Politiek 'werkbezoek' met heli-vluchtje aan vliegbasis Betaald parkeren nog onzeker Groot feest bij 'eerste paal' Fierhuis 'Spitsafsluiting niet opheffen' Soest in race voor titel 'Groenste stad' ileden ACTUEEL! Klacht over drempel ongegrond verklaard TOTALE NATUURLIJK WONEN SOEST Vlooienmarkt op terrein Verlengde Talmalaan Ballonnen stijgen op vanaf de Soester Eng PAGINA 1004 WOENSDAG 26 MEI 2004 SOESTER COURANT i Februari 1951 PAGINA 5 Meningen I ^^vatUezersl Engels snoepje Soester betrokken bij kettingbotsing Herrieschopper bekeurd na veel waarschuwingen Opnieuw geen publiciteit aan uitstapje Overleg met winkeliers en bewoners Van Weedestraat Inschrijven voor avondvierdaagse Vrouw gewond door val van fiets START DONDERDAG 27 MEI OM 10.00 UUR BURG. GROTHESTRAAT IA, SOEST Open brief bewonersvereniging aan gemeentebestuur Wie vergelijkt leest de Soester Courant Oudere bestuurder onder invloed Droom Soester rijdt onder invloed Computer probleem? expert 0 SCHOEMAKER Van Breukelen, vast goed! est.nl /IJGERLAAN 2.00 tot 24.00 uur zal 2ge een straatfeest voor :al worden aangegeven 31 van het RW-90. RDUSSTRAAT 4.00 uur tot 24.00 uur laf de Oude Utrechtse- erk) vanwege een al worden aangegeven ijlage I van het RW-90. EERPLAATS /an Soest maken in ver- el 26 van het Besluit ad- e het wegverkeer :n hebben: van bijlage I van het 67 nabij de woning Koe eerplaats voor gehandi- IUNNINGEN mei een kapvergunning zijn oelangen te worden ge- ergunning kunnen dit ien 4 weken na deze be- bij de afdeling Wijkbe- van de gemeente Soest, •t, telefoonnummer 035- jn van 4 weken liggen de ngen ook ter inzage op de m Infrastructuur in het ge- MINGEN 20 mei 004 aot) - dunning singel eik, 2 acacia's, 11 berken jopulier 2 stuga, 1 douglasspar, 1 »en het genomen besluit verzending van het besluit d bij het college van burge- i de gemeente Soest, Post- -JNIS DEMONSTRA- van de derde open ta- npioenschappen van Tganiseerd door de )t", zullen, evenals de jaren, de internationals y en Will van Zoelen demonstreren van we- >nen staan reeds jaren- e top van ons Neder- snnis. ïy had de natuurlijke /oor en veroverde reeds leeftijd de eerste titels, telen was ouder toen hij aar voren kwam. Deze n voorbeeld voor iede- nen", want alleen door m constant trainen wist >p door te dringen, jrtegenwoordigden bei- reeds vele malen tafel- Nederland in wedstrij- ïet buitenland. >nd (Zaterdag) komen est en zullen in het St. ,ebouw zowel enkel- als demonstreren, len van de plaatselijke ot" zullen hier ook in worden. avond gaat de finale gangsklasse vooraf, van deze avond zal een aordiger van het ge- tuur zowel aan de win- tournooiklassen als aan r van de wedstrijd Du 'oelen de prijzen uitrei- nderheden leze men de 2 in dit nummer. In Soest woont een meisje, gehe ten A. Mann. Praten en schrijven, daar kan ze wat van. Alleen vergat ze te vragen aan A. Post Wat of dat Engelse snoepje nou heeft gekost. Misschien weet A. Post het ook niet precies Dus mond dicht, dat is waar Bar- tje voor kiest. Dirk, Soest In het kader van 975 jaar Soest ingezonden door D. v.d. Wijden te Soest, Ridder (6e graad). Een 34-jarige Soester is vorige week dinsdag betrokken geraakt in een kleine kettingbotsing. Hij reed over de Amsterdamsestraatweg in de richting van de Zandheuvelweg in Baarn toen hij plotseling moest remmen voor het overige verkeer en tot stilstand kwam. Een 25-ja- rige automobilist achter hem stop te ook. Maar degene daarachter, een 28-jarige bestuurder uit Naar- den, zag het te laat en botste op zijn voorganger. Waardoor deze doorschoof en achter op de auto van de 34-jarige Soester knalde. Zowel de bestuurder uit Almere, als de Soester en zijn 34-jarige vrouwelijke