urfit ok plan van IJsbaanvereniging •chooljeugd De Postiljon itelt vragen over milieu VSB: 'Bedrijfsterrein oost naar Soesterberg-Noord' m >PORT ik m sselb.v. 3 1 idmaster Jooral om activiteitenterrein veilig te stellen KERKDIENSTEN Mondileder uitgebreid met vloerenstudio MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Persoonlijke reisagent komt bij mensen thuis Ecoducttracé Soesterberg ligt nog niet vast ÜpQf I oort WMKEMJb,v, AKER len ietechniek RODA .1 Apache oefent op Soesterberg DC-3 vliegt in Isacar-rally Akkoord met voorkeursrecht Klachten bezorging Soesterberg Alle scholen bij KVO eerste op korfbaltoernooi Meditatiedienst in Caroluskerk Muziek in Domkerk RRESTEINWEG 72b 3763 LL SOEST efoon: 035-6012883 Fax: 035-6013606 >r al uw Grondwerkzaamheden !tratingswerkzaamhede„ Rioleringen Sloopwerkzaamheden Ontwerp Infrastructuur ring j=SB 55) - 480 22 44 53)-480 25 20 ALLATEUR verwarming tallatie 35 - 601 24 72 Y S T E M E N www.fischer.nl I9666 Birkstraat 93 - Soest Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A Soest-Tel. 601 38 77 Grothestraat 35 - Soest )35) 601 60 33 135) 601 37 05 la de jongaccountants.nl .dejongaccountants.nl RILLEN PRECEN SLITTEN STANSEN NUMMEREN 70 - 3765 GG Soest >n (035) 601 60 30 tl- 3762 KA Soest >n (035) 603 06 24 TELEFOON 035 - 6010344 S LAAGSTE PRIJS ranken! )1 24 90 ibeek iurantiemakelaars 32 Telefoon 035 - 601 13 04 'w holenmolenbeek.nl I SOEST VIANEN ZEIST telematica service en onderhoud sprinklertechniek -4343200 - www.unica-.nl BOUWADVIES B.V. che keuringen o.g. ding 'el. 035 - 602 31 13 >or telecommunicatie voor mobiele communicatie 9 27-29a, Soest, lefax 035 - 6091009 ltelecom.nl is Golfkarton 26 - 3762 EC Soest '35 - 609 53 00 '35-609 53 11 V PACKAGING ARTON I DISPLAYS Tel. 033-4643060 - Fax 033-44561683 machine onderhoud '65 GD Soest www.td-support.nl OESTERBERGSE COURANT WOENSDAG 19 MEI 2004 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 r worden antwoorden gege- jen op niet gestelde vragen en |p vragen krijgen we geen ant woord'. Deze opmerking maalt je een bezoeker van de vorige leek in het Cenakel gehouden Iraatavond over de toekomst |an Soesterberg. Net als tijdens e eerste bijeenkomst hing er Ln sfeer van onduidelijkheid. loor het bestuur van de ijsvereni- iflg bijvoorbeeld. Het verkeert |og steeds in grote onzekerheid ■ver de toekomst van het activitei- Inierrein aan de Kampweg-Ban- ingstraat. Daarom heeft het be- bur in een brief aan het college 3 burgemeester en wethouders Jn de gemeenteraad zelf een voor- iel gedaan als bijdrage aan de dis- wssie. Jjet bestuur van de ijsbaan vereni ging heeft als onderdeel van het ptaalplan het gehele terrein nog jens bestudeerd. Het vormt een jssentieel onderdeel van het to- iaiplan, omdat uitgerekend dit d min of meer is aangewezen |ls toekomstig centrum. Daar is ioesterberg het in grote lijnen wel pee eens, maar de invullen ervan lept hier en daar weerstand op, iet name waar het de vestiging de nieuwe Wethouder De Ijaanschool betreft. De andere lo- jaiie die hiervoor in aanmerking tornt, een terrein bij Wostok, is bij Jewoners van Wostok niet goed Bevallen, zoals steeds duidelijker Baar voren komt. et ijsbaanbestuur heeft de sug gestie gedaan het nieuwe dorps- Buis het middelpunt te maken van [het dorp. Het denkt zelf aan een Cilindervormig gebouw als schar nierpunt van de aangrenzende jleugel. Deze vorm nodigt uit tot jpm de hoek' kijken. Het gebouw jelf moet ruimte uitstralen, zoals vleugel van een ouderwets Vliegtuig. Het plein voor het ge- louw is gescheiden door de npweg en het Odijkplein, maar fbij herdenkingen of op feestdagen San het als een geheel gebruikt worden. Uiteraard blijft het kunst werk De Vleugel in het centrum gehandhaafd. [Sterk product' Tchter dit plein is een nieuw ijs maan- annex