SOESTERBERGSE I Bewoners Wostok verontrust Bijzondere route A4D over vliegbasis Soesterberg Soest toen en nu' thema van huttenbouwdorp lij o.g. 5$ KERKDIENSTEN Topdag voor vliegtuig- botters dankzij rally MEDISCHE DIENST HULPVERLENING In Memoriam drs. G.A.W.G.A. Plomp Race-seizoen op Mercury weer geopend Pelgrimstocht Boet Smit Amerpoint oplossing voor slapende kantorenmarkt PAGINA 16 IEKRANT JW IN IRKOOP WOENSDAG 26 MEI 2004 Meningen van lezers Duizendste vlieguur Chinooks in Irak Wijkbeheerteam Soesterberg start met wijkschouw Open brief aan VSB Over plannen school- en woningbouw Soesterberg Animato treedt op in Soesterberg i Weedestraat oest gelegen ruim ement met riant n2 op het zuiden. er ruime hal met 1, woonkamer een sfeervolle 'er de gezellige pen keuken asser, kookplaat, ven en koel/vries- ïer met ligbad, 2e toilet zijn voor- i grote kasten- ■apje te bereiken, ervicekosten •ate schuur. De n met de perfecte ijs 195.000,- k.k. Veenbesstraat door de ruimte dt. Tevens voorzien lift. De servicekos- rijs€ 215.000,-k.k. Jan Steenlaan tie in Soestdijk ge- •ning met achtertuin p het oosten en een hal, toilet, provisie- er met serre, dichte en met inbouwappa- <ar de tuin. Verdie- laapkamer met was- camer met vaste kast mer, douchekamer :otrap naar bergzol- erleg. prijs 210.000,-k.k. m2) met toegang tot water. leVerdie- laapkamer(12m2) bad, douche, toilet en askamer met CV-op- 12 m2) met een vlie ten keurig uit! Kortom gprijs 425.000,- k.k. Lange Brinkweg fe; 3e locatie met vrij weilanden gelegen ilfvrijstaand woon- I met garage en unieke jin (ca 35 meter), ïe, trapkast, toilet, L-vormige woonkamer pen haard, voorzien vloer, luxe woonkeu- an inbouwapparatuur, egang tot de garage 3 wasmachine/droger Verdieping: overloop, iwand, achterslaapka- ergrote badkamer met ilet. Vaste trap naar en bergzolder. De J het zuidwesten met id voor meerdere auto's, soleerd. Aanvaarding in agprijs 450.000,- k.k. 'el. 035 - 6030025 COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 okter de Voslaan pe Avondvierdaagse van vol- rende maand in Soesterberg iaat in het teken van een bij onder jubileum: het is de vijf- joste keer dat wandelaars in joesterberg van start gaan, ioor de 5 en de 10 km. route, [er omlijsting van dit 'gouden' oopevenement van maandag [4 tot en met donderdag 17 uni 2004 staan enkele bijzon- lere activiteiten op het pro- ramma. Uniek is dat de deel- emers aan de 10 kilometer 1 gedeelte van de route over vliegbasis Soesterberg lo- )e eerste lopers in deze vijftig- te editie van de Soesterbergse Avondvierdaagse gaan op maan- ag 14 juni van start nadat burge meester Koos Janssen hiervoor het !artsein heeft gegeven. De deelne- iers kunnen kiezen uit de vijf- of en-kilometerroute. De laatste oert voor een deel over de vlieg- asis. e route loopt ook over de Vlas- ckers. Speciaal voor deze gele- :nheid heeft de Koninklijke andmacht op het Hoytemaplein nkele voertuigen tentoongesteld. oor de jeugdige deelnemers, van tot en met 12 jaar, is er in het kader van de jubileumwandeling een tekenwedstrijd. De volgende routes staan op de agenda: op maandag 14 juni lopen de deelnemers aan de 5 kilometer de route Kozakkenput, terwijl de lopers op de 10 km. de route over de vliegbasis lopen. Op dinsdag 15 juni zijn dit resp. de routes Wallen burg en Het Witte Huis; op woensdag 16 juni resp. Richeüe- weg/Mercury en De Vlasakkers, en op de laatste dag, donderdag 17 juni een gezamenlijke route. Inschrijven voor de Avondvier daagse is mogelijk van 9 tot en met 12 juni van 18:00 tot 20:00 uur op de Koppenlaan 22 in Soesterberg. Dit geldt zowel voor individuele lopers als groepen. De kosten be dragen 3,50 per deelnemer. In schrijven bij de start op 14 juni is ook mogelijk. De kosten bedragen dan 4,00 per deelnemer. Het vertrekpunt is Dorpshuis Burgste de en de starttij d voor de 5 en 10 km. is 18:30 uur. Op dinsdag 15 juni 2004 is starten mogelijk