Met vakantie. Zonder zorgen. J* Het zwartepietenspel van wethouder Bart Krol Zomerschoon: nodig en leuk Bakstenen Mini blikvanger Alsnog verslag van 'geheim' werkbezoek Bevolking groeit slechts in slakkengangetje Huisartsenpost Eemland krijgt ruime voldoende ACTUEEL j PAGINA 5 Fax voor Stichting Brug naar Bitoutouck Kameroen Het is tijd voor de Rabobank. Rademaker De feiten van het werkbezoek aan Engeland Bezoek delegatie Soest/Zeist aan Greenham Common Man rijdt onder invloed Vrouw gewond door val van bromfiets Nog steeds geen 45.000 inwoners Jongeren uit Tiel aangehouden in gestolen auto Honderden burgers doen mee; vijf straatstuntprijzen PAGINA 4 WOENSDAG 19 MEI 2004 SOESTER COURANT Net klaar voor Ambachtenmarkt ININGEN kapvergunnirrg zijn ifeer, 1 berk 2 Hollandse eiken, vraagde kapvergunnin- spar langen te worden ge- ;unning kunnen dit 14 weken na deze be- j de afdeling Wijkbe- ïn de gemeente Soest, telefoonnummer 035- van 4 weken liggen de en ook ter inzage op de Infrastructuur in het ge- NGEN nei i4 jrk jpuüeren dennen ende kapvergunning: ntage - 3 berken an de gemeente Soest leend, worden binnen 3 gekapt. :n het genomen besluit 'erzending van het besluit bij het college van burge de gemeente Soest, Post- t,SemiSecoof cl Spaanse Cava's van liteit. bij feesten en partijen! ANSTRAAT 44 SOEST 035 6012957 Wethouder Bart Krol weer sprak in de Soester Courant van vorige week met klem ge heimzinnigheid rondom de studiereis naar Greenham Common in Engeland door een gezamenlijke delegatie van Soest en Zeist. 'Werkbezoek aan Engels vliegveld was he lemaal geen snoepreisje,' zegt de wethouder in de krant. Het is niet bewust uit de pers ge houden, zegt hij verder. Hij noemt als oorzaak daarvan 'slechts een kwestie van een ambtelijke onzorgvuldigheid' en dat het besloten is gehouden is niet zijn verantwoordelijk heid, zegt hij. 'Het is de raad die zijn eigen agen da en de orde van de vergadering vaststelt. Daar sta ik helemaal bui ten,' aldus de wethouder. Verder betreurt hij 'het wel dat hij de kwestie nu opeens op zijn bordje geschoven krijgt' en beweert hij dat de politiek 'unaniem' tot het werk bezoek zou hebben besloten. Zou dat laatste zo simpel zijn? Nee, he lemaal niet, zegt GroenLinks, een van de twee fracties die niet aan het werkbezoek hebben deelgeno men. Het begon op maandag 19 januari van dit jaar met het versturen per e-mail van een uitnodiging namens het college van B W aan de le den van de raadscommissie van Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Milieu (RVM). Die uitnodiging gold niet alleen voor de RVM-cie, maar ook voor de leden van de Adviescommissie Milieubeheer. De reis zou plaatsvinden van 3 tot en met 6 maart, samen met een delegatie van Zeist. Voor dat laat ste was gekozen, aldus de uitnodi ging: 'In het kader van verbetering van bestuurlijke verhoudingen wil ons college een delegatie van het gemeentebestuur van Zeist uitno digen dit met ons mee te maken. De luchtmachtbasis Soesterberg ligt immers ook voor een (kleiner) deel in de gemeente Zeist.' Aan deelname waren geen kosten ver bonden en de leden kregen tot de volgende vrijdag 23 januari de tijdi 'te laten weten of u interesse hebt in deelname aan deze opinievor- mende studiereis.' De volgende dag reageerde GroenLinks met o.a. dank voor de heel interessante uitnodiging en de partij liet weten 'heel geïnteres seerd' te zijn, 'niet alleen naar het resultaat, maar ook naar het be sluitvormingsproces toe'. In dezelf de e-mail stelde GroenLinks ver volgens schriftelijke vragen aan het college van B W. Die vragen waren: Wat is op dit moment de meer waarde van een studiereis, afge zet tegenover bijvoorbeeld een veelzijdige presentatie met film/ video/dia-beelden aan een breed, betrokken publiek in Soest/Soesterberg? Ademt het niet de sfeer van een snoepreisje? Met welke argumenten weerlegt u dit? Hoe