|49 499 Sensatie BDC nog even in vacuüm Ran vanaf elf meter niet te kloppen Drie motorfreaks 'terug in tijd' plaats af van Keltenwoud Schakers nog nooit zo hoog WSV '30 - s.o.Soest ZAKKEN WITLOF VOORDELIG! KOFFIE PERFEKT TELFRUIT PERFEKT TISSUE ETPAPIER fEBOLLEN Firtina'93 kan vanavond toetreden tot le divisie Artimerlaan andermaal eerste op wereldranglijst s.o.Soest - WSV '30 Brons voor Van Lambalgen PAGINA 16 jesterScourant WOENSDAG 19 MEI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 17 3egin- en slotfase promotieduel ËDC cruciaal voor verlies: 29-33 handbal Doelman houdt Soest in de race voor promotie naar le klasse VOETB AL-zondag Moto Giro d'Italia met vallende stenen en wilde dieren MOTORSPORT Vier treffers verschil kan genoeg zijn FUTSAL Soestdijk snoept tweede SSC met tweede titel in twee jaar naar tweede klasse TENNIS Nacompetitie 2e klasse zondag SCHAKEN TURNEN soesterScourant, Succes Springbokken op NK senioren GEVRAAGD VAKANTIE ^BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 erk of cafeïnevrij 500 gram of coffeepads diverse soorten zak 18 stuks diverse soorten literpak 0.45/liter zak 6 stuks 500 gram 1.18/kilo Of 'pe groep is optimistisch, ik denk dat ik de realiteit wat be ier onder ogen zie. Maar het zijn wel de spelers die straks aan het werk moeten. Ik kan zaterdag maar een kleine bij drage leveren.' Tien procent tans dat Smeeing/BDC de ere divisie bereikt, hoger wil Paul ,3Qden Deijssel niet meer in zetten. Met vijf doelpunten ver gil moeten de handballers ïaterdagavond winnen van Kolping om de handbalwereld ojiz'n kop te zetten. Voor de thuiswedstrijd dichtte de iraiaer/coach zijn ploeg nog veer tig procent kans toe. 'We kunnen Hetzes doelpunten winnen, maar ook met tien verliezen', zei hij een «eek geleden. In een bijna krank zinnig seizoen, waarin Smeeing/ BDC met tal van logicawetten spotte, verliep het nog gekker. Acht minuten voor tijd leidden de Soesters zaterdagavond in Beuken- dal tegen de eredivisieploeg met 25-25. Ze verloren met 29-33. 'In de laatste tien minuten moest het gebeuren. Dan moet je je kop- pie erbij houden. En dat deden wij niet', sprak Van den Deijssel droog. Vier tijdstraffen in de slot fase deden de thuisploeg de das om. Op het beslissende moment besloot Kolping-coach Ben Klijn ii toch maar de meterslange schutter Bas Wokke en de gesle pen Jitse Blommestein het veld in te loodsen. Blommenstein lokte sirafworpen uit en scoorde twee maal, Wokke schoot met drie tref fers de in de lucht hangende sen satie in een vacuüm. Daarin blijft het in elk geval nog drie dagen, dan krijgt Smeeing/BDC de mo gelijkheid in de return alsnog dé ultieme verrassing van het jaar te worden. Natuurlijk baalde Van den Deijssel dat een voorsprong in de slotfase uit handen werd gegeven. Het zag er immers zo mooi uit, toen de 28- 25 op het scorebord kwam. Maar, misschien liet Smeeing/BDC de tegenstander al veel eerder in de wedstrijd ontsnappen. Onrust Dat het niet helemaal lekker zit bij Kolping, werd de Soesterberger al snel duidelijk. De coach van de Alkmaarders vertrok tijdens het seizoen en diens opvolger, een spelende trainer, raakte onlangs geblesseerd aan zijn achillespees, maar zat in Beukendal niet ineens op de bank. 'Toen het minder ging, wilden ze allemaal wel coachen, er was veel onrust op de bank. Daar om is het jammer dat we van 1-0 niet meteen een 3-0-voorsprong namen', zei Van den Deijssel die Koen Smeeing en Jos Lans in de beginfase beiden een grote kans zag missen. 