activiteitenterrein ge projecteerd met een jeu de boules- gaan, een basketbalveld, een skee- porkeren J jj parktrm I Jeu boute j basket bol ■ijsboon kteirj hord evenemententerrein ijsboon groot skoteboon zocht evenemententerrein Donderdag 20 mei (Hemelvaart) Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 10:30 aalm. R. v.d. Vring; eucharistieviering; gemengd koor Zaterdag 22 mei zondag 23 mei Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor P. van Hooijdonk; eucharistieviering;cantores Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 (geen opgave); tv-uitzending Samen op Weg (PKN), Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. J. Bouma, De Bilt Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman-Vos World Outreach Church (info locatie: §80346-350458) 10:30 H.D. Gosseth lerbaan, en een modelautobaan. Het bestaande terrein trekt veel jeugd uit Soesterberg, waarvoor verder nauwelijks ontspanning smogelijkheden elders in het dorp zijn. 'Het is eigenlijk ondenkbaar dat de ijsbaan verdwijnt. Daarom willen we proberen een sterk pro duct te maken, dat aan zoveel mo gelijk behoeften van de jeugd in Soesterberg voldoet,' zeggen de enthousiaste bestuursleden Johan van Dijk en Marlus van Ginkel. Het nieuwe activiteitenterrein be staat in het nieuwe plan uit twee delen: een verhard en een onver hard gedeelte. Dit laatste is ge schikt voor kermis en circus. Naast dit terrein richting Van Maaren plein, ongeveer ter hoogte van de aansluiting van dit plein op de Kampweg, is in het ijsbaanplan een terrein voor de nieuwe Wet houder De Haanschool en even tueel een bibliotheek gereserveerd. Het gehele gebied Kampweg-Ban- ningstraat in de nieuwe opzet kan mede door goede parkeer- en ver keersmaatregelen een levendig en veilig centrum van Soesterberg zijn, aldus het bestuur van de ijs- vereniging. Boerderij In het plan voor de nieuwe ijsbaan ontbreekt, naast een opslagruimte, uiteraard een onderkomen niet. Dit zou in de vorm van een boer derij gebouwd kunnen worden, als herinnering aan de oude boerderij die op de plaats van het dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein heeft gestaan. Dit onderkomen zou ook ten dienste kunnen staan van andere verenigingen etc., bijvoor beeld voor activiteiten van de Stichting Balans, van het Oranje Comité, de modelzweefvliegclub Otto Lilienthal, majorettes van Odeon, om er enkele te noemen. Ook bandjes die al lang op zoek zijn naar oefenruimte zouden er terecht moeten kunnen, terwijl kinderen zouden kunnen paardrij den op een terrein dat op deugde lijke wijze is omrasterd en met per manent toezicht. Op dinsdag 25 en woensdag 26 mei wordt op de vliegbasis Soesterberg geoefend door een Apache-gevechtshelikopter, af komstig van de vliegbasis Gilze- Rijen. Op 25 mei is de oefening gepland van 13:30 tot 14:00 uur, op 26 mei van 15:00 tot 15:30 uur. Deze tijdstippen kunnen door de weersomstandigheden eventueel nog veranderen. Het grootste deel van het vliegprogramma vindt plaats boven de vliegbasis Soester berg. Het zal misschien niet hele maal als eenverrassing zijn ge- pmen, maar opvallend was [et zeker dat zelfs de jeugd van pesterberg op de hoogte is van jeike plannen er momenteel fer discussie staan. Wethouder jart Krol kreeg tijdens zijn be- pek aan de christelijke basis- Ihool De Postiljon in Soester- prg dan ook te horen dat er por hen geen industrie aan de lichelleweg hoeft te komen en pt de plek voor de nieuwe penbare Wethouder De aanschool ook niet wordt fegejuicht. wethouder was naar De Postil- i gekomen om de resultaten en Hnclusie in ontvangst te nemen de enquête die groep zes van school in het kader van de ac- Zomerschoon onder buurtbe- pners had gehouden om van hen I horen hoe zij de leefomgeving jvaren. Tegelijk konden ze sug- tsties doen voor verbeteringen, pol, in gezelschap van Gerard ■alet van de gemeentelijke afde- pg Groen en Milieu en Johan Si- jon van De Kwekerij, ging uitvoe- met de schooljeugd in discus- Na afloop bood Colin van der liessen hem het rapport aan. Als l'oning voor hun inzet kregen de Tnderen een krentenbol. I de buurt van de school is best lel groen, al wordt het niet over- I even goed bijgehouden. 