ül Werk van Annet de Langen 'auers laat ruimte voor fantasie €^95 29,95 artióhoch Open Hof 'trapt dauw' op Hemelvaartsdag [CULTUURWELZIJN t~ PAGINA 19 Nog deelnemers gezocht voor skatewedstrijd Voorlichtingsmiddag over groepswonen voor ouderen Capribroek van voor Matras Cinquento Pocketveer 90/200 2e matras 50% korting Heren badjas Felgekleurde handoeken SOESTER COURANT Aquarellen in de Korte Duinen Bloesemremedies in de Bereklauw Restaurant 'Rabbit-proof Fence' Fietsen voor de vrede .WESTRA 150 ia? Veerkamp al 50 jaar uw beddenspecialist. DataDidact Zaterdag aan de Dorpsstreek Veerkamp al 50 jaar uw textielspecialist. Vrijdagmiddag 14 mei, Klarinet Pitch Junior start woensdag 19 mei Veerkamp al 50 jaar uw linnenspecialist. Saladebuffet Ligtenberg HANDEL Leusderweg 198 3817KS Amersfoort 033-476 68 93 Soesterbergsestraat 49A 3768 EB Soest 035-602 35 84 Recor Bedding 475 (beste koop 2002) rood of blauw van voor Vandyck Handdoek Streep (60/110) van jLf^Tvoor Handdoek Uni (60/110) van€^§5"voor wijncarpaccio I W.J ÉM W Tj| 1 Vitte wijnsoep Spoom E/ Steak met J iT< Ivw-- roquefortsaus A- ^v' isje met vanilleijs ,-V- "?_uv sinaasappelsaus J strument. Hij maakte diverse rei zen naar Guinee en nam met de groep Africa Sabu Njouma een cd op met traditionele Guinese mu ziek. Ook als Afro-Cubaanse en Latin-percussionist is hij de djem- be trouw gebleven. In dit concert brengt hij zijn uiteenlopende inte resses en ervaringen bij elkaar. De musici zwepen elkaar op in een spetterende ontmoeting tussen de rijke Mande traditie en hiphop, moderne 'dancegroovcs' en elek tronica. Bezetting: Jos de Haas (NL) - djembe, percussie; Bintou Kouyate (Guinee) - dou-dounds, djembe; Mohammed Cissoko (Guinee) - balafoon, gitaar, doundoun; DJ Kid Sublime (NL) - turntables/ MPC; MC CeeMajor (NL) - rap; Gumshoe (NL) - rap. Aanvang: 21:00 uur. Entree: 7,00. Op 4 en 5 juni zal Dorothée Hel- mert een workshop bloemen en bloemenremedies verzorgen in de kunstwinkel de Bereklauw. Dor othée Helmert volgde de oplei ding tot bloesemtherapeute bij Bloesem Remedies Nederland en bij het Alaskan Flower Essence Project. Zij is tevens theologe en danstherapeute. In haar praktijk in haar woonplaats Nijmegen be geleidt zij kinderen en volwasse nen met zuivere remedies uit de natuur. Tijdens haar workshop wordt op een creatieve en intuï tieve manier contact gemaakt met planten, die ons op dat moment hun steun aanbieden in ons uniek leerproces. Er wordt zowel binnen in de tuinkapel als ook buiten in de tuin gewerkt met le vende planten, bloemendia's, en bloesemremedies uit verschillende delen van de wereld. Vrijdag 4 juni is de introductie avond, van 19:30 tot 21:30 uur. Er wordt dan via bloemendia's de werking van planten aan den lijve ervaren; en bloesemremedies kunnen worden gevoeld en ge test. Deze avond kan ook los van de workshop worden gevolgd. Hoe bloemen en bloesemreme dies een bron kunnen zijn voor geestelijke groei en creatief leven kunnen we op zaterdag 5 juni van 9:30-16:00 uur ervaren via beweging, dans, klank en muziek, afgestemd op de vier elementen. Je laten aantrekken door een plant door: observatie, intuïtieve afstemming en tekenen en werken met de betreffende bloesemreme die. Zondag 6 juni, van 10:00 tol 16:00 uur, kan men ook een workshop volgen die ook bege leid wordt door Dorothée Hel mert. Dit is een ontdekkingstochi via natuur, beweging en klank op weg naar een leven in harmonie met jezelf en de natuur. Info: Dorothee Helmert, SS 024- 3607967. Tot 29 mei inschrijven t>ij de Bereklauw, Steenhoffstraat 63, 88 6019176. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Zaterdag 15 mei Music World Series: 'Mandelectric' Muziek in wereldwijde ontmoe ting: de Music World Series brengt muzikanten bij elkaar die ideeën uit verschillende culturen tot nieu we 'verhalen' smeden. De muziek en cultuur van de Mande (ook wel Mandingo genoemd), een bevol kingsgroep die. is verspreid over diverse West-Afrikaanse landen, vormt de basis voor Mandelectric. Jos de Haas (percussie, djembe) raakte jaren geleden gegrepen door deze muziek. De 'djembe', de tra ditionele trom van de Mande, was dan ook zijn eerste percussie-in- 16. GR0THESTRAAT 55 - SOEST - .EF00N 035 - 601 25 16 lail: restaurant@bauers.nl /ebsite: www.bauers.nl ok verkoop dinerbonnen Annet de Langen met een van haar favoriete schilderijen: een aquarel van de eend in de vijver bij haar vroegere huis. Foto: Soester Courant. tot 23 juni zijn in restaurant ke Korte Duinen aan de Birk- Iraat nog een twintigtal aqua- fellen te bewonderen van onze [laatsgenote Annet de Langen, be expositie omvat o.a. stille- lens, landschappen en portret- Zondag 16 mei Klassiek concert Muziekschool Soest Het concert op zondagmiddag 16 mei om 15:00 uur in Artishock wordt geheel verzorgd door leer lingen van de Muziekschool Soest. Ouders en medeleerlingen zijn van harte welkom op dit laatste concert van het seizoen. Er zijn cd-bonnen te winnen. Aanvang: 15:00 uur. Entree: €2,50; tot 18 jaar 1,00. bar woestijnlandschap, waaraan de filmmaker de kleur onttrekt en er suggestieve percussiemuziek aan toevoegt. Dat maakt de woestenij waar de kleine meisjes doorstrom pelen net zo treurig als het verhaal van hun moeizame tocht langs dat hek uit de titel. Regisseur Phillip Noyce vertelt het avonturenverhaal van die drie kin deren op een sobere, en onopge smukte manier. Hij schroomt niet het racistische gedrag van kolonis ten aan de kaak te stellen. Dat deed hij al eerder in 'Backroads' (1977) en 'News Front' (1978). Na succes in de USA met o.m. 'The Bone Collector' keerde hij terug naar zijn roots en filmde daar 'Rabbit-proof Fence'. (Australië - 2002 - 94 min.) Maandag 17 én dinsdag 18 mei, aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, 88 6029367. Meer informatie op in ternet: artishock-soest.nl. IEKA Meubel. Altijd de koopste whitewash-ko- al-grenen-eiken bank en nostalgische meu- n. Weteringpad 60, >t. 06-53784257, wo-za 7.30 Complete eethoek zien zijn geweest op exposities. De schilderijen vormen met elkaar een mooie staalkaart van wat Annet 'in huis heeft'. Ze zijn ook te koop; de prijzen variëren van 145 tot 295. Een enkele keer schildert ze ook wel in opdracht, o.a. kin derportretten, waarbij ze meestal werkt op basis van foto's maar niet dan nadat ze het 'model' eerst zelf grondig heeft bekeken. Een kunst kenner had onlangs een vleiende typering voor haar werk: 'Het leu ke ervan is dat je de kijker nog ruimte geeft om zijn eigen fantasie te gebruiken en het schilderij als het ware in gedachten door te zet ten...' Maandag 17 mei en dinsdag 18 mei Echt gebeurd, in 1931! Drie meis jes - 8, 10 en 14 jaar oud - lopen in drie maanden tijd bijna tweeën- halfduizend kilometer, dat is ge middeld 25 km. per dag voor die hummels, dag in dag uit, door een barre Australische woestijn. Daisy, Gracie en Molly zijn de kinderen van inheemse moeders en witte vaders. Die mannen werkten aan een hek dat van noord naar zuid dwars door Australië werd neerge zet om de konijnenplaag die het land teisterde tegen te gaan. Maar ja, intermenselijke contacten, geen hek houdt die tegen. De Australi sche regering streefde - tussen 1905 en 1971 - raszuiverheid na en was dus tegen zulke relaties. Kinderen die voortkwamen uit die verboden contacten werden daar om opgesloten in kampen waar ze heropvoeding ondergingen. Uit zo'n kamp ontsnappen onze drie meisjes. Om bij hun moeders te geraken ploeteren ze voort in een lorresteinweg 60 Soest slefoon 601 32 88 koopt LOMPEN, IJZER, iPIER en METALEN iterdag na 12.00 uur GESLOTEN. fóêeSwtri gebruiksvoorwerp als een fiets, een naaimachine of een gereedschaps set. i Na afloop van het dauwtrappen is er een pannenkoekenfestijn waar van de kosten ook uit de gevraag de bijdrage worden gedekt. Omdat het voor de organiserende com missie van belang is te weten op hoeveel gasten ze bij de pannen koekenmaaltijd mogen rekenen, wordt aan de deelnemers ge vraagd zich aan te melden op de e-mailadressen j.aheming hofman@freeler.nl of e.algradv@ hetnet.nl, of door in te tekenen via de posters