passagier, eveneens uit Soest, klaagden over pijn in de nek. Een 35-jarige bewoner van de Weegbreestraat heeft zaterdagmid dag een proces-verbaal gekregen voor geluidsoverlast. Hij is op dit gebied niet onbekend bij de poli tie. Agenten waren al meerdere malen op het adres geweest, maar de vele waarschuwingen mochten niet baten. Het naar eigen zeggen altijd zo transparante gemeentebestuur van Soest heeft gisteren op nieuw een 'werkbezoek' afge legd aan een vliegbasis - dit maal de 'eigen' basis Soester- berg - zonder daaraan vooraf ruchtbaarheid te geven. De pers was in elk geval niet op de hoogte gebracht. Het is de tweede keer in korte tijd dat Soester politici een tevoren stilgehouden excursie maakten. Enkele weken geleden ging een delegatie naar Greenham Com- mon in Engeland, waarvan pas achteraf gewag werd gemaakt. Het GGS-raadslid Gerard van den Dcijssel overleed toen op de terug reis. Gisteren - dinsdag - gingen vrijwel de hele gemeenteraad en het college van B. en W., aange vuld met enkele fractieassistenten en ambtenaren (in totaal ca. 33 personen) op bezoek bij de com mandant van de vliegbasis Soester- berg. 'Een werkbezoek, waar niks ge heimzinnigs aan is,' zo omschrijft WD-fractievoorzitter Karei van Geet het uitstapje, waarvoor hij het initiatief vorig jaar al heeft ge nomen. Van Geet heeft door zijn luchtmachtverleden, zoals hij het omschrijft, nog altijd uitstekende contacten op de basis. Het is ove rigens de commandant van de vliegbasis Soesterberg, kolonel Ten Haaf, die de Soester politici per soonlijk heeft uitgenodigd. Ook vier jaar geleden heeft een derge lijk bezoek plaatsgevonden. Het gezelschap zou om 12:00 uur een 'briefing' krijgen van de com mandant in het Officierscasino aan de Kampweg. Daarna zou een kijkje worden genomen bij het Chinook- of Cougar-squadron, waarvan overigens een flink deel tijdelijk afwezig is wegens verplich tingen in Irak. Op het programma stond ook een rondvlucht van ca. drie kwartier, boven Soest en de omgeving, met zowel een Chinook (die te klein is voor 30 man 'on- bepakt') als een Cougar. Het be zoek zou worden afgesloten met Voor veel automobilisten zijn verkeersdrempels een doorn in het oog. Zo ook voor een Soes ter die een gebroken achterveer overhield aan het rijden over een drempel op de Albert Cuy- plaan. Hij diende een klacht in bij de gemeente om de schade aan zijn voertuig op haar te ver halen. De gemeente twijfelt of de ver keersdrempel voldoet aan de eisen van het kenniscentrum voor ver keer, vervoer en infrastructuur (CROW). Toch heeft de gemeen te, op advies van de ombudsman, de klacht ongegrond verklaard. De ombudsman stelt dat niet bewezen kan worden dat de schade aan de auto van de Soester door de ver keersdrempel is veroorzaakt. Hij heeft de drempel nog eens uitge probeerd, maar kon geen gebreken of onoverkomelijke aspecten ont dekken. Verder is het de eerste keer dat er officieel over de drem pel wordt geklaagd. Evenmin heeft de ombudsman andere feiten kun nen vinden, die er op zouden wij zen dat de gemeente iets te verwij ten valt. Over betaald parkeren in de Van Weedestraat is het laatste woord nog niet gesproken, maar het is niet ondenkbaar dat de gemeenteraad over een poosje instemt met het plaat sen van parkeermeters. Over leg met winkeliers en bewoners is gewenst. De fracties willen weten wat de consequenties zijn voor de straten in de directe omgeving van het winkelgebied. De kans bestaat dat mensen, die niet willen betalen, hun auto daar stallen en dan bood schappen gaan doen. Vooral GGS is daar huiverig voor en de fractie sprak zich dan ook tegen het plan uit. Daarentegen mag van Groen links betaald parkeren worden in gevoerd. CDA