mm m omein iPRIKBORDr RADIO isy d. Cantorij artetten en hospice MEDISCHE DIENST Cursus voor 50-pIussers over botten en spieren KERKDIENSTEN M m i PAGINA 14 WOENSDAG 5 MEI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 15 Dierenlief Dierenleed Duikj£>? Mooi (oj>) u/(uj Mi&t SjzotRjèfMuy. J<Wj vtwv Za/, k/lot wie* anders? MN,..VAN. ZAL fckketten Polen Christengemeente op Radio 747AM VIADE B.V. niliekerk Klusjesdienst voor ouderen Muziek in Domkerk De lopers van de week In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden HOOGPOLIGE TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN NIEUWE BEZORGERS Workshop over 'Innerlijk Kind' Westernmiddag ELKE WEEK EEN Klassieke muziek op de zondagmiddag Clavecimbelconcert Bach door Glenn Gould bewerkt voor piano Pop-Op-Soest Radio Soest verslaat alles Luister dan Cultuur Festival Soest «sa Amivedi, ffl035-6015493 hide Kerk was zaterdag even ouwd tot een overdekte Oostergracht 1 (Industrieterrein De Slachten) Tel.: 035 - 6011018. www.vanzal.nl ie totstandkoming van een nent voor het Onbekende nu nog in klein formaat in enpark), voor alle kinderen ikomen als gevolg van ziek- log of verkeersongelukken, nds was er in de kerk een t ten bate van de Herman 'een Foundation, waaraan, Herman van Veen zelf, o.a. meegewerkt door meer of r bekende artiesten als Erik er Wurff (piano), Frederik irink, Edith Leerkes, Wieke i, Wende Snijders, Lilja Her- lottir, Nard Reijnders en an- it erin dat ook de volgende kijn-dag, volgend jaar, weer Oude Kerk zal plaatsvinden. I Ifekketten voor mensen in Polen conrien zaterdag 8 mei tussen 9:00 ai 12:00 uur worden ingeleverd bij I je familie De Groot aan de Di lassostraat 40. Ze mogen niet gaarder wegen dan 25 kilo en gen geld bevatten. Ook kunnen oeubels, koelkasten en geld wor den afgegeven voor transport. Het \erzenden van een pakket kost i 3,40 plus 1,30 per kilo. Pak- ïetten worden alleen aangenomen als men zich legitimeert. Voor informatie, tel. 6024377. atorium i adviezen, srzekerden. ilefoon 035 - 602 02 49 'ieta Gardien (gamba) is een de solisten in het concert van 16 s? Die vraag wordt op 16 mei ntwoord. Zoals gewoonlijk den belangstellenden vanaf irt voor drie met een kopje kof- of thee ontvangen. Deze zon- middagconcerten zijn kenmer- d door de ongedwongen sfeer de gedachte 'Muziek voor ie- een'. Maarten Kooij voert het )liek door deze charmante Pa- s muziek. De toegang is naar agkracht. KEEN 9,- per halfjaar! 4152 nden, maar het hospicebestuur orziet daar geen problemen, chtingsvoorzitter Marjan Haak: ver dat geld voor de aanschaf of ur van het huis en de inrichting n ik heel optimistisch gestemd, aar we wel stevig aan moeten ;rken is het geld voor de exploi- iie. We hebben uitgerekend dat jaarlijks zo'n dertigduizend ro nodig hebben voor de gebrui- lijke onkosten zoals gas, elektra i telefoon. Ook willen we naast J vrijwilligers één betaalde coör- nator aantrekken. Maar het moet is lukken ook dat rond te krijgen, u al krijgen we elke week een intal toezeggingen van mensen e regelmatig een groter of kleiner -drag toezeggen om deze exploi- itie rond te krijgen. We mikken og steeds op het voorjaar van 005!' De klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwil ligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schil derij, de cv-ketel vullen, tl-bui- zen en lampen vervangen, stop contacten herstellen, rolgordij nen gangbaar maken en lekken de kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,00 in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus 4,00 wor den betaald. Ook eventuele bijkomende ma teriaalkosten worden in reke ning van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de ouderen desgewenst ook door naar hulpverleningsadressen. De Klusjesdienst is een initiatief van de drie ouderenbonden in Soest. N.B. Soesterberg heeft een eigen hulpdienst. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, 88 6023681. Harpert Tromp. Óp zondag 9 mei (17:02 uur) wordt via Radio 747AM (Zendtijd voor Kerken) een samenkomst uit gezonden van de Christengemeen te in Soest, die om 10:00 uur die zondag is samengekomen in het Griftland College aan de Noorder- weg 79. Voorganger Harpert Tromp spreekt over het thema 'Bouwen op de ruïnes van het le ven' n.a.v. het bijbelgedeelte in Haggaï 1. De samenzang in de dienst wordt begeleid door een combo o.l.v. pianist Menso Hendriks. Na af loop van de uitzending is er gele genheid om met leden van de Christengemeente na te praten via 035-6727373. Op hetzelfde num mer is de tekst van de preek ver krijgbaar, of