tBV IOW 'I J [Senior, wij zijn er voor u!' De normen van 'Pearle' Wsmö&et Hoofddoekjes Wist u dit...? Zolang mogelijk zelfstandig wonen Extra voorziening in Molenschot lulp voor naasten van ïensen met een depressie </s PAGINAPR JOURNAAL 01 23 64 WOENSDAG 12 MEI 2004 SOESTER COURANT [SENIOREN j PAGINA 27 ie occasions: ir.autosmeeing.nl rr- Daan Lazonder, voorzitter SWOS-bestuur: De Klarinet' gevraagd VASTE BEZORGERS soester^Scowrant met asperges Balietoeslag NS Goedkope stroom AUTOSCHADE A Seniorenbus Zorgpalet zoekt vrijwilligers voor Daelhoven Anne v.d. Meiden in Wilhelminakerk Petrol '01 20.100 km ar Silver '02 34.142 km ar Silver '03 18.140 km agma Red '98 66.000 km )lor Seo Blue -99 68.000 km ossic Green '99 73.600 km ngle Green '00 57.950 km ver Lightning '03 21.414 km tra Blue '03 22.000 km ar Silver '99 68.000 km itra Blue '03 18.000 km e meters. :l zo'n anderhalve Tien krijgt u een s- TEN, KIJK MAAR... ia ook (eerst) naar: 1 99. FAX: 035 603 99 98 in saterdag van lO.OO tot 17.00 uur SeniorenVaria SUJQS stichting welzijn ouderen Hips 'onder wolken van Am- ;rdam' geboren, opgegroeid Den Haag en sinds 1974 lonachtig in Soest. Een groot van zijn werkende leven las hij voogd bij de Kinderbe- iherming en reisde in die hoe- gheid het hele land af voor je vele kinderen die hij onder jjn hoede had. Toen zijn ge- jondheid hem parten ging spe- >verd Daan Lazonder vrij- illiger. ik je hem hoort praten, ont ij je niet aan de indruk dat en passie samen- lan, óók voor het werk dat hij Tubij de SWOS doet. Daarom Ik verzekert hij mij dat hij liet schroomt ook zijn privé |ening te laten horen.' De Welzijn Ouderen tot kent vele werkgroepen, jfmet een eigen taak en be- Juur; de taak welke de Stich- ■ogin zijn algemeenheid heeft [inschrijft hij als: 'Het streven ■aar allerlei soorten van lienstverlening aan senioren, xlat zij zolang mogelijk en op n fijne manier kunnen blij- wonen. Hiervoor zetten Ich elke dag weer 350 vrijwil- s in.' En in één adem door lóegt hij eraan toe: 'Dat bete- ït óók permanente aandacht ar deze beschikbare vrijwilli- 'S.' [petrots is hij op het feit dat ondanks de bezuinigingstra- jiek, een adviseur seniorenbe- iid kon worden toegevoegd; jievrouw Idelette Sleurink, so- fiaal gerontoloog. Het zal haar aak zijn met de signalen uit de uderensamenleving aan de lag te gaan. 'Een veelvoud aan Sgnalen komt binnen via de Werkgroepen, bijvoorbeeld een taaitijdbezorger, de.bijrijder de Seniorenbus, hij of zij an de Klusjesdienst. Zij zijn en oren. Hun waar- lemingen mogen niet in een [ureaula verdwijnen. Vereen- aming, verwaarlozing en ver- rming zijn schrijnend, maar tij kunnen helpen als we het (eten. Problematisch worden indien een oudere niet van aze diensten gebruikt maakt hoe nu hem of haar te reiken? Diegenen, die uit soort van onwetendheid i/of schaamte hun situatie jet prijs geven. Je zou ze wil- [n zeggen; mevrouw, meneer, bent hierdoor als mens écht jet minder! Eigenlijk wil ik hierbij een dringende oproep doen: Kom met je hulpvraag! Materieel of immaterieel. Laat ons samen een oplossing zoe ken.' Als het SWOS info-boekje voor de 5 5-plusser ter sprake komt is Lazonder meteen bij zonder enthousiast. 'Dat boek je zou iedere senior bij zijn te lefoon moeten hebben want het geeft, heel overzichtelijk, veel informatie. Eigenlijk zou het bij iedere artsenpraktijk, apotheker of wat voor instantie dan ook ter inzage moeten lig gen.' De levens loop bestendige wijk Klaarwater. Wat kun je daar over zeggen? 