RADIO druk ^on^a§m^^a§inuziekmet Parijse Kwartetten' IPRIKBORDT MEDISCHE DIENST Arnhems Kamerkoor brengt concert 'Sing Willow' KERKDIENSTEN PAGINA 30, f/OENSDAG 12 MEI 2004 SOESTER COURANT bondag 16 mei, H. Familiekerk PAGINA 31 ?BAL gels blijft door i Altius 4 De lopers van de week Dierenlief Dierenleed Cantatedienst in Nicolaaskerk Baarn Volksdansinstuif bij Terpsichore AJO-zomerconcerten Zaterdag 15 mei, Oude Kerk GEVRAAGD VASTE BEZORGERS SCSSTEBËkOUttiW Helpt U mee? DONOR RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 39 57 Bloedbank Midden Nederland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 SCHRAVEMADE B.V. irogramma enberichtenj Cultuurprijswinnaar verslaat Cultuur Festival - S^iMi Eemland Trio viool, piano, klarinet in Royal Pare Hotel Spannend spel op cello en piano :rwandelingen die ze en. De eerste is op 6 /olgend jaar zal ook uurwandeltocht wor- en, daarna stopt de iet de organisatie van Foto: Foto Bell i a Op zondag 16 mei vanaf le been (respectieve! 15:30 uur staan in de kerk van fCn. aa De £küo" JeH- Familie, St. Willibrordus- OêkilometerdoorPi f'"j ,fee Va" de *™!se >meter door 79. I i"arlcllen van Georg Plnlipp kt terug op een ge- Telemann op het programma delrocht en kan zich tan de Nederlandse Cantorij. ;t voorbereiden op de :rwandelingen die ze I Op uitnodiging van een groepje Parijse muziekvirtuozen, bestaan de uit Blavet (fluitist), Guignon (violist), Forcroy (gambist) en Edouard (cellist) bracht Georg Philipp Telemann in 1737 een be zoek aan Parijs. In de acht maan den waarin Telemann hier ver bleef componeerde hij voor dit eminente muziekgezelschap zijn twaalf 'Nouveaux Quators', die in 1738 na verleend koninklijk privi lege in druk verschenen. De Parijse kwartetten kenmerken ach door een grote levendigheid waarin de musici op indrukwek kende wijze van hun technische mogelijkheden blijk kunnen ge ven. Tijdens het slotconcert van het seizoen 2003/2004 zullen de solisten uit het Barokorkest van de Muziekkring De Nederlandse Cantorij het eerste en vijfde kwar tet tot klinken brengen. Een con certbezoeker in Dordrecht be schreef het concert van zondag jl. van de Nederlandse Cantorij als volgt: 'Men waant zich op een 18e-eeuws banket bij een deftige familie in Parijs met virtuoze in strumentalisten die de tafelmu- ziek verzorgen.' Uitvoerenden zijn: Hanneke Pro- vity, tra verso; Arjen de Graaf, ba- rokviool; Piëta Gardien, viola da gamba; Peter Klopstra, violone, en Maarten Kooij, continuo. De solisten van het concert van 16 mei: v.l.n.r. Maarten Kooij, Peter Klopstra, Piëta Gardien, Hanneke Provily en Arjen de Graaf. Voorafgaande aan het concert, vanaf kwart voor drie, wordt er gratis koffie en thee geschonken. Toegang naar draagkracht. met 13-11 te winnei blijft Eemvogels vol- oen om de titel. Di eten de tweede plaat: Hilversummers, maat besef dat Altius eei inder heeft gespeeld.! geldt voor koploper twee punten meer be ntvogels. Huizen en :n elkaar nog, dus de pannend. nam aan de Staring- eerste helft een 7-3- Na de hervatting gasten snel terug tot ;n belangrijk doelpunt e Ras gaf de Soesters Tot 10-9 werd er om ;escoord, toen tilden rra en Ward Steffens rar drie en was de be dien. Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bo nus: Jordi de Haan Corlijn Doedens Amivedi, ©035-6015493 VERMIST Duitse dog, blauw grijs, teef, Teun, Harperpad. Kater, blauwe pers, 'Hansje', zwar te halsband met bel, Julianalaan. Kater, cypers rood, zwart bandje met poezenpootjes, Burg. Gro- thestraat. Schildpadpocs, grietje, scheve rode bef, Beatrixlaan. Schildpadpoes, witte bef, witte punt staart, Katrijn, Stadhouders laan. Kater, zwart, witte pootjes, witte bef, groene halsband, Rhodos, Korte Melmweg Konijn, zwart, om 1 oog wit, Stad houderslaan. Poes, cypers grijs/zwart, witte pootjes, Van Goyenlaan. Diamantduifje, Schaepmanstraat. GEVONDEN Poes, cypers rood, witte bef, Smitsweg. Poes, zalmkleurig, Dr. 