|02 Lang seizoen Soest met beloning [ERS B98 f|69 Geen 'roerige' spelersmarkt Soest heeft niet over geluk te klagen Uitwisseling over twee dagen Basisscholieren snel in triatlon If Wi I0RDELIG! VLAG FRUIT iVICEE JLTIVIT VcCAIN RÖSTI- 1NDJES ULTRA IMFORT TOILET PAPIER Toervereniging breekt met rijke traditie in Soest-Soest soktewScxjurawt www.ruitenheer.nl Patrick Dorrestein en Zeki Kurt naar WZ'49 VOETBAL TRIATLON pingel in tumultueuze fase genoeg voor rentree in le klasse VOETBAL FUTSAL SOEST-SOEST Sport, tekenen, feest en officieel partnerschap [SOEST-SOEST Emoties en vermoeidheid verdringen zich bij voetbalselectie Veel prominenten op toernooi DVS Eerste prijs voor Ton Hilhorst en Esther de Zeeuw Programma VOETBAL ELKE WEEK EEN SOESTEl&öüRAWr IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel.(035)6014152 ELKE WEEK EEN sv^TNDE BUS?^ Neem een abonnement; 9,- per halt' jaar! tel. (035) 6014152 Jos Scholman BV BroenMnd reclame VRIJDAG 4 JUNI Na een staking van een kwartier tje mocht Richard Pietersen vanaf elf meter aanleggen. Hij zou het enige doelpunt van de finale scoren. Juichend viert de matchwinner, achtervolgd door Jordie Brouwer, zijn feestje. JOS Watergraafsmeer kreeg nog veel kansen, maar had het vizier niet op scherp staan. Foto: Herman van Dam In de 71c minuut had Ton Edel- broek de wedstrijd op slot kunnen doen, maar zijn schot werd goed gestopt door de doelman. Een strak schot van de goed acterende Nick Timmerman, even daarna, net naast de paal was het laatste wapenfeit voor Soest. Het werd voor de zoveelste keer billenknij- pen voor de blauwwitten, maar de Amsterdammers waren kampioen in kansen verprutsen. En daarom veerde het massaal meegekomen blauwe legioen uitbundig op toen het bevrijdende faatste eindsignaal klonk. Soest komt volgend seizoen weer uit in de eerste klasse, en dat willen ze weten aan de Bosstraat, gekeken met een schuin oog naar de Eemweg. 13:00 Vertrek per bus vanaf sport hal Beukendal. 17:00 Aankomst bij Schulzentrum, ontvangst en vertrek naar logeer adres. 19:00 Receptie voor officiële gas ten en ondertekening oorkonde partnerschap. 21:00 Dansen (Sepp). ZATERDAG 5 JUNI 10:00 Tennis (LTC Soestdijk). 10:30 Tekenen (Griftiand Colle ge). 11:00 Handbal meisjes (Smeeing/ BDC). 11:45 Tennis officiële gasten. 12:00 Basketbal jongens (Red Stars). 13:00 Volleybal meisjes (Stam/ SoVoCo). 14:00 Softbal (Knickerbockers). 14:00 Basketbal meisjes (Red Stars). 15:00 Volleybal jongens (Stam/ SoVoCo). 15:00 Tafeltennis (Shot). 20:00 Feest in Alter Schlachthof. 21:00 Bekendmaking uitslag sportwedstrijden. ZONDAG 6 JUNI 11:00 Boottocht officiële gasten op Möhnesee. 14:00 Vertrek vanaf Schulzentrum. 18:00 Aankomst bij sporthal Beu kendal. De maand mei is weer ten ein de en daarmee is de spelers- markt van het amateurvoetbal weer gesloten. Bijzonder ru moerig of roerig ging het er dit jaar niet aan toe. In Soest heb ben zich geen opzienbarende transfers voorgedaan. S.O. Soest zal ongetwijfeld blij zijn met de terugkeer van Jeroen Dorrestein, maar had wellicht ook voormalig jeugdlid Patrick Dorrestein willen inlijven. Hij koos na een jarenlang verblijf bij Spakenburg in de zaterdag hoofdklasse voor WZ'49. S.O. Soest Bij S.O. Soest was in de loop van het afgelopen seizoen een aantal spelers reeds de wacht aangezegd. Ook trainer Hans de Wit kreeg in de winterperiode te horen, dat zijn contract niet zal worden verlengd. Hij vertrekt naar De Meem dat naar de derde klasse degradeerde, en wordt op de Bosstraat-Oost opgevolgd door Jan Boes, afkom stig van CDW dat dit seizoen te genstander was van Soest. Boes werkte ook bij de jeugd