Konii Kamelen openen voetbalkamp Boshoeve timmert aan de weg In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden WOENSDAG 5 MEI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 5 £§y - - - Diegenen die menen in hun belangen te worden ge schaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze be kendmaking kenbaar maken bij de afdeling Wijkbe heer, Groen en Infrastructuur van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035- 6093674. Binnen deze termijn van 4 weken liggen de aanvragen voor kapvergunningen ook ter inzage op de afdeling Wijkbeheer, Groen en Infrastructuur in het ge meentehuis van Soest. woensdag 5 mei 2004 Vacature stembureaulid Extra ster, certificaat en opknapbeurt manege Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of ande re plaatjes bevat. In het alge meen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voor keur in jpg-formaat) voor taan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te stu ren. Wij rekenen graag op ieders medewerking. Redactie Alle verwachtingen wert het feest op het Kerkplein, die borg stonden voor de i op circa tweeduizend bez nio van den Hengel werde het drukste moment wam We denken dat veel mens waren, vroeger naar Soest Hengel en collega's ware grote toeloop. 'De eerste tv verregend, vorig jaar wai alles. We hebben natuurlij weer. Als je ziet wat er in het bij ons was. Oranje gebak halen, i oranjebittertje erbij, e^ sen dragen en welke prinsen dit jaar weer n je anoniem in de An massa of een rondje So ninginnedag, zeker on VRIJSTELLING/VERGUNNING De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vrijstelling/ ver gunning te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1het bouwen van een vrijstaande garage, Bosstraat 43 (gewijzigde situatie t.o.v. publicatie van 14-4-2004) (artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, derhalve van donderdag 6 mei tot en met woensdag 2 juni 2004 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op dit bouwplan betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING/INSPRAAKVERORDENING Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om vrijstelling/vergunning te verlenen voor: het vernieuwen/veranderen van een half-open rijbak en 4 paardenboxen, Biltseweg 37. x (artikel 19 lid 1 Wet op de Ruimtelijke Ordening) Op grond van artikel 5 lid 3 van de inspraakverordening van de gemeente Soest vallen de inspraakprocedure voor de voorbereiding van voornoemd project en de ter visie legging als bedoeld in artikel 19a lid 4 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening samen. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, derhalve van donderdag 6 mei tot en met woensdag 2 juni 2004 eventuele zienswijzen mondeling of schriftelijk in te dienen. Indien u mondeling uw zienswijze naar voren wenst te brengen dan kan dit geschieden in een openbare zit ting. Hiervoor kunt u een afspraak maken met de heer K.C.P. Haagen, telefonisch bereikbaar onder nummer 035-6093501. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 16.30 uur en donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en bouwen (balie bouwzaken). Raadhuisplein 1, ter inzage. DE VOLGENDE BOUWAANVRAGEN ZIJN INGEDIEND OP DE AANGEGEVEN DATUM BOUWPLAATS NR REGNR Birkstraat 52a 040209 Den Blieklaan 50 040134 Industrieweg/Vrijheidsweg (ong.) 040208 Industrieweg/Vrijheidsweg (ong.) 040201 Kampweg 74 040207 Laanstraat 30 040204 Reespoor 34 040211 Valeriaanstraat 169a 040210 ONTVANGEN 20-4-2004 21-4-2004 BETREFT vergroten van het woonhuis verbouwen/uitbreiden van een woonhuis plaatsen van een zeecontainer/jongeren-r voorziening plaatsen van een ballenvanger veranderen van een paardenstal in een berging verbouwen/uitbreiden van een woonhuis