'Wat wij Immer vinden, is dat er steeds leer groen verdwijnt in Soester- prg door de nieuwe bouwplan- te n. Ook worden er best veel kap- Érgunningen gegeven en daardoor terd wijnen er mooie grote bomen, immer genoeg raakt het groen fck wel beschadigd doordat jon- f ns en meiden elkaar in de struik- 5 duwen of doordat mensen er Jval in gooien of hun hond uitla- |n. Ook de speelplekken worden Prpest door hondenpoep.' jan geluidsoverlast door helikop ters en straaljagers is nauwelijks fcrake. Wel hebben de mensen aan je zuidkant van Soesterberg veel test van verkeerslawaai van de A |8. Ook jongelui die hard kletsen If rondrijden met brommers ver lorzaken geluidsoverlast. i Soesterberg zijn nog best veel teerschillende vogels, al zouden het Ir best meer mogen zijn. Veel pensen willen wel een nestkastje i de tuin. Sommigen maken zich .zorgen over de katten. 'Het zou vervelend zijn als die de vogels te grazen nemen', aldus een passage in de enquête. Veel geënquêteerden hebben het gevoel dat het verkeer niet veilig genoeg is en dat de drempels op de verkeerde plekken liggen. Er moeten meer verkeerslichten en trottoirs komen. Er wordt te snel gereden en er zijn behoorlijk wat onoverzichtelijke kruispunten. Daar is het vooral voor kinderen gevaarlijk om met de fiets over te steken. Er zijn ook zorgen over de verkeerssituatie rond de school. Veel ouders brengen de kinderen met de auto. Dan is het rommelig en druk, vooral nu de weg aan een kant is afgesloten en de auto's dus moeten keren. Verder vinden de ouders dat er weinig parkeerplek ken zijn. Er zijn veel plaatsen in Soesterberg waar afval ligt. Bijvoorbeeld bij de sportvelden, de weg naar Zeist, in de bosrand en de plantsoenen, op de Rademakerstraat bij de super- Het bestuur zegt ten slotte 'vurig te hopen dat onze inbreng/ideeën ertoe bijdragen dat de beslissing over, zeg maar, de gehele herstruc turering van Soesterberg over jaar nog worden gewaardeerd als zeer juist genomen.' Eerder al maakte Co Sukking als betrokken burger een plan voor de invulling van het nieuwe centrum. Op zaterdag 22 mei, met als uit- wijkdatum zondag 23 mei, vindt op de vliegbasis Soesterberg de twee jaarlijkse Inter Service And Civil Air Rally (ISACAR) plaats. De rally start om 13:00 uur vanaf Marinevliegkamp de Kooij en het eindstation is vliegbasis Soester berg. Tijdens de rally worden de navigatievaardigheden van de vlie gers en crews getoetst. Aan de ral ly doen zowel burgervliegtuigen als militaire toestellen mee. Een heel bijzondere deelnemer aan de rally is de DC-3 van de Dutch Dakota Association. Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, §20900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, ^030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, IS352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, §2033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: §2033-2994669; dag en nacht bereikbaar. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: §§0900-8844; alarmnummer:§21.