Zelfvertrouwen stuwt volleybalsters op VVV 9 B 7 6 5 99 Veel werk aan de winkel bij SoVoCo BDC aan achterdeur van eredivisie 99 99 99 99 99 EREDIVISIE? Bilthoven in dubbel en mix WOENSDAG 12 MEI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 29 7/d-reeks krijgt geheel ander scenario, maar wel met goede afloop VOLLEYBAL Koortsachtig overleg met sponsors, speelsters en anderen VOLLEYBAL Soesters strijden in tweekamp met Kolping om één plaats HANDBAL Speelschema VOLLEYBAL Resultaten p/d wedstrijden LTC overrompelt koploper kvo fysiek ten onder tegen Ter Leede: 4-7 TENNIS Trouwe supporter Van den Broek laat Zweden achter zich soesteKScourant plaats: SPORTHAL BEUKENDAL Smeeing/BDC - AHC/Kolping 'ttering 035-58 80 425 w.stalenhoef.net Rifgat trainer/coach Derk de jegher zijn team nog twintig, ]öguit25 procent kans om de ^divisie te halen. Maar de leybalsters blaakten zater- van zelfvertrouwen. 'Don- iJlag zagen we WC-Donitas. dacht ik ineens: we kun- gjghet gewoon halen. Als we spelen, gaan we zomaar jjr de eredivisie', aldus Ta- p Smit, middenaanvalster Stam/SoVoCo. scenario van acht dagen p/d- giürijden verliep volledig anders jzebij de club hadden gedacht, jje thuiswedstrijd tegen WC, Iciei, zou promotie moeten afgedwongen, maar in een ^spannende als goede wed- -i dompelde de Vughtse ploeg jteters in een teleurstelling die iltbij een deceptie lag. donderdag erna zagen speel den begeleiders tot hun verba al hoe VVC met speels gemak divisionist Donitas op een 2-0- jïrstand zette en daarmee zeker gvan de eerste van twee plaats ten. Onbegrip en boosheid ;<csten in het Soester kamp toen SIC-coach Frans de Laat vervol- jszijn bankspeelsters het veld "saurde en daarmee de wedstrijd fau gaf aan Donitas: 2-3. Dat lekende dat Stam/SoVoCo twee iso later in Groningen met mi- ial 3-1 zou moeten winnen. Par geloofde eigenlijk niemand in, behalve de volleybalsters weiden: Derk, we gaan het ha- alk was de enige die dacht: het irdt heel erg moeilijk', kijkt De isegher terug op de laatste dagen uren voor de ontknoping. Ta- bia Smit: 'we hadden gezien dat Wias helemaal niet zo goed speelde en hebben elkaar opge pept. Ik merkte dat we het gevoel hadden dat het goed zou komen en we zijn heel relaxt naar Gronin gen gegaan. Daarvoor hadden we vijf, zes weken alleen maar over WC gesproken, over die en die speelster. In een week tijd moesten we helemaal omschakelen, maar het ging ontspannen. Voor WC was ik er elke dag mee bezig ge weest, nu dacht ik op een gegeven moment: zaterdag moeten we vol leyballen.' Het geloof in een sportief succes werd tijdens de warming-up alleen maar versterkt, vond de basis- speelster. 'Je voelt dat je in vorm bent en ziet dat zij veel fouten maken.' Toch duurde het tot de derde set, alvorens Smit de eredi visie echt in beeld kreeg. 'Het was spannend en in de eerste twéé sets hoop je maar dat zij niet winnen, omdat ze dan misschien vleugels krijgen. Toen we met 10-15 voor kwamen in de derde set, dacht ik dat we het zouden halen. Maar toen werd het toch weer 17-16.' Niet veel later was er de vreugde- uitbarsting die zelfs de seismolo gen in Soest wakker schudde. Doorgaan De Saegher en Smit waren het er over eens, dat Stam/SoVoCo in Groningen minder sterk speelde dan in de verloren wedstrijd tegen WC. De trainer: 'in de eerste set hebben we tot de tien, elf punten vier keer fout geserveerd. Toen we de eerste set pakten, dacht ik: hé, zo goed gaat Donitas niet, het moet kunnen. Ik heb tegen de mei den gezegd, dat ze zo moesten Valt de bal net goed of net fout? Veel van dit soort situaties waren aan de orde bij Donitas-Stam/ SoVoCo. In de rug gesteund door Tamara Smit (rechts) knokt Ysabel Maréchal voor