en D66 staan niet op voor hand afwijzend tegenover een ver goeding voor het gebruik van een parkeerhaven, maar willen dat de gemeente hierover gaat praten met de winkeliers en de bewoners. De Winkelkring Van Weedestraat mag gerekend worden tot de fervente tegenstanders. Maar het is de raad die bepaalt of de parkeermeters er komen of niet. Volgens een onderzoek, uitge voerd in opdracht van de gemeen te, zou betaald parkeren een gun stig effect hebben op de doorstro ming in de Van Weedestraat. Ge dacht wordt aan een tarief van 60 cent tot 1 euro per uur. Verkeers wethouder Harry Witte beseft dat het beleid staat of valt met hand having door de politie. Dat is nu met de blauwe zone niet anders. Vast staat wel dat in de Van Weedestraat enkele laad- en losha- vens worden verwijderd en de an dere langer worden gemaakt. Deze havens zullen van 7:00 (in plaats van 9:00) tot 11:00 uur gereser veerd zijn voor vrachtwagens. La dende of lossende vrachtwagens op de rijbaan worden algemeen gezien als de voornaamste veroor zaker van opstoppingen in de win kelstraat. In Soest-Zuid wil de gemeente de blauwe zone uitbreiden. Dit tot spijt van bewoners in de omgeving van het winkelcentrum. Zij zeggen nu al hinder te ondervinden van het winkelend publiek dat zijn auto bij hen in de straat parkeert; met als gevolg dat de bewoners zelf hun auto niet voor de deur kwijt kunnen en ook weer naar een an dere woonstraat moeten uitwijken. De parkeerproblematiek is in zuid veel groter dan in noord, waar aan beide zijden (het postkantoor en AH) veel parkeerplaatsen buiten de blauwe zone beschikbaar zijn. Sommige fracties willen dat Witte de problematiek in zuid onder de loep neemt, maar de wethouder gaf aan, dat het bijna niet te voor komen is dat mensen hun auto in omliggende straten parkeren. een hapje en een drankje in de of ficiersmess op de basis. 'Superlullig' Van Geet snapt niet waarom er ook aan dit 'werkbezoek' geen ruchtbaarheid is gegeven. 'Er is geen enkele reden om dit de pers te onthouden. Het is ook al maan den bekend, want we zouden ei genlijk al in november zijn gegaan, maar toen kwam het overlijden van Henk Koning (CDA-raadslid) er tussendoor. Vreemd hoor, ik heb er geen verklaring voor.' Hij gebruikt in dit verband de term 'superlullig' en wijst naar de ge meentelijke afdeling voorlichting. 'Een werkbezoek aan een vliegveld in je eigen gemeente is toch niets geheimzinnigs.' Volgens hem gaan enkele raadsleden niet mee, maar dat gebeurt uit praktische overwe gingen en andere omstandigheden. Van principiële 'weigeraars' is hem niets bekend. GroenLinks-fractie- voorzitter Ans Mann laat desge vraagd weten dal haar partij inder daad niet meedoet aan het uitstap je. 'Een echt werkbezoek aan de basis lijkt ons nog wel nuttig, maar waarom moet daar zo nodig een rondvluchtje aan vastgeplakt wor den? Wij vinden dat erg overdre ven,' aldus Mann. Vanavond en morgenavond kan tussen 19:00 en 20:00 uur worden ingeschreven voor de avondvier daagse. Medewerkers van het wan delevenement zitten klaar in Arke- meyde (v/h/ De Lasenberg) aan de Hellingweg 1. Deelname aan de avondvierdaag se kost 3,50. Wie zich op maan dag 7 juni aanmeldt, vóór de eer ste wandeltocht over 5 of 10 kilo meter, moet een euro extra beta len. De laatste tocht met aanslui tend het défilé langs het gemeen tehuis is donderdag 10 juni. Een 29-jarige vrouw uit Amers foort is afgelopen zondagavond gewond geraakt, toen zij op de Van Weedestraat viel met haar fiets. Door nog onbekende oor zaak raakte zij de metalen fiets- steunen en sloeg met haar fiets over de kop. De vrouw was korte tijd buiten bewustzijn. De vrouw is voor onderzoek per ambulance naar ziekenhuis de