laad wil veilige fietsroute 'an de Eng tot Overhees 'Mensen met maskers' op Het Baarnsch Lyceum ulp SBBS (Honsbergen/Vijverhof) zwaait Phia van Waveren uit Jongeren maken kennis met politieagenten op voetbalveld 'Pretpark' voor jeugd ïng Baarnsch Lyceum neemt cd op Op kunstskibaan in Soesterberg geen grote risico's DEMONSTRATIE BIJ eKPCrl (W) SCHOEMAKER KOM A.S. ZATERDAG 1 MEI VAN I m 11.00 TOT 17.00 UUR S naar de Reumacollecte: 13.095,66 euro Het is tijd voor Koninginnedag. SOESTER COURANT PAGINA 7 PAGINA iVOENSDAG 28 APRIL 2004 Irede steun voor plan Fietsersbond Wie vergelijkt leest de Soester Courant Schutter tapasbar aangehouden BRASSERIE KEUZEMENU Directeur-bestuurder vertrekt naar Frankrijk Leerlingen doen verkeersexamen 899, foc 0570 tlnderhulp nl Jansen sen nieuw bureau in Soest toegespitst op de wen- cening houdt met de huis van ieder ontwerp is dat /aar de eigenaar van kan i op het terras of gazon, nuit het huis nog genoeg op de website 3f natuurlijk reer volop ner-, courgette- planten. ten tuinkruiden, I, zaden enz. ende adres: 51.601 2242 DIVERSEN 3WERKCURSUS. Bijlesssen. leleiding bij het school- k en schoolproblemen. Tramei, 035-6017089. iiel Steitner= WONING 'FFEREN op z'n best. >en in stijl. De winkel met /ice waar u altijd slaagt. je Brinkweg 38. 'we computer nodig? riemen met uw oude? iputer upgraden? WH- 1PUTERS tel. 6090443. Breukelen, vast goed! elaardij, hypotheken en rantiën. Ook voor ver- 1 van uw woning, gega- eerd bespaard u op de kosten (soms wel dui- en euro's). Bel, mail of <t u een afspraak, voor /rijbl. gesprek 6017962, vanbreukelenvastgoed.nl, vbo.nl (om alvast een te krijgen). TAPIJT (op voorraad), iün' e.*c' Michel eld Woninginrichting, ihoffstraat 50, Soest. Tel. >238324. Openings- ma-13.00-18.00; vrijd. -18.00 en 19.00-21.00; 10.00-17.00 of op af- 'GEN gezocht. 22-04- n 'k om 15.30 u op de r. ten val gekomen 3en witte auto, die is ereden. Als iemand ïzien heeft zou hij/zij ontact op willen ne- Tel. 035-6019655, Als Het Baarnsch Lyceum een lustrum viert, dan wordt alles uit de kast gehaald wat een school leerlingen, ouders en docenten te bieden kan heb ben. Traditioneel is natuurlijk een toneelstuk of musical waaraan leerlingen en leraren meedoen. Dit jaar was er een heel bijzondere uitvoering van 'De man met het ijzeren mas ker'. Alle ingrediënten voor een meesle pend en romantisch verhaal: ko ningen, een kardinaal, een spion ne, de drie musketiers, onderda- Het Baarnsch Lyceum heeft afge lopen vrijdag in de aula opnames gemaakt voor een lustrum cd. Dit in het kader van de verjaardag van de school. De cd woidt gefinancierd door een medewerker van Universal Music. Hij vindt het belangrijk dat de jeugd meer leert over wat er alle maal komt kijken bij het uitbren gen van een album. Dit allemaal natuurlijk met in het achterhoofd de dalende verkoopcijfers van cd's door het downloaden van muziek via het internet. Op het lustrum album zullen lied jes te horen zijn die worden ge speeld door de leerlingen, in som mige gevallen" spelen er ook do centen en medewerkers mee. Een deel van de cd bestaat uit liedjes die zelf zijn gecomponeerd voor de lustrum musical die vorige week werd opgevoerd. De rest van het album wordt gevuld met muziek die leerlingen bij verschillende aangelegenheden hebben laten horen. nen, noem maar op: ook het klas sieke theater en de filmindustrie hebben het gegeven van 'De man met het ijzeren masker' verschil lende malen bewerkt en uitge voerd. Maar Het Baarnsch Lyceum zal Het Baarnsch Lyceum niet zijn als men er niet iets heel bijzonders van zou maken: een musical versie, waarbij van de oorspronkelijke tekst eigenlijk alleen het raamwerk overeind bleef en een hele nieuwe tekst met hele nieuwe muziek en hele mooie nieuwe liedjes in de plaats kwamen van het origineel. Oud-leerling en regisseur Mare