rAAL (en bris Korsmit legde musici an Soester Orkest vast Soester Schubertiade 2004 'Cabaret kun je leren' arttóhocK I i CULTUUR WELZIJN! ■>r Koninginnedagconcert bij Muziekkring Eemland 'Italiaanse' dubbel-expo ii Galerie Wind bij 54.95 47.95 VOENSDAG 28 APRIL 2004 SOESTER COURANT RN b. |to Artishock van 1 t/m 21 mei PAGINA 15 Veerkamp al 50 jaar uw linnenspecialist,. Keukenset Elias Buxus Theedoek GRATIS In Hilton Royal Parc-hotel m Jeu de Boules organiseert open dag Schilderijen van Baldin en Sistilli Film: Disney's 'Brother Bear' Opslag Voor Cacao: 'Ik wil jou' 'Pelle Past Op' Cursisten Idea overtuigen publiek Byzantijns Kleinkoor in MMC Elisabeth De Klarinet Moederdagbingo Workshops Veerkamp al 50 jaar uw beddenspecialist.., Matras Cinquento Pocketveer 90/200 2e matras 50% korting Veerkamp al 50 jaar uw textielspecialist.... Felgekleurde badjassen €5195 Jazz: Thomas Winther Andersen Line Up 'My Life without Me' Schitterend concert in raadzaal ilenhoef Belettering pad 84 Soest 035 - 58 80 425 •nhoef.net www.stalenhoef.net -D - TOUCHE - AUPING :ast met klep en 1 kast leel van een uitgebreid u graag naar de vele -(na 31 mei 3.642,-) iib leder als afgebeeld. (na 31 mei 875,-) ïbeeld, 4 metalen lasveer. lei 2.050,-) Veerttamp rood, blauw of geel Keukendoek 6,50 (t.w.v. 4,50) Laanstraat 91 - BAARN Tel. (035)5413521 E-mail: veerkamp@xs4all.nl De grote zaal van Artishock biedt de eerste drie weken van mei plaats aan werk van de Soester beeldend kunstenaar Chris Korsmit, die voor zijn ex positie een origineel en uitge- 1 sproken Soester Onderwerp i koos. Om de musici te vereeu- I wigen woonde de tekenaar/ schilder gedurende de afgelo- pen twee jaar een groot aantal repetities van de Soester Or kest Vereniging bij. Op de tentoonstelling kunnen zij, hun familie en bekenden en verder iedereen uit Soest of van elders het resultaat bewonderen. De opening van de expositie zal op zaterdag 1 mei om 20:00 uur worden verricht door burgemeester Janssen en worden opgeluisterd met een kort optreden door een ensemble uit het orkest. Chris Korsmit volgde in de zeven tiger jaren tekenlessen bij Rob Ver- bunt (portretschilder), Feitz de Bruin (docent aan de St. Joost- academie te Breda) en Jaap Lies- ker (docent aan de academie te Tilburg). In deze lessen stonden portret en model centraal. Daar naast verkende hij zelfstandig het tekenen van dieren, landschap en stilleven. Na zijn verhuizing van Brabant naar Soest (1985) be kwaamde Korsmit zich aan de Gooische Academie in verschillen de schildertechnieken. Hij werkt nagenoeg uitsluitend naar directe waarneming en laat zich leiden door de uitstraling van de gepor tretteerde of het onderwerp. Hij is een van de weinigen die nog teke nen naar 'levend model'. In zijn figuurstudies en groepspor tretten streeft hij naar herhaling en afwisseling van lijnen, vormen, to nen en kleuren. Tijdens een groot aantal repetities vereeuwigde Korsmit de afgelopen twee jaar de musici van de Soester Orkest Ver eniging. Als gevolg van de schaar se tijd, ruimte en belichting bij het repeteren werd hij beperkt in de keuze van zijn technieken. De meeste tekeningen zijn uitgevoerd in grafiet, maar er zijn ook enkele gewassen pentekeningen en pastel tekeningetjes. Naast individuele musici zijn kleinere en grotere groepen musicerende orkestleden Chris Korsmit exposeerde eerder in Oisterwijk, Laren (NH), Zeist, Haarlem en Oranjestad (Aruba). Hij