Leden in de Orde van Oranje Nassau College: 'Verlies arbeidsplaatsen valt mee na sluiting vliegbasis' Visser AL Kwestie van tijd Openbaar basisonderwijs 7 gemeenten in één stichting ACTUEEL r heeft, Courant! College negeert advies van welstandscommissie Burgerjaarverslag: 'De gemeente als uw partner' Nieuwe impuls voor Keel-, Neus- en Oorheelkunde PAGINA 2 -£ WOENSDAG 5 MEI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 3 GATEN ROYAAL )35 6019689 €2,99 €9,99 €16,49 €7,99 €12,49 €12,49 €13,49 €11,79 €9,99 €5,95 Op zoek naar meester P. Los Aanrandingzaak op RTV Utrecht Te veel alcohol rijbewijs kwijt Compensatie door permanente gevangenis en uit Bussum Bekeuringen op Torenstraat Soester Courant elke woensdag een belevenis! DIAMÜNDE Schitterende Liefde 398.- MafMwvari Zijp Artsen Meander werken nauw samen Vader&kind-dag zaterdag 8 mei voor mams bloemstukje maken verzin maar vast een smoesje Zelf somberheid of angst overwinnen Witgoed specialis Service voor alle merken HOLLANDSE KAAS KLASSE per kilo J 10.00-16.00 uur 75 tl 2de FLES HALVE PRIJS Wie weet wie meester P. Los is of was en waar hij eventueel nog woont. Piet van Zeggelaar zou het graag weten, want hij organiseert een reünie voor leerlingen van de P.C. van Brandwijkschool aan de Duin straat in Scheveningen. Meester Los was daar in de jaren zestig werkzaam, maar zou later naar Soest zijn verhuisd en daar zijn werkzaamheden als leraar heb ben voortgezet. Van Zeggelaar weet niet of de heer Los nog in leven is. Mensen die Van Zeggelaar meer informatie kunnen ver strekken, kunnen hem mailen: p.vanzcggelaar@chello.nl Een telefoontje naar deze krant (tel. 6014152) kan ook. In het programma Bureau Henge- veld heeft RTV Utrecht gistera vond aandacht besteed aan een aanrandingzaak die zich op 25 maart afspeelde in Soest. Toen werd een 15-jarig meisje op het Kerkpad rond half tien 's morgens plotseling vastgegrepen door een onbekende man. Hij trok haar van haar fiets, maar nadat het meisje hem enkele keren had getrapt, liet hij haar los en kon het meisje ont snappen. In de uitzending van gisteravond werd onder meer een compositie tekening getoond van de verdach te. Eventuele getuigen en mensen die de man menen te herkennen, werd opgeroepen te bellen naar de politie. Omdat deze krant gisteren naar de drukker ging, is niet be kend hoeveel reacties het televisie programma heeft opgeleverd. Bureau Hengeveld wordt elke dinsdag uitgezonden en besteedt aandacht aan onopgeloste zaken, waarvoor de politie tips kan ge bruiken. Een 33-jarige automobilist uit Soest is op Koninginnedag betrapt toen hij met vier keer de toegesta ne hoeveelheid alcohol in zijn bloed op de Van Weedestraat reed. Agenten zagen dat de man te snel reed en een rood verkeerslicht ne geerde. De man is aangehouden en moest zijn rijbewijs inleveren. Mw. H. van Ginkel- Wolvetang(76) Werkzaam bij Malva Hoeve (tot 1991), hulpkoster van de Emma- kerk en actief voor verschillende kerkelijke instellingen, organisator ouderensoos, oudercommissie Groen van Prinstererschool, vrij williger Politie Sport Vereniging Eemland, collectant voor diverse organisaties. Nu is ze nog actief voor Sursum Corda, De Lindenhof en Apollo. Mw. G.H. J. van Bercum- Koppe(89) Voorheen sociaal, politiek en maatschappelijk actief in Utrecht. Sinds 1970 onder meer penning meester PvdA Soest, secretaris PvdA Rooie Vrouwen en gebrui kersraad De Borg, bestuurslid Der de Wereldgroep en mede-opricht ster Wereldwinkel. Nu nog actief als adviseur Wereldwinkel en coör dinator Vrouwen voor Vrede. J.C. Korte (81) Gemeenteraadslid KVP ('62-'74), penningmeester Heilige Familie Parochie, voorzitter woningbouw vereniging St. Joseph, vrijwilliger in diverse functies bij de KBO (onder meer als organisator van en reisleider tijdens reizen). Namens KBO ook betrokken bij onder meer de SWOS, verschillende be