Lichtenberg ge bracht. De eerste stad die door de jury Entente Florale wordt bezocht voor de competitie 'Groenste stad en dorp van Nederland 2004' is Soest. Op 3 juni zal een jury bekijken of Soest de ti tel 'groenste stad van Neder land' kan krijgen. In totaal doen tien plaatsen mee aan deze verkiezing. Entente Florale is een groencom- petitie waarin dorpen en steden kunnen meedingen naar de titel 'Groenste stad en groenste dorp'. De Nederlandse Entente Florale is Geachte fractie, In de laatste commissievergadering ROVM hebben de verschillende fracties in de gemeenteraad zich in meerderheid uitgesproken voor opheffing van de spitsafsluiting van de Foekenlaan. De bewoners vereniging Soest Zuid roept u op de spitsafsluiting niet op te heffen. Naar de mening van de bewoners vereniging heeft de raad geen/on voldoende goede argumenten aan gevoerd om de spitsafsluiting op te heffen. Argumenten ertegen zijn er echter volop. De raad houdt zich niet aan haar eigen motie. Op 3 juli 2003 heeft de raad het College in een motie opgeroepen de spitsafsluiting Foe- kenlaan-Den Blieklaan te beëindi gen, onder voorwaarde dat dit niet mag leiden tot nadelige gevolgen voor leefbaarheid en veiligheid in Soest-Zuid en de Den Blieklaan en omgeving. Het college heeft zich verdiept in de voorwaarden waaronder de af sluiting kan worden opgeheven. Deze maatregelen blijken zo com plex en kostbaar te zijn dat het beter is de spitsafsluiting te hand haven. De raad roept nu op de af sluiting op te heffen zonder aan vullende voorwaarden te stellen. Hiermee gaat u voorbij aan uw ei gen motie. De raad houdt zich niet aan het verkeersbeleid van de gemeente Soest. Het principe van duurzaam veilig is erop gericht het verkeer zo snel mogelijk richting de hoofdwegen te leiden en waar dit niet mogelijk is langzaam verkeer te scheiden van snelverkeer. Door de ontslui ting van Overhees via de Den Blieklaan en Soest-Zuid wordt de fietsroute over de Den Blieklaan/ Foekenlaan en verder door Soest- Zuid aanzienlijk minder veilig. Opheffen van de spitsafsluiting zonder maatregelen om de maxi mum snelheid in de woonwijken te handhaven en zonder doorgaand verkeer te ontmoedigen van deze route gebruik te maken, leidt tot een verminderde veiligheid en leefbaarheid in de wijk. Dit betreft niet alleen de Foekenlaan, maar ook de Den Blieklaan, Esdoorn laan, Denneweg en Heideweg, plus de daarop aansluitende wegen. De raad lost de problemen op de hoofdwegen niet op. Het is een illusie dat het openstel len van de Foekenlaan een verlich ting van de verkeersdruk op hoofdwegen zal betekenen. De vermindering van het aantal voer tuigen op de hoofdwegen is relatief gering. De toename van de ver keersdruk in de woonwijken is echter relatief zeer groot. De Raad lost de problemen op de hoofdwe gen dus niet op, maar creëert wel problemen in Soest-Zuid. De raad is niet consequent. Waldeck Pyrmontlaan, Wieksloter- weg, Berkenlaantje, Paltzerweg, Heezerspoor, Peter van den Bre- merweg, Soesterengweg, Verleng de Talmalaan en Weteringpad heb ben allemaal afsluitingen om sluip- verkeer door woonwijken of na tuurgebieden te voorkomen. Wat is de reden dat al deze afsluitingen niet ter discussie staan en de Foe kenlaan wel? Hoe kan er gelijktij dig worden gesproken over afslui ting van de Smitsweg en opheffen van de afsluiting van de Foeken laan. Welke argumenten heeft de raad om de leefbaarheid van Soest-Zuid minder belangrijk te vinden dan de leefbaarheid in een van deze andere wijken? Of ko men na het openstellen van de Foekenlaan ook de andere afslui tingen ter discussie te staan? Streeft de raad het vergietmodel na, waarin de hoofdwegen- problematiek wordt 'opgelost' door