bouwen van een dakkapel (achterdakvlak) uitbreiden van een schoolgebouw (wijz. verl. verg. 20-4-2004 nr. 030021) 20-4-2004 20-4-2004 19-4-2004 20-4-2004 21-4-2004 De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en óp donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN VERLEEND BOUWPLAATS Banningstraat Hildebrandlaan Honingbij Plasweg St. Theresiastraat Van Lenneplaan NR REGNR 2 040054 11 030457 47 030556 47a 030560 14a 040013 35 040095 BETREFT VERZENDDATUM vergroten van een overkapping 19-4-2004 plaatsen van een dakkapel in het linker dakvlak 23-4-2004 bouwen van een entree tussen woonhuis en berging 20-4-2004 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 23-4-2004 gewijzigd uitvoeren van een té bouwen woonhuis 22-4-2004 (wijz. verl. verg. nr. 020787) uitbreiden van een berging 19-4-2004 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VER ZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. ONTWERP-RECONSTRUCTIEPLAN GELDERSE VAL- LEI/UTRECHT-OOST Over dit ontwerpplan worden inloopavonden georgani seerd op maandag 17 mei in zaal Waaier in Ameron- gen en op dinsdag 25 mei in zaal Roskam/'Ons Ge bouw' in Achterveld. Meer informatie in de hal van het gemeentehuis en op www.pTQvincie-utrecht.nl./recon- structie AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 22 april tot en met 30 april De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: - Burg. Grothestraat 26-3 fijnsparren, 1 berk - Stadhouderslaan 21a - 1 Fraxinus - Vosseveldlaan 39 - 1 vliegden - Wieksloterwerg OZ 71 - 20 sparren - Pijperpad 71-1 larix, 1 den - Pijperpad 69 - 1 larix, 1 den - St. Theresiastraat 16-1 populier Door de Gemeente Soest aangevraagde kapVergunnin- gen: - Luytenaarpad thv. Nr. 7 - T esdoorn - Di Lassostraat thv. Nr. 26/32 en 82/88 - 2 zuileiken - Rubenslaan thv. Nr. 71/83 - 1 esdoorn VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 22 april tot en met 30 april 2004 Datum verzending 5 mei 2004 - Kampweg 38-3 berken - Hartmanlaan 42 - 1 berk - Valeriaanstraat 44 - 1 ceder - Dorresteinweg 12-1 den - Heuvelweg 32 - 1 eik Aan de gemeente Soest verleende kapvergunning: - Pieter de Hooghlaan thv. Nr. 13 - 1 acacia - Plein Smitsweg/omgeving BEC - 4 eiken, 5 berken, 1 dubbele berk, 1 prunus Gemeentebomen waarvoor aan de gemeente Soest een kapvergunning wordt verleend worden binnen 3 maanden na deze publicatie gekapt. Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burge meester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA Soest. de Federatie Nederlandse Rijscho len. Deze organisatie heeft de ma nege op allerlei punten beoordeeld op onder meer de faciliteiten. Tij dens de jaarlijkse inspectie kwa men de keurmeesters tot de con clusie dat de Soester rijschool een extra ster verdiende. Ook is onlangs het veiligheidscer tificaat verkregen van de Stichting Veilig Paardensport. Het is een keurmerk dat vorig jaar in het le ven is geroepen door het ministe rie voor maneges met meer dan zestien paarden. Eigenaar Rinus Laseur van De Boshoeve vroeg toen meteen een inspectie aan en bleek te voldoen aan allerlei eisen. Zo moeten er EHBO-medewer- kers aanwezig zijn, dienen de in structeurs gediplomeerd te zijn, is het gebruik van caps verplicht en dienen er adequate voorzieningen te zijn op het gebied van brandvei ligheid. Verder krijgen alle paarden een chip, zodat altijd te achterha len is waar ze vandaan komen. Volgens Marieke Spijker en in structeur "Willemien van Rossum van De Boshoeve hebben de ver nieuwingen aan de Jachthuislaan een stroom van positieve reacties opgeleverd. De komende maanden blijven de medewerkers verder werken aan het meerstappenplan. Het tweetal weerlegt overigens de suggestie, die de laatste tijd vaak is