loest loopt zich weer warm voor 'roots cultureel evenement HP/ Rabobank onlin Promotiedag SCH Kinderen verdienen geld voor zwerfkinderen India >VO huldigt dames Jaarsveld ta^esssx^ss. ogsxjssm'gtsat 2.95 2.25 4. Het is tijd voor Rabobank online. PAGINA 9 \GÏNA8 WOENSDAG 21 APRIL 2004 SOESTER COURANT rweede Cultuurfestival op 8 mei Insingerschool veegt Koningsweg schoon (S»'3' A Geen alcohol wei zonder gordel qceoe ZAM. Klant wereldwinkel niet in hokje plaatsen Ah tËËHÊ GEVRAAGD VASTE BEZORGERS Siergrassen demonstratie BIJ eifliert SCHOEMAKER Wat? KOM A,S. ZATERDAG 24 APRIL VAN Demonstraties van de allernieuwste 'gadgets' op PC gebied, waaronder de HP iPAQ Pocket PC. In combinatie met de TomTom Navigator is deze ideale handheld zelfs een volledig navigatiesysteem voor in de auto! EL.6012372 ONTDEK HET GEHEIM VAN DE LEKKERSTE ESPRESSO Wanneer? Zaterdag 24 april 2004 van 10:00 tot 17:00 uur Waar? Rabobank online, Smitsweg 4 te Soest U bent van harte welkom! 50 taterdag 8 mei is de dag van let (tweede) Cultuurfestival loest. Het wordt, net als vorig l|jr, een groots cultureel eve- ieinent, dat ongetwijfeld weer Iele honderden, misschien wel ■iiizenden cultuurminnende Éoesters - en vele anderen - Sul trekken. Dat is althans de Verwachting van het Cultuur- platform Soest, dat het festival net medewerking van allerlei istellingen heeft georgani seerd. Kr is dit jaar sprake van een 'com- iactcr' festival dan vorig jaar, om- lat de activiteiten zich afspelen op Lee dicht bij elkaar gelegen loca- les: het gemeentehuis aan het raadhuisplein (inclusief de achter aan) en de Witte Boerderij op de Eng, aan de Soester Engweg. Vo lg jaar was er ook bij de biblio- licek, de beeldentuin aan de Bos- Iraat bij Artishock en bij een Irictal kerken (Open Hof, Petrus en Pauluskerk, NPB-kerk) nog wat beleven, maar uit een enquête is X.a. naar voren gekomen dat veel Bezoekers dat toch als te 'ver- Tprcid' hebben ervaren. JpLet programma van 8 mei werd lorige week met geestdrift gepre senteerd door het bestuur van het Cultuurplatform in de personen tan Werner Paans, Bert Smit, Joke Kip en Jan Visser. Zij hadden zich lerzckerd van de medewerking Man cultuurconsulent Coco Mi- Ihels, die tijdens de persbijeen komst in restaurant 't Hoogt - let cp de symboliek: precies tussen Koest en Soesterberg - de inmid- ïels bekende geel-blauwe Soester pultuurfestivalvlag in top hees. faarnaast wordt er ook een 'link' ielegd met de viering van het 975- lang bestaan van Soest, waarvan let Cultuurfestival nu een van de Belangrijkste onderdelen wordt. Achtertuin Opnieuw is het thema Je kijkt je Bgen uit!' en de verwachtingen zijn lolgens het Cultuurplatform hoog Bespannen. Vooral voor de kunst markt in de achtertuin van het ge meentehuis heeft het de afgelopen Leken storm gelopen; er worden meer dan zestig kraampjes met ll dan niet kunstzinnig aanbod ver- Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3' Soest Tel. 035 - 601 6011 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl wacht. In de tuin zijn daarnaast muzikale optredens te verwachten van de accordeonorkesten van Animato, een Koerdische saz- band, jazz (van en met Artishocks Perron 5B, met o.a. bossa nova en mainstream jazz), een Turkse band, en het Shanty-koor de Eem- landvaarders van de Rotaryclub Baarn-Soest. De officiële opening is ovengens in de raadzaal, om 