Popconcert Jeugdnetwerk Soest Kerkelijk Soest viert '975 jaar' met oecumenische viering r als Bestuursleden gezocht voor CCG-Soest Wethouder opent proeftuin voor seootmobielgebruikers ACTUEEL r. Voorlichtingsmiddag over Afsluiting Cultuurfestival 8 mei groepswonen voor ouderen Nieuwbouw Meander stap dichterbij na groen licht vws Bevrijdingsconcert PVO bij monument Braamhage _p AGINa april 2004 WOENSDAG 28 APRIL 2004 SOESTER COURANT PAGINA 5 ïformatie. IIPP^ Soest GEVRAAGD VASTE BEZORGERS soesterScöuiiant Woensdag 5 mei, 20:15 uur Zondag 23 mei in Spleasure-sporthal 'Er gaat iets gebeuren...' Soest :atie 34 55 D@soest.nl :.nl STERBERG wekend dat hij op basis van nene Plaatselijke Verordening eeft verleend aan: fg ctiviteiten op 30 april 2004 in edag. plaats op de ijsbaan in kunnen tegen dit besluit be- weken ha de datum van de i/aar dient te worden gericht emeester en wethouders van 50 CA Soest. bepalingen over bezwaar) en (bijzondere bepalingen over ne wet bestuursrecht zijn van kt kan ook om een voorlopige aagd, als er tijdelijke maatre- s niet tot de beslissing op het ïn gewacht. Het verzoek moet asident van de rechtbank te 5507 LA te Utrecht. Daarbij is igd van 136,00 voor een 273,00 voor een rechtsper- ergunningen 122 april •or een kapvergunning zijn 2 sparren, 1 eik irikaanse eik jr - 1 den 1 linde, 1 els n belangen te worden ge vergunning kunnen dit inen 4 weken na deze be- n bij de afdeling Wijkbe- jr van de gemeente Soest, ïst, telefoonnummer 0S5- njn van 4 weken liggen de ingen ook ter inzage op de en Infrastructuur in het ge- NINGEN 22 april 2004 »oom - 2 berken omen n ken 'spar 2 douglassparren, 4 coni- :n het genomen besluit erzending van het besluit bij het college van burge- le gemeente Soest, Post- maken bekend dat zij de van de Wet milieube- ouwen milieubeheer Beckeringhstraat 36 Soest Sterrenbergweg 25b Soesterberg ïdrijven milieubeheer Zandlaan 142 b >oest M/aar worden inge- ullen aan de algemene effende algemene /oldoen. In een groep wonen groeit in populariteit. En dat tegen de trend van individualisering in. Er leven op dit moment bijna meer mensen alleen, dan in een partner- of gezinsrelatie. Toch is in de afgelopen tien jaar het aantal woongroepen in Nederland gegroeid van tachtig naar tweehonderd. Vooral ouderen leven op dit mo ment in een woongroep. Ze willen grip blijven houden op hun leven. In een groep wonen zorgt dat je actief blijft in een sociale omge ving, dat je bent verzekerd van aandacht, gezelligheid en veilig heid. Mensen kunnen elkaar steun geven, zowel in emotionele zin, als in de praktijk van alledag. Het groepswonen van ouderen heeft grote en belangrijke voorde len. Eigenlijk is het leven in een groep hetzelfde als teven in een grote familie, het is een wisselwer king van geven en nemen. Door groepswonen blijf je scherp en ac tief en je woont in onderlinge ver bondenheid in een vertrouwde omgeving. De Landelijke Vereniging Groeps wonen van Ouderen (LVGO) or ganiseert in samenwerking met de gemeente Soest, Stichting Ouderen en Welzijn Soest (SWOS) en de ouderenbonden een voorlichting smiddag over groepswonen van ouderen in 'De Klarinet'. Wethou der Krijger zal de bijeenkomst openen, hierna wordt de film 'Zelfstandig en toch samen' ver toond. Verder geeft Greet Broerze, lid van het dagelijkse bestuur van LVGO, voorlichting over hoe een woongroep tot stand komt. Zelf woont ze al tien jaar in de woon groep 'Koningsdael' en zal over haar ervaringen vertellen. Groepswonen een manier van le ven. Vrijdag 14 mei in 'De Klari net', aanvang 13:30 uur. De Cliëntenraad Chronisch zieken en Gehandicapten Soest (CCG-Soest) komt op voor de belangen van mensen met een chronische ziekte en/ of handicap in Soest en Soesterberg. De CCG geeft o.a. gevraagd en ongevraagd advies aan de gemeente Soest en ove rige instanties met betrekking tot verbeteringen in de woon- en leefomgeving. Aandachtsvelden zijn onder meer de