'Van heidehut tot residence' UW in Soest heeft haar tijd gehad a OP SOEST X JÊBm Soest 50 jaar geleden] aruóhoch 1 CULTUUR WELZIJN f Uit de historie van Soest(erberg) €98,- €9,95 39,50 Ul.ffl.van lellen Nieuw zomerprogramma van de Soester Kring 'Onsterfelijk verlangen' in Spirituele Kring Soest WOENSDAG 5 MEI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 8 WOENSDAG 5 MEI Film: Disney's 'Brother Bear' Opslag voor Cacao: 'Ik wil jou' 'Pelle past op' Geheugen vof H.G. '=3ijkman en zonen wi v# yUrhóUtld- Koninginnedag in Soest GEVRAAGD VASTE BEZORGERS soesterScourawt Film: 'Hero' Jazzworkshop Geen gordel om betekent bekeuring AUTOSCHADE Lezing over boeddhisme op 16 mei De tijden veranderen snel. Dat is ook te merken aan het vereni gingsleven. Het zijn doorgaans dezelfde verenigingen die een of meer generaties overleven. De plaatselijke harmonie, bijvoor beeld, en sportclubs. Andere zijn niet zo'n lang leven bescho ren. Wie kent nog de damclub De Variant, de padvindersvere niging De Soester Trekvogels, de mondharmonicavereniging Bra vo, de gereformeerde jongelings vereniging Calvijn, de jonge mannen van De Roomse Garde, de dansclub Palowa - om eens een willekeurige greep te doen uit de zeer lange lijst van Soes ter verenigingen die zelfs al niet meer van naam bekend zijn. Aan dit rijtje van verdwenen verenigingen is sinds vorige week een nieuwe toegevoegd: die van de Unie van Vrijwilligers (UW). Bijna op de dag af dat de Soester afdeling het vijftigjarig bestaan vierde, werd de organisatie opge heven. Soest was niet de eerste afdeling in Nederland van de voortzetting van het al voor de oorlogsjaren opgerichte Korps Vrouwelijke Vrijwilligers. Het was De draagspeld van het Korps Vrouwelijke Vrijwilligers, waaruit de UW voortkwam. Donderdag 6 Mei Tegen de schitterende achtergrond van de natuur van Noord-Ameri- ka vertelt de film het verhaal van de jonge indiaan Kenai, wiens le ven een onverwachte wending neemt wanneer de Grote Geesten hem veranderen in het dier waar hij de grootste hekel aan heeft: een beer. Leeftijd: 6+. Duur: 87 minuten. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 4,50. Woensdag 12 mei Een levensechte vrolijke caravan met een bloembak voor de deur en een schemerlamp op de piano: oer-Hollandse knusse gezelligheid! Beer en Tijger, Tijger en Beer. Onafscheidelijke vrienden, samen doen ze alles. Maar is dat eigenlijk wel zo? Door een danswedstrijd, een onverwachte zere voet en een gemene Zuster Zus ontwikkelt zich een spannend verhaal waarin de vriendschap op de proef wordt gesteld en de kinderen participe ren. Een humoristische voorstel ling met een helder verhaal en een serieus thema: vriendschap. Leeftijd: 4+. Duur: 50 minuten. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 4,50. Woensdag 19 mei Poppentheater Cassiopeia: Pelle wil graag een grote trol zijn. Dat kan hij laten zien als hij op zijn zusje moet passen omdat moeder alleen weg moet. Oppassen en je volwassen gedragen is moeilijker dan Pelle denkt. Zeker als je zusje niet luistert en Pelle's beste vriend komt vragen of hij mee gaat voet ballen. Leeftijd: 4+. Duur: 55 minuten. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 4,50. Kaarten reserveren bij de theaterkassa: fS 6095829, dinsdag t/m vrijdag 11:00-17:30 uur en een uur voor aan vang van de voorstelling. Op maandag zijn de theaterkassa, receptie en bibli otheek gesloten. een maatschappijbrede organisa tie die zich bezighield met de op vang van vluchtelingen. Het korps kreeg op 7 mei 1945 een vervolg in de Unie van Vrouwelijke Vrij willigers. Omdat in de loop der ja ren ook mannen zich als vrijwilli ger aanmeldden, werd met be houd van de ingeburgerde afkor ting UW de naam veranderd in Unie van Vrijwilligers. De afdeling Soest werd op 27 april 1954 opgericht met in eerste instantie bejaardenwerk als doel. De initiatiefneemsters, de dames M. Kruik-de Man, A. Peters-van Zanen en J.M. van Ginkel-Mohr- mann, gingen ervan uit dat ieder een 'wel eens' iets voor een ander deed zonder daarvoor een belo ning te verwachten. Zij be schouwden dit 'wel eens' echter als vrijblijvend. Zij wilden daarom naar een verenigingsverband met een duidelijke doelstelling: 'Het bevorderen en verlenen van maat schappelijke hulp door vrijwilli gers, met menselijk contact en continuïteit in het werk als voor naamste kenmerken.' Maatschappelijke hulp die prak tisch gericht was met een aanpak in de onmiddellijke omgeving waar de UW meende dat die no dig was, en eventueel in samen werking met anderen. Menselijk contact was er bij al het werk. De UW-sters probeerden vooral ook mensen die dreigden te ver eenzamen uit hun isolement te halen. In de beginjaren waren, als bij zo veel verenigingen, de financiën een probleem. Naast de steun die de UW kreeg van de midden stand en het bedrijfsleven, moest de organisatie meer dan eens zelf actie voeren. Ze verkocht stroop wafels om de financiële basis te leggen voor een grotere en lang duriger actie: het vervaardigen en verkopen van zelfgemaakte hand werken. Vooral mevrouw Staver- man was een 'doorlopende leve rancier': zij presteerde het om in haar eentje meer dan 400 hand- werkpakketten voor te bereiden, patronen te tekenen en voor te werken. De resultaten sprongen zelfs lan delijk in het oog: destijds Shehe- razade, bekend columniste in het weekblad Libelle, wijdde er een artikel aan. En de afdeling zwol helemaal van trots dat koningin Juliana en de prinsessen zich niet onbetuigd lieten toen de hand werken te koop werden aangebo den. De voor de jaren vijftig enor me opbrengst van ongeveer 4.000 gulden (nu ruim 1.800 euro) zorgde ervoor dat de UW weer een paar jaar voort kon. Dankzij contributies en donaties en later een bijdrage van de ge meente kon de UVV sindsdien haar werk zonder al te veel zorgen voortzetten. Werk dat zich steeds meer uit breidde. Van bejaardenwerk tot het verzorgen van bloemen en het schoonmaken van fruit bij patiën ten in het ziekenhuis Zonneglo ren; verzorgen van collectes zoals de Anjercollecte en de verkoop van 1.000 witte anjers toen prins Bemhard z'n vijftigste verjaardag vierde (waarvoor nota bene een ventvergunning nodig was!); het rijden van invaliden; verspreiding van tijdschriften; verkoop kinder postzegels; kaartmiddagen voor ouderen; kerstvieringen. Het is slechts een kleine greep uit de reeks activiteiten van de UW waarvan tal van inwoners heeft geprofiteerd. In de loop der jaren heeft de UW wat accommodatie betreft een 'zwerftocht' door de gemeen te gemaakt. Begonnen in het ge bouw Religie en Kunst van de Nederlandse Protestanten Bond Nederlandse Vereniging van a|| Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 AANNEMIN6SBEDRIIF VAN METSELWERKEN *\N GECERTIFICEERD Plasweg 24 - Soest - Tel. 035 - 60 19666 aan de Rembrandtlaan, maakte ze daarna voor de verschillende acti viteiten onder meer gebruik van het verdwenen café De Vier sprong aan de Birkstraat; het eveneens verdwenen vakantie- centrum De Lichthoek aan de Parklaan; het ook niet meer be staande Oranje Hotel en het Anna Paulownahuis, niet eens zo lang geleden nog eigendom van het koninklijk huis, beide aan de Burg. Grothestraat, en de Emma- kerk. Door de jaren heen is de maat