het verkeer door de wijken te sluizen? De bewonersvereniging Soest- Zuid roept u op nog eens goed na te denken over het voorgestelde besluit. Welke argumenten heeft u om de afsluiting op te heffen. Hoe kunt u alsnog invulling geven aan het beleid van de gemeente en hoe kunt u voorwaarden scheppen waaronder openstelling van de Foekenlaan wel verantwoord mo gelijk is? De bewonersvereniging heeft de afgelopen maanden constructief meegedacht over de verkeerspro blematiek in Soest-Zuid. De vere niging verwacht van de raad een verantwoordelijke opstelling waar bij besluitvorming wordt getoetst aan beleid en argumenten. Uw huidige voorstellen zijn ad hoe en niet op argumenten maar op emo ties gebaseerd. De bewonersvereniging Soest- Zuid roept de raad dan ook op vast te houden aan het principe van duurzaam veilig en vooralsnog niet over te gaan tot opheffing van de spitsafsluiting. Met vriendelijke groet, Het bestuur van de bewonersver eniging Soest-Zuid een uitvloeisel uit de Europese Entente Florale waaraan gemid deld tien landen deelnemen. Deze Europese groene manifesta tie is in het leven geroepen om het belang van goede en kleurige groenvoorzieningen in stad en land onder de aandacht te brengen bij overheden, bedrijven en inwoners. In de criteria spelen goed aange legde en onderhouden groenvoor zieningen en een goed evenwicht tussen oorspronkelijke natuur en cultuur een belangrijke rol. Op 30 september wordt bekend gemaakt welke plaatsen zich het groenste dorp en de groenste stad van Nederland mogen noemen. Dat gebeurt tijdens het symposium over de economische en maat schappelijke waarde van groen. Dit symposium wordt door de stich ting Entente Florale Nederland en Groenforum Nederland georgani seerd. De dorpen en steden op de eerste drie plaatsen krijgen een deelnamecertificaat met respectie velijk een gouden, zilveren of bronzen ster. Met een groot feest is vorige week woensdag het startsein gegeven voor de bouw van het Fierhuis, het huis aan de Os- sendamweg waar vanaf volgend jaar twaalf verstandelijk gehan dicapte bewoners begeleid maar zelfstandig gaan wonen. Burgemeester Janssen sloeg, samen met twee toekomstige 'Fierhuizers', symbolisch de eerste paal. Van grote afstand was al duidelijk dat er aan de Ossendamweg dje middag iets feestelijks te gebeuren stond. De talrijke gasten werden in de grote versierde tent - waar het aan hapjes (inclusief poffertjes) en drankjes bepaald niet ontbrak - verwelkomd door de Zingende Bouwvakkers. De bekende Amersfoortse 'sjefbode' (Rob Lampe) trad op als enthousiaste ceremoniemeester en werd daar voor beloond met de eretitel 'bur gemeester van het Fierhuis'. De echte burgemeester (die van Soest) hanteerde, bijgestaan door de Fier- huis-bewoners Mare en Jeroen, met groot gemak een enorme hou ten hamer, waarmee hij een (be scheiden) paaltje een forse tik gaf. Dat veroorzaakte een explosie van confetti-vlindertjes. Janssen beklom vervolgens een soort preekstoel in het front van een oude auto en stelde verheugd vast dat het huis, waaraan intussen al zoveel jaar was gewerkt, nu toch eindelijk dicht bij kwam. Hij hoop te dat het voor de bewoners echt 'ons huis' zou worden en dat de bouw voorspoedig zou verlopen. De officiële openingshandeling werd gevolgd door het gezamenlij ke aangeheven Fierhuis-lied ('Echt we gaan het Fierhuis bou wen; kom maar op, de metselmo- len moet aan; niemand kan ons tegenhouwen; want hier komt ons Fierhuis te staan') op de bekende wijs van de Amsterdamse grach ten. Directeur Hans v.d. Velden van Eemland Wonen - die de for mele opdrachtgever van de bouw is - betuigde zijn respect voor de ouders-initiatiefnemers en vertelde dat hij, als Baarnaar, getroffen was De politie heeft vorige week dins dag een 76-jarige automobilist aangehouden voor het rijden on der invloed. De man had ruim drie keer zoveel gedronken dan wette lijk is toegestaan. De politie con troleerde de bestuurder toen hij op de Torenstraat in strijd met de ge slotenverklaring reed. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt en hij moest zijn rijbewijs inleve- door het enthousiasme waarmee in Soest aan het plan was gewerkt. Fred Klinkhamer sprak namens de ouders vooral de kinderen zelf toe. Hij vertelde over de droom die alle ouders bij de geboorte van de kin deren hadden gekoesterd, en die in veel opzichten bedrog waren ge bleken. Het Fierhuis is dan ook bedoeld als een plaats waar de kin deren zichzelf in alle vrijheid kun nen ontplooien, ondanks hun be perkingen, zodat ze in deze be schermde omgeving ook groot en oud zouden kunnen worden. 'De dromen die aanvankelijk bedrog leken worden in het Fierhuis mis schien toch wel waar...', aldus Klinkhamer. Hij kon zijn dochter Lindy, die hij het huis al zoveel jaar in het vooruitzicht had gesteld, nu eindelijk antwoorden dat het vol; gend jaar echt zo ver zou zijn. Hij bedankte ook de omwonenden voor hun medewerking bij de De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 28-jarige automobilist uit Soest aangehou den omdat hij te veel had gedron ken. Rond één uur 's nachts werd de bestuurder gecontroleerd. Uit de blaastest bleek dat hij bedui dend veel had gedronken, waarop de politie hem aanhield. De adem analyse op het politiebureau wees uit dat de Soester bijna drie keer zo veel had gedronken dan wette lijk is toegestaan. Tegen de auto mobilist is proces-verbaal opge maakt en zijn rijbewijs werd inge vorderd. voorbereidingen van de bouw en verzocht hun een 'schuin oogje in het zeil' te houden. 'U krijgt er wel een stel leuke buren bij...' voor spelde hij. De twaalf toekomstige Fierhuis- bewoners - Bram, Douwe, Anne- Jet, Jeroen (tweemaal), Salina, Lindy, Joyce, Mare, Geert-Jan, SjefBode, burgemeester Janssen en een van de bewoners traden op als 'voorzangers' van het Fierhuis- Foto: Herman van Dam Saskia en Michiel - genoten volop tijdens het feest. Ze kregen alle maal een speciale sjerp met hun naam en een prachtige oorkonde. Boeken, meubels, antiek en andere spullen zijn allemaal te vinden op de vlooienmarkt die tweede pinksterdag wordt ge houden in Soest. Naar ver wachting komen er veel deelne mers naar het evenemententer rein De Engh aan de Verlengde Talmalaan om hun curiosa te verkopen. Op een vlooienmarkt komen aller lei handelaren om hun spullen te verkopen. Er worden veel kraam pjes verwacht omdat veel van deze mensen uit omliggende gemeenten zich al weken geleden hebben op gegeven. De meest uiteenlopende dingen zoals boeken, glaswerk, meubels, speelgoed, curiosa en gereedschap zullen te vinden zijn. Het wordt dus een echte dag voor mensen op zoek naar net dat boek of die plaat. Of voor mensen die het heerlijk vinden om tussen de spullen hun geluk te vinden met net dat ene voorwerp. De ervaring leert dat gelukszoe kers er vroeg bij moeten zijn om iets leuks te vinden. Omdat de or ganisatie verwacht dat het erg druk zal worden, verzoekt zij mensen uit Soest met de fiets te komen. Voor de kinderen is er weer de gratis kleedjesmarkt. Omdat er elk jaar weer meer kinderen meedoen met de markt, moeten zij zich van te voren opgeven bij de organisatie. Voor meer informatie of het opge ven voor de kleedjesmarkt: tel. 0343-442962. Service desk onbereikbaar? Expert Schoemaker heeft vakmensen. Wij komen, indien nodig aan huis, uw probleem oplossen. Geniet zorgeloos van uw computer. Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44 De Soester Eng zal aanstaande vrijdag het decor vormen voor het ballonnenspektakel geor ganiseerd door de Stichting Comité 975 jaar Soest. Naast de ballonvaart, georganiseerd door Rob Wiegers, zullen er nog meer activiteiten plaats vinden op het evenemententer- Een kleurrijk geheel van luchtbal lonnen zal vrijdagavond om acht uur opstijgen vanaf de Soester Eng. Ook zal er een loterij plaats vinden tijdens het evenement. De loten kosten één euro per stuk en de winnaar wordt een gratis bal lonvaart aangeboden. De op brengst van deze loterij zal ge schonken worden aan een nog te bepalen goed doel binnen de ge meente. De 'Stichting Soest 975 jaar' heeft het plan opgevat om voor de kin deren in de leeftijd tot en met 8 jaar, een kleurwedstrijd uit te schrijven met als thema het ballon- nenfestival. Een deskundige jury, waaronder ballonvaarders, zal de kleurplaten beoordelen op origina liteit. De prijswinnaars en winnar essen krijgen met hun ouders na 15 juni een uitnodiging om de prij zen in ontvangst te nemen. De kleurplaten zijn te verkrijgen bij de VVV, Steenhoffstraat 9b, Broodje van Toontje, Birkstraat 7 en bij Idea kunstencentrum, thea ter en bibliotheek aan de Willaert- straat 49. De kleurplaat kan ook gedownload worden vanaf www.luchtballonvaart.com. De kleurplaten dienen voor 15 juni te worden ingeleverd bij de heer C.J. Vos, Heuvelweg 22, 3761 XP in Soest. 125.000,- k.k. Van Goyenlaan, Soest Aan de Van Goyenl. gel., 3-kamerhoek- app., op de 4e et. met berging in de on- derb. Ind.: gang, toilet, hal, m.k., mod. ruime keuk., bijkeuk met aansl wasm./ droger, douchecel, woonk., 2 slpk en ruim balkon op het z, Alg.: dit app. ver keert in uitst. st v. onderh. en is o.a. v.v.: laminaatvl., vloerbed., ged. dubbel glas, ged. kunstst koz De serv.k- bedr. 151,- p.m (incf. voorschot c.v., watergebruik, opstalverz., glasverz., schoonmaakkosten, groot onderh.. etc.j.Aenv. in overleg. €219,000,- k.k. Weteringpad, Soest Op modern bedrijventerrein, nabij uitvals wegen, gelegen bedrijfshal (bj 1998) van ca 240 m' (beg. grond ca 120 m' en ver dieping ca 120 mJ) en 2 parkeerplaatsen. De bedrijfshal is o.a. vz.v. krachtstroom installatie,toiletgroep met keuken, ver- lichtingsapparatuur en alarminstallatie. B.T.W. regeling van toepassing. Aanvaarding in overleg. 499.000,- k.k. Kerkpad Noordzijde, Soest In rust woonomg. met fraai uitzicht, op loopafst. van centr, ligt deze vrijst. semi- bung. met gar., tuinkas en vrije achtert, (ca. 541 mJ). Ind.: entree, hal, m.k., woonk met open h„ keuk. met inb.app. (vaatw., koelk. met vriesv., el. kookpl.), badk. en toil., ouderslpk. met schuifpui naar zonnige achtert. Verd.: over!., 2 gr. slpks., extra bergr., c.v.-opst. Alg.: deze won. verk. in g. st. v. onderh. en is o.a. v.v.: ged. dubb. glas, velux dakramen, uit breidingsmogelijkheden. Aanv. in overleg. 239.000,- k.k. Valeriaanstraat, Soest In rust. en gez. woonomg. gel. midden drive-in woning met ex. gr. achtert. (25 m). Ind.: gang, m.k., inp. gar., r. tuink. Ie Verd.: hal, toil., cv-'ruimte, woonk. met balk. aan az, mod. keuk. (Am. Kitch.) met balk. aan vz. 2e Verd over!., 2 slpk. (voorh. 3), en badk. met ligb. en 2e toil. Alg.: deze won. verk. in g. st. v. onderh. en is o.a. v.v.: nwe koz. met dubb. glas, plavuizenvl. woonk., houten vloeren, ged. stoff., diepe achtert. op het 2. Aanvaarding in overleg; Theo Dobbehof, Soest Zonnige hoekwoning met berging en mooi aangelegde vrije tuin (ca 176 m'), in kindvriendelijke woonomgeving, nabij scholen en winkels. Makelaardij, hypotheken en assurantiën www.vbo.nl Koninginnelaan 40. Soest Tel. 035 - 60 17 962 infoÈPvanbreijkelenvastgoed.nl

Soester Courant | 2004 | | pagina 5