'Levensloopbestendig betekent eigenlijk gewoon: wonen van de wieg tot het graf. Zo'n wijk moet leefbaar zijn voor jong en oud. Ouderen mogen, naar mijn mening, nooit een geïso leerde groep zijn. Sinds er ech ter in Klaarwater een grote concentratie van ouderen woont, vind ik dat de SWOS bij dit project wel degelijk een rol moet spelen. Goed dat de gemeente begonnen is met een inventarisatie. Neem bijvoor beeld de toegankelijkheid; hiervoor zouden er liften moe ten komen in de Wiardi-Beck- manflats; toegankelijk voor ouderen maar ook voor de moeder met kinderwagen. En zitbankjes, al is het ook een klein detail, zij moeten wel op de juiste plekken komen. Be langrijk is ook een goed toege ruste huisartsenpost, als zowel andere faciliteiten op dat ge bied, toch?' En veilig wonen? Levensloop- bestendig is toch niet alleen in frastructuur? Daan Lazonder. Lazonder knikt heel beslist. 'Veilig kunnen wonen vind ik absoluut noodzakelijk en is een onderwerp waarin de SWOS zeer zeker moet participeren.' Als ik vervoer noem, wat zeg jij dan? Hij fronst. 'Het is niets nieuws als ik zeg dat daar nog wel het een en ander te verbeteren valt. Wij zouden maar wat graag willen dat de Senioren bus óók naar Amersfoort mag rijden voor poliafspraken. Dat mag nu niet om de absurde re den dat wij dan concurrerend zouden zijn.' En de Regiotaxi, vraag ik. Hij schudt zijn hoofd. 'De Re giotaxi is geen optie voor af-i spraken als het echt aankomt op tijd en dat is een artsenaf spraak nu eenmaal.' Wat wil je voor de toekomst van de SWOS, Daan? Daar hoeft hij niet lang over na te denken. 'Wijkgericht gaan werken, de Seniorenbus meer inzetten, óók in de weekenden, een goede samenwerking tus sen het COSBO en de SWOS...' Hij is even stil en zegt dan: 'Vrijwilligers om alles te kunnen realiseren; mensen die iets voor andere mensen willen betekenen, want zoals het er nu voorstaat moeten wij héél attent zijn dat er geen ouderen tussen de wal en het schip ra ken.' Woorden die je vaker hoort, maar de intensiteit waarmee hij ze zegt doet mij vermoeden dat hij hierin een oprechte taak voor zichzelf ziet. Veel dank, Daan, en heel veel succes. Anna Wagemakers, redactie Seniorenvaria AGG Amersfoort en Om- treken start op donderdag-1 pond 27 mei met een onder- ■euningsgroep voor familiele- n en direct betrokkenen van Jensen met een depressie. 2 uur op donderdagavond en vin den plaats in het gebouw van het RIAGG Amersfoort en Omstre ken aan de Westsingel in Amers foort. De eerste bijeenkomst is op 27 mei en in september is er nog een terugkombijeenkomst. Kosten voor deelname bedragen 25,00. Voor aanmelding en informatie: Rianne Kasander, 033-4603500. lelijks kampen ongeveer ¥6.000 mensen met deze ziekte. Jet aantal mensen dat wordt ge- TMronteerd met een familielid of Paste met een depressie is dus |le malen groter. Voor ouders, ■pers, zussen, partners of vrien- kan het een zware belasting |n om iemand te zien lijden. (aast de sombere stemming, gaat u" J. valm ïn depressie vaak gepaard met IViRRltlJCl* lachten als lusteloosheid, slaap- Klarinet 39. tel. 6023139 foblemen, eetproblemen en veel Tekeren. Iemand uit de directe Pgeving vraagt zich gauw af hoe Jj met zijn verwant om moet pan. Hij weet vaak