KVO: 50 jaar korfbal in Soesterberg SPOED Jeugd vangt geen bot in vijver Jeugd SV Eemland interviewt wereldkampioen Carl Verheijen Galerij der kampioenen 1SPORTI Lokale en regionale top op tennistoernooi Soest-Zuid Zeven Soesters winnen in de Waalse Pijl eerste prijs mmm De Soester Courant zoekt met spoed BEZORGERS SCHAATSEN FIETSSPORT WOENSDAG 2 JUNI 2004 SOESTER COURANT Ze overtred gewoon de i in hun eigei KORFBAL TENNIS Vier locaties, veertig huwelijken, 1350 leden en nog twee vakken J3uiwnberichten| ^riïleri^tleHvam PAGINA 11 Martin Strumpel en Masja van de Hoef winnen bij Snoekbaar VISSEN Van 5 t/m 13 juni aan de Bosstraat De lope van de w( /of H.G. \quarel-worl Groenevel gT Kenovntrc. •ïtWcrsfoof 033'4S35 SJcropuvru DE VRIENDSCHAP Vaessen/Veenendaal 1; mevr. Alten aar Zn. 2; B. v. Gardingen 3; B.G. Schimmel 4; J.C. Wijnands 6; Z.K.H. Pr. Bernard 8; R.W. Grift 10; H.C. Rauch 13; Altenaar/Reijerse 14; D. Krol 22; A. Dijkstra 23; G. Rietveld 26; J. Kortland Zn. 49; R. Reiling 55; Groenestein/Westerveld 62. DE ZWALUW V. Es Rijksen 1; G.M. Schimmel 2; Patrick Ingrid 3; S. v.d. Heiden 4; H. Vonk 5; R. v. Hornsveld 6; R. v. 't Net 7; Comb. van Egdom 13; E. v.d. Bra- kel Znn 17; Gebr. de Bruin 18; H. Huisman 19; H. Toonen Zn. 20; H. Vos 26; Th. Wigtman 31; H. Wouds tra 35; De Bruin v. Arnhem 36; A. Teunissen 42; Th. Post 45; Wedvlucht: Orleans; afstand: 531 kilometer; wind: zuidoost. DE VRIENDSCHAP DE ZWALUW Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Je hebt plekken in 5 maar 30 km m ag meeste inwoners va lappen die regels at Aan het woord Offic tie en Hoofd Bure handhaving, Koos Sp gesprek in De Kloof 'Dankzij een strenge de handhaving van c meeragenten die co er vorig jaar minder len in hetverkeer', al weet u, vervolgde hi; per uur rijdt dan sta seling moet remmei later stil. Ga dan ma er kan gebeuren als straat op komt, of v beuren als je 50 kn eerste geval zal een raken, in het tweede de gevolgen nog veel En toch rijden vee woon te hard. Een punt dat ook kwam was het dage Iedere morgen staai meters files en stee de oorzaak is ee vrachtwagen. Vrachtwagens zijn uitgerust dan een li En daar zit het prol deel. De chauffeur 1 ling met zijn lading een zeer comforl achter het stuur ei soms te laat op pro lading. En dan ga mis. Maar de and kers zijn vaak wein zijn ook verantw heel veel schade. P< 100.000 mensen bi terecht en moeten voor langere tijd ii blijven. Intensieve vorig jaar toe gelei overtredingen op gedaald met ruim Gevarieerde snelh moet mogelijk wo Ja, aldus Spee, ik tratie wel voorstel in de nacht waar j< den. Geen verkeer lichten, misschien aan gaan doen. Luister donden 12.00 uur naar D Inmiddels zijn de lo de week' een begrip Onze bezorgers mak< erezaak van. Op scho er trots op. En het is niks; acht weken zonder één klacht d< Courant bezorgen, d en wind, winter en z< Soester Courant is i trots op deze jongens jes, die daarom een verdienen. Deze wet de volgende bezorge nus: Sabine Jansen Thijs Koster Pieter Hilhorst Koen Wijgergang Wedvlucht: Morlincourt; af stand: 330 kilometer; wind: zuidoost; Het jongensteam (tot en met 10 jaar) van TV Soest-Zuid heeft het kam pioensfeestje achter de rug. De tennisploeg wordt gevormd door Tim van den Dijssel, David Kuyer, Bob de Bruin en Duncan Brewster. Martin Strumpel en Masja van de