van Driel, leraar wiskunde Ger- brand Hagmolen of ten Have, Avi- gail Baas en Rick van der Laan te kenden voor teksten en muziek. Zij maakten er iets heel bijzonders van, waarbij zij er niet voor schroomden om moderne gege vens en ons soort Nederlands op originele wijze te mixen met taal en stijl uit een verleden tijd. Het dramatische gegeven dat mensen niet zijn, wie of wat ze soms lijken te zijn, vond op deze wijze ook een happy end in de musical versie. Bewondering Buitengewoon veel bewondering bij het publiek oogstte het grote aantal spelers en medewerkers in deze productie. Onder de bezie lende leiding van CKV-coördina- tor Machteld Olthof is de regie erin geslaagd om 186 leerlingen en medewerkers in de productie te betrekken. Dat is bijna 20 van de schoolbevolking! Als spelers vielen bijzonder op Sander van der Poel als kardinaal Richelieu en Daphne Noordhoof als de spionne Milady de Winter, maar eigenlijk zouden ze het allemaal verdienen om hier genoemd te worden, want ga daar maar eens in dat decor staan! Een aparte ploeg (o.a. Li- Foto: Herman van Dam sanne Marks) zorgde voor affiches die men overal in Baarn en Soest heeft kunnen zien hangen en die kennelijk zo mooi waren, dat ze hier en daar stiekem van de muren zijn gehaald. Heel bijzonder was ook de aankleding - alle kostuums waren door leerlingen onder de bezielende leiding van Pauline van Eijk ontworpen en uitgevoerd, en zoals dat natuurlijk op een school gaat: met minimale middelen! En zelfs het programma was een ver rassing: een glimmend uitgevoerd affiche waaraan ook oud-leerling Ronald Giphart nog een steentje aan heeft bijgedragen. Kortom: De hele schoolbevolking van Het Baarnsch Lyceum, zowel bij de productie betrokkenen als twee avonden volle zalen kijkers, kunnen terug kijken op een mooie en in allerlei opzichten zeer ge slaagde voorstelling ter gelegen heid van zijn 85c verjaardag. Gebruikers van de kunstskibaan in Soesterberg lopen geen grote risi co's, in tegenstelling tot gebruikers van veel andere skibanen. Volgens de Stichting Consument en Veilig heid, die onderzoek heeft gedaan naar de veiligheid van kunstskiba nen in Nederland, is het daarmee over het algemeen slecht gesteld. Er zouden dan ook maatregelen moeten worden getroffen om de veiligheid van de gebruikers te ver hogen. Baaneigenaren zijn daar in principe toe bereid. Ze zien echter op tegen de kosten die uitvoering van verbeteringsplannen met zich meebrengen. SCHOEMAKER ALTIJD IETS BIJZONDERS ONTDEK HET GEHEIM VAN DE LEKKERSTE ESPRESSO Een groot succes zit hem vaak in een klein detail. Dat geldt ook voor de perfecte espresso. Het geheim van Nespresso is de unieke capsule, die het aroma van de koffie pas prijs geeft op het moment van bereiding. ^ESPRESSO BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST - TELEFOON 035-6010344 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl ■fi 'Brasserie De collecte van het reumafonds heeft afgelopen maart in Soest een totaalbedrag van 13.095,66 euro opgebracht. Het fonds bedankt de leden van het plaatselijke comité, de collectanten en iedereen die door middel van een financiële bij drage voor het welslagen van de collecte heeft gezorgd. Heeft u de collecte gemist? Giro 324 of banknummer 35.76.74.812 ten name van het reumafonds te Amsterdam. In de afgelopen week heeft de SBBS Stichting Bevordering Bejaardenhuisvesting Soest - in maar liefst drie instanties af scheid genomen van haar di recteur-bestuurder Phia van Waveren-Esko. Dat gebeurde met drukke recepties in de SBBS-complexen Honsbergen en de Vijverhof en met een mini-symposium in het Kontakt der Kontinenten. SINDS 1956 Niww Katoenlook, hoogpolige tapijttegels. lai?' wan €10.95 voor €7,25 ciicivanHeugten.nl of bel 0318-571225 voor gratis kleurenbrochure 1000 m2 tapijttegelshowroom Utrechtseweg 4, Renswoude