>rogramma i (Cabrio) Taptoe op Raadhuisplein vanwege '915 jaar Soest' Zondag openluchtdienst in Cabrio Zitting van 't Gerecht Soest m Feest bij verbouwde Bron l ESH Oude Kerk weer op zoek naar orgel Zilveren kostersjubileum Grootse protestantse kerkdag in Utrecht 'Hersteld Hervormde Kerk Concertreeks voor orgel PAGINA jtf^ËNSDAG 2 JUNI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 13 Spleasure Vrijdag 11 juni, 21:00 uur Zondag 13 juni in de Kerkebuurt I er -)—1 cü Wilhelminakerk zoekt predikant 300 3000 soestebScourant, 'De kleine Serie' Nieuwe concerten Byzantijns kleinkoor Workshop over bijbelverhalen sfeer, altijd zeer moeite waard om tebezöeUn dezelfde avond vindt tevens P grote zaal, de opening pl^ de maandelijkse expositie ui ting: Mare van den Boself' trompet; Martijn Derrix - k Mathijs Arts - drums- Sem Prinsen - sax; Arthur Rimbo,®» piano. Aanvang: 20:30 uur. Entree gratis. neemt ze plaats in de bus, ten- naar het klooster. Als geVa staart ze door het busraatn buiten... Winter. Giorgio staat in de ni vo» het postkantoor om zijn pe„si op te halen. Hij woont in een klein appartement. een kip en maakt die klaar in jt wachting van zijn afspraak m» Palla. Hij kiest zijn beste pak J Hij dekt de tafel en haalt Palla on in de haven, waar ze iw *io p Samen keren ze terug naar de fiar" I waar ze muziek maken zoals ze dil eerder blijkbaar ook al deden Maar dan zakt Giorgo weg in een schijnbare slaap. Het lied klinkt door, over een wijds landschap, als in een droom. Er zijn veel mensen en iedereen lijkt gekomen om Giorgio bij te staan in zijn laatste reis... In zijn eerste lange speelfilm vangt regisseur Salvatore Mereu vier sei zoenen en vier verhalen in Sardi nië. De regisseur bestudeert zijn thuisland met een antropologisch maar ook magisch realistisch oog: de kleine, archaïsche gemeenschap met z'n herders en boeren, die maar sporadisch in contact komen met de moderne wereld. De cast bestaat voor een groot gedeelte uil niet professionele acteurs, maar ook twee vermaarde actrices spe len mee: Caroline Ducey ('Ro mance en The Soul Keeper') en de Israëlische Yaël Abecassis ('Ka- dosh' van Amos Gitai). Italië 2003,107 min. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00;CJP/65+: 3,50. Reser veren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, iS 6029367. Meer informatie op internet: artishock-soest.nl. Scène uit 'Ballo a trepassi'. brengt allerlei meezingliedjes ten I gehore. Maaltijd In de Klarinet wordt dinsdag 22 juni weer een gezamenlijke maal tijd gehouden voor 5 5-plussers. Geserveerd worden groentesoep, runderlap met sperzieboontjes en gekookte aardappelen en ijs. Wie wil aanschuiven, moet 4 euro neer tellen. Opgeven voor de maaltijd kan vanaf morgen tot en met uiter lijk 15 juni, tel. 6023139. J het hartje van Soest (toch Liets anders dan 't Hart) liggen Itcenirtm en zwembad lnltasure. Een leuke samentrek- L van de Engelse woorden lash spetterenen pleasure (ple- Ir) Zoek daar maar eens een 'Ld Nederlands woord voor. Door week is het er een drukte van Slang, zondags is het er erg rustig. Stijve op die zondagmorgen van 2? mei Meer dan duizend mensen éden de grote sporthal om 975 Lr christendom in Soest te vieren. 