zal het programma er in grote lijnen uitzien? Hoe hoog zijn de kosten? Hoe wordt dit gefinancierd? GroenLinks kreeg niet rechtstreeks antwoord, zoals dat gebruikelijk is, maar een algemeen kort bericht van de ambtelijk secretaris van de RVM-cie., gericht aan de commis sieleden, dat de reis was uitgesteld en er zou op 10 februari een beslo ten vergadering worden gehouden om de kwestie te bespreken. Op 6 februari stuurde GroenLinks een mail aan het college en de com missieleden om eraan te herinne ren dat er nog geen antwoord van het college was gekomen op de schriftelijke vragen van 20 januari. Ook vroeg GroenLinks waarom voor deze beslotenheid was geko zen. Wat GroenLinks betreft kon het gewoon in het openbaar be sproken worden. Op de vragen zijn geen heldere antwoorden gekomen en al helemaal niet over de kosten van de studiereis en hoe een en an der gefinancierd zou worden In de besloten vergadering van 10 februari werd wel tegemoetgeko men aan het verzoek van Groen Links om langer na te denken over het nut en de noodzaak om met zo'n grote groep te gaan. Meer re sultaat nastreven, met minder geld, daar moet over gedacht kunnen worden, zo vindt GroenLinks. Zelf was en ben ik de mening toege daan dat je uitstekende informatie naar de bevolking kan geven door met een kleine groep met diverse deskundigheden daarheen te gaan, om vervolgens zo breed mogelijk verslag uit te brengen en hierover van gedachten te wisselen met be trokken en geïnteresseerde Soes- ter(berger)s. Dat genereert boven dien burgerbetrokkenheid bij het hele proces. Op donderdag 19 februari werd nogmaals een voorinformatiebij eenkomst belegd, helaas ander maal in beslotenheid, ondanks onze bezwaren tegen beslotenheid. Zelf stelde ik voor om ir. Jan Nuij- ten, architect en oud-raadslid, mee te vragen. Hij heeft al in 1982 een basisplan voor 'Soesterberg Straks' gemaakt als de basis eens gesloten zou worden. Logisch toch, zou je denken, om gebruik te maken van die al eerder getoonde betrokken heid en deskundigheid. Nee, geen goede zaak volgens de wethouder, 'het is alleen voor de commissiele den' en blijkbaar voor leden van de adviescommissie milieubeheer. Toch gaat dit plan-Nuijten net als bij Greenham Common ook al uit van teruggave aan de natuur, re creatie, schone bedrijven en wo ningbouw. Waarom mag de ene burger dan wel en de andere niet mee? ,De studiereis zou met een wat kleinere delegatie van Soest en Zeist definitief doorgaan op 7 en 8 mei. Op donderdag 4 maart vroeg de ambtelijk secretaris van de RVM-cie per e-mail aan de commissieleden op te geven wie zou meegaan. Het antwoord van GroenLinks: 'Ook na de laatste presentatie over Greenham Com mon zijn wij niet overtuigd van de zin en noodzaak. GroenLinks vindt doel en middel niet in ver houding staan. Wij zien het als on verantwoord uitgeven van ge meenschapsgeld. Derhalve nemen wij niet deel aan dit werkbezoek.' Als de feiten in chronologische volgorde op een rij worden gezet, kan wethouder Krol niet staande houden dat het niet bewust buiten de pers werd gehouden en zeker niet door 'een ambtelijke onzorg vuldigheid'. Hij stelt ook in het ar tikel dat 'unaniem' door de poli tiek tot doorgaan is besloten. Ken nelijk ziet wethouder Krol een ge woon meerderheidsbesluit als 'unaniem', dus met algemene Vorige week dinsdagmiddag voor de verschijning van de vo rige Soester Courant, maar ruimschoots nadat de krant al persklaar was - heeft de ge meentelijke afdeling Commu- Op 6 en 7 mei 2004 heeft een ge mengde delegatie van bestuurders en ambtelijke adviseurs van de ge meenten Zeist en Soest een werk bezoek gebracht aan de voormali ge Engelse luchtmachtbasis Green ham Common. Beide gemeenten hadden de behoefte zich ter plek ke te oriënteren over de manier waarop men daar is omgegaan met een vrijkomend militair vliegveld. Greenham Common lijkt in veel opzichten