roekomst 'hart' ter discussie II Lttentiv kiest voor service ■n persoonlijke aandacht KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Oprichter Brilmij met borstbeeld geëerd Koninginnedagactie Royal(e) korting 10% op de gehele collectie Dodenherdenking Soesterberg Vliegbasis herdenkt oorlogsslachtoffers Helpende hand Kegg voor gebarentolkbureau Fiat 500 als kunstobject WOENSDAG 28 APRIL 2004 >esterberg tegen gemeentelijke keuze schoollocatie Ondertekening op de vliegbasis Shockproof speelt in de Banninghal Aquarel-expositie Uitreiking insignes op vliegbasis P. Creutzberg afwezig 0 U Inzet vrijwilligers voor bezoek aan begraafplaats Cosbo en klachten over regiotaxi Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173 COURANT Klachten bezorging: C. van Barneveld Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 de twee bijeenkomsten over invulling van het evenemen- terrein op de hoek Kamp- g-Banningstraat waar de ge- jente de nieuwe openbare sthouder De Haanschool eft geprojecteerd, staan voor en 13 mei bijeenkomsten op it programma met als onder- erp het Totaalplan ruimtelij- e ordening voor Soesterberg, iet name voor het 'hart' van et dorp. Hier werd in de bij enkomsten van januari om ge raagd. )e bijeenkomsten in mei zijn een foortraject voor de raadscommis- iievergadering van 17 juni en de raadsvergadering van 24 juni. Dan worden besluiten genomen over enkele voorstellen die voor Soes terberg van groot belang zijn: het Totaalplan ruimtelijke ordening Soesterberg 2020, als richtingge vend kader voor het college van urgemeester en wethouders en de gemeenteraad; de raamovereen komst voor de Herontwikkeling van het Dorpsplein, en locatiekeu ze nieuwbouw Wethouder De Haanschool. Wat dit laatste punt betreft, voert de gemeente een aantal argumen ten aan, maar voorstanders van een andere locatie weerleggen die grotendeels. Te meer omdat de gemeente niet is ingegaan op de hoofdargumenten tegen schoolves- tiging op het evenemententerrein, namelijk dat een school in een ver keersveilige omgeving en zo dicht mogelijk bij de leerlingen gesi tueerd moet zijn. Eind januari werd al duidelijk dat de school daarom op Wostok moet komen, waar de grond al in het bezit is van de gemeente. Nu het gemeentebe stuur in het Totaalplan vasthoudt aan de eerder vastgestelde locatie, zal dit onderwerp op 3 en 13 mei opnieuw het hete hangijzer zijn. Soesterberg heeft de gemeente drie jaar geleden al gevraagd een Totaalplan te maken. In het achter liggende hall] aar heeft de Werk groep Toekomstvisie Soesterberg (WTS) dit zelf gedaan. In maart heeft ze overlegd met enkele amb tenaren van de gemeente hetgeen kleine veranderingen en verbete ringen heeft opgeleverd. Daarom wordt het Totaalplan nu mede ge dragen door de gemeente, echter op één uitzondering na: de locatie van de nieuwe Wethouder De Haanschool. Hierover gaat de ge meente niet mee in de argumenten en de langetermijnvisie van de WTS, maar houdt ze vast aan haar eigen motieven. Soesterberg zal dus moeten knokken om de school te krijgen op de bevolkingbreed gewenste plaats. Belangrijk is dat de gemeenteraad besluit het To taalplan RO Soesterberg te aan vaarden/hanteren als richtingge vend kader voor het gemeentelijk beleid. Vaststelling van de raamovereen komst Herontwikkeling Dorps plein lijkt eenvoudig, maar vooral de inhoud en uitwerking zijn van "et jonge bedrijf Attentiv ('uw persoonlijk financieel advi seur'), gevestigd in gebouw De Maarschalk aan de Veldmaar schalk Montgomeryweg 23-C in Soesterberg, heeft een unie ke service ontwikkeld: een gra tis bouwtechnische keuring voor de particuliere koper en toekomstige bewoner van een huis dié bij Attentiv de hypo theek afsluit. 'Wij willen ons onderscheiden door een goed en onderbouwd advies te geven bij een aankoop,' zegt Robert van der Burgt namens Attentiv. Het kantoor richt zich zowel op de particuliere als de za kelijke markt. Van der Burgt ver baast zich erover dat maar weinig huizenkopers vooraf een bouw technische keuring laten uitvoeren. 