stuursfuncties bij andere organisa ties. Mw. J.M.H. Korte- Tieland (80) Penningmeester parochieel koor, inzamelaar oud-papier voor goede doel, bestuurslid afdeling Soest Veilig Verkeer Nederland, secreta ris WN provincie Utrecht, vrijwil liger (sinds 1985) en bestuurslid (sinds 2001) KBO (onder meer als organisator van en reisleider tij dens reizen), mede-oprichter bowlvereniging voor ouderen. Mw. A.A. Nagtegaal- Bijlsma (83) Bestuurslid Stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen Soest, ouderling gereformeerde kerk, organisator thema-avonden, bestuurslid Honsbergen (ouderen huisvesting), bezoeker van oude ren in Groot-Engendaal en Mo lenschot, bestuurslid en activitei tenorganisator De Soesterduinen, voorzitter Cliëntenraad SWOS. G.J.S. Vink (65) Tot 2001 werkzaam bij DHV Raadgevend Ingenieursbureau te Amersfoort, initiatiefnemer en coördinator van knotgroep Achter- sloot en tevens organisator van groot aantal (neven)activiteiten van deze groep, bestuurslid Land schapsbeheer Utrecht, in die hoe danigheid tevens nauw betrokken bij Arbo-beleid voor vrijwilligers werk. Het valt wel mee met het ver lies aan arbeidsplaatsen door de voor 2007 aangekondigde sluiting van de vliegbasis Soesterberg. Burgemeester en wethouders schrijven althans in antwoord op vragen van de PvdA-fractie in de gemeente raad dat 'hoewel de activiteiten aan/voor de helikopters als hoogwaardige werkgelegen heid wordt erkend, dit geen lo kale of zelfs regionale werkge legenheid is.' 'De betrokken medewerkers ko men voor het overgrote deel niet uit de regio en wonen ook slechts voor een zeer gering deel in de re gio. Een en ander kan ook worden geconcludeerd uit de aanname in het onderzoek (in opdracht van de Kamer van Koophandel, de Soes- ter Zakenkring en andere organi saties-red.) dat de bestedingen van de medewerkers in de regio met 2,3 miljoen euro afnemen. Dit komt overeen met een besteding per hoogwaardige medewerker van circa 2.000 euro. De betrokken medewerkers doen dus voor het overgrote deel hun uitgaven niet in deze regio, omdat zij woonachtig zijn in Deelen, Arnhem, Woerden, Zeewolde, Breda, Apeldoorn en andere plaatsen. 'Man volgt werk' binnen defensie, maar -gewend aan frequente verplaatsingen- men verhuist pas als de dagelijkse reis afstand in relatie tot de duur van de plaatsing dat noodzakelijk maakt', aldus het college. Het wijst erop dat van de totaal 2.000 arbeidsplaatsen bij defensie in Soesterberg, waarvan 1.100 be trokken bij helikopteractiviteiten, er 'op dit moment' circa 750 ver loren zouden kunnen gaan. Daar naast beschouwt het college de 350 arbeidsplaatsen die uit Bus sum (Opleidingscentrum Logis tiek) naar Soesterberg komen als een compensatie door het rijk voor het verlies aan arbeidsplaatsen. Kamer van Koophandel en ande re organisaties zien dit anders om dat het een verplaatsing binnen de regio betreft. Over de besteding door de vlieg basis zelf zegt het college dat deze meer is dan 12 miljoen euro. De uitgaven zijn nagenoeg volledig bestemd voor onderhoud van ge bouwen en terreinen. Als de vlieg basis wordt gesloten, blijft het hele terrein vooralsnog defensieterrein. De hekken worden niet wegge haald. Onderhoud blijft nodig en het onderhoudsniveau van defen sie, ook voor wat betreft het res pecteren van de natuurwaarden, is hoog. Wel kunnen na .2007 wat verschuivingen naar elders optre den, aldus burgemeester en wet houders. Gevangenis permanent Uitgangspunt voor het college blijft de opdracht door de raad om compenserende werkgelegenheid overeen te komen met de rijks overheid, waaronder defensie. Daarbij wordt het overleg betrok ken dat gaande is om de tijdelijke vestiging van de penitentiaire in- Voor- of najaarstijd? Enkele wijzers van de klokken van de Petrus en Pauluskerk zijn van slag. Of er een raddraaier in het spel is geweest, is niet bekend, maar feit is dat er verschillende tijden werden aangegeven op de toren van het monumentale gebedshuis aan het Kerkplein. Gelukkig was onze fotograaf Herman van Dam wel bij de tijd. Hij legde het tijdsverschil vrijdagmiddag, om vijf voor vijf, vast op de gevoelige plaat. Dat betekent dat de tijd van de rechter klok op de foto niet klopt. De gemeente is be heerder van de toren en de klokken van de rooms-katholieke kerk. Het verhelpen van de storing lijkt een kwestie van tijd. 