is getrouwd met de schilder/ beeldhouwer Hiske Korsmit- Ypma. De opening wordt - zoals altijd vanaf circa 20:30 uur - ge combineerd met Artishocks Jazz club, waarin het huisensemble Perron 5B optreedt. De expositie loopt tot en met 21 mei en is op dinsdag-, woensdag en vrijdagochtend tussen 10:00 uur en 12:00 uur opengesteld, als mede op de filmavonden (maan dagavond van 21:30 uur tot 22:30 uur). Iedereen is welkom; de toe- Chris Korsmit, tekenend tijdens een van de repetities van het Soes ter Orkest. gang is gratis. (Nadere informatie: Semmy Prinsen, huismeester 88 6019577.) Soester Orkest De Soester Orkest Vereniging is een amateur-symfonieorkest opge richt in 1971. Al meer dan dertig jaar geeft het twee keer per jaar een uitvoering in de Petrus en Pau- luskerk in Soest. Het orkest bestaat uit ongeveer 22 leden en wordt gedirigeerd door Stephan Pas. Het repertoire is voornamelijk klassiek en voor elk concert wordt een so list aangetrokken. Beroemde solis ten zoals Theo Olof, Jaap van Zweden, Wibi Soeijadi en vele anderen hebben met de Soester Orkest Vereniging gespeeld. De repetities vinden wekelijks op de maandagavond plaats. Het is een echt Soester orkest, hoewel er ook mensen van buiten Soest lid zijn. Op vrijdag 14 mei a.s. geeft het orkest weer een concert in de Pet rus en Pauluskerk. Op het pro gramma staan composities van ei gen bodem met namen als Andriessen, Pijper, Kox en Bonsel. Aanvang 20:15 uur. Toegangs kaarten zijn verkrijgbaar aan de ingang van de kerk. Een van de tekeningen die op de expositie te zien zijn. Jeu de Boules vereniging 'De Gemshoorn' organiseert aanstaan de zaterdag in het kader van het 975-jarig bestaan van Soest een open huis. Iedereen wordt uitgeno digd voor een kennismaking met het spel 'jeu de boules'. Bij binnenkomst is er een gratis consumptie te verkrijgen en wordt er een uitleg gegeven over het spel. Daarna is er natuurlijk de moge lijkheid om een balletje te gooien op de baan. Gasten hoeven geen speelballen mee te nemen, want de vereniging heeft er genoeg be schikbaar gesteld. Er wordt zelfs een mooie set oefenballen in etui verloot onder de aanwezigen. Verder wordt er nog een demon stratie gegeven door zilveren me daillewinnares van het ek-schieten, Karin Zantingh. De kampioene, met als bijnaam Ka-Boem, laat zien dat ze die bijnaam niet voor niets heeft gekregen. 'De Gemshoorn', bevindt zich op het sportterrein aan de Henriette Blaekweg. De vereniging verwel komt iedereen vanaf één uur in de kantine. Op Koninginnedag, vrijdag 3U april, treden enkele jonge, veel belovende musici op bij de Mu ziekkring Eemland. De uitvoe ring vindt - speciaal voor Ko ninginnedag - plaats in de Beatrixconcertzaal van het Hil ton Royal Pare Hotel in Soest- duinen. Via de Stichting 'Jeugd Concert eert' heeft de Muziekkring een viertal jonge laureaten weten te contracteren die in het Hilton Ho tel hun opwachting zullen maken. De volgende musici zullen werken van onder andere Grovlez, Martin, Beethoven, Fauré, Bartók en Saint-Saens ten gehore brengen. Marije Clemens, hobo (1985), stu deert bij Pauline Oostenrijk aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Zij heeft verscheidene prijzen behaald bij concoursen, zoals het Dubbelriet Concours, het SJMN en het Prinses Christina Concours. Hilde Stolker, piano (1983), is leerlinge van Martijn van den Hoek aan het Utrechts Conserva torium. Zij begeleidt koren en