van FC Utrecht. Soest wil het weer vooral gaan proberen met spelers uit de eigen kweek en met een blauwwit hart. Niettemin werden vier spelers van buiten aangetrokken. Nieuw: Jeroen Dorrestein (Spa kenburg), Nico Verburg (DVS'33), Jörgen van Hattem (Alphense Boys), Mo Chait (AFC Quick 1890). Vertrokken: Jelie Huizenga (WZ'49 5), Koen Sueters en Pa trick Gierveld (beiden Elinkwijk 4), Peter de Wit (Loosdrecht), Si- mon van der Horst (Amsvorde). WZ'49 Zeki Kurt keert terug op zijn oude nest aan de Eemweg. De behendi ge voetballer was sinds zijn af scheid actief voor onder meer Soest en Baarn, maar is met Pa trick Dorrestein de opvallendste nieuwkomer in de selectie van Ronald Heerschop. De trainer gaat zijn derde seizoen in bij de groen- witten die Rick de Koning moeten loslaten. Hij krijgt een kans bij de jeugd van FC Utrecht. Ahmet Camci is na avonturen bij de jeugd van Elinkwijk, PSV en IJsselmeer- vogels weer bij WZ'49. De rent ree van Bas van Doorn (ernstige nekblessure) laat waarschijnlijk nog een poos op zich wachten. Nieuw: Patrick Dorrestein (Spa kenburg), Zeki Kurt (Baarn), Ah met Camci (IJsselmeervogels), Ahmed Schraouni (OW), Ferry de Smale (Amsvorde). Vertrokken: Stephan de Koning erf Remco van Veenendaal (beiden Hoogland), Maurice Eijpe en Alis- ter Alexander (beiden FC Hilver sum 3), Rick de Koning (FC Utrecht jeugd), Robert Hagen (was al gestopt). Hees Jan Bos van Hees zal al zijn crea tiviteit als voetbaloefenmeester moeten aanspreken om zijn ploeg klaar te stomen voor de nieuwe competitie. Zes geroutineerde krachten verlaten de selectie en gaan lager voetballen. Aanvulling is er alleen vanuit het tweede en de jeugd, al kan hij niet meer te veel vissen uit de Al. Vorig seizoen voerde Bos reeds een verjongings kuur door, nu moet hij noodge dwongen nog meer onervaren spe lers gaan opstellen. Zijn selectie telt momenteel vijftien veldspelers en twee doelverdedigers. Nieuw: Olaf Reijerse (Baarn), Wouter Leeflang (terug) en diver se spelers uit het 2een de Al. Weg: Roel Roest, Michael Voet, Danny Brandenburg, Johan van den Brink, Sander Rinjah, Peter de Jong (gaan allen lager spelen). SEC-zondag Komend seizoen beschikt René Ribberink over een bredere selec tie dan de afgelopen tien maanden, waarin op het laatste moment handhaving in de „vijfde klasse werd veiliggesteld. Öscan 'Jantje' Satikboga is terug van weggeweest en verder stroomt onder anderen een aantal spelers in, die de afge lopen competitie geen club had den. Richard Steensma is ook weer beschikbaar voor de hoofdmacht. Daartegenover staat het vertrek van de ervaren rotten Mark Boe tekees en Ronald van Dorrestein. Nieuw: Danny van Oosterom (SEC-zaterdag), Öscan Satikboga (Baarn), Umit Tanyldiz (Hoog land), Uycel Kavacs (De Zebra's), August Karparin (FC Kragten- burg), Richard Steensma (lager elftal), Peter van Schie, Jean-Paul Boulonois, Ahmet Suna (allen geen club), Jeroen van Vulpen, Robert Reehorst (beiden jeugd). Weg: Mark Boetekees (SEC 3), Ronald van Dorrestein (gestopt), Rinco Bos (De Zebra's). Net als vorig jaar heeft de In- singerschool de schooltriatlon gewonnen. Ton Hilhorst van deze school was vorige week de snelste van alle jongens, terwijl Esther de Zeeuw van de Pro fessor J. Waterinkschool als eerste meisje de finish passeer de. Er deden 72 leerlingen van dertien scholen mee. In Spleasure Centrum klonk woensdagavond het startschot. De basisscholieren uit de groepen 7 en 8 zwommen 150 meter, voordat ze naar buiten mochten rennen om in de wisselzone (pare fermees) op hun fiets te springen. Daarop leg den ze drie keer een rondje (totaal 8,5 kilometer) af, dat