Hoef zijn de winnaars ge worden van de jeugdviswed- strijd die de Snoekbaars zater dagmorgen hield. Uit de vijver aan het Hazepad werden door de 55 deelnemers honderden vissen gehengeld, die daarna overigens allemaal weer in hun leefomgeving werden terugge zet. Onder zeer fraaie weersomstan digheden was de Snoekbaars zeer te spreken over de grote opkomst van jeugdige deelnemers. Zij wer den ter zijde gestaan door vrijwil ligers van de hengelsportvereni ging. Voordat er werd begonnen, kregen ze uitleg over onder meer het pijlen en over hoe je een haak moet aanzetten. Ook werd de na druk gelegd op hoe de kinderen met een gevangen vis dienen om te gaan. Na ruim twee uur vissen met vas te hengels kon de balans worden opgemaakt. Verreweg het meest succesvol was Martin Strumpel die 35 vissen aan de haak sloeg en met een totale lengte van 2.91 meter de eerste prijs won. Met 2.44 meter werd Huig den Boer tweede, ge volgd door onder anderen Djory Groenestein (2.21), Norbert Dirk- sen (2.04) en Jay Jay de Bruin (2.00). Bij de meiqes kwam Masja van de Hoef het best voor de dag. Zij had achttien maal beet, wat goed wa voor 2.44 meter vis. Vijftien stuk; werden gevangen door Alice di Gier die met 1.48 meter als tweq de eindigde. Charlotte Hibbel (9^ centimeter) legde beslag op dj derde plaats. Mark Reynders was in het alge meen klassement bij de jongen! terug te vinden op de tiendl plaats, maar hij had wel de grootj ste vangst van de dag. Een keq haalde hij een vis van 29 centime ter boven water. Uiteindelijk vie elke deelnemer in de prijzen, wan] de Snoekbaars stuurde niemwüj met lege handen naar huis. De jeugd werd zaterdag bijgi staan door ouders. Foto: Foto Be Voor deze maand staan dan ook enkele jubileumfestiviteiten op het programma, zoals aanstaande vrij dag een receptie, gevolgd door een reünie. Hiervoor hebben zich zo'n 350 belangstellenden aangemeld. De dag wordt afgesloten met een feestavond. De vijftigjarige geschiedenis van KVO is vastgelegd in een verzorg de jubileumuitgave van het club blad 'de KVO-er'. Dat korfbal echt een gemengde teamsport is, bewij zen de veertig huwelijken waartoe het in Soesterberg heeft geleid. Daaraan zullen de danslessen die KVO ooit organiseerde ongetwij feld een aanzet hebben gegeven. Uiteraard is er in de loop der jaren van meer opvallende gebeurtenis sen sprake geweest bij de vereni ging, die actief is op zowel het veld als in de zaal. De belangrijkste zijn zoals bij elke club de kampioen schappen van senioren- en jeugd- teams geweest. Maar ook het in gebruik nemen van nieuwe accom modaties, al ging daar vaak een zorgelijke periode van onzekerheid aan vooraf, behoorde tot de hoog tepunten, evenals het overschrij den van de magische grens van 200 leden in het seizoen 1981-'8 2. Daarnaast profileerde KVO zich in de Soesterbergse gemeenschap niet alleen door haar deelname aan bijvoorbeeld de avondvierdaagse, maar vooral ook door haar mede werking aan evenementen of zelfs de organisatie daarvan, zoals toer nooien, schoolkorfbal en sponsor loop. Soms echter moesten alle zeilen worden bijgezet om te voor komen dat KVO de zoveelste ver eniging in het dorp zou zijn die van het toneel verdween, bijvoorbeeld als het ledental tot een bedenkelijk niveau daalde of het verplicht aan stellen van scheidsrechters proble men