1 ASTE GERS per. DEZE WEEK OP RADIO SOEST SSCHIPPER concern Gevraagd SCHRAVEMADE B.V. IPRIKBORPr feugddienst: 'Communicatie' KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Concert topcellist Pieter Wispelwey in Cenakel PAGINA 22 'Oest voor de y Soest irfftiSDAG 28 APRIL 2004 SOESTER COURANT PAGINA 23 /ondag 2 mei, Open Hof: Muziek in Domkerk Dierenlief Dierenleed De loper van de week 'Waar is hun God?' 1 mei - de vijfde Hariekijndag 'Herdenkingsmoment' 4 mei in Oude Kerk Medium PASO Aangrijpend concert op 4 mei bij Radio Soest Gedichten van een vermoord volk Aandacht voor de cello Celloconcert van Katsjatoerian Radio Soest verslaat alles Gedichten van een vermoord volk Maarten Kooij wijk Boerenstreek, jrgelegenheid en al, frapopg., toilet. kelderkast en egde plavuizen- Badkamer, toilet, (el/jkheid voor estrating en ca. 15 [1999) geheel geï- omakelaars.nl EiJ tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. nierstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Op zondag 2 mei wordt om ijl);00 uur de laatste jeugd- Jienst van dit seizoen in De Open Hof gehouden, voorbe reid door jongeren van de /eugdkerk. Zij zullen, zoals ge bruikelijk, ook inhoud en vorm geven aan de viering. De band Op Pad' draagt zorg voor de 'muziek. Het thema van de dienst is: 'Com municatie'. Het aantal middelen waarmee we vandaag de dag met anderen kunnen communiceren is overweldigend: telefoon, fax, e- i, msn en sms. We hebben heel veel verschillende middelen tot onze beschikking om met elkaar te communiceren, maar lukt het ons nog wel om eikaars hart te berei ken? De bijbel vertelt hoe vanaf de to renbouw van Babel de mensen el kaar niet meer vanzelfsprekend verstaan. Dat is wel lastig maar niet onoverkomelijk. Wij mensen kunnen namelijk ook een andere taal leren. In Nederland spreken we Nederlands, maar wil dat zeg gen dat communicatie hier geen problemen oplevert? Helaas is dat niet zo: communicatie mag je niet verwarren met taal. Je kunt wel dezelfde taal spreken, maar dat wil nog niet zeggen dat je communi ceert. Natuurlijk is taal belangrijk bij het in contact treden, bij het communiceren met de ander. Maar wat te denken van gebaren taal, lichaamstaal, beeldtaal, mu ziek, dans en stilte? In de kerk speelt taal een grote rol Hét 'gesproken woord', de preek, was in de geschiedenis van de kerk Zaterdag 1 mei: twee vioolconcer ten van J.S. Bach: vioolconcert met strijkers in D-moll (BWV 1052, door Bach bewerkt uit een klavecimbelversie), en concert voor drie violen, orkest en basso continuo in D-dur (BWV 1064, eveneens een bewerking van een eerdere versie voor maar liefst drie klavecimbels), door het Barokor- kest van de Domcantorij met vioolsolisten Chris Duindam, Mirthe de Kok en Inge Laurijs- sens. Domorganist Jan Jansen di rigeert vanachter zijn klavecimbel. Vrije toegang, graag 2 na afloop. Amivedi, ©035-6015493 VERMIST Kater, rood, wit befje en voetjes, rode halsband, Kamperfoeliestraat. Pers, wit grijs, Sasha, Vredehof straat. Pers, wit zilver, geel/bruine ogen, Van Hamelstraat. GEVONDEN Kater, cypers bruin, witte bef, Prins Bernhardlaan. Kater, cypers wit, Sparrenlaan. Informatie: Lieze van de Pol, Amivedi, tel. 6015493, l.v.d.pol @hetnet.nl erg belangrijk. Maar er zijn meer mogelijkheden om 'de boodschap' te communiceren. De vraag is hoe al die verschillende mensen hun antenne hebben afgesteld om de boodschap te ontvangen. Dat kan wisselen. In de éne viering kun je geraakt worden door een gedicht, in een andere viering kan muziek inspirerend of troostend werken. Kunnen God en mens met elkaar communiceren? Heeft God een gericht? Is Hij wel iemand? Kun nen we dat op één of andere ma nier op het spoor komen? Kunnen God en mens elkaar ontmoeten? In