so listen, waarvoor zij twee keer de eerste prijs won op het Nationaal Muziekconcours en tevens de eer ste prijs op het Petrof Piano Fes tival. Sebastiaan van Halsema, cello (1985), studeert bij Maarten Mos- tert en volgt lessen bij Dmitri Fer- schtman. In 2003 won hij de twee de prijs tijdens het Prinses Chris tina Concours, de Mercurius Pu blieksprijs, de New York Recital Award en de Maatschappij tot Be vordering van de Toonkunst Prijs. Arina Aartsen, piano, geboren in Kiev, studeerde cum laude af aan het P.I. Tchaikovski Staatsconser- vatorium in Kiev. In 1999 kwam zij naar Nederland en sloot haar stu die af aan het Sweelinck conserva torium met de 'Aantekening Ka mermuziek'. Zij heeft deelgeno^ Wïlaertstraat49 3766 CP SOEST Donderdag 6 mei Tegen de schitterende achtergrond van de natuur van Noord-Ameri- ka vertelt de film het verhaal van de jonge indiaan Kenai, wiens le ven een onverwachte wending neemt wanneer de Grote Geesten hem veranderen in het dier waar hij de grootste hekel aan heeft: een beer. Leeftijd: 6+. Duur: 87 minuten. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 4,50. Woensdag 12 mei Een levensechte vrolijke caravan met een bloembak voor de deur en een schemerlamp op de piano: oer-Hollandse knusse gezelligheid! Beer en Tijger, Tijger en Beer. Onafscheidelijke vrienden, samen doen ze alles. Maar is dat eigenlijk wel zo? Door een danswedstrijd, een onverwachte zere voet en een gemene Zuster Zus ontwikkelt zich een spannend verhaal waarin de vriendschap op de proef wordt gesteld en de kinderen participe ren. Een humoristische voorstel ling met een helder verhaal en een serieus thema: vriendschap. Leeftijd: 4+, Duur: 50 minuten. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 4,50. Woensdag 19 mei Cassiopeia: Pelle wil graag een grote trol zijn. Dat kan hij laten zien als hij op zijn zusje moet passen omdat moeder alleen weg moet. Oppassen en je volwassen gedragen is moeilijker dan Pelle denkt. Zeker als je zusje niet luistert en Pelle's beste vriend komt vragen of hij mee gaat voet ballen. (Poppentheater.) Leeftijd: 4+. Duur: 55 minuten. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 4,50. Kaarten reserveren bij de theaterkassa: 38 609 58 29, dinsdag t/m vrijdag 11:00-17:30 uur en een uur voor aan vang van de voorstelling. Op maandag zijn de theaterkassa, receptie en bibli otheek gesloten. De presentatie van de cursus Cabaret/Stand-up-comedy op woensdagavond 21 april in het theater van Idea (voorheen Brede Bibliotheek) was een groot succes voor zowel cursis ten als publiek. Volgens Cees van der Burght, do cent van deze cursus bij Idea, was het oorspronkelijk de bedoeling om een impressie te geven voor intimi van wat zoal geleerd was in de 20 lessen. Het werd echter een complete voorstelling van bijna een uur, met daarin hilarische mo nologen en prachtige liedjes die lach en ontroering opriepen. De groteske geboorte van de mis lukte manager van Johannes Leerink en het daaropvolgende ontroerende lied 'Moedergevoel' van Sandra de Haas (begeleid door Martijn Smits aan de piano) deden niet vermoeden, dat het hier om amateurs ging die nog nooit op een toneel hadden gestaan. Het hilarische stuk 'Miss Sporty verkie zing 2004' van Mariëlle Scharren- burg-Boersen was de uitsmijter. De avond werd vakkundig aan el kaar gepraat door cursiste en gast vrouw Ria van Egdom. Wat vooral indruk maakte was de grote mentale overtuigingskracht en de ontspannen manier waarop de cursisten zich op het podium manifesteerden. 