yvonne Smink en Erwin van der Veer hadden I aangegeven te zullen stoppen. Zelf j heeft Hoitink geen basketbalach tergrond, maar hij krijgt op dat vlak steun van Gijs Huurneman die als vïce-voorzitter gaat funge ren. Carin Groen (penningmees- |ler) en Frank Verhoeks (commu nicatie-adviseur) traden eveneens toe tot het bestuur. Paul van der Hammen, Jan-Willem Zegwaard 1; 3 'E ii |fj VS Toen alle speelsters van Red Stars alweer lang en breed naar huis waren teruggekeerd na de 73-45-zege op Jump, kwam het bericht binnen dat concurrent Crackerjacks zich had verslikt in Dunckers 2. Het is in spor tief opzicht niet de meest ro mantische manier om kam pioen te worden, maar de titel is binnen voor de basketbal- sters. Crackerjacks zag de achterstand oplopen tot vier punten en die is - met nog een wedstrijd te gaan- on overbrugbaar. Voor het laatste kampioenschap van het dames team moet Red Stars terug naar de eerste helft van de jaren tachtig toen het profiteerde van een lich ting, waarvan elke club droomt. Een jaar of tien later trok Red Stars zich terug uit het rayon en werd het tweede team gepromo veerd tot hoofdmacht. Op kernni veau promoveerden de dames di rect daarna naar de eerste klasse, maar dat gebeurde op basis van een tweede plaats. Die positie werd de afgelopen ja ren vaker ingenomen bij het opma ken van de eindbalans, maar nu zijn de basketbalsters dan echt kampioen. Eigenlijk waren ze dit seizoen zelf hun voornaamste te genstander. In complete samen stelling werd geen opponent ont zien, maar zodra er twee of meer van de acht speelsters ontbraken, ontstonden er problemen. Dat kostte de ploeg in de vooijaars competitie vier van de tien duels. Vanaf januari, toen het serieuze werk begon, leek alles onder con trole en werd ook concurrent Crackeijacks eenvoudig opzij ge zet. Maar toen enkele speelsters verhinderd waren tegen het 'nieti ge' Argon, werd prompt en onno dig verloren en kon Crackeijacks langszij komen. In het hol van de leeuw sloeg Red Stars later opnieuw een gaatje van twee punten, zodat aanstaande za terdag in Beukendal de titel zou kunnen worden veroverd. Dan ontbreken echter drie speelsters en tegenstander is dan wederom Ar- Halverwege de nacompetitie is Smeeing/BDC weer terug in de race voor de eindzege die recht geeft op het spelen van twee promotiewedstrijden. De Soes ters wonnen de uitwedstrijd te gen DES'72 overtuigend (23- 30), terwij! Swift en Groene Ster niet voor elkaar onder de den (26-26). Het gaatje met Groene Ster be draagt nog maar twee punten en de koploper van de extra compe titie kan zondagmiddag rekenen op een warm onthaal in sporthal Beukendal. Wint Smeeing/BDC dan is de spanning helemaal om te snijden. In Papendrecht moest Smeeing/ BDC de laatste strohalm grijpen om een rol van betekenis te kun nen blijven spelen. Hetzelfde gold voor DES'72 dat zowel de eerste doelman als de spelbepaler wegens ziekte miste. In de sfeervolle sport hal ontstond een uitermate sportie ve wedstrijd, waarin het aanvanke lijk gelijk opging, maar Smeeing/ BDC vanaf 4-4 de weg uit het oog dreigde te raken. Bij een stand van 10-6 besloot Paul van den Deijssel, die onlangs voor twee jaar bijtekende, om Remco Hofstede te belasten met een persoonlijke dekking op Joost van Es die toen al vier treffers op zijn naam had staan. Daarmee haalde de trainer de angel uit het spel van de thuisclub dat door het ontbreken van spelverdeler Remco Peters toch al moest improviseren. Langzaam maar zeker kwam Smeeing/BDC terug in de wed strijd en via Bas Tolboom (drie maal) en Jos Lans (twee keer) werd het 13-14 en 16-17 bij de rust. In de tweede helft trokken de Soesters de touwtjes in de defen sie nog strakker. De mandekking op Van Est werd gehandhaafd en DES'72 kon nauwelijks nog een bres slaan in de georganiseerde dekking. Robert Wijnen schoot zijn ploeg naar 18-21, waarna DES'72 nog één keer tegenstrib belde (20-21). Toen nam Koen Smeeing zijn ploeg in aanvallend opzicht op sleeptouw. De licht aan zijn knie geblesseerde topscorer schoot driemaal achter elkaar raak en tilde zijn team