'De huizen zijn nog steeds erg duur. Helaas wordt aan de staat van onderhoud van een huis vaak te weinig aandacht geschonken. Dan denkt men: ach, dat komt wel. Maar daardoor komt men soms behoorlijk in de problemen of krijgt men in de toekomst met behoorlijke financiële tegenvallers te maken. Op basis van een bouw kundig rapport krijg men inzicht in de kosten van onderhoud op kor te en langere termijn. Zo'n keuring kost geld. Het vreemde is dat ie-~ mand bijvoorbeeld wel een slordi ge 250.000,- uitgeeft voor de aankoop van een woning maar dan bezuinigt op een bouwkundige keuring. Hij gaat wel even zelf kij ken of met een 'bekende' die er wel wat verstand van heeft, prikt een keer in de kozijnen en dan zal het wel goed zijn.' Van der Burgt wil teleurstelling bij de potentiële koper voorkomen door de bouw kundige keuring voor zijn rekening te nemen als de koper de hypo theek bij Attentiv-R.C. van der Burgt BV afsluit. 'Daarmee onder scheiden wij ons van andere kan toren'. Ook wordt er zijns inziens nog te weinig naar de NHG mogelijkhe den gekeken. NHG staat voor Na tionale Hypotheek Garantie. Deze wordt verstrekt door de stichting Waarborgfonds Eigen Woningen. Het is de naam van de garantie die men kan krijgen bij het afsluiten van een lening voor aankoop en/ of verbouwing vaneen woning. Met deze garantie staat het Waar borgfonds borg voor de terugbeta ling van de hypotheeklasten aan de geldverstrekker. Daarnaast is het financieel ook erg interessant, aan gezien geldverstrekkers vaak een lagere rente in rekening brengen. Dit voordeel kan oplopen tot 0,5 procent en biedt elk jaar opnieuw honderden euro's voordeel, aldus Robert van der Burgt, erkend hy potheekadviseur. Persoonlijke aandacht Hij besloot, na 12 jaar ervaring opgedaan te hebben in de finan ciële dienstverlening, voor zichzelf te beginnen. Vorig jaar nam hij die stap. Inmiddels heeft hij de steun van drie enthousiaste medewer kers, op het gebied van persoonlijk advies en deskundige bemiddeling bij verzekeringen, hypotheken, pensioenen, sparen, beleggen, le ning en krediet. Hun gezamenlijke streven is service en persoonlijke aandacht te geven aan degenen die een beroep op hen doen. Attentiv is een franchiseorganisa- tie met inmiddels zo'n 57 kantoren in Nederland. De ervaring leert, dat mensen liever niet bij een Me- gakantoor willen zitten, waar men het gevoel heeft een 'nummer' te zijn. 'Het moest allemaal groter en nog groter ten koste van service en persoonlijke aandacht. Daar ko men de mensen nu van terug. Mensen willen juist weer die per soonlijke aandacht. Door de nau we samenwerking met 56 kantoren kunnen wij behalve die persoonlij ke aandacht en service ook een breed scala aan diensten en pro ducten aanbieden.' Bij Attentiv is persoonlijke aan dacht de belangrijkste drijfveer. 'Daarin onderscheiden we ons ook. Wij gaan weer als vanouds overdag en 's avonds naar de men sen toe,' zegt Van der Burgt. Hij kan inmiddels niet alleen rekenen op relaties uit Soesterberg zelf, maar ook uit Soest, Amersfoort, Leusden en Baarn. Doordat hij al tien jaar 'met veel plezier' in Soesterberg woont, evenals twee van zijn medewer kers, 'zien wij Soesterberg als onze bakermat', zegt Van der Burgt. Door mond-tot-mond-reclame, het huis-aan-huis verspreiden van folders en sponsoring van diverse verenigingen heeft hij met zijn be drijf Attentiv in korte tijd een grote kring van relaties opgebouwd. 