deze jeugddienst zullen verschil lende communicatievormen in de ontmoeting met God aan de orde komen, bijvoorbeeld: bidden, stil te, schriftteksten, toneel, zingen en muziek (van blues tot rock). Ieder een is van harte welkom! Keukens, Maatwerk-kasten, Parket en Lamelplafonds Voor sfeer, ontwerp, aandacht en kwaliteit Industrieweg 12 Soest 035-6029468 www.schipper-soest.nl Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgt de volgende bezorger een bonus: Joënne Garcia -vee* f? Jgï Hsl Geloof in God is geen garantie voor een onbezorgd leven. Ook gelovigen kunnen in grote moei lijkheden ritten. Anderen kunnen dan schamperen: 'Waar is hun God? Ik zou Hem vaarwel zeggen. Mijn god doet het beter.' Dat ge beurde eeuwen geleden al door de volken rondom Israël. Over het antwoord dat Israël toen gaf, preekt ds. A.P. van Dijk uit Tiel zondagmorgen in de gereformeer de kerk (vrijgemaakt). De dienst begint om 10:00 uur. Voor de jongste kinderen is er dan crèche. In de middagdienst om 17:00 uur zal een ouderling van de gemeen te voorgaan. Het adres van de kerk is 'Schuilplaats', Parallelweg 1. Info: 6025234. Net als vorig jaar wordt op zater dag 1 mei a.s. de vijfde Harlekijn- dag gehouden in de Oude Kerk (Torenstraat 1). Tfissen 11:00 uur en 16:00 uur is iedereen welkom. Er zullen stands staan van de Her man van Veen Foundation en de Stichting Roos. Tevens exposeert Herman van Veen zijn handge schreven Artikelen van het Kind', die in de verkoop gaan. De op brengst is voor de campagne 'Af spraak is afspraak' ter ondersteu ning van het Unicef Friendship- programma, waarvan Alfred Jodo- cus Kwak de weledelgestrenge Friendship Ambassadeur/Boot- schafter is. 's Avonds is er een concert ten bate van deze campagne. Naast de naamgever van de Foundation zul len optreden Erik van der Wurff, Nard Reijnders, Edith Leerkes, Wieke Garcia, Frédérik Steen brink, Jannemien Cnossen, Vonne Reijnders, Pepijn Kooien, Lilja Hermannsdóttir en Wende Snij ders. Het concert begint om 21:00 uur. Kaarten zijn 50,00 en kun nen worden besteld bij Rudi Gagel (gagel@xs4all.nl). Overdag is de toegang gratis. Ter gelegenheid van de nationale herdenking op 4 mei verzorgt het Nederlands Motet- en Madrigaal koor een 'herdenkingsmoment' in de Oude Kerk, Torenstraat 1, waarbij werken van diverse com ponisten worden uitgevoerd. Else- lien van IJken leest 'Het lied der achttien doden' van de dichter J.R.Th. Campert. Het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor zingt enkele delen uit het Requiem van Gabriel Fauré. Het 'Pie Jesu' wordt gezongen door Berna Kousemaker (sopraan). Op het programma staan voorts werken van Joh. Christoph Bach, Georg Friedrich Handel, Henry Purcell en Felix Mendelssohn. Medewerking wordt verleend door Klaas Vellinga, cantor/organist van de Oude Kerk. Het geheel staat onder leiding van Stefan van de Wijgert. Aanvang 21:00 uur. De toegang is gratis. Bezoekers van de PASO-bijeen komst op maandag 3 mei kunnen hun naam opgeven bij Hans Strater. Dit medium uit Amster dam zal aan de hand van die naam waarnemingen verrichten. Het programma begint om 20:00 uur in het Vriendschapgebouw aan de Mezenhof, maar de deur gaat om 19:30 uur open. De entree be draagt 2,00 voor leden en 4,50 voor andere belangstellen den. Vrijdag 30 april t/m zondag 2 mei Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: ©0900-3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelij'ks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, 88033-4328500. Tandarts, vrijdag 13:00-13:30 uur: J.P. Kesler, Van Lijndenlaan 22, 886016728. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: C.J.J. Dorrestein, Ossendamweg 43, ©6017853. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ©033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen thuiszorg: 033-2994669dag en nacht bereik baar. Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur: Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, 6019633; drs. E. Klein-Benes: 6014211; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 6015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Eén van de hoogtepunten uit het concertseizoen 2003-2004 zal op zaterdag 8 mei het con cert zijn dat cellist Pieter Wis pelwey verzorgt in het Cenakel in Soesterberg. Pieter Wispelwey is een musicus die net zo thuis is op de barokcel- lo als op een modern instrument. Zijn grote stilistische kennis, rijn oorspronkelijke ideeën gecombi neerd met een fenomenale tech niek stellen hem in staat een zeer persoonlijke en opmerkelijke inter pretatie te geven van het cellore pertoire van J.S. Bach tot Elliott Carter. Wispelwey heeft inmiddels al een indrukwekkende carrière gemaakt met concerttournees en soloreci tals over de gehele wereld. Ook heeft hij een groot aantal cd's op zijn naam staan. Voor diverse daarvan ontving hij internationale onderscheidingen. Pieter Wispelwey. en de cello suites no 2 en 3 van Benjamin Britten op het program- Hij heeft zojuist een groot aantal ma staan. optredens in het buitenland achter de rug. Onder meer in Spanje, Po len en Zweden. Na het concert in het Cenakel volgen in mei nog op tredens in Duitsland waarna hij een uitgebreide tournee in de Ver enigde Staten zal maken. Deze zo mer is hij 'artist in residence' tij dens de zomerserie in het Concert gebouw in Amsterdam. In het Cenakel zal Pieter Wispel wey een solorecital geven waarin de cello suites no 2 en 3 van Bach Aanvang: 20:15 uur. Entree: 17,50/15,50. Reservering: 0346-332518 (09:00-12:00 uur) of aan de zaal. Zaterdag 1 mei Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; gemengd koor Zondag 2 mei Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor R. v.d. Vring; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 eucharistieviering (voorganger onbekend); samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; Cantate Domino Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 communieviering (parochianen); parochiekoor Samen op Weg (PKN), Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. H. Belier, Soest Samen op Weg (PKN), De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg (PKN), Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 drs. M. Koole Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk (PKN), Torenstraat 1 10:00 ds. J. de Pagter, Harderwijk Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. H. Liefting, Schoonhoven Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. S.B. van der Meulen, Papendrecht Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. A.P. van Dijk; 17:00 dienst Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dabveg 44 09:30 leesdienst; 16:00 ds. J.J. van Eckeveld (dinsdag 4 mei 19:30 ds. C. de Jongste) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 D.A.J. Vogelpoel, Soest Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 F. ter Velde; avondmaal Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Gijs Lammert van Bueren Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Taimalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 mevr. M. Elema, Hilversum Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 drs. K. Holwerda, Amsterdam Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. van der Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Vïctory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. D. Soeteman Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. L. van den Berg; Soester Byzantijns Kleinkoor Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl www.rabobankonline.com Iedere owxettdcüzfy t*t de 6u<i veen- ffuut/t *2,- fcen. De kracht van de reclame ligt in de herhaling JNLÏCfitlNGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Gelukkig herdenken we jaar lijks nog de verschrikkingen van de Tweede Wereldoorlog. Niet dat het helpt, want we gaan gewoon door met de oor log voeren en moorden. Maar toch, 4 mei staan we allemaal, bijna allemaal, even stil bij een kruis, een monument, een klok... FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. orgen Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Kees Vroon 10.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 11.00 Koninginnedag Monument in Westerbork Maarten Kooij, de Soester com ponist, klavecinist, organist en dirigent, kwam in bezit van een aantal gedichten, door Poolse jo den in Warschau geschreven tij dens de bezetting 1940-1944. Dichtungen eines ermordeten Volkes, een liederencyclus, is ge schreven door Joodse dichters tij dens de Holocaust. Veel poëzie werd in het Jiddisch geschreven. Deze Joodse poëzie heeft een heel eigen en afwijkend karakter van de gedichten uit andere lan den zoals de Sovjet-Unie en de USA uit deze periode. Drie en een half miljoen joden in Polen spraken Jiddisch. Zij leverden strijd met het heersende antise mitisme. Deze poëzie geeft het hele scala van lijden, gevoelens en hoop weer. De dichters waren arbeiders, studenten, verkopers, bakkers, gewone mensen van vlees en bloed. Deze gedichten spraken Maarten Kooij zo zeer aan dat hij er muziek bij heeft ge schreven. Zijn inspiratie haalde hij uit de Oost-Europese volks muziek die ook de Jiddische mu ziek beïnvloedde. Luister 4 mei naar dit bijzondere concert dat wordt uitgevoerd door Muriekkring De Neder landse Cantorij onder leiding van de componist Maarten Kooij. Dinsdagmiddag 14.00 uur DONDERDAG 29 APRIL KONINGINNEDAG 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Ins- ke den Duik 10.00 Cultuur in de regio Wetenswaardigheden uit musea en theaters. Redactie Ad van Wijngaarden, pre sentatie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, presen tatie Loes Moraal 16.00 De Kloof Een discussieprogramma van Radio Soest. De Kloof is een actueel begrip in Ne derland. In ministeries, ge meentehuizen en vaklitera tuur is de kloof tussen over heid en burger dagelijks aan de orde. Soest verandert, of u dat nou wilt of niet. Maar hoe en wat. Groen of rood? En wie gaat daar ei genlijk over. Verder de Stamtafel, de drie minuten van... en Peter Ensdorff met rijn politieke column. Re dactie en presentatie Wer- ner Paans en Jan Visser. Techniek Fredi Timmer 14.00 Operetteland 30 april, 4 en 5 mei Een bijzondere uitzending van Operetteland. We den ken aan 'onze' prinses Juliana en herdenken en vieren feest, 4 en 5 mei. Muziek uit musical- en ope retteland. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Van Heuvelrug tot Uiter waard Tips voor uitjes en korte va kanties. Presentatie Frans van Dusschoten en Inske den Duik 17.00 De Soester en zijn muziek Claudia de Borst ZATERDAG 1 MEI APRIL ZONDAG 2 MEI Lonneke Meijer ontvangt rij-instructrice Claudia de Borst. Zij heeft een paar- dendressuurschool aan de Wieksloterweg. Haar grote voorbeeld is Ankie van Grunsven. Daarom hangt een foto van haar idool met Bonfire in haar school. Claudia brengt haar muziek mee. Techniek Rik van Drie, redactie Ad van Wijn gaarden 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur Vrolijk en opgewekt mu ziekprogramma 13.00 'n Luisterrijk verleden Piet Ekel en Koninginnedag Speciale aflevering over de viering van Koninginnedag in de loop der jaren en wat heeft Piet Ekel verder te maken gehad met het ko ninklijk huis. Hoe ging de viering vroeger in