WOONMIX Winkelkring deelt wijn uit Wonnink Zonwering Woonmix samen onder één dak in Soest EHBO bijna landskampioen Ernst v.d. Vecht wint prijs met plan voor Lombokplein T ,W00fiH\X Kamer van Koophandel richt exportplatform op Rijke oogst Soester korps op kringgildedag in Haps Zaterdag feest aan de Nieuwe weg .rends Sifleeën voot :eestelijk (her)opening mnink Zonweri Woonmix in Trends ideeën voor binnen 8 buiten /"elke week eeÏTx soesterScourant) Vijf prijswinnaars bij actie voordeelcheques Man op werk aangehouden soesterScourant Klusjesdienst voor ouderen Eer voor Soester architectenbureau NNereidWinkel. Thaise rijst voor een eerlijke prijs Woonmix aktie 10% korting op alle woonaccessoires Wonnink gratis afstandsbediening op elektrische buitenzonwering en gratis sfeerverlichting op aanschaf parasol PAGINA jT :t als thema samen- isatie, wordt mate- 1 dat bij jamsessies 1 Aftellen, soleren, schema's bijhouden :len dat je eigenlijk en allemaal aan de nlichtingen en aan- •r deelname bij aartishock-soest.nl rt 17:30 uur. Pu- ;ie: zondag 17;3q WOENSDAG 19 MEI 2004 SOESTER COURANT Uit de Soester Courant van Vrijdag 21 Juni 1954 PAGINA 9 Zaterdag 22 mei a.s. is er feest op de Nieuweweg 66 te Nieuweweg 66 te Soest R.K. U.L.O.-SCHOOL. Aan het raadsbesluit van Augustus 1953 tot medewerking aan een verbouwing van de R.K. Ulo school, is tot op heden geen uit voering gegeven, schrijven B. en W. aan de raad. Deze verbouwing zou omvatten het bijbouwen van 2 nieuwe leslokalen met toebehoren; de uitbreiding c.q. vernieuwing van de bestaande centrale verwar mingsinstallatie; uitbreiding van de wasgelegenheid en het aantal toi letten; vergroting van het bestaan de gymnastieklokaal en bijbouw van kledingruimte, bergplaats voor toestellen en toilet met wasgele genheid. Vast kwam te staan, dat door de voorgenomen vergroting toch geen gymnastieklokaal verkregen zou worden, dat geheel aan de eisen zou voldoen, zodat de betrekkelijk hoge kosten van de verbouwing niet verantwoord zouden zijn. Het schoolbestuur wenst ook een af zonderlijke leermiddelenkamer, omdat de bestaande toestand, waarbij de leermiddelen worden bewaard in de kleine spreekkamer, welke tevens dienst doet als leslo kaal voor de B-afdeling niet houd baar is. Verder verlangt het school bestuur verplaatsing van de licht ramen van een der lokalen, daar door deze ramen, thans liggend in de Noord-Oost wand, geen zon licht kan toetreden. In verband hiermede heeft het schoolbestuur de aanvrage inge trokken en een nieuwe aanvraag ingediend. Hierbij wordt verzocht het bestaande gymnastieklokaal in twee gewone leslokalen te splitsen, een der lokalen te veranderen in een leermiddelenkamer en een ruimte voor toiletten, de verande ring van ramen in een der lokalen, het bijbouwen van een nieuw les lokaal met töebehoren, uitbreiding van de wasgelegenheid en het aan tal toiletten, uitbreiding en ver nieuwing van de bestaande centra le verwarming. DERDE OPEN TAFELTENNIS KAMPIOENSCHAP VAN SOEST. Ook het 2e gedeelte van de open tafeltenniskampioenschappen van Soest is een groot succes gewor den. Ditmaal werd om het kampioen schap T, 3C en 4C klasse gestreden. Het tournooi kreeg nog een inter nationaal tintje door een Ameri kaanse deelname. Vele tientallen sets moesten wor den verspeeld alvorens er enige te kening in de strijd kwam. In de 4e klasse weerden, Th. Hen- driksen en K. Huigen, beiden van Shot, zich prima en speelden sa men in de kwart-finale. In de halve finale plaatsten zich, zij het na spannende strijd: Wiss (VI en V), Heezink (Velox), Grimme- linkhuizen (Velox) en Klaver (Vi- tus). Wiss toonde zich de sterkste en sloeg Klave met flinke cijfers. In de derde klasse plaatste Wiss (VI en V) zich in de finale, waar in hij, na in eenzijdige strijd, won van Hezink (Velox). Wiss won al dus 2 titels. Prachtige strijd werd er geleverd in de le klas. Finalist 1953 Rozendaal (Beatrix) kwam niet verder dan de tweede ronde. J. Sterons (Vitus) toonde zich in deze klas onbetwist de meest vas te speler en sloeg in de finale Hey- mans (Pats). Hij kwam dus in het bezit van de beker. Het laatste deel van dit tournooi wordt Zaterdag a.s. verspeeld en wel de hoofd overgangsklasse. De finalisten hiervan zullen 's avonds, tijdens de tafeltennis-de- monstraties van Cor du Buy en Will van Zoelen, door 't spelen van de „best of five", uitmaken wie er kampioen van Soest hoofd-over- gangsklasse 1954 kan genoemd worden. In het verdere verloop van deze avond demonstreren onze interna tionals ook tegen enkele Shot-le den, zowel in het enkel als in het dubbelspel. V^TNDE BUS?^^^ Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 De Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland heeft met een aantal partners het plat form 'Export Connection' op gericht. Export Connection helpt ICT en mediabedrijven bij het verkennen van hun kansen in het buitenland. Op 12 mei is de website www.exportconnection in de lucht gegaan en op 16 juni vindt een kick-off evenement plaats. Rien Hazeleger, exportadviseur bij de Kamer van Koophandel: 'De regio Amersfoort-Utrecht is de tweede ICT-regio van Nederland. Met Hilversum als hét middelpunt van de media in Nederland is Gooi- en Eemland één van de meest dynamische en sterkst groeiende regio's in Nederland op het gebied van dienstverlening. De regio bruist daardoor van innova tieve producten in de media en ICT-sector. Veel van de producten die ondernemers in deze regio voortbrengen vinden nog niet hun weg over de grens, en dat is zon de. Veel exportdiensten van de Kamer van Koophandel en andere organi saties ondersteunen ondernemers bij de export van fysieke goederen. We bieden bijvoorbeeld veel infor matie over douanezaken, docu menten en leveringsvoorwaarden. In de regio Gooi- en Eemland zijn echter veel dienstverlenende be drijven, met name in de ICT en media, voor wie deze diensten minder van toepassing zijn. ICT- en mediabedrijven die hun export kansen willen verkennen hebben heel andere vragen, bijvoorbeeld over auteursrecht, kansrijke landen en hoe je een dienst in het buiten land verkoopt. Speciaal voor ICT- en mediabedrijven die willen ex porteren hebben we Export Con nection opgericht.' Met Export Connection gaat de Kamer van Koophandel samen met netwerkorganisaties uit de ICT, media en export een aantal bijeenkomsten organiseren waar de ervaren dienstenexporteur zijn er varingen kan delen met de onerva ren exporteur. Hazeleger: 'Bij ex port van diensten moetje een niet tastbaar product verkopen. Dat vraagt een extra overtuigende rol, en dus een goede kennis van taal en cultuur of goede contacten en vertegenwoordigers in je doel- markt. Daarom willen we ervaren dienstenexporteurs, die de kansen en de valkuilen kennen, betrekken bij het nieuwe platform.' Award en toolkit Aan de meest succesvolle expor teur van ICT- of mediadiensten uit de regio Utrecht/Gooi- en Eem land reikt de-Kamer van Koophan del begin 2005 een award uit, waarmee de winnende organisatie zichzelf in de kijker speelt en als voorbeeld kan dienen voor ande re dienstverleners die willen expor teren. Verder zal de Kamer van Koophandel samen met de betrok ken partners een toolkit ontwikke len met tips over export van dien sten. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Vijf exemplaren van het wijn pakket (rood, rosé en wit) dat ter gelegenheid van Soest 975 jaar is samengesteld, zijn vrij dagmiddag overhandigd aan de prijswinnaars van een actie van de Winkelkring Van Wee- destraat. Net als vele anderen hadden zij in de voorafgaande week een of meer voordeelcheques van de winkel kring in goederen omgezet. Het boekje met die cheques is twee weken geleden huis aan huis ver spreid. Uit de grote stapel trok het bestuur hun coupons. De prijsuitreiking vond plaats bij Joh. Mets, namens wie Han van den Brink de pakketten uitdeelde. Foto: Soester Courant Hij werd daarbij bijgestaan door Emile Wortmann, voorzitter van de winkeliersvereniging. De prijs winnaars van vorige week zijn de familie Van Remmerde, de familie Meeuwissen, B. Sneijder, R. Roe land en R. Veldhuizen. De laatste ontbreekt op de foto. Zoals al eerder in deze krant gemeld heeft de Soester EHBO-ploeg, bestaande uit de dames Ellen van de Breemer, Jolanda Tuenter en Ingrid Voortman, het district Utrecht vertegenwoordigd op Nationa le Vaardigheidsproeven die af gelopen zaterdag in Goes heb ben plaats gevonden. Eerste in het algemeen klasse ment, eerste bij de hoornbla zers, eerste bij de tamboers en nog een eerste plaats voor André Roest op de gildetrom. Het Groot Gaesbeeker Gilde kwam zondag met een rijke oogst terug uit Haps, bij Cuijck. Daar werd een kringgildedag ge houden door het St. Nicolaasgilde dat zijn vierhonderdjarig bestaan viert. Het Soester gilde verscheen er met het tamboer-, de hoornblazer-, de vendel- en schutterskorps, het be stuur, het koningspaar en de hof dames. Na een eucharistieviering met gilde eer en een broodmaaltijd werd een optocht gehouden door de straten van het dorpje in Noord-Brabant en was er het de- filé waarna de wedstrijden tussen de 31 gildekorpsen begonnen. Het Groot Gaesbeeker Gilde houdt zondag 22 augustus een vrije gildedag in het kader van het 975-jarig bestaan van Soest. Er worden dan dertig gildekorpsen in Soest verwacht. Muziektent De mobiele muziektent die vorig jaar werd aangeschaft is nog niet voldoende hersteld. Er zijn tiental len uren gestoken in de reparatie van de tent die een halve eeuw Een 37-jarige man uit Soest is vrij dagmiddag rond één uur op zijn werkadres aangehouden, nadat hij eerder op de middag een ongeval op de Soesterbergsestraat had ver oorzaakt. Zijn voertuig had aan de voorzijde flinke schade opgelopen. De man bekende meteen de aan rijding te hebben veroorzaakt en kreeg een dagvaarding van 660 euro. oud is. Het tentzeil is echter nog niet gereed, omdat de Franse pro ducent problemen heeft met de levering. Het gilde hoopt de tent nog voor de zomervakantie te kun nen presenteren. r GEVRAAGD 1 VASTEBEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 De klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwil ligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schil derij, de cv-ketel vullen, tl-bui- zen en lampen vervangen, stop contacten herstellen, rolgordij nen gangbaar maken en lekken de kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,00 in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus 4,00 wor den betaald. Ook eventuele bijkomende ma teriaalkosten worden in reke ning van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de ouderen desgewenst ook door naar hulpverleningsadressen. De Klusjesdienst is een initiatief van de drie ouderenbonden in Soest. N.B. Soesterberg heeft een eigen hulpdienst. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, 88 6023681. nmerken door een hoog :iegehalte, speelsheid, krachtige melodieën en .ie. Een kleine band met geluid! Speciale gast: )trian, meester-tubaist. 21:00 uur. Entree: •ne uit 'Depuis qu'Otar est Er werd door tien districten om de fel begeerde wisselbeker gestreden. De Soester ploeg, goed getraind door EHBO-docent Frans Hooge- weg, kwam maar vijf punten te kort om landskampioen te worden. hoopt dan ook dat er in september weer nieuwe aanmeldingen komen van mensen die dan opgeleid wil len worden tot EHBO-er. Info en opgave: secretariaat EHBO, SS 6030053 (na 19:00 uur). £M QtëOE ZAAX Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 f the world in four aul Driessen. i vis, Marten Toon- d Mack. ers, Evert de Beijer. e of idiots, Eugene y en Rose Newlove. Petra Dolleman, greenhouse effect, lenno de Nooijer. Evert de Beijer. day breaks, Aman- en Wendy Tilby. I animatieprogramma