van af 17:45 uur in verband met de voetbalwedstrijd Nederland-Duits- land. Tijdens de wandelingen is er EHBO-verzorging aanwezig. Soesterberg in 2054 De tekenwedstrijd voor de jeugd tot en met 12 jaar heeft als thema 'Hoe ziet Soesterberg er over 50 jaar uit?' De tekening (maximaal A4-formaat) kan worden ingele verd bij de voorinschrijving of op de le avond in het Dorpshuis. Achterop de tekening dienen de volgende gegevens vermeld te worden: naam, adres, leeftijd en telefoonnummer deelnemer en in dividuele deelnemer of groeps deelnemer. In het laatste geval de naam van de groep of school ver melden. Een vakkundige jury zal de inzen dingen beoordelen. De prijzen worden op de laatste avond uitge reikt in het Dorpshuis na afloop van de intocht. Op donderdag 17 juni vindt de tra ditionele intocht door het dorp plaats. Na de gezamenlijke route verzamelen de deelnemers zich rond 19:30 uur op het terrein van de IJsvereniging Soesterberg op de hoek van de Banningstraat/Kamp- weg. Onder muzikale begeleiding van de drumfanfare 'Jonathan' uit Zeist lopen de wandelaars de laat ste kilometers naar het eindpunt op het Dorpsplein. Uiteraard reke nen zij op veel familie, vrienden en bekenden die de wandelaars inha len. Wie meer wil weten over de Avondvierdaagse kan inlichtingen inwinnen op SB 0346-351705. \ls bijdrage in de organisatie- :osten van het jaarlijkse hut- enbouwdorp in Soesterberg leeft het Oranje Fonds 1.000 uro beschikbaar gesteld aan lalans, Stichting voor uitvoe- ing en ondersteuning van wel- ijnsfuncties in Soest en oesterberg. Het huttenbouw- orp haakt dit jaar in op het 75-jarig bestaan van Soest, let heeft dan ook als thema Soest toen en nu'. Iet huttenbouwdorp wordt voor et zesde achtereenvolgende jaar houden, van woensdag 11 tot en iet zaterdag 14 augustus, net als oorgaande jaren op het terrein an Abrona aan de Amersfoortse- eg. De inschrijving voor deelna- ie begint op maandag 21 juni in oest en woensdag 23 juni in oesterberg. j zijn mogelijk nog twee extra ischrijfavonden, op 28 juni en 30 uni. Dit is afhankelijk van het aan- il inschrijvingen op de eerste vonden. Er kunnen in totaal 120 inderen in de leeftijd van 6 tot iet 12 jaar aan meedoen. De be- ingstelling voor het timmerfeest 'ordt ieder jaar groter. Daardoor loesten vorig jaar voor het eerst inderen op een wachtlijst worden gezet. Bovendien was de organisa tie genoodzaakt om de geplande tweede inschrijvingsavond te laten vervallen omdat het aantal aan meldingen de limiet al had over schreden. Het is dan ook aan te raden zo snel mogelijk voor deel name in te schrijven. Dankzij de vrijwillige medewer king van velen is het mogelijk ie der jaar het populaire timmerkamp te organiseren. Ondanks de spon soring, met name van hout en tim mergereedschap, kan de organise rende Stichting Balans ieder jaar financieel maar net rondkomen. Door de bijdrage van het Oranje Fonds heeft de stichting dit jaar wat meer armslag. Ronald van der Giessen, directeur van het Fonds: 'Het Oranje Fonds vindt het be langrijk dat mensen volwaardig en zelfstandig lid van de samenleving kunnen zijn; dat ze 'erbij blijven horen'. We zijn blij dat wij door deze toekenning in staat zijn dit doel dichterbij te brengen.' Het Oranje Fonds richt zich op verschillende doelgroepen in de samenleving. Bijvoorbeeld jonge ren die hun draai moeten vinden in de samenleving; mensen die zelf standig in hun eigen huis en om geving oud willen worden; buurt bewoners die de handen ineens- «Eén van de deelnemers aan de Isacar rally voert op Soesterberg een pre- wielanding uit. Foto Pol de Soeten. Het was zaterdag smullen voor de vliegtuigspotters op de spot- 'splaats aan de Van Weerden elmanweg. Het was voor hen een topdag, want vliegbasis Söesterberg was in het kader van de Isacar Rally aankomst plaats van honderd kleine pro pellervliegtuigen en enkele he likopters van Luchtmacht en Marine. De rally die in 