hen over de Eng voerde. Daarna gingen ze vanaf de parkeerplaats bij het zwembad te voet verder, via de tunnel onder de Dalweg naar het evenemententerrein De Eng, waar het te volgen traject met linten was afgezet. Aangemoedigd door een grote schare ouders, leerkrachten en andere belangstellenden zetten de basisscholieren uiteindelijk weer koers richting Spleasure Centrum. Eenendertig minuten en 22 secon den na het startschot overschreed Ton Hilhorst als eerste de meet. Hij was vorig jaar nog als tweede geëindigd. Ruim tweeënhalve mi nuut later zat de triatlon er ook voor Esther de Zeeuw op. De schooltriatlon was georgani seerd door De Schieter en sport- coördinator Rachel Wouters en be wegingsconsulent Marlon van Zal van de gemeente Soest. De Schie ter leverde vijftig vrijwilligers zodat alles in goede banen verliep. Bij oversteekpunten stonden opgelei de verkeersbrigadiers en verder was er ook aan andere zaken ge dacht, zoals muziek en de aankle ding van het parkoers. In verband met het naderende Europees kampioenschap voetbal werd de triatlon vroeger op de ka lender gezet dan vorig jaar. Omdat verschillende scholen op kamp waren, was het aantal deelnemers wat lager dan toen. 'Opzij, opzij, opzij, maak plaats maak plaats, maak plaats, wij heb ben ongelooflijke haast... Foto: Herman van Dam Uitslag- Jongens: 1. Ton Hilhorst (Insinger- school) 31.22, 2. Jasin El Assati (Van der Hucht Valeriaan) 32.45, 3. Noel Voet (De Werveling) Meisjes: 1. Esther de Zeeuw (Pro fessor J. Waterinkschool) 34.06, 2. Nicole Starink (De Wegwijzer) 35.42, 3. Lisa Koedijker (Da Cos- taschool) 37.11. Schoolklassement (beste drie per school opgeteld): 1. Insingerschool 1.39.39, 2. Van der Hucht Valeri aan 1.43.16, 3. De Werveling 1.43.20. Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) jrse soorten literpak 65 verse soorten pak 1,5 liter 0.49/liter I!4 zak 600 gram 1.03/kilo WOENSDAG 2 JUNI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 17 De woorden van elftalleider khan Staal, aan het begin van fit seizoen, werden bewaar heid. 'Met zo'n accommodatie lil er niet anders op dan zo «poedig mogelijk terugkeren naar een hoger niveau'. Op Iweede Pinksterdag maakten Je Soesters hun rentree in de eerste klasse. Een dubieuze penalty werd door Richard Pietersen feilloos ingeschoten en bepaalde het lot van JOS/ Watergraafsmeer dat degra deert naar de tweede klasse. Soest begon de wedstrijd zonder jfe geschorste Patrick Gierveld die a een beetje teleurgesteld bij stond. 'Ja uitgerekend deze pot moet ik missen, dat is wel erg firang.' De Amsterdammers dic teerden van meet af het spel en kregen veel kansen, maar het vizier van de spitsen stond gelukkig voor Soest op de nachtstand. Uit de meest kansrijke posities werd er Vanaf vrijdag 4 juni zullen de gemeente Soest en de Stadt Soest uit Duitsland officieel partnersteden van elkaar zijn. De bijbehorende oorkonde wordt 's avonds bij de oosterbu ren in de Ridderzaal van het Burghofmuseum ondertekend door burgemeester Koos Jans sen en zijn ambtsgenoot Ruthemeyer die onlangs de Oude Ambachtenmarkt be zocht. In het Duitse Soest vertoeven van af overmorgen circa 130 Neder landse en overwegend jonge Soes ters om deel te nemen aan de sportuitwisseling die tot en met zondag 6 juni duurt. De deelne mers overnachten bij gastgezinnen of in gymzalen. De officiële dele gatie verblijft in een hotel. Vanaf de parkeerplaats van sport hal Beukendal vertrekken vrijdag middag om één uur drie bussen richting Soest, waar ze een uur of vier later zullen arriveren bij het Schulzentrum. Na de ontvangst wordt iedereen naar zijn logeer adres gebracht. De