Soest. Van aubade op de Engh tot het defile. Piet Ekel heeft zelf twee keer deelge nomen aan het defile. De aanwezigheid van Piet Ekel op het feest ter gele genheid van het huwelijk van Pieter van Vollenhoven en Prinses Margriet. Waar om draagt Prins Bernhard een anjer? Het Wilhelmus en wanneer wel en wan neer niet de vlag uit. Mu ziek, Pieter van Vollenho ven met de gevleugelde vrienden; Wim Kan - Dag Koningin, dag Prins; Jules de Corte - Koninginnedag. Presentatie Thary Schröder 14.00 De jaren 50-60 De mooiste plaatjes uit de kast van Kees Pels. Met vandaag een opname van Cliff Richard in het Duits! Presentatie Kees Pels 15.00 Soest Actueel h 16.00 Koninginnedag Vrolijk en opgewekt mu ziekprogramma 18.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 20.00 Radio M. tot zaterdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig, het favoriete programma van Kees Pels, de man van het programma De jaren 50 en 60. Presentatie en samen stelling Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassieke muziek op de zondagmiddag De cello is eigenlijk het Bas-lid van de vioolfamilie. De cello werd ontwikkeld in de 16e eeuw. In een modern orkest is de cello niet weg te denken. Elke bekende componist heeft een stuk voor de cello geschreven. Villa-Lobos schreef zelfs een stuk voor 12 cel- li. Pierre Fournier was een groot meester op de cello en van hem horen we het celloconcert in d klein van de Franse componist Edouard Lalo. Daarna het celloconcert in a klein van Camille Saint-Saens en ten slotte het Celloconcert Kol Didrei, het Adagio's nach Hebraischen Melodieën van Max Bruch. Het Orchestre Lamoureux olv Jean Martinon uit Parijs verzorgt de begeleiding. Aram Katsjatoerian was een be roemde Russische componist uit de 20e eeuw. Hij wist met zijn mu ziek de Sovjets, het Russische volk en het Westen aan zijn kant te krij gen. Hij kreeg belangrijke onder scheidingen voor o.a. rijn Ballet Ganajeh met de beroemde sabel- dans, de 2e Symfonie en de mu ziek voor film "De Slag om Sta- lingrad". Hij was een wonderlijke en blijmoedige componist met een vrijmoedige fantasie. Wij gaan luisteren naar het Cello concert, dat gespeeld wordt door Daniël Mueller-Scott en naar het Vioolconcert, dat gespeeld wordt door Arabella Steinbacher. De bei de werken worden begeleid door het City of Birmingam Symfonie Orchestra olv Sakari Oramo. Zondagmiddag 14.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje Natuur en Milieu h Op welke manier kunnen we het beste ongedierte be strijden. De slakken rijn weer heftig aanwezig en nog even en dan zie je weer spint in de beukenhaag en luis op de roos. Wat doen we daar nou aan? En kan dat dan ook met natuur vriendelijke middelen? En is dat dan niet schadelijk voor egels en vogels? Henk Bakker weet hier alles over te vertellen. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soest ge voel, de column van de Burgemeester 12.00 De Vrijwilliger Aandacht voor die grote groep mensen die uit be langstelling of liefde voor de ander hun diensten aan bieden, om niet! Presenta tie Nel Pelzer 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en gepre senteerd door Kees Vroon, techniek Elèna de Hollan der 14.00 Soest Klassiek Vandaag aandacht voor de cello. U hoort een aantal bekende celloconcerten, gespeeld door beroemde solisten. Samenstelling Jac- ques v.d. Griendt, presen tatie Inske den Duik 16.00 Musica Aeterna Presentatie Liesbeth Gan- kema, techniek Jaap Gan- kema 17.