schappij veranderd. De oudere mens is mondiger geworden. Vita le mensen in de leeftijd tussen 55 en 75 jaar zijn actief, maar willen zich niet al te zeer binden in het vrijwilligerswerk dat ze willen doen. Ze zijn meestal in de zorg sector actief. Het is een teken van de veranderde tijd, het verander de vrijwilligerswerk ook. Bij de UW is de laatste jaren het aan tal medewerkers teruggelopen, evenals het bezoek aan de bejaar- densoos. Er zijn ook geen nieuwe iip" Tijdens een ontspanningsmiddag die de UVV voor gehandicapten op touw had gezet, poseerden enkele medewerksters van het eerste uur. projecten meer. In haar toespraak bij het jubileum en tegelijk de op heffing van de UW in Soest zei presidente mevrouw A.H. Don- ker-Waninge onder meer: 'De verzorgingscentra en het zieken huis Meander hebben een coördi nator in dienst die vrijwilligers werft en inroostert. Er breken an dere tijden aan. In de toekomst zal steeds meer een beroep ge daan worden op familie en de naaste omgeving van patiënten in verpleeghuizen. Van serviceverle ning naar een zekere verplichting. Rechtstreeks vanuit de zorginstel ling. Belangrijk is dat de continuï teit in het verlenen van maat schappelijke hulp door vrijwilli gers en vooral het menselijk con tact met de medemens blijft door gaan. Het zijn kenmerken waar de Unie van Vrijwilligers_voor staat.' Echter niet langer in Soest. Na vijftig jaar heeft de lokale UW zichzelf opgeheven. Er is nog wel - even gedacht om de afdeling aan te sluiten bij de UW uit Baarn, maar daarvan heeft het bestuur na raadpleging van de vrijwilligers af gezien. De UW kan dus worden toegevoegd aan de lange lijst van eens zo bekende verenigingen in Soest die van het toneel zijn ver dwenen. UV V-presidente Donker: vijftig jaar lang geweldige inzet van vrijwilligers... Geïnteresseerden in verhalen en gegevens over oud-Soest ontvan gen door lid te worden van de Historische Vereniging Soest- Soesterberg ieder kwartaal het maandblad 'Van Zoys tot Soest', vol wetenswaardigheden over Soest-toen. Informatie: Juul van de Poll, 886017065 Uit de Soester Courant van Dinsdag 4 Mei 1954 Mevrouw E. Vermeer houdt voor de huisvrouwen een lezing over 'geheugen'. Ze doet dat op dinsdag 18 mei in ontmoetingscentrum Klaarwater aan de Wiardi Beck- manstraat. De lezing begint om 14:00 uur, de toegang is gratis. ,Alle mensen, jong en oud, verge ten regelmatig iets. De sleutel mee te nemen, een telefoonnummer of een afspraak. Naarmate men ouder wordt, worden de proble men groter. Het onthouden van nieuwe informatie is dan steeds moeilijker. Mevrouw Vermeer gaat hier uitgebreid op in. De verenig de huisvrouwen nodigen alle be langstellenden uit. 'Vergeet vooral niet te komen', aldus een van de organisatoren. Sombere weersvoorspellingen ten spijt werd ook deze Koninginne dag weer een feest, waarop de Oranje-zon weer scheen en een dag, waarop ook Soest de veijaar dag van onze Koningin meevierde. De kerkklokken luidden 'om 8 uur de feestdag in en toen de klanken waren verstrooid klonk de feest muziek van onze Soester Harmo nie P.V.O., die naar het Koningin Emma Monument trok. Daar stonden honderden kinderen opgesteld, die met een plechtig „Wilt heden nu treden" de auba de voor de Burgemeester inzetten. Onze Burgemeester sprak de jeugd toe en wees op de grote betekenis, welke Oranje voor Nederland heeft en waarop men zich op Ko ninginnedag moet bezinnen. Het „Wij willen Holland houen", „Waar de blanke top der duinen" en „Ferme jongens, stoere kna pen" werd besloten met een ge dragen „Wilhelmus". Hierna stapte de jeugd achter P.V.O. aan en trok men langs