aftrap voor het sportieve ge deelte is vrijdagavond en wordt traditioneel verricht door de dan sers. In Tanzzentrum Soest zetten leerlingen van Danscentrum Sepp hun beste beentje voor. De volgen de dag komen de tennissers van LTC Soestdijk, de handballers van Smeeing/BDC (alleen meines), de basketballers van Red Stars, de volleyballers van Stam/SoVoCo, de softballers van de Knicker bockers en de tafeltennissers van Shot tussen 10:00 en 18:00 uur in actie. Leerlingen van het Griftiand College doen mee aan een teken sessie. In de avonduren is er het traditio nele feest, ditmaal in Alter Schlachthof, een voormalige slach terij die in de jaren negentig werd omgebouwd tot burgercentrum. Tijdens deze bijeenkomst krijgen de deelnemers te horen wie de uit wisseling heeft gewonnen. Op de zondag stappen de Neder landers om 14:00 uur weer in de bus voor de terugreis, maar in de twee dagen daarvoor zullen ze on getwijfeld met hun gastheren en - dames veel kunnen zien van het oude Hanzestadje met zijn grote verzameling aan vakwerkhuizen en andere historische panden. De of ficiële delegatie zal alle sportwed strijden bezoeken en maakt zon dagmorgen een boottocht over de Möhnesee, een meer even buiten de stad. Sinds 1952 is de sportuitwisseling een terugkerend evenement. De eerste ontmoeting vond plaats op initiatief van de Duitsers en werd gehouden in de Westfaalse stad. Daarna was het gebruikelijk dat sporters elkaar jaarlijks om en om Op het laatste moment zijn voetbal en toerfietsen van het programma van Soest-Soest ge schrapt. Vooral het ontbreken van de wielertocht betekent een breuk met een rijke tradi tie. Tempo Toer en Hansa wa ren sinds mensenheugenis van de partij en pendelden tiental len keren per fiets tussen de twee naamgenoten. Steeds meer gingen de jaren tellen bij de deelnemers van Tempo Toer en van verjonging was geen spra ke. Daarom werd dit jaar bedacht om de rit over ruim 250 kilometer over twee dagen uit te spreiden. Maar uiteindelijk voelden slechts twee leden van Tempo Toer er iets voor om de lange tocht te onder nemen. Daarop is besloten niet mee te doen aan de sportuitwisse ling. bezochten, maar de laatste drie, vier decennia is er eens in de twee jaar een Soest-Soest. Buiten de officiële uitwisseling om zijn er regelmatig contacten tussen inwoners van beide gemeenten. Zo doet het Groot Gaesbeeker Gilde vaak mee aan de schietwedstrijden van de schuttersvereniging aldaar en is een herenteam van Red Stars ieder jaar deelnemer aan een bas- ketbaltoernooi van BC'70. Die ploeg speelt zaterdag ook een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Duitsers. Naast de persoonlijke contacten die hier en daar zijn aan geknoopt is verder bekend dat menige Soester in november de kermis in Soest bezoekt. Deze be staat uit circa driehonderd attrac ties die zich allemaal door het cen trum van de stad slingeren, en staat te boek als de grootste bin- nenstadkermis van Duitsland. Volgens goed gebruik vertrokken de gastheren op de vrijdag van het uitwisselingweekeinde naar het andere Soest om vandaar de vol gende morgen gezamenlijk met de 'zustervereniging' terug te fietsen. Op zondag keerden de gasten dan weer per auto naar huis terug. Evenmin zal er komend weekein de worden gevoetbald in het kader van Soest-Soest. Het was de be doeling dat WZ'49 met een A-ju<- niorenteam naar Westfalen zou af reizen, maar hun Duitse leeftijdge noten hadden andere verplichtin gen. Zij stelden daarop voor de krachten te laten meten door B- junioren, maar dat wierp voor WZ'49 weer praktische proble men op. Pogingen om met een mix-team of anders met school- ploegen