bij Stichting Zendtijd voor Kerken, Postbus 94,1200 AB Hilversum. Op dit adres zijn ook geluidscassettes en cd's te bestel len. Voor meer info over Zendtijd voor Kerken: zie www.zvk.nl. VERMIST Kater, wit, 2 bruine vlekken, 'Sun- nie', Birkstraat. Kater, zwart, witte punt aan staart, Kerkstraat. Kater zwart/grijs, 'Rakker', Dors vlegel. Lapjespoes, witte streep voor hoofd tot borst, 'Caresse', Hazen pad. Kater, zwart, witte pootjes, Buys Ballotlaan. GEVONDEN Agapornis, Burg. Grothestraat. Voor informatie: Lieze van de Pol, Amivedi, tel. 6015493, l.v.d.pol@hetnet.nl Domorganist Jan Jansen en cellist zoon Maarten zorgen zaterdag middag 8 mei voor een rustpunt in de hooggestemde reeks concerten rondom 750 jaar Domkerk. Maar-, ten Jansen speelt dan J.S. Bachs Suite in G-Dur voor cellosolo, een bijzondere ervaring in de zeer akoestische Domkerk. Vader Jan laat daarna Bachs Goldberg Varia- tionen op het grote Batzorgel ho ren. Een ongebruikelijke boeiende vertolking, omdat ze voor klave cimbel zijn gecomponeerd. Het verhaal wil dat Bach dit werk schreef voor zijn leerling Johann Gottlieb Goldberg, die het als 14- jarige virtuoos 's nachts eindeloos speelde voor zijn patroon Her- mann Carl Graaf Von Keyserlingk in Dresden - om diens slapeloos heid draaglijk te maken. De zater dag erna, 15 mei, vindt een bijzon der concert plaats ter gelegenheid van de nieuwe cd van koor en or kest van de Domcantorij. De op genomen muziek wordt dan live uitgevoerd. Aanvang: 15:30 uur. Vrije toe gang, graag 2 na afloop. Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht tro.ts op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bo nus: Tim Suzan van Stralen Stephan van Steenveldt Kevin van Stijn Casper Jonker Glenn Schlebaum Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aan kondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voor taan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders mede werking. Redactie Zaterdag 8 mei zondag 9 mei Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 88 0900- 3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): ÉS 033- 4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: J.G. Hoogteijling, Heideweg 9, 886016666. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: ÉS 033-2994669; dag en nacht bereikbaar. Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur: Va het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, éS 6019633; drs. E. Klein-Benes: 88 6014211; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 88 6015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., IS06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Sinds 1956 feAlsmede zuiver scheerwol en ÉÉflff:': projecttapijttegels Méér dan 560 kleuren en dessins Kom naar ome toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TtGUTAPIJÏ Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Ook bij niet aanschaf van Kela lapijlteaels in onze 1000 m2 fapijllegelsho wroom, woroen binnen Nederland uw benzinekosten vergoed. www.vanheugten.nl Bel 03)8-57)225 voor gratis tapijtkleureninfo! Kom noar onze afdeling speciale aanbiedingen TAPIJTTEGELS. Altijd 200.000 tapijttegels In voorroad! reeds v.a. l,9S p.t. soxso cm De Soester Courant zoekt met spoed Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Mensen die ouder zijn dan 50 jaar en last hebben van knieën, rug of nek moeten opletten. Het kan het eerste kenmerk van lichamelijke ouderdoms- verschijnselen zoals artrose, osteoporose of nek- en rug klachten zijn. Het is mogelijk deze klachten te verminderen of te voorkomen. Thuiszorg Eemland start daarom een cursus voor 50-plussers die ge zond en fit willen blijven. Onder leiding van een deskundig fysio therapeut wordt verteld over de verschillende soorten klachten die mensen boven de 50 kunnen erva ren. Ook worden er oefeningen Marita Hofman geeft een twee daagse workshop (28 mei en 4 juni) 'Innerlijk Kind' te Soest. De workshop is bedoeld voor ieder die meer levensvreugde en sponta niteit in zijn of haar leven wil er varen. Door het loslaten van be lemmerende patronen, ontstaan in de kindertijd, krijg je ruimte om met meer plezier te leven in het hier en nu. Voor info: praktijk voor psychotherapie 'Via Vitae' Leersum, 0343-512888 of 0343-520091. gedaan om de ouderdomsver- schijnselen tegen te gaan. In de cursus is ook een 'actief leven test' opgenomen, waarbij tips worden gegeven voor een gezonde levens stijl. Iedere deelnemer krijgt een cur susboek waarin de informatie nog eens rustig nagelezen kan worden. De cursus bestaat uit drie bijeen