Rabobank Als bank heb je je maatschappelijke verantwoordelijkheden. Niet alleen nationaal, ook lokaal. Een prettige samenleving begint nou eenmaal bij u in de straat, om de hoek, in de wijk. Daarom sponsort de. Rabobank ook plaatselijke festiviteiten, zoals Koninginnedag. En dat doen we graag. Het is tenslotte ook onze buurt. -EVERKOOP 8 Burgerlijk Wetboek id 4 Wetboek van :htsvordering). B. Bokdam, dan wel één ager Bokdam De Visser of één van hun rking met CMS Derks Star i De Rank Ie Soest, inéén iet openbaar worden omvattende de sluitend gebruik van de e verdieping met de ing, Van Goyenlaan 120 eente Soest sectie K ande roerende zaken als at Burgerlijk Wetboek, nden in gebruik bij de k) in overleg met voor eigen rekening en kstelligen. ■ing de Algemene Veil/ng- ïilingen 1993 (AVVE 5 verleden voor mr. H.R. op 3 december 1992, en k te 's Gravenhage 238/1992, voorzover n in vastgestelde n. De Veilingvoorwaarden lerstaand notariskantoor, an buitengerechtelijke de royements- en :onform de AWE 1993, ige lasten, nbare verkoop i een verklaring van hun aruit hun financiële ergegaan, dient de koper ur aan onderstaande mkgarantie c.q. bij onder bedrag voor de betaling irt. 9 lid 1 van de van dam De Visser Netwerk i, telefoon: 035-6039839, £>e gemeenteraad heeft vorige ^eek unaniem het initiatief oorstel van Wim Roest (D66) begejuicht, waarin hij pleit j|roor een veilige fietsroute die l|e wijken Overhees, Smitsveen |n de Eng met elkaar verbindt. T)e Plantage - de nieuwe 'bre- Ue' school aan de Smitsweg is pan vooral voor kinderen veilig 5 bereiken. A.an deze route liggen trouwens allerlei instellingen, zoals de bibli otheek ('Idea'), ROC-de Amerlan- den, kinderdagverblijven, Vluchte- "ngenwerk, twee winkelcentra en _een stuk of zes scholen, aldus Roest, maar er zitten ook twee ge- iyaarlijke oversteken in: de Ko ningsweg en de Nieuweweg. Het Voorstel is oorspronkelijk gemaakt door de afdeling Soest van de Fiet sersbond, maar omdat er nog geen ^burgerinitiatief' bestaat heeft D66 het plan ingediend. De Fietsers bond wil o.a. veilige oversteken bij de Nieuweweg/Molenstraat en Nieuweweg/Smitsweg, een door gaand fietspad van de Smitsweg naar de Koningsweg (hekjes en bruggetje moeten daar weg, zodat het voetpad ook toegankelijk wordt voor fietsers), een breder fietspad langs de Dorpsstreek met een aansluiting naar de Wieksloter- weg en goede fietsenstallingen bij de diverse voorzieningen. Het plan wordt ook gesteund door de wijkbeheerteams van Smitveen en de Eng, zoals bleek uit de in- spreekbeurt van Gijsbert Bruijn (wijkbeheer de Eng). Hij vestigde o.a. de aandacht op het advies van 3VO, de verkeersveiligheidsorga nisatie, die o.a. heeft gepleit voor snelheidsremmers in de Molen straat en plateaus op de kruispun ten in de Nieuweweg met 'tussen stops' voor het oversteken. Potje Alle fracties stonden positief te genover het in het voorstel bepleite onderzoek. René Corbeij (GGS) vond dat ook de route naar het Griftland College daarin ook wel meegenomen zou mogen worden. Verder dachten de meeste fracties niet dat het haalbaar zou zijn om nog bij de komende Voog aarsno ta concretere informatie te hebben, om het plan af te wegen tegen an dere gewenste zaken. Er is overi gens al een potje van 50.000 euro uit het Fietsbeleidsplan beschik baar. Wethouder Harry Witte stond niet afwijzend tegenover het voorstel, al ging het volgens hem wat verder dan de ideeën die binnen het ge meentelijk apparaat circuleren. 