'We hebben echt heel veel geleerd in deze korte tijd,' aldus Johannes Leerink na afloop. Idea is dit seizoen gestart met deze 'Miss Sporty 2004'. cursus. 'Een hele goeie investering in mezelf', aldus Sandra tijdens haar act over het ouderschap. 'Volgend seizoen weer!' Enige domper was dat Klaas van 't Klooster nog in Londen zat (echt waar) en het publiek de grappen over zijn ondragelijk lijdende goudvissen heeft moeten missen. Cabaret maken kun je dus leren. Dat stond als een paal boven wa ter deze avond. 'Ik denk dat ik volgend seizoen ook mee ga doen,' denkt u wellicht. Dat kan! En wel op de woensdagavond. Voor infor matie: Idea kunstencentrum, thea ter en bibliotheek; tel. (035) 6095829. Van 22 april t/m 31 mei toont Galerie Lydie Wind in Soest werk van Baldin (Koerdistan 1954) en Sistilli (Italië 1950). Beide kunstenaars schilderen met olieverf op doek. Beide kunnen als 'Italiaanse' kunste naars worden beschouwd. De inmiddels stevig in de Neder landse kunstenaarswereld gewor telde schilder Baldin komt oor spronkelijk uit de voormalige repu bliek Koerdistan. Zijn wieg stond aan de voet van de berg Ararat, in Transkaukasië, dat nu deel uit maakt van het grondgebied van Irak. Zijn tweede moederland is Italië, waar hij van 1974 tot 1990 in Rome, Florence en Bologna woonde en exposeerde. Baldin houdt van bouwen, van construe ren en van sobere, maar sterke ar chitectuur, zoals Berlage en Riet veld die ontwierpen. De basis werd uiteraard gelegd bij de Babyloni sche stedencultuur, waarmee hij het eerst in aanraking kwam en waardoor hij zich nog steeds laat inspireren. In zijn denkbeeldige steden en landschappen tovert hij in sterke kleuren sprookjesachtige omgevingen op het doek. Soms wordt vrijwel onbewust een maan sikkel - als oosters sfeerelement - toegevoegd. Sistilli —Sistilli heeft zijn jeugd doorge bracht in zijn geboortestreek Le Marche, Italië. Na zijn middelbare schoolopleiding en specialisatie in bouwkunde en architectuur kwam hij bij toeval in Nederland terecht. Het Soester Byzantijns Kleinkoor onder leiding van dirigent Frans Wertwijn heeft in het verleden al verschillende malen medewerking verleend aan een oecumenische kerkdienst in de kerkzaal van Meander Medisch Centrum-loca tie Baarn. Op 28 september 2003 werd daar voor het laatst zo'n kerkdienst gehouden en nu het Baarnse ziekenhuis in de weekends is gesloten, zijn er dus ook geen diensten meer. Vanzelfsprekend is er nog wél pastorale begeleiding en voorzover het om een kerkdienst gaat, vinden deze plaats in de royale aula van Meander Medisch Centrum, locatie St. Elisabeth zie kenhuis te Amersfoort. Zo zal het Soester Byzantijns Kleinkoor op zondag 2 mei voor het eerst op deze locatie medewer king verlenen aan een oecumeni sche kerkdienst met het zingen van kerkslavisch-byzantijnse muziek uit de liturgische traditie van de Russisch-Orthodoxe Kerk. Het ensemble zingt o.a. composities van Bortniansky, Kedrov en tradi tionele hymnen uit de Russische liturgie. De dienst begint om 10:00 uur en is uiteraard ook voor men sen van buiten het ziekenhuis toe gankelijk. De voorganger is ds. L. van den Berg, verbonden aan het pastoraat van Meander Medisch Centrum. Klarinet 39, tel. 6023139 Voor 55-plussers wordt vrijdag 7 mei een moederdagbingo gehou den in ontmoetingscentrum De Klarinet. Vanaf 