1967 met achttien ^pnemers begon, is in 2004 uit- jroeid tot meer dan honderd Jelnemers. fecar, dat staat voor Iterservice Hd Civil Air Rally, is onder de pi- aten dermate populair geworden, fit het aantal deelnemers niet bo- gn 120 inschrijvingen mag ko- vertelde Isacar-bestuurslid jirk Spies (luchtmacht-generaal p) bij het 300 squadron. Totaal is T vijf uur voor nodig om iedere |ieger met zijn toestel veilig en 1 te kunnen laten landen op de jakermat. Bedurende de ochtenduren heb- Jen de deelnemers aan de rally een ftervlucht naar het Marine vlieg kamp De Kooy gemaakt, gevolgd Boor een precisielanding c.q. een gesimuleerde noodlanding door pelikopters. Op het vliegveld De Kooy bij Den Helder werden alle piloten ingelicht over de actuele weersomstandigheden en de nog te vliegen middagvlucht. Elke twee minuten steeg er een propeller vliegtuig dan wel een helikopter op om vervolgens richting Soesterberg te koersen. Tijdens de middag- vlucht moesten de piloten een op gelegde route vliegen en aan de hand van meegekregen foto's en navigatiekaarten de gevonden coördinatiepunten van de gevraag de plek weergeven. De tocht door de lucht liep van Den Helder, Hoorn over het IJsselmeer naar Raalte, Putten en Nijkerk en ten slotte naar Soesterberg. Op de landingsbaan op vliegbasis waren vier vakken met blauwe strepen aangebracht. Ieder vak tel de voor een aantal punten. Als de vlieger in het eerste vak landde, behaalde hij meer punten dan wanneer hij in het vierde blauwe vak de grond raakte. Voor een Chinook-helikopterpiloot is een precisielanding geen kunst. Hij kan de achterwielen in het eerste vak plaatsen waarmee de meeste pun ten zijn te behalen. Volgens een van de juryleden bij de landings baan werd bij de beoordeling reke ning gehouden met het feit, dat de precisielanding door een helikop ter werd uitgevoerd. Op zaterdag 5 juni vindt de feestelijke prijsuitrei king van de Isacar 2004 plaats. Zaterdag 29 mei zondag 30 mei (Pinksteren) Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 aalm. R. v.d. Vring; eucharistieviering; gemengd koor Samen op Weg (PKN), Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. R. Zandstra; ZWO-dienst Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: SB0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth laan en zich inzetten voor een leef bare buurt; dak- en thuislozen die zorg nodig hebben. Het Oranje Fonds geeft financiële bijdragen voor bijvoorbeeld voorlichtings projecten, inventaris en gebouwen of het bevorderen van deskundig heid bij medewerkers. In 2003 ver strekte het Oranje Fonds meer dan 1.650 bijdragen tot een totaalbe drag van ruim 13,5 miljoen euro. Het Oranje Fonds is een onafhan kelijk fonds dat zijn inkomsten ontvangt uit onder meer de Bank- GiroLoterij, de Lotto en giften van particulieren en bedrijven. Het fonds in de huidige vorm bestaat sinds 27 juni 2002. Het Juliana Welzijn Fonds (JWF) en het Oran je Fonds besloten toen samen te gaan onder de naam Oranje Fonds. Het transporthelikopterdetache ment dat in het zuiden van Irak op de basis Tallil is gestationeerd, heeft onder leiding van detache mentcommandant luitenant-kolo nel Peter Hardenbol het duizend ste vlieguur gemaakt. Zijn mannen en vrouwen beschikken over drie Chinook transporthelikopters van het 298 squadron van de vliegba sis Soesterberg. De vliegers van de helikopters voeren de vluchten uit in opdracht van de Battle Group die z'n hoofdkwartier in As Sama- wah heeft. Een van de helikopters is 24 uur per etmaal gedurende zeven dagen per week beschikbaar voor het uitoefenen van medische evacuatievluchten. De tweede Chi nook wordt ingezet voor het ver voer van personen, goederen en het maken van oefenvluchten. Voor het overige kan de tweede Chinook de operatie van de Batt le Group ondersteunen. Het derde toestel dient als reserve voor de eenheid op de luchtmachtbasis -Tallil. Namens de gezamenlijke