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 82035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, §206-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, §2351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, §2352391. Grof vuil, §20800-7662000. Mondileder aan de Amers foortsestraat 76 in Soesterberg, ais onderdeel van de Stouten- beek Groep toonaangevend op het gebied van lederen zitmeu belen, is met Doetinchem Par ket een samenwerkingsver band aangegaan dat officieel op Hemelvaartsdag zijn beslag krijgt. Vanaf die dag is het bedrijf aan de Amersfoortsestraat uitgebreid met een afdeling waar de bezoekers naast de leren zitmeubelen, eetka mers en woonaccessoires (kasten, tafels, lampen, vazen etc.) ook kunnen kennismaken met massief houten parketvloeren. Tegelijk kunnen ze in Galerie Mondi de tentoonstelling bekijken van een zestigtal abstracte schilde rijen van kunstenaar Frank de Mulder uit Antwerpen, en van vijf tien bronzen beelden van de Leus- dense kunstenares Loes Rigter. Deze exposities duren tot 1 juli. Met ingang van 15 juli stelt Gale rie Mondi de Amersfoortse kleu- renkunstenaar Gert van Reenen in de gelegenheid zijn schilderijen van abstracte landschappen te ex poseren. Doordat volgens Mondileder-be- Piet de Bruin (links) van Mondi leder en Doetinchem Parket-direc teur Ter Beest op een nieuwe par ketvloer bij een deel van de schilde rijenexpositie van Frank de Mulder. Foto: Eemland Pers. drijfsleider Piet de Bruin de be langstelling voor klassieke meube len de laatste jaren is afgenomen en deze een steeds minder promi nente plaats innamen, kreeg Mon dileder de gelegenheid dat deel van de toonkamers opnieuw in te richten met moderne meubels. Door de samenwerking met Doe tinchem Parket, mede een gevolg van de vragen die bezoekers had den over de van Doetinchem Par ket afkomstige parketvloeren in Mondileder zelf, ontstond het idee van een vloerenstudio in de nieuw ingerichte toonkamer. In de nieuw ingerichte toonkamer zijn verschillende soorten parket gelegd, van eikenhout tot Ameri kaans notenhout, met en zonder visgraat. Daarnaast is er een keu zemogelijkheid uit een twintigtal andere stalen, aldus commercieel directeur H.A. ter Beest van Doe tinchem Parket. Hij is, evenals De Bruin, verheugd dat de consument voortaan op een locatie een totaal pakket kan worden aangeboden. 'Wij vragen in het belang van inwoners en ook bedrijven om het ontwerp-bestemmingsplan Hart voor Groen 2005 aan te passen aan de nieuwe inzich ten. Dit betekent: geen bedrijf sterrein tussen Richelleweg en Zuiderweg, en benutten van de gebieden die grenzen aan het gebied Soesterberg-Noord.' Dat schrijft de Vereniging Soester- bergs Belang (VSB) aan het colle ge van burgemeester en wethou ders in een bezwaarschrift tegen het ontwerpplan. De vereniging doet ook een beroep op het colle ge 'en via u ook aan de provincie Utrecht' om een nieuwe inspraak avond te organiseren, de commu nicatie hierover minimaal twee weken vooraf te doen en de kring van persoonlijk geadresseerden/ genodigden ruimer te stellen. Op die wijze doet u recht aan de in spraak en inbreng van en wissel werking met de burgers,' aldus de VSB. De vereniging vindt dat mo reel niet kan worden volstaan met alleen de avond van 19 april. In het bezwaarschrift zegt de VSB dat een bedrijfsterrein in het oos telijk deel van Soesterberg tussen de Zuiderweg en de Richelleweg, zo dicht bij de woningen, schade berokkent aan de gezondheid en leefbaarheid van de inwoners. Onder het hoofdstuk Bedrijven staan in het Totaalplan voor Soesterberg drie locaties voor ves tiging van bedrijven. In het westen betreft het de locatie langs de te verlengen rondweg naar de nieuwe rotonde; in het noorden tussen de Batenburgweg en de start- en lan dingsbaan van de vliegbasis, en in het oosten het gebied tussen de Veldm. Montgomeryweg en het denkbeeldige verlengde van de Korndorfferlaan. Wethouder Bart Krol nam alle tijd om de kinderen van groep 6 van de Postiljonschool vragen te stellen over de door hen uitgevoerde mir lieu-enquête en met hen in discus sie te gaan. Foto: Eemland Pers. markt enz. Er zijn ook veel kapotte afvalbakken. Het zou plezierig zijn als er wat vaker vuil geruimd