het veld te betreden liepen evenmin op iets uit. gemist. En werd een keer de juis te richting aan de bal gegeven, dan stond doelman Reijer Ran paraat. Trainer Hans de Wit gaf voor het duel nog te kennen om gelijk druk op de ketel te zetten, en zo snel mogelijk te scoren. Maar hij mocht niet ontevreden zijn met de bril- stand bij rust. Want een schot op de deklat, buiten bereik van Ran, en een redding met de voet van Ran deed het Soester legioen hui veren. Tumult Na de thee kwam dan toch de druk die De Wit had bedoeld. JOS/Watergraafsmeer werd terug gedrongen op eigen helft. En in de 48e minuut had het resultaat. Na een fraai schot van Jordie Brouwer liet de doelman de bal los, de al tijd gretige Gerdo Kuenen bedacht zich geen moment en stak zijn been uit naar de bal. Verdediger Moustapha Zijne zag dit als door gaan op de keeper en duwde Kue nen die zich simpel liet vallen. Het tumult barstte los. Scheidsrechter Paul van de Meer gaf op aangeven van zijn grens rechter rood, maar stuurde per abuis Roco Cyrus van het veld. Het was de aanleiding tot een op stootje. Toen de arbiter zijn fout had hersteld en de juiste man had heen gezonden, leek de vrede ge sloten. Maar niets was minder waar, want in de hervatting legde hij de bal ook nog eens op de stip. Deze actie deed alles wat Amster dams was ontploffen van woede. Diverse schermutselingen op het veld deden de man besluiten de wedstrijd tijdelijk te staken. Na een afkoelingsperiode van vijf tien minuten werd het spel hervat. Richard Pietersen had de moeilij ke taak om de strafschop te verzil veren, hij faalde niet: 1-0. De grote verliezers waren de Noord-Hollan ders, ze hadden zichzelf uit het spel gebracht. Soest stond als team sterk op het veld, er werd gevochten voor elke meter. JOS/Watergraafsmeer pro beerde nog van alles om de stand een gunstiger aanzien te geven, maar teveel zelfzuchtigheid brak hen op. Dat voetbal een teamsport is, lieten de kwalitatief mindere Soesters aan hun egotegenstanders zien. Het was op Tweede Pinkster dag een goede test voor de con structie van het clubgebouw van Soest. De muziek en het gestamp van de uitgelaten me nigte deed het één jaar oude gebouw op zijn grondvesten schudden. De Blauwe Leeu wen hadden alle reden om uit hun dak te gaan, want binnen een jaar keerden ze terug naar de eerste klasse. Voor trainer Hans de Wit, die de club gaat verlaten, was het een pa radoxale dag. Vrijdag bij de laatste training had de oefenmeester uit De Meern al moeite met het af scheid van zijn jongens. Ruim een half uur na de training kreeg hij pas de moed om de kleedkamer op te zoeken. 'Tja, dit is echt het definitieve moment van afscheid. ik hoop dat wij de finale gaan winnen, dan krijg ik toch het gelijk aan mijn zijde', aldus vrijdag avond een licht geëmotioneerde De Wit die in november vorig jaar te horen kreeg dat de club van hoofdtrainer wilde wisselen. Met promotie nam hij zondag afscheid. Dolgelukkige reacties over de rent ree in de eerste klasse waren er van de spelers. Doelman Reijer Ran: als je ziet hoeveel publiek er ons gevolgd is, dan is het fantastisch om hier te spelen, maar we hebben ons wel goed moeten opladen.' De naar VVZ'49 4 vertrekkende Jel ie Huizenga: 'een mooier afscheid kun je je niet voorstellen. Ik ben er best wel een beetje emotioneel van geworden. Ik was blij dat Zeebur- gia en NVC er al uitlagen in de nacompetitie, anders had ik het nog niet zo geweten. Het is een mooi afscheid voor mij van Soest.' Bloednerveus Gerdo Kuenen die de beslissende penalty afdwong: 'heerlijk gevoel, zo'n promotie, ik heb het zes jaar terug al eens eerder meegemaakt.' Over de strafschop, 'de bal stuiter de tussen de verdediger en mij in, en toen duwde hij mij gewoon weg. Penalty? Ik weet het niet, maar het kwam goed uit.' Invaller Wessel van Veen die voor de leeu wen werd geworpen: 'ik was bloednerveus, ik heb amper ge speeld dit jaar. Maar ik ben toch wel blij dat ik dit meegemaakt heb.' Jordie Brouwer was ook onder de indruk van het feit dat naar schat ting zevenhonderd Soesters getui ge waren van de wedstrijd. 