'Voornaamste doel is Attentiv en onze manier van werken bij ieder een bekend te maken. Attentiv zegt niemand nog wat. Hier kun je van alles bij bedenken. Maar per soonlijk financieel adviseur... Wan- In de Chinookzaal van de Vliegba sis Soesterberg hebben burgemees ter drs. J.J.L.M. Janssen van Soest en burgemeester R.G. Boekhoven van Zeist gistermiddag het geactu aliseerde Rampenbestrijdingsplan Vliegbasis Soesterberg onderte kend. De Commissaris van de Ko ningin, mr. B. Staal, was bij de ondertekening aanwezig. Kolonel-vlieger T.H.W. ten Haaf, commandant Vliegbasis Soester berg, trad op als gastheer. Na een inleiding door burgemeester Jans sen volgde de ondertekening van het rampenbestrijdingsplan. Het herziene calamiteitenplan werd vervolgens aangeboden aan kolo nel Ten Haaf. belang. Sinds begin 2001 tot en met vorig jaar is altijd het uitgangs punt geweest: slopen van de Wet houder De Haanschool, de twee appartementengebouwen en het Dorpshuis, en op die plaatsen nieuwbouw van woningen. Naar onlangs bleek, wordt er nu bij de appartementengebouwen ook ge dacht aan renovatie of gevelverbe tering. Dit zou tegen de uitgangs punten in gaan. Er staat dus nogal wat ter discus sie op maandag 3 en donderdag 13 mei, waarbij ook punten als de nieuwe plaats voor dorpshuisfaci liteiten in Soesterberg en een nieu we locatie voor de ijsbaan en even tueel andere ijsbaanactiviteiten. In de bar Time Out van de Ban ninghal verzorgt op Koninginne dag de groep Shockproof een live optreden. De band speelt van 14:00 tot 18:00 uur rock and roll, soul, funk, rock, blues en ballads. De band bestaat uit Merel Wis- meijer, zang; Willem van Doezel aar, slag/sologitaar; Cor van de Waal, toetsen; Jos van den Hoven, sologitaar/sax; Rob Brons, drums, en Frank v.d. Essenburg, basgitaar. Informatie over de band is te vin den op www.avondjeswingen.nl. Vanaf vrijdag 30 april, Koningin nedag, houdt de aquarelleerclub o.l.v. mevrouw Tineke van der Vel den -Tammer een expositie. Voor deze expositie zijn werken door zowel de ochtend- als de middag cursisten ingeleverd. Het is een keur van werken die zeer de moei te waard zijn. De expositie is da gelijks te bewonderen tijdens de openingsuren van het centrum: 's ochtends tussen 9:00 en 12:00 uur en 's middags tussen 13:30 en 16:30 uur. Vrijdag 30 april t/m zondag 2 mei Kerkdiensten Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor B. Tieman; communieviering; dameskoor Samen op Weg (PKN), Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. P. van Breugel, Scherpenzeel Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 voorganger niet bekend World Outreach Church (info locatie: 880346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 880900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, ^030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 88352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: 0900-8844; alarmnummer:® 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 8806-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 3835 2391. Grof vuil, 880800-7662000. Robert van der Burgtservice en persoonlijke aandacht... neer jë zegt verzekeringsadviseur of hypotheekadviseur, dan weten de mensen precies waar het over gaat. Omdat onze dienstverlening meer inhoudt, hebben wij voor de naam persoonlijk financieel advi seur gekozen. Attentiv; Altijd even attent!. Montgomeryweg 23-C, 3769 BG Soesterberg, 88 0346-331534, fax: 0346-331505; e-mail: vander burgt. bv@attentiv.nl ;internet: www.attentiv.nl/vanderburgt.bv. De Plaatsvervangend Comman dant Ondersteunende Operaties en Diensten van de Tactische Luchtmacht, commodore D.H.W. Bos; Commandant lle Luchtmo biele Brigade, brigade-generaal K.A. Gijsbers, en de commandant van de vliegbasis Soesterberg, ko lonel T.H.W. ten Haaf, reiken op donderdag 29 april aan 44 militai ren het insigne van boordschutter uit. De groep boordschutters be staat uit zowel landmacht- als luchtmachtmilitairen. Om de luchtmachthelikopters, hun bemanning en passagiers tijdens inzet te kunnen beschermen, is bij de Koninklijke Landmacht alsme de bij de Koninklijke Luchtmacht personeel opgeleid tot boordschut ter. Het merendeel van hen is ook