aters en bioscopen is rs. Het NIAf hoopt ng van deze tournee :iijke programma's in rs te kunnen plaatsen, ogramma of voorfilm, avondvullend pro tournee is tot stand t steun van het VSB linisterie van OCW en is. 20:30 uur. Entree: /65+ 3,50. Reserve- p de dag van de voor- 00-13:00 uur, 88 leer informatie op in- aock-socst.nl Olthuis en Albert van tal. ïaar haar personages heb- ïer psychologische diepte, meer. Otar is de zoon van haar oogappel die haar al en schrijft en geld opstuurt js, waar hij illegaal werkt als ikker, en Eka een succesvol antenleven voorspiegelt in :e Westen. Als hij van een valt en overlijdt, schrijven r Marina (Nino Khomason- en Ada voortaan zelf de i en verkopen stilletjes boe hun antiquarische verzame lt liefde voor Eka, die met slecht hart kampt voor de :id. Onverwacht besluit Eka Otar in Parijs gaat opzoe- larina en Ada moeten wel Frankr./België 2003, kleur, in.) mg: 20:30 uur. Entree: CJP/65+: 3,50. Reser- alleen op de dag van de eiüng, 10:00-13:00 uur, 167. Meer informatie op in- artishock-soest.nl. j Zaterdag 22 mei a.s. is er feest i op de Nieuweweg 66 te Soest. I Het bekende zonweringbedrijf Wonnink, onder bezielende leiding van Ries de Jong, gaat samenwerken met het spranke lende team van Woonmix, Jeannette Ans de Groot en dat moet gevierd worden. Op deze dag is er gelegenheid om tussen 10:00 en 17:00 uur de geheel vernieuwde winkel te bekijken. Tevens kunnen de bezoekers hun voordeel halen door de speciale verkoopac ties. 'De combinatie is ideaal', aldus het enthousiaste team. De producten van Wonnink, zonwering voor bin- Ernst van der Vecht met het be kroonde plan-in-boekvorm. Foto Soester Courant. De eer Denta Bouwsupport - dat zich in Soest voornamelijk bezighoudt met veel kleinschaliger projecten dan een heel plein - is uiteraard ook bijzonder ingenomen met de prestigieuze prijs, laat bedrijfslei der Daija Smink niet zonder trots weten. Die prijs bestaat uit een geldbedrag van duizend euro (die Ernst en Gert-Jan gebroederlijk zullen delen) en een oorkonde. Of het plan ook werkelijk ooit gerea liseerd zal worden is overigens nog een open vraag. Maar dat maakt Ernst voorlopig niet zo veel uit. 'De eer, dat is toch het belangrijk ste.' De winnende inzending is, met de andere, te zien op de tentoonstel ling die tot 12 juni duurt in het in formatiecentrum Stationsgebied, Vredenburg 90 in Utrecht. o Een impressie van het plan, ge zien vanaf het water. Het EHBO bestuur van de afde ling Soest kan dan ook terug kijken op een geslaagd seizoen. Het De Soester EHBO-ploeg in actie tijdens de vaardigheidsproeven in Goes. De geurige pandanrijst, dat in de Wereldwinkel te koop is, komt uit het noordoosten van Thailand. Het is een smaakvolle rijstsoort met het aroma van het pandanblad. De rijst heeft een mooie lange witte korrel en staat bekend als jasmijn- of parfumrijst. Ze komt uitstekend tot haar recht in Chinese- en Zuid- Aziatische gerechten. Er zijn twee soorten te koop: de gewone witte rijst of de zilvervlies rijst. De laatste is erg voedzaam, omdat een minder groot deel van de korrel wordt weggeslepen dan bij witte rijst. Hierdoor blijven de eiwitten, voedingsvezels en vitami nen behouden. De rijst wordt rechtstreeks van rijstboeren uit Thailand tegen een eerlijke prijs en gunstige handelsvoorwaarden in gekocht. Een deel van hun inko men kunnen de boeren nu op zij zetten, om bijvoorbeeld te sparen voor een buffel. De buffel levert mest op en helpt bij het bewerken van het land. Door rijst te kopen van de boeren, krijgen zij uitzicht op een beter bestaan in Thailand. nen en buiten, passen heel goed bij de accessoires van Woonmix. Het geheel krijgt een sfeervolle uitstra ling en Soest heeft er weer een goede en vooral gezellige winkel bij. Na een flinke opknapbeurt van het pandje kan men er weer te recht voor een grote collectie bin- nenzonwering zoals lamellen, ja