's Jacob- straat. Schildpadpoes, Birkstraat. Kater, rood/wit, Birkstraat. Voor meer informatie: Lieze van de Pol, tel. 6015493, l.v.d.pol@hetnet.nl •Op zondag 16 mei wordt tijdens de Cantatedienst in de Nicolaas kerk aan de Kerkstraat in Baarn uitgevoerd de cantate BWV 68, 'Also hat Gott die Welt geliebt', door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Bas Ramselaar. De dienst wordt ge leid door diaken J.A.M. Nieu- wenhuis en begint om 19:30 uur. Volksdansvereniging Terpsichore organiseert op vrijdagavond 14 mei weer haar maandelijkse in stuif. Van 20:00 tot 23:00 uur kan iedereen komen dansen op inter nationale klanken. Onder leiding van Hanneke Rommens wordt ge danst in gymzaal 't Middelpunt, Spinetpad 2 in Amersfoort (achter gezondheidscentrum Zielhorst). In de gymzaal zijn zaalschoenen ver plicht. De toegangsprijs bedraagt 4,50 voor niet-leden. Info: Her- ma Bosch, SS 033-4619800. Op zaterdag 19^ juni vindt het AJO-Zomerconcert weer plaats. Gespeeld worden de 2e Symfonie en het 2e pianoconcert van Sergej Rachmaninoff en de Ouverture Candide van Leonard Bernstein. Het AJO Jeugd Symfonie Orkest Provincie Utrecht staat onder lei ding van Peter Vinken. Gastsolist is de pianiste Georgina Collington. Na een bestuurlijke impasse met halverwege het seizoen een be stuurswisseling, staat het AJO muzikaal en bestuurlijk weer goed op de rails en is alles weer 'als van ouds'. De locatie is ook 'als van ouds', de St. Franciscus Xaverius- kerk aan 't Zand 31 te Amers foort. De aanvang van het concert is 15:00 uur, zodat de voetballief hebbers de wedstrijd Nederland- Tsjechié niet hoeven te missen. Naast het eigen zomerconcert, zal het AJO ook haar medewerking verlenen aan het benefietconcert 'Wings over Classic' op donderdag 10 juni, in het muziekcentrum Vre- denburg in Utrecht. Dit concert wordt georganiseerd door de stich ting 'Wings of Support'. Dit is een particulier initiatief van het vlie gend personeel van de KLM met als doel kinderen in landen waar de KLM op vliegt te helpen aan onderdak en onderwijs. Het con certprogramma is gelijk aan dat van 19 juni, echter de gastsolist is Walter Kuitert, purser bij de KLM en de initiatiefnemer van dit con cert. De opbrengst zal ten goede komen aan één van de doelen van 'Wings of Support'. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.vredeburg.nl (>kaartverkoop> concertagenda>juni). Kaarten voor het eigen concert in de St. Franciscus Xaveriuskerk op 19 juni zijn a 7,50 verkrijgbaar bij het VVV-kantoor Amersfoort en bij muziekhandel Van Hooren, Zuidsingel 8A, Amersfoort. Zaterdag 15 mei zondag 16 mei Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 0900- 3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 033- 4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: H. Oosterveen, Dalplein 11-13, 6014148. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ©033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: 033-2994669; dag en nacht bereikbaar. Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur: Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, 6019633; drs. E. Klein-Benes: 6014211; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 6015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl in Soest voor de Aanmelden: teL 60141 52 Op zaterdag 15 mei zal een bij zonder koor een bijzonder con cert brengen in de Oude Kerk aan de Torenstraat. Onder de titel 'Sing Willow' komt het Arnhems Kamerkoor dit voor jaar met een geheel Angelsak sisch programma. Zowel laat- romantische Engelse compo nisten als modernere Ameri kaanse collega's staan daarin naast elkaar. Dat levert boeiende contrasten op, zoals die tussen dè hoogst per soonlijke stemmingen uit de Ro mantiek en de meer abstracte be nadering in de latere 20e eeuw. Maar ook het ontstaan in de 20c eeuw van een eigen Amerikaanse componeerstijl tegenover neo-Eu- ropese stromingen wordt hoorbaar. Het Arnhems Kamerkoor is ruim 25 jaar geleden