801ra op de Eng, met uitzicht op tiental kerktorens en kerkge- loitwen. Maar die waren die zon- M gesloten. Van alle kanten zag je Zkgangers en nieuwsgierigen de kavel opgaan waar Spleasure als m moderne tempel zijn bede vaartgangers ontving En een bij- hlvaste gelovige zal hebben ge- I motnpeld: Hoe blij was ik toen men Lzei: We gaan op naar het Huis made Heer. Hint dat was toch het meest opval- Itnde: er was splash en pleasure - ia plezier om als christenen bij el- bar te komen spetterde er vanaf. Sn dal zou menig Soester verbaasd hebben Want heel wat mensen hebben de kerk de rug toegekeerd lat het er zo verschrikkelijk i was. En dat lag beslist niet al leen aan de voorgangers; ook de kerkgangers zaten er bedrukt en lusteloos bij. Zelfs een pepermunt- Ie bood geen uitkomst Het spetter- Ie niet, het plezier was ver te zoe ken. En dat terwijl het Evangelie toch een 'blijde boodschap'is. Kan het ook anders? Dat antwoord kregen we op die zondagmorgen Tl mei. Met z'n allen gezellig op de tribune, gesteund door enthousiaste musici, voorgangers die er duide lijk weer in geloofden, met een gtoot aantal kinderen die ons alle kleuren van de regenboog lieten lien, meteen bemoedigende bood- 'Ik zal jullie niet als wezen SOEST Deze rubriek verschijnt eens per twee weken onder verantwoordelijkheid van de Raad van Kerken Soest. Zo moet kerk bedoeld zijn; iets an ders mag het gewoon niet wezen. Zomoet het 975 jaar geleden voor het eerst geklonken hebben. En geen wonder dat mensen daar op af kwamen. We leven nu duidelijk in andere tijden De woonboulevards, de tuincentra, de sportarena's, alle maal strijden ze om de gunst van de verwende consument, ook op zon dag. In die zin is er niets meer hei lig in deze wereld. Waarom houden de kerken dan zo hardnekkig vast aan hun sacrale kerkgebouwen? Waarom niet vaker naar Spleasure, waarom mag het geloof in Jezus Christus niet vaker een happening, een experience, een performance zijn? Waarom zouden christenen niet vaker de openbare ruimte op zoeken om van hun geloof te getui gen? Midden in een maatschappij die in alles de voorkeur geeft aan laagdrempelige voorzieningen. Onze eerste geloofsverkondigers zochten ook de mensen op onder de gildeboom of bij de dorpspomp. En kerkmis en kermis lagen altijd dicht bij elkaar. Een geloof dat zich van het leven heeft afgekeerd zal geen toekomst hebben. In Spleasure zag het er heel wat beter uit. Hoe staat het er met de kerken voor over vijfentwintig jaar, vroeg een spreker zich retorisch af. Zijn er dan nog kerken in Soest? Dat lijkt me de hamvraag niet. Hebben we dan nog christenen die naar Spleasure durven gaan om het Evangelie te laten spetteren? Om mensen het plezier in geloven weer terug te ge ven? Dan zouden de kerken nog iets te vieren hebben bij 1000 jaar Soest. Dat lijkt me de uitdaging voor de Raad van Kerken in de komende tijd. To be or not to be, that is the question. Wat is Engels toch een heerlijke taal. Hans van de Schepop, r.k. pastor Onder verantwoordelijkheid van de protestantse Algemene Ker kenraad in Soest wordt zondag morgen 6 juni de jaarlijkse openluchtdienst gehouden in Cabrio. Bij toerbeurt verzorgt een wijkgemeente de invulling ervan, dit jaar is dit De Open Hof. Naast samenzang en on derlinge gemeenschap maakt de zogenaamde 'kijkpreek' deel uit van deze dienst. Het thema ko mende zondag is 'Verbinding verbroken?' 