'Er wordt aan gewerkt', aldus een woordvoerder van de gemeente. Foto: Herman van Dam Laten zien wat we doen en waarom we dat doen', zijn de eerste woorden van burgemees ter Janssen in het burgerjaar verslag 2003. Daarbij richt de burgemeester zich tot alle in woners van Soest. De gemeen te wil de burger zoveel mogelijk van dienst zijn. 'De gemeente als uw partner', is het motto. In het burgeijaarverslag legt de burgemeester verantwoording af van wat de gemeente heeft gedaan met de wensen, klachten en sug gesties van inwoners. In het verslag wordt er per wijk aandacht besteed aan drie vragen: hoe gaat het vol gens de wijkbewoners in de wijk? Wat heeft de gemeente eraan ge daan in 2003? Welke plannen heeft de gemeente in deze wijk? In het volgende jaarverslag wordt er dan gekeken wat er met de wen sen en klachten is gedaan. Alles wordt behandeld uit het oogpunt van de wijk. Het is de bedoeling dat de gemeente beter in verhou ding tot de burger komt te staan. Wat speelt er precies in een wijk? Klopt het beeld dat bestaat over een wijk? Burgemeester Janssen vindt dat de gemeente partner moet worden als het gaat om zaken als leefomge ving, democratische besluitvor ming en wettelijke dienstverlening. Naast het doel inwoners goed van dienst te zijn, wil de gemeente ook dat inwoners meedenken en mee praten over zaken die in hun leef omgeving spelen. Janssen: 'de ge meente kan bijvoorbeeld een heel mooi park bedenken, maar bewo ners recreëren in dat park. Dan is het toch logisch dat we hen betrek ken bij het ontwerp van het park?' In het hoofdstuk 'De gemeente als wettelijke dienstverlener', staat be schreven hoe de gemeente in 2003 haar burgers van dienst is geweest. Dit gaat zowel over het aanvragen van nieuwe documenten als een paspoort, of om een klacht over bijvoorbeeld een losliggende stoeptegel. Voor de gemeente is kwaliteit van de dienstverlening een belangrijk aandachtspunt. 'We onderzoeken telkens of mensen goed worden geholpen aan de ba lie, of ze niet lang hoeven te wach ten en of brieven goed en tijdig worden afgehandeld', aldus de bur gemeester. Iedereen die het Burgerjaarverslag 2003 wil inzien, kan terecht op www.soest.nl en bij de receptie in het gemeentehuis. In de gemeen telijke voorlichtingskrant Op 't Hoogt van 12 mei komt een bon te staan, die mensen kunnen invullen en opsturen. Het burgeijaarverslag 2003 krijgen ze dan thuis gestuurd. richting op het Kamp van Zeist een permanent karakter te geven. Daarmee zijn honderden arbeids plaatsen gemoeid, schrijft het col lege. Hiervoor is te zijner tijd wel de instemming van de gemeentera den van Soest en Zeist nodig. Soest en Zeist coördineren de in spanningen daartoe. Bedrijfsterrein Burgemeester en wethouders zijn niet bereid bij de provincie een wijziging van het Streekplan te be pleiten met als doel meer hectares beschikbaar te krijgen voor be drijfsvestiging. Bedrijfsterrein op de vliegbasis zal de uitbreiding van Soesterberg belemmeren. Passend is wel het (laten) ontwikkelen van nieuwe bedrijvigheid in vrijkomen de gebouwen op de basis als de gemeente Soest daarover de be schikking krijgt. Deze gebouwen kunnen van groot belang zijn bij compenserende maatregelen voor vervangende werkgelegenheid. .Overigens moet nieuwe bebou wing, zowel van woningen als be drijven, in Soesterberg worden ge compenseerd door 'nieuw' groen. Deze terreinen dragen bij aan