11:00 uur, met een optreden van Apollo, Conny Vink en burgemeester Janssen, die nog eens het 'Soester lied (bekend van de nieuwjaarsreceptie) ten ge hore zullen brengen. Daar zijn ver der die dag ook het Odeon-saxo- foonkwartet te horen, evenals 'Poetry Slam' ('duaal rappen van Vader en zoon Van Halen, het koor Logos Cantat zingt, evenals het Soester Byzantijns kleinkoor en de leerlingenklas van Berna Kousemaker en Chorus Line, ener is zelfs een 'Soester Schubertiade gezamenlijk georganiseerd door het Cenakcl en de Muziekknng Eemland. Ook in de raadzaal: een multiculturele poëziemanifestatie, met dichters uit diverse windstre ken. Witte Boerderij Bij de Witte Boerderij is van alles tc beleven, maar vooral kinderen komen hier aan hun trekken. Ie dereen kan genieten van het optre den van een Turkse volksdans groep, een Marokkaanse theecere monie, een balletuitvoering (Stree- tdance) en Circus Jopie, evenals de volksdansgroep Radost en de kindertoneelgroep Antares, en daarnaast folkloristische, jazz- en klassieke dans en een optreden van dc Fountainkoren met Elly en Rik- kert. Verder kan men tussen de bedrijven door luisteren naar clown/goochelaar Flip en verha lenverteller Jan Kleijn, een kijkje nemen bij de expositie van Engel- bert L'hoest of bij de tekenclub Artishock, de stand van de biblio theek (Idea dus) en de kinderschil- derexpositie (met veiling), waarvan de opbrengst naar 'Doe een wens zal gaan. 'Pop op Soest' Op het Raadhuisplein en in de hal van het gemeentehuis zijn vanaf - Coco Michels, cultuurconsulent van Soest, hijst de vlag van het tweede Cultuurfestival. Foto: Soester Courant. het middaguur denksporters (dammers, schakers, bridgers) ac tief met allerlei demonstraties. Nieuw is het avondprogramma ('Pop op Soest') op het Raadhuis plein, dat is opgezet door het Jeugdnetwerk Soest en zich voor al richt op de oudere jeugd, met een popfestival dat om 20:00 uur begint en o.m. optredens kent van bands als Bitter Lemon (plaatselijk bekend), Marmelijn (Macbeth van Shakespeare in een moderne ver sie), Lieselotte en Marly, singer/ songwriters van de wedstrijd om de Grote (Pop)prijs van Neder land, en een spetterende show van deejay Wouter de Moor uit Soest. In de finale (vanaf 22:00 uur) treedt de Soester pop- en rock band Black Tuxedo voor het voet licht, dat om omstreeks 23:30 uur wordt gedoofd. Boekje In een oplage van 18.500 exempla ren verschijnt ook dit jaar een spe ciaal, handzaam boekje met het volledige programma van het Cul tuurfestival. Het festival wordt overigens financieel gesteund door de Rabobank Soest-Baam-Eem- nes, het Prins Bernhard Cultuur fonds, het K.F. Hein fonds en de gemeente Soest, evenals door de familie Smeeing (Witte Boerderij) en houthandel A.P. van Doom. In de komende weken zal ook in deze krant nog ruim aandacht aan di verse onderdelen van het festival geschonken worden. De politie heeft vrijdagmiddag tus sen drie en half zeven een alcohol- I controle uitgevoerd onder ruim 500 automobilisten. Geen van de bestuurders had een slokje te veel op. Wel kregen twee mensen een bekeuring voor het rijden zonder gordel. 'INKEL Stcenhoffstraatfel. 