Met vakantie. Zonder zorgen. Voorlopig geen speeltuin voor de Thorbeckestraat Grote miiieucontroie op Sobere start Zomerschooii 'Concept blijft succesformule' Van Breukelen heeft ze op een rijtje. chtmerrie 1 ACTUEEL Eindexamens beginnen volgende week woensdag komst in provincie Utrecht Oogstdag, boerenbruiloft en oude tractoren op markt tSoerenkaas PAGINA 4 WOENSDAG 12 MEI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 5 iei 2004 Volgens gemeente te weinig kinderen in buurt 1eer Jmakingen ogt pagina 4 Datum is nog 'verrassing' Hele week schoffelen, wassen, opruimen en schrobben Moeder verdacht van mishandeling Oude Ambachtenmarkt op donderdag 20 mei Nieuwe tegels als bovenlaag voet- en fietspad v Van Breukelen, vast goed! Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank l \l\ 14 55 @soest.nl nl rt op donderdag 3 juni om an het gemeentehuis. Ohoek in de hal van het ge- aest.nl 19.30 uur i Middelen (uitgestelde ver- g 19.30 uur ike Ordening Verkeer en Mi- ng van 11 mei 2004) aanvang 15.00 uur gadering met jaarverslag '04 (uitgestelde vergadering Ohoek in de hal van het ge- ioest.nl INNINGEN ;i 2004 linus Strobus n en 6 coniferen (alleen de feren yerleende kapvergunning: esdoorn, 1 prunus aor aan de gemeente Soest lt verleend worden binnen 3 :atie gekapt. tegen het genomen besluit na verzending van het besluit iend bij het college van burge van de gemeente Soest, Post- ;t. 'talenhoef Belettering gpad 84 Soest 035 - 58 80 425 lenhoef.net www.stalenhoef.net tra service: wij schrijven uw 2 - indien nodig - in bij het en bieden u daarmee extra ning tegen problemen die door per kunnen worden akt. Met juridische zekerheid v droomhuis werkelijkheid. etwerknotarissen.nl/jbv Van Weedestraat 2 3761 CE Soest T 035-603 98 39 E notarissen@jbv.knb.nl De bewoners aan de Thor- jckestraat zijn niet blij. Zij beren al vier jaar lang de meente er van te overtuigen om van het braakliggend ter rein aan hun straat een mooie speelplaats te maken. De ge meente wil van niets weten en houdt vast aan het zogenaamde speelruimteplan dat volgende maand zal worden vastgesteld De afgelopen vier jaar is er al veel gebeurd en veranderd in 't Hart. In eerste instantie hadden de bewo ners veel overlast van jongeren die ttjndhingen op de plek. De jeugd gebruikte het terrein als voetbal veld en draaide harde muziek. Ver der raakten door het voetbalge- :ld regelmatig auto's beschadigd, immigen plasten in de poort en :geerden de klachten van de om- Jonenden. In de loop der jaren is die overlast langzaam weggeëbd. De jongeren werden wat rustiger en zijn nu overdag aan het werk. Maar het grasveld wordt nog steeds gebruikt als hondenuitlaat- terein. ■oen de bewoners klaagden over de jongeren, gaven zij bij de ge meente ook al aan dat er wat ge daan moest worden aan de plek. De gemeente heeft toen meerma len geprobeerd gras in te zaaien. laar daarvoor moet het veld een jjdje met rust worden gelaten, '.angezien het toch nog steeds 'erd gebruikt om te spelen en te oetballen, heeft het gras nooit de :ans gehad om te groeien. De 'ens van de bewoners om er een, ieelveld van te maken, zou door Ie gemeente meegenomen worden in het speelwerkplan van 2001. In middels is hondenpoep het groot ste probleem van de bewoners ge worden. Brieven Een jaar geleden stuurde, Christi van de Veen, een van de bewoners, een boze brief naar de gemeente. Ze schreef dat ze nog steeds last heeft van een kaal grasveld vol met hondenpoep in een buurt waar heel veel kleine kinderen wonen, daarvoor had de gemeente al ge- atwoord dat de plek in het speel- uimteplan van 2004 zal worden opgenomen. Verder vroeg ze zich hoeveel het kost om bordjes op te hangen die hondenbezitters er op attenderen dat er geen honden mogen worden uitgelaten op de plek. Het enige dat de buurt vol lens haar wil, is dat kinderen op "en grasveld zonder hondenpoep unnen spelen. Ze voegde handte- eningen van bewoners toe om te ewijzen dat het een probleem van de hele buurt is. |en maand later, augustus 2003, ntwoordde de gemeente dat het eld tot op heden geen formele peelplaats is. 