op de luchtmachtbasis Soesterberg die in 2007 sluit. Het onbebouwde deel van Greenham Common is teruggegeven aan de natuur; het bebouwde deel is ver anderd in een bedrijfsterrein. Programma De eerste dag van het werkbezoek bestond uit de heenreis en een rondleiding over de voormalige basis. Deze is veranderd in een openbaar toegankelijke, groene oase en wordt extensief begraasd door rundvee. De tweede dag werd gevuld met een korte rit over het nieuwe bedrijfsterrein en een aantal inleidingen over de wijze waarop het proces verlopen is. Vervolgens vond de terugreis plaats. Groen De Greenham Common Trust heeft met geleend geld de gehele basis van het ministerie van Defen- stemmen aangenomen. Wij vinden dat dat niet kan, evenmin het af schuiven op 'ambtelijke onzorgvul digheid' en afwijzen van verant woordelijkheid dat het maanden lang in beslotenheid is gehouden, door dezelfde wethouder die ver antwoordelijk is voor de slogan 'Communicatie is contact'. Het is flauw en kinderachtig de bestuur lijke verantwoordelijkheid voor het gebeurde af te wimpelen door het af te doen als 'een ambtelijke on zorgvuldigheid'. Als besluit geef ik hieronder nog internet-sites door, ter aanvulling van het inmiddels verschenen kort verslag op de site van Soest.nl. De voormalige Engelse basis ligt ten westen van Londen nabij de steden Newbury en Reading in Berkshire. Als de burgers van Soest en Soesterberg nog meer willen weten over de Greenham Common Trust, dan zijn bijvoorbeeld de in ternet-sites www.greenham-com- mon-trust.co.uk/index.htm en www.greenham-common.org.uk belangrijk. Zij geven uitgebreide informatie. Op de internet-zoek- machines is nog veel meer te vin den onder de trefwoorden Green ham Common, Berkshire, UK, met name over de geschiedenis en het heden van de voormalige RAF/USAirForce-basis, die inder tijd het heftige brandpunt was van de internationale anti-atoomwa penbeweging, met o.a. langdurige vrouwenvredeskampen. Namens de fractie van Groen Links, Ans IVIann, voorzitter De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag op donder dag een 49-jarige man uit Amers foort aangehouden op de Steen- hoffstraat voor het rijden onder in vloed. Het lukte de man niet ter plekke een goede blaastest af te leggen, maar omdat hij naar alco hol rook, werd hij voor verder on derzoek aangehouden. Bij de ademanalyse op het politiebureau bleek dat hij meer alcohol had ge dronken dan wettelijk is toege staan. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt en hij kreeg een rijver bod van drie uur. Een 19-jarige vrouw is vorige week woensdag gewond geraakt na een valpartij met haar bromfiets. Rond acht uur 's avonds reed zij over de Industrieweg toen zij door onbe kende oorzaak viel. De Soesterse werd met verwondingen aan haar gezicht en handen en vermoedelijk een hersenschudding per ambulan ce naar het ziekenhuis de Lichten berg in Amersfoort gebracht. Twaalf maanden geleden nog verwachtte de gemeente dat het aantal inwoners in dat jaar de 45 duizend zou overschrijden. Niets is min der waar, de bevolking groeit weliswaar, maar in het tempo van een geblesseerde slak. Dat blijkt uit de statis tische gegevens van Soest. Begin 2003 telde Soest 44.868 mensen, eind december waren dat er 44.926. Inmiddels, vijf maanden later, zijn dat er slechts tien meer. Afgezien van de groeigemeenten is er een landelijke tendens, dat het aan tal mutaties afneemt. Er wordt natuurlijk nog steeds verhuisd, maar in plaatsen als Soest is het aantal nieuwbouwwoningen dat ieder jaar wordt opgeleverd be perkt. Er was vorig jaar een ge boorteoverschot van 139, maar daar staat tegenover dat meer mensen de gemeente verlieten (1986) dan dat er hier kwamen wonen (1912). Een woordvoerder van de afde ling burgerzaken durft ditmaal niet te voorspellen, dat dit jaar de 45 duizendste inwoner kan worden begroet. Als dat