werd. Maar sommige geënquêteerden vinden dat eigenlijk iedereen daar voor moet zorgen. Hetzelfde geldt voor het opruimen van de honden poep. Foto: Eemland Pers. Colin van der Giesen mocht na mens groep 6 van de Postiljon- school wethouder Krol de resultaten en conclusies van het milieu-onder zoek overhandigen. De commissie Bestuur Mid delen heeft maandagavond in gestemd met het vestigen van een voorkeursrecht op terrei nen aan weerszijden van de Amersfoortsestraat in Soester berg, waar t.z.t. een ecoduct moet worden aangelegd. De ge meente gaat de eigenaren daar vragen hun grond te verkopen. Willen ze dat niet, dan kan er eventueel onteigend gaan wor den. Ondernemer J. Rodenburg, een van de eigenaren van het beoogde terrein, maakte gebruik van het spreekrecht en trok de 'ecologische waarde' van de plannen in twijfel. Volgens hem trekken Soest en de provincie (die de grond samen willen aankopen) straks 25 miljoen euro of daaromtrent uit voor de verwerving van hooguit 3 a 4 hec tare, slechts ter wille van een paar edelherten. Door het beoogde tra cé - het Sauna-scenario in plaats van het Meierij-scenario - zou de gemeente bovendien ook nog nog eens 5 miljoen te veel gaan beta len. De commissie liet zich door Ro denburg niet zomaar overtuigen. De keuze van het tracé is immers nog lang niet aan de orde, evenmin als de aankoop van de grond. D9 vestiging van een voorkeursrecht staat daar op zichzelf ook los van; het betekent alleen maar dat de eigenaren hun terrein vanaf nu niet zonder meer kunnen verkopen aan project-ontwikkelaars, maar het eerst aan de gemeente moeten aanbieden. De gemeente verplicht zich de ondernemers elders in Soest vervangend bedrijfsterrein aan te bieden. 'Kostbare onzin' Aan de andere kant wilden som mige fracties dat het College de beweringen van Rodenburg nog eens goed zou bestuderen. Tijmen Koelewijn (Soest 2002) vond dat er in elk geval geen miljoenen moesten worden weggegooid aan een handjevol edelherten. 'Kostba re onzin', aldus Koelewijn. Wet houder Bert Krijger (VVD) be loofde de commissie nog nadere informatie over de financiële as pecten. Met het voorkeursrecht ging de hele commissie akkoord. Voor de abonnees in Soester berg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barne veld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soes- ter Courant op donderdag na bezorgd. Voordelen Motivatie voor deze locaties in het Totaalplan is dat bedrijven elkaar versterken als ze in een gebied lig gen. Clustering geeft veel voorde len, aldus de VSB. Met de nieuwe mogelijkheden van de te verlengen rondweg om Soesterberg-Noord, de sluiting van de vliegbasis in 2007 en met gebruikmaking van het terrein tussen de Veldm. Montgomeryweg en de Verlengde Tempellaan komen er in de ko mende jaren zoveel hectares extra aan potentieel beschikbaar, dat dit de behoefte ver overtreft, aldus de VSB. 'Het verbaast ons dat voort schrijdend inzicht door som migen wel wordt erkend, maar dat u toch in deze maand nog een ont werp-bestemmingsplan ter visie legt dat deels gebaseerd is op oude vertrekpunten,' aldus de VSB. Alle drie basisscholen deden mee en alle sleepten ze een eerste prijs in de wacht tijdens het korfbaltoer nooi van KVO. Zo toonde De Postiljon zich de beste bij de groe pen 4 en 5 en schreef de Carolus- school het toernooi bij groep 6 op haar naam. De wisselbeker staat de komende twaalf maanden ech ter in de prijzenkast van de Wet houder de Haanschool, want die werd kampioen bij de groepen 7 en 8. Het toernooi werd vorige week dinsdag en donderdagavond ge houden. Als klap op de vuurpijl was er een wedstrijd tussen ouders van De Postiljon en een gecombi neerd ouderteam van beide ande re scholen. Na een spannende strijd wonnen de vaders en moe ders van De Postiljon: 2-1. Op zaterdagavond 22 mei