EQUE 99 H Tafelronde danst 15.000 bij elkaar 'Body Perfection' 1 mei open I e.com JHANDËI WANDEL ROUNDTABLE Ben Becker internationaal transportbedrijf Deelen Makelaars Bouwbedrijf A.A. Van Breukelen en Zonen Nedstede inspired real estate Ferag verpakkingstechniek moet deuren sluiten Verkoop laatste fase Boerenstreek gestart! Ray-Ban-zonnebrillen nu volop bij Hulleman Optiek PAGINAJI2 WOENSDAG 28 APRIL 2004 SOESTER COURANT Dansen op oude muziek voor een goed doel PAGINA 13 Slank Fit-studio aan Koninginnelaan li! «KS BEZORGERS «.Nieuw Bodu Perféction n Soest SI. ANK T.V. Eerste Soester Schilders Atelier op kunstmarkt De actualiteit van de katharen Klachten bezorging Soester Courant Jehovagetuige zondag te gast bij Radio Soest Cursus: De katharen nader verklaard Bijbelvakantieweek Zomerworkshops in de Bereklauw f Belettering ioest 035 - 58 80 425 www.stalenhoef.net it/m zaterdag 29 mei 2004 g K» fcijna 800 mensen zijn zater- lagavond bij het Roundtable )ance Classic Event met de 'oeten van de vloer gegaan op nuziek uit de jaren 70 en 80. Len deel van het voormalige >edrijfspand van Ben Becker nternationaal Transport aan le Nijverheidsweg was hier door omgebouwd tot een disco heek. De opbrengst van de avond is naar Arkemeijde ge- De Tafelronde 33 Baarn-Soest za melt ieder jaar door middel van een serviceproject geld in voor een goed doel. Dit jaar was besloten om Arkemeijde (voorheen Van "•Arkei instituut) een handje te hel pen. Arkemeijde zorgt onder an dere voor naschoolse opvang van kinderen met ADHD. Het geld wordt gebruikt om een speeltuin met nieuwe speeltoestellen in te richten. Ben Liebrand, bekend van de mi- nimixes en jaarlijkse grandmixes, Verzorgde de muziek. Vele hits uit de jaren 70 en 80 kwamen voorbij. Voor veel bezoekers, met een ge middelde leeftijd van 35, herleef de oude tijden. De dansvloer was dan ook geen moment leeg. Het Dance Classic Event viel toe vallig samen met de start van de nationale collecteweek voor het Nationaal Fonds Kinderhulp. Voorzitter van tafelronde 33, Jeroen Kleinjan, heeft met een symbolische cheque de totaalop brengst van de swingende avond overhandigd. Het kinderfonds zorgt er voor dat het geld bij Ar kemeijde terechtkomt. Mede dankzij de bijdrage van de sponsoren, bedroeg de totale op brengst 15.000 euro. De hoofd sponsors Ben Beckers Internatio naal Transport en Deelen make laars, hebben samen met vele an der bedrijven er voor gezorgd dat het evenement een succes is ge worden. Jeroen Kleinjan overhandigt sa men met Richard Buss, een van de organisatoren, de cheque van 15.000 euro aan Mar jon Reuvers van het Nationaal Fonds Kinder hulp en regiodirecteur van Arke meijde, Roland Stavorinus. Foto: Foto Bell DIT EVENEMENT WORDT MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR DE VOLGENDE SPONSORS: Fortis Van Wijnen Bouw HB Trading Trucks bv Schot's Groep Eetcafé Centraal De Witt Industrial Sensors Jager Bokdam de Visser notarissen Procar Hoveniersbedrijf Boshuizen Brink Krijne Kantoorinstallaties Homan Beveiliging Restaurant Greenfields Taxi Klomp Stalenhoef Belettering Reclame Enjoy Saiiing Reclamebureau Sandra Jelly Woonpassage Soest Voordeelkeukens - Pronto wonen Middelman wonen Stam Renault Kareisen Bandenservice Jan de Jong BMW Gant Kleding Mc Gregor Shop Baarn Coronel Kartcentrum Huizen Ski-centrum Soesterberg Van de Grift Bouwbedrijf ETB Binnen en Buiten Record WPT De Narre Knollen Soest Drukkerij Bakker Baarn Dijn Diezijn Bloemdecoraties