daadwerkelijk tijdens diverse uit zendingen ingezet. De uitreiking vindt plaats ten over staan van familieleden en belang stellenden op de vliegbasis Soes terberg. Tevens wordt de ceremo nie bijgewoond door een deputa tie van Britse Airgunners uit de Tweede Wereldoorlog. Aangezien er personeel van de Koninklijke Landmacht en de Koninklijke Luchtmacht belast is met verschil lende uitzendingen, ontvangen de boordschutters die niet aanwezig kunnen zijn op de vliegbasis Soesterberg, hun insigne op 29 april uit handen van hun detache mentscommandant. HUISARTS in verband met vakantie, van ma 3 t/m vr. 7 mei. De collega's nemen waar. Patiënten waarvan de achter naam begint met een A t/m M worden verzocht Dr. Prause te consulteren. Voor patiënten waarvan de achternaam begint met een N t/m Z is dat Dr. Mohazzab. Cf"J F A S H I O N Rademakerstraat 27, 3769 BB Soesterberg 0346-331463 Met de onthulling van een borstbeeld van oprichter A.C. Hamer, een rondleiding langs de kunstcollectie en een expo sitie van bijzondere brillen, bij voorbeeld van prins Bernhard en Elton John, heeft de Brilmij Groep BV vrijdag haar hoofd kantoor aan de Laan Blussé van Oud Alblas officieel in ge bruik genomen. Onder de vele genodigden was ook, als verte genwoordiger van het gemeen tebestuur, wethouder Bert Krijger die onder meer econo mische zaken in zijn portefeuil le heeft. De Brilmij Groep is 'met 300 mensen in Soesterberg die dage lijks brillen maken' een van de gro tere werkgevers in de regio, stelde algemeen directeur Marcel Nor- bart vast. Dat zou niet zo zijn ge weest als het bedrijf op grond van subsidieregelingen en lagere loon kosten naar Almere of zelfs naar Polen was verplaatst, waarvan niet eens zolang geleden sprake was. Sinds in 1959 Soesterberger Ha mer aan de Amersfoortsestraat met zijn Brilmij de basis legde voor de brillenindustrie in het dorp, is deze sterk gegroeid, even als de afname door leveranciers. De eerste brillenglazen die hij maakte, waren in een open presen tatie -in die tijd iets nieuws- in de winkel te zien. Hij Het ook de men sen zelf een keus maken uit een bril, waar elders de opticien in zijn witte jas bepaalde of een bril ie mand goed stond.... In 1961 kwam Hamer op een beurs in Dallas in contact met de Amerikaan Pearle. Zij besloten tot een samenwerkingsverband en hebben, naar de overtuiging van Norbart, 'iets bijzonders neerge zet'. In Nederland heeft Pearle als onderdeel van de Brilmij inmiddels 200 vestigingen, in België 90. Twee jaar geleden nam de Brilmij Groeneveld over, toevallig een van de mede-participanten van Hamer in de beginperiode van de Brilmij, waartoe nu dus de twee werkmaat schappijen Pearle en Eyewish Groeneveld behoren. De schuur waarin Hamer destijds begon, is in de loop der jaren sterk uitgebreid en vervangen door mo derne nieuwbouw. De jongste aan winst is het hoofdkantoor aan de Laan BI issé van Oud Alblas. Bij zonderheid hier zijn onder meer de ondèrgrondse parkeergarage en de beplantiig: uit Oostenrijk inge voerde, volgroeide bomen! Ook het machine- en wagenpark groei de sterk. Bij het bedrijf verdienen nu 1.60(J mensen inclusief de fran- chisewin keiiers een boterham. Brilmij maakt voor zo'n twee mil joen klanten brillenglazen. Leukste reclame Dat Pearle als meest bekende on derdeel van de Brilmij spraakma kend is, bewijst de nominatie van de leukste reclame van de maand maart, namelijk die waarin twee bejaardenverzorgers iemand een maaltijd serveren in een enorm tempo, daarmee treffend in beeld brengend wat er momenteel in Nederland aan de hand is. 