overi gens gebeurt voor de komende raadsverkiezingen, zijn er in maart 2006 twee zetels meer te verdelen. De Soesters (38.756) en Soes- terbergers (6.170) beschikken samen over 18.356 woningen en appartementen. Traditiege trouw zijn de vrouwen in de meerderheid 1.088). Dat wordt vooral veroorzaakt in de groep van vijftig jaar en ouder, want in de leeftijd tot twintig hebben de jongens en de jonge mannen de overhand. De mensen uit Suriname, de Nederlandse Antillen, Neder lands Nieuwguinea en Neder lands Indië niet meegerekend, wonen er in de gemeente bijna zevenduizend mensen van bui tenlandse afkomst. In totaal zijn 157 nationaliteiten vertegen woordigd en is van ruim tien mensen de herkomst onbekend. Deze en nog veel meer gege vens zijn terug te vinden in het Statistisch overzicht van de ge meente Soest. Het is verkrijg baar in het gemeentehuis tegen betaling van 23 euro. Daar ligt echter ook een gratis foldertje klaar met de meest interessan te cijfers. De huisartsenpost Eemland in Amersfoort, waar ook Soest onder valt, functioneert beter dan het landelijk gemiddelde. Alleen op de punten van telefo nische bereikbaarheid en 'tria- ge', telefonische vragen van pa tiënten, kunnen verbeteringen worden aangebracht. Dit staat in een vorige week ver schenen rapport van de Inspectie van de Gezondheidszorg (IGZ) over de kwaliteit van huisartspos- ten in ons land. Het rapport, dat is gebaseerd op onderzoeksgegevens uit 2003, zorgde vorige week voor nogal wat commotie en leidde zelfs tot kamervragen aan minister Hoogervorst. Hoewel de post in Amersfoort pas een jaar draait, scoort het op de onderdelen 'organisatie', 'kwaliteit', 'deskundigheid', 'registratie' en 'veiligheid' gemiddeld een 8. Dit ligt boven het landelijk gemiddel de. De punten 'telefonische bereik baarheid' en de behandeling van telefonische vragen aan patiënten, de zogenoemde 'triage', doen het slechter in de beoordeling. De huisartspost wordt wel over het al gemeen positief beoordeeld. Hoewel het rapport van de IGZ over de huisartspost in Amersfoort een goed beeld laat zien, zal er nog steeds kritisch naar de slechter sco rende onderdelen worden gekeken. Het is de bedoeling dat in de loop van dit jaar huisartspraktijken op een centraal informatiesysteem worden aangesloten. Zodat men inzage kan krijgen in de medische dossiers van de patiënten. Ook hebben de doktersassistenten cur sussen gevolgd om telefonische vragen van een patiënt, beter te kunnen beantwoorden. De politie heeft vorige week don derdagnacht vier jongeren uit Tiel op de Steenhoffstraat aangehou den in een gestolen auto. Een agent zag rond twee uur in de nacht een auto met hoge snelheid het dorp in rijden. Het voertuig werd even later stilgezet op de Steenhoffstraat. De vier inzitten den, een 17-jarige jongen als be stuurder en een 14-jarige jongen en twee meisjes van 15 en 16 jaar oud, allen afkomstig uit Tiel, wer den aangehouden. In de auto werd inbrekersgereedschap aangetrof fen. Het viertal is voor nader on derzoek in het politiebureau inge sloten. De auto is in beslag geno men. nicatie het onderstaande pers bericht verspreid over de tot dat moment geheim gehouden trip naar Engeland. Wij laten het persbericht hier onverkort volgen. sie gekocht. Het onbebouwde ge bied heeft zij om niet aan de ge meente overgedragen. De gemeen- te heeft allerlei subsidies weten te verwerven en tegen relatief gerin ge kosten natuur ontwikkeld. Een belangrijke inkomstenbron was de verkoop van het gemalen beton, afkomstig van de start-/landings- baan en de rolbanen. Rood De trust heeft het bebouwde ge deelte van de basis in eigendom gehouden en exploiteert dit als een bedrijfsterrein. Er zijn zones met productie- en distributiebedrijven, schone industrie en met kantoren. Verreweg het grootste deel van de bedrijfsbebouwing wordt met be hulp van een leaseconstructie uit