Van Hal Telecom mBir*—"** 1AGM"U|JD I aam Komende zaterdag (1 mei) gaan aan de Koninginnelaan 42 A de deuren open van 'Body ^'erfection', de nieuwe Slank Fit-studio van Linda Reijinga. jVan 10:00 tot 16:00 uur is er een open huis, waar iedereen 'Body Perfection' is niet alleen een 'laanwinst voor de Koninginnelaan, •maar vooral ook een uitkomst voor ■alle mensen die 'lekker in hun vel' len zitten maar eventueel ook een paar pondjes (of meer) ïen afvallen. De studio beschikt >r over zeer eigentijdse mo gelijkheden, zoals de Vacu Steps (nieuw in Soest!), waarin men fan tastische resultaten kan boeken met afslanken. De klant neemt plaats in een soort grote kast (een yacuümbak) waarin met name de doorbloeding en de vetverbranding van benen, buik en billen - voor vrouwen dikwijls de moeilijkste plaatsen om wat gewicht kwijt te raken - wordt gestimuleerd. Deze behandeling wordt eventueel ge combineerd met speciale voedings supplementen in de vorm van sha- kes en drankjes. Linda beschikt ook over 'Gontro2l'-meting, een methode Waarbij het exacte omslagpunt wordt gezocht waarop in de spie ren verzuring optreedt. De training op de crosstrainers en fietsen wordt dan verder ingesteld op het bijbehorende hartslag-tempo, dat voor elke klant weer individueel bepaald wordt en ook afhangt van het doel van de training: conditie- Verbetering (spieropbouw) of vet verbranding. Ook bij 'Body Per fection': de nieuwste powerplates - zeg maar 'trilapparaten' - van Next Generation, en het Weight Control Plan, o.a. bekend van het tv-programma 'Make Me Beauti- ful', waarin trainingen op de po- werplate en de cardio-apparatuur wordt gecombineerd met voe dingssupplementen (tabletten), die ook bij 'Body Perfection' verkrijg- baar zijn. Gezellige sfeer Na de trainingen staat er altijd een kopje koffie of thee klaar. De zaak beschikt over een gezellige bar en een knus zitje en de inrichting ademt een ontspannen sfeer. Na de behandeling kunnen de klanten eventueel nog even 'uitblazen' on der het genot van een sport- of energiedrankje. In het souterrain bevindt zich de kleedruimte en heeft Linda ook haar kantoortje. Linda - geboren Amsterdamse maar al sinds de jaren tachtig wo nend in Soest -draait de slank fit-studio in principe alleen, maar als het nodig is verlenen ook haar dochter Tamara en haar vriendin Ingrid Kriek hand- en spandien sten. Ze hebben onlangs met z'n drieën de noodzakelijke vooroplei dingen gevolgd en beschikken dus allemaal over de vereiste deskun digheid. Een van de voordelen van de relatief beperkte opzet van de studio, zeker in vergelijking met de meeste sportscholen, is dat Linda iedereen persoonlijke aandacht kan schenken. 'Ik ben er altijd zelf bij.' Ook voor heren 'Body Perfection' richt zich voor namelijk op de dames, maar ook de heren van 50+ zijn er welkom. De Soester Couranti zoekt met spoed Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. 1 mei OPEN DAG -1 mei OPEN DAG van 10.00- 16.00uur - Vacustep "de vetverbranding voor BBB" - Power Plate "NEXT GENERATION" - Con2trol meting - Perfection Line - Cardio L^Qkt - Training op afspraak '%7 Koninginnelaan 42a, Tel. 035 - 5881225 1 mei OPEN DAG -1 mei OPEN DAG van 10.00-16.