de hoofdweg naar het gemeentehuis, waar voor de Burgemeester werd gedefileerd. Het Bloemen-defilé. Te 9 uur reeds trokken vele Soestenaren naar het Paleis, het middelpunt van deze nationale feestdag. Op' de Vredehofstraat werd de drukte steeds groter van met oran je getooide, grote en kleine men sen, op weg naar de jarige vorstin. Autobussen uit vele plaatsen van ons land brachten vele landgeno ten aan, die in de richting van de Oranjeboom werden gedirigeerd. Vijftien tot twintig duizend mensen stonden vanaf het Paleis tot aan de Oranjeboom te wachten tot het tijdstip, dat het hek van het paleis voor hen zou opengaan. Behalve deze wachtenden waren er duizen den, die het weggedeelte vóór het paleis omzoomden. Te half elf was het zover. De jari ge vorstin kwam met haar gemaal en haar kinderen op het bordes, om de felicitaties van Nederland in ontvangst te nemen. Tevoren had de Koningin in het paleis 20 gebrekkige kinderen, af komstig uit verschillende sanatoria, ontvangen en die bleven in de ka mer naast het bordes de gasten van de Koningin, die hen liet voorzien van taart en limonade. Het 160 man tellende zangkoor „De Maastrichter Staar" stond op het grasveld opgesteld, terwijl aan weerszijden van de trappen het Wognum's dameskoor en het da meskoor „Van knop tot bloem" uit Gieten stonden aangetreden. De voetbalwedstrijden. Op het S.E.C.-terrein ving te 1 uur een wedstrijd aan tussen twee jeugd-elftallen. Intussen was het terrein dicht om zoomd met naar schatting 6000 toeschouwers, die de wedstrijd Sparta-Eindhoven willen zien met de internationals Terlouw, Teback en Van Melis. Zij werden teleurgesteld toen bleek, dat noch Terlouw noch Te- back meespeelden, terwijl Van Melis overigens geen moeite deed om de toeschouwers in verrukking te brengen. Sparta bracht de meeste strijdlust op in deze wedstrijd, waarin men zich kennelijk spaarde voor de be langrijke competitie-wedstrijden, welke twee dagen later moesten worden gespeeld. Met twee doelpunten van Koning en Van Eden behaalde Sparta een 2-0 zege en behield daarmede de Koningin Juliana-beker, welke door Z.K.H. Prins Bernhard werd uitgereikt. De Kinderspelen. Des Middags werden door de Fe deratie van Buurtverenigingen kin derspelen gehouden op het S.E.C.-terrein aan de Schrikslaan,, waaraan een 600-tal kinderen van 7-12 jaar deelnamen. De heer C. Goudriaan en zijn me dewerkers zorgden voor een vlot verloop en bezorgden de kinder schare een zeer aangename mid- in Soest voor de Zilveren jasseron set collier armband van voor Fun Functions: wereldtijden, 3 dagalarmen waterdicht 50 m, per stuk 14 karaats gouden armband met 3 plaatjes 19 cm Zilveren slavenband, 5 mm breed met dopsluiting 14 karaats gouden klapcreolen, geel of bicolour, per paar Uw juwelier horloger juwelier Rembrandtlaan 18 - Soest - Tel. 035-6014785 ELKE WEEK EEN .SOESTERïfcOURANT, IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel.(035)6014152 Het nieuwe zomerprogramma van de Soester Kring is klaar. Het biedt vijf gevarieerde acti viteiten; de eerste op 2 juni en de laatste op 11 augustus. Ge woontegetrouw alie óp een woensdag. De verzamelplaats is telkens (behalve op 11 au gustus) achter de NPB-kerk, Pieter de Hooghlaan. Cultuur en natuur zullen op aan gename wijze met elkaar zijn ver enigd. Op de fietstocht van 2 juni leidt Jan ter Poorten, IVN-gids te Soest, de deelnemers op weg naar Soesterberg langs prachtig ge boomte (met oa. linde, esdoorn en Japanse notenboom), terwijl er ook vogelzang geduid kan worden (verzamelen 8:45, vertrek 9:00 uur). De tweede tocht gaat op 16 juni per auto naar het landgoed