14:00 uur worden er acht ronden gespeeld. Een speelkaart kost 3,00 en voor alle deelnemers is er een kop koffie of thee. De werkgroep De Klarinet staat garant voor de organisatie en houdt tussendoor een verloting. vmw.rabobankonline.com men aan verscheidene concoursen en een internationale carrière op gebouwd. Arina is verbonden als correpetitor aan het Sweelinck Conservatorium en geeft privé-les- sen in haar pianostudio 'Legato'. De Stichting Muziekkring Eem land hoopt dat veel belangstellen den uit Soest en omgeving in de gelegenheid zijn dit bijzondere concert bij te wonen. Kaarten kun nen vanaf heden besteld worden bij de Klassieke Vakhandel 'De Gouden Snaar', Steenhoffstraat 15, 88 6012132. De kaarten voor belangstellenden kosten 14,00 incl. een glas wijn na afloop. Vrienden van de Stich ting kunnen met voorrang reserve ren bij de bekende reserverings adressen. Doelstelling van de Stichting Mu ziekkring Eemland is om, voor haar inmiddels 300 vrienden, klas sieke muziek van niveau te bren gen, waarna er onder het genot van een drankje met elkaar en de musici kan worden nagepraat. Aan de kunstacademie van Utrecht studeerde hij af in Monu mentale Vormgeving. Nu legt hij zich hoofdzakelijk toe op schilde ren. Wat opvalt in zijn werk is de Sporen uit diepere lagen worden vrijgelegd, transpa rantie zorgt voor een doorblik en in de compositie wordt ruimte ge laten voor accenten, bijvoorbeeld goudverf, die het oog van de kij ker sturen. Zijn schilderijen geven niet in een keer alle geheimen prijs. Afhankelijk van het tijdstip van de dag kan een wisselende be lichting een totaal andere indruk bewerkstelligen. Expositie in Galerie Lydie Wind, Korte Ossendam 51, geopend don derdag, vrijdag, zaterdag en de eer ste zondag van de maand, 13:00- 17:00 uur. Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag geopend. Tijdens het Cultureel Festival op 8 mei is de galerie open vanaf 11:00 uur. Informatie: S8 5880314 BLOEI KonlnUUkt Maatschappij Afd. SOEST Groei en Bloei houdt dinsdag 11 mei een kook demonstratie. Vlierbessensi- roop, brandne telsoep, dolma's, sla met Indische kers en nog veel meer zullen wor den bereid en kunnen worden ge proefd door de toeschouwers. Hen wordt aangeraden pen en papier mee te nemen. De demonstratie is van 20:00 tot 22:00 uur. Deelna me kost 10,00. Op woensdag 12 mei volgt een workshop, waarin de deelnemers leren een betonnen trog te maken. Ze kunnen deze in hun tuin zetten en vullen met de meest uiteenlopende planten. De workshop is van 13:00 tot 17:00 uur. Deelname kost 17,50 voor leden en 20,00 voor anderen. Bij de aanmelding dient men op te ge ven of men een trog van 15x60 of een van 30x30 centimeter wil ma ken. Beide workshops vinden plaats in 't Soester Stekkie bij LTC Soest- dijk aan de Schrikslaan 1-3. In schrijven kan bij Ingrid Visser, tel. 6022358 (tussen 19:00 en 20:00 uur). Recor Bedding 475.- (beste koop 2002) Laanstraat 91 - BMRN Tel. (035)5413521 E-mail: veerkamp@xs4all.nl VserMp Varidyck, Badjas Uni van voor Vandyck, Badjas Kort van voor Vandyck, Badjas Streep van voor Laanstraat 91 - BAARN Tel. (035)5413521 E-mail: veerkamp@xs4all.nl Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 l Zondag 2 mei Muzikale inval Op zondagmiddag 2 mei is er ge legenheid om in Artishock met el kaar te musiceren. Deze middag staat niet de prestatie maar het plezier centraal. Initiatiefnemer Wink Abbink, drummer in de