'Alleen speelplaatsen Be als zodanig zijn ingericht, wor den voorzien van een bordje 'ver boden voor honden'. Op het veld je geldt volgens de gemeente al leen een opruimplicht, hondenbe zitters moeten de grote boodschap van een hond zelf opruimen. Begin 2004 was er nog niets dui delijk over een speelterrein. Bewo ner Edwin Wigtman schreef daar om ook een brief naar de gemeen te met het verzoek iets aan het ter rein te doen. Hij vroeg zich af of er echt geen oplossing te vinden was voor het probleem. Ook gaf hij aan dat overal in Overhees er speeltoe stellen worden vervangen, terwijl hij en zijn buurtgenoten moeten 'zeuren, schrijven en bellen om ook maar iets voor elkaar te krij gen'. Wigtman is het zat dat zijn kinderen regelmatig onder de hon denstront thuiskomen. In haar laatste brief op 19 april 2004 geeft de gemeente aan dat er druk wordt gewerkt om het speel werkplan van 2004 op te stellen. Voordat de raad het plan in juni vaststelt, wordt het gepresenteerd aan de bewoners van Soest. De gemeente stelt dat het terrein aan de Thorbeckeweg geen aandachts punt vormt, omdat er volgens een extern onderzoeksbureau te weinig kinderen in de wijk wonen. Niet luisteren Paul Castein is één van de bewo ners aan de Thorbeckestraat. Hij vindt dat de gemeente niet naar de bewoners luistert. Op alle brieven die door de bewoners naar de ge meente zijn gestuurd, kregen zij volgens hem een standaard ant woord. Hij weet dat het terrein niet is opgenomen in het speelruimte plan. Dat er te weinig kinderen in zijn buurt wonen is volgens hem geen reden, 'er komen veel kinde ren uit andere buurten spelen op het veld, dus als de gemeente goed kijkt is er genoeg animo voor een speelterrein'. Dat er veel kinderen uit andere buurten komen spelen op het veld maakt volgens Debbie van de Hee- rik, van de afdeling Groen en Mi lieu, niet uit. Het plan zorgt vol gens haar voor een betere verde ling van speelplekken in de ge meente. Het externe onderzoeks bureau heeft onderzocht welke dat www.rabobankonIine.com Vanaf volgende week is het zo ver. Alle scholieren beginnen aan hun laatste traject om het diploma te behalen: het eind examen. Het wordt de komen de weken een spannende tijd voor de leerlingen, want als ze slagen, kunnen ze voorgoed verlost zijn van de middelbare school. Öp woensdag 23 juni worden de herkansingen afgenomen. De komende weken zal de Soester Courant aandacht besteden aan het wel en wee van de scholieren die dit jaar hun eindexamen doen. Dit is het rooster met de vakken voor de verschillende eindexamen kandidaten: Woensdag 19 mei Tekenen (vmbo), Frans (havo), M&O (vwo) Maandag 24 mei Aardrijkskunde (vmbo), Duits en Scheikunde (havo) Nederlands en Biologie (vwo) Binnenkort vindt in de pro vincie Utrecht een grote mi lieucontrole plaats. Deze ac tie wordt gezamenlijk uitge voerd door de instanties die een taak hebben in de hand having van milieuregels: ge meenten, provincie, water schappen, milieudiensten, politie en natuurbeheerders. Vanwege het verrassingseffect wordt de datum niet bekendge maakt. Naar schatting zullen tientallen toezichthouders in touw zijn tijdens de 'handha- vingsestafette'. Op verschillende onderdelen van het milieubeleid zijn zij actief: van transport tot grondwaterkwaliteit, van as bestverwijdering tot de opslag van gevaarlijke stoffen. De controles zijn gericht op de