opgericht en be staat nu uit vijfentwintig enthou siaste liefhebbers van verfijnde ka merkoorcultuur. Inmiddels heeft het kamerkoor een veelzijdig re pertoire opgebouwd, dat zich uit strekt van de vroege Middeleeu wen tot nu. Het a-capella-repertoi- re stelde steeds hogere eisen aan de koorleden, zodat er voortdu- rehd wordt gewerkt aan stemvor- ming en niveauverbetering. De komst van de nieuwe dirigent, Sas- kia Regtering, betekende een krachtige impuls in de goede rich ting. Saskia Regtering Saskia Regtering studeerde in 1998 af aan het Conservatorium Arnhem, studierichting schoolmu ziek. Tijdens deze studie volgde zij bovendien gedurende vier jaar koordirectie bij Rob Vermeulen. Nu studeert zij zang. Eerst bij Ca- rolyn Watkinson aan het Rotter dams Conservatorium, later bij Harrie van Berne aan het Conser vatorium Arnhem. Komende zo mer hoopt zij daar af te studeren. Naast het Arnhems Kamerkoor dirigeert ze het Kamerkoor Poco Piu in Nijmegen, het Cantatekoor Wageningen en Projectkoor Dodi- ci. Regelmatig valt ze als dirigent in bij het Bachkoor Nijmegen en Musica Vocale. Saskia zingt zelf ook in koren, zoals Projectkoor Utrecht en Musica Vocale in Wa geningen. Tevens geeft ze zangles sen en treedt ze regelmatig op als solist. Aanvang: 20:00 uur. Entree: 8,00/7,00. Het gratis program maboekje bevat alle liedteksten met vertalingen. Kaarten zijn ook telefonisch te reserveren bij het se cretariaat van de Stichting Kerk Cultuur: K. de Lange-de Waard, 6017349 (graag tussen 18:00 en 20:00 uur). Zaterdag 15 mei Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; Coro Mediante Zondag 16 mei Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor F. Overbeek; communieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastores R. Bouwman en H. Goddijn; eerste-communievie- ring; kinderkoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor J. Beekman; eerste-communieviering; Kleine Familie Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 communieviering (parochianen); samenzang Samen op Weg (PKN), Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg (PKN), De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg (PKN), Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 prof. dr. Anne v.d. Meiden Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk (PKN), Torenstraat 1 10:00 drs. J.H. van Haeringen Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. W. Chr. Hovius, Apeldoorn; 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 prof. dr. W. van 't Spijker, Apeldoorn Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. G. Gunnink, Amersfoort; 17:00 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 15:00 ds. L. Blok Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtfaan 20 10:15 Th.D.F. Somsen, Vaassen Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A geen opgave Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Hans Somhorst Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. A.A. van Daalen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. D.W. Hijan, Bunschoten; avondmaal Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 regiodienst in Utrecht Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Aniersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. M. v.d. Pol Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. L. v.d. Berg Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl www.rabobankonline.com tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd: forenstraat 13 Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 DAG 13 MEI sport leybaltoernooi (Beu- AG 15 MEI ïeing/BDC (H)-Kol- notiewedstrijd (Beu- lderwijd-KVO (Zee 1KC 6-Eemvogels nstad-TV Soest-Zuid naar-MHC Soest (D) lere-MHC Soest (H) ;tenwoud-LTC Soest- ekom) I' rmersteyn-Soest, na- (Purmerend) AG 17 MEI sport Ivoetbaltoernooi (Beu- it: Strombeek; af- 56 kilometer; wind: t; grid 1Comb. van Egdom E. v.d. Brakel Znn 7; jksen 8; Th. Wigtman 9; Bcs-de Bree 10; R. v. .2; J. v.d. Brakel Zonen Ie Bruin 19; H. Woudstra icn Zn. 27; J. Benschop irakel-Osseweyer 30; C. 49; Th. Post 61; M. van 1 62; G.M. Schimmel 72; 'en 85; J. van Dijk 86; v. anters 92; J. de Jong 105; 6; R. v. 