elk punt. Foto: Jaap van den Broek doorgaan. Niemand stond te tril len.' Hoewel De Saegher tevreden was over de rol van de belangrijkste aanvalsters Tamara Smit, Floortje Kok en Meike Martijn en ook over de inbreng van de anderen, besef te hij dat Stam/SoVoCo voor het zelfde geld de eerste set had kun nen verliezen. Op 26-26 gaf de lijnrechter een bal uit, maar de scheidsrechter corrigeerde hem en kende het punt toe aan de Soester ploeg. Het was de omgekeerde wereld van een week eerder, toen Stam/SoVoCo op een cruciaal moment in de tweede set op soort gelijke wijze aan het kortste eind trok. Over de beslissingen van de scheidsrechters kon Tamara Smit zich niet druk maken. 'WC heeft verdiend van ons gewonnen en wij hebben verdiend van Donitas ge wonnen. Als we minder fouten hadden gemaakt, was het verschil veel groter geweest.' Het publiek kan niet meer stuk bij de aanvalster. 'Super was het. Vooraf al met mailtjes, sms-jes en berichten op het gastenboek. En bij binnenkomst in de hal maakten ze meteen zo veel lawaai. Ze zijn niet meer stil geweest. Een enorme kick, dan stijg je zo de lucht in.' Tientallen supporters waren mee gereisd naar Groningen om Stam/ SoVoCo luidruchtig bij te staan. Uitgedost in hoofdzakelijk oranje kleding waren ze getuige van een aangename verrassing. Foto: Jaap van den Broek Deze week, maar ook de ko mende weken wordt er bij Slam/SoVoCo koortsachtig overlegd. Met de gemeente, de sponsors, begeleiders en speel sters. Nu promotie naar de ere divisie is bereikt, is er veel werk aan de winkel. En er zal onge peld veel veranderen. ■ouuuudag sprak bestuurslid Leo venet van de Stichting Topvolley- bal Sr>est (STS) met de nieuwe -ö-le hoofdsponsor Conesco. nepbedrijf uit Oosterhout en de hebben enkele maanden een intentieverklaring on- ---.viid over een sponsorcon tact in het geval Stam/SoVoCo in neeredivisie zou spelen. 'Die toe- 2eëging hebben we en ik ga ervan dat het doorgaat, maar het moet wel besproken worden', aldus Verver. Welk bedrag daarmee ge moed is, wil hij nog niet zeggen. aast is er een groep van 26 sP°osors, samen goed voor S 20.000 er seizoen. Toen de tintracten met hen werden onder kend, leefde de gedachte al om e bijdragen te verdubbelen in het eval de eredivisie zou worden ge aaid, Daarover is nu overleg ge- venst. &ker is dat de komende twee jaar D°g auto's van Stam gereed staan voor speelsters en begeleiders, jepoogd zal worden voor het da mesteam ook nog geld los te peu teren bij de huidige hoofdsponsor die sinds jaar en dag de vereniging financieel steunt. Of de naamge ving van de ploeg verandert, ah -onesco instapt, is eveneens een runt dat op de aeenda staat. bertine de Haan, na een jaartje bij eredivisieploeg Sliedrecht Sport, terugkeert. Ook spelverdeelster Sanne Berculo traint inmiddels al mee in Soest en zal wellicht blijven plakken. Om degradatie te ontlopen moe ten er naar het oordeel van De Saegher in ieder geval een goede aanvalster voor links en een sterke middenaanvalster bijkomen. Een stand in voor buiten of de diago naal staat eveneens op zijn ver langlijstje. 'Dan hoeven we geen 'Play-Out' te spelen. Wil je zesde of zevende worden, dan moeten er een of twee heel goede speelsters bijkomen.' Hoewel het een 'klerenwerk is om volleybalsters te vinden, maakt hij zich niet veel zorgen. 'We kunnen niet betalen wat AMVJ haar speel sters biedt, maar veel clubs hebben de selectie nog niet rond. AMVJ niet, Sliedrecht niet, Ommen met, Weert niet, bij VVC gaan mensen weg. Bij ons gaat er niemand weg, wij hebben al een team, maar daar word je negende of tiende mee.' Concurrentie schrikt Tamara Smit, dit seizoen vaste keus op het mid den, niet af. 