vier 'kleursporen' van de mi lieuhandhaving: natuur en landschap (groen), bedrijven (grijs), ruimtelijke ordening (rood) en water (blauw). Waar zinvol en mogelijk gaan hand havers van verschillende organi saties samen bedrijven bezoe ken, het veld in en het water op. Ook de politie en het OM nemen deel aan de estafette, zodat zij bij zogenaamde 'heter daadjes' onmiddellijk kunnen optreden. Qua samenwerking en schaal grootte is de milieucontrole een unicum voor Nederland. De es tafette is drie jaar geleden voor het eerst gehouden, op initiatief van de provincie Limburg. In de afgelopen jaren is de actie overgenomen door de andere provincies. Dit jaar doen 10 provincies mee. In 2003 stond het landelijk gebied centraal en was de estafette succesvol. Er zijn veel overtredingen gecon stateerd en met genomen maat regelen zijn deze situaties ver beterd. De bewoners van de Thor beckestraat hielden vorige week vrijdag een demonstratie op het veldje. zijn. 'Dan moeten die kinderen maar in de eigen buurt gebruik maken van een speeltuin', aldus Van de Heerik. De medewerkster van de gemeen te geeft aan dat er vooralsnog geen plannen zijn voor het terrein aan de Thorbeckestraat. Over de over last van de hondenpoep kan ze al leen zeggen dat hondenbezitters een opruimplicht hebben. De po litie controleert zo veel mogelijk, maar het probleem is dat mensen op heterdaad betrapt moeten wor den. Bewoners hebben nog gepro beerd zelf verbodborden te plaat sen, maar deze moesten meteen weg van de gemeente. Van de Heerik: 'we kunnen niet zomaar bordjes gaan plaatsen, anders wil iedereen bij een grasveld zo'n bord hebben. Dan krijg je dat mensen bordjesblind worden en dan let niemand meer op.' Het plan moet nog worden vastge steld door de gemeenteraad, maar er wordt niets gegarandeerd. Er wordt volgens de medewerker van de gemeente wel gekeken naar het terrein. Maar Van de Heerik zegt dat de gemeente te maken heeft met weinig ruimte en een klein budget. Wat er met het terrein aan de Thorbeckestraat moet gebeu ren, weet ze niet. 'We moeten het binnen de huidige beleidsregels houden.' Paul Castein wordt het allemaal een beetje zat: 'nu is het nog een leuke buurt, maar het wordt steeds minder. We zeggen vaak wat tegen de hondenbezitters, maar de toon begint te veranderen. Het kan nog eens een keer escale ren.' Een ruzie tussen twee moeders is zaterdagavond uitgelopen op een vechtpartij. Eén van de moeders, een 32-jarige Soesterse, is gearres teerd en wordt verdacht van mis handeling. Naar aanleiding van een ruzie tussen de twee kinderen van de betrokkenen, kwam het 33-ja- rige slachtoffer naar de woning van de verdachte om verhaal te halen. Er viel geen gesprek te voeren en de moeder werd uitgescholden door de kinderen van de andere vrouw. Uiteindelijk ontstond er een handgemeen waarbij het slachtoffer aan de haren werd ge trokken en in haar arm gebeten werd. Door de hectiek liep een groot aantal bewoners van de flat op de Rubenslaan naar buiten. De politie besloot om de verdachte over te brengen naar het politiebu reau. Inmiddels zijn een aantal ge tuigen gehoord, hieruit blijkt dat er mogelijk over en weer is geslagen en geschopt. De politie zet het on derzoek voort. Deze hele week staat in het te ken van Zomerschoon, een jaarlijkse actie waarbij inwo ners hun woonomgeving op knappen. Zowel leerlingen in schoolverband als buurtgeno ten in groepsverband pakken de bezem, planten bloemen of proberen op een andere ma nier de leefbaarheid in hun wijk te verbeteren. Meer dan tweehonderd kra men, zeventig ambachtslieden, tientallen dieren, talloze activi teiten, verschillende optredens en concerten en nog veel meer vormen donderdag 20 mei (Hemelvaartsdag) de 28e editie