'Als we ze op vijf doel punten hadden gezet, was er mis schien paniek uitgebroken.' In plaats daarvan ging het tot 5-5 ge lijk op, werd het 8-5 en bij de rust 13-12. Geluidsbarrière In het eerste kwartier van de twee de helft vond Van den Deijssel zijn ploeg speltechnisch beter, maar in de score werd dat niet tot uiting gebracht (18-18). Toen namen Smeeing en Robert Wijnen het voortouw en werd op de volge stouwde tribunes regelmatig de geluidsbarrière doorbroken: 21-18. Die marge werd lange tijd be waard, maar het ging dus toch nog fout. Door domme overtredingen aan Soester zijde, die ertoe leidden dat Kolping vrijwel voortdurend een mannetje meer in het veld had staan. Blommesteijn en Wokke maakten het af. Onder de indruk hoefde Smeeing/ BDC niet echt te zijn van de ploeg die als voorlaatste was geëindigd in de eredivisie. Van den Deijssel: 'qua break-outs hadden zij wat meer te brengen en in de breedte zijn ze iets sterker. Maar qua ni veau was er niet zoveel verschil, anders waren we op grotere achter stand gezet.' Zelfvertrouwen Volgens de trainer zal het een 'heel karwei' worden om de zaken recht te zetten in de uitwedstrijd die za terdag om 20:00 uur in sporthal De Hoornsche Vaart in Alkmaar begint. De handballers kunnen een voorbeeld nemen aan de dames van Stam/SoVoCo die anderhalve week geleden de eredivisie binnen liepen. Na de promotiereeks met een nederlaag te zijn begonnen, gaf vrijwel niemand nog een stui ver voor de kansen van de volley- balsters. Maar zij blaakten een week later van zelfvertrouwen en wisselden stuivertje met Donitas. Van den Deijssel: 'UDSV verloor vorig jaar thuis met zeven doel punten verschil en won later met zes. Niets is onmogelijk. En de spelersgroep, ja die is zeer optimis tisch.' Tussen twee tegenstanders door is Richard van den Hoef op zoek naar het doel van Kolping. Smeeing/ BDC verloor zaterdagavond de thuiswedstrijd met 29-33, maar krijgt zaterdagavond in de return toch de kans om de eredivisie te be reiken. Het duel in Alkmaar begint om 20:00 uur. Foto: Foto Bell 'Pas op voor gevaarlijke wegen, vallende stenen en wilde die ren'. De waarschuwing op de routekaart van de Moto Giro d'Italia voert de wedstrijdspan ning bij voorbaat op. Op dins dag 25 mei start de vijfdaagse rally voor motoren van vóór 1957 (en tot 175 cc). De Moto Guzzi 175 van Eric Willemse is nog niet klaar. Hij vormt met Hans Scholze en Kees Hoofd het Soester trio dat straks op Sicilië vijf ritten van 250 tot 300 kilometer gaat afleggen op oude beestjes. Scholze stuurt een Motobi 125 door het onherbergza me noordwesten van het eiland, Hoofd neemt plaats op zijn Ducati Het wordt nog een groter avontuur dan vorig jaar, toen het drietal deelnam aan de Moto Giro in de Dolomieten. Alleen al om aan de start te verschijnen, moeten de motorfreaks twee dagen autorijden ejt een nacht varen. Meteen daar- na begint de rally, door afgelegen gebieden. 'Als je pech krijgt, zit er niet een garagehouder om de hoek bij wie je terecht kunt. We hebben ge daagd of we dicht bij elkaar lig gende nummers kunnen krijgen, zodat we in eikaars buurt kunnen blijven en elkaar kunnen helpen', Na het 29-33-verlies moet Smeeing/BDC zaterdag in Alk maar met vijf doelpunten ver schil van Kolping winnen om de eredivisie te bereiken. Verslaat het de Alkmaarders met vier doelpunten, dan trekt de ploeg met het meeste aantal uitdoel- punten aan het langste eind. In dat geval moet Smeeing/BDC met minimaal 30-34 winnen. Wordt het weer 29-33, dan volgt een verlenging iets wat overigens uitstekend zou passen in het spectaculaire seizoen dat de handballers bijna achter de rug hebben. Het was gistermorgen nog niet zeker of Koen Smeeing in de laatste wedstrijd kan meespe