Vree- denhoff tussen Nieuwersluis en Loenen, waar de deelnemers een rondleiding krijgen door de heer A.J.A.M. Lisman door het park van dit voorname 18c-eeuwse landgoed, waarvan de eerste eige naar Andries Pels was, een rijke Amsterdamse koopman-bankier. Deze was de neef van een gelijk namige oom die zich vooral onster felijk maakte met zijn kritiek op Rembrandt, die 'eerste ketter in de Schilderkunst', want die schilderde liever 'een' waschter, of turftreeds- ter uit een 'schuur' dan een 'Griek se Venus'. Na het bezoek koffie drinken in Breukelen (verzamelen en vertrek idem). Op 7 juli kan men per fiets of auto deelnemen aan een excursie naar het 'Kontakt der Kontinenten' in Soesterberg. Het Kontakt stelt zich ten doel groeperingen en indivi duen bewust te laten deelnemen aan de multiculturele samenleving Aanmelden: tel, 6014152 Sleenhoffstraal 46, tel. 601 95 77 Maandag 10 mei 'Hero' is mijn ultieme droom. In alle jaren dat ik films maak, is dit het eerste script waar ik tranen van in mijn ogen kreeg - hoofdrolspe ler Jet Li. China, 2000 jaar geleden. Het la tere grote Chinese rijk bestaat nog uit zeven Koninkrijken, die elkaar het leven zuur maken. De koning met de meeste ambities én de meeste vijanden is die van de Qin- dynastie. Met huurmoordenaars proberen andere koningen hem uit de weg te ruimen. Voor drie be ruchte huurmoordenaars - Gebro ken Zwaard, Vliegende Sneeuw, en Hemel - is de Qin-koning be hoorlijk benauwd. Wie dat trio uit kan schakelen, mag op een fikse beloning rekenen. Tien jaar lang lukt dat niemand. Totdat Naam loos verschijnt, die de koning de persoonlijke wapens van de drie gevreesde krijgers brengt. Hoe heeft Naamloos dat voor elkaar gekregen, vraagt de koning? Naamloos vertelt prachtige verha len over zijn succesvolle missie. Maar de koning vertrouwt het niet. De verhalen kunnen niet kloppen. Kan Naamloos de koning overtui gen, of valt hij door de mand als bedrieger? Het oogstrelende 'Hero' is een prachtig heldenepos rond liefde, loyaliteit en jaloezie, en tegelijk een gedurfde, vernieuwende mar- tial arts-film. De film bestaat uit vier onderdelen: de ontmoetingen van Naamloos met de koning, en de drie confrontaties van Naam loos met Gebroken Zwaard, Vlie gende Sneeuw en Hemel. Elk on derdeel heeft een eigen karakter, redeneerde Zhang Yimou (o.a. 'Raise the Red Lantem'), en krijgt dus ook cinematografisch een ei gen behandeling, tot het kleurge bruik aan toe. Er wordt flink ge vochten in 'Hero', maar belangrij ker dan de uitkomst van de ge vechten zijn de sierlijke bewegin gen en innerlijke processen van de strijders. Zelfs die gevechten wor den allemaal op een eigen manier op de film gezet. 'Hero', de duur ste Chinese film ooit, kreeg onder meer een Oscarnominatie en de Golden Globe voor de beste bui tenlandse film. (China 2002, kleur, 98 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren op de dag van de voor stelling, 10:00-13:00 uur, gg 6029367. Meer informatie op in ternet: artishock-soest.nl. Scène uit 'Hero'. Op zaterdag 22 mei en zondag 23 mei: Jazzworkshop 'Session Ex- tended' in Artishock. Met als the ma samenspel en improvisatie, wordt materiaal behandeld dat bij jamsessies wordt gebruikt. Aftel len, soleren, samenspelen, sche ma's bijhouden en een stuk spelen dat ie eigenlijk niet kent, komen allemaal aan de orde. De work shop wordt geleid door twee gere nommeerde jazzmuzikanten: Esméc Olthuis en Albert van Veenendaal. Nadere inlichtingen en aanmel ding (liefst zo spoedig moge lijk) bij Ron van Ewijk, j azzworkshop@artishock-soest.nl, of telefonisch op 88 6031398. De politie