van de Oude Ambachtenmarkt Soest. In de Kerkebuurt zal het vanaf tien uur 's morgens weer bijzonder druk worden. De organiserende stichting heeft een zeer gevarieerd programma samengesteld, waarin ook uitge breid aandacht is voor het 975-ja rig bestaan van Soest. Het oogst feest en de boerenbruiloft (zie el ders op deze pagina) zijn daarvan het bewijs. Hoewel de markt om 10:00 uur van start gaat, begint het allemaal eigenlijk al om vijf uur met dauwt- rappen. Tot zeven uur kan men zich dan melden in de Schaapskooi van de familie Van de Grift aan de Ferdinand Huycklaan, waar men tegen een geringe vergoeding een routekaart kan krijgen voor de fietstocht. De deelnemers zullen ditmaal koers zetten in zuidweste lijke richting. Vlasbraken, mandenvlechten, touwdraaien, tingieten, scharen slijpen, papierscheppen, koffie branden en nog een scala aan an dere werkzaamheden van vroeger zullen door ruim zeventig am bachtslieden worden uitgebeeld. De kramen van handelaren in spullen of drink- en etenswaren ontbreken dit jaar niet. Nu er geen MKZ of vogelpest heerst, kan de hoek met kleine dieren in ere worden hersteld. Ko nijntjes, cavia's en soortgelijke die ren kunnen worden bekeken en geaaid. Iets verderop staat de kraam waar kinderen worden ge schminkt, terwijl de poppenkast en een clown ook aanwezig zullen zijn. Met grote regelmaat zet de Soes ter Boerendansgroep haar beste beentje voor en hetzelfde geldt voor de Stedeker Daansers uit Diepenheim die volksdansen uit hun omgeving demonstreren. Voor moderne versies komen leerlingen van Dansschool Gerla optreden. Aan muziek is sowieso geen ge brek. Uit Bergen op Zoom komt 't Meziekske dat Middeleeuwse mu ziek en zang"ten gehore brengt. Voor het internationale tintje draagt Kadence zorg. Dit Deens Dinsdag 25 mei Geschiedenis en Nederlands, lezen (vmbo), Geschiedenis en Natuur kunde (havo), Geschiedenis en Wiskunde B (vwo) Woensdag 26 mei Maatschappijleer en Biologie (vmbo), Wiskunde A (havo), Na tuurkunde (vwo) Donderdag 27 mei Natuurkunde (vmbo), M&O (havo), Economie 1 (vwo) Vrijdag 28 mei Duits en Wiskunde (vmbo), Ne derlands en Economie 1 (havo), Engels (vwo) Dinsdag 1 juni Economie en Frans (vmbo), En gels (havo), Duits en Wiskunde A (vwo) Woensdag 2 juni Nederlands, schrijven en Engels (vmbo), Biologie (havo), Aard rijkskunde en Scheikunde (vwo) Donderdag 3 juni Scheikunde (vmbo), Aardrijkskun de en Wiskunde B (havo), Frans (vwo) De Warmbloed Paardenfok- vereniging Eemland (WPE) duikt tijdens de Oude Am bachtenmarkt terug in de tijd. Aan de hand van een oogstdag en een boerenbrui loft nemen de leden belang stellenden mee in hun tijd machine. 's Ochtends al laat de WPE on der meer zien hoe boeren vroe ger de grond bewerkten. Het publiek kan dan met eigen ogen aanschouwen hoe destijds het gras werd gemaaid en gehooid. Om twee uur 's middags arri veert het bruidspaar dat op tra ditionele wijze in de echt zal worden verbonden. Dat zal ge beuren op het weiland aan de Peter van' den Breemerweg, waar burgemeester Koos Jans sen als ambtenaar van de bur gerlijke stand zal optreden. Wim de Kam van de Histori sche Vereniging Soest zal een en ander van commentaar voor zien. Wat moderner, maar toch be horend tot de 'oude beestjes' zijn de tractoren die tijdens de markt getoond zullen worden. Uitgestald worden onder meer een Deutz D15 uit 1959, een Fendt uit 1950 en de Massey Ferguson die eveneens in de ja ren vijftig voor het eerst op de weilanden te zien was. Al deze extra, nostalgische ac tiviteiten tijdens de Oude Am bachtenmarkt zijn georgani seerd in verband met het 975- jarig bestaan van Soest. muziekkorps is op bezoek bij PVO en zal op 20 mei enkele minicon- certen geven. Bezoek is er eveneens uit