Wet Voorzieningen Gehandi capten (WVG), toegankelijkheid van (openbare) gebouwen en voor zieningen, huisvestingsbeleid en vervoer. Een aantal leden uit de CCG-Soest vertegenwoordigt al een belangenvereniging van de doelgroep of is als ervaringsdes kundige verbonden aan deze cliën tenraad. Om deze belangen nog beter te kunnen behartigen is de CCG op zoek naar mensen die eveneens een belangengroep vertegenwoor digen of als ervaringsdeskundige deel uitmaken van een belangen groep. De cliëntenraad vergadert eens per maand (overdag) in het gemeentehuis van Soest. Daarvoor ontvangt men een bescheiden on kostenvergoeding. Hebt u belangstelling voor het werk van de CCG-Soest? Wilt u zich inzetten voor chronisch zieken en gehandicapten in Soest en Soesterberg? En woont u in onze gemeente? Stuur dan een brief met uw moti vatie en uw c.v. aan de secretaris, Chr. Schrijver, Beukenlaan 22, 3762 AH Soest. Serieuze kandida ten worden uitgenodigd voor een kennismakingsgesprek. Nadere informatie bij de voorzitter van de CCG-Soest, C.J. Vroon, 88 6025987. Meander Medisch Centrum heeft van de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport de officiële verklaring dat het door kan gaan met de voorbereidingen voor de ver vangende nieuwbouw van de Amersfoortse locaties. Voor zitter van de Raad van Bestuur Jan Kleijne vindt dat 'fantas tisch nieuws voor de inwoners van Amersfoort en de hele re gio'. Voor Meander is deze verklaring een enorme stimulans om verder te werken aan dat nieuwe ziekenhuis. De volgende stap naar nieuwbouw is het opstellen van een zoge noemd Programma van Eisen. Hierin zal worden opgenomen welke functies er in het nieuwe zie kenhuis komen, hoeveel ruimte daarvoor nodig is en hoe ze in het gebouw geordend moeten worden. Meander heeft daar een jaar de tijd voor nodig. Zowel de minister als het zieken huis zijn zich er zeer van bewust dat de zorg zich razendsnel ont wikkelt. Keek men vroeger naar het aantal bedden, tegenwoordig is men zich er meer en meer van be wust dat een ziekenhuis geen bed denhuis is. Patiënten worden steeds vaker poliklinisch of in dag behandeling geholpen. 'Daarom wordt de exacte grootte zo laat mogelijk vastgelegd. Dat biedt de ruimte om bij oplevering een modern en flexibel ziekenhuis te hebben. Dat moet niet te groot zijn en niet te klein, maar geschikt voor eigentijdse zorg van de 21c eeuw. Het moet voor medewerkers en patiënten een prettige omge ving worden. Wij zullen deze groe pen dan ook zeker betrekken bij de voorbereidingen', aldus Kleijne. Voordat de eerste paal (vermoede lijk in 2008) geslagen kan worden, heeft Meander nog heel wat te re gelen. Zo lopen momenteel de onderhandelingen over de aan koop van de grond aan de Maat- wee. 'jJeugdnetwerk, 'Zouden jullie een popconcert willen organiseren?' was de vraag van Cultuurplatform Soest aan het Jeugdnetwerk Soest. Dat leek ons een heel leuk idee, dus zijn we met het idee aan de slag gegaan. Er komt natuurlijk veel bij kijken. Ten eerste, wie mogen er allemaal komen optreden? We hebben een selectie gemaakt van bands en an dere acts, om een gevarieerde avond te krijgen met allemaal jon ge talenten uit Soest en omstreken. Daarnaast komt er natuurlijk een indrukwekkend podium met pro fessionele licht- en geluidseffecten. Toen dat eenmaal geregeld was, was het belangrijk dat iedereen er van zou horen. Want dit is toch wel een uniek evenement voor jonge ren in Soest, wanneer is er hier nou een popconcert? Daarom gaan we de week voor het festival zorgen dat iedereen langskomt, door mid del van een scholentoer en we gaan zelfs de kroeg in! Dus let goed op en dan kom je vast Jeugd- netwerk-leden tegen met een hoop flyers om uit te delen, anders zie je vast onze posters hangen. Het concert komt namelijk al heel dichtbij! Op 8 mei tijdens het Cul tuurfestival is het concert het avondprogramma. Van 20 uur tot 23 uur kan je op het plein voor het gemeentehuis