'Maar als de raad er geld voor over heeft...' Hij wees er wel op dat de Nieuweweg nog niet zo lang gele den was opgeknapt en dat het mis schien wel zonde was om hem nu weer op te breken en kosten te maken. Rabobank Söest Baarn Eemnes 'ERHUlp De man die drie weken geleden de eigenaar van de tapasbar aan de Steenhoffstraat neerschoot, is inmiddels aangehouden en vastgezet. Uit onderzoek bleek dat de 42-jarige man uit Baarn zich in de gemeente Cuijk op hield. Hij kon daar zonder pro blemen worden aangehouden. De verdachte was een bekende van het slachtoffer, een 33-jari- ge inwoner van De Meern. Het tweetal zat op een vrijdagmid dag in de tapasbar toen het ru zie kreeg. Tegen de avond liep de ruzie zo hoog op dat de Baarnaar een pistool trok en de man uit De Meern in zijn been schoot. De eigenaar van de ho recagelegenheid werd behan deld in het ziekenhuis, maar was er volgens de politie niet ernstig aan toe. De schutter was toen nog voortvluchtig, maar werd vori ge week aangehouden. Tijdens de eerste verhoren vertelde de man uit Baarn dat het om een zakelijk conflict ging. Naar ver luidt wilde hij de tapasbar over nemen. De verdachte zit nog steeds vast en is overgedragen aan justitie. 19,75 Salade met gebraden kalfshaasje en tonijndressing Aardappelflensjes met gerookte zalm en avocadodressing Bouillabaisse met knoflookmayonaise en broodcroutons Gebraden mini beenham met steak frites Vispasta met knoflookroom en gefrituurde garnalen Lams filet gegratineerd met groene kruiden Warm chocoladetaartje met gekonfijte verse gember Citroenijsje met bloemenhoning Koffie/thee met bonbons Op maandag menu inclusief glas wijn en kopje koffie (niet op feestdagen) Brasserieschotel van de week 11,35 Vraag bij onze medewerk(st)ers naar de samenstelling In 1990 trad Phia van Waveren aan als betaald voorzitter van de stich ting. Vanaf 1994 werd haar func tie omgezet in directeur-bestuur der, omdat de structuur van de organisatie toen veranderde. Phia was aanvankelijk werkzaam bij het Instituut voor Onderwijs aan blin den in Huizen (tegenwoordig be kend als 'Visio'), is geboren en ge togen in Zeist en begon destijds haar carrière in het onderwijs. Toen ze in 1990 bij de SBBS kwam beschikte de stichting - die in 1971 was opgericht - al over het complex Honsbergen aan de Wiar- di Beckmanstraat, waarin 229 'be jaardenwoningen' zijn onderge bracht, zoals het destijds nog werd aangeduid. De opzet van Honsber gen was om 65+-ers in Soest de mogelijkheid te bieden om zelf standig te blijven wonen in een plezierige leefomgeving. In 1985 kwam daar het complex De Vijver hof, aan de Klarinet in Overhees, bij met 155 woningen. Dat er nooit een derde complex is gerealiseerd lag niet aan de SBBS, maar aan de hoge kosten en de 'concurrentie' van twee grote woningcorporaties. De SBBS heeft momenteel zeven medewerkers in vaste dienst, waar onder de beide huismeesters van Honsbergen en de Vijverhof. Aedes-penning Laagdrempelig, kleinschalig en korte lijnen - dat zijn vólgens Phia van Waveren, maar ook volgens adjunct-directeur Anton Schoon- derbeek en haar opvolgster Miijam van der Heyden, de belangrijkste kenmerken van de SBBS-organisa- tie. Er is veel 'sociale controle' - in de goede zin des woords - en sinds vorig jaar is er ook 24-uurs zorg, door het samenwerkingpro- ject met Thuiszorg en Daelhoven. Voor de bewoners is er altijd ie mand bereikbaar en aanspreek baar. 'Dit is het model van de toe komst', aldus Phia van Waveren, V.l.n.r. Anton Schoonderbeek, Phia van Waveren, Han Mink en Mirjam van der Heyden. Foto: Soester Courant gelopen donderdag werd onder scheiden met de zilveren penning van Aedes - de landelijke vereni ging van woningcorporaties - die ze kreeg uitgereikt door account manager Saskia Gielen. Tijdens het symposium waren er diverse belangwekkende bijdragen, o.a. van wethouder Bert Krijger en van Han Mink, voorzitter van de Raad van Toezicht van de SSBS. Uitstekende opvolging Het afscheid valt haar niet al te moeilijk, aldus Phia van Waveren na afloop, omdat ze er al naar toe heeft kunnen leven. 