nF/F WEEK OP RADIO SOEST 3 1 PRIKBORD f pioenen KERKDIENSTEN PAGINA~2Q WOENSDAG 21 APRIL 2004 jrogramma SOESTER COURANT PAGINA 21 Boemnrnv! April doei im± hij ml! Jan taan Hal, naar wie, anders? Ondersteuning voor familie van mensen met een depressie Thuiszorgcursus over artrose, nek- en rugklachten Dierenlief Dierenleed Muziek in Domkerk 'Burgerlijke stand' I MEDISCHE DIENST VISSEN ATLETIEK WATERPOLO Nauwelijks enige tegenstand voor Duinkikkers: 2-8 Adri van Zon en Ad van de Kar zeer succesvol Zomercompetitie van start met zege Hibbel GEVRAAGD VASTE BEZORGERS SOfSTCR^OaURANT RUN-BIKE-RUN De Schieter op derde plaats na twee wedstrijden De loper van de week SCHRAVEMADE B.V. Songfestival een prachtig feest QQ Bijzondere liederen van vier componisten Concert op een vleugel van drie meter lang Groen voor rood rood voor groen De Kloof AG 24 APRIL ial d Stars (D)-Argon il) /-KVO (Culemborg) Z 5-Eemvogels (Zeist) Soest-Zuid-Waterwijk i Z'49-Volendam (Eem- anik'73-Hees nboys-SEC (Baarn) j G 25 APRIL »al leeing/BDC (H)-Groe' 3eukendal) •y phen-MHC Soest (D) >HC-MHC Soest (H) ,TC Soestdijk-Pettelae aan) al >est-Hercules (Bosstraat1] GESTROOMLIJND HERSTEL VAN AUTOSCHADE JAN VAN ZAL FOCWA O Oostergracht 1 (Industrieterrein De Grachten) Tel.: 035 - 6011018. www.vanzal.n chterveld-SEC IEC-Firtina'93 2 (Beu competitie winnend afgeslc 'is, Wouter Mol, Niels Jagel trainer/coach Paul Jager; zit.? das Campuzano, Mike Wijn4 met als enig meisje Britt Lan Jagmiddag kampioen. Staan houten, Vidar da Costa i Verhoeks; zittend v.l.n.r. Bri ui de Hoef, Terence Robinson iRiagg Amersfoort «Sc Omstreken [start op 14 mei met een ondersteu ningsgroep voor familieleden en Jirect betrokkenen van mensen net een depressie. Depressie is sn veelvoorkomende ziekte. Jaar lijks kampen ongeveer 736.000 mensen met een depressie. Het jantal mensen dat wordt gecon- tironteerd met een familielid of (naaste met een depressie is dus nog vele malen groter. Wanneer iemand met een depres sie kampt, heeft dit ook voor zijn omgeving grote gevolgen. Dat mept vragen op als: 'Hoe kan ik liet beste met mijn depressieve ver want omgaan?', 'Wat kan ik wel en wat beter niet zeggen?', 'Hoe kan iik mijn depressieve verwant steu nen zonder er zelf aan onderdoor j te gaan?'. De afdeling Preventie van het I RIAGG Amersfoort Omstreken j biedt speciaal voor familieleden en andere direct betrokkenen een on dersteuningsgroep aan. In deze groep staan de familieleden en naasten centraal en wordt aan ge noemde vragen aandacht besteed. Tevens wordt er informatie gege ven over het ziektebeeld en is er ruimte voor het uitwisselen van ervaringen. De ondersteuningsgroep houdt ze ven wekelijkse bijeenkomsten van [twee uur, waarvan één terugkom- I bijeenkomst in september. De eer ste bijeenkomst zal naar verwach ting zijn op 14 mei in het gebouw van het Riagg, Westsingel 41 in Amersfoort. Kosten voor deelna me: 25,00. Aanmelding en in formatie: afdeling Preventie Riagg Amersfoort Omstreken, Rianne Kasander, 88 033-4603500. Bent u ouder dan 50 jaar en hebt u ook wel eens last van uw knie ën, rug en nek? Het zijn de eerste kenmerken van lichamelijke ouder- domsverschijnselen zoals artrose, osteoporose, nek- en rugklachten. U kunt er zelf veel aan doen om deze klachten te verminderen of te voorkomen. Thuiszorg Eemland start daarom in Soest met een nieuwe praktische cursus voor 50-plussers - 'Als bot ten en spieren protesteren' - (man nen en vrouwen) die gezond en fit willen blijven. De cursus bestaat uit een informa tief deel over de achtergronden van artrose, osteoporose, nek- en rugklachten en een praktisch deel waarin de cursist een serie oefenin gen leert die hij/zij ook thuis kan doen. De cursist ontvangt een cur susboek, waarin hij deze informa tie nog eens kan nalezen. De bege leiding is in handen van een des kundig fysiotherapeut. In de cur sus is ook een 'actief-Ieven test' opgenomen, waarbij tips worden gegeven over een gezonde