naar een beslis sende 20-26-voorsprong. De voor sprong en de winst kwamen daar na niet meer in gevaar. Smeeing had met negen doelpun ten weer een leeuwenaandeel in de productie van de Soesters. Charles van Kordelaar scoorde vijfmaal en Jos Lans toonde herstel met vier treffers, net zo vee! als Wijnen. De stand in de nacompetitie na drie van de zes speelronden: 1. Groene Ster 3-5, 2. Swift 3-5, 3. Smeeing/BDC 3-3, 4. DES'72 3-0. De rol van DES'72 is uitgespeeld, de drie andere teams hebben alle nog kans op de eindzege in de na competitie. De winnaar speelt ver volgens een uit- en een thuiswed strijd tegen Kolping om één start bewijs in de eredivisie. De Soester handbalformatie speelt zondag 25 april thuis tegen Groe ne Ster (15:30 uur), zaterdag 1 mei uit tegen Swift en zondag 9 mei thuis tegen DES'72 (15:30 uur). gon. Daarom is het wellicht hele maal niet zo slecht dat Cracker jacks zaterdag verloor en de prij zen zijn verdeeld. Afscheid Red Stars liet zich niet verrassen door Jump. Met uitzondering van een slecht tweede kwart, hadden de Soesters geen moeite met de IJsselsteiners. Het duel met de hekkensluiter stond tevens in het teken van het afscheid van Yvon ne Smink die al vanaf haar negen de bij de club speelt en in 1990 in het eerste damesteam debuteerde. Ze was jarenlang aanvoerster en een dragende kracht in het team. In haar slotakkoord was de be scheiden Smink ('liever geen inter view') goed voor 18 punten. Heren Het herenteam sloot de competi tie zaterdag al af met een uitwed strijd tegen Rotterdam-Zuid. Thuis was met één punt verschil gewonnen van deze ploeg, ditmaal bedroeg de marge twee punten in het voordeel van de Soesters: 62- 64. Red Stars eindigde als zesde op de schaal van acht. In Soest wordt weer een sport verkiezing gehouden. Tijdens een sportgala op vrijdag 29 ok tober zullen de sportman, - vrouw, -ploeg en het talent wor den gekozen. Dat gebeurt in de tent van Circus Renz die dan op het evenemententerrein De Eng staat. Het idee borrelde eind vorig jaar op bij de Sportfederatie Soest. Met breedtesportcoördinator Rachel Wouters en bewegingsconsulente' Marlon van Zal van de gemeente, die met soortgelijke plannetjes rondliepen, werd al snel samen werking gezocht en gevonden. 'Je promoot de sport, geeft een voorbeeld aan de jeugd en zo zijn er nog veel meer redenen te be denken om een sportverkiezing te houden', zegt Leo Verver van de Sportfederatie, een koepelorgani satie van lokale sportclubs die (vrijblijvend) advies geeft aan het gemeentebestuur. In mei zullen alle sportverenigin gen worden aangeschreven en dan start tevens de inschrijving. Ieder een kan een Soester sporter, sport ploeg of talent aanmelden, waarna een nog nader samen te stellen se lectiecommissie per categorie zal bepalen welke drie worden geno mineerd. Deze commissie kiest vervolgens op 29 oktober ook de winnaars. De criteria voor de verkiezing wor den de komende weken bekend gemaakt. In ieder geval zal worden gekeken naar de prestaties van het seizoen 2003-2004. De komende maanden zal de Soester Courant regelmatig aandacht besteden aan de sportverkiezing. Schijnwerpers De organisatoren zijn blij met de circustent als locatie. Deze entou rage zal ongetwijfeld bijdragen tot een sfeervolle avond. Overigens zal niet alleen de sport, maar ook de plaatselijke cultuur op deze feestelijke bijeenkomst in de schijnwerpers worden gezet, want in het kader van het 975-jarig be staan heeft de gemeente de hele avond de beschikking over het unieke onderkomen van Circus Renz. Het wordt daarom een sport- en cultuurcircus. Over de aankleding met muziek en even tueel visuele ondersteuning wordt nog nagedacht. Rachel Wouters van de gemeente laat weten dat de sportverkiezing geen eenmalig karakter krijgt. 