'Dit overvalt je niet. Er is gelukkig een uitsteken de opvolging.' Ze wijst in dat ver band op Mijjam van der Heyden, die tot haar komst naar Soest di verse leidinggevende functies heeft bekleed bij een woningbouwcor poratie in Naarden, en op adjunct directeur Anton Schoonderbeek, die sinds oktober vorig jaar aan de SBBS verbonden is en vooral de financiële zaken van de SBBS be hartigt. Phia en haar man Nico - die nog een paar weken bij Visio werkt - vertrekken binnenkort (voorgoed, hoewel...) naar hun huis in Zuid Frankrijk. Niet alleen de SBBS, maar heel Soest zal deze actieve vrouw dan ook missen, die op di verse plaatsen in de plaatselijke samenleving een vooraanstaande rol heeft gespeeld. Zo was ze meer dan 25 jaar bestuurslid van Molen schot, mede-oprichter van de SWOS, jarenlang coördinator van Tafeltje-dek-je, de warme-maal- tijdvoorziening (waarvoor ze op zondagen ook zelf op stap ging) en lid van de Raad van Toezicht van de SWOS. Geen wonder dat er veel belangstelling was tijdens de Het is tijd voor de Rabobank. De jeugd van Soesterberg haa vrijdag en zaterdag al een voor proefje op Koninginnedag toen op het ijsbaanterrein allerlei speelattributen stonden opge steld. Weliswaar in het kader van een presentatie van het Soesterbergse bedrijf Fun Fun Partygames en Entertainment, maar de jeugd mocht naar hartelust gebruik ma ken van de springkussens in aller lei vormen en maten, het hoefijzer- Leerlingen van in totaal 20 basis scholen uit Soest en Soesterberg hebben dit jaar meegedaan aan het schriftelijk verkeersexamen. Dit examen werd voor de laatste keer afgenomen door 12 politieagenten. Degenen die het diploma uitge reikt kregen, ontvingen namens de gemeente Soest in samenwerking met het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid (ROV) Utrecht een retro reflecterende armband en een LCD lampje met de tekst: 'Ver keersveiligheid begint bij jezelf'. 11 leerlingen behaalden het maxi mum aantal van 40 punten, ver deeld over 20 vragen. Helaas heb ben dit jaar 20 leerlingen het mi nimale aantal punten van 26 niet gehaald. Deze kinderen komen in aanmerking voor een herkansing, die later dit jaar door de leerkracht op school afgenomen zal worden. Jongeren uit de wijk het Smits- veen hebben zondag nader kennis gemaakt met de politie. Ze formeerden drie zaalvoet balteams en namen het in Spleasure Centrum op tegen een ploeg van de politie. Het toernooi was de eerste activi teit van een serie ontmoetingen die gepland zijn tussen de jongeren en politie en een initiatief van ver schillende organisaties, waaronder Matchpoint Maatschappelijk On dernemen, een onderdeel van de Stichting Ravelijn. Door dit soort initiatieven wordt de anonimiteit doorbroken en de betrokkenheid tussen de verschillende partijen vergroot. Volgens Matchpoint stonden daar om bij voorbaat alle winnaars al vast: alle teams. Op sportief ge- Voordat de sportieve strijd los barstte, poseerden de teams voor de fotograaf. bied werd een team met bewoners van de Smitsweg eerste. Voetbal lers van de Dalweg pakten de tweede plek, de politie eindigde als derde en een tweede team van de Smitsweg sloot de rij. 'Het is lekker verlopen. Dit was nog maar een beginnetje, zodat ie dereen kennis kon maken met ei- kaar', zegt Muhammed Baskaya namens de jongeren. Hij verwacht dat eind mei nog meer jongeren zullen deelnemen als er een zeil wedstrijd wordt gehouden met de politie. Onder begeleiding van de zeeverkennersgroep Paltz- en Eemgeuzen wordt dan het ruime sop gekozen. Foto: Eemland Pers bdwietiu 'piesutcf, Lu U2J J jIAJ Jji werpen en het koemeiken of een ritje maken in de draaimolen. De ouderen konden terecht bij de schietkraam, bij de partytenten of bij de tent met decoraties van planten en beelden. Dat er ook nog werd getrakteerd op popcorn en suikerspin, maakte het voor de jeugd (en voor snoepende oude ren!) nog aantrekkelijker om de kermisachtige presentatie te bezoe ken.

Soester Courant | 2004 | | pagina 7