'Verbinding verbroken?' roept verschillende beelden op: een on derbreking van een telefoonge sprek, een breuk in menselijke re laties, de onmogelijkheid om met elkaar in verbondenheid samen te leven, en ten slotte het bijbelse thema van de gebrokenheid van de schepping, de barst die door het verhaal van den beginne loopt. In het bijbelboek Genesis wordt het verhaal verteld van een 'goede' schepping. Menselijke er varing echter constateert nogal eens dat het 'niet goed' is. Het gevolg is dat twee werelden op el kaar botsen en mensen vragen gaan stellen In het kader van '975-jaar Soest' organiseert muziekvere niging PVO, in samenwerking met het comité 975-jaar Soest, op vrijdagavond 11 juni een taptoe op het Raadhuisplein. Deelnemers zijn: Beatrix Pipe Band uit Hilversum, Showfan fare Vijos uit Bussum, Drum fanfare Koninklijke Lucht macht en Muziekvereniging PVO. De taptoe start met een openings fanfare, gespeeld door negen mu zikanten van PVO. Daarna volgt een individueel programma van ieder deelnemend korps, waarna de taptoe zal worden afgesloten met een gezamenlijke finale met o.a. 'Highland Cathedral'. Dit is een van de weinige muziekstukken die door pipe-band, fanfare en harmonie samen kunnen worden gespeeld. De Beatrix Pipe Band uit Hilver sum is een band die originele Schotse doedelzakmuziek ten ge hore brengt. Zij zijn opgericht in 1962 en zijn de oudste Pipe Band die Nederland kent. Zij treden op in origineel Schotse kilt en plaid, zwart militair jasje en verenmuts. Uiteraard compleet met sporran (kilttas), skin due (handdolk) en dirk (Schots zwaard). Op de tap toe presenteren zij zich met een eigen show met o.a. nummers als 'Muil of Kintyre', 'Scotland the Brave' en 'Auld Lang Syne'. Showfanfare Vijos uit Bussum is een amateur-fanfare die hoge ogen scoort met hun eigen show en wer velende muziek. Niet minder dan 50 muzikanten -blazers en slag werkers- weten het publiek tijdens de show te onderhouden met mu ziek en show. Vijos is inmiddels niet meer alleen bekend in Bus sum, maar treedt regelmatig in en buiten de regio op met haar show. De Drumfanfare van de Koninklij ke Luchtmacht is een hecht team van 24 jonge musici dat zo'n 200 keer per jaar optredens verzorgt in binnen- en buitenland. Deze en thousiaste groep 'Beroeps voor Bepaalde Tijd' is dan ook een graag geziene gast op concerten. Taptoes en feesten. Zij reizen o.a. naar Curagao, Boedapest, Kopen hagen, Roemenië en... Soest. O.l.v. Adj. R. Bohmer en Sgt-Maj. M. Pijnenborg presenteert de Drum fanfare der Koninklijke Lucht macht zich als een professioneel orkest. Muziekvereniging PVO is al 105 jaar lang (sinds 1899) muzikaal actief in en rond Soest. Ooit opge richt als fanfare-orkest met zo'n 16 muzikanten, is PVO uitgegroeid tot een harmonie-orkest met slag werkgroep van ca. 50 muzikanten. Hoewel PVO geen showorkest is, doet het orkest graag mee aan al lerlei evenementen in Soest en de regio. Tijdens de Taptoe is een speciale rol weggelegd voor de jeugdige slagwerkgroep o.l.v. Mar tin Oosterdijk. Maar ook het or kest zal uiteraard van zich laten horen. Bovendien zal een aantal blazers de Openingsfanfare voor haar rekening nemen. Aanvang: 21:00 uur. „nn Hionctmpid' Prikkende wespen In de 'kijkpreek' op 6 juni gaan Erika en Erik op zoek naar de breuk in hun relatie: hoe heeft dit kunnen gebeuren en waarom is het zo ver met hen gekomen? Ook hun begin was 'goed', maar gaandeweg zijn ze tot de ontdek king gekomen dat het 'niet goed' is. Met de brokstukken in handen komt de vraag naar boven of er nog een toekomst is. Ondertus sen stelt zoon Gijs zijn eigen vra gen want ook hij krijgt de losse eindjes niet aan elkaar geknoopt: Als God de aarde goed gescha pen heeft, waarom heeft Hij dan wespen gemaakt die kunnen prik ken?' In