niet wat hij f ter wel en beter niet kan zeggen jj hoe hij steun kan bieden aan Fgene die aan de depressie lijdt. le afdeling preventie van het PAGG Amersfoort en Omstre- f a helpt familieleden en direct Frakkenen van mensen met een Fpressie met een ondersteunings- Jj°ep. In deze groep staan de fa milieleden en naasten centraal en fordt er aandacht besteed aan vra- f a over de moeilijke situatie. Te- Fas wordt informatie gegeven per het ziektebeeld depressie en is f ruimte voor het uitwisselen van baringen. ondersteuningsgroep bestaat ft 1 wekelijkse bijeenkomsten van ^in Soest voor cte, Aanmelden: tel. 601 4152 Zalm met asperges vormen het hoofdgerecht van het drie gangen menu dat op dinsdag 1 juni wordt geserveerd in ontmoetingscentrum De Klarinet. Vooraf is er salade en het toetje bestaat uit mousse. Van af morgen en tot en met 25 mei kunnen 55-plussers zich opgeven voor de maaltijd bij de bar in het centrum aan de Klarinet of telefo nisch, tel. 6023139. De kosten be dragen 4,00 per persoon. Country Line Nu al kunnen 55-plussers zich aanmelden voor de cursus country line dance voor beginners die op maandag 6 september begint. Deze bestaat uit 31 lessen en zal worden gegeven in twee groepen van 15 tot 18 personen, in OC De Klarinet. Mevrouw J. Hendrikse is de gediplomeerde docente. Bij line dance heeft men geen partner no dig. Iedereen danst op zichzelf, maar wel in groepsverband. De lessen worden gegeven op maan dagochtend (9:30-10:45 en 11:00- 12:15 uur). De kosten bedragen 60,00 wat neerkomt op iets minder dan twee euro per keer. Opgeven kan bij de bar van De Klarinet of telefonisch, tel. 6023139." Met ingang van 1 juni a.s. voert de Nederlandse Spoor wegen een balietoeslag in voor de verkoop van treinkaartjes aan het loket. Het treinkaartje wordt dan 0,50 euro duurder. Bij het kopen van een trein kaartje via de kaartjesautomaat geldt de toeslag niet. De achterliggende gedachte is natuurlijk het kopen van een kaartje aan het loket te ont moedigen en daarmede een re den te hebben het loket te slui ten omdat er steeds minder mensen gebruik gaan maken van het loket. Aanvankelijk was het de be doeling de toeslag voor alle kaartverkoop via het loket te heffen, maar onder grote druk van o.a. de ouderenbonden heeft de NS besloten reizigers vanaf 60 jaar hiervan vrij te stellen. Men moet aan het loket wel met een geldig legitimatiebe wijs kunnen aantonen dat men in aanmerking komt voor de vrijstelling. Dit kan o.a. op ver toon van de identiteitskaart, Pas-65, paspoort, rijbewijs en de Voordeelurenkaart van de NS. Ook kan men bij loketten van de NS een vrijstellingspas je aanvragen. Teun Duher, redactie Seniorenvaria Per 1 juli 2004 verandert er iets voor elektriciteitsbedrijven en daarom doen ze deze weken extra hun best om per telefoon zoveel mogelijk nieuwe klanten te winnen. Misschien bent u ook al gebeld of u uw elektriciteit voortaan door bedrijf X of Y wilt laten leveren? Heeft u misschien 'ja' gezegd en heeft u daar achter af spijt van? Heeft u geen 'ja' gezegd en krijgt u toch post van een nieu-1 we leverancier? Belt u dan even met de Senio renvoorlichting van de SWOS, tel. 035 602 7997 /602 3681. Zij kunnen u adviseren en, in sommige gevallen, helpen om de 'koop' terug te draaien. U kent zeker en gewis de recla me van de heer Pearle op de tv. In het spotje wordt u een seniel oud