het Duit se Soest. Het gemeentebestuur van /"de naamgenoot komt, twee weken voor de sportuitwisseling in Duits land, speciaal voor de Oude Am bachtenmarkt een dagje over. Traditie De Oude Ambachtenmarkt is niet meer weg te denken uit Soest. In 1976 werd ermee begonnen om Soest meer te promoten. Een van de initiatiefnemers toen was Ben van Os, destijds gemeentevoorlich- ter en voorzitter van de VVV. De kleine markt met wat kraampjes in de oude Kerkebuurt groeide alras uit tot een grote attractie met jaar lijks zo'n veertigduizend bezoe kers. Mede vanwege de omvang werd in 1985 een stichting opge richt, bijna twintig jaar later blijkt het concept voor de markt nog steeds een succesformule, aldus het huidig bestuur. De markt is dan ook een traditie geworden. Slechts enkele jaren was er een hapering, maar dat kwam doordat de markt vanwege MKZ moest worden afgelast. Voor meer informatie over de Oude Ambachtenmarkt: www ambachtenmarktsoest.nl Hoewel de voorbereidingen al veel eerder waren getroffen, werd maandagmorgen het startschot ge geven voor Zomerschoon. Het was de bedoeling dat wethouder Har- ry Witte, raadsleden, ambtenaren en actieve bewoners op De Smits hof een gelegenheidsorkest zouden vormen en bezems, containers, prikstokken en grijpers als muziek instrument zouden hanteren. In verband met het overlijden van raadslid Gerard van den Deijssel werd daarvan afgezien. Wethouder Witte memoreerde bij de start aan het feit dat Van den Deijssel altijd nauw betrokken was bij buurtwerk en dat hij Zomerschoon ook be langrijk vond. Na de korte speech begonnen de aanwezigen aan een opruimactie in het Smitsveen. Groepen ambtenaren, wethouders en sommige raadsleden gaan deze week op verschillende locaties aan de slag om het goede voorbeeld te geven aan de bevolking. Tot van daag werd er al bijvoorbeeld zwerfvuil geruimd op de Eng, kreeg het industrieterrein van Soesterberg een opknapbeurt en werd de parkeerplaats bij de volks tuinen aan de Molenstraat 'schoon Vorige week is een begin gemaakt met de vervanging van de boven laag van zowel het voet- als fiets pad langs de Soesterbergsestraat. Daarbij gaat het om het gedeelte tussen de Van Beuningenlaan en de Vondellaan. Het trottoir krijgt grijze tegels, het fietspad wordt voorzien van dikke, rode tegels. Er komen grijze accenten bij de inrit ten en tevens worden de boom- kransen vergroot en, ter bescher ming van de bomen, rondom afge bakend met trottoirbanden. De werkzaamheden worden uitge voerd door de firma Van Asch en zullen, ijs en weder dienende, me dio juni worden afgerond. gebrand'. In het Boerenstreekpark zijn vanmorgen plantjes aangeplant en hanteerden de aanwezigen de schoffel. Wie het spannend vindt om CDA- raadslid Annet Oostrom aan het werk te zien met een vuillader van het Reinigingsbedrijf Midden-Ne derland, moet morgenochtend zijn ogen de kost geven in Soesterberg. Morgenmiddag worden de straat- juwelen in Overhees gewassen. Scholieren Op vrijdag zijn de basisscholieren aan de beurt. Elf scholen doen mee. De leerlingen gaan de omge ving van hun school schoonmaken en/of helpen bij het verwijderen van jonge boompjes in de heideter- reinen in het buitengebied van Soest. De Postiljon overhandigt een juryrapport aan wethouder Witte. Daarin staan beoordelingen van het groen in de directe omge ving van de school aan de Gene raal Winkelmanstraat. De waarde ringen zijn mede tot stand geko men door interviews onder de buurtbewoners. Buurten De afsluiting van Zomerschoon vindt zaterdag 15 mei plaats in di verse wijken van Soest. Het zijn vooral de wijkbeheerteams Smits veen, de Eng en Klaarwater die participeren in de actie. Zij gaan respectievelijk onder meer bloem bakken verkopen in De