'Dat vind ik juist leuk, dan train je ook beter en leef je anders naar wedstrijden toe dan wanneer je zeker van je plaats bent. Er moet sowieso iemand voor het midden bij.' Ze is niet het type speelster dat het gevoel zou hebben iets gemist te hebben als ze nooit in de eredivisie zou hebben gespeeld. 'Dat hoefde niet perse, maar ik had wel altijd iets van: als het gebeurt, dan met SoVoCo.' De volleybalster is zelfs bereid minder te gaan werken als er vol gend seizoen op een middag ge traind zou worden. Met de leiding van haar school in Amersfoort, waar ze les geeft aan groep 5 en 7, heeft ze daar goed overleg over. 'Ik moet zowel mijn werk als volleybal goed kunnen doen, dus zal ik bij een van beide iets moeten laten vallen. De school is bereid daarbij te helpen.' Over dé invulling van de trainings uren en -intensiteit zal pas con creet worden gesproken als de se- AITIJD j,,/. duidelijkheid Trainer Derk de Saegher hoopt zo snel mogelijk duidelijkheid te heb- I Den over het budget voor komend seizoen, want hij moet zich gaan begeven op de transfermarkt. Be kend is dat middenaanvalster Al- In een tweekamp met Kolping gaat Smeeing/BDC de komen de twee zaterdagen uitmaken welke ploeg volgend seizoen in de eredivisie mag spelen. De Soesters sloten zondag op doel saldo de nacompetitie win nend af en voegden daarmee een nieuw hoofdstuk toe aan een uitermate verrassend handbaljaar. Ondanks de 23-28-nederlaag, zondagmiddag in Beukendal tegen het reeds uitgeschakelde DES'72, behield Smeeing/BDC de eindze ge in handen. Na de winst van Groene Ster op Swift mochten de Soesters met zes doelpunten ver liezen. Als ze minimaal twintig treffers zouden produceren, zou zelfs een verlies met zeven goals niet hebben uitgemaakt. Ondanks die wetenschap begon de ploeg nerveus aan de drieëndertig ste officiële wedstrijd in 32 weken en het duurde negen minuten voordat er voor het eerst een voor sprong op het bord stond. Die zou tot de laatste minuut van de eerste helft schommelen tussen een en drie doelpunten, maar in de rust was het gelijk (12-12) en daarmee werd niemand te kort gedaan. Daarna raakte Smeeing/BDC de kluts kwijt, deels doordat de man dekking van DES'72 op Koen Smeeing en Charles van Kordelaar het onmogelijk maakte om ver trouwde patronen te lopen. Binnen elf minuten had DES'72 de span ning voor Smeeing/BDC en het in de wachtkamer vertoevende Groe ne Ster teruggebracht: 16-19. Een cruciale fase volgde. DES raakte de lat, Lans scoorde in de tegen aanval, daarna was het tot twee maal toe Manasse Wisse die een geweldige redding liet zien, zodat Koen Smeeing de stand gelijk kon trekken en een break-out met Lans als eindstation zelfs tot 20-19 leid de. Zweten Met nog minder dan een kwartier te gaan, zag het er allemaal goed uit voor Smeeing/BDC, maar het zou toch nog zweten worden voor de Soester formatie. Een niet uit te vlakken rol daarin speelde een van de twee scheidsrechters, vond ook coach Paul van den Deijssel. 'Ik geef er niet gauw op af, maar waar wij twee minuten of een strafworp voor tegen kregen, werd aan de andere kant alleen met een vrije worp bestraft.' Tot viermaal toe speelde Smeeing/ BDC in ondertal, twee keer zelfs een poosje met vier tegen zes man. In de eerste daarvan lukte het Koen Smeeing, na een prachtige pass van Michel Roest, zowaar nog te scoren. Even later stopte Wisse nog een pingel, maar vier minuten voor tijd stond het wel 21-26 en begon Smeeing/BDC te wankelen. Een schot van Van Kordelaar bracht lucht en nadat DES'72 een kans verprutste, zorgde een ande re ervaren rot, de 39-jarige Richard van den Hoef, voor opluchting: 23-26. In de twee minuten die res teerden, kwam de leiderspositie van de Soesters niet meer in ge vaar. Niet kansloos En dus is Smeeing/BDC op pa pier nog maar twee duels verwij derd van de eredivisie, waarin de ploeg volgens Van den Deijssel 'absoluut' niets te zoeken heeft. 