ouderen- organisatie van Soest/Soesterberg, COSBO, is Willem Wagter toege treden tot het Wijkbeheerteam Soesterberg (WBT). Doel en taak is om de leefbaarheid binnen Soesterberg te handhaven of waar nodig te verbeteren. Deelnemers aan het WBT zijn individuele be woners, individuele vertegenwoor digers van scholen, verenigingen, belangenverenigingen en bewo nerscommissies. Het WBT heeft een eigen budget. De gemeente is verantwoordelijk voor het bewaken van projecten/ activiteiten die op initiatief plaats vinden in de wijk. Om optimaal te kunnen beginnen, wordt er op 22 juni een wijkschouw gehouden. Eventuele knelpunten in de buurt kunnen worden gemeld aan Wil lem Wagter, bij voorkeur schrifte lijk aan het adres Van Maarenplein 46 - 3769 EP Soesterberg, 82 0346-352700. Tijdens de wijkschouw worden de huidige knelpunten bekeken die de leefbaarheid ongunstig beïnvloe den. Overigens kunnen inwoners ook zelf actie ondernemen door klachten over groenvoorzieningen - trottoirs - enz. te melden bij: het Meldpunt Woonomgeving, 035-6093666. Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, S20900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, @030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 82352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, @033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: @033-2994669; dag en nacht bereikbaar. Politie (Kon. Marechaussee) Vcldm. Montgomerywcg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: §20900-8844; alarmnummer:§21.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 82035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 8206-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, @351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, @352391. Grof vuil, @0800-7662000. Na het lezen van het artikel in de Soester(bergse) Courant van woensdag 19 mei over Soester- bergs Belang en het ontwerp-be- stemmingsplan 'Hart voor Groen 2005' vraag ik mij af of de VSB (Vereniging Soesterbergs Belang) nog wel het Soesterbergs belang dient. Het bestemmingsplan behelst een bedrijventerrein tussen de Richel- leweg en de Zuiderweg. Vermoedelijk heeft zich een aantal invloedrijke personen rond de VSB verzameld met de stelling 'overal mag dat transportbedrijf uit Soest komen, maar niet in Soester- berg-Oost', terwijl het daar een uit stekende plaats is voor zo'n be drijf, dicht bij de op- en afrit van de A28. Eerst mocht Soest zijn eigen in dustrie zelf houden en nu dat ken nelijk niet lukt, wordt beargumen teerd dat het beter is dat Soester- berg-Noord het krijgt. We weten toch allemaal dat Soesterberg- Noord geen 'stiltecentrum' is en dat daar ook mensen wonen? Nog wel midden tussen de industrie. Ook hier gelden daarom dezelfde argumenten als de VSB voor de bewoners van Soesterberg-Oost opsomt. Zelfs in versterkte mate. En maak u niet ongerust: de uit breiding van het industrieterrein, zoals in het Totaalplan voor Soesterberg is getekend, komt heus wel vol. Ook de VSB wil in de nabije toekomst 800 woningen in Soesterberg erbij en daar is werkgelegenheid voor nodig, dus kunnen we alle industrie in het dorp gebruiken. De bewoners van Soesterberg- Oost moeten begrijpen dat nie mand in het dorp aan de 'vooruit gang' ontkomt en ieder zijn deel krijgt. Ik spreek de wens uit dat Soesterbergs Belang snel weer de belangen van het gehele dorp gaat behartigen. Th. Sluis Ook in Soesterberg was de verslagenheid groot bij het horen van het zo plotseling overlij-den van de oud-wet houder Gü nther Plomp. Nog maar kort geleden moch ten we zijn 70e veijaardag vie ren. Tussen hem en het Vlieg dorp was een soort band die begon toen hij destijds als wet houder en loco-burgemeester vele jaren lang de 4 mei-her denking hier bijwoonde. Maar ook op sportief gebied hebben diverse plaatselijke sportvereni gingen met hem te maken ge had. Een van de vele zaken die hij heeft gedaan was onder andere voorzitter