komsten en start op woensdagmid dag 2 juni om 14:00 uur aan de Nieuweweg 14. De cursus kost 26,00, leden van Thuiszorg Eemland krijgen 10 procent kor ting. De cursus gaat door bij vol doende belangstelling. Voor meer informatie: Afspraken- en Cursus bureau van Thuiszorg Eemland, 88 033-4600046 Kinderparadijs I De Vrije Teugel VedeJaarpad 53, tel. 6018136 De Vrije Teugel staat woensdag 12 mei in het teken van het wilde westen. Lasso werpen en met pijl en boog schieten behoren dan ook tot de mogelijkheden voor de kin deren die tussen 14:00 en 16:00 uur de instelling aan het Vedelaar- pad bezoeken. De kassa gaat om 13:45 uur open en de entree be draagt 2,50. Zaterdag 8 mei Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 communieviering (parochianen); samenzang Zondag 9 mei Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor H. Jurriaanse; communieviering; Cantemus Domino Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 communieviering (parochianen); catores Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor H. v.d. Schepop; eucharistieviering; samenzang Samen op Weg (PKN), Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden Samen op Weg (PKN), De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg (PKN), Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.H. van Haeringen Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk (PKN), Torenstraat 1 10:00 drs. Th. Addink Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. J.W. Schoonderwoerd, Maassluis Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. Timmerman, Hoogland; 17:00 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 ds. W. Visscher Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 G.J. Bos, Laag Soeren Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A geen opgave Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp (radio-opname) Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63 B 10:30 ds. F.R. v.d. Meulen, Amsterdam Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondeilaan 2 10:30 drs. F. Gerkema, Amersfoort Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. G. Cazemier Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 pastor M. Sweere; schrift tafel; cantors Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 pastor M.J. Burger; schrift tafel Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (<V5) 6014152 De piano maakt menselijke emotie in de muziek mogelijk De piano is ongeveer 300 jaar oud. Daarvoor waren orgel en clavecim- bel al vele eeuwen in gebruik. De komst van de piano leverde nieu we mogelijkheden op. Men kon er hard en zacht op spelen, dat bood de mogelijkheid om de menselijke emoties te verklanken. De staande piano en liggende vleugel werden bij uitstek het favoriete instrument van de amateur- en beroepsmusi ci. De pianoleeuwen zoals Clementi, Cramer, Hummel, Czerny, Liszt, Paderewsky en later Askenazy, Perahia, Gould, Peterson en Gar- ner en vele anderen gaven hun pia nospel een eigen kleur. De Spaan se meesterpianiste Alicia de Larro- cha zegt daarover: "Ook ik wil de muziek onderdeel maken van mijn eigen lichaam, van mijn hart en van de andere belangrijke organen. De muziek bevredigt mijn basale behoeften en heimwee, zo eenvou dig is dat". Zij speelt werken van Isaac Albeniz, Ernesto Halffter en Frederico Mompou. Glenn Gould speelde vooral wer ken van Bach. De Canadese pia nist was ook tv- en radiopresenta tor. Een van zijn opmerkingen was: "Hadden de componisten van 200 tot 300 jaar gin deze tijd ge leefd, dan zouden zij het instru mentarium van nu hebben ge bruikt". En dat doet Gould met de clavecimbelconcerten van Bach. Hij verving het clavecimbel door een moderne vleugel. Het mecha niek is in staat verschillende stem mingen te laten horen, crescendo en decrescendo, en dan nog het pedaalgebruik. De clavecimbel concerten, van Bach worden de klavierconcerten van Bach. En wat zou Bach daar van opkijken! Zondagmiddag 14.00 uur DONDERDAG 6 IMEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie In- ske den Duik 10.00 Cultuur in de regio Wetenswaardigheden uit musea en theaters. Redac tie Ad van Wijngaarden, presentatie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, pre sentatie Loes Moraal 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 13.00 Nederlandse Hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland 'Die Dubarry' en 'Die Rose von Stamhui' Operette van Carl Mil- löcker, de grootmeester van de Weense operette. Een geschiedenis aan het Fran se hof werd een muzikaal spektakel. Het werk waarin hij zoveel tijd had gestoken werd door het publiek niet gewaardeerd. Pas na vijftig jaar kwam het applaus. FM 107.9 (stereo) ether: FM 105.9 Die Rose von Stamhui Leo Fall, de componist van de 'Der Fidelen Bauern' en 'Die Dollarprinzessin' had met de operette 'Die Rose von Stamhui' zijn derde grote succes. Toen Leo Fall zijn operette pre senteerde was Turkije erg in trek. De mo dernisering van het land was in volle gang en dat is precies het onderwerp van deze operette met alle ge bruikelijke ontwikkelingen en misverstanden, maar... 