mannetje voorgeschoteld, dat apathisch zit te wachten op zijn warme maaltijd. Plots komt daar een hautaine onbeschofte hark de kamer in en zet volgens de regels van de Hogere Hotelvakschool rechts een warme hap neer. Onder tussen veel bla, bla, bla over bezuinigingen in de zorg waar Pearle gelukkig niet aan mee doet. Etc. etc. Ook volgens de regels van het serveren wordt dan links de maaltijd weer weggehaald en het mannetje dat zou moeten gaan eten blijft nog steeds on verstoorbaar apahtisch zitten. De maaltijd werd onaange roerd omdat de onbeschofte hark het hele zooitje meteen weer weg haalt en de kamer verlaat. Meneer Pearle, als mij zoiets zou overkomen - ik ben 76 jaar - zou ik opstaan, de dek sel van de warme maaltijd af halen en de hele boel over deze onbeschofte persoon uit strooien. Liever het agressieve oude mannetje, dan de seniele be jaarde. Meneer Pearle, u moest zich schamen door in te stemmen met zo'n tv-spotje. Oud wor den is niet altijd leuk, maar het is nog niet zo dat je, als je bo ven de 65 jaar wordt, meteen achterlijk bent, niet meteen je verstand verliest. Het wordt tijd, meneer Pearle, dat u wat doet aan uw normen en waarden. Een bril kopen bij u is er bij mij niet bij, nog voor geen 200% korting. Louk Nachbar, redactie SeniorenVaria Nieuweweg 97 - Soest J Telefoon 035 - 58 804 72 V Openingstijden: W dinsdag Um vrijdag van 9.00 uur tol 19.00 uur W zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur De volgende editie verschijnt op woensdag 16 juni 2004. Kopij uiterlijk op 17 mei 2004 aanleveren bij de werkgroep Scniorennieuws p/a Dalweg 6, 3762 SP Soest, of bij de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) of per e-mail swos@planet.nl www.rabobankonline.com Op 10 december verklaarde de burgemeester in een brief dat het College van Soest en de ge meenteraad tevreden zijn over de uitkomsten van de onder handelingen met het Medisch Centrum Meander inzake de zorgverlening en de polikli niek in Soest. In de Soester Courant van 31 maart staat een artikel: 'S.O.S. van oogartsen Meander M.C., Bereikbaarheid poli Baarn baart ernstige zorgen'. In een brief aan de burgemeester schreef ik op 25 november 2003: 'Als ik geen auto meer mag rijden, hoe kom ik dan in Baarn en Amersfoort?'. Op die vraag heb ik natuurlijk geen antwoord gekregen. Het management van Meander in Amersfoort stelt in de Soester Courant dat zij niet verant woordelijk zijn voor openbaar vervoer. 'Wij zijn verantwoor delijk voor goede zorg en niet anders'. Vraag ik me af: wat heb je aan goede zorg, als je er niet kunt komen?! Maar, geleerde heren in Mean der en het College van Soest, wat gebeurt er nu? Zijn wij 65- plussers nu weer de dupe? U weet ook dat een taxi onbetaal baar is met een AOW-tje en een klein pensioen. Vergoe ding van de verzekering is er pas als je een groot bedrag per jaar hebt uitgegeven. En als u toch aan het rekenen bent: weet u hoeveel medicijnen ik voor mij en mijn vrouw sinds 1 januari zelf heb moeten beta len? Om over de bijdrage aan de thuiszorg maar niet te pra ten. Louk Nachbahr, redactie Seniorenvaria Wat is hierover al veel te doen geweest. De meningen over het al of niet toelaten van deze dracht buitelen over elkaar heen. Waar mag het en waar niet? Het is inderdaad een moeilijk onderwerp. Toch is het nóg niet zo ver schrikkelijk lang geleden dat ook hier