leefstijl. De cursus bestaat uit drie bijeen komsten van twee uur en start op woensdagmiddag 2 juni om 14:00 uur, Nieuweweg 14. De cursus kost 26,00; leden van Thuiszorg Eemland krijgen 10% korting. Verschillende zorgverzekeraars ge ven korting op de cursussen die Thuiszorg Eemland organiseert. De cursus gaat door bij voldoende belangstelling. Informatie en aanmelding: Afspra ken- en Cursusbureau van Thuis zorg Eemland, 88 033-4600046. Amivedi, ^035-6015493 VERMIST Poes, pers, 'Minou', white shadow, Van Hamelstraat. Poes, cypers, 9 mnd, Disselboom. Kater, zwart, wit op kop, buik en poten, halsband. Weegbreestraat. Lapjespoes, 'Lucy', zwarte band over buik, witte halsband, Kerkpad ZZ. Kater, rood/wit, K. Rietberghof. GEVONDEN Poes, cypers donkergrijs, Soest- dijkerweg. Kater, cypers bruin, witte pootjes, buik en keel, Chr. Huygenslaan, Soesterberg. Kater, jong, zwart, 4 witte sokjes, witte kin, witte bef, Industrieter rein'. Voor informatie: Lieze van de Pol, Eén van de hoogtepunten van de feestelijke herdenking van 750 jaar Domkerk is zaterdag 24 april Bachs Hohe Messe, gecompo neerd aan het (roomse) hof van koning August de Sterke voor de inwijding van diens hofkapel. Domcantor Remco de Graas be looft een uitvoering zoals in 1733 in Dresden: grandioze koorfuga's en orkestraal vuurwerk in de gal mende Dom-akoestiek. De solis ten zijn de sopranen Christine Jan sen en Marion van Zonneveld; Peter de Groot (alt), Marco van der Klundert (tenor) en Bas Kuij- lenburg (bas). Aanvang: 15:30 uur. Vrije toegang, (graag 2 na afloop). Opgave gemeente Soest GBA gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 8 t/m 14 april 2004. GEBOREN: Sophie Jeanne Louise, dochter van J.M. van Dijk en V. Borst. - Ada, dochter van H.V. Hoksbergen en E.E.M. Groen. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Hasan Yigit en Keziban Emik. - Willem Sander Cornelis Stalen hoef en Silvia Cornelia Maria van Oostrum. - Joan Willem Spans en Susanne Paulien van Tol. - Ever- ardus Johannes Westeneng en Es- ther Marieke van Schaik. HUWELIJK EN GEREG. PARTNERSCHAP: Geoffrey Hensums en Esmeralda Rijksen. OVERLEDEN: Johannes Jacobus van den Brakel, echtgen. van A. Grift. - Hendricus Wilhelmus Pierik, echtgen. van D.M. Ruis. - Carolina Cornelisse, wed. van N.M. Beets. - Elisabeth Agatha Chalotte Huisman, wed. van H. Hartman. - Geessiena Jan- tina Super, wed. van W.P. Heens. - Wilhelmina Maria Wantenaar, wed. van J.R. Kok. - Margaretha Johanna van den Deijssel. Zaterdag 24 april zondag 25 april Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: S80900-3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, S8033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: M. Oosterveen, Dalplein 11-13, 886014148. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen huiszorgY033-2994669; dag en nacht bereik baar. Dierenarts, vrijdag 20:00 maandag 07:30 uur: Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, JS 6019633; drs. E. Klein-Benes: 88 6014211; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 88 6015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., §806-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl www.rabobankonline.com Met een eenvoudig tot stand geko men overwinning hebben de heren van de Duinkikkers de competitie afgesloten. In Beverwijk onder vonden de waterpoloërs weinig te genstand van KZC waarvoor de gradatie reeds een feit was. Na een 0-4-ruststand werd het 2-8 voor de Soesters. De score werd geo pend door Marco Bremer en uit gebouwd door Raymond Hoen- derbos, Mike Bosman en Bart Leenen. Na rust was Bosman nog maals succesvol, pikte Ruud Le- cluse zijn doelpuntje mee, deed Leenen nog een duit in het zakje en trof ook jeugdspeler Wesley Bezemer doel. Pas in het laatste kwart was KZC tweemaal succes vol. Daarvoor had het door de zware pressing van de Duinkikkers niets kunnen uithalen. Ad van de Kar kan terugkijken op een zeer geslaagde City Run in