spel, liederen, muziek, dans en gebeden wordt u uitge- Het theater in de bossen is jaar lijks het decor voor een bijzondere kerkdienst. nodigd de tocht door het begin van Genesis mee te maken. De dienst in Cabrio begint zon dag om 10:30 uur. Wilt u zo veel mogelijk per fiets komen? Het parkeerterrein van Zonnegloren is voor de enkele auto (dus niet langs de weg parkeren). Cabrio is alleen via de hoofdingang te be reiken en niet via het bos. Achter het podium is ruimte voor de al lerkleinsten, met kinderoppas. Bij twijfelachtige weersomstandighe den kan men op zaterdag 5 juni tussen 19:30 en 20:30 uur bellen naar Betty Blankenstein, S 6035930, of Gerda Kromhout, S 6016307. Bij slecht weer vindt de dienst plaats in De Open Hof (Veenbesstraat 2). Redactie: Piet van Dijk, Wimvan den Dool, Tanneke de Mol Ber- nard Steenhuis. Redactieadres Gerrit van der Veenstraat 93,3762 XK Soest, tel. 602 06 31, e-mail: w.vd.dool@planet.nl. Nieuws en/ Tijdens een feestelijke bijeen komst is zaterdagmiddag 22 mei in De Rank (Wilhelmina- kerk) aan de Soesterberg- sestraat het zilveren jubileum van het kostersechtpaar Jan en Marja van der Mey gevierd. Het was een receptie die buiten me deweten van de direct betrokke nen was georganiseerd en dus als een grote verrassing kwam. Jan en Marja van der Mey werden in 1979 aangesteld als beheerders van de Wilhelminakerk en De Rank. Van De Rank wordt druk gebruik gemaakt als vergader- en partycentrum. Voor veel Soesters zijn Jan en Marja van der Mey in de loop der jaren vertrouwde figu ren geworden die gastvrijheid en dienstverlening hoog in hun vaandel hadden geschreven Jan van der Mey (48) had een bak kersopleiding gevolgd in Amers foort en Utrecht en was keuken chef van Hoog Soestdijk voordat hij op z'n 22= koster van de (gere formeerde) Wilhelminakerk werd - destijds waarschijnlijk de jongste koster van het land. Zijn vrouw Marja is een geboren en getogen Soesterse en van huis uit rooms-katholiek. De verhuizing van het orgel in de Bethlehemkerk in Zwolle naar de Oude Kerk in Soest gaat niet door. De Soester kerkbeheer- ders hadden dit fraaie en gave historische instrument uit 1823 graag willen aankopen ter ver vanging van het huidige gebrek kige orgel in de Oude Kerk. Vo rig jaar zag het er naar uit dat de transactie zou lukken, maar de gemeente Zwolle, die de middeleeuwse Bethlehemkerk in eigendom heeft en als party centrum verhuurt, wil het orgel bij nader inzien niet kwijt. Dat is pech voor Soest, want het orgel zou bijzonder goed in de Oude Kerk hebben gepast en ook de kosten van de hele operatie - (de)montage, verhuizing en aan- CD CD OO +-1 03 d— OO CD O •1 ial ppn Chorus Line, hier tijdens een op treden in de raadzaal van het ge meentehuis. stemgroepen. De repetities vinden elke donderdagavond plaats van 20:00 tot 22:00 uur in de grote zaal van Artishock. Op dit mo ment heeft Chorus Line nog ruim te voor nieuwe bassen en tenoren. Inlichtingen over Chorus Line: Tamar Aprahamian, 88 035- 6019924, tamar@broekstra.nl; home.zonnet.nl/chorus_line. Herman van Veen speelt op 3 juni zijn nieuwe theaterprogramma 'Chapeau', waarmee hij op dit mo ment langs de Nederlandse thea ters toert. Hij wordt begeleid door Erik van der Wurff, Edith Leerkes en Wieke Garcia. Kaarten a 25 euro zijn verkrijgbaar via VW* Soest. 