vele bands en acts komen bekijken! Het Jeugdnet werk vindt het heel leuk om het Popconcert te organiseren en het geeft goed aan wat de kracht van het netwerk is. Ons doel is name lijk om Soest leuker te maken voor jongeren en dat doen we nu op een heel directe manier! Het Jeugdnetwerk geeft jongeren tussen de 12 en 22 jaar de kans om Soest leuker te maken voor jonge ren. Alle beslissingen over en voor jongeren worden meestal gemaakt door grijze mensen in pak, en daar willen wij iets aan veranderen. Gelukkig is de gemeente het met ons eens en wil zij graag horen wat jullie te zeggen hebben. Daarom hebben wij met een groepje jonge ren het Jeugdnetwerk Soest opge richt. Het Jeugdnetwerk Soest geeft jullie de mogelijkheid om mee te praten en of zelf iets te or ganiseren in Soest. Werkgroepen Wat wil jij in Soest? Veilig kunnen uitgaan? Meer sportvelden? Pop festivals bezoeken? Een jongeren centrum? Of heb je misschien een ander idee? Word dan actief in het in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 De proeftuin voor seootmo bielgebruikers van fabrikant Revatak is afgelopen donder dag officieel geopend. Wethou der Bert Krijger mocht met een scootmobiel het eerste rondje maken. Hij opende de tuin door met zijn voertuig door een wit scherm te knallen. Nadat hij door het scherm was ge crost, liet hij nog enkele kunstjes zien in de proeftuin. Vol zelfver trouwen manoeuvreerde hij langs de obstakels. Krijger gaf aan dat zijn vader een scootmobiel had en dat hij zelf wel eens een ritje maak te. De wethouder vond het een goed initiatief en prijsde Revatak om zijn maatschappelijke betrok kenheid. 'Mensen met een scoot mobiel kunnen op deze manier vertrouwen krijgen in het voertuig.' Na de opening konden de geno digden zelf een scootmobiel pak ken en naar hartelust het terrein uitproberen. Vincent ter Maat, di recteur van Revatak, reed zelf ook nog even een rondje. Hij is nog steeds trots op de tuin. 'Mensen kunnen nu zelf voelen en bekijken of dit bij hen past en welke mobiel zij willen', aldus Ter Maat. Jeugdnetwerk Soest. Het netwerk zal binnenkort hopelijk bestaan uit meer werkgroepen. Elke werk groep houdt zich dan bezig met een ander onderwerp, bijvoorbeeld het organiseren van een Open Po dium, of een sportfestival, of jullie mening over veilig uitgaan aan de gemeente laten horen. Dus als jij het ook leuk vindt om iets te organiseren voor jongeren in Soest, word dan actief ïn het Jeugdnetwerk! Wij helpen je op weg met het organiseren en we hebben ook vaak contact met de gemeente, dus we hebben ook subsidie om te besteden en we krij gen hulp waar nodig! Dus wacht niet en zorg dat dit Popconcert niet de enige activiteit van het Jeugdnetwerk blijft! Voor meer informatie en om je aan te melden surf je naar www.jeugdnetwerksoest.nl of e- mail via info@jeugdnetwerk soest.nl Avondprogramma Een overzicht van de optredens: 20:00 Bitter Lemon 20:30 Theatergroep Marmelijn 21:00 Lieselotte Marly 21:30 DJ Wouter de Moor 22:00 Pitch 22:15 Black Tbxedo Op dë avond van het Cultuurfes tival op 8 mei zal het plein voor het gemeentehuis worden omgeto verd tot een gezellige locatie voor een popfestival. Aan het eind van de middag zullen de soundchecks plaatsvinden, dan kun je al een voorproefje krijgen van het avond programma. Om 20:00 uur zal het festival geopend worden, en om 23:00 uur sluiten we af met een Bitter Lemon is voornamelijk samengesteld uit leerlingen van Het Baarnsch Lyceum. Op woensdag 5 mei voert het harmonie-orkest van PVO, samen met de slag werkgroep, het inmiddels traditionele bevrijdingscon cert uit. Ook de Soester so praan Berna Kousemaker verleent haar medewerking. Het concert vindt vanaf 20:15 uur plaats bij het monument 'Braamhage', Inspecteur Schreu- derlaan/Verzctsplein. Het ge heel staat onder leiding van di rigent Pieter Rieken. Mocht het onverhoopt regenen of anderszins slecht weer zijn, dan wordt uitgeweken naar de