Hilversum. Op de 10 kilometer eindigde de Pijnenburger in 36.01 als tweede bij de 50-plussers. Ook Berend Drenth (40+) finishte voorin en werd zevende in 37.51. Tijdens de Leidsche Rijn Mara thon waren er in verschillende ca tegorieën leden van AV Pijnenburg die het erepodium mochten betre den. Adri van Zon won de 10 ki lometer bij de dames van 45+, Mart van Hal eindigde als tweede bij de 55-plussers en Dick den Oude werd tweede op de 21 kilo meter in de 50+. Leden van AV Pijnenburg waren de afgelopen anderhalve week in verschillende wedstrijden actief. Voor de resultaten: zie uitslagen. Na een wedstrijd in de zomercom petitie van de Snoekbaars gaat John Hibbel aan de leiding. Aan de Muider trekvaart kwam hij uit op een totale vangst van 3.51 me ter vis. Er moest hard gewerkt worden, vooral tussen de kop- en de staartstek. Gerrit Kasius werd tweede met 2.90 meter. Opvallend was dat de wedstrijdvis- sers uit de B-divisie veel vaker beet hadden dan hun clubgenoten uit de hoogste afdeling. Winnaar Erwin Bos ving 6.30 meter vis en zelfs P. van Wegen (derde) haalde met 3.60 meter meer vis uit het water dan Hibbel. in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 ELKEWEEKEEN SOESraSSCOURANT, IN DE BUS? Neem een abonnement: €9,-per halfjaar! tel.(035)6014152 Na twee wedstrijden die meetellen voor de regiocup neemt De Schie ter de derde plaats in. De club nam zaterdag met negen leden deel aan een run-bike-run in Hoogland. De wedstrijd bestond uit 7,5 kilome ter lopen, 30 kilometer fietsen en nog eens 3,5 kilometer lopen. Bij de senioren werd Jan Stehou- wer veertiende in 1.31.47, kort daarop gevolgd door Erik den Ouden (17c in 1.32.37). Bij de he ren veteranen was Frank de Groot de snelste van De Schieter in ,1.39.38. Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgt de volgende bezorger een bonus: Bonnie Spoelder Zaterdag 24 april Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor F. Overbeek; communieviering; samenzang Zondag 25 april Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor F. Overbeek; eerste communie; koor Montessorischool Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 communieviering (parochianen); samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 eucharistieviering; Cantate Domino Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastores J. Beekman en B. Tieman; eerste communie; De Klei ne Joannes Samen op Weg (PKN), Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden Samen op Weg (PKN), De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg (PKN), Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 drs. M. Koole Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk (PKN), Torenstraat 1 10:00 ds. J.W. Breunesse, Leersum Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. P. v.d. Kraan, Bleskensgraaf Christelijk-gerefornieerd, Julianalaan 90 09:30 leesdienst; 16:30 ds. P.J. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. B. Schaaij, Dronten Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 16:30 uur ds. C. Harinck (woensdag 28 april 19:30 ds. B.J. van Boven) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 D. van Beek Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 E.B. van der Waal Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 15:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B Ringdag Hilversum Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 B. Verheij, Soest Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-Iuthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. van der Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. J.P. Dam-Oskam Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 pastor M. Sweere tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 l Binnenkort is het weer zover. Het Eurovisie Songfestival barst los. De belangstelling van de Europese landen is zo groot dat er geen plaats is voor iedereen. Twaalf lan den mogen meedoen en daarom worden