opleverde. Het getuigt van de veerkracht en de inzet van de trou we leden en de opvolgende be stuursleden dat de vereniging na vijftig jaar nog springlevend is. Oranjevereniging KVO, opgericht op 26 mei 1954 in het toenmalige café 't Centrum aan de Rademakerstraat, is voort gekomen uit de Oranjevereniging, vandaar de naam. De voorzitter van de Oranjevereniging, Th. de Bruin, werd tevens de eerste voor zitter van KVO. De vereniging be gon met 16 leden. Ze speelden de eerste wedstrijden op een gras veldje tegenover .de plaats waar nu de kazerne van de Koninklijke Marechaussee staat, maar toen nog de ruïne van huize Nellesteijn, bij de korfballers in gebruik als kleed ruimte. Het volgende seizoen verhuisde KVO naar een zandvlakte aan de Prof. Lorentzlaan, door de ge meentelijke plantsoenendienst ge schikt gemaakt om er te spelen. Financieel had de club het niet gemakkelijk. Het verzorgen van de fietsenstalling op de kermis, ver koop van consumpties tijdens een buurtfeest en een oud papier- en voddenactie moesten voorkomen dat de clubkas leeg raakte. In het seizoen 1957-'58 verhuisde KVO opnieuw, toen naar het terrein waarop nu de Banninghal staat. In het jaar daarna was sprake van een fusie van de atletiek- en gymnas tiekvereniging AGAVS, maar die ging uiteindelijk niet door. Clubhuis KVO deed inmiddels pogingen om een club- en kleedgebouw gereali seerd te krijgen, maar omdat de gemeente daarin niet wilde bijdra gen (KVO was nog niet koninklijk goedgekeurd) ketsten die plannen aanvankelijk af. Op 30 september 1961 was het echter toch zover. Wijlen burgemeester mr. S.P. ba ron Bentinck verrichtte de officiële opening van het clubhuis aan de Banningstraat. Begin jaren zeventig stond KVO opnieuw voor een verhuizing, toen naar het nieuw aangelegde sport park aan de Kerklaan, waar de ver eniging nu nog speelt. De grond- van het huidige sportpark was L.C. van Vliet, met twaalf jaar de langst zittende voorzitter van KVO. Hij had tevens zitting in het bestuur van de toenmalige sport stichting. Het seizoen 1977-'78 was in meer dan één opzicht gedenkwaardig. Aanvoerder Hans Lenten van KVO 1 maakte zijn 500u doelpunt voor KVO, de vereniging schreef Robbie de Kuyer in als 100" jeugd lid, en de leden besloten tot het invoeren van een clubembleem dat sindsdien ook op de shirts wordt gedragen. In het volgende seizoen nam KVO de nieuwe accommoda tie in gebruik, officieel geopend door wijlen burgemeester me vrouw mr. J.M. Corver-van Haaf- ten. Het nieuwe clubgebouw kreeg de naam 't Korfdal. Een hoogtepunt was hetover schrijden van de grens van 200 le den in het seizoen 1981-'82. In hetzelfde seizoen vond de langst zittende selectietrainer R. Kemler het na zes jaar welletjes. In 1978 besloot KVO tot uitgifte van obli gaties om de vereniging een finan ciële impuls te geven. Na negen tien jaar bestuursfuncties te heb ben vervuld, nam penningmeester Hans Lenten in 1988 afscheid. Het jaar erna was het aantal jeugd- teams tot een bedenkelijk niveau gedaald, maar de promotie van KVO 1 in het seizoen 1989-1990 naar de tweede klasse district (de hoogte klassering in 35 jaar) zorg de voor enige nieuwe aanwas. Twee vakken Een kleine revolutie in de korfbal wereld, al hadden de clubs daar al heel lang op aangedrongen, was het besluit om voortaan in twee vakken te spelen