een optimale uitbreiding van Soester berg, compact en zoveel mogelijk gebruik makend van de bestaande infrastructuur. Voor woningbouw betreft dit het terrein achter Kontakt der Kontinenten en langs de Oude Tempellaan. Voor bedrij ven gaat het om het 'eindelijk' bin nen handbereik krijgen van de ter reinen aan/langs de Richelleweg en een uitbreiding van het bedrij venterrein Soesterberg-Noord. Daarmee kan worden voldaan aan de actuele behoefte, aldus burge meester en wethouders. Omdat veel automobilisten het tij delijk rijverbod (in de richting van Soest-Zuid) op de Torenstraat ne geren, heeft de politie besloten daar met enige regelmaat te con troleren. Dat leverde donderdag negen bekeuringen op en maandag nog eens zes. De Torenstraat (van af de Gouden Ploeg) en een deel van de Kerkstraat zijn in één rich ting afgesloten voor gemotoriseerd verkeer vanwege de wegwerk zaamheden die daar worden uitge voerd. Naar verwachting zullen die nog tot eind volgende maand du ren. Soest is een van de zeven ge meenten die het voornemen hebben om het openbaar pri mair onderwijs te verzelfstan digen. Per 1 januari 2005 zul len veertien basisscholen met 21 vestigingen, 2700 leerlin gen en ruim 260 medewerkers onder de verantwoordelijkheid vallen van de Stichting Open baar Primair Onderwijs Eem- Vallei Educatief. In Soest betreft het de Desmond Turnschool en de De Klimop (straks samen de Egelantier), de De Buut, de Prins Willem Alexan- derschool en in Soesterberg de Wethouder de Haanschool. Naast Soest gaat het om Baarn, Barne- veld, Bunschoten, Nijkerk, Scher- penzeel en Woudenberg. De geza menlijke besturen hebben in eigen beheer een haalbaarheidsonder zoek uitgevoerd, waaruit de wen selijkheid van verzelfstandiging blijkt. In de huidige situatie zijn de gemeentebesturen verantwoorde lijk voor het gehele lokale onder wijsbeleid en vormen zij tevens het schoolbestuur van het openbaar onderwijs in de gemeente. Dit met uitzondering van Nijkerk waar een bestuurscommissie het bevoegd gezag uitoefent. Deze dubbelrol ervaren de ge meentebesturen als ongewenst. Met de bestuurlijke verzelfstandi ging wordt het openbaar onderwijs in dezelfde positie ten opzichte van de gemeente geplaatst als de schoolbesturen van het bijzonder onderwijs. De verzelfstandiging betekent ook een forse bestuurlijke schaalver groting van het openbaar onder wijs. Een belangrijke doelstelling is om het onderwijs een kwaliteitsim puls te geven. Grote voordelen van schaalvergroting zijn het kunnen bieden van betere ontplooiings kansen en een grotere werkgeïe- genheidsgarantie voor de mede werkers. Schaalvergroting is ook noodzakelijk om de veranderingen in de bekostiging van het primair onderwijs en de toenemende risi co's in de toekomst aan te kunnen. De deelnemende gemeentebestu ren zullen voor de zomervakantie van 2004 een besluit nemen over de bestuurlijke verzelfstandiging. De overdracht van de bestuurlijke taken naar een nieuwe stichting zal plaatsvinden per 1 januari 2005. colour gouden hart met o.iicrt briljant Bicolour gouden hart met 0.23 ert briljant 50er- juwelier Van Weedestraat 145, Soest, Telefoon (035) 602 06 70 Hef college van B&W heeft de welstandscommissie een aardi ge tik op de vingers gegeven, door haar advies te negeren. De commissie is in haar oor deel over een bouwaanvraag van een woning aan de Burge meester Grothestraat buiten haar boekje gegaan. De welstandscommissie bekijkt of een nieuw bouwplan binnen de omgeving past en brengt hierover een advies uit. Zij kan, volgens de Welstandsnota 2004, alleen uit gaan van de 'bouwmogelijkheden die het bestemmingsplan biedt'. Afmetingen die zijn vastgelegd in een bestemmingsplan mogen 'wel standshalve niet worden afge keurd'. In de beoordeling van deze bouw aanvraag spreekt de commissie zich echter uit over de grootte en omvang van het bouwwerk zoals