't komt allemaal weer goed. Presentatie Paul Sparnaaij en techniek Ben Verschoor. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 17.00 De Soester en zijn muziek Lonneke Meijer ontvangt een min of meer bekende Soester die zijn eigen mu ziek meebrengt. Techniek Rik van Drie, re dactie Ad van Wijngaarden 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur VRIJDAG 7 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg, presentatie Kees Vroon 10.00 Soest in bedrijf De Europese verkiezingen naderen. Een goede reden om europarlementariër Bartho Pronk uit te nodi gen: Waarom is het nodig dat iedereen gaat stemmen op 10 juni. Zijn er al euro munten in de nieuwe lan den of moet daar nog op worden gewacht. Verder een interview met de direc teur van de RABO-bank, Jan Porte, naar aanleiding van het samengaan van de bank Soest-Baarn met Eemnes. Heeft dat nu in derdaad voordelen voor de klant. Presentatie Henk de Jong 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senio ren, presentatie Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met... John Pel en Bart van Es Acht man zijn begin april op expeditie geweest in Su riname op zoek naar de res ten van het Fort Boekoe. John Pel en Bart van Es uit Naarden maakten daar deel van uit. Luister naar hun belevenissen uit de jungle van Suriname. In het Ves ting Museum in Naarden komt een tentoonstelling. Presentatie Lonneke Meijer, techniek Marcel van Blari- cum, redactie in handen van Ad van Wijngaarden. 14.00 In de Link h 'In de link' van deze maand heeft als thema Ierland. Veel informatie over het al tijd groene eiland en na tuurlijk alleen maar Ierse en Keltische muziek en de ver halen die daar bij horen. En traditionele volksmuziek, eigentijdse popmuziek en prachtige, ontroerende bal lades met Mary Black, Kieran Goss, Riverdance, Bono en Clannad. Samen stelling en presentatie Ad van Veen, techniek Rik van Drie. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Het Sportcafé Actueel sportprogramma, presentatie Rob Dekker 18.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 20.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur ZATERDAG 8 MEI 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig. Pre sentatie en samenstelling Ap Kruitbos 11.00 Cultuur Festival Soest Rechtstreeks verslag van het tweede Cultuur Festival Soest. De feestelijke optredens ZONDAG 9 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje Natuur en Milieu Ons wekelijks ommetje heeft als gast Zomer Bruyn. Hij weet alles van vleermuizen. Wat is er waar van de verhalen dat ze iets met de Satan te ma ken hebben? Zijn ze echt gevaarlijk? Waar blijven ze in de winter? Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van liet Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel, de column van de Burgemeester 12.00 Waar blijft de tijd worden verzorgd door honderden amateurs uit Soest en Soesterberg op vier podia rond het ge meentehuis van Soest en bij De Witte Boerderij op De Engh. Verslaggevers van Radio Soest maken re portages en houden ge sprekken met deelnemers en bezoekers. De uitzen ding en het Festival zijn gratis te beluisteren en te bezoeken. De uitzending duurt tot 00.00 uur. Orga nisatie Karin de Lange, presentatie en techniek medewerkers Radio Soest Het Pop-Op-Soest pro gramma, dat van 20.00 tot 23.30 uur plaats vindt op het Raadhuisplein is gratis te bezoeken. Radio Soest doet rechtstreeks verslag van deze optredens. Met tussen 17.00 en 20.00 uur interviews met de muzi kanten. 