60^^2 Oud en jong, modern en traditio neel, rijk en arm, het maakt niet uit, iedereen kan zich vinden in eerlijke handel. Normen, waarden en opvattingen over de mede mens zijn vaak de reden waarom mensen bepaalde producten ko pen, of hun inkopen doen bij de Wereldwinkel. Er is wel eens een onderzoek ge daan naar de achtergrond en leef stijl van de mensen die in de we reldwinkel inkopen doen. Het on derzoek had net zo goed met kunnen plaatsvinden, want men merkte dat leeftijd, inkomen, werk of opleiding geen verschillen ver- toonde tussen kopers en niet-ko- De vaste klanten van de Wereld winkel kunnen het beste om- schreven worden als maatschap pelijk betrokken personen, die zich medeverantwoordelijk voelen voor wat er in de wereld gebeurt. De producenten van de produc ten maakt het al helemaal niet uit. Het gaat bij hen om de eerlij ke beloning voor hun werk, waar door zij betere mogelijkheden krij gen in hun streven naar zelfstan digheid. De Wereldwinkel bevindt zich aan de Steenhoffstraat 9a en is maan dag geopend van 13:00 tot 17:00 uur en van dinsdag tot en met za terdag geopend van 09:30 tot 17:00 uur. Het is een mooie woensdagmid dag wanneer verschillende ska- ters zich vermaken op de skate- boardbaan op het grasveld aan de Koningsweg. Ondertussen lopen verschillende kinderen van de Insingerschool met een blauwe zak en grijpstok rond, om de rotzooi op het veld je op te ruimen. Want als de om geving aan het einde van de mid dag schoon is, verdienen de jon gens uit groep 4 er een aardig zakcentje mee, honderd euro. Niet voor henzelf, maar voor zwerfkinderen in de Indiase stad Delhi. De schoonmaakactie bij de Ko ningsweg maakt deel uit van een project van de hele school om geld in te zamelen voor het goe de doel. Dit jaar is het de bedoe ling om geld in te zamelen voor een kinderhuis in India waar zwerfkinderen worden opgevan gen. Het huis is een initiatief van de stichting 'Stiefkinderen van moeder India'. Viviane Pool, de juffrouw van groep 4, vertelt dat ze dia's heeft laten zien in de klas om de kinderen een beeld te ge ven van de situatie van veel kin deren in India. Vrijwel meteen waren ze enthousiast om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor het kinderhuis. Daan en Leon hebben het initia tief genomen voor de schoon maakactie bij de Koningsweg. Om geld in te zamelen voor de zwerfkinderen hebben ze eerst paaseitjes verkocht aan de deur. Maar dat leverde te weinig geld op vonden ze zelf. Leon zag dat het al een tijd een rotzooi was langs de Koningsweg, dus schreef hij burgemeester Janssen een brief of ze geld konden verdienen met het schoonmaken van de berm. De burgervader stemde in en stelde meteen voor om het grasveldje bij de Dorpsstreek ook een grondige schoonmaakbeurt te geven. Inmiddels zijn er ongeveer twaalt kinderen bezig om het veldje schoon te maken. Iemand van de gemeente heeft de benodigde spullen meegenomen. Ook heeft hij oranje hesjes meegenomen voor het vuil opruimen langs de weg. Sommige van de schoolkin- BLOEI Koninklijke Plantkunde Afd. SOEST in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Vanavond wordt van acht tot tien uur een lezing ge- I houden over sier- gRassen en bam boes. Deze plan tengroepen win nen steeds meer aan populariteit, wat onder meer komt door de grote variatie in soorten en de wisselende lengten (van 10 centimeter tot twee me ter). Mede aan de hand van dia's wordt bij Groei en Bloei uitleg ge geven over talloze soorten. Dat maakt de keuze voor een bepaal de soort wellicht eenvoudiger. De lezing wordt gehouden in het EHBO-gebouw