len. De topscorer, vier dagen terug goed voor acht treffers, blesseerde ach aan zijn enkel en moest daardoor in de laatste fase het veld verlaten. Bij het ter perse gaan van deze krant was de ernst van de kwetsuur nog niet helemaal duidelijk. Soest verloor zondag met 1-0 van Purmersteijn. Maar on danks deze nederlaag wisten de blauwwitten zich te plaatsen voor de volgende ronde van de nacompetitie. Een leeuwen deel in het succes had doelman Reijer Ran. Na een uitstekende wedstrijd te hebben gespeeld, mocht hij in de noodzakelijk geworden strafschoppenserie nog eens zijn talenten tonen. Door drie strafschoppen te stoppen, brak Ran het Purme- rendse verzet. De doelman was natuurlijk verguld van de prestatie. 'Ja, dit voelt ge weldig, dit is super voor een keeper om zo je club aan de over winning te helpen. Een penalty stoppen voelt net zo alsof je scoort'. Soest kwam beslagen ten ijs in Purmerend, ondanks het gemis van de geschorste Jaap ten Haaf, Jelle Huizenga en Patrick Gier veld. Na een straftraining eerder in de week had trainer Hans de Wit zijn jongens scherp gezet. Iedereen wist weer zijn plek en taak, en dat was binnen de lijnen duidelijk merkbaar. Er werden weinig kan sen weggeven. Nick Timmerman nam zijn kans waar en vulde be kwaam de plek van Gierveld in. 'Het ging best lekker. Mijn taak was die nummer 10 uit te schake len, maar die man was druk om mij af te stoppen', aldus Timmer man die te kennen gaf dat hij vol gend seizoen ook weer voor Soest uitkomt. Strafschop Het eerste half uur was voor Soest. Er kwamen kansen voor de her stelde Ton Edelbroek en Gerdo Kuenen, maar zij misten de scherpte om de uitstekende doel man te passeren. In de 28e minuut sloeg het noodlot toe. Mark van -der Lee die rust bij Soest bracht, stoeide wat met de Noord-Hol landse spits in het strafschopge bied. Iets wat tot ieders verbazing de overigens goed fluitende arbiter Wamsteker deed besluiten tot het geven van strafschop. Ferry Noordhuis maakte dankbaar ge bruik van dit presentje en liet Ran kansloos: 1-0. Dat dit ook de rust stand werd, was te wijten aan slor digheid van de Soesters die veel kansen verprutsten. De Wit koos ervoor met een onge wijzigd team de tweede helft te beginnen. De aanval werd wat meer opgezocht, er kwamen twee riante mogelijkheden voor Kue nen, maar de enige oogst was een gele kaart voor de speler zelf. De twintigste minuut was een merkwaardige. Een combinatie tussen Koen Sueters en Kuenen trof doel. Maar de arbiter had een handsbal geconstateerd van Mau- rice Van Straten. De bal werd op de stip gelegd en van Straten mocht met rood vertrekken. Ri chard Pietersen nam plaats achter de bal, maar zijn inzet werd ge keerd door de doelman. Purmer steijn bleef ondanks het ondertal voetballen en maakte het de Soes ters nog enkele keren behoorlijk lastig. Maar doelman Ran stak in een bloedvorm. Ali Kocyigit, die kwam opdraven voor Edelbroek, ging in de laatste minuut teveel voor eigen succes. Er stonden twee medespelers in betere positie klaar voor het doel om de gelijkmaker te scoren, maar Kocygit sloeg hen over. Loterij Dus na negentig minuten kon, zo- ais elftalleider Johan Staal scham perde, de loterij beginnen. Gerdo Kuenen, Vincent Schokker en Mark van der Lee schoten onberis pelijk in, maar toen hadden de gastheren er al twee gemist. Toen Reijer Ran ook de derde inzet er uit ranselde, werd hij bedolven onder zijn medespelers. Johan Staal was uitgelaten: 'ik heb aan het begin van het seizoen gezegd dat we zo snel mogelijk terug naar de eerste klasse moeten keren. Nou ik denk dat we het gaan red den ook. In