'Hersteld Nederlandse Her vormde Kerk' is de naam waar onder de Ichthuskerk in Soest voorlopig verder gaat na het ontstaan van de Protestantse Kerk in Nederland per 1 mei. Zoals eerder bericht, wilde de Ichthuskerk met nog enkele tientallen hervormde gemeenten niet toetreden tot de PKN. De bezwaarden zijn het niet eens met de nieuwe kerkorde van de PKN en blijven trouw aan de oude hervormde organisatie. Op het punt van de Financiën wach ten ze nog op de uitspraak van de rechter. Problemen die elders in het land spelen, zoals in Katwijk waar de orthodox-hervormden gedwon gen moesten uitwijken naar ande re kerkgebouwen, zijn in Soest niet aan de orde. De Ichthuskerk met pastorie zijn eigendom van een zelfstandige rechtspersoon (de Hervormde Evangelisatie Vereniging). Ook met een drei gend ontslag van de predikant en de opheffing van pensioenrech ten zal het in Soest niet zo'n vaart lopen. Of de 'herstelden' zich mogen blij ven tooien met de benaming 'Ne derlandse Hervormde Kerk', is oog de vraag. Per 1 mei is deze namelijk opgegaan in de PKN. Het PKN-bestuur stelt zich op het standpunt dat daarmee de benaming 'hervormd' tot het ver leden behoort en niet meer kan worden gebruikt. Mogelijk zal een gerechtelijke procedure ook op dit punt helderheid verschaffen. Bittere smaak Ds. R. van Kooten van de Icht huskerk in Soest speelt een be langrijke rol speelt in het proces van verzelfstandiging van de her-. stelde gemeenten. Hij is serrba (secretaris) van de beoogde 'her stelde'kerk. In het blad Soesttet- ke k gaf hij recentelijk uiring aan zhn bitterheid over de handelwtj- zl van de PKN: 'Zelfs op Pjaatsen waar de overgrote meerderheid remeegaatnaardePKNentnen vriendelijk met de minderheid die wel meegaat, overeenkomsten heeft gesloten, heeft de Commis sie voor bijzondere zorg de over eenkomsten ontbonden en bevo len dat de meerderheid verdwij nen moet. Het is inderdaad bij zondere zorg! Wij kunnen ons me aan de indruk onttrekken dat het gaat om geld en goed. Ik schrijf dit openlijk zodat heel Soest weet waar de landelijke kerk mee bezig is Voor mij krijgt het nieuwe mis sionaire elan dat men bij de een wording hoopt te ontvangen een bittere smaak.' De Ichthuskerk is met langer ver tegenwoordigd in de protesltantse Algemene Kerkenraad te Soes en heeft aansluiting gezocht bi gelijkgezinde gemeenten in he fand De PKN houdt het erop da dit er ongeveer zestig zijn met hooguit enkele tienduizenden le- den. Volgens de 'herstelden zijn het er echter veel meer. Op zaterdag 12 juni organi seert de Protestantse Kerk in Nederland een feestelijke kerk dag in Utrecht, om het feit te vieren van de eenwording per 1 mei. Het thema is 'Hoop doet samenleven'. De dag bestaat uit een hoofdprogramma in de grote hal van het Jaarbeurs complex, deelprogramma's in Jaarbeurszalen en kerken in de binnenstad, alsmede een klei ne veertig workshops over even zoveel onderwerpen van kerke- lijk-maatschappelijke aard. Die workshops omvatten onder meer: jongeren. Europa, andere culturen en religies, zending en werelddiaconaat, oecumene, vor men van kerk-zijn, geestelijke ver nieuwing en evangelisatie, theolo gie). Vooral deze workshops zijn een goede gelegenheid voor ont moeting en debat. Alles bij elkaar een veelkleurig aanbod waarmee de PKN zich graag wil presenteren als kerk in de samenleving, in de geest van de bijbeltekst: 'Altijd be reid tot verantwoording aan al wie u rekenschap vraagt van de hoop die in u is.' Kor Berends uit Soest, lid van de Wilhelminakerk-gemeente en werkzaam bij het PKN-diensten- centrum in Utrecht, is 'projecthou der' (eerstverantwoordelijke) van de kerkdag. Wat zijn zijn verwach tingen voor 12 juni? 