'Maar we gaan er vol voor, anders hadden we ons voor de nacompe titie al moeten terugtrekken.' Kansloos in de tweekamp met Kolping is zijn ploeg zeker niet, meent de Soesterberger. 'Ik denk dat de verhouding 60-40 is voor Kolping. We kunnen zaterdag met zes doelpunten verschil winnen, maar ook met tien verliezen. Alles is mogelijk, zeker met wat extra verbale steun van het publiek. Dat kan dan wellicht invloed uitoefe nen op de scheidsrechters en voor komen, dat we weer zoiets mee maken als zondag.' 'Luxe-probleem' Als we het halen, zitten we met een luxe-probleem. We zijn sowie so bezig de selectie in de breedte te versterken, maar dat zal niet makkelijker worden als we in de eredivisie spelen. Waar we voor Smeeing/BDC speelt zaterdag 15 mei in sporthal Beukendal tegen Kolping. Dit duel begint om 20:15 uur. De return is op zaterdag 22 mei, aanvang 20:00 uur in sporthal De Hoornsche Vaart te Alkmaar. moeten waken, is dat we in de ere divisie harde klappen krijgen en dat daardoor spelers vertrekken.' Dat laatste zou een forse streep zijn door de rekening van de hand balvereniging die onlangs met Van den Deijssel contractverlenging overeenkwam. Het streven is om binnen enkele jaren de eredivisie te bereiken. Dat de ploeg er nu al zo dichtbij in de buurt is, had nie mand in zijn stoutste dromen ver wacht. In de eerste ontmoeting met Kol ping zal Koen Smeeing zeker spe len en het is de verwachting dat de topscorer ook in de return aanwe zig zal zijn. Dit ondanks de rode kaart die hij anderhalve week ge leden kreeg vóór een vermeend obsceen gebaar in de richting van de scheidsrechter. Bij een negatie ve uitspraak van de tuchtcommis- sie zal de club in beroep gaan, zo dat de eventuele straf over de uit wedstrijd tegen Kolping heen kan worden getild. Zaterdag is ook Guus Touraé -na een schorsing van een wedstrijd- weer van de partij. Smeeing/BDC is dus op volle oorlogssterkte en zal ook als zodanig de ADcmaarse gasten tege moet treden. Ondanks negen doelpunten van Koen Smeeing, die Smeeing/BDC van DES. Toch mogen de Soesters door hier weer eens door de verdediging is geglipt, verloor naar de tweekamp, Foto: Foto Bell lectie voor het nieuwe seizoen rond is. De Saegher kan zich nau welijks voorstellen dat iedereen vier keer per week kan trainen. De een is daar niet fit genoeg voor, bij de andere heeft dat geen zin, voor een derde is dat praktisch onhaal baar. 'Dat soort details komt nog wel', aldus de trainer Vast staat wel dat de thuiswedstrij den van het damesteam worden verplaatst naar Spleasure Centrum. De Speeldag blijft zaterdag, over het aanvangstijdstip bestaat nog geen duidelijkheid. De dames speelden de laatste decennia hun thuisduels in sportzaal De Bunt, waarin altijd een unieke sfeer hing die niet te kopiëren zal zijn in de veel grotere hal aan de Dalweg. Floortje Kok en Derk de Saegh er vieren de zege en vooral de pro motie naar de eredivisie. In het midden een zielsgelukkige Leo Verver, bestuurslid van de Stichting Topvolleybal Soest. Foto: Jaap van den Broek Stam/SoVoCo-WC 1-3 (25-22, 24-26, 22-25, 22-25) WC-Donitas 2-3 Donitas-Stam/SoVoCo 0-3 (29-31, 23-25, 22-25) Eindstand 1. Stam/SoVoCo 2-2 (4-3) 2. WC 2-2 (5-4) 3. Donitas 2-2 (3-5) Stam/SoVoCo en WC naar eredivisie. 