'Dit jaar kunnen we gebruik maken van de circustent, maar we willen er natuurlijk een structureel festijn van maken. De meeste verkie zingsavonden worden gehouden in februari, dus misschien verplaatsen we voor het jaar daarop de datum naar de winter.' Begin jaren negentig hielden Radio Soest en de Soester Courant twee maal een sportverkiezing van het jaar. Onder meer doordat er in 1993 nauwelijks aansprekende prestaties waren geleverd, werd daar toen een punt achter gezet. De winnaars in 1991 waren voet baller Robert Roest, atlete Henny Pot en triatleet Jack Belt (talent). Nederlands kampioen Pot pro longeerde haar titel een jaar later, terwijl honkballer Ralph Milliard tot beste sportman werd gekozen. Talent van het jaar was toen judo ka Koen van der Wal en de eerste sportploeg van het jaar werd een hippische equipe van Manege El dorado. Even dacht KVO opnieuw te kun nen stunten tegen MIA. Uit was er gewonnen van de koploper en aan de Kerklaan werd een 7-5-voor sprong genomen. Daarna ging het mis met de Soesterbergers. MIA ging met een 7-9-voorsprong de rust in. Nog even leek KVO aan te haken (8-9), maar de gelijkmaker bleef uit. Een kwartier lang werd er niet gescoord door beide ploe gen en de kracht en het vertrou wen aan Soesterbergse zijde leken weg te ebben. Toen de Amersfoor- ters snel uitliepen naar 8-12 was de wedstrijd gespeeld. Het werd uiteindelijk 10-13. 'Een paar balletjes per set zul len het verschil uitmaken. Wij zullen niet worden wegge speeld en zij ook niet. We kun nen allebei volleyballen, wie de zenuwen het best in bedwang houdt, maakt de grootste kans om te winnen.' Dat zegt Derk de Saegher, trainer/coach van de dames van Stam/SoVoCo. Voor het tweede achtereenvolgen de jaar bereidt het team zich voor op de twee wedstrijden voor pro motie naar de eredivisie. 'Gewoon spelen, flink ons best doen en ho pen dat we een goede dag hebben, anders is het over en sluiten', blikt de oefenmeester vooruit op de eer ste confrontatie, op 1 mei om 19:00 uur in De Bunt tegen VVC, de kampioen uit de andere eerste divisie. Essentieel is dat Meike Martijn, Floortje Kok en Tamara Smit een topdag of een behoorlijk goede dag hebben en dat de andere vol- leybalsters netjes hun werk doen. Dan, zo voorspelt De Saegher, moet de missie ditmaal wel kun nen slagen. De trainer bespeurt hier en daar zenuwen. 'Maar WC is ook ze nuwachtig en wij spelen in onze eigen hal, waar we al onze wed strijden spelen en tweemaal per week trainen. Dat vind ik wel pret- tig.' In De Bunt zal op 1 mei plaats zijn voor 210 toeschouwers. Meer plaatsbewijzen worden niet uitge geven. Vorig jaar werden meer kaarten gedrukt, maar op verzoek van de speelsters zal er dit jaar geen publiek worden toegelaten aan de zijkanten van de sportzaal. In samenwerking met Omroep Amersfoort hoopt volleybalmana ger Jacques Hardenberg te kunnen regelen dat er in de kantine een scherm wordt geplaatst, zodat ook daar publiek kan plaatsnemen. De kaarten zijn gratis, maar moe ten worden aangevraagd bij Har denberg, tel. 6025783. Op deze manier wil de club, net als vorig jaar, voorkomen dat er te veel toe schouwers binnenkomen. De wed strijd begint om 19:00 uur, de zaal gaat om 16:30 uur open. De woensdag erna ontvangt WC het Groningse Donitas dat voor laatste werd in de eredivisie. Op 8 mei gaat Stam/SoVoCo op bezoek bij Donitas. De twee beste teams van deze driekamp spelen volgend seizoen in de hoogste klasse. Volco Iedereen van en rond het dames team van Stam/SoVoCo gaat er van uit dat er gewoon voor promo tie zal moeten worden gespeeld. De kans bestaat nog steeds dat Volco Ommen zich terugtrekt,' maar het besluit daarover is voor het eind van deze maand niet te verwachten. De Stichting Top Vol- co'94 zette onlangs een punt ach ter haar activiteiten en legde de li centie voor de eredivisie terug bij de club. In Ommen moet een te kort van ongeveer dertigduizend euro worden gedekt. Als het lukt om financieel orde op zaken te stellen, zou de hoofdsponsor wel weer met de clubleiding willen praten over verlenging van het contract. Op dit moment zou er circa dertienduizend zijn binnenge haald. MGWWW) LAAG' v" nuenier net aigeiupcu seizoen. De trainer/coach loodste met assistent Edwin Bakker en manager Jaap van der Vïnne als stuurmannen het herenteam voor het eerst in bijna tien jaar weer laar de derde divisie. Van Slooten mixte de afgelopen ^er jaren de routine van gevestig de spelers met de gretigheid en ta lenten van de jeugd tot een een heid die de laatste twee jaar af en jtoe eens verloor. Van Slooten haaide de scepter, maar deelt zijn succes met Bakker. 