™ uur Ferag verpakkingstechniek BV aan de Nieuwegracht is ge noodzaakt haar deuren te slui ten. Hierdoor komen naar alle waarschijnlijkheid de in totaal 39 werknemers na de zomer op straat te staan. Het bedrijf dat verpakkingsmachi nes voor grafische bedrijven fabri ceert is al enkele jaren verliesge vend. Voor het moederbedrijf in Zwitserland, Ferag AG, was het onmogelijk om de huidige fabriek te behouden. Het gaat slecht met de grafische industrie en om toch een goede concurrentiepositie te behouden moesten zij enkele maatregelen nemen. Zij besloten om de productstrategie te verande ren, dit had tot gevolg dat het dé productie van grafische machines in Soest moest staken. Hans Schimmel van Ferag in Soest vertelt dat dé medewerkers teleur gesteld zijn, vooral ook omdat het bedrijf z\ meer dan vijftig jaar be staat. In 1988 is het overgenomen door het Zwitserse bedrijf. 'Dat is alweer 17 jaar geleden', aldus Schimmel. 'In 2000 moest het be drijf ook al afslanken, nu is het echt voorbij.' Over de gevolgen voor de werknemers kan hij nog niet veel vertellen. Eerst moet er worden overlegd met de sociale partners. Het bedrijf probeert er nu alles aan te doen om de nade lige gevolgen voor het personeel zo veel mogelijk te beperken. Ferag AG verklaart dat het geen eenvoudig besluit was om de deu ren van het verpakkingsbedrijf te sluiten. Toekomstige uitdagingen, marktomstandigheden en concur- rentieoverwegingen hebben echter de doorslag gegeven. De bedrijfs sluiting wordt door het moederbe drijf gezien als een noodzakelijke stap om te kunnen blijven voldoen aan de kwaliteit^de prijsstelling en service die door de huidige markt wordt verwacht. Linda Reijinga van Body Perfec tion, met haar dochter Tamara (r.) voor de nieuwe studio. Foto: Soester Courant Voor hen houdt Linda speciaal de woensdagmiddag en de vrijdag middag, van 14:00 tot 16:00 uur, vrij. Daarbuiten is het echter ge heel 'Ladies Only'. De meeste da mes houden er immers niet zo van om 'bekeken' te worden, zoals dat in sportscholen vaak het geval is. Linda werkt in 'Body Perfection' uitsluitend op afspraak (88 5881225) en de studio is geopend op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8:30 tot 12:00 en van 14:00 tot 21:00 uur; op woensdag van 8:30 tot 18:00 uur; op zaterdag van 9:30 tot 14:30 ESSA, het Eerste Soester Schilders Atelier, is een kunstschildersgroep met zowel beginners als gevorder den die op een eigenwijze en in een eigen atelier schilderijen ma ken, onder enthousiaste begelei ding van een schilderes. De groep schildert in het oude clubhuis van LTC Soest, Schrikslaan 1, en werkt met acrylverf. Ieder werkt op zijn eigen niveau, al dan niet naar op drachten of zelf meegebrachte voorbeelden. Wie geïnteresseerd is moet beslist eens langsgaan bij de ESSA-kraam tijdens de kunstmarkt van het Cul tuurfestival op 8 mei a.s. Daar is het werk van de cursisten te bekij ken. Wie zich wil opgeven voor het nieuwe seizoen kan daar een aan meldingsformulier invullen. Zie ook: www.galerie-netty.nl. i 'De actuele betekenis van de Kat haren' is het motto van een oriën tatiemiddag die de Internationale School van het Gouden Rozen kruis houdt op zondagmiddag 2 mei in de tempel te Hilversum, Koninginneweg 41. Deze open middag begint om 14:00 uur en omvat beknopte lezingen, licht beelden en muziek. De toegang is vrij. Katharen waren gnostici die in de elfde en twaalfde eeuw met hun ideeën en hun puur christelijke le venspraktijk grote invloed hebben gehad op de ontwikkeling van de Europese cultuur. Ze werden ech ter bloedig vervolgd. Mede daar door is hun betekenis in de gang bare geschiedschrijving eeuwen lang onderbelicht gebleven. Daar lijkt nu een kentering in te komen. Uit een steeds toenemen de reeks van