't Net 164. eijerse 1; B.G. Schimmel j tenaar Zn. 3; R. Eimers j ïe 7; D. Krol 12; Vaessen- 13; A. Dijkstra 18; R.W. [.C. Rauch 40; J.C Wijn- H. v.d. Veen 51; B. v. Gar- Z.K.H. Pr. Bernhard 90. Radio Soest leverde zaterdag 8 mei een prestatie van formaat. Vanaf 11.00 uur in de ochtend tot 23.30 uur deed de lokale radio verslag van het tweede Cultuur Festival Soest. De coördinatie yvas in han den van Karin de Lange. Tevreden? Meer dan! Vaak is het lastig om vrijwilligers naast hun normale werkzaamheden voor Radio Soest ook nog in te zetten voor extra werk, maar iedereen liep warm voor het Cultuur Festival. Een gevolg van de Cultuurprijs? Ja, kijk dat weet ik niet, maar alle medewerkers heb ik persoonlijk benaderd en niemand zei nee! Dus er waren er een heleboel. Maar het zou best kunnen dat die prijs net dat extra schouder klopje was dat de medewerkers hebben gewaardeerd. Is dat nou een reden om de pro grammering wat aan te passen Kijk, daar ga ik niet over, maar ik vind wel dat Radio Soest nog meer in contact moet komen met de luisteraars en zo'n uitzending als zaterdag was een mooie gele genheid. We kregen ook reacties van mensen die we benaderden voor een gesprekje, positieve reac ties zo van, leuk dat jullie de men sen die niet kunnen komen zo op de hoogte houden. En dat is na tuurlijk ook onze taak als lokale omroep. Geen problemen gehad. Ach ja, als je het terughoort dan bad je sommige dingen anders of beter gedaan willen hebben, maar de tevredenheid overheerst abso- luut. We gaan met alle medewer kers aan die dag binnenkort het Programma evalueren. Daar kun nen we vast veel van leren zodat we bij een volgende gelegenheid de luisteraars nog beter kunnen bedienen. DONDERDAG 13 MEI VRIJDAG 14 MEI 0&.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Inske den Duik 10.00 Cultuur in de regio Wetenswaardigheden uit musea en theaters. Redac tie Ad van Wijngaarden, presentatie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, pre sentatie Loes Moraal 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 13.00 Nederlandse Hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Stolz, Lehar, Strauss In dit uur operetteland wordt u getrakteerd op prachtige melodieën uit verschillende operettes. Gerard van den Deijssel is overleden, plotseling. Radio Soest verliest in hem een trou we supporter. Een keuze uit het wereld beroemde repertoire van Robert Stolz, Franz Léhar en de Strauss familie, uit gevoerd door Peter Alexander, Margit Schramm, René Kollo en anderen en het wereldbe roemde orkest van James Last. U hoort o.a. Du solist der Kaiser meiner Seele sein; Auch du wirst mich einmal betrügen; Mein Liebeslied muss ein Walzer sein; Das ist die Frühling in Wien maar ook: Hoch solt ich Leben; lm Salzkammergut en Wiener Blut. Presentatie van Paul Sparnaaij, tech niek Ben Verschoor. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 17.00 De Soester en zijn muziek Lonneke Meijer ontvangt weer een min of meer be kende Soester. Met de ei gen platenkeuze van de 8ast- 0 Techniek Rik van Drie, redactie Ad van Wijngaar den 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg, presentatie Kees Vroon 10.00 Goed Geboekt De natuur Er is veel geschreven over de natuur. Alles in de na tuur heeft een functie en hoe gaan we daar als mens mee om? Gasten zijn bio loog/schrijver/historicus Hans Kruiswijk en de 12- jarige Jeroen Wiggers uit Soest, een van de prijswin naars van de landelijke poë ziewedstrijd voor Unicef. Verder de vaste column, muziek, het laatste nieuws over de poëziewandelingen van de SLAS en aandacht voor nieuwe uitgaven. Pre sentatie: Ad van Veen, techniek Fredy Timmer. 