vastgesteld. Zij gaven op basis van die overwegingen het advies om de bouwvergunning niet te honoreren. Hiermee handelde de commissie buiten haar bevoegdheden. B&W konden hier niets mee. Vol gens hen kon dit advies geen ba sis zijn voor de weigering van een bouwvergunning. Zij hebben dan ook het advies van de commissie genegeerd. Omdat de bouwplan nen van de aanvrager in strijd zijn met het bestemmingsplan heeft het college de bouwaanvraag alsnog geweigerd. De aanvrager heeft aangegeven in beroep te gaan tegen het besluit, omdat hij vindt dat hij hierdoor planschade oploopt. Een alterna tief voor het afgekeurde bouwplan mocht niet baten. Het nieuwe plan komt opnieuw in de aanvraagpro cedure terecht, het college meent dat het te sterk afwijkt van het eer ste plan. Er is nogal wat veranderd bij de Keel-, Neus- en Oorheelkunde van Meander Medisch Cen trum. Sinds begin dit jaar wer ken de KNO-artsen van Baarn, Soest en Amersfoort intensie ver samen. Een groter team biedt meer mogelijkheden voor deze zorg aan patiënten in Meander Medisch Centrum. 'Het overgrote deel van de KNO- zorg is niet complex en planbaar, zodat die zowel in Baarn als in Amersfoort geboden kan worden. De echt moeilijke gevallen behan delen we in Amersfoort. We zijn volop aan het verbouwen in Baarn. Straks is er een spiksplinternieuwe KNO-polikliniek en volop opera tieruimte, waardoor we de zorg nog beter kunnen organiseren en meer kunnen doen in dezelfde tijd', zegt arts Ron van der Wal. Naar verwachting is de nieuwe polikliniek KNO in Baarn dit na jaar klaar. Tot die tijd kunnen pa tiënten zowel in Baarn, Soest als Amersfoort terecht. Door de kor te toelatingstijden kan dat vrijwel direct. Na de zomer verhuist de polikliniek KNO van Soest naar Baarn. Vanaf dat moment houden medisch specialisten geen spreek uur meer in Soest. Als de nieuwe polikliniek KNO klaar is, rouleren de KNO-artsen over locatie Amersfoort Elisabeth en locatie Baarn. Ron van der Wal en colle ga Chimène Jongejans zullen veel al in Baarn blijven werken. Specialisaties De maatschap KNO bestaat voortaan uit zeven personen: Jet van den Akker, Annelies Frima, Chimène Jongejans, Hans Mahieu, Koos Mol, Fenny Nielsen en Ron van der Wal. 'Met de pensionering van twee KNO-artsen en de komst van drie nieuwe collega's hebben we onze zorg weer eens onder de loep genomen en de puntjes op de i gezet', vertelt Chimène Jongejans. Een groter team maakt meer spe cialisatie mogelijk. Nieuw bloed brengt vaak ook nieuwe activitei ten met zich mee. Eén KNO-arts, afkomstig uit de VU in Amster dam is gespecialiseerd in onder meer stemverbeterende operaties en oncologie. Een andere nieuwe ling promoveert dit jaar op een onderzoek naar de effecten van neus- en keelamandeloperaties bij kinderen. Jongejans: 'door de grootte van de maatschap en de kennis die we in huis hebben, wil len we in de toekomst ook aanko mend KNO-artsen opleiden.' Afspraken Voor afspraken is de polikliniek KNO te bereiken via het algeme ne telefoonnummer van de locaties Baarn en Soest, tel. 548 2511. Pa tiënten uit de regio Amersfoort kunnen terecht bij de polikliniek KNO op locatie Amersfoort Elisa beth, tel. 033-4214403. Cultuur Festival In Amersfoort vraagt men zich in het stadhuis af wat er toch aan de hand is in Soest. Het lijkt het kun stenaarsdorp Bergen (NH) wel. Het barst er van de kunst en cul tuur. In Baarn bestaan er plannen om het culturele klimaat tegen de verdrukking in wat op te krikken en spreekt men van het 'Soester model'. Kennelijk is in ons dorp de oprich ting van het Cultuurplatform in 2002 (zie de talrijke namen van deelnemers in het programma boekje 8 mei) een goede stimulans geweest. 