in plaats van drie. Soesterberg schreef hierin geschie denis doordat in juni 1991 op het veld van KVO de allerlaatste drie- vakkenwedstrijd werd gespeeld, op het hoogste niveau nog wel, name lijk de beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Nederland. In 1998 schetste voorzitter K. van Heijst een somber toekomstbeeld. Bedankjes van spelers, blessures en gebrek aan vrijwilligers bedreig den het voortbestaan van de vere niging. Het jaar daarna namen de problemen schrikbarende vormen aan. Nog een jaar later waren er nog maar 73 leden over van de 107 het seizoen ervoor. Alleen door de inzet van onder anderen ouders en enkele (eigenlijk te zwaar belaste) leden kon de vere niging in stand gehouden worden. Wel is er een steeds groter gat in leeftijdsopbouw ontstaan tussen jeugd en senioren, een probleem waarmee ook andere clubs te ma ken hebben. Op 30 september 1961 verricht te burgemeester mr. S.P. Baron Bentinck (links) de officiële ope ning van het korfbalveld van KVO aan de Banningstraat, waar nu de Banninghal staat. Foto: archief KVO Toch is KVO, een club waarin ge durende vijftig jaar zo'n 1.350 sporters een plezierige hobby heb ben gevonden, nog steeds een ge zonde vereniging die bruist van activiteiten, vooral nu de vereni ging in de nabije toekomst op nieuw moet verhuizen omdat op de huidige locatie woningbouw is gepland. KVO heeft in het verle den echter vaker voor hete vuren gestaan. Het bestuur van de jubi lerende vereniging twijfelt er dan ook niet aan of ook voor dit pro bleem zal een oplossing worden gevonden. Op een locatie waar (een wens van KVO) op kunstgras gespeeld kan worden. Met de muziek voorop verhuis den de korfballers van KVO op 26 augustus 1978 van de Banning straat naar het sportpark Kerklaan. In optocht ging het daarheen, som migen op de door een tractor ge trokken boerenwagen. Foto: archief KVO Voordat Carl Verheijen natio naal en internationaal door brak op de ijsbaan, schaatste hij bij SV Eemland. De wereld kampioen op de 10 kilometer werd dit seizoen tweede op het EK en derde op het WK all round. Onlangs was hij even te rug bij zijn oude club, waar tien jeugdleden hem mochten inter viewen. Hieronder het resul taat. Carl schaatste al jong, maar is pas echt gaan trainen bij schaatsvere niging Eemland toen hij een jaar of 15 was. Ook hij is begonnen op houten schaatsen en heeft dit lang volgehouden, omdat het beter voor je enkels is de overstap naar 'Noren' niet te snel te maken. Carl zijn idolen waren vroeger Gerard Kempers (nu ook zijn schaatstrai- ner) en Leo Visser. Ook heeft hij veel bewondering voor Johan Olav Koss. Carl heeft bij Eemland onder Ber- tus van Lunteren getraind. Daarna heeft hij bij zijn vader Eddy Ver heijen op gewestelijk niveau ge traind en nu zit hij al weer een aantal jaren bij Gerard Kemkers in de ploeg. Zijn mooiste overwin ning is naast het behalen van het wereldkampioenschap op de 10 kilometer in Seoul het afgelopen seizoen, de overwinning op de 5 kilometer bij de World Cup wed strijd in Heerenveen. Het leukst aan wedstrijden vind Carl het om zichzelf te verbeteren. 