studies en publicaties blijkt een sterk herlevende belang stelling voor geschiedenis, religie en leefwijze van de katharen. Ook Internet biedt een niet aflatende stroom aan nieuwe informatie. Bovendien gaan er jaarlijks dui zenden toeristen naar de grotten en de ruïnes van kastelen in Zuid- Frankrijk die een rol hebben ge speeld in de geschiedenis van de katharen. Tijdens twee korte lezingen zullen de sprekers ingaan op de beteke nis van de katharen voor het spi rituele leven van nu. Er is uitvoe rig aandacht voor de verbindings lijnen tussen de Katharen en de moderne Rozenkruisers. Hier wordt een koppeling gemaakt met het op 16 maart verschenen nieuw ste boek over de katharen van Antonin Gadal, met de titel 'De triomf van de universele gnosis'. Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Cou rant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kantoor bellen (S 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Katharen/cruis, zoals hier en daar nog aangetroffen in de Pyreneeën. Radio Soest zal aanstaande zondag om 18:00 uur een toespraak uit zenden met als thema: 'Vrees voor de toekomst overwinnen'. Gast spreker A. van Haagen van de Je hova's Getuigen gemeente Utrecht, is voor deze uitzending uitgeno digd. Velen zijn bang voor wat de toe komst gaat brengen. Wordt de aar- de vernietigd? Hoe zal dat dan gebeuren? De Bijbel voorziet in bevrijding van zulke ziekelijke ang sten, hij geeft ons de verzekering dat 'de aarde zelfs tot onbepaalde tijd staat' (Prediker 1:4). Verder komt de vraag aan de orde hoe het mogelijk is om in een paradijs op aarde te leven. Geschiedenis en achtergronden van de katharen staan centraal tij dens een viertal tweewekelijkse bijeenkomsten die de Internationa le School van het Gouden Rozen kruis vanaf dinsdag 11 mei gelijk tijdig organiseert in Hilversum, Koninginneweg 41, en in 'dé Amershof', Snouckaertlaan 11 te Amersfoort. De drie andere bij eenkomsten worden gehouden op dinsdag 25 mei en op 8 en 22 juni, steeds van 20:00 tot 22:00 uur, en eveneens op beide locaties. 'De religie van de ware liefde'. Zo wordt het katharisme - dat in de elfde en twaalfde eeuw grote in vloed had op de spirituele ontwik kelingen in Europa - in veel stu dies en boeken vaak genoemd. Toch werden de Katharen bloedig en gewelddadig bestreden door hen die beweerden te handelen uit naam van Christus. De bijeenkom sten en teksten proberen een ant woord te geven op vragen als: Waarom is deze religie van liefde, verdraagzaamheid en verzoening als ketterij afgedaan en stelselma tig vernietigd? Hoe is de sterk her levende belangstelling voor de Katharen te verklaren? Hoe kan het erfgoed van de Katharen voor de deelnemers in hun huidige si tuatie van betekenis zijn? Ter illustratie krijgen de deelne mers ook de beschikking over een van de weinige oorspronkelijk ka- thaarse verhandelingen die in het Nederlands beschikbaar zijn: 'Het Kathaarse Ritueel van Dublin' (12 pagina's). De cyclus vergt geen speciale voorkennis. Men kan zich aanmelden via 88 (035) 6916486, per e-mail: info@rozenkruis.nl, of tijdens de eerste avond. Voor alle basisschoolkinderen uit Soest en omgeving is er in de mei vakantie weer bijbelvakantieweek. Van woensdag 5 mei t/m vrijdag 7 mei kunnen zij 's morgens tussen 10 en 12 uur komen knutselen, zingen en luisteren naar een ver haal. Dit keer is het thema: 'Bouw je mee!' God bouwt in de hemel en op de aarde aan Zijn Konink rijk. En wij mogen daaraan mee bouwen. En