in Nederland in de kerk de vrouw een andere sta tus had. Neem de rooms-ka- tholieke kerk eens als voor beeld. In de tijd van onze moe ders en vaders was het normaal dat de dames en heren geschei den in de banken zaten; de ene kant was voor de heren en de andere zijde voor de dames. Ook werd het als heel ongepast ervaren als men blootshoofds in de kerk kwam. Zelfs een ge neratie later droeg men geen lange broek op school en dus zeker niet in de kerk. Ook moesten de voeten worden be dekt met tenminste sokken. Nu nog zijn er geloofsgemeen schappen waar de vrouwen zwarte kousen aan moeten en het hoofd moet worden be dekt. Waarschijnlijk zal, onder in vloed van de integratie, ook hier, na enige tijd alles zich aanpassen. Nu lijkt het me dat de nieuwe Nederlanders nog even willen vasthouden aan de eigen identiteit. Of het nu goed of fout gevonden wordt. Voor vele Nederlanders is het dragen van die hoofddoekjes gelijk aan onderdrukking, niet geëmancipeerd zijn: dit vooral bij de vrouwen. Alle gruwelen van besnijden en slaan van de vrouw komt in ons op als wij een vrouw zien met een hoofd doek of boerka. Daarnaast blijft er nog het verschil tussen geloof en staat. In Nederland is dit strikt gescheiden, in de lan den waar de nieuwe Nederlan ders vandaan komen is dit ge heel met elkaar verweven. Ook hier zal tijd wonderen doen. Alle verschillen zijn niet een twee drie glad te strijken. Maar met veel geduld van bei de zijden zal alles op den duur goed komen. De geschiedenis laat ons dat duidelijk zien. Denk aan de tijd van de Refor matie. Nu gaan de godsdien sten steeds meer op elkaar lij ken, nemen de verschillen af. We willen zo graag alles wat in onze ogen niet klopt direct ver anderen, doch niet altijd is het de tijd daarvoor. Geduld! Ge duld is in deze een heel be langrijk woord. Is het niet onze generatie, dan toch de volgen de die een aangepaste samen leving zal meemaken. E.A. Drijver-Pina, redactie Seniorenvaria STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 '...en het liefst in het huis waar ik nu woon'. Dat antwoorden bijna alle mensen tussen de 55 en 65 jaar op de vraag hoe zij willen wonen als ze 75 jaar of ouder zijn. Maar, wordt er dan in één adem aan toegevoegd, 'dan moet ik wel een beroep kunnen doen op hulp, zorg en gemak. En een beetje gezellig heid in de buurt! Als dat niet lukt, dan moet ik misschien wel gaan verhuizen. En daar lig ik 's nachts wel eens over te pie keren, hoor!' Zelfstandig wonen in het huis waar men al jaren woont; dat is intussen het uitgangspunt van de rijksoverheid geworden. Het doel is om minder mensen in verzorgingshuizen op te ne men en in plaats daarvan hulp, zorg en gemak naar behoefte bij ouderen thuis te brengen. Vanaf 2006 komt hiervoor zelfs een nieuwe wet: de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning, die door de gemeente moet worden uitgevoerd. Dat betekent dat zorginstellingen, wooncorporaties en welzijnsor ganisaties lokaal nu alvast meer moeten gaan samenwer ken. Wonen in de eigen wijk In Soest moet die samenwer king in 2004 van de grond ko men in de wijk Klaarwater, waar met subsidie van de pro vincie het project 'levensloop- bestendige wijk' van start gaat. Bewoners en organisaties gaan bespreken wat er in de wijk aangepast of aangevuld moet worden, om daar 'van de wieg tot het graf' prettig te kunnen wonen. Zorg