zes- Zondag 2 mei De in Noorwegen geboren Tho mas Winther Andersen (1969) woont sinds 1989 in Amsterdam, waar hij afstudeerde in 1993 met vervolgstudies in Den Haag en New York. Andersen tourde door Europa en de VS met verschillen de musici (zoals Lee Konitz, Jas per Blom, Chander Sardjoe en Robert Rook e.v.a.) en met zijn eigen formatie Line Up. Hoewel de leden over de wereld verspreid wonen (Amsterdam, Oslo, New York) is Line Up een van de langst en meest frequent samenspelende groepen in de hedendaagse jazz. Sinds de oprichting in 1995 heeft Line Up concerten gegeven in Eu ropa en de VS, toen nog met John Engels op drums. Met de nadruk op improvisatie, eigen stukken en arrangementen, heeft de muziek zich over de jaren ontwikkeld tot een karakteristiek geheel, met een breed en eigentijds groepsgeluid, waarin met name het spectaculair melodieus lijnenspel van tenorist Jimmy Halperin opvalt. Line Up is momenteel op tournee in Duits land, Noorwegen en Nederland Maandag 3 mei Een jonge vrouw - afkomstig uit een weinig vrolijk ouderlijk milieu, getrouwd met een wat lapzwanse- rige echtgenoot, moeder van twee dochtertjes - is ernstig ziek. Ze zal het niet lang meer maken en de film laat zien hoe zij daar mee omgaat. Ziedaar 'My Life without Me' in een notendop. Bij een film met zo'n thema en dan ook nog eens gesitueerd in een weinig flo rissante gezins-, woon- en werksi tuatie liggen de tranen met tuiten op de loer. Maar vreest niet. De sympathieke film is juist niet melodramatisch, wel ontroerend. Er spelen intense sentimenten, maar het verhaal tiger jaren, heeft onder anderen een aantal muzikanten uit die pe riode uitgenodigd om hun instru menten weer eens van zolder te halen. Ook zullen er mensen mee spelen die nog dagelijks muziek maken. Iedereen die graag mee wil doen, wil komen luisteren of oude herinneringen wil ophalen is wel kom. Het is één grote verrassing wat er allemaal gaat ontstaan. De toegang is gratis voor muzikanten en publiek. Aanvang: 13:00 uur (tot 17:30 uur). Thomas Winther Andersen. (Amsterdam en Soest), naar aan leiding van de nieuwe cd 'Out from a cool Storage'. Bezetting: Jimmy Halperin-tenor- sax; Hakon Storm-Mathisen-guit- ar; Thomas Winther Andersen- bas; Steve Altenberg-drums. Re serveren aanbevolen. Telefonisch op werkdagen tot 13:00 u, tel. 035-6019577. Meer informatie over Thomas Winther Andersen: www.twandersen.com Aanvang: 20:00 uur. Entree 10,00. wordt nooit sentimenteel. Dat komt door ingetogen regie, die voor de hand liggende clichés weet te vermijden. Monologen en voice- overs mogen dan hier en daar wat uitleggerig zijn, met al te veel na druk wijzen op het uitzichtloze bestaan van Ann, maar dat moe dige personage wordt door hoofd rolspeelster Sarah Polley ingehou den neergezet. (Spanje/Canada 2003,106 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, 88 6029367. Meer informatie op internet: artis- hock-soest.nl. Scène uit 'My Life without Me'. In Soest is een aantal organisa toren actief op het gebied van de klassieke muziek. Maande lijks worden muziekuitvoerin gen van hoog niveau gepresen teerd voor een steeds groter wordende groep muzieklief hebbers. Ter gelegenheid van het Cultuur Festival Soest heb ben twee organisatoren beslo ten de krachten te bundelen en gezamenlijk een concert in de raadzaal van het gemeentehuis te presenteren. De Stichting Muziekkring Eem land en de Stichting Cenakel Cul tuur