van het Comité 50 jaar bevrijding Gemeente Soest. Hoogst persoonlijk kwam hij zich in Soesterberg op de hoog te stellen van de gang van za ken. Tot slot heeft hij als voor zitter van VW-Soest meege werkt dat in Soesterberg weer een VW-servicepost werd ge vestigd. Ais voorzitter was hij een krachtige leider. Hij wist in de soms lang niet gemakkelijke vergaderingen een ontspannen en zelfs prettige sfeer te schep pen. In de meeste gevallen nam hij het voortouw en dat was de laatste tijd in het kader van de regionale WV-veranderingen. Maar ook plaatselijk, in dit ge val Soesterberg, wilde hij per soonlijk zien en beleven wat de wijzigingen waren. Een man met een sterke per soonlijkheid en een man waar je letterlijk en figuurlijk niet om heen kwam. We zullen zijn enorme kennis en leiderschap binnen het WV-gebeuren node missen. Onze hartelijke deelneming gaat uit naar zijn echtgenote, kinderen en klein kinderen. A.s. vrijdag zullen we hem de laatste eer bewijzen. Dat hij moge rusten in vrede. Piet Taai, bestuurslid VW- Soest/ Soesterberg Auto's, motoren, brommers en snorfietsen (de laatste twee na tuurlijk stevig opgevoerd), ze doen er allemaal fanatiek aan mee in Soesterberg. Als de werkdag afgelopen is, rond de klok van vijven: komend vanaf de Richeileweg de Mercury op draaien, 30 km-zone in en dan het gas open trekken of indu wen. Andersom, de Mercury uit, is het van hetzelfde laken een pak. Dat stukje Mercury is bij tijd en wijle een ware racebaan. Twee heuveltjes op straat? Stelt absoluut niets voor, een enkeling neemt Het verschil van inzicht over de nieuwe plek voor de Wethou der De Haanschool (de ge meente geeft de voorkeur aan een locatie aan de Kampweg, de Werkgroep Toekomstvisie Soesterberg (WTS) heeft haar voorkeur uitgesproken voor de locatie bij Wostok) alsmede de uitgebreide woningbouwplan nen op het terrein van de Open Ankh en op het terrein van Kontakt der Kontinenten ba ren bewoners van de wijk Wo stok zorgen. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders en de WTS schrijven de bewoners dat zij zeer gesteld zijn op de landschap pelijke waarden die het aan de wijk grenzende bos met zich meebrengt. Het uitzicht en het gevoel van vrij heid in deze rustige, veilige, groe ne en leefbare omgeving, hebben geleid tot het feit dat zij voor deze plek hebben gekozen om te willen wonen en daar lijkt in de toe komstvisie nu drastisch een eind aan te worden gemaakt. De leef baarheid in de wijk zal er op basis van de huidige ontwikkelingen ernstig op achteruitgaan, zo vrezen ze. Ze vragen zich af waarom de ge meente noch de WTS contact met de bewoners heeft opgenomen om de standpunten te peilen dan wel de belangen van de bewoners te vernemen. Door een school te plaatsen tussen de nieuwbouwlo- catie en Wostok zal het gedaan zijn met de rust en de veiligheid en zal het groen, de natuur uit hun direc te leefomgeving verdwijnen. Zij wijzen erop dat in het bestem mingsplan Wostok staat dat de overgang van bebouwde kom en bos aantrekkelijk blijft. Is het be stemmingsplan niet meer geldig of past een school in de omschrijving bosstructuur en groene elementen, vragen zij. www.rabobankonline.com Zij willen verder weten waarom de WTS is afgestapt van het plan om de school aan de Kampweg te ves tigen. Het argument van de ver keersdrukte op de Kampweg is steekhoudend, maar zal mogelijk in de praktijk meevallen. De be woners denken dat een tweede ro tonde ter hoogte van de Carolus kerk een geheel andere verkeers belasting van de Kampweg tot ge volg zal hebben. De Prof. Lorent- zlaan zal dan immers een gedeel te het in- en uitgaande verkeer voor zijn rekening gaan nemen. Er zijn diverse mogelijkheden om de Kampweg veiliger te maken. Dit zal sowieso moeten gebeuren om dat onafhankelijk van waar de school geplaatst zal worden, er al tijd een groep leerlingen zal zijn die de Kampweg moet oversteken om op school te komen. Daarbij