loezieën, rol-, vouw en paneelgor dijnen. Natuurlijk vindt men bij Wonnink de bekende buitenproducten zoals terras- of uitvalschermen, markie zen, rolluiken en sereens. De keu ze van de verschillende zonwering producten wordt mede bepaald door het sfeerverhogende effect in huis en daar speelt Woonmix op in. Met hun trends en ideeën voor binnen en buiten maken zij de win kel tot een inspirerende ruimte. Of het nu gaat om een klein cadeau tje of een prachtige blikvanger in het venster, een peper zoutstel of een gietijzeren vogeldrinkbak, er is voor ieder wat wils. Vandaar de naam Woonmix: mixen in stijlen, kleuren en prijsklassen. De openingstijden van de winkel zijn woensdag t/m vrijdag van 10:00 tot 17:00 uur. De hoofdves tiging van Wonnink Zonwering te Amersfoort (Siliciumweg 34, ach ter Harley Davidson) is dagelijks geopend van 10:00 tot 17:00 uur). Iedereen is van harte welkom, de koffie staat klaar! 'Verguld' zo zou je vorige week de gemoedstoestand van Ernst van der Vecht hebben kunnen omschrijven. De jonge architect van het Soester ont werp- en projectbureau Denta Bouwsupport (gevestigd aan de Molenstraat) hoorde maandag dat hij de Utrechtse architec tuurprijsvraag 'Van Westplein tot Lombokplein' had gewon nen. Ernst (35) werkt sinds vorig jaar j bij Denta Bouwsupport, dat al en- I kele jaren geleden onderdak vond I in het voormalige SCW-kantoor (vroeger Sint Jozef) aan de Molen- I straat. Daarvoor was hij werkzaam I bij Arc2-architectuurstudio, en sa men met zijn collega uit die tijd - Gert-Jan de Jong, met wie hij o.m. i samenwerkte bij de nieuwbouw I van het Spoorwegmuseum - heeft J hij meegedaan aan de prijsvraag, Dat deden ze overigens in hun I vrije tijd, naast het gewone werk 3 overdag. Tot hun vreugde kwamen I ze volgens de jury met het beste j ontwerp voor de dag. |De bedoeling van de prijsvraag I was een plan te maken voor de in- I richting van het Lombokplein in de Domstad. Het verkeer van het huidige Westplein (Ernst woont I daar toevallig zelf) moet in de toe- I komst ondergronds gaan en in de I vrijkomende ruimte is het Lom- Ibokplein - ca. 100 x 100 meter - I gesitueerd. De prijsvraag is opge- Izet door de Initiatiefgroep Bevaar- Ibare Leidsche Rijn, die ijvert voor ■het verbinden van deze vaart met ■de singels in de Utrechtse binnen- Istad. ■De jury wees de inzending van tmst en Gert-Jan, die de tot de [verbeelding sprekende naam [['Lombok Beach', als beste (van in [totaal 44 ontwerpen) aan. 'Gewel- dig plan, spetterend, origineel vormgegeven. Ambitieuze functie- [invulling voor het plein met die verschillende sferen en functies. I Sterk concept met de diverse gol- Iven, gerelateerd aan functies, wa- Iter en verbinding,' staat in het ju- Iryrapport te lezen over het ont- Iwerp, dat is neergelegd in een Iboek met driedimensionale teke- Iningen. Golven 'Hoe kan je in de chaos tussen hoogbouw, laagbouw, nieuwbouw, het spoor en een bestaande wijk een herkenbaar én levendig plein aan het water maken?' luidde het uitgangspunt. 'Vanaf de Kanaal straat gezien is de vloer van het plein vlak met ruimte voor een markt. Maar dichter bij het water gaat het plein golven. Sommige golven gaan omhoog, anderen dui ken in het water,' aldus de toelich ting. Opvallend in het plan zijn inder daad deze 'golven': stroken grond waarin het terrein zich in wisselen de intensiteit verheft en weer daalt. Het begint met een vlak deel (ach ter een acht-hoog kantoorpand dat als 'rug' van het plein is gedacht), dat echter in de richting van het water steeds 'wilder' golft. De vijf aparte stroken bieden ruimte voor specifieke 'activiteiten', zoals een café-restaurant eronder en een uit kijkpunt (belvedère) erop, een per gola met podium, fonteinen, speel toestellen voor kinderen, promena des en nog veel meer. V.l.n.r. YvonnedeJong,Jeanet- te de Groot, Ries de Jong en Ans de Groot.

Soester Courant | 2004 | | pagina 9