dat u meepraat en in ieder geval de enquête invult die u in de bus krijgt. U weet wat goed is voor uw toe komst in de wijk; dat moet niet alleen bepaald worden door de samenwerkende organisa ties zoals Portaal, SBBS, SCW, Daelhoven, Molenschot, SWOS of Thuiszorg. Wonen in een groep Onlangs werd het 10-jarig be staan van de woongroep 'Ko- ningsdael' feestelijk gevierd. Allemaal enthousiaste 50-plus- sers die het zelfstandig wonen binnen één-gebouw-met-ex- tra's zeer waarderen. In gege vens van de Landelijke Vereni ging Groepswonen van Oude ren lezen we, dat gedurende de afgelopen 10 jaar het aantal woongroepen in Nederland is gegroeid van tachtig naar twee honderd. En dat er nog 180 groepen bezig zijn met voorbe reidingen! Het is dus een zeer populaire woonvorm en dat komt vooral doordat men zich veiliger en minder eenzaam voelt. Men spreekt vooraf af om goede buren van elkaar te zijn, die elkaar soms een hand je helpen. Maar ook is vanaf het begin duidelijk, dat men geen familie van elkaar is en dat een respectvolle afstand de basis voor zelfstandig èn ple zierig wonen is. Op 14 mei a.s. vindt een voor lichtingsbijeenkomst plaats om te bespreken, hoeveel belang stelling er is om een vierde woongroep in Soest te gaan starten. Zie de aankondiging elders in dit blad. Stans Gehrcls zorgpalet Baarn-Soest In Molenschot wonen ouderen die verzorging nodig hebben. In de loop van de jaren neemt hun behoefte aan zorg vaak toe en is extra zorg nodig. Het be leid van de Stichting Zorgcen tra Soest is erop gericht om mensen zolang mogelijk op de zelfde plaats te laten wonen en hen niet te laten verhuizen naar b.v. een verpleeghuis als de zorgvraag toeneemt. Daarom wordt al geruime tijd bin nen Molenschot extra zorg gebo den in verband met psychogeriatri sche klachten (geestelijke achter uitgang door het ouder worden). Naast het eigen appartement, waar cliënten wonen en zorg ontvangen, is er voor deze groep een centrale woonkamer waar overdag extra zorg wordt gegeven. Deze woon kamer biedt aan ongeveer 10 cliënten plaats. De groep van cliënten die aan deze extra zorg behoefte heeft is echter dubbel zo groot. 7 Naast de extra zorg voor de cliën ten biedt Molenschot dagverzor ging aan ouderen die buiten het verzorgingshuis wonen en in ver band met psychogeriatrisch klach ten zorg en begeleiding nodig heb ben. Deze voorziening was tot nu toe twee dagen per week open, maar er is al langer behoefte aan uitbreiding van de openingstijden. De SZS voelt zich verantwoorde lijk om goede en passende zorg te bieden aan zowel de cliënten van het verzorgingshuis als alle ande re ouderen uit Soest. Daarom is de SZS onlangs ondanks de vele be zuinigingen een extra voorziening gestart. De twee groepen zijn sa mengevoegd en zo is de mogelijk heid gecreëerd om beide proble men aan te pakken: een gecombi neerde groep met cliënten uit het verzorgingshuis die extra verzor ging nodig hebben en ouderen uit de regio. Deze extra voorziening is zeven dagen in de week geopend. Voor vragen over deze voorziening of voor andere diensten van de SZS kan men terecht bij Irene Ho- genboom of Diane Flikweert, SS 6099666. Er komt een mo ment dat de fiets niet meer het transport middel is waarmee je in Soest ergens naar toe kunt gaan. Waar schijnlijk is de eigen auto dan ook al verleden tijd. Hoe moet je nu boodschappen gaan doen? Op