moet ook aandacht besteed wor den aan de kruising Oude Tempel laan. Dit is eveneens een onveilig en druk verkeerspunt. De Postiljon De prot-chr. basisschool Postiljon aan de Generaal Winkelmanstraat heeft dringend behoefte aan uit breiding van het aantal lokalen. De vraag daarom is of er gekeken is naar de optie van een gezamenlij ke locatie. Het moet in deze tijd toch mogelijk zijn om met behoud van een eigen identiteit bijzonder en openbaar onderwijs in directe nabijheid van elkaar aan te bieden. Een gezamenlijke huisvesting zal leiden tot kostenbesparingen. Op de Kampweg is per direct voldoen de ruimte beschikbaar en deze lo catie ligt geografisch gezien in het hart van Soesterberg. Het is te verwachten, dat het aan tal inwoners van Soesterberg als gevolg van de plannen zal groeien. Om de benodigde capaciteit aan schoollokalen te kunnen vaststel len is het van belang om te weten hoe het bevolkingsgroeiproces zal gaan verlopen. Verloopt dit in de tijd gezien heel geleidelijk of voor ziet men voor een bepaalde perio de een tekort aan schoolcapaciteit? In de brief schrijven de Wostok- bewoners verder dat op grond van de vastgestelde en geldende ge- luidsgrenzen, die tot aan de wijk Wostok lopen, tot 2008 niet mag worden gebouwd in Wostok. Als het plan voor reconstructie van het gebied Dorpsplein op korte ter mijn van start gaat en de Wethou der De Haanschool dus snel moet worden afgebroken, waar wordt dan de nieuwe school geplaatst? Staat de ontwikkeling van het plan Dorpsplein dan zolang stil? Dit vraagstuk pleit volgens de brief schrijvers voor een definitieve lo catie aan de Kampweg of een tij delijke in Apollo! Zij besluiten de brief met twee vragen. De eerste is of het bos op het terrein van De Open Ankh en Kontakt der Kontinenten alsmede de bosstrook bij Wostok zijn on derzocht op de aanwezigheid van bijzondere flora en fauna. Mocht uit onderzoek blijken dat van dit laatste sprake is, is het dan niet in strijd met Europese regeigeving om dit terrein voor woningbouw te bestemmen? De tweede vraag luidt: Is het niet bijzonder wrang dat Soesterberg een ecoduct moet financieren in ruil voor woningen en bedrijfsterrein. Moet Soester berg zich niet verzetten tegen deze koppeling? Qua direct vrije natuur voor sport en recreatie rest ons straks nog alleen het Zeister bos', aldus de verontruste Wostok-be- woners. daarvoor iets gas terug, om het vervolgens weer dubbel open te draaien. Tien meter verderop is een fietspad (niet brommen, staat erbij), maar daar trekken velen, onder wie zelfs motorrijders, zich niets van aan. Auto's kunnen er niet op, de rest van het gemotori seerde verkeer wel, dus sommigen doen dat ook. Al bij al, het zijn gevaarlijke toe standen daar in die kinderrijke buurt. Weet de gemeente hiervan? Natuurlijk, ze is er meerdere keren op geattendeerd. Het antwoord, zo dat er al komt, is dat de situatie in een groter plan van aanpak 'wordt meegenomen'. Of dat er op dit moment geen geld voor is om iets te veranderen. Natuurlijk is er een oplossing. Meerdere zelfs, voor hetzelfde geld. Even verder in de zelfde Mercury liggen ook straat verhogingen, andere. Waar je wel uitkijkt om er in volle vaart over heen te rijden. Die van de Apollo werken eveneens perfect als ver keersremmers, afgezien dan voor brommers en motoren, want die rijden er moeiteloos omheen om dat de obstakels niet de hele weg- breedte bestrijken. Maar de oplos sing ligt voor de hand, dat is zeker. Wegversmallingen die je her en der aantreft werken zeer effectief. Maar het zal wel gaan als zo vaak: eerst moet er iets ernstigs gebeu ren en dan kan ineens alles. Eigenlijk is die racerij onbegrijpe lijk. Want de Mercury is in feite geen doorgaande weg. Wie die wijk inrijdt, woont er in de mees te gevallen zelf ook. Jonge men sen, jonge gezinnen meestal, waar van de racers zelf ook jonge kinde ren hebben. Waren zij zelf indertijd ook niet blij met