1 1 1 nnnpr tpopn Gelezen in het gastenboek op de website van Stam/SoVoCo (www.sovoco.nn: 'Een goede supporter uit Soest is heengegaan. Mack was trouw aan meerdere sporten en zat vo rige week nog op zijn vaste plek in De Bunt. Helaas heeft hij deze wedstrijd niet meer mee mogen maken. Maar de meiden hebben alles gegeven, zodat dit echt zijn wedstrijd zou zijn. Fan tastisch had hij dit gevonden, Stam/SoVoCo in de eredivisie. We zullen je niet vergeten Mack (Gerard) Een aantal mede-supporters Omdat hij een aantal maanden in Zweden blijft. Loopt Dick van den Broek daar ook wedstrijden. De eerste daarvan, eentje over 10 ki lometer in Borlange, was meteen een prooi voor de Soester. Nadat hij vier kilometer afwachtend had gelopen, plaatste hij een tempover snelling. Niemand kon de Pijnen burger volgen op het glooiende parkoers met enkele venijnige klimmetjes. In bijna tropische om standigheden (ruim 30 graden) won hij de race in 32.30, ruim een .minuut sneller dan de eerstvolgen de atleet. In de derde klasse poule, waar in LTC Soestdijk uitkomt, is van alles mogelijk. Anderhalve week geleden kwamen de Soest- dijkers niet verder dan 4-4 tegen hekkensluiter Iduna, afgelopen zondag overrompelde het koplo per Bilthoven: 5-3. Tegen de dubbels en de mixen was wederom geen kruid gewas sen. LTC Soestdijk kwam de sin gles uit met een 1-3-achterstand. Het enige punt werd binnenge- slagen door Nanda Reems die in de tiebreak van de tweede set vier matchpunten tegen overleefde, er via 7-6 (7) een derde set uit sleepte en die met 6-4 won. Erwin van Dijk was kansloos, maar Karen van Koningsbruggen en Arjan de Bruijn speelden goed en gaven zich pas na drie sets ge wonnen. Voor de vergelijking: De Bruijn speelde tegen het tienerta lent Danny Potappel die per week 22 trainingsuren maakt. Toch werd Bilthoven, de vorige club van LTC-trainer Bernhard Scholten, de eerste nederlaag toegediend. In het dames- en he- rendubbel werd gebouwd aan de eindzege. Reems en van Ko ningsbruggen pakten de derde set met 6-0, De Bruijn en Brian Re- ijngoud hadden het nog moeilij ker: 7-5, 3-6, 6-3. Vervolgens leverden de mixen niet veel problemen meer op. Bei de werden in twee sets gewon nen, waarmee Van Koningsbrug gen nog steeds ongeslagen is in zowel de damesdubbel als de mix. De puntenachterstand op Biltho ven lijkt vooralsnog te groot om nog aanspraak te kunnen maken op de titel. Daarvoor werden te veel partijen uit handen gegeven tegen Baarn en Iduna. 'Maar we maken deze poule wel heel inte ressant', aldus Reijngoud. 'Nie mand heeft nu nog alles gewon nen, zodat het op de punten aan komt. Keltenwoud (tweede-red.) en Bilthoven moeten nog tegen elkaar en wij spelen zondag bij Keltenwoud. Het belooft dus nog zeer spannend te worden. En wij? Een teleurstellend resultaat in een bar slechte wedstrijd, iets anders kan niet worden gezegd van de 4- 7-nederlaag van KVO tegen Ter Leede. Hoewel vooraf al bekend was dat Ter Leede met de lengte van de heren dominant onder de korfzone zou gaan heersen en col lectief pressieverdediging voert, was het team van KVO niet bij machte zich hier tegen te wapenen. Verdedigend lukte het KVO nog wel, maar aanvallend kwam er bit ter weinig uit. Zo kon het gebeu ren dat er na 15 minuten een scha mele 1-0 stond aangetekend, en bij de rust een 2-4 achterstand. Na de rust probeerde KVO zich te wape nen tegen het spel van Ter Leede maar dit gebeurde slechts op mo menten. ELKE WEEK EEN \vt IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,-per halfjaar! tel.(035)6014152 Wedstrijd 1 voor een plaats in de eredivisie tussen Zaterdagavond 15 mei handbalavond Aanvang: 20.15 uur TOEGANG GRATIS Deze wedstrijd wordt u aangeboden door: UC Auto Smeeing Bouwbedrijf van den Hengel Rolette belettering Ben Becker Transport Procar handdeaners Reijerse loodgietersbedrijf Dijkman metselwerken Nic van Dam sports Krijkamp den Oude accountants

Soester Courant | 2004 | | pagina 29