Mariakcrk, Nieuwcrhoekplein/ Burgemeester Grothestraat, on geveer 500 meter verder in de richting van het paleis. school al erg veel ervaring met optreden. Zo hebben we onder andere op de Grandi Art, een cul tureel festival op het Baarnsch Ly ceum, voor 600 mensen gespeeld, en we zijn daar ook eerste gewor den! Met zelfgeschreven teksten die gaan over het allerdaagse leven en lekkere beats weten wij een lek kere sound te creëren en we zullen dit 8 mei laten horen! Lieselotte Marly Wij spelen al zo'n 5 jaar samen; melken liedjes, zingen en schrijven. Ook hebben wij ongeveer ander half jaar in een bandje gezeten, waar wij verschillende optredens mee hebben gegeven, waaronder in de regiofinale van de grote prijs van Nederland (in de categorie pop/rock). Wij vertolkten hier de zang en de gitaren. We zingen in een nummer eigenlijk altijd samen, vooral tweestemmig. Onze mu ziekstijl gaat denk ik het meest richting de poprock, maar uit reac ties krijgen we vaak te horen dat de muziek die wij maken echt ori gineel is. Het Jeugdnetwerk Soest tekent voor de organisatie van het hele avondprogramma. Marmelijn: 'Macbeth' Theater is een weerspiegeling van het hedendaagse leven. Vanuit deze gedachte werkt Jeugdtheater- school Marmelijn uit Baarn. Op dit moment werken zij aan het stuk 'Macbeth'. Macbeth is een verhaal geschreven door William Shake- speare. Dat kan dus erg moeilijk en zwaarmoedig zijn. Maar met de voorstelling 'Macbeth' heeft Mar- niëfzwaarmoedig hoeft te worden melijn al bewezen dat het helemaal in een toneelbewerking! In deze versie van Macbeth is het verhaal zo aangepast dat de afwisseling tussen humor en de wat meer ont roerende scènes perfect is. Ook hebben twee leerlingen meege schreven met het script en zijn di verse scènes gebaseerd op de ont zettend humoristische improvisa ties van theaterklas 8. Een stuk van iedereen dus en dat is heel goed te merken. Iedereen is gemo tiveerd en alle leerlingen denken mee. Een topstuk dus. Op het cul tuurfestival komt de jeugdtheater groep Marmelijn een deel van Macbeth voordragen. De hoofd rollen worden vertolkt door San- der van der Poel (Macbeth) en Esther Gramsma (Lady Macbeth). DJ Wouter de Moor DJ Wouter de Moor is 19 jaar oud en komt uit Soest. Hij is ooit be gonnen met een drive-in show. Hiermee draaide hij op onder an dere school- en hockeyfeesten. Van hieruit begon hij zich steeds meer te interesseren voor het dj- gebeuren. Op zijn veertiende sloot hij een weddenschap af: Als hij zelf het geld spaarde voor een draaitafel, kreeg hij van zijn oom een tweede tafel. Hij is begonnen met het draaien van hardhouse en van daaruit is hij overgegaan op techno. Op zijn achttiende won hij een DJ-contest. Nu is hij vooral bezig met het produceren van zijn eigen techno. Later wil hij zijn ei gen platen maken en draaien op grote evenementen en in clubs. Pitch Kijk je naar Goeie Tijden? En denk je 'Dat kan ik ook!'? Als je kunt rappen of misschien wel goed bent in acteren, dan is Pitch Junior iets voor jou. Ook als je nog moet beginnen en het gewoon wilt leren. Esther Gramsma (Lady Mac beth) en Sander v.d. Poel (Mac beth). Black Tuxedo. De leden van deze band kennen elkaar van het Grift- land College. Pitch Junior is een theatercursus (5 lessen en een eindpresentatie) voor jongeren vanaf 16 jaar met een multiculturele achtergrond. Gast docenten geven les op het gebied van acteren, bewegen, dans, schrij ven en drama. Pitch Junior Soest is een samenwerkingsverband tussen Idea en de faculteit Theater van de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht. Tijdens het avondpro gramma zal Pitch zal een spette rend optreden verzorgen onder de titel 'RAP'. Wethouder Krijger demonstreert het juiste gebruik van een scootmo biel. Foto: Herman van Dam Het terrein ligt er nu nog kaal bij, maar de beplanting moet dan ook nog groeien. Voorheen was het een zooitje achter de fabriek en dat was de buurtbewoners wel