'Ook wij zijn daar bezorgd over en pro beren juist veel zorg aan ouderen te bestellen,' zo besloot directeur Norbert. Na de onthulling van het borst beeld van oprichter Hamer kregen de bezoekers de gelegenheid de door Tessa Wissborn en Annelot Kamminga samengestelde exposi tie te bezichtigen, betrekkend heb bend op alles wat met zien te ma ken heelt. Van verschillende zijden is het de Hulpdienst Soesterberg gebleken dat de gang naar de algemene be graafplaats voor vele ouderen een groot probleem dan wel onmoge lijk is door de afstand, die te voet of met rollator moet worden afge legd. Vanuit de gezamenlijke bonden worden vrijwilligers gevraagd om aan deze speciale aanvraag te vol doen en in overleg met de heer P.C. Pieren is de hulpdienst tot het volgende plan gekomen: Bij een aanvraag voor een bezoek aan de begraafplaats die bij de hulpdienst binnenkomt, wordt bekeken wie van de vrijwilligers beschikbaar is. Deze vrijwilliger ontvangt een op- drachtbriefje met exacte gegevens. Voorgesteld wordt dat een bedrag van 2,30 per rit wordt berekend (heen en terug); 2,00 voor het gebruik van de auto, restant voor de hulpdienst.Vrijwilligers kunnen zich opgegeven bij de secretariaten van de verschillende organisaties in Soesterberg, voor de ANBO: Henk Helmhout, Van Maarenplein 5, Soesterberg, 88 0346-352150. Twee leden van het Cosbo, het Centraal Overleg Samenwerkende Bonden van Ouderen Soest- Soesterberg, hebben op zich geno men eventuele klachten over het openbaar vervoer en de regiotaxi te verzamelen. Deze worden dan te zijner tijd doorgegeven aan de wethouders Harry Witte en Bert Krijger, die resp. verkeer en ver voer en ouderenbeleid in hun por tefeuille hebben. Beiden zijn be trokken bij het overleg over met name de regiotaxi, waarmee het contract doorloopt tot 1 januari 2005. Het Gewest zal aanbevelin gen doen om het contract te ver lengen. Namens het Cosbo zijn met deze zaak belast: voor Soesterberg: dhr. R. San ders, Simon Stevinslaan 40, 3769 VJ Soesterberg, 38 0346-352031; voor Soest: mevr. M. Leijendek- ker, Johannes Poststraat 22, 3762 VM Soest, 88 035-6014665. Tot 15 mei kan men een eventue le klacht schriftelijk indienen bij één van deze Cosbo-leden. Op dinsdag 4 mei vindt in Soesterberg de Dodenher denking plaats in de r.k. Sint Caroluskerk en bij het mo nument aan de Kampweg. Namens de gemeente Soest zullen wethouder A.F.M. Krijger en wethouder R.W. Krol een krans leggen bij het monument. Het programma van de Doden herdenking in Soesterberg is als volgt: 19:00-19:45 uur: Herdenkings dienst in de Sint Caroluskerk aan de Rademakerstraat; 19:45-19:55 uur: Stille tocht van de Sint Caroluskerk naar het monument aan de Kamp weg 19:55-20:00 uur: Herdenkings bijeenkomst bij monument, met om 20:00 uur: twee minuten stilte 20:02-20:30 uur: voortzetting herdenkingsbijeenkomst met onder meer kranslegging door wethouders Krijger en Krol. De inwoners van Soesterberg, zowel jongeren als ouderen, worden van harte uitgenodigd de herdenking bij te wonen. Het neerleggen van bloemen bij het monument wordt zeer op prijs gesteld. De Koninklijke Luchtmacht, inwoners van het vliegdorp Soesterberg en genodigden herdenken dinsdag 4 mei op de vliegbasis Soesterberg de tij dens de Tweede Wereldoorlog gevallen militairen van de mili taire luchtvaart en de oorlogs slachtoffers uit het dorp Soesterberg. De plechtigheid vindt plaats bij het monument voor de gevallenen op de vliegbasis en vangt aan met het halfstok hijsen van de Nederland se vlag en de luchtmachtvlag. De Bevelhebber der Luchtstrijdkrach ten (BDL), luitenant-generaal vlie ger D.L. Berlijn spreekt daarna de aanwezigen toe. Na toespraken vindt de kranslegging plaats. Naast de BDL zullen o.a. het Oranje Comité Soesterberg, een afvaardi ging van reserve-officieren vlieger en -waarnemer uit het opleidings jaar 1937, en afvaardigingen van militaire organisaties een krans leg gen. Hierna volgen twee minuten stilte. De plechtigheid wordt ver volgd met het hijsen van de vlag gen terwijl het Wilhelmus ten ge hore wordt gebracht. Na afloop van het Wilhelmus vlie gen vier F-16 straaljagers over in een 'lost wingman'-formatie (een vlucht waarbij de symmetrie met opzet wordt