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senio- ren, presentatie Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Inske den Duik 13.00 'n Luisterrijk verleden Piet Ekel en De Bonte Avond Deze keer praat Thari Schröder met Piet Ekel over het VARA amusement en de Bonte Avonden van de AVRO. Ook in Soest wer den Bonte Avonden georga niseerd. Aandacht voor Wim Sonneveld, 700 x Prof. Higgins in My Fair Lady en Tom Manders, hij was meer dan alleen Doms. Jelle de Vries, pianist en tekstschrij ver van o.a. het VARA pro gramma Klatergoud. Muziek van: Wim Son neveld-Poen; Dorus- De Fi garo parodie; TonnyHuur- deman en Hans Boskamp: Samen naar de wintersport; het VARA dansorkest De Ramblers en Catherina Va- lente. Techniek Fredy Tim mer 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 HetSportcafé Aktueel sportprogramma met vandaag vooral aan dacht voor de promotie/ degradatiewedstrijden bij de Soester voetbalclubs. Pre sentatie Rob Dekker 18.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 20.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur ZATERDAG 15 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud de beste muziek uit de jaren zestig en zeventig Presentatie en samenstel ling Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Eigen opname van Radio Soest Het Eemland Trio bestaat uit Jan Hulst, viool, Pieter Heuwekeme- ijer, klarinet en Wilhelm Heilweg, piano. Het is vooral de combina tie van viool, klarinet en piano dat dit trio zo interessant maakt, want voor deze combinatie zijn niet veel composities geschreven. Zij spelen de Suite van Darius Milhaud (1892 - 1947). Vervolgens het Trio van Aram Khatsjatoerian (1903-1978) het Trio in Es van Mozart (1756- 1791) en tenslotte uit Acht Stucke van Max Bruch (1838 - 1920) het Allegro con moto en het Allegro vivace. Eigen opname van een concert georganiseerd door De Stichting Muziekkring Eemland in Hilton Royal Pare te Soestduinen. Huisconcert bij Jacques U kunt luisteren naar Maarten Boasson, cello en Peter Cramer, piano die een huisconcert gaven bij de samensteller van dit programma ter voorbereiding op een uitzen ding bij Radio Soest. Wat opvalt bij dit duo is dat zij constant het moeilijkste repertoire spelen met schijnbaar het grootste gemak van de wereld. Maar u heeft er geen idee van hoe moei lijk het is om deze stukken te spe len. Je voelt de spanning tijdens hun optreden, maar het spel heeft daar bepaald niet onder te lijden. Het is volop genieten. Zij spelen van Ludwig van Beethoven de So nate opus 5 nr. 1, van Sergej Pro- kovjev de Sonate opus 119 en ten slotte van Johannes Brahms de Sonate opus 99. Zondagmiddag 14.00 uur l ZONDAG 16 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje Natuur en Milieu h Vandaag wordt er weer ge wandeld met de natuurgid- sen van het IVN in de Eempolder. Gera Berends vertelt hoe interessant dit gebied is en wat we kunnen aantreffen. Kijk elders in de krant naar de plaats en de vertrektijd van de wande ling. Presentatie Ina Aan- geenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel, de column van de Burgemeester 12.00 De Vrijwilliger h Rian en Wil Zwark Nel Pelzer ontvangt de da mes Rian en Wil Zwark. Zij zijn beiden actief voor Stichting Hospice Soest. Rian werkt als maatschap pelijk werker en Wil is ver pleegkundige. Zij proberen geld bij elkaar te krijgen om het Hospice in Soest te realiseren. Wat dat is, een Hospice, leggen zij uit. Zij vertellen over hun actieve vrijwilligerswerk. Om straks de boel draaiende te hou den zijn er veel vrijwilligers nodig. Presentatie Nel Pelze 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en gepre senteerd door Kees Vroon, techniek Elèna de Hollan der 14.00 Soest Klassiek Eigen opnamen gemaakt door Radio Soest van twee concerten. Een huisconcert en een opname van een concert in het Royal Pare Hotel in Soestduinen. Sa menstelling Jacques v.d. Griendt, presentatie Inske den Duik Zie toelichting hiernaast 16.00 Musica Aeterna