'We verwach ten zo'n vijfduizend deelnemers uit het hele land. De reacties zijn over wegend positief. Velen vinden het een uitstekend initiatief om op deze manier als PKN naar buiten te treden en duidelijk te maken waar de kerk voor staat. Er komen ook veel deelnemers uit kringen van de overheid, politiek en vak bonden en nogal wat buitenlandse gasten, onder wie de algemeen se- Het nieuwe beeldmerk van de PKN. cretaris van de Wereldraad van Kerken.' Wat de PKN betreft, is de kerkdag een uniek gebeuren. Kor Berends: 'Een manifestatie op deze schaal hebben de protestantse kerken niet eerder georganiseerd. Voortzetting in de toekomst zit er niet in, want het kost enorm veel tijd en geld. De start van de PKN is nu een goed moment. Gelukkig hebben we de beschikking over een flink bedrag aan sponsorgelden. Samen met de bijdragen van de deelne mers denken we ongeveer uit de kosten te zijn.' vullende werkzaamheden - zou den met circa 100.000 euro over zienbaar zijn geweest. Zo'n bui tenkansje doet zich waarschijnlijk geen tweede keer voor. Maar de orgelcommissie zet de zoektocht naar een nieuw orgel onverdroten voort, beseffende dat er nu veel meer geld nodig zal zijn. Daarom zal met het oog op de geldwer ving het vorig jaar opgerichte or gelfonds, dat inmiddels een be drag van 30.000 euro in kas heeft, worden omgezet in een zelfstandige stichting, die wel een bestuurlijke relatie heeft met de Oude Kerk. Evenals vorig jaar zal ook nu weer een benefiet-concertserie in de Oude Kerk worden georgani seerd ten bate van het orgelfonds. Het eerste concert is op zondag 6 juni met de Domstad Blazers en sopraan Ellen van Beek; aanvang 11:45 uur. De volgende concer ten zijn op 12 september, 17 ok tober en 14 november. Giften zijn welkom op rekening 40.20.73.266 ten name van G. Voogt, Orgelfonds Oude Kerk. De protestantse gemeente van de Wilhelminakerk in Soest wil een tweede predikant aanstellen en heeft daarvoor toestemming ge vraagd bij de Algemene Kerken raad. De huidige predikant van de Wilhelminakerk, ds. Jaap Huis man, is al enige tijd wegens ziek te uit de roulatie. Het predikants- werk wordt waargenomen door de uit Soest afkomstige ds. Mirjam Koole die volgens de geldende regels echter niet de sacramenten (doop, avondmaal) mag bedie nen. Op zondag 13 juni zal de His torische Vereniging Soest, met medewerking van de toneelver enigingen De Rietpluim en Utile Dulci, tweemaal (om 16:00 en 19:30 uur) een zitting van het Gerecht Soest opvoe ren, zoals die ook in de late Middeleeuwen werd gehou den. De zitting vindt plaats bij de linde boom in de Kerkebuurt en de schout en schepenen zullen recht spreken in een tweetal zaken. Eén van de zaken heeft betrekking op een volksgericht. Echte koppen zullen er niet rollen - daarvoor zijn de geschillen te licht van aard, maar een fikse bestraffing wordt hier en daar wel uitgedeeld. Officieel was het volksgericht dat plaatsvond verboden, omdat het als een aantasting werd gezien van het gezag van het officiële gezag W}r Jit'.f 8#t»orl (het gerecht). De rechter en zijn 'gerechtsdienaren' (de schout en de schepenen) waren meestal rijke boeren uit de buurt en zij zorgden zelf voor beslechting van ruzies in de gemeenschap, daarin vaak 'ge stuurd' door de invloed van de pastoor. Mogen de schapen van het klooster op een bepaalde plek wel of niet grazen? Wie is verant woordelijk voor het bezwangeren van