die daarvoor in de kerk gebouwen zijn aangebracht. Laanstraat 91 - BAARN Tel. (035)5413521 E-mail: veerkamp@xs4all.nl Scène uit Rabbit-pmof Fence'. computeropleidingen Word, Excel, PowerPoint, Access, FrontPage, Windows, internet, e-mail, fotobewerking, introductiecursussen, typen, kindercursussen Steenhoffstraat 9\ tel. 602 8132 tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl In een groep wonen groeit in 'Zelfstandig en toch samen ver- populariteit. En dat tegen de toond. Verder geeft Greet Broerze, i *j lid van het dagelijkse bestuur van trend van individualisering in. LVQ0 voori,chting over hoe een Er leven op dit moment bijna woongroep tot stand komt. Zelf meer mensen alleen, dan in woont ze ai t;en jaar in de woon- een partner- of gezinsrelatie. groep ■Koningsdael' en zal over Toch is in de afgelopen tien haar ervaringen vertellen, jaar het aantal woongroepen in Nederland gegroeid van tachtig Groepswonen, een manier van le- naar tweehonderd. ven: vrijdag 14 mei in 'De Klan- net', aanvang 13:30 uur. Iedereen die nog mee wil doen aan het skate-evenement op de skatebaan aan de Dorpsstreek aanstaande zaterdag, kan zich nog opgeven. Er is plaats voor 35 deelnemers van 8 tot 20 jaar, tot nu toe hebben circa vijftien skaters zich al aange meld. Het evenement is georganiseerd door een aantal jongeren uit Soest met behulp van twee medewer kers van de Stichting Balans. Aanvankelijk zou de inschrijving vorige week dinsdag sluiten. Ge zien het aantal skaters dat zich heeft opgegeven, sluit de inschrij ving op de dag van het evene ment of wanneer er 35 aanmel dingen zijn. Er wordt nu ook niet meer geloot bij te veel aanmeldingen. Wie zich opgeeft is automatisch geplaatst als deelnemer. Patricia Vonk, een van de medewerkers van de stich ting, denkt dat het geringe aantal aanmeldingen is te wijten aan de schoolvakantie. Ze verwacht wel dat er uiteindelijk genoeg skaters meedoen. 'We zijn nogal flexibel, waarschijnlijk zullen veel jongeren zich nog op dezelfde dag aanmel den. Het komt wel goed.' Voordat de skate-wedstrijd gaat beginnen zullen de organisatoren het grasveld rond dë Dorpsstreek schoonmaken in het kader van de actie Zomerschoon. Vanaf 13:00 uur begint het spektakel, rond 16:00 uur zal de prijsuitreiking plaatsvinden. Hierna zullen deel nemers, medewerkers en buurtbe woners een barbecue houden bij 'De Schoof' aan de Molenstraat. Het inschrijfgeld bedraagt 2,00. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Laanstraat 91 - BAARN Tel. (035)5413521 E-mail: veerkamp@xs4all.nl 'Via Pitch kan ik laten zien waar ik voor sta, dat is echt een kick!' (Ci taat van Ouarda Bouzbib, 19 jaar, cursiste Pitch Junior, Utrecht.) Ben je 16 jaar of ouder? Wil je weten of theater bij je past? Kom dan naar de oriënterende theatercursus Pitch Junior van idea (voorheen Brede Bibliotheek Soest). Wel of geen ervaring? Het maakt niets uit; Pitch Junior kijkt naar wat jij kunt! Gastdocenten van de faculteit Theater van de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht geven les op het gebied van acteren, dans, zang, schrijven en drama. Op woensdag 19 mei start de eerste les van 19:00 tot 20:30 uur in het theater van Idea aan de Willaertstraat 49. De lessen kosten slechts 15 euro voor 5 lessen (van woensdag 19 mei t/m 16 juni) en een eindpresenta tie op maandag 21 juni. Er zijn nog een paar plaatsen dus meld je snel aan via SS 6095818 of kijk op www.ideasoest.nl. JDk. laarwater Wiordi Beckmansrrant 475 3762 ON Soest Telefoon 035-6010607 In ontmoetingscentrum Klaarwa- ter wordt dinsdag 25 mei een sa ladebuffet geserveerd voor 55- plussers. Tot 21 mei (12:00 uur) kan men zich hiervoor opgeven in het centrum aan de Wiardi Beck- manstraat. De kosten bedragen 4,00 per persoon. Bingo Op vrijdag 21 mei wordt er een bingo gehouden in Klaarwater. Er wordt begonnen om 19:30 uur en een speelkaart (inclusief een kop koffie) kost 3,50.. f ELKEWEEKEEN N SOESTCR^COURANT V, IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152

Soester Courant | 2004 | | pagina 19