het instellen van die 30 km-zone? Toch ook voor hun eigen veiligheid? Anton Coppoolse Ontmoetingscentrum 'De Drie Eiken' Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 In ontmoetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein treedt op vrijdag 28 mei het accordeon gezelschap Animato uit Soest op. Alle 55-plussers uit Soesterberg zijn welkom om deze muzikale avond mee te maken. De zaal is geopend vanaf 19:00 uur, het op treden begint om 19:30 uur. De toegang is gratis. Binnenkort wordt op het be drijventerrein Soesterberg- Noord kantoor/bedrijfsge bouw Amerpoint gerealiseerd waar kantoor/bedrijfsruimte beschikbaar komt vanaf 125 vierkante meter. Uniek is dat het gebouw wordt gesplitst in appartementsrechten. Volgens RAAT Bedrijfshuisvesting in Utrecht en Nassau Bedrijfshuis vesting in Zeist, is dit een unieke kans voor kleinere bedrijven om te investeren in onroerend goed en om de huisvestingslasten te verla gen. Het is een goede impuls om bedrijven te laten verhuizen. Op een zichtlocatie in Soesterberg- Noord, vlakbij de A28 en op slechts enkele autominuten van Utrecht, realiseert de in Soester berg gevestigde BMU Groep Bou wen en Ontwikkelen het kantoor gebouw Amerpoint. Het gebouw is het eerste initiatief om het be drijventerrein te revitaliseren tot een hoogwaardige locatie. Hier voor is speciaal een stichting opge richt die onlangs provinciale sub sidie voor de plannen kreeg. Amerpoint bestaat uit twee gebou wen van totaal 2.515 vierkante me ter, verdeeld over drie bouwlagen. Het beheer en onderhoud van het gebouw wordt via een Vereniging van Eigenaren georganiseerd. Ie der appartement beschikt over ei gen parkeerplaatsen in de parkeer kelder. Voor kleinere bedrijven zijn er nog steeds weinig koopmogelijkheden. 'Vaak zit een koper vast aan het kopen van een te groot gebouw dat vervolgens leeg staat,' zegt David Ros van RAAT Bedrijfs huisvesting in Utrecht. 'Het is mo gelijk om in Amerpoint al vanaf 173.000,00 vrij op naam een kantoorappartement te kopen van 125 vierkante meter. Als koper heb je bij een rente van 5,5 procent een rentelast van circa 800,- per maand. Als men dezelfde kantoor unit huurt, bedraagt de huurlast, bij een marktconforme huurprijs van 134,- per vierkante meter per jaar, ca. 1.400,00 per maand. Met de huidige lage rentelasten en het snel gestegen huurniveau in af gelopen jaren is volgens Ros kopen een betere optie. Hierdoor zijn be drijven in staat te verhuizen. 'Het MKB is de motor van de Neder landse economie,' zegt Heiko Gor ter van Nassau Bedrijfshuisvesting in Zeist, ook betrokken bij de ver koop van de ruimte in Amerpoint. 'Daarom moeten we op de klein tjes letten. Goedkopere huisvesting is een goede reden om te verhui zen en daarmee een uitstekend antwoord op de stagnerende vraag naar kantoorruimte.' Op Hemelvaartsdag vertrok Boet Smit vanuit zijn woon plaats Soesterberg, bepakt en bezakt, op z'n fiets naar Santia go de Compostela, een bede vaartsoord in Spanje. Hij denkt er drie weken over te doen. Smit werd 's morgens door een tiental mensen uitgezwaaid. Zijn pelgrimage van ongeveer 2500 km is niet alleen een sportieve uitda ging, maar hij heeft ook zich laten sponsoren voor een goed doel. Het goede doel is de stichting Nagwa. Deze stichting houdt zich bezig met medische en juridische hulp Boet Smit uit Soesterberg klaar voor de start van zijn pelgrimage naar Santiago de Compostela. aan vrouwen in India, die omwille van een te lage bruidsschat door echtgenoot of schoonfamilie voor het leven verminkt worden, veelal door verbranding. De stichting Nagwa richt zich op de bewust wording van dit onrecht door mid del van het organiseren van groepsdiscussies en misschien zelfs het uitbannen van het bruidsschat systeem in India. Uiteindelijk wil men een blijf-van-mijn-lijf huis op richten, dat zoveel mogelijk door de vrouwen zelf geleid wordt.

Soester Courant | 2004 | | pagina 17