'Het is fijn om door publiek aan gemoedigd te worden, zeker als ie het even moeilijk hebt.' Zijn grote wens is in Heerenveen het EK te winnen en een ereronde te mogen maken in de arrenslee. Dat er nu meer concurrentie van buiten Nederland komt, vindt hij prima voor het schaatsen. Het is een extra stimulans om zichzelf te blijven verbeteren. Hij wil in ieder geval nog twee jaar doorgaan met schaatsen, tot en met de Olympi sche Spelen in 2006. Als hij het dan nog leuk vindt, gaat hij mis schien nog door met schaatsen, maar dat bekijkt hij dan pas. Natuurlijk wilde de jeugd ook an dere dingen van Carl weten, die eigenlijk niets met schaatsen te maken hebben. Naast het schaat sen houdt hij van tennis, squash en de wintersport. Hij heeft een hekel aan files (probeert zich in te hou den om niet boos te worden) en hij vindt het niet moeilijk om voor dokter te leren, maar het is wel veel stof. Als hij een dagje onzichtbaar zou hij graag eens met de mee willen kijken! Ook zou graag de golfer Tiger Woods len ontmoeten, omdat hij graag van hem wil weten hoe hij zich steeds weer weet te verbeteren. Het seizoen voor Carl is inmiddels al weer begonnen en dat betekent in de zomer zo'n 17 keer per week drie tot vier uur trainen. Om net zo goed te worden als Carl geeft hij het volgende advies: zorg dat je nu veel plezier hebt en ga pas als je een jaar of 18 bent echt hard trai nen. D. Krol 1; B.G. Schimmel 3; Alten aar/Reijerse 4; H. de Bree 5; H. v.d. Veen 6; Groenestein/Westerveld 10; H.C. Rauch 12; J.C. Wijnands 14; R. Eimers 21; R.W. Grift 24; A. Dijkstra 26; Vaessen/ Veenendaal 35; B. v. Gardingen 45; G. Rietveld 55. Comb. van Egdom 1; R. v. Hornsveld 3; J. de Jong 4; V. Es Rijksen 5; Patrick Ingrid 7; S. v.d. Heiden 12; H. Vonk 14; H. Vos 15; E. v.d. Brakel Znn 16; v. Ginkel Kanters 18; G.M. Schimmel 21; J. Benschop 22; P. Kanters 23; J. v.d. Brakel Znn 24; H. Toonen Zn 26; Jubileumvlucht Niergnes I. RVO B.V. (s); 2. Sponsor zonder naam (s); 3. Jonkman Meubelen (s); 4 AFCO Grafisch afwerkingsbedrijf (s); 5. B. v.d. Deijssel (nsl); 6. Dierenspe ciaalzaak de Hoofdstad (s); Eemland Diervoeders (s); 8. Ballotage Commis sie SEC 4 (s); 9. Timmerwerken M. Kanters (s); 10. Broodje van Toontje/ Eetcafé Centraal (s). de Groot, komt tevens uit in de heren dubbel, waarin hij is here nigd met zijn tennismaatje Erwin van Zuid. Bij de dames treden on der anderen de succesvolle zusters Saskia en Sonja Huizinga aan. In de dames enkel en dames dubbel zullen zij de lokale eer verdedigen. De wedstrijden in het weekeinde beginnen om 10:00 uur. Doorde weeks staan de deelnemers vanaf 15:30 uur op de baan. Alle finales worden op zondag 13 juni ge speeld. Heijmerink-circuit Het toernooi maakt wederom deel uit van het Heijmerink-circuit en garandeert mede daarom een sterk deelnemersveld. In het Heijme rink-circuit kunnen spelers uit het hele district Utrecht punten verga ren in het dames- en herenenkels pel in categorieën 3 en 5. De af sluiting van het circuit zal plaats vinden tijdens de Masters van het Heijmerink-tenniscircuit. Kam pioenschappen van het district Utrecht, die dit jaar in augustus wederom op de banen van TV Soest-Zuid worden gespeeld. Sleept titelverdediger Quirijn Bolink opnieuw de hoofdprijs in de wacht, of wordt hij op weg naar prolongatie gestopt door oud-winnaar Mark Riebel of de plaatselijke favoriet Xander de Groot? Het antwoord op die vraag komt zondag 13 juni, wanneer de finale in de heren enkel 3 van het Open Toernooi van TV Soest-Zuid wordt ge speeld. Het