tegenstelling met het vorige seizoen, hebben we gewoon dat beetje geluk dat je nodig hebt om hoog te eindigen.' Trainer De Wit was in zijn nopjes met de verlenging van de nacom petitie. Over de wedstrijd zelf: 'het eerste half uur was voor ons, maar zo'n dubieuze penalty zet ons toch op een achterstand. Een groot compliment voor Robbie Werkho ven, Nick Timmerman en de pas 20 jaar oude Vincent Schokker vind ik op zijn plaats.' De volgende tegenstander van Soest is WSV'30. Morgen spelen de Soesters om 14:00 uur in Wormerveer en de return is zon dag 23 mei, aanvang om 14:30, op de Bosstraat-Oost. Komt Soest ook deze ronde door, dan speelt het op maandag 31 mei (Tweede Pinksterdag) op neutraal terrein de finale om promotie naar de eerste klasse tegen de winnaar van KGB- JOS/Watergraafsmeer. Firtina'93 kan vanavond toetreden tot de eerste divi sie futsal. De zaalvoetballers moeten in sporthal Beuken dal met minimaal twee goals verschil winnen van West- landia. Aanvang van het duel is 20:55 uur. Het eerste elftal van de club, in 1993 opgericht door onder an deren Saban Aksit, is al enkele weken verzeild in de nacompe titie. In eerste instantie knikker de Firtina'93 het tweede team van landskampioen Mariene uit de promotiestrijd. De Soesters dachten toen al een plaatsbewijs voor de eerste divisie te hebben verdiend, maar werden uitein delijk door de bond aange schreven, dat er nog een staartje aan zou zitten in de vorm van een driekamp. Anderhalve week geleden werd in en van Den Helder onnodig met 7-6 verloren, dat daarna op zijn beurt onderuit ging tegen Westlandia (4-2). Daarom is een verschil van twee doelpun ten vanavond noodzakelijk in het duel met de Delftse gasten. Aanvoerder Aksit heeft goede hoop op een gunstig resultaat. Hijzelf speelt al sinds het eerste uur in de hoofdmacht, net als onder anderen Zeki Kurt. De wedstrijd wordt geleid door een scheidsrechter uit de eredivisie die maandag nog fluitist was bij de interland Nederland-Tsje- chië. De eerste plaats op de we reldranglijst van rolstoelten nissers is andermaal ingeno men door Robin Arnmer- laan. De Soester passeerde de Australiër David Hall door deze voornaamste con current te kloppen in de fi nale van de Japan Open: 6- 4,3-6,6-3. De twee grootste kanshebbers voor een gouden medaille op de Paralympics, in september in Athene, maakten er in Iizuka een spannende partij van. Am- merlaan verloor vroeg in de eer ste set een servicegame, maar brak daarna tweemaal door de service van Hall. In de derde set pakte hij meteen de eerste ser vicegame van de Australiër en haalde hij vervolgens de games, waarin de opslag had, beheerst binnen. 'We ontliepen elkaar nauwe lijks, maar vandaag serveerde ik iets beter, dat gaf de doorslag', aldus Ammerlaan vanaf de an dere kant van de wereld. In ja nuari stond hij ook al eerste op de internationale ranking, maar toen werd hij na een week weer verdrongen van die toppositie door Hall. De Soester speelt momenteel een toernooi in Kobe, maar al wordt hij daar vroegtijdig uitge schakeld, veel puntenverlies zal hem dat niet opleveren. Am merlaan zal de eerste plek daar om nu in ieder geval langer kunnen bezetten dan eerder dit jaar. zegt Willemse. Hij was vorig jaar de beste niet-Italiaan in de eind stand en wil opnieuw rijden voor een topklassering. 'Maar dan moet alles wel soepel en goed gaan.' Tijdens de voorbereiding zat en zit er meer tegen dan mee. 'Hans heeft zijn Motobi in de winter als een wrak gekocht en die hebben we helemaal gerestaureerd. Dat vergde zoveel tijd, dat ik pas begin dit jaar eens kon kijken hoe het met mijn motor stond. Toen bleek dat er een cruciale lager van de krukas kapot was.' De nieuwe werd afgelopen week einde geleverd, waarna er nog veel gesleuteld moest worden. 