aan de Parallel weg. De entree is gratis. Workshops Groei en Bloei houdt dinsdag 11 mei een kookdemonstratie. Vlier- bessensiroop, brandnetelsoep, dol- ma's, sla met Indische kers en nog veel meer zullen worden bereid en kunnen worden geproefd door de toeschouwers. Hen wordt aangera den pen en papier mee te nemen. De demonstratie is van 20:00 tot 22:00 uur. Deelfiame kost 10,00. Op woensdag 12 mei volgt een workshop, waarin de deelnemers leren een betonnen trog te maken. Ze kunnen deze in hun tuin zetten en vullen met de meest uiteenlo pende planten. De workshop is van 13:00 tot 17:00 uur. Deelna me kost 17,50 voor leden en 20,00 voor anderen. Bij de aan melding dient men op te geven of men een trog van 15x60 of een van 30x30 centimeter wil maken. Beide workshops vinden plaats in 't Soester Stekkie bij LTC Soest- dijk aan de Schrikslaan 1-3. In schrijven kan bij Ingrid Visser, tel. 6022358 (tussen 19:00 en 20:00 uur). Soester Courant elke woensdag een belevenis! - Kinderen ruimen de rotzooi bij de skatebaan op. Foto: Herman van Dam deren lopen trots met hun hesje rond. Aan het einde van de mid dag is het een drukte van jewelste en de auto's razen voorbij wan neer een vader met twee kinderen bezig is om de blikjes en rotzooi in de berm op te ruimen. Wanneer ze weer terugkomen bij de Dorpsstreek is het veldje rond de skateboardbaan nagenoeg schoon. 'Dit mogen ze wel vaker doen!', roept de man van de ge meente. Hij vertelt dat ondanks de afvalbakken die rond het veld zijn geplaatst, kinderen nog steeds papiertjes en blikjes op het veld gooien. 'We kunnen hier bijna wel dagelijks de rotzooi oprui men'. Hij vindt het een leuk ini tiatief van de jongens, vooral om dat het verdiende, geld bestemd is voor een goed doel. Alle kinderen hebben zich nu ver zameld bij de tafeltennistafel. Nu moeten ze wachten op de burge meester. Hij zal eerst kijken of het veld goed schoon is gemaakt, voordat hij de honderd euro zal overhandigen. Het wachten wordt beloond en de meneer Janssen loopt over het grasveld naar de kinderen. 'Goedemiddag, harde werkers!', met verbazing kijkt hij hoe het veldje er nu bij ligt. Er is bijna geen papiertje te bekennen en de blauwe vuilniszakken zijn bijna allemaal vol. De burgemeester vertelt dat luj zelf twintig euro wel een mooi be drag vond voor het schoonma ken, maar Daan en Leon waren onvermurwbaar, ze wilden hon derd euro. De burgemeester vond het een goede deal en stemde in. Hij vraagt hoe de kinderen het vonden: een van de kinderen geeft aan dat hij heeft geleerd dat je papiertjes en blikjes niet op de grond moet gooien, maar gewoon in de afvalbak. De burgervader bedankt de kinderen voor hun positieve inzet binnen de ge meente en overhandigt het zuur verdiende geld: 'Soest is hier weer mooier van geworden en de ldn- deren in India zijn hiermee gehol pen. Dit was een heel mooi initia tief.! W jam werd opgenomen in de club van'50-tigers en me- Afgelopen zaterdag heeft 'Zuw Jaarsleldin de club van ■50-r30-ngers Des,er- SCHOEMAKER ALTIJD IETS BIJZONDERS m i n v e n t Een groot succes zit hem vaak in een klein detail. Dat geldt ook voor de perfecte espresso. Het geheim van Nespresso is de unieke capsule, die het aroma van de koffie pas prijs geeft op het moment van bereiding. Ervaar zelf hoe lekker een perfecte ^ESPRESSO www.nespresso.com

Soester Courant | 2004 | | pagina 9