tennistoernooi gaat op zater dag 5 juni van start op het tennis park aan de Bosstraat. Met een sterke bezetting van lokale en re gionale toppers belooft het evenals voorgaande jaren een zeer span nend toernooi te worden. In maar liefst 26 categorieën tre den de deelnemers aan het toer nooi van de Soester tennisvereni ging aan. De Soester titelkansheb- ber in het heren enkel 3, Xander dinsdagavond en zondagmorgen gezamenlijk op de fiets voor een tocht door de omgeving van Soest. Omdat ze telkens op het Reespoor beginnen, noemen ze zichzelf de Reesmonsters. Sinds vier jaar vertrekken ze op Hemelvaartsdag met hun gezinnen naar België om daar op hun stalen ros de heuvels en bergen te be dwingen. Regelmatig doen ze in binnen- en buitenland mee aan wielertochten, maar nooit eerder werden ze voor hun inspanningen beloond met een bokaal. De zweetdruppels en het afzien tijdens de 120 kilometer lange Waalse Pijl waren dan ook snel vergeten. Zeven Soesters hebben de eer ste plaats in het teamklasse ment van de toertocht de Waal se Pijl gewonnen. Na 120 kilo meter door de Ardennen stond er aan de finish een fraaie be ker voor hen klaar. Jos van Dorresteyn, Harrie van Doorn, Alfred Eilering, Piet Hof- fer, Johan de Ruig, Harry Slinger land en Kees de Zeeuw zijn fiets- maatjes. Van het vroege voorjaar tot het late najaar stappen ze elke Kampioen: de C3 van S.O. Soest. Jongens B1 van MHC Soest heeft de titel in de wacht gesleept. Voorste' rij v.l.n.r. Ilhan Kocer, Floris Meijer, Jochem de Bont, Jort van Gorcum, Rutger van Ee, David Millenaar; achterste rij v.l.n.r. Nicky van der Looij, Justin de Ridder, Pieter Hilhorst, coach Frank van Wijk, Roderick van Gendt, Mevlut Kocer, Evert de Werk, Yoeri Beukers en Philip La Rose. Kampioen: de F6 van S. O. Soest. Kampioen: de Dl van S. O. Soest gaat naar de hoofdklasse. Korfbal mag dan in de ogen van sommigen een gezapige, zelfs 'truttige' sport zijn, dat is het beslist niet. Met zo'n 100.000 beoefenaren is het de vierde teamsport en de tweede zaal- sport van Nederland. Het is bovendien een internationale sport die in ruim dertig landen in vijf werelddelen wordt ge speeld. In Nederland zijn er ruim 660 verenigingen. Van de twee in de gemeente Soest is er zelfs al een 50 jaar oud, Korf balvereniging Oranje, beter be kend als KVO, in Soesterberg. Na een gezellig uur werd het tijd om afscheid te nemen. Natuurlijk niet zonder handtekeningen en het maken van foto's en de belofte van Carl dat hij komende zomer een keer langskomt om de Eemland- jeugd een training te geven en dat hij zijn best gaat doen het komen de seizoen nog beter te presteren. Kampioen van de hoofdklasse: de Cl van S. O. Soest. Plasweg 2< Kampioen: de D6 van S. O. Soest. milderen of anders ere 00 één van de mot van Nederla g van een kur. Ook deze z «"Kasteel Groeneve lt workshops voor volw; tinderen gegeven. ■(,1 vies en kriebelig, z Ee mensen gebruiken luilakken, teken en lui B .i( beter kijkt, ontdekt i la, schoonheid en ziet laenselijke trekjes van wt. In de workshop I 1 de deelnemers in d I Lelling'ik ben beestjes' ![t» met de wereld van !feren en laat hen zie ijwld van deze dieren formeren van engerds ■tjonlijkheden. Daarna ■nnsformaties in aqui Sterkt. wg 6 juni, 11:30- Ijosten: 25,00 per per lief materiaal.

Soester Courant | 2004 | | pagina 18