'Schit terend, zoveel mensen. We hebben wel weer geluk gehad, maar dat dwing je volgens mij gewoon af. Het is mooi om mee te maken. We hebben als team sterk gespeeld te gen een betere tegenstander.' Het Soester talent, Vincent Schok ker, was moe maar voldaan. 'Het was een zware wedstrijd en we hebben met geluk gewonnen. De bal wil er bij ons achter niet in.' Sander van Geem genoot zichtbaar mee van het succes van zijn maat jes. 'Helaas stond ik niet in de ba sis. Ik had even hoop toen Mark van der Lee behandeld werd. Ik dacht: dit is misschien mijn kans. De aanleiding voor het tumult. De keeper laat de bal los, de half zichtbare Kuenen loopt door en de Amsterdamse verdedigers gaan op zoek naar wraak. Foto: Herman van Dam Mijn beleving vanaf de bank was om kokend van te worden, ik wou er zo graag in. Ik heb als jf$gen kampioenschappen van ^est meegemaakt en nu kon ik daitt.zelf aan meedoen. Jammer, mèaf er komen nog kansen.' Soester.Nick Timmerman vulde aan: 'ik ben voor de eerste keer gepromoveerd met het eerste. Die champagne en bloemen en al dat publiek dat is mooi. Ik denk dat het volgend sei zoen wel beter gaat met Soest in de eerste klasse. De selectie is bre der geworden.' Matchwinner Richard Pietersen die al geruime tijd met pijnstillers speelt in verband met een liesbles sure: 'die pingel moest er gewoon in, en hij zat er goed in. Ik beleef zo'n wedstrijd volop, want daar doe je het toch voor.' Ton Edel- broek was ook in zijn sas. 'Ik ben geen Soester, maar ik beleef het net zoals de andere jongens. Ik ben wel blij dat het afgelopen is. Ik heb net zoals de andere jongens over al pijn en ben moe.' Ook midden velder en uitblinker Mark van der Lee vond het voetbaljaar lang. 'Ik ben blij dat het er op zit, mijn lichaam is op. We hebben behoor lijk hard gewerkt dit seizoen.' Droom Voorzitter Paul Smit was kort en bondig: 'het zat dit jaar gewoon eens een keer mee.' Elftalleider Johan Staal was 's morgens inge seind door zijn vrouw die de fina le al in haar droom had gespeeld. Soest zou via een penalty met 1-0 winnen. Direct na de wedstrijd was Staal even onvindbaar. 'Ik heb eerst mijn vrouw bedankt. Maar ik ben blij dat het er op zit, het sei zoen was lang genoeg. Mijn wens kwam uit, zo snel mogelijk promo veren. En dat is gelukt, dus dan doe je het goed. Ik zal nog vaak terugdenken aan deze wedstrijd vol emoties, de jongens stijf van de zenuwen, en het geluk', aldus Staal die volgend seizoen niet meer ac tief zal zijn voor de selectie. In het clubgebouw duurde het feest nog tot in de kleine uurtjes. In sporthal Beukendal houdt DYS zaterdag 5 juni een zaalvoetbal- toernooi waaraan door veel promi nente voetballers wordt meege daan. Onder anderen een aantal ex-profs, zoals Rob Alflen en Edwin de Kruyff, kan het publiek aan het werk zien. DVS krijgt in de achttiende editie concurrentie van onder meer DVS, Sparta Nijkerk en FC De Bilt. Verder doen gele genheidsteams mee met onder an deren de broers Mustafa en Saban Aksit, ex-prof Dennis Gerritsen en Melrik Beukers. Het toernooi in Beukendal begint om 13:30 uur. De aftrap voor de finale is rond 18:00 uur.

Soester Courant | 2004 | | pagina 17