mooi dat het wordt! Op de laatste ochtend vanaf kwart voor twaalf kunnen de familiele den van de kinderen komen kijken en luisteren naar de resultaten. De gereformeerde kerk (vrijgemaakt) organiseert deze bijbelvakantie week in haar gebouw 'Schuilplaats' aan de Parallelweg 1 in Soest. Deelname is gratis. Informatie: 88 6012549 of 6026453. Deze zomer wordt in De Bere klauw weer een aantal driedaagse zomerworkshops gegeven, zowel binnen als buiten in de tuin. Zo is er de cursus intuïtief schilderen en uiten in beweging o.l.v. Mary Zit man. Als thema heeft zij gekozen: onthaasten, los van alles wat moet en genieten in het hier en nu. Mary is spiritueel kunstzinnig therapeu te en gespecialiseerd in het lezen van kleuren en vormen. Zij weet vanuit haar achtergrond de ge maakte werken op boeiende wijze te interpreteren. Deze cursus is op 18, 19 en 20 augustus, 10:00- 15:00 uur. Informatie: Mary Zit man, 88 6032716. Kunstzinnig therapeute Marianne Kluit begeleidt de cursus in beeld houwen in speksteen, serpentijn en albast. Zij is er op 29 en 30 juni en 1 juli en op 24, 25 en 26 augustus. De mogelijkheid bestaat om bij Marianne een dag te volgen, maar de voorkeur gaat uit naar een vol ledige driedaagse workshop. Men kan haar bellen voor informatie op werkdagen, 19:00-20:00 uur, 88 6216607. In de workshop schilderen bij Mie- ke Fielmich wordt gewerkt met mineralen en plantenverf naar aan leiding van het thema: 'Leer me de taal der kleuren kennen'. De data zijn: 7, 8, 9 juli, 9:30-15:30 uur. Op 20, 21 en 22 juli is er een drie daagse schilderworkshop o.l.v. Mijntje de Jong, 10:00-16:00 uur. Het thema is: 'Kleurenpracht'. Op de eerste dag gaat zij in op de wer king van de kleuren op de ziel, de tweede dag het ervaren van groei kracht en de derde dag het uitbeel den van een getrokken kaart. Dit wordt allemaal weergegeven op aquarelpapier. Op 14 juli geeft Mijntje de Jong een schildercursus van één dag met hetzelfde thema: kleurenpracht. Al deze workshops staan garant voor drie dagen bezig zijn in een prettige ambiance, alles incl. kof fie/thee en een lichte lunch. Opga ve en verdere informatie: De Be reklauw, mevr. W. Hakvoort. Steenhoffstraat 63, 88 6019176; openingstijden winkel: dinsdag t/ m vrijdag 10:00-12:00 en 14:00- 17:00 uur; zaterdag d* hele dag. Woningbouwcorporatie Por taal realiseert in samenwerking met bouwbedrijf Van de Grift de laatste fase van het nieuw- bouwplan De Boerenstreek. Het gaat om 24 koopwoningen bestaande uit 8 begane grond appartementen en 16 fraaie maisonnettes, verdeeld over twee bouwblokken. De gemeente Soest hanteert voor de koopwoningen toewijzingsnor men waardoor Soester ingezetenen tot 8 mei 2004 de voorkeur genie ten bij de verkoop van deze wonin gen. Via Schoeman Makelaars aan de Middelwijkstraat 54 tel. 035- 6036282 kan men verdere infor matie en verkoopdocumentatie opvragen. De appartementen op de begane grond hebben een ruime tuin. De op de verdieping gelegen maison nettes beschikken over twee woon lagen en hebben een fraai balkon. Hierdoor zijn aantrekkelijke ver koopprijzen vrij op naam te reali seren vanaf 165.000,00. Deze woonvorm is reeds eerder gereali seerd aan het Boekweitland en de Uirfstreek in Soest. In dit project worden ook 45 huur woningen gebouwd, eveneens par terre-appartementen en maisonne ttes die zijn verdeeld over drie bouwblokken. Deze worden in een later stadium op gebruikelijke wij ze aangeboden. www.rabobankonline.com Ray-Ban is de legende