een dienstmeid? Het theatraal vormgegeven stuk probeert een beeld te schetsen van Soest uit 1470/1471. Daarbij hoort dus een echte boerenkar met paard en echte schapen en ook enkele gildebroeders zullen niet ontbre ken. Het stuk is geschreven door Wim de Kam en wordt geregis seerd door Allard Faas. De opvoe ring vindt plaats ter gelegenheid van het 975-jarig bestaan van Soest. Dankzij de welwillende medewer king van velen zal de Soester be volking op zondag 13 juni getuige kunnen zijn van levende geschie denis. Het publiek is van harte uit genodigd om mee te gaan naar de tijd van 1470/1471 en te genieten van de voorstelling, waarvoor men overigens geen toegangsprijs hoeft te betalen. Als men wil komen in historische kledij zal dat zorgen voor nog meer sfeer! Herstel: Een tikfoutje: 300,00 stond er in onze krant (26 mei) vermeld als de geschatte opbrengst van de col lecte tijdens de oecumenische vie ring in het Spleasurecentrum. Dat had - natuurlijk - 3000,00 moeten zijn. Excuses. Feestje? Uit kringen van de tegenstanders van de PKN klinkt het verwijt dat de kerk op 12 juni een 'feestje' geeft terwijl de fusie hier en daar met pijnlijke scheuringen gepaard gaat. Kor Berends: 'Het is geen feestje. We noemen het een vie ring, want we hebben wat te vieren en we willen dat in alle openheid doen, vooral om onze plaats in de samenleving te markeren. Met een groot woord: om het missionaire elan. De dag zal ongetwijfeld een feestelijk karakter krijgen. De mensen mogen ook voor de gezel ligheid komen. Niet verkeerd hoor, maar het belangrijkste is toch de inhoudelijke kant.' Deelname aan de kerkdag kost twintig euro (kinderen tot twaalf jaar tien euro), excl. lunch. Aan melding en/of nadere informatie bij voorkeur via internet: www.protestantse-kerkdag.nl, of anders via tel. (030) 880 13 39. Ook degenen die op het laatste ogenblik besluiten om 12 juni naar de kerkdag in Utrecht te gaan, zijn van harte welkom. De opening is om 10:30 uur. ^ELKE WEEK EEnN N-.IN Dl'. BU'Sj?^-^ Neem een abonnement: €9,- per halfjaar! tel.(035)6014152 Op woensdag 26 mei is de ver bouwde CBS De Bron op lu dieke wijze feestelijk geopend. De afgelopen maanden was er hard gewerkt aan een nieuwe ruimte voor de leerkrachten, een groter magazijn en een ver nieuwde 'Duiventil', waar kin deren individueel of in groep jes extra ondersteuning krij gen. Leerlingen van groep 8 van de school aan de Sweelinckstraat, die vorig jaar haar 25-jarig jubileum vierde, hadden een belangrijke rol bij de opening. Op het dak van de school lieten 'echte' cheerleaders onder het zingen van het 'Bron- .lied' hun danskunsten zien. Daar na arriveerden tot ieders verbazing 'Willem Alexander en Maxima' in een bijna-limousine om het ope ningslint door te knippen. Dit jaar worden voor de tweede keer vier concerten georgani seerd in de Oude Kerk te Soest. Het huidige orgel daar is drin gend aan vervanging toe en oin dat te kunnen realiseren is het Orgelfonds van de Oude Kerk in het leven geroepen. De op brengst van de concerten komt ten goede aan dit orgelfonds. Op zondag 6 juni om 16.00 uur is het openingsconcert door het Domstad Blazers Ensemble uit Utrecht. Het zal - samen met de mezzosopraan Ellen van Beek - de 'Liederen en dansen van de dood' van M. Moussorgski (deze componist is misschien bekender als componist van de 'Schilderijen tentoonstelling') uitvoeren. Als tweede werk zal het ensemble een bewerking spelen van het Strijk kwartet no.8 