eens een doorn in het oog. Ze waren dan ook erg blij met de aanleg van de proeftuin. Prompt schonken ze Revatak een appelboom om de tuin nog groener te maken. optreden van de Soester rockband 'Black Tuxedo'. Op deze avond kun je optredens verwachten van verschillende bands uit Soest, dj's met verschil lende muziekstijlen en een optre den van theatergroep Marmelijn die een stuk uit hun voorstelling Shakespeares' Macbeth zullen op voeren. Al met al belooft het een spetterende, culturele en gezellige avond te worden. Dus zorg dat je er bij bent! De artiesten stellen zichzelf voor: Black Tuxedo De band bestond vijfjaar geleden uit Kees op gitaar, Folkert op Bas gitaar, Bas op de toetsen en zang, met de toenmalige drummer Wim, die later is vervangen door de hui dige drummer Jos. We kenden el kaar van het Griftland College, al waar we met een aantal muzikale avonden en theatershows van el- kaars muzikaliteit kennisnamen. We oefenden op onze eigen num mers, Nederlandstalige Pop-Rock- muziek, die we later in de studio op Terschelling op gingen nemen. Het was gezellig, maar we wilden groeien, dus namen we de keuze een andere stijl, namelijk de En gelse taal, en een nieuwe naam aan te nemen. We hebben toen een aantal optredens gedaan onder de naam Broken Arrow. We coverden een aantal nummers van onder andere TOTO, Lenny Kravitz, Blof, Mothers Finest en Bon Jovi. Inmiddels beschikken we over een veel groter repertoire aan num mers, een grotere kennis en erva ring in het samenspelen en we be ginnen ons eigen geluid te ontwik kelen en beseffen steeds meer dat onze bestemming in de muziek moet liggen. En hier zijn we nu, Black Tuxedo, een veelzijdige Rockband geboren en getogen te Soest en Baarn. We houden van stevige Rockmuziek, maar we hou den ook van power-ballads en hebben in ons coverrepertoire ook nummers van Guns 'n' Roses, Ste- vie Wonder, James Brown, Off- spring, Paolo Mendonga, Krezip en nog veel meer. De rest, dat moet je zelf maar komen beluiste ren en bekijken... Bitter Lemon Kort geleden besloten enkele scho lieren om, na al veel te hebben geëxperimenteerd, een hiphop band op te richten, Bitter Lemon. Wij spelen voornamelijk op hip hop gebaseerde nummers met een vleugje rock. Bitter Lemon bestaat uit scholieren van het Baarnsch Lyceum van 16-18 jaar oud. De bezetting bestaat uit twee rappers, een zangeres, gitarist, bas sist, dj/saxofonist en drummer. Bitter Lemon heeft door de vele muzikale activiteiten van onze Ook aan de kerkelijke gemeen scha p van Soest, in al haar ver scheidenheid, gaat het 975-ja- rig bestaan van de gemeente niet ongemerkt voorbij. Op zondag 23 mei - tussen He- me'vaartsdag en Pinksteren, vanouds 'Wezenzondag' ge noemd wordt in de sporthal van het Spleasurecentrum aan de Dalweg een oecumenische viering georganiseerd, waar alle Soesters - kerkelijk of niet welkom zijn. De bijeenkomst wordt georgani seerd door de Raad van Kerken Soest en doet in menig opzicht denken aan de oecumenische vie ring in het Millenniumjaar 2000 (in kerkelijke kring cok wel 'jubel jaar' genoemd), toen de diverse geledingen van gelovig Soest voor het eerst op deze manier bij elkaar kwam. Destijds een hartverwar mende gebeurtenis, waarover nog lang werd nagepraat. Het 975-ja- rig jubileum van Soest is een mooie aanleiding om dat nog eens dunnetjes over (proberen) te doen, aldus Raad van Kerken-pen- ningmeester Auke Visser, die nauw bij de voorbereidingen be trokken is. De viering mag wat hem betreft de hele Soester bevolking duidelijk maken 'dat de kerkelijke hokjes op aarde ook maar door mensen ge metseld zijn,' zoals hij het om schrijft. De viering wordt dan ook 'laagdrempelig', zodat zoveel mo gelijk Soesters - ook zij die mis schien alleen met Kerst de kerk van binnen zien - zich er ook thuis kunnen voelen. 