onder de zonnebrillen. Ontstaan in Amerika in begin jaren '30 en het meest bekend van de pilotenbril, de zogenaamde Aviator. In Hollywood hebben vele grote namen Ray-Ban zonnebrillen gedra gen in hun films. De bekendste zijn Men in Black, The Blues Brothers, Pearl Harbor en Charlie's Angels. Ray-Ban is in het verleden altijd het zonnebrillenmerk geweest en zal dat in de toekomst ook zeker blijven. Een Ray-Ban zon nebril staat namelijk voor tijdloos en authentiek design. De monturen hebben allemaal een grote historie en bij elk ontwerp is rekening gehouden met een grote verscheidenheid aan licht omstandigheden. Ze bieden te allen tijde draagcomfort en een goede pasvorm. De collectie Ray-Ban bij Hulleman Optiek is zeer breed en biedt, naast kunststof en metalen monturen, ook hoogwaardige titanium modellen. Hoewel de modellen van Ray-Ban vasthouden aan hun sterke vormgeving, biedt de collectie Ray-Ban tegenwoordig ook mo dellen met gekleurde veren en glazen. Van felle tinten tot mooie in kleur verlopende glazen (dégradé), alle trends zijn ook bij Ray-Ban terug te vinden. Zo is er dit jaar een aantal zeer mo dieuze kunststof damesmonturen in de collectie opgenomen. In mooie bruin- en zwarttinten, maar ook in aparte gemarmerde kleuren. Een Ray-Ban zonnebril biedt superieure kwaliteit. Veel glazen van Ray-Ban zijn gemaakt van optisch zuiver glas, dat vele be langrijke voordelen biedt. Uiteraard bieden alle glazen 100% UV-bescherming en zijn ze kras- en breukbestendig. Doordat de glaze^MÉMtafltegapci<Ü£-ziin geschuurd en gepolijst bieden ze super Kom d^ Grothes* Inaast armoede^ en een iekomst, toch ook veel en zorgeloosheid. De i figuur van de compo- :h goed aan bij het vrij- taan, terwijl warme gezellig verkeer en fische' bewondering el vielen en zijn leven l was met afwisselende naast componeren ren en vriendenpartij- owel druk gepraat als d waarbij de steeds be- ►chubert voor de dans- ;de. Tijdens deze gezel- i werden de glazen ge- oot men van de prach- van Schubert en ande sten uit zijn tijd. Een lubertiade was in die k. een heerlijk avondje |ordt het een heerlijk Beide stichtingen zijn al est actief met de orga- kamermuziekconcerten ag Muziekkring Eem- in de proefkelder in 5 en sinds een aantal ja- Hilton Royal Pare Ho- L.tduinen. De Muziek- _and stelt zich ten doel voor haar 300 leden klassieke con certen te organiseren van hoog ni veau in een gezellige atmosfeer, waarbij er na afloop gelegenheid is de musici en elkaar onder het ge not van een drankje te ontmoeten. Speciaal voor de aanwezigen wordt na afloop een 'Concertbuf fet' geserveerd. Het streven van de Muziekkring is er tevens op gericht jonge getalenteerde musici de ge legenheid te bieden podiumerva ring op te doen. De Stichting Cenakel Cultuur is sinds 2000 organisator van kamer concerten in het voormalig kloos ter Cenakel in Soesterberg. De ka pel van het klooster is na een reeks ingrijpende maatregelen veranderd in een intieme concertzaal die door zowel musici als bezoekers ge roemd wordt om zijn uitstekende akoestiek. In de afgelopen jaren vonden optredens van tal van na tionaal en internationaal bekende musici in het Cenakel plaats. Op zaterdag 8 mei presenteren beide organisatoren zich in de raadzaal van het gemeentehuis Soest met een concert dat begint om 15:45 uur. Uiteraard is de toe gang gratis. Gezien de te verwach ten grote belangstelling is het raad zaam ruim op tijd aanwezig te zijn.

Soester Courant | 2004 | | pagina 13