'De mo tor komt op tijd af, desnoods ga ik elke nacht door. Maar ik had na tuurlijk al liever proef gaan rijden.' De motoren van Hoofd en Schol ze zijn wel helemaal rijklaar. Donderdag 20 mei, 14.00 uur: Zondag 23 mei, 14.30 uur: Sportpark Bosstraat-Oost Eric Willemse, Hans Scholze en Kees Hoofd vertrekken komend weekeinde (per auto) naar Sicilië waar dinsdag de Moto Giro d'Italia begint. Foto: Foto Bell Op hun oude beestjes van 47 jaar en ouder stappen Willemse, Hoofd en Scholze feitelijk terug in de tijd. In Italië kent de populariteit voor dit soort motoren geen grenzen. Ook de drie Soesters zijn inmid dels besmet met dit stoere, sportie ve virus en hebben geen behoefte aan 'genezing'. De Vintage-klasse ademt een sfeer die alleen voor de deelnemers echt te vatten is. 'De toeschouwers zijn helemaal ido laat.' Vorig jaar juni was de rally in het noorden van Italië, ditmaal ver plaatst het circus zich naar het ui terste zuiden. Vanwege de ver wachte hitte is de etappekoers daarom een maand naar voren ge schoven. Maar de deelnemers zul len heus andere struikelblokken en tegenvallers op hun weg vinden. Na elke manche, die op tijd wordt gereden, moet er nog een techni sche proef worden afgelegd. Juist daarin worden de verschillen in het klassement gemaakt. 'Het wordt spannend, maar dat maakt het na tuurlijk extra leuk', aldus Willem se die met zijn motorvrienden kort na Pinksteren terugkeert in Neder land. Interessanter dan in de poule van LTC Soestdijk kan een ten- niscompetitie nauwelijks zijn. In deze derde klassegroep biedt een voorsprong op de ranglijst allerminst de garantie op succes in een wedstrijd. De Soestdijkers hebben dat als geen ander ervaren. Na het teleurstellend gelijkspel bij staartclub Iduna werd koploper Bilthoven verslagen en zondag moest ook Keltenwoud er aan ge loven. Met een 2-6-zege snoepte Soestdijk deze tegenstander de tweede plaats af. De overwinning werd ingeleid met twee successen in de singles. Nan- da Reems (3-6, 3-6) en Aijan de Bruijn (4-6, 6-2, 2-6) verschaften de ploeg een riante uitgangsposi tie op de eindzege, omdat Soest dijk in de dubbels en de mixen nu eenmaal schier onverslaanbaar is. Dat bewees de ploeg zondag op nieuw, ook al had ze daar in drie van de vier gevallen een derde set of een super tiebreak voor nodig. 'Keltenwoud was de tegenstander met de sterkste dubbels', vond Brian Reijngoud die na zes van de zeven wedstrijden nog ongeslagen is in de mix met Reems. Hetzelf de geldt voor het damesdubbel, waarin Reems samenspeelt met Karen van Koningsbruggen. De hoge positie is dan ook met name te danken aan de dubbelspelen van Soestdijk. Het kampioenschap zit er niet meer in, omdat de voorsprong van Bilthoven te groot is. Achteraf treuren om de wellicht onnodige nederlaag tegen Baarn in de ope ningswedstrijd en het gelijkspel te gen Iduna is niet aan de orde, meent Reijngoud. 'Je moet er elke week staan en doe je dat niet, dan snij je jezelf in de vingers. Terug kijken heeft geen zin, klaar. Als je ziet hoeveel moeite we hebben in de singles, hebben we met deze ploeg niets te zoeken in de twee de klasse. Dan zouden we in ieder geval een goede dame erbij moe ten hebben. Daarom is het terecht dat Bilthoven doorgaat, daar heb ben we gewoon vrede mee. De tweede plaats is het hoogst haalba re en daar gaan we zondag voor.' LTC Soestdijk sluit de competitie zondag af met een thuiswedstrijd tegen het laaggeplaatste Bastion Baselaar. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 plaats in de eindrangschikking. Evenals Van Lambalgen debuteer de Max van Gent op de NK. Hij eindigde bij de jeugd als zevende in het totaalklassement, wat hij had te danken aan ónder meer zijn tweede plaats bij de vloeroefening. Evert van Dijk, debutant bij de ju nioren, kwam op de zestiende plek terecht. Tegelijkertijd streden vier Spring bokken in Oss om de nationale ti tel op de dubbeltrampoline. Tjerk Egtberts (vierde), Mayke Eichholtz (vijfde), Esther Beuke- ma (zesde) en Robin Broekhuis (zevende) lieten zich daar gelden, maar liepen het podium net mis. Mei een bronzen medaille op de Nederlandse kampioen schappen turnen heeft Han van Lambalgen zich bij de heren- top gevoegd. Hij mag volgend jaar in de C-lijn uitkomen. In Doetinchem bezette de turner van de Springbokken na vier on derdelen de zevende plaats. Maar door geweldige oefeningen aan het rek (8.80 punten) en op de vloer (8.60) klom hij met een totaalscore van 49.05 punten naar de derde Niet te stuiten is het eerste achttal van de Soester Schaak- Club. Vorig jaar traden de denksporters toe tot de lande lijke competitie, zaterdag wer den ze andermaal kampioen en verdienden ze een plek in de tweede klasse. Nooit eerder speelde de 82-jarige club op dat niveau. In de laatste wedstrijd van het sei zoen was tegen Wageningen een gelijkspel voldoende om de titel binnen te halen. De gewenste 4-4 kwam ook op de borden, maar daarvoor hadden de Soester scha kers kansen gehad op meer. Het was Gerrit Muis die Soest op voorsprong bracht. Na een ondui delijke opening wist hij steeds meer grip op de witte stelling te krijgen en uiteindelijk besliste een dubbele aanval de partij. Invaller Pepijn Steenbergen voegde, een half punt toe door in gelijke stel ling met remise genoegen te ne men. Harry Wilting moest echter de gelijkmaker toestaan. In een slechte stelling kreeg hij toch nog een kans, maar nadat deze gemist werd had de Wageninger weinig problemen meer om de partij naar zich toe te trekken. Soest kwam weer op voorsprong doordat Eric de Haan zijn witte ruimteoverwicht wist uit te buiten en de b-pion kon laten oprukken. Deze pion zorgde voor voldoende problemen voor zijn tegenstander om de partij te beslissen. Daarna was het weer de beurt aan Wage ningen. Geheel onverwacht had Reynir Helgason een zware mid dag tegen een veel zwakkere te genstander. Helgason experimen teerde in de opening, maar kreeg geen voordeel. De zwarte stelling zag er al snel verdacht uit en de Wageninger kwam met enkele stukken binnenvallen. Bij deze 2,5-2,5 tussenstand zaten Bram Otto, Arno Buyten en Ro- derick Loeber nog te spelen. Allen hadden ze prettige tot gewonnen stellingen, waardoor de supporters het kampioensfeest vast konden De schakers uit Soest hebben hun club voor het eerst in de 82-ja- rige geschiedenis naar de landelijke tweede klasse geloodst. gaan voorbereiden. Helaas wist geen van de drie spelers de partij naar zich toe te trekken. Otto kwam in een ongelijke lopereind spel terecht. Buyten wikkelde ver keerd af en plotseling was het to reneindspel niet meer te winnen en Loeber had uiteindelijk de eer om het beslissende halfje binnen te halen. Zijn tegenstander offerde zijn laatste stuk tegen de laatst overgebleven pion, waardoor de remise en het kampioenschap een feit waren. Toernooien Voor de Soester Schaakclub zijn het drukke tijden. Na de wedstrijd en het kampioensfeest staan voor komend weekeinde het Hemel- vaartstoernooi en direct daarop volgend tot en met zondag het jaarlijkse schaaktoernooi op de

Soester Courant | 2004 | | pagina 17