visite gaan is er niet meer bij en hoe kom je bij de dokter? De kap per is ook een probleem gewor den. Je kunt dan twee dingen doen: achter de geraniums blijven zitten of.... een telefoontje plegen naar de Seniorenbus. Elke werkdag van 09:00 tot 17:00 uur staat de* bus klaar. Je wordt thuis afge haald en gebracht voor de deur van het opgegeven adres. Wel mi nimaal een dag van tevoren bel len: SS 6019190. Tot ziens in de Seniorenbus! Daelhoven is een kleinschalig ver pleeghuis, waarin huiselijkheid, herkenbaarheid en privacy een be langrijke rol spelen. De bewoners verblijven in woningen van 6 per sonen. In zo'n woning wordt zo gewoon mogelijk geleefd: er wordt eten gekookt, gewassen, gestreken, kortom alles vergelijkbaar met een gewoon huishouden. Wie van de bewoners nog iets kan en wil doen, helpt mee met aardappelen schil len, afwassen of meedenken: 'wat zullen we morgen eens eten?' Door de week kunnen de bewo ners naar verenigingen gaan die aansluiten bij hun interesse en/of hobby. In de woningen of bij de verenigingen wordt de hulp van vrijwilligers bijzonder gewaar deerd. Op het ogenblik is er behoefte aan: Wandelvrijwilligers Op dinsdagmiddag van 14:30 tot 16:15 uur gaan een aantal vrijwil ligers en een activiteitenbegeleider met soms nog mobiele bewoners en soms met bewoners in rolstoe len naar buiten. De dierenweide voor Molenschot is vaak een ple zier voor deze demente bewoners. Een tuinvrouw/man Elk huisje heeft een eigen tuintje en een terras, waar het bjj mooi weer goed toeven is voor de bewo ners. Zou iemand het op zich wil len nemen om mogelijk samen met een bewoner een tuintje af en toe wat bij te houden? Gastvrouw Voor wijkverpleeghuis 'De Wiek slag', met 12 dementerende bewo ners, zou het een uitkomst zijn als er op de woensdagochtend of de donderdagochtend een gastvrouw zou kunnen zijn op één van de twee huiskamers voor 6 bewoners: thee/koffie schenken, wat helpen met het ontbijt, een goede sfeer scheppen, wat extra aandacht voor de bewoners die al uit bed zijn, zodat de verzorging met wat meer rust de andere bewoners kan ver zorgen. Dit is van 9:30 uur tot on geveer 13:00 uur. Voor één be woonster wordt gezocht naar ie mand die haar kan begeleiden naar de r.k. mis. Tevens wordt iemand gevraagd die met een bewoonster af en toe een eindje kan wandelen. Wilt u reageren? Graag! Dat kan bij Erica Stanton (coördinator vrij willigers) op donderdag van 13:00 tot 17:00 uur, 88 6036300. Anne v.d. Meiden. ELKE WEEK EEN SOESTERÊlCOURANT, IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,-per halfjaar! tel.(035)6014152 Op zondag 16 mei zal prof. dr. Anne van der Meiden voor de tweede keer voorgaan in de Wil helminakerk. In aansluiting op zijn eerste dienst over t vijfelaars, gaat hij nu in op de persoonlijke twij fel die mensen hebben ten aan zien van het geloof. Het thema van de dienst is: 'Mooi laten gaan?' In de dienst zal er ook ruimte zijn om persoonlijke vra gen te stellen aan Anne van der Meiden. De dienst begint om 10:00 uur; vanaf 9:30 uur is ie dereen van harte welkom voor een kop koffie. Prof. dr. Anne van der Meiden is bekend als communicatiedeskun dige en theoloog. Hij heeft jaren lang lesgegeven aan de universi teit van Utrecht. De laatste jaren houdt hij zich onder andere bezig met het vertalen van de bijbel in het Twents.

Soester Courant | 2004 | | pagina 27