Smitshof, zwerfvuil opruimen, park Hons- bergen schoonmaken en het terras van het gelijknamige wooncom plex onkruidvrij maken. De buurt- commissie Boekweitland en de Vereniging van Eigenaren van Dal- state gaat ook hun woonomgeving 'te lijf'. Een van deze vijf groepen krijgt van de gemeente een cheque ter waarde van honderd euro. Met dat geld kunnen ze naar eigen inzicht iets aanschaffen of doen voor hun buurt. vmw.rabobankonline.com 125.000,- k.k. Van Goyenlaan, Soest Aan de van Goyenlaan gel-, 3-kmrhoek- app op de 4e et. met berging in de on- derb Ind.- gang, toil.. hal, m.k., mod. ruime keuk., bijkeuk. met aansl wasm./ droger, douchecel, woonk., 2 slpk en ruim balk. op het z. Alg. dit app. ver keert in uitst. st. v. onderh. en is o.a v,v.: laminaat vl., vloerbedekking, ged. dubb. glas, ged. kunststof koz. De serv.k. bedr. 151,- p.m. (ind. voorschot c.v., water gebruik, opstal verzekering, glasverz., schoonmaakk., gr. onderh., etc.) €219.000,- k.k. Weteringpad, Soest Op modern bedrijventerrein, nabij uitvals wegen, gelegen bedrijfshal (bj. 1998) van ca 240 m' (beg. grond ca 120 m' en ver dieping ca 120 m') en 2 parkeerplaatsen. De bedrijfshal is o.a. v.z.v. krachtstroom- installatie,toiletgroep met keuken, ver- lichtingsapparatuur en alarminstallatie. 8.T.W. regeling van toepassing. Aanvaarding in overleg 389.000,- k.k. Nieuwstraat, Soest Dit sfeervolle vrijst. woonh ligt aan een doorg. weg in Soestdijk. Deze woning is veel prakt, vyoonr. is bijgekomen. Ind.: hal, m.k wijnk., ruime woonk. met alica- br. en parketvl.. extra kmr (voor b.v. kantV kinderspeelk./studeerk.), gr. woonkeuk. met kgokeil en luxe inb.app (o.a. gran. che, whirlp., wast., designrad., 2e toilet en sauna. Zolder; bergz. met vlizotr. Alg.; deze won. verk. in uitst. st. v. opderh en is o a. v.v.: opensl. deuren n achtertuin, dubb. glas, whirlp., hardst, vloeren, zonni ge vrije tuin met zwemb., buiten berg., grondopp ca 348 rrJ. Aanv. in overl. 142.500,- k.k. Colenso, Soest In rust. woonomg., nabij paleis Soestdijk, 2-kmrparterreapp. (ca. 50 m') met grote tuin op het z. Ind.: hal, bijkeuk. met aansl. wasm. droger, mod. keuken met inb.app. (koelk., vriesk., ker. kookplt), woon-eetk., slpk. met deur naar achter tuin en douchecel met toil. Alg.: dit app. verk. in goede st v. onderh, en is o.a. v.v.: laminaatvl., kunstst. kozijnen, dubbel glas. gr. tuin. Serv.k.- 89,- p.m. (ind. o.a. brandverz., glasverz., voorschot gas c.v., watergebr., onderh. en opbouw re serve). Aanvaarding in overleg. 249.000,- k.k. Valeriaanstraat, Soest In rust. en gez. woonomg. gel. midden drive-in won. met extra gr. achtert. (25 m). Ind.: gang, m.k., inp. gar., ruime tuin- k 1e Verdhal, toilet, cv ruimte, woonk. met balk. aan achterz., mod. keuk. (Am. Kitchen) met balk. aan voorz 2e Verd overl., twee slpk. (voorh. 3), en badk met ligb. en 2e toil. Alg.: deze woning verk. in goede st. v. onderh. en is o.a. v.v,: nwe kozijnen met dubb. glas, plav. vl. woonk.r, houten vloeren, ged. stoff., diepe achtert. op het z. Aanv in overl. •nar Makelaardij, hypotheken en assurantiën www.vbo.nl Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 60 17 962 info@vanbreukelenvaslgoed.ni Met het Rabo TotaalPakket hoeft u zich deze vakantie geen zorgen te maken. Alleen bij de Rabobank pint u wereldwijd gratis met de Europas en betaalt u wereldwijd gratis met de Rabocard. Raakt u waardevolle documenten kwijt, dan blokkeert u alles met een enkel telefoontje. En als u wilt, bent u op reis doorlopend verzekerd - met 25% korting. Ga snel naar uw Rabobank of bel de Rabolijn: 0900-0907 (lokaal tarief). Want als u het Rabo TotaalPakket voor 30 juni afsluit, is het tot 1 januari 2005 gratis.

Soester Courant | 2004 | | pagina 5