opus 110 van D. Shostakovich. De overige concerten zijn 12 september 11:45-12:30 uur: Maarten Jansen (cello) en Klaas Vellinga (orgel) met werken van o.a. Vivaldi, Saint Saëns en Reger; 17 oktober 11:45-12:30 uur: Bet- tina von Ehrenthal (mezzoso praan), Elly Huisman (mezzoso praan) en Klaas Vellinga (orgel), liederen van o.a. Purcell, Reger/ Wolf, Andriessen; 14 november 11:45-12:30: Monte- verdi-kamerkoor Utrecht o.l.v. Wilko Brouwers m.m.v. Klaas Vel linga, koormuziek van H. Schütz en H. Distier. Toegang: 8,00. Passé partout: 25,00. Kinderen: 1,00. 'Willem-Alexander en Maxima' maken hun opwachting bij de school. Foto: Foto Bell Als verrassing kwam ook de Blaaskapel van PVO een vrolijke noot spelen. Onder het genot van een hapje en een drankje bekeken ouders en (oud-)leerlingen de vernieuwde school. Daarnaast was er door de hele school een expositie van kunstwerken rond het thema 'bou wen'. Deze waren door de leerlin gen tijdens de creatieve lessen ge maakt. Na een succesvolle medewerking aan de Hoogmis in de H. Joh. de Doperkerk te Mijdrecht op zondag 23 mei jl., voor de vijfde keer in successie, heeft het Soester Byzan tijns Kleinkoor na een druk sei zoen nog twee concerten voor de boeg. Op zaterdag 5 juni concert eert het ensemble onder leiding van dirigent Frans Wertwijn in de Lutherse Kerk te Monnickendam, aanvang 14:00 uur, en op zondag 6 juni verzorgt het SBK een ben efietconcert in de St. Jozefkerk te Achterveld, samen met het Amersfoorts Vocaal Ensemble, ten behoeve van kansarme kinderen uit het midden van de Oekraïne. Het gaat erom een vakantiekamp voor kinderen in de leeftijd van 9 tot 14 jaar mogelijk te maken. De Kinderkaravaan is een (mobie le) kinderclub in Soest die sinds zes jaar actief is. Allereerst in het voormalig AZC, nu in Smitsveen. Met de club beogen christenen uit diverse kerken kinderen te berei ken met het evangelie op een ont spannende en niet opdringerige wijze. Elke maand maken zo n 10 a 15 kinderen kennis met de bijbel verhalen, waarvan velen met een niet-gelovige of andersgelovige achtergrond. Om het eigen team toe te rusten, organiseert de Kinderkaravaan op 4 en 11 juni een workshop over het leren vertellen van bijbelverhalen. De lesavond is gericht op het ver tellen van verhalen aan kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 9 jaar. De workshop staat ook open voor andere mensen die handvatten zoeken voor hun werk onder (kerk)kinderen. De avonden van gen aan om 19:30 uur en vinden plaats in de Julianakerk aan de Julianalaan. De eerste avond gaat over de voor bereiding, het vertellen van een verhaal en het gebruik van visuele hulpmiddelen. De tweede avond zal voornamelijk in het teken staan van praktijkopdrachten. Aan dc eerste avond werkt onder anderen Janny van Ncderpelt mee van Stichting Parel; dit is een stichting die bijbels lesmateriaal ontwikkelt. Er zijn geen kosten aan de work shop verbonden; wel wordt aan het einde van elke avond een col- v^acht^ptredens vanaf januaria^ en komt het zomerreces in zicht, de onkosten. Graag j>g m Voor het najaar staan alweer twee optredens gepland, maar verder wil het ensemble zich gaan beper ken wat optredens betreft in ver band met de voorbereiding op het eerste lustrumconcert, dat in april 2005 zal worden gegeven. af bij: Brigitte Brinkel, 6020957, bij wie ook meer infor matie te krijgen is over het werk van de Kinderkaravaan. www.rabobankonline.com

Soester Courant | 2004 | | pagina 13