verstoord door een open gevallen plaats in de forma tie). Ter afsluiting van de plechtig heid is er een défilé langs het mo nument. De kranslegging vindt plaats ten overstaan van een gewa pende wacht, deputaties van de Luchtmachtonderdelen en het Hoofdkwartier Koninklijke Lucht macht, een vertegenwoordiging van veteranen, autoriteiten en in woners van het dorp Soesterberg. De kapel van de Koninklijke Luchtmacht verzorgt de muziek tijdens de plechtigheid. Ten behoeve van de bewoners van Soesterberg staan op 4 mei om 10:00 uur op het Dorpsplein te Soesterberg bussen om hen naar de basis te brengen. Na afloop worden ze teruggebracht. Nu d oveninstituut Kegg het ge barentolkbureau TC Visinet in Soesterberg wil overnemen, is het vrijwel zeker dat dit bemid delingsbureau kan blijven voortbestaan. Voorwaarde is wel dat Visinet voor 1 augustus van dit jaar een forse sanering doorvoert. Het bureau heeft daarom inmiddels zeven mede werker;. de wacht aangezegd. De in S lesterberg gevestigde on derneming dreigde failliet te gaan. Volgens het bureau, het grootste bemiddelingsbureau voor gebaren- tolken in ons land, was dit het ge volg van nieuwe overheidsregels. Hierdoor is het subsidiebedrag, een bemiddelingsvergoeding, met bijna veertig procent teruggelopen, waardoc r het bureau in financiële problemen kwam. Als TC Visinet erin slaagt voor 1 augustus een aanzienlijke schul den/ eostenreductie en verminde ring van het personeelsbestand te realiseren, is de Koninklijke Effa- tha Guyot Groep (Kegg) bereid per die datum het activiteitenpak ket van Visinet over te nemen. Voor de medewerkers van Visinet is nu dan ook sprake van een zeer pijnlijke ingreep en onzekerheid tot 1 augustus of de kosten binnen het vergoedingsniveau kunnen worden gebracht. Overigens heeft Kegg aangegeven nu al te willen helpen met managementcapaciteit en expertise om de noodzakelijke sanering door te voeren. De zuster organisatie Viataal heeft zijn steun voor deze reddingsoperatie uitge sproken. De bereidheid van Kegg tot over name van Visinet betekent dat tol ken, doven en (ernstig) slechtho renden in de toekomst kunnen blij ven rekenen op adequate bemid deling. Zelfs mag onder de vleu gels van Kegg versterking van de organisatie worden verwacht. Sinds zaterdag is Nederland een mobiel kunstobject rijker: een door kunstenaars beschil derde Fiat 500. Het is de be doeling dat deze na de APK- keuring door heel het land gaat rijden om exposities te onder steunen van zeven kunstenaars. Zes van hen kwamen het weekend naar Soesterberg op uitnodiging van galerie Roxenart voor een unieke driedaagse manifestatie, de realisering van een droom van di recteur Rob Brouwer. Hij slaagde erin een groep talentvolle kunste naars bij elkaar te krijgen voor een groepsexpositie. De leidraad was niet een bepaalde stroming, maar hun passie en emotie. Hierdoor ontstond een breed beeld van het werk van zeven kunstenaars als re presentatieve weergave van de he dendaagse kunst. De deelnemende kunstenaars wa ren Jacob Kanbier, Reinier Schoonderwoerd den Bezemer, Fabian, Johan de Champs., Noa, Xena en Erik Loman. Voor de een was het een eerste presentatie op een expositie, voor de ander was het een gebaar naar Rob Brouwer toe. Roxenart is gespecialiseerd in de verkoop en verhuur van moderne kunst. Zoals Roxenart de kunst benadert, in een samen op zoek gaan naar een werk dat bij jong past, ziet men dit duidelijk terug in de opzet van de expositie. Voor Roxenart was het weekend in meer opzichten uniek: er werd een nieu we wijnlijn geïntroduceerd onder de titel 'The Taste of Art', waaron der een eenmalige serie door kun stenaars zelf genummerd en gesig neerd. Tevens vond de presentatie plaats van drie zeefdrukken die onder de regie van Roxenart zijn vervaardigd. Foto: Eemland Pers. Op de foto het beschilderen van de Fiat 500.

Soester Courant | 2004 | | pagina 11