geopperd, dat er op alle maneges wachtlijsten zouden bestaan. Zo wel voor de plaatsing van pension- paarden als voor de lessen is er nog plaats op De Boshoeve. Op sportief gebied probeert De Boshoeve deze maand ook weer hoge ogen te gooien en wel op het Nederlands kampioenschap car rousel rijden. Het Soester jeugd- team komt op 9 mei met twaalf combinaties in de ring in Vught, de zestien senioren combinaties doen een gooi naar de titel op 23 mei in Capelle a/d IJssel. Sinds oktober is er wekelijks getraind door de formaties. In het recente verleden werden al twee Nederlandse titels in de wacht gesleept en verschil lende podiumplaatsen behaald. VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders hebben sloopvergunning verleend voor: 1het slopen van een voormalige veestal, Lange Brinkweg 99; (verzenddatum: 3 mei 2004) 2. het verwijderen van asbesthoudende plafondplaten en dakbeschot, Molenstraat 157. (verzenddatum: 3 mei 2004) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet Awb) kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaar-schrift moet binnen zes weken na verzenddatum van de sloopvergunning worden ingediend. Het bureau Verkiezingen zoekt nog een aantal enthousiastelingen die graag op donderdag 10 juni a.s. bij de verkiezingen van het Europees Parlement op een stembureau willen zitten. Wilt u graag in teamverband de verkiezingen van dichtbij meemaken, meld u dan zo snel mogelijk aan via het volgende telefoonnummer 035-6093472. Het stembureau is op 10 juni geopend van 7.30 tot 21.00 uur en voor uw inzet ontvangt u een vergoeding. Burgemeester en wethouders maken in verband met de Oude Ambachtenmarkt op Hemelvaartsdag 20 mei 2004 en gelet op het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: I Op woensdag 19 mei vanaf 18.00 uur tot donderdag 20 mei 19.00 uur door middel van het plaatsen van bord Cl van bijlage I van het RW-90 -gesloten in beide richtingen voor alle voertuigenruiters en gelei ders van rij- trekdieren of vee-, gesloten te verklaren voor alle bestuurders: - De Neen/veg; - De Eemstraat; - De Kerkstraat, vanaf huisnummer 43 tot de aansluiting met de Middelwijkstraat; - De Peter v.d. Breemerweg tussen de aansluiting met de Kerkstraat en de aansluiting met de Hooi- weg; - De Ferd, Huycklaan, vanaf huisnummer 2 tot de aansluiting met de P. v.d. Breemerweg - Kerkpad z.z. vanaf huisnummer 134 tot de aansluiting met de Kerkstraat. II Op donderdag 20 mei vanaf 06.00 uur tot 19.00 uur: A. Door middel van het plaatsen van bord Cl van bijlage l van het RW-90 -gesloten in beide richtingen voor alle voertuigen, ruiters en geleiders van rij-trekdieren en vee-, gesloten te verklaren voor alle be stuurders: - De Stationsweg; - De Kruisweg, uitgezonderd aanwonenden; - De Korte Middelwijkstraat, uitgezonderd aanwonenden; - De Schans, het gedeelte gelegen tussen de aansluiting Lange Brinkweg en de aansluiting Weide- weg. B. Door middel van het plaatsen van de borden C2 -in deze richting gesloten voor alle voertuigen, ruiters en geleiders van rij- trekdieren en vee- en C3 -eenrichtingsweg- van bijlage 1 van het RW-90, gesloten te verklaren voor alle bestuurders: - De Lange Brinkweg, het gedeelte tussen de aansluiting Eemweg en Korte Kerkstraat in de richting van de Korte Kerkstraat; v Bg« r vW& - De Eemweg, het gedeelte tussen de aansluiting Lange Brinkweg en de ingang van het parkeerter rein van voetbalvereniging WZ, in de richting van de Lange Brinkweg. C. Door middel van het plaatsen van bord E2 -verbod tot stilstaan- van bijlage I van het RW-90 een ver bod tot stilstaan in te stellen: - Aan beide zijden van de weg op: o De Lange Brinkweg tussen de noordelijke aansluiting van De Schans en de aansluiting Eemweg; o De