wordt in de kapel van de Caroluskerk een meditatiedienst gehouden met als thema: 'In de hand van Gods Geest'. De deelnemers worden uit- genodigd om te vertellen of en zo ja, hoe zij de hulp van de Heilige Geest in hun dagelijks leven erva ren. Ondersteuning van ervaringen door middel van symbolen wordt vaak als zeer boeiend ervaren. De dienst begint om 19:00 uur en zal ongeveer een uur duren. Daar na bestaat de mogelijkheid om nog een uurtje met elkaar van gedach ten te wisselen onder het genot van een kopje koffie. Iedereen is van harte welkom. Het vooruitzicht van een va kantie is bijna net zo plezierig en soms opwindend als de va kantie zelf. De keuze van de bestemming is misschien een voudig gemaakt, maar het zoe ken naar een geschikte datum en tijd van vertrek en een ac commodatie is vaak minder ge makkelijk. Dan is er het reisbu reau dat uitkomst biedt, maar sinds kort is er ook meer per soonlijke dienstverlening: die van de persoonlijke reisagent. Voor de regio Amersfoort-Soest en omstreken is Dorothee Zuijden- dorp -Stolp in dit 'gat in de markt' gedoken, en niet zonder succes. Zij heeft inmiddels bezoek gehad van of een bezoek gebracht aan mensen die bijvoorbeeld een bij zondere reis wilden maar nog geen idee hadden waar naartoe of in welke vorm (cruise, actieve vakan tie, rondreis etc.); die geen zin hadden om in een reisbureau te wachten terwijl de baliemedewer ker met een klant bezig was, klan ten kreeg die 'even tussendoor' iets wilden weten, en regelüiatig de te lefoon moest aannemen; die niets zagen in het zelf doorbladeren van de reisgidsen of die door het aan bod op internet door de bomen het bos niet meer zagen. Als stewardess is zij op veel plaat sen geweest. Als daar de gelegen heid toe was, ging ze in de omge ving op zoek naar bijzondere plek jes. Zo kan zij net iets meer vertel len over de locatie waar iemand heen wil. Een ander voordeel van haar werk dat de adspirant-reiziger waardeert, is dat hij van 's morgens negen tot 's avonds negen uur een beroep op de 'personal travel agent' kan doen, eventueel zelfs bij hem thuis of op het werk. Of het nu om een privé-reis gaat of maat werk waarover men advies en in formatie wil, of over groeps- of Persoontijk reisagent Dorothee Zuijdendorp (r.) reikt mevrouw Te Pas in Soesterberg de prijs uit die ze had gewonnen met een prijsvraag. zakenreizen, dankzij de laptop is direct te zien of een reis nog be schikbaar is. Het is dan mogelijk om direct te reserveren. Er is een zeer gevarieerd reisaanbod met keuze uit veel gerenommeerde touroperators. De persoonlijke reisagent (van The Travel Compa- ny, aangesloten bij ANVR en SRG) kan dus alles voor een reis regelen op een tijdstip dat de va kantieganger of zakenreiziger het best uitkomt. Uitgangspunt van Dorothee-Zuij- dendorp-Stolp is dat ze iedereen op weg wil helpen. Daarom denkt ze bijvoorbeeld met plezier terug aan het gezin ze toch nog kon hel pen hoewel het aanvankelijk thuis zou blijven omdat volgens het reis bureau alle vluchten naar de geko zen bestemming op Kreta waren volgeboekt. De persoonlijke reis agent kon toch helpen toen ze ont dekte dat er een extra vlucht ging. Zoiets geeft haar extra voldoening en levert tevreden klanten op die door mond tot mond-reclame er voor zorgen dat steeds vaker een beroep wordt gedaan op de persoonlijke reisagent, tel. 033- 4637017, e-mail dorothee.ee @travelcompany.nl. Zaterdag 22 mei: Moderne werken voor trombone, hoorn en orgel: 'Triphtongus' voor hoorn en orgel van Paul Karolyi; 'Sequens' van Jan Welmers voor orgel; 'Schall und Hall' van Alfred Schnittke; 'Toccata' van H. Andriessen voor orgelsolo, door Magnus Nilsson, trombone; Ron Schaaper, hoorn; Jan Jansen, orgel. Aanvang: 15:30 uur. Vrije toegang, graag 2 na afloop.

Soester Courant | 2004 | | pagina 15