'Hij heeft op de achtergrond een belangrijke rol bji °ns gespeeld. Hij heeft zich met de individuele begeleiding van de spelers beziggehouden, zodat we eens iemand apart konden nemen, zonder dat de training dan stil viel. Dat is dit seizoen heel belangrijk geweest.' Na 21 van de 22 wedstrijden was het verschil met Unicornus slechts één punt. Omdat de Bunschoters vrijdagavond al hadden toegesla gen (4-0), was de opdracht duide lijk. De Soester ploeg moest met minimaal 3-1 winnen van US 3, derde op de ranglijst. Er was geen negatieve spanning, zelfs niet toen Marcel Swart tijdens de warming up door zijn enkel ging. Tot op luchting van iedereen kon de scha kelspeler, zij het met pijn, toch spelen, zodat het vertrouwde spel niet aangepast hoefde te worden. Betrekkelijk eenvoudig werd het 25-20, 25-17 en 25-21, waarna de beslissing was gevallen en het feest aan de kant in de volle De Bunt alvast kon beginnen. Van Slooten wisselde zowat zijn hele team, maar dat de laatste set met 24-26 - na twee verspeelde setpunten - werd verloren- deerde niemand. Hete adem De ontlading was groot bij de vol leyballers die als promovendus dachten te kunnen gaan meedoen in de top drie. In het begin werd er echter nog wel eens verloren, maar vanaf wedstrijd zes stapte het team in zevenmijlslaarzen naar de eerste plek. Die werd het grootste gedeel te van het seizoen ingenomen, maar altijd voelden de Soesters de hete adem van Unicornus in de nek. Dat het niveau van de groep met de week steeg, blijkt volgens Van Slooten vooral uit de duels met de topploegen. De cijfers stellen hem in het gelijk. In de onderlinge duels met Unicornus besliste Stam/SoVoCo de kampioensrace. Vreemd genoeg verspeelde het in de andere wedstrijden meer pun ten dan deze concurrent, maar pakte het de titel met het kleinst mogelijke verschil van een wed- strijdpunt (één set). De rek is er nog lang niet uit, ze ker niet bij Richard Zonderland, Pieter Glerum en Geerlof Ver stoep, allemaal onder de 21 jaar en ook komend seizoen in de stal van Stam/SoVoCo. 'Ik ben blij dat ze blijven, maar dat geldt ook voor jongens als Brad Taylor. Die zijn met hun ervaring eveneens van groot belang voor de ploeg. Dat zag je zaterdag ook weer, Brad nam het voortouw.' Iedereen heeft verklaard te zullen blijven, maar of iedereen daadwer kelijk deel zal blijven uitmaken van de selectie, valt te bezien. Nog deze week zou Van Slooten enke le spelers van andere clubs bena deren met het verzoek om over anderhalve week naar Soest te ko men. Dan hervat de kampioens- ploeg de trainingen en begint fei telijk de voorbereiding op de der de divisie, waarin zelfs de huidige ploeg volgens Van Slooten mini maal in de bovenste helft moet kunnen meekomen. Toch gaat hij op zoek naar versterking, iets wat volstrekt normaal is bij een ploeg die een stapje hoger gaat spelen. Een van de spelers die Van Sloot en op het oog heeft, is Maurice van Vliet, het talent dat twee jaar geleden naar eerste divisieploeg Cito vertrok, maar het in Zeist kennelijk niet zo naar zijn zin heeft. Solide basis Of Van Slooten zelf aanblijft als trainer/coach was bij het ter per se gaan van deze editie nog niet bekend. Gisteravond zou hij ein delijk een vervolggesprek hebben met het bestuur van de volleybal vereniging. Maandag zei Van a Slooten dat zijn aanblijven zal af- de team hebben, zodat er achter Jubelstemming bij de spelers en begeleiders van Stam/SoVoCo. Het hangen van enkele praktische za- het eerste team kan worden ge- herenteam van de volleybalclub werd voor de tweede achtereenvolgende ken waarom hij heeft gevraagd. Hij bouwd aan een solide basis voor maal kampioen. Na 22 wedstrijden heeft de ploeg exact één set meer ge- wil meer aandacht voor het twee- een divisieploeg. 4 wonnen dan naaste concurrent Unicornus. Foto: Foto Bell

Soester Courant | 2004 | | pagina 19