Eemweg; o De Ferdinand Huycklaan, het gedeelte tussen de aansluiting met de Kerkdwarsstraat en huis nummer 2; - Aan de even zijde van de weg op: o De Veldweg. D. Door middel van het plaatsen van bord E6 -gehandicaptenparkeerplaats- van bijlage 1 van het RW-90 de oostelijke zijde van de Torenstraat tussen de Oude kerk en de aansluiting Kerkstraat over een leng te van 50 meter aan te wijzen als gehandicaptenparkeerplaats. E. Opheffen van de geslotenverklaring van op de A.P. Hilhorstweg. N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemeester en wet houders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatre- gelen(nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 116, voor een natuurlijk persoon of 232, voor een rechtsper soon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. 'Een onovertroffen opening', vond een van de aan wezigen zelfs bij de start van het twintigste jeugdvoet balkamp van Soest. Het is dan ook geen dagelijkse kost dat twee kamelen over de Bosstraat-Oost paraderen. Jan Danvers en Lida Hoffermedewerkers van het eer ste uur, hoefden niet naar Tunesië af te reizen om een ritje op deze dieren te maken, want ze werden er maan dagmorgen vroeg opgehesen. Het grappige was dat Lida Hoffers vooraf deel uitmaakte van het complot, maar pas op het allerlaatste moment ontdekte dat ze zelf ook 'lijdend voorwerp' was. Het tweetal maakte een ronde over het veld en namen vervolgens, hoogge zeten tussen de bulten, het traditionele défilé af van de ruim 250 deelnemers. Tot en met morgen worden de pupillen en junioren van sportorganisatie Soest bezig gehouden met allerlei voetbal- en nevenactiviteiten. Foto: Foto Bell Traditioneel verrichtei ouders en begeleid door di sum en de Hilversumse m trix, de aftrap van de oran kelijk de avond vóór 30 aj maal bij het complex van Je kon bijna over de hoe tenterrein De Eng. Zo dn je Vrijmarkt, waar hondt waren bemand en waar waren naar een koopje o) de. Oude spellen, afgedan ongebruikt speelgoed, twe op zolder gevonden of bij gekomen, vergeten spul lei tentie er een nieuwe eigei bezoeker was gericht op 2. Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl Marieke Spijker (links) en Wille mien van Rossum begeleiden een paard langs de opgeknapte mane gestallen. Foto: Soester Courant De buitenbak aan de Jachthuislaan is voorzien van drainage, een be- regeningsinstallatie en verlichting. In de open lucht is tevens een longeerring gerealiseerd. Binnen werden de 29 stallen voor manege- paarden (er verblijven ook nog eens zestig pensionpaarden in ste nen stallen) opnieuw opgetrokken. De houten schotten en muren wer den vervangen door beton. Sinds vorige zomer knappen de medewerkers de manege stukje bij beetje op, de verfkwast wordt re gelmatig ter hand genomen en mo menteel krijgt de oudste van de twee binnenbakken een facelift. Daar blijft het niet bij, want binnen afzienbare termijn komt er een warmwaterinstallatie op de spuit- plaats voor paarden. Sinds kort heeft De Boshoeve de beschikking over het weiland tus sen de Jachthuislaan en de Biltse weg. Het perceel van zes hectare is bestemd voor de managepaarden, maar pensionpaarden die ergens van moeten herstellen, mogen er straks ook gaan grazen. Trots is De Boshoeve op de twee de ster die het heeft gekregen van 4 Een 'koninklijke' mode onderdelen van de kinden Een Idols-verkiezing en waren andere hoofdpunte kinderen zich konden uitl Naast de gebruikelijke werk- zaamheden is er het laatste jaar I flink aan de weg getimmerd door De Boshoeve. In fysieke, maar ook in algemene zin. Het heeft de manege onder meer een certificaat opgeleverd. Bo vendien is een voormalig ko ninklijk weiland bij het bedrijf betrokken.

Soester Courant | 2004 | | pagina 4