hield afgelopen donder dagmiddag een verkeerscontrole op de Dalweg, Banningstraat en de Koningsweg. Zeven automobilis ten kregen een bekeuring omdat zij geen gordel om hadden. STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 van nu. Daar in het voormalige Missiehuis St. Jan en het later ver worven klooster Cenakel, waar de Congregatie van de Dienaressen van de Heilige Geest en van de Altijd Durende Aanbidding van 1939 tot 1998 bad voor het heil des menschen, krijgen de deelne mers na koffie in de lounge een rondleiding door beide gebouwen (fietsers verzamelen om 9:00 uur, auto's om 9:30 uur). 'De Theetuin' in Bilthoven is het doel op 14 juli. Deze nog jonge ecologische tuin is ontworpen door mevrouw Groenewegen en kan ook worden gezien als een jaidin potager, een Franse moestuin waarin niet alledaagse groenten, kruiden en bloemen tot wasdom komen. Daarover weet mevrouw Groenewegen van alles te vertel len. In de tuin koffie en gebak (fietsers verzamelen 8:45 en auto's 9:00 uur). Tenslotte is er op 11 augustus de wandeling o.l.v. een gids over het Domplein te Utrecht ter gelegen heid van '2000 jaar Domplein'. Vooraf de vertoning van een dvd die de virtuele reconstructie toont van de bebouwing van het plein vanaf de Romeinse tijd en allerlei belangwekkende gebeurtenissen uit de latere tijd, oa. de orkaan die in 1674 het middenschip van de Domkerk deed instorten. NB! Aantal deelnemers is maximaal 20. Aanmelding vóór 4 augustus 2004 bij het secretariaat, 88 6014403 (verzamelen station Soest-Zuid, 8:45 uur). Bij slecht weer kan een tocht niet doorgaan. Informatie: 88 6014403 of 6014622. Een oude prent van 'Vreeden- hoff', waar de excursie van 16 juni naar toe gaat. 'Ik geloof dat de werkelijke zin van ons leven het zoeken naar geluk is. Dat is duidelijk. Of je nu religieus bent of niet, of je nu gelooft in die of die gods dienst, we zijn allemaal op zoek naar iets beters in het leven. Daarom denk ik dat het leven werkelijk gericht is op geluk....' Dit zijn de woorden van de veer tiende Dalai Lama, spiritueel lei der van Tibet, geciteerd uit het boek: 'De kunst van het geluk, een zoektocht'. Op de vraag of geluk voor de meesten een reëel doel is, antwoordt de Dalai Lama: 'Jaze ker. Ik ben ervan overtuigd dat je geluk kunt bereiken door de geest te oefenen.' In het boeddhisme worden ver schillende wegen aangegeven hoe wij het verlangen naar vormen van geluk, naar een zinvol en bevredi gend bestaan, in goede banen kun nen leiden. Maar al te gemakkelijk kan verlangen immers vanuit een verkeerde motivatie of visie, juist de oorzaak worden voor lijden in de vorm van frustratie, gehecht heid, agressie en onvrijheid. Het thema onsterfelijk verlangen wordt in deze lezing belicht vanuit verschillende boeddhistische tradi ties en ontwikkelingen daarbinnen. In het boeddhisme, in het alge meen, wordt het verlangen als oor zaak van lijden gezien en dient te niet te worden gedaan. In het Tan tra boeddhisme (kenmerkend voor met name het Tibetaans boeddhis me) wordt een bijzondere beteke nis aan verlangen gegeven. Verlan gen en passie worden daar niet als belemmering of obstakel voor het spiritueel pad gezien, maar juist als inspiratie en weg zelf. Mits zij op de juiste manier geleid en beoe- De Dalai Lama. Het tweede festival in het i jonge bestaan van het Soe; Cultuurplatform wordt geh den op zaterdag 8 mei 20 Dit Cultuurfestival is niet, als vorig jaar, verspreid c talrijke locaties in ons d< maar wordt deze keer gec centreerd in en rondom het meentehuis van Soest aan Raadhuisplein en op loo| stand daarvan in en buiter Witte