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 18.00 Kerkdienst 19.00 Religieuze Muziek 20.00 Het boek open Presentatie Herman Spoor 21.00 Radio M. tot maandag 08.00 uur MAANDAG 3 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 De Soester en zijn Muziek h Claudia de Borst Claudia heeft een eigen paardendressuurschool aan de Wieksloterweg. Zij heeft nu zestien leerlingen. Haar grote voorbeeld is Ankie van Grunsven. Presentatie Lonneke Meijer, techniek Rik van Drie, redactie Ad van Wijngaarden 11.00 De straat van... Een gesprek met zomaar een inwoner van Soest of Soesterberg in zomaar een straat in onze gemeente. Presentatie Ruud van Zomeren 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Ruud van Zo meren 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, pre sentatie Loes Moraal 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commentaar, de sport van de afgelopen weekeinde, presentatie Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur tuliwHr fhu*h Nog zes dagen Luister dinsdag om 14.00 uur naar Op muziek gezet door DINSDAG 4 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk Jan Arnold 10.00 Ontmoeting met... U kunt kennismaken met een inwoner van Soest, presentatie Ruud van Zomeren 11.00 Senioren vragen Verzoekplaten aange vraagd door bewoners van bejaarden- en verzorgings huizen in Soest en Soester berg. Samenstelling Atie Derksen, presentatie Mi- rella Wiegers 12.00 Lunchroom Middag Magazine 13.00 Over 't voetlicht Aandacht voor cabaretge zelschap Lurelei met o.a. de conference Geest van verzet en Op één been kan je niet lopen. Verder Don Quishocking met het Fa miliebedrijf, Martine Bijl met De Zaak en Rients Gratama met Meisjeska mer. Van Annie M.G. Schmidt Ja Zuster, Nee Zuster en de musical Fox trot. Samenstelling Ad van Wijngaarden 14.00 Gedichten van een vermoord volk Liederencyclus voor so praan, alt en strijkkwintet. Gedichten van Poolse dichters op muziek gezet door Maarten Kooij. Uitvoerenden: Suzanne Weide-sopraan, Marianne Ketel-alt en de Muriekkring De Neder landse Cantorij olv Maarten Kooij Zie eerste kolom 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 18.00 Religieus programma 18.00 Van psalm tot pop, pres: Joke Almirante 18.30 Weg met Hobbels, pres: Menno Schuit 19.00 De Verrekijker, Kinder- progr. pres: Caren Zwarteveen en Marieke Boer 19.30 Het Kompas, jongerenprogr. 20.00 Het Boek het Binnenste Buiten, pres: Herman Spoor e.a. 20.30 Bijbel verzen van Johan van Maarlant, pres: Herman Spoor 21.00 Zingender wijs, pres: Elly van Tol 21.30 Avondsluiting, pres: Wim Prins 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 5 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje Natuur en Milieu Waarom rijn sommige mensen zo bang voor vleermuizen? Onze gast, Zomer Bruyn weet alles van die nachtdieren en legt het u uit. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a Het Soestge- voel, de column van de Burgemeester 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ria Hilhorst 13.00 'n Luisterrijk verleden h Piet Ekel en de Prins Waarom draagt Prins Bernhard een anjer? Het Wilhelmus en wanneer wel en wanneer niet de vlag uit. Daarover praat Piet Ekel met Thari Schröder. Met Muziek door Pieter van Vollenhoven en zijn gevleugelde vrienden, Wim Kan - Dag Koningin, dag Prins en Jules de Cor te - Koninginnedag. 14.00 Operetteland h Vorstelijke klanken Muziek voor dagen waar op we herdenken en ook feestvieren. Luister o.a. naar 'Mars der Medici' door de Koninklijke Band van de Grenadiers. 'Don't cry for me Argentina' door de Fischer Chöre. 'Kalinka' door het Alexandrov Ensemble. En verder 'Bravour mars' door de band van de Be reden Wapens en 'Liberty Bell' door de Kapel van de Koninklijke Lucht macht. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio Tips voor een bezoek aan theater of museum. Pre sentatie Lonneke Meijer, redactie Ad van Wijngaar den 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur t I

Soester Courant | 2004 | | pagina 23