een voorrondes gehouden. Een man die alle Songfestivals heeft meegemaakt, vanaf 1961, is de Radio Soest medewerker Kees 1 Pels. ge en oude zaalvoetballers gebied ijfde klasse. Staand v.l.n.r. coacti f, Robbie Kuijer, Robert Reehorst,F i v.l.n.r. René Ribberink, Ronald ibberink, Rem Kaats, Gerrit van Kees Pels, mister Songfestival Programma. Ik maak voor Radio Soest een pro gramma met muziek uit de jaren 50/ 60, daar ben ik gek op. Hoeveel pja- m m ten? Ik zou het niet i|»:| weten, maar ik denk een paar dui- zend. Cliff Richard. Ia, die ken ik persoonlijk. Heb hem leren kennen toen hij het Songfesti val won en ik ga nog steeds naar zijn concerten, jazeker, hij kent mij ook. Laatst nog in Londen. Komen daar 12.000 mensen uit heel Europa luis teren en dan zeven dagen de zaal vol. Fantastisch. Zelf muziek maken. Of ik zelf iets kan spelen? Nee joh, heb ik wel geprobeerd, gitaar maar dat werd niks. Nee ik verzamel en luister. sa *31 Cliff, The Shadows, dixieland en het im kosenbergtrio, ja dat vind ik mooi. */'v EÊ 3 Kfanboel. al*-1 Tuurlijk ga ik daar heen. Ik ben over al geweest, steeds met de trein want ik werkte bij de NS-internationaal en dan kon je gratis reizen. Mooiste her innering? Nou dat was Israël, wat een onthaal kregen we daar en ook Bergen in Noorwegen, met een groot zeilschip met alle deelnemers varen door de fjorden, prachtig. Radio Soest. Nou weetje, het zal je niet verbazen maar dat programma op zaterdag morgen, dat is mijn favoriete pro gramma, van Ab Kruitbos. Lekker joh. Reacties. Oh ja, mensen kennen me en vragen ging SEC heeft de laatste concurrent iets speciaals van Cliff Richard, en :ekerd van de eerste plaats in de eind- 'laatst nog iemand die zei dat ze in iuels zijn te spelen, is de voorsprong Hilversum nooit meer Duitse plaat teams. De Soester ploeg promoveert graaien. Nou dan ga ik dus doen. Cliff, ja, die heeft ook m het Duits Bezongen. 'j Nederland? pcf rfp Cnpcfpr Cnurant 'die wat klaarmaken dit jaar. Nou 6bi 06 JU6bl6f LOUlCllll ze moeten de voorronde winnen en DONDERDAG 22 APRIL 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Inske den Duik 10.00 Cultuur in de regio Wetenswaardigheden uit musea en theaters. Redac tie Ad van Wijngaarden, presentatie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, pre sentatie Loes Moraal 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 13.00 Nederlandse Hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Grafin Mariza Vandaag sluiten we de hommage aan de compo nist Emmerich Kalman af met de succesvolle operet te Grafin Mariza uit 1928. De arm geworden edel man, graaf Tassilo wil zijn zuster Lisa een goede op voeding geven. Nou, en dan begint het gedonder, maar het komt allemaal goed. U hoort bekende melodieën 'Höre ich Zi- geunergeigen'; 'Komm mit nach Varasdin'; het onver getelijke 'Komm Zigan, komm'; 'Schwesterlein, Schwesterlein' en 'Einmal mocht' ich wieder tanzen'. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor 15.00 Soest Actueel h 16.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 17.00 De Soester en zijn muziek Lonneke Meijer ontvangt een bekende Soester die zijn eigen muziek mee brengt 18.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 19.00 De Gemeenteraad Rechtstreeks verslag van de raadsvergadering in het gemeentehuis van Soest, presentatie Jan Visser 22.30 Radio M tot vrijdag 08.00 uur VRIJDAG 23 APRIL 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Kees Vroon 10.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senio ren, presentatie Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met.. Anita Matheij De Kinderpraktijk in Soest bestaat dit jaar 5 jaar. Dit eerste lustrum is voor Ra dio Soest aanleiding om de kindertherapeute Anita Matheij uit te nodigen. Zij biedt hulp en ondersteu ning bij onder meer emo tionele problemen zoals faalangst of gebrek aan zelfvertrouwen. De mu ziek, die bracht Anita zelf mee. Presentatie Lonneke Meijer Zie www.dekinderpraktijk.nl 14.00 Brassbandtime Nog 16 dagen... Een muzikaal portret van de befaamde jazz-trompet- tist en cornettist Wynton Marsalis. Met zijn bekende septet één van de grootste publiekstrekkers van het North Sea Jazz festival. In deze uitzending zal zijn klassieke en populaire kant worden belicht en is er vooral aandacht voor zijn ongekende virtuositeit. Sa menstelling en presentatie Kees Vroon, techniek Jaap Bijl. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Het Sportcafé Aktueel sportprogramma, presentatie Rob Dekker 18.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 20.00 Radio M. tot zaterdag 08.00 uur ZATERDAG 24 APRIL 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig, ge presenteerd door Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassieke muziek op de zondagmiddag Mariette Nollen en Saskia Schat- born hebben 22 liederen uitge zocht van vier componisten, Hen- ry Duparc, Alban Berg, George Bretz en Roger Quilter. Duparc heeft maar 17 liederen gecompo neerd, maar zij zijn van grote klas se. Duparc is een zwaarmoedige componist. Luister naar liederen over verlangen naar rust en hoop. Alban Berg is een Oostenrijkse componist en was leerling van Schoenberg. Zijn muzikale taal is minder streng dan die van zijn leermeester. George Bretz is een Nederlandse componist, hij schreef drie liede ren op teksten van Erica Wesse- ling, het zijn ragfijne composities. Roger Quilter schreef liederen op teksten van Shakespeare, ondeu gende en vrolijke liederen. Het programma is een opname van een huisconcert bij de samen steller van Klassiek op zondagmid dag, Jacques van der Griendt. De beroemde Russische pianist Nikolai Demidenko heeft op een zeer bijzondere vleugel werken van Bach gespeeld. Een 3 meter lange Steinway-vleugel. Er moesten al lerlei voorzieningen worden getrof fen, want alleen dan kun je de moeilijke werken van Bach op een verantwoorde manier op zo'n in'- strument spelen. De vleugel is ge prepareerd door Peter Salisbury. U hoort van Bach o.a. de Toccata en Fuga in d klein. Luistert u vooral de klank van de vleugel als Demi denko de orgelwerken van Bach laat klinken. Je zou haast geloven dat hij vier handen heeft, zo ra zendsnel en virtuoos beroert hij de toetsen van de vleugel. Zondagmiddag 14.00 uur i ZONDAG 25 APRIL 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje Natuur en Milieu h In januari is de natuurgid- sencursus van start gegaan. Pieter Augustinus, IVN voorzitter van afdeling Eemland, vertelt over het resultaat van deze cursus. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel, de column van de Bur gemeester 12.00 Soest 975 jaar In deze uitzending de perio de na 1780. Wim de Kam en Hans Kruiswijk duiken in de archieven. Jacques van der Griendt koos de passen de muziek uit. 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week,verzameld en gepre senteerd door Kees Vroon, techniek Elèna de Hollander 14.00 Soest Klassiek Tweeëntwintig liederen. Ei gen opname van een huis concert bij de samensteller van dit programma Jacques van der Griendt. Presentatie Inske den Duik, techniek Rob van Es. In het tweede uur de wonderpiano van Steinway met de Russische pianist Nicolai Demidenko. Samenstelling Jacques v.d. Griendt, presentatie Berna Kousemaker Zie toelichting hiernaast 16.00 De Kloof Een discussieprogramma van Radio Soest. De Kloof is een actueel begrip in Ne derland. In ministeries, ge meentehuizen en vaklitera tuur is de kloof tussen over heid en burger dagelijks aan de orde. En dus ook van daag in dit programma. Rood voor groen of groen voor rood? Daarover discus siëren een zakenman, een natuurbeschermer en een beeldend kunstenaar. Ja, Soest verandert, of u dat nou wilt of niet. Maar hoe en wat. En wie gaat daar ei genlijk over? In het tweede uur De Stam tafel met Neks Blommers, Eit Algra en Wim de Kam. En dan nog de drie minuten van... en Peter Ensdorff met zijn politieke column. Re