'We kiezen bij de liederen ook bewust voor bekende melodieën, waarvan de tekst voor de meesten wel nieuw zal zijn. Ook de 'voorgangers' vormen een heel Soester oecumenisch gezel schap. Na het welkomstwoord van Raad van Kerken-voorzitter ds. Pieter van Winden (gereformeerd) treden op zijn collega's pastor Jan Beekman (rooms-katholiek), die o.a. de gebeden voor zijn rekening neemt en de kinderen zal toespre ken, ds. Pieter Goedendorp (her vormd), die de verdere liturgie ver zorgt, en Harpert Tïomp (voor ganger Christengemeente Soest), die de preek houdt. De leidraad is een tekst uit Johannes 14; 'Ik zal u niet als wezen achter laten' (van daar ook de 'Wezenzondag'), als een soort 'opstapje' naar Pinkste ren. Kerkgeschiedenis Een van de onderdelen van de bij eenkomst is een 'schets' voor drie kerkleden van verschillende ge zindte, waarin de kerkgeschiedenis van Soest - zo'n beetje vanaf de Middeleeuwen tot heden - op een ontspannen manier wordt doorge nomen. De tekst is geschreven door de in Soest wijd en zijd be kende 'wijze oude schrijver' Eit Algra, dus dat er ook wat te lachen valt staat wel van tevoren vast. Er is in elk geval een hoop te be leven tijdens deze viering, ook op muzikaal gebied. En omdat som mige muzikale onderdelen toch wel wat voorbereiding vergen wordt daarop nu al de aandacht gevestigd. Zo zal er een speciaal 'adhoc-koor' optreden onder lei ding van Frank Kooiman, de diri gent van het oecumenisch koor Toont Goed, waarbij zangers en zangeressen zich kunnen aanslui ten om op de woensdagavonden van 12 en 19 mei in de Mariakerk aan het Nieuwerhoekplein (beide dagen vanaf 19:30 uur) een uurtje bij elkaar te komen om de koorlie deren 'in te oefenen'. Iedereen die wil mag meedoen. De diverse ko ren zullen ook nog een aparte uit nodiging krijgen. De begeleiding wordt verzorgd door de twaalf mans band 'Feedback', die in Soest inmiddels ook een prima reputatie geniet. Lied Daarnaast worden de Soester ba sisscholen - alle scholen, dus niet alleen de christelijke en de katho lieke, aldus Auke Visser - ge vraagd om een speciaal voor deze gelegenheid geschreven lied van het bekende Soester schrijvers/ zangersechtpaar Ron Schröder en Marianne Bussers in te studeren. Het heet 'Er gaat iets gebeuren...' en wordt gezongen op een makke lijke melodie, waarmee o.a. de Da Costaschool al eens een schoolmu- sical heeft opgeluisterd. (Zie voor de tekst het kader.) En tenslotte is er - zoals het in dë kerk ook altijd gebeurt - een col lecte. Die is voor deze gelegenheid bestemd voor het Fonds Jubilee 2000 van de Raad van Kerken, dat vier jaar geleden (voor een tijdsbe stek van vijf jaar) werd opgericht om in de nood van behoeftige Soesters te voorzien die niet op andere wijze geholpen konden worden. Volgen Auke Visser is er in de afgelopen jaren in stilte goed gebruik gemaakt van het fonds, door de charitas en de diakonieën. Burgemeester Janssen is gevraagd Ron Schröder en Marianne Bus sers schreven een speciaal lied voor de viering. om hierover iets te komen zeggen tijdens de viering. En tenslotte: naast het Comité Soest 975 jaar zal ook het Gaesbeeker Gilde er zijn, maar heeft geen speciaal ac tief aandeel in de viering. Refrein: Kom dan - kom dan - kijk eens omhoog zie je die boog met die kleuren als een teken van trouw zegt Hij: 'k hou ook van jou kijk naar de hemel, want er gaat iets gebeuren. 1. God, ja wij beloven U dat we samen vanaf nu samen zullen bouwen aan Uw grote plan en we zullen dus voortaan altijd voor het beste gaan telkens weer proberen of het beter kan (refrein) 2. Laat de mensen groot en klein vanaf nu meer vrienden zijn zorgend voor de wereld en ook voor elkaar maak een einde aan geweld leer ons wat U heeft verteld als we 't echt proberen wordt het sprookje waar (refrein) 3. Als U met ons mee wilt gaan breken nieuwe tijden aan bouwen aan de toekomst - wordt een nieuwe sport de verschillen aan de kant laat ons samen hand in hand zorgen dat de wereld weer wat beter wordt (refrein) (Ron Schröder Marianne Bussers)

Soester Courant | 2004 | | pagina 5