00.00 Radio M. zondag 08.00 uur Kunt u niet naar het het feestterrein zaterdag naar het verslag van het FM 105.9 of FM 107.9 i'-l Hans Kruiswijk dook in de archieven van Soest en zocht naar bijzondere voorvallen uit de toch wel rijke geschiedenis van Soest. Jacques van der Griendt zocht er bijpas sende muziek bij. Wist u dat... Nee luister zelf maar. Pre sentatie Wim de Kam 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en gepre senteerd door Kees Vroon, techniek Elèna de Hollan der 1 14.00 Soest Klassiek De piano staat centraal. Clavecimbelconcerten be werkt voor piano, wat zou Bach daarvan vinden? Sa menstelling Jacques v.d. Griendt, presentatie Inske den Duik Zie eerste kolom 16.00 Musica Aeterna Presentatie Liesbeth Gan- kema, techniek Jaap Gan- 17.00 De straat van h Een gesprek met zomaar een inwoner van Soest of Soesterberg in zomaar een straat in onze gemeente. Presentatie Ruud van Zo meren 18.00 Kerkdienst Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap NPB 19.00 Religieuze Muziek 20.00 Sainen de bijbel lezen Presentatie Joke Almirante 21.00 Radio M tot maandag 0^.00 uur MAANDAG 10 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 De Soester en zijn Muziek h Een min of meer bekende inwoner van Soesterberg of Soest mag zijn eigen platenkeuze laten horen en zijn verhaal daarbij vertel len. Presentatie Lonneke Meijer, techniek Rik van Drie, redactie Ad van Wijngaarden 11.00 Het praattheater... Een programma door en voor mensen met een ver standelijke handicap. Gis teren was het Moederdag, wat hebben onze forumle den daarmee gedaan. Thee op bed, stoomstrijkijzer, bloemen? Presentatie Ger- da van Empelen, techniek Fredy Timmer 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ruud van Zomeren 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, pre sentatie Loes Moraal 14.00 Brassbandtime Koninklijke Militaire Kapel Deze uitzending staat in het teken van de Konink lijke Militaire Kapel. Het op één na oudste vakor kest van de Nederlands krijgsmacht. Dit jaar is het 175 jaar geleden dat het werd opgericht, een goede gelegenheid voor een mu zikaal portret. Zij spelen muziek met een lichtvoetig karakter van Nederlandse componisten o.a. van Hugo de Groot, Jef Pen- ders en Ted Huggens. Kortom een swingende muziek van een swingende kapel. Presentatie Kees Vroon, techniek Jaap Bijl 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commen taar, de sport van de afge lopen weekeinde presenta tie Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur DINSDAG 11 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk Jan Arnold 10.00 Ontmoeting met... John Pel en Bart van Es Ze gingen op expeditie naar Suriname, op zoek naar de resten van het Fort Boekoe. Presentatie Lon neke Meijer, techniek Mar cel van Blaricum, redactie Ad van Wijngaarden. 11.00 Senioren vragen Verzoekplaten aange vraagd door bewoners van bejaarden- en verzorgings huizen in Soest en Soester berg. Samenstelling Atie Derksen, presentatie Mi- rella Wiegers 12.00 Lunchroom Middag Magazine 13.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Die Dubarry Operette van Carl Mil- löcker, de grootmeester van de Weense operette. Ook aandacht voor Leo Fall de komponist van Der Fidelen Bauer en Die Dol larprinzessin. Van hem hoort u de operette Die Rose von Stambul. Presentatie Paul Sparnaaij, Ben Verschoor techniek. Zie ook donderdag 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Soest in bedrijf Voor toelichting zie vrijdag Presentatie Henk de Jong 18.00 Religieus programma 18.00 Van psalm tot pop, pres: Joke Almirante 18.30 Weg met Hobbels, pres: Menno Schuit 19.00 De Verrekijker, Kinder- progr. pres: Caren Zwarteveen en Marieke Boer 19.30 Het Kompas, jongerenprogr. 20.00 Het Boek het Binnenste Buiten, pres: Herman Spoor e.a. 20.30 Bijbel verzen van Johan van Maarlant, pres: Herman Spoor 21.00 Zingender wijs, pres: Elly van Tol 21.30 pres: Wim Prins 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 12 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Eef v.d Horst 10.00 Ommetje Natuur en Milieu Nieuws uit de natuur, ont wikkelingen in het milieu. Veranderingen in het land schap. U hoort er allemaal over in ons programma over de natuur in Soest. Presentatie Ina Aangeen brug 11.00 Van het Raadhuisplein Burgerjaarverslag Berichten uit het gemeen tehuis over zaken die de burger raken en met o.a. Het Soestgevoel en de co lumn van de burgemeester. Al een burger jaarverslag gezien? Vraag het aan bij de gemeente. 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ria Hilhorst 13.00 Over liet Voetlicht Musical en Cabaret Nederlandse artiesten met oude, hele oude en soms minder bekende nummers. Samenstelling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+ Nieuws voor ouderen en senioren met belangrijke wetenswaardigheden, pre sentatie Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio Tentoonstelling in Artis hock Tips voor een bezoek aan theater of museum. Pre sentatie Lonneke Meijer, redactie Ad van Wijngaar den 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 15