dactie en presentatie Wemer Paans en Jan Visser. Tech niek Fredy Timmer 18.00 Kerkdienst 19.00 Religieuze Muziek 20.00 Het boek open Presentatie Herman Spoor 21.00 Radio M. tot maandag 08.00 uur t MAANDAG 26 APRIL 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 De Soester en zijn Muziek Lonneke Meijer ontvangt een bekende Soester die zijn eigen muziek mee brengt 11.00 Van Heuvelrug tot Uiter waarden Tips voor dagtochtjes en korte vakanties. Presenta tie Frans van Dusschoten en Inske den Duik 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ruud van Zomeren 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, pre sentatie Loes Moraal 14.00 In de Link 'In de link' van deze maand heeft als thema Ier land. Veel informatie over het altijd groene eiland en natuurlijk alleen maar Ier se en Keltische muziek en de verhalen die daar bij horen. Een fascinerende afwisseling van traditionele volksmuziek, eigentijdse popmuziek en prachtige, ontroerende ballades. De Ierse groep Clannad Zo kunt u onder meer luisteren naar Mary Black, Kieran Goss, Riverdance, Bono en Clannad. Samen stelling en presentatie Ad van Veen, techniek Rik van Drie. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commen taar, de sport van de afge lopen weekeinde, presen tatie Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur DINSDAG 27 APRIL 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk Jan Arnold 10.00 Ontmoeting met... h Anita Matheij Kindertherapeute Anita Matheij biedt hulp bij faal angst of gebrek aan zelf vertrouwen Zie. ook www. dekinderpraktijk. nl Zie toelichting vrijdag 11.00 Senioren vragen Verzoekplaten aange vraagd door bewoners van bejaarden- en verzorgings huizen in Soest en Soester berg. Samenstelling Atie Derksen, presentatie Mi- rella Wiegers 12.00 Lunchroom Middag Magazine 13.00 Soest 975 jaar h Presentatie Wim de Kam Zie toelichting zondag 14.00 Operetteland h Grafin Mariza Vandaag sluiten we de hommage aan de compo nist Emmerich Kalman af. Een uur genieten van be kende melodieën. Presen tatie Paul Sparnaaij tech niek Ben Verschoor 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 18.00 Religieus programma 18.00 Van psalm tot pop, pres: Joke Almirante 18.30 Weg met Hobbels, pres: Menno Schuit 19.00 De Verrekijker, Kinder- progr. pres: Caren Zwarteveen en Marieke Boer 19.30 Het Kompas, jon geren pro gr. 20.00 Het Boek het Binnenste Buiten, pres: Herman Spoor e.a. 20.30 Bijbel verzen van Johan van Maarlant, pres: Herman Spoor 21.00 Zingender wijs, pres: Elly van Tol 21.30 Avondsluiting, pres: Wim Prins 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 28 APRIL 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje Natuur en Milieu Op welke manier kunnen we het beste ongedierte bestrijden. De slakken zijn weer heftig aanwezig en nog even en dan zie je weer spint in de beuken haag en luis op de roos. Wat doen we daar nou aan? En kan dat dan ook met natuurvriendelijke middelen? En is dat dan niet schadelijk voor egels en vogels? Henk Bakker weet hier alles over te ver tellen. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a Het Soestge- voel en de column van de Burgemeester 12.00 Lunchroom Middag Magazine met het bloemetje van de week, presentatie Ria Hilhorst FM 107.9 (stereo) of Luister naar Zondagmiddag 16.00 uur Voor wie is het bloemetje deze week? 13.00 Over 't voetlicht Musical en Cabaret Een vrolijk programma met hoogtepunten uit de rijke Nederlandse cabaret- traditie. En dat is veel meer dan Sonneveld, Her mans en Kan. Luister naar de keuze van samensteller Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+ Nieuws en 'weetjes' voor ouderen en senioren, pre sentatie Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio Luister naar de tips voor een bezoek aan theater of museum van Radio Soest, luister naar onze eigen Meta de Vries, Lonneke Meijer. Redactie Ad van Wijngaarden 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 21