Presentatie Liesbeth Gan- kema, techniek Jaap Gan- kema 17.00 Het Praattheater h Een programma door en voor mensen met een ver standelijke handicap. Zon dag was het Moederdag. Ook een cadeautje gemaakt of gekocht? Presentatie Gerda van Empelen 18.00 Kerkdienst RK Parochie Maria Onbe vlekt Ontvangen 19.00 Religieuze Muziek 20.00 Het Boek open Presentatie Herman Spoor 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur MAANDAG 17 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 De Soester en zijn Muziek h Een inwoner van Soest maakt een keuze uit zijn eigen platen- en cd-collec- tie en laat die, met zijn verhaal, horen aan presen tatrice Lonneke Meijer en aan u. Techniek Rik van Drie, redactie Ad van Wijngaarden 11.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ruud van Zomeren 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, pre sentatie Loes Moraal 14.00 De Jaren 50 60 Kees Pels en Lida van Steendelaar presenteren muzikale wetenswaardig heden uit de jaren vijftig en zestig. Cliffen Kees in Londen, 1970 En ook dit keer weer een minispecial rond Cliff Ri- chard. Met hem gaan we op tournee door Duits land, Frankrijk, Italië en Spanje. Presentatie Kees Pels 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commen taar, de sport van het afge lopen weekeinde, presen tatie Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur DINSDAG 18 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk Jan Arnold 10.00 'n Luisterrijk verleden h Piet Ekel en De Bonte Avond Bonte avonden waren er ook in Soest. Aandacht voor o.a. Wim Sonneveld, Tom Manders en Jelle de Vries. Presentatie Thari Schröder, techniek Fredy Timmer Zie ook vrijdag 11.00 Senioren vragen Verzoekplaten aangevraagd door bewoners van bejaar den- en verzorgingshuizen in Soest en Soesterberg. Samenstelling Atie Derk- sen, presentatie Mirella Wiegers 12.00 Lunchroom Middag Magazine 13.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Stolz, Lehar, Strauss Opnames van bekende zangers zoals Peter Alexander, Margit Schramm, René Kollo en anderen en het wereldbe roemde orkest van James Last. Presentatie Paul Sparnaaij, Ben Verschoor techniek. Zie ook donderdag 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Goed Geboekt h De natuur Alles in de natuur heeft een functie en hoe gaan we daar als mens mee om? Ui teraard wordt er ook veel geschreven en gedicht over de natuur. Presentatie Ad van Veen, techniek Fredy Timmer. Zie ook donderdag 18.00 Religieus programma 18.00 Van psalm tot pop, pres Joke Almirante 18.30 Weg met Hobbels, pres Menno Schuit 19.00 De Verrekijker, Kinder-progr. pres Caren Zwarteveen enMarieke Boer 19.30 Het Kompas, jongerenprogr. 20.00 Het Boek het Binnenste Buiten, pres: Herman Spoor e.a. 20.30 Bijbel verzen van Johan van Maarlant, pres: Herman Spoor 21.00 Zingender wijs, pres Elly van Tol 21.30 Avondsluiting, pres: Wim Prins 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 19 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje Natuur en Milieu Vanaf 1 mei vaart de fiets- boot weer zijn toeristische lijndienst over de Eem en het Eemmeer. Nieuw zijn de begeleide fietsexcursies naar een interessant reisdoel in Eemland. Han Gerlings en Wim Jansen, een van de coördinatoren van "Betrap Eemland", vertellen er over. Presentatie Ina Aan- geenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel, de column van de Burgemeester 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ria Hilhorst 13.00 Over het Voetlicht Musical en Cabaret Hoogtepunten uit Neder lands cabaret en musical. Samenstelling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+h Raad en daad voor oude ren en senioren, verstrekt door Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio Tips voor een bezoek aan theater of museum. Pre sentatie Lonneke Meijer, redactie Ad van Wijngaar den 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9.

Soester Courant | 2004 | | pagina 31