Boerderij aan de Soes engweg. De kunstmarkt is bijna drie ket groot als vorig jaar. Het Cult festival sluit aan bij de viering het 975-jarig bestaan van S< dat als motto heeft: 'Alle Soe: ontmoeten elkaar actief'. Er is ook heel veel te zien, te hore: te beleven. Slakkenhuis: 'Taal en teken' Ook in het Slakkenhuis (Dal tegenover het gemeentel wordt op 8 mei aangehaakt bi Cultuurfestival. Tekst, beeld, pictogrammen, tekens en an grafische bronnen, visuele com nicatie, vormen terugkerende menten in het werk van Ingrid fend wordt, is zij een volmaakte spirituele weg, waarin verlangen zijn eigen mysterie onthult. Antoon Kamp studeerde gods dienstwetenschappen in Gronin gen met als specialisatie boeddhis me. Thans is hij docent boeddhis me, oprichter van Vajra Vidya, een Tibetaans boeddhistisch studie- en meditatiecentrum in Soest. Daar naast werkt hij op het gebied van persoonlijke ontwikkeling bij Na- landa Counseling, een praktijk voor counseling, supervisie en coaching. Antoon Kamp gaf eer der lezingen voor de Spirituele Kring in Soest. Belangstellenden zijn op zondag 16 mei vanaf 15:00 uur van harte welkom in 'De Deel'. (Kerkstraat 11b, achter de Oude Kerk). Er wordt gezorgd voor een kopje kof fie of thee. Om 15:30 uur start de inleiding, waarna er gelegenheid is tot het stellen van vragen. Rond 17:00 uur volgt er een informeel samenzijn, waarbij nog een glaas je kan worden gedronken. De bij drage in de onkosten bedraagt 7,00 (incl. consumpties). De Spirituele Kring Soest organi seert lezingen op maatschappelijk, religieus en levensbeschouwelijk gebied en is een ontmoetingsplaats voor iedereen die zich met zinge ving, spiritualiteit en levensvraag stukken bezighoudt in een besef van wederzijdse gelijkwaardigheid en respect voor ieders eigen bele ving. Voor deelname is geen lid maatschap vereist. Iedereen is van harte welkom en kan gewoon als belangstellende binnenlopen. Voor nadere informatie kan men bellen met de initiatiefnemers: Marijke en Bert Smit: 88 6019815. Schilderij van Engelbert L (Witte Boerderij). Poetry Slani in de raadzaal Poetry Slam is een wedstr woorden. Het fenomeen ont begin jaren '90 irl de Vere Staten. Een goede slam best, een combinatie van goede f en een spetterende voordracl wedstrijd tussen Quirien van len (1981) en zijn vader, de verse-dichter Frits Criens, zich op 8 mei af in de raadz drie rondes van tien minuter publiek jureert door midde applaus. Deze Soester slam productie van de Stichting Li re Activiteiten Soest (SLAS), rien van Haelen, pseudonien Frits Criens jr., slamde op televisie en grote popfestival won vele prijzen en trad Spijkers met koppen, RAM, lands 2003, Papaul, VARA Opium Radio, het Jongeren I huis en Goedemorgen Nede Je gelooft je oren niet in de zaal van het gemeentehuis. Schaakmat op het Raadhuisplein Dat kan op het Raadhuispie 11:00 tot 17:00 uur. Maar j< ook meedoen met de simu wedstrijd vanaf 13:00 uur Eric de Haan en Gerrit Muis of kijken naar het Tuinspel, waarop een demc tiepartij wordt gespeeld. En slimmer dan de computer? dan eens kennis met de mo heden van schaak-comput gramma's. Bij de stands is er gelegenheid om vrijblijven partijtje te spelen. Alle Soesters kopen een schilderij! Doe een Wens Stichting Ned heeft als doelstelling 'het vei van de liefste wens van kii van 3 tot 18 jaar met een 1 bedreigende ziekte'. Het str< om de kinderen een onvergi dag te bezorgen en even zijn van ziekenhuizen, arti behandelingen. Ook de c thuiswonende zusjes en/of tjes worden bij de uitvoeri: de wens betrokken. Rotary-shantykoor De Ee vaarders.

Soester Courant | 2004 | | pagina 8