hebben elkaar gevonden in een programma rond muziek van Franz Schubert. Aan deze Schu bertiade wordt meegewerkt door de pianisten Jean van Vugt en Wil helm Heilweg, de cellist van het Romeo Kwartet, Nander Cirkel, de sopraan Judith van Wanroij en de klarinettiste Cecile Rommen. Als de glazen tevoorschijn kwa men, wisten Franz Schuberts vak broeders en vrienden: nu zijn de meest vrolijke uren van de avond aangebroken. Een Schubertiade begon immers met een diversiteit aan kamermuziek, poëzie en zang. Vrienden zijn voor Schubert van enorm belang geweest. Zonder hen zou zijn vrijgezellenbestaan ondraaglijk eenzaam zijn geweest, daar ook zijn vader, uit boosheid omdat Franz zijn brood niet op een fatsoenlijke manier wilde ver dienen, hem jarenlang verstootte. Dat Schubert nooit trouwde kwam deels door zijn armoede, maar vooral ook door zijn diepgevoelde levensopdracht tot componeren. Zijn vrienden echter erkenden al vroeg zijn genie, boden hem war me bewondering, gezelligheid, en zonodig financiële hulp en onder dak; en dit was vaak nodig, want het beroep van componist gold in die tijd nog als een ambacht als elk ander en de inkomsten waren schaars. Door hen kende Schub- ertsjeven, naast armoede en een onzekere toekomst, toch ook veel vrolijkheid en zorgeloosheid. De romantische figuur van de compo nist paste zich goed aan bij het vrij gezellenbestaan, terwijl warme vriendschap, gezellig verkeer en 'schwarmerische' bewondering hem ten deel vielen en zijn leven druk gevuld was met afwisselende bezigheden: naast componeren ook musiceren en vriendenpartij tjes waar zowel druk gepraat als gedanst werd waarbij de steeds be reidwillige Schubert voor de dans muziek zorgde. Tijdens deze gezel lige avonden werden de glazen ge vuld en genoot men van de prach tige muziek van Schubert en ande re componisten uit zijn tijd. Een avondje Schubertiade was in die tijd dan ook een heerlijk avondje uit. Uurtje uit In Soest wordt het een heerlijk uurtje uit. Beide stichtingen zijn al jaren in Soest actief met de orga nisatie van kamermuziekconcerten De Stichting Muziekkring Eem land eerst in de proefkelder in Socsterberg en sinds een aantal ja ren in het Hilton Royal Pare Ho tel in Soestduinen. De Muziek kring Eemland stelt zich ten doel voor haar 300 leden klassieke con certen te organiseren van hoog ni veau in een gezellige atmosfeer, waarbij er na afloop gelegenheid is de musici en elkaar onder het ge not van een drankje te ontmoeten. Speciaal voor de aanwezigen wordt na afloop een 'Concertbuf fet' geserveerd. Het streven van de Muziekkring is er tevens op gericht jonge getalenteerde musici de ge legenheid te bieden podiumerva ring op te doen. De Stichting Cenakel Cultuur is sinds 2000 organisator van kamer concerten in het voormalig kloos ter Cenakel in Soesterberg. De ka pel van het klooster is na een reeks ingrijpende maatregelen veranderd in een intieme concertzaal die door zowel musici als bezoekers ge roemd wordt om zijn uitstekende akoestiek. In de afgelopen jaren vonden optredens van tal van na tionaal en internationaal bekende musici in het Cenakel plaats. Op zaterdag 8 mei presenteren beide organisatoren zich in de raadzaal van het gemeentehuis Soest met een concert dat begint om 15:45 uur. Uiteraard is de toe gang gratis. Gezien de te verwach ten grote belangstelling is het raad zaam ruim op tijd aanwezig te zijn.

Soester Courant | 2004 | | pagina 15