gegeven. Verder biedt de trust al lerlei diensten aan zoals kinderop vang, financiële advisering en communicatievoorzieningen. Mo menteel komt uit deze trust een bedrag van ongeveer 1 miljoen (ca. 1,5 miljoen) per jaar be schikbaar dat ten goede komt aan allerlei maatschappelijke projecten. Resultaat De door de Engelsen gehanteerde werkwijze heeft de delegatie geïn spireerd. Op basis hiervan kunnen verdere ideeën worden ontwikkeld, toegesneden op de Nederlandse situatie. Soest is er op verschillende lo caties na vrijdag en zaterdag een stuk beter uit gaan zien. Dat is voornamelijk te danken aan de deelnemers aan de actie Zomerschoon, die in school verband dan wel met buurtbe woners in de omgeving het straatafval te lijf gingen. Honderden leerlingen van tien scholen waren vrijdag al in de weer geweest. Op heideterreinen in het buitengebied van Soest, bij de Lange Duinen of gewoon in de di recte omgeving van hun school. Zaterdag staken nog eens elf groe pen de armen uit de mouwen om de buurt op te knappen en daar mee de leefbaarheid te vergroten. Sommigen deden dat met vijftig man sterk, een ander bond in zijn eentje de strijd aan met onder meer het zwerfvuil. Dat laatste gold voor een bewoner van de Kamperfoeiiestraat die vrijdag avond in de kroeg te elfder ure enkele buurtgenoten zo ver kreeg om mee te helpen. De volgende morgen stond hij echter moeder ziel alleen buiten. Maar deze man hield wél woord en toonde zich ook de volgende morgen een vent. 'Eigenlijk verdient hij een troost prijs', vond een medewerkster van de gemeente, die betrokken was bij de actie. Vijf groepen kregen een prijs in de vorm van een cheque ter waarde van 100 euro en met dat geld kun nen ze doen wat ze willen. 'Het ligt voor de hand dat ze het ten goede van de buurt laten komen, maar uit navraag bleek zaterdag dat ze nog moeten overleggen wat precies', aldus de ambtenaar. Prijzen Het wijkbeheerteam Klaarwater viel in de prijzen vanwege het gro te aantal mensen dat zaterdagoch tend het gebied achter Honsbergen had aangepakt. Vuil werd verwij derd, er werden hinkelbanen voor kinderen geverfd en kinderen hiel pen een handje toen de gemeente de zandbak van nieuwe vulling voorzag. Het was de eerste keer dat het on langs opgerichte WBT Klaarwater meedeed. Ook een groep skaters en Vluchtelingenwerk debuteerden in Zomerschoon en ontvingen een /an de straatstuntprijzen. De ska ters ruimden het speelveld aan de Dorpsstreek op, waar ze zaterdag een wedstrijd hielden (zie ook el ders in deze krant), terwijl mede werkers en cliënten van Vluchte- In diverse wijken, zoals hier in Klaarwater, ondernamen buurtbe woners actie om hun leefomgeving te verbeteren. Vijf groepen kregen daarvoor 100 euro van de gemeen te Soest. poto; poto geji lingenwerk de Smitsweg een schoonmaakbeurt gaven. Ook het WBT Smitsveen kreeg een cheque uitgereikt, omdat er een groep plantjes verkocht (om de bloembakken te vullen, die vo rig jaar aan de man werden ge bracht) en een andere met bezems door de straten trok. Tot slot kwam er een cheque terecht bij het WBT de Eng. Dat had vijftig kin deren verzameld, die zwerfvuil ver wijderden. Met Turkse hapjes en een ijscokraam werd het saamho righeidsgevoel bevorderd. Kortom, Soest is er fraaier op ge worden, ook al omdat vorige week in totaal zo'n 45 ambtenaren, raadsleden en collegeleden onder meer rotzooi opruimden, onkruid wiedden, straatjuwelen wasten en plantjes pootten. Samenwerken aan een fijne buurt om in te wonen. Dat is niet alleen nodig, maar dat is ook leuk, kan de conclusie zijn van de actie Zo merschoon. Volgend jaar weer. Ga snel naar uw Rabobank of bel de Rabolijn: 0900-0907 (lokaal tarief). Want als u het Rabo Totaalpakket voor 30 juni afsluit, is het tot 1 januari 2005 gratis. Rabobank Met het Rabo Totaalpakket hoeft u zich deze vakantie geen zorgen te maken. Alleen bij de Rabobank pint