'Treffender kan het mot to van Soest 975 jaar Alle Soesters ontmoeten elkaar actief niet ge realiseerd worden op 8 mei met zoveel kinderen (Witte Boerderij), jongeren ('s avonds op het Raad huisplein), kunstenaars, denk- spoiïers en de talrijke uitvoerende leden van verschillende culturele organisaties in de Raadzaal. Au tochtonen en allochtonen'. Dat schrijft burgemeester Koos Jans sen als inleiding in hetzelfde pro grammaboekje, dat huis-aan-huis verspreid is. Zie ook elders in deze krant. Hulde ook voor de afzonderlijke activiteiten van clubs zoals het Soester Kamerkoor Tourdion op 18 april in de Oude Kerk, het 'her nieuwde' culturele centrum Idea, de Franse Boekenweek 'Soest aan de Seine', het onmisbare Cultuur- punt van Coco Michels en Anita VreugdehiJ, de concertseries van de Stichtingen Muziekkring Eem land en Cenakel Cultuur en de in dividuele actie van Judi Gor, die niet alleen indrukwekkende in stallaties maakt als lichtkunste naar, maar ook zo bijzonder kan zingen. Dit alles is maar een wille keurige, creatieve greep in de len te van 2004. En dan moet de zo mer nog beginnen. Bovengenoemd zangtalent is te horen op 8 mei in de raadzaal van het gemeentehuis om kwart voor drie waar Judi Gor twee He breeuwse gedichten zingt. Deze multiculturele poëziemanifestatie wordt gestart door Angelique Muaji Kapanga (48), die in het Li- gala een Kongolees gedicht voor draagt: 'De dag dat ik dood ga'. Zij is een alleenstaande moeder van zeven kinderen en al tien jaar in ons land te Soest. Ze doet vrijwil ligerswerk in Molendael en leidt de kinderopvang in de noodcrèche van Vluchtelingenwerk. Remco Campert schreef onlangs in zijn Volkskrant-column: 'Wat we nodig hebben is poëzie, meer poëzie. Het enige wapen dat we hebben in een tijd waarin presi denten, generaals, geldmagnaten en fanatici de mensen naar het le ven staan'. Kies op 8 mei voor het Cultuur Festival. Kies voor poëzie. www.rabobankonIine.com Nou pa, verzin maar vast een smoesje, want zaterdag 8 mei moet moeder thuisblijven en bent u met de kleine naar 't Vaarderhoogt. Nee nu eens niet voor uzelf, maar voor mams. Tijdens onze Vader&kind-Dag mag uw kleine, onder "deskundige" begeleiding van uzelf, een mooi bloemstukje maken voor moederdag voor het kind vriendelijk prijsje van 2,- O en wil matoch-persé mee, stuur haar dan maar onze Decorie in. Zie je d'r ütiüren lang niet meer terug. Mensen die last hebben van som berheid beleven weinig plezier aan het leven en kunnen tegen veel dingen opzien. Somberheid gaat vaak gepaard met andere klachten, zoals slaapproblemen, concentra tieproblemen, vermoeidheid en li chamelijke klachten. Ook mensen met angstgevoelens krijgen vaak lichamelijke klachten als hartklop pingen, trillen, zweten, ademnood of duizeligheid. Binnen het project 'Zelf aan de slag' van de afdeling preventie van RIAGG Amersfoort Omstreken worden verschillende zelfhulpcur sussen aangeboden om van deze klachten af te komen. Een zelf hulpcursus biedt mensen informa tie en praktische oefeningen om verdere klachten te voorkomen en bestaande klachten aan te pakken. Deelnemers ontwikkelen vaardig heden om beter met bepaalde sombere of angstige gedachten en gevoelens om te gaan. Ook leren ze methoden om te ontspannen, anders en positiever te denken en beter op te komen voor zichzelf. Om in te schatten of een zelfhulp cursus voor iemand geschikt is vindt eerst een kennismakingsge sprek plaats. Daarna krijgt men de cursusmap mee naar huis. Deze moet voor een periode van 6 tot 8 weken zelfstandig worden doorge- werkt. Een coach belt wekelijks om praktische ondersteuning te bieden en vragen te beantwoorden. Iedereen kan zich voor een zelf hulpcursus aanmelden, verwijzing van een huisarts is niet nodig. Deelnemers worden niet inge schreven bij het RIAGG. Voor meer informatie of aanmel ding: RIAGG Amersfoort Om streken, afdeling preventie, tel. 033-4603500. Dorrestemweg 72 b Soest 035 - 6012883 SOEST Eigen technische dienst met 24-uuc service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2004 | | pagina 3