u wereldwijd gratis met de Europas en betaalt u wereldwijd gratis met de Rabocard. Raakt u waardevolle documenten kwijt, dan blokkeert u alles met een enkel telefoontje. En als u wilt, bent u op reis doorlopend verzekerd - met 25% korting. ingebouwde bandrecorder is ook nog het geluid van de Mini-motor te horen, met lekker veel gierend optrekken en schakelen. De wielen zijn trouwens ook beweegbaar. En een kenteken heeft-ie ook: RW- JD-04 (de initialen van de makers en het jaartal). De bakstenen Mini moet een gi gantisch gewicht hebben, maar hij is in principe wel verplaatsbaar. Alleen zijn Jan en Ruud wel erg blij dat-ie er nu staat en voorlopig Ruud Westbroek (1.) en Jan van Doorn bij de bakstenen uitvoering van hun favoriete auto. Foto: Soester Courant zal hij dus wel niet van z'n plaats komen. Ze rekenen vooral morgen op veel belangstelling, maar ook in de komende tijd, van Mini-liefheb bers uit het hele land. En dat zijn er heel wat, dus het zou nog wel eens druk kunnen worden aan de Ferdinand Huycklaan. In het Kameroense dorp Bi toutouck staat binnenkort een faxapparaat. Dat is te danken aan de bemiddeling van de Stichting Brug naar Bitoutouck en het Soester bedrijf Van Hal -Telecom BV. Met behulp van het apparaat kan de stichting, die is opgericht door onder anderen enkele Soesters, beter contact onderhouden met de mensen in het dorp in de binnen landen van het Afrikaanse land. Het werd vorige week dinsdag in ontvangst genomen door inwoner Roland Noumba die in Nederland is om kennis te maken met de or ganisaties en bedrijven die zijn dorp steunen. Jeroen van Hal van het bedrijf aan de Nieuweweg overhandigde het apparaat. De afgelopen jaren is de stichting erin geslaagd om onder meer wa terputten te slaan, de school op te knappen en palmolieplantages aan te leggen. De stichting verstrekt de middelen, maakt de bewoners wegwijs ermee en zorgt ervoor dat de inwoners vervolgens zelf de werkzaamheden ontwikkelen. Jeroen van Hal (rechts) overhan digde vorige week dinsdag het fax apparaat aan Roland Noumba (links) uit Bitoutouck. Foto: Herman van Dam Net voor de Oude-Ambachten markt is-ie klaar, de bakstenen Mini in de tuin van Jan van Doorn aan de Ferdinand Huy cklaan. Het staat dus wel vast dat het 'ding' om het maar oneerbiedig te zeggen - op He melvaartsdag heel veel bekijks zal krijgen. De Mini is op ware grootte nage- bouwd,, door de Soesters Ruud Westbibek - zelf professioneel metselaar - en Jan van Doorn, in het dagelijks leven hoofd van de technische dienst in een verzor gingshuis. Wat ze gemeen hebben is dat ze allebei fervente Mini-rij ders en -liefhebbers zijn, evenals hun beider echtgenoten. Ruud maakte eerder al kleine beeldjes van geslepen bakstenen en thuis staat ook een stenen fiets in de tuin, en in een gekke bui spraken ze vorig jaar af om een echte Mini te bouwen. De tuin aan de Ferdi nand Huycklaan - direct aan de route van de Oude-Ambachten- markt - was daarvoor de aange wezen locatie. Aanvankelijk leek er van de af spraak niet zo veel terecht te ko men, maar toen Ruud na verloop van tijd met een compleet stenen wiel kwam aanzetten, en later nog een, ging het tweetal serieus aan de slag. Ruud heeft in de afgelopen maan den heel wat bakstenen staan slij pen; Jan verleende assistentie met o.a. water en cement. Ze weten het niet precies, maar er moeten al- met-al wel een paar honderd wer kuren in het autootje zitten, waar voor de Mini van een mevrouw uit Rotterdam model heeft gestaan. Het moest, vonden Ruud en Jan, immers een 'pick-up' Mini wor den: zeg maar de 'vrachtwagenver sie' van de Mini. De laadbak is dan altijd nog te gebruiken als planten bak. Geluid De auto bestaat geheel uit gesle pen bakstenen, met uitzondering van de koplampen, het dasboard, de voorruit en de ruitenwissers. De verlichting werkt ook en via een

Soester Courant | 2004 | | pagina 5