Ballonnenfestival letterlijk hoogtepunt En dit zijn de knallers van deze week: 3.49 1.99 10.00 249.- 2.39 0.99 0.99 Nu al 2200 deelnemers aan 23e avondvierdaagse Open dag op Paardenkamp NIJHOf Afscheid van rector H. Wind van Griftland College nadert VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 2 JUNI 2004 82e JAARGANG NO. 42 DEZE WEEK Duizenden mensen vergapen zich aan kleurrijk schouwspel Vijftien nieuwe bewoners op 5 juni M Onbekende man aangehouden j NU NAAR NIJHOf 15% korting op het gehele assortiment verf' 15% korting op alle buitenverlichting" Edele 'autovandalen' in weiland Kerkpad m UW WONING VERKOPEN? BEL UW MAKELAAR: 035-601 13 04 -OfHo\ Molenbeek NU GROTE PLANTEN 3 A 'X. Kwekerij Groeneveld X SOESTER KALENDER Gemeentegids aangevuld met extra gegevens OPEL# Runderbraadworst Zoete Griekse kersen Californische Ruby Cabernet Heineken Beertender met GRATIS vaatje bier Hollandse nieuwe haring Boerenwit of tarwebrood Kalkoenborstfilet VAN DE GRAAF i Zuidpromenade 6 - Soest BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 SOESTE COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar 9,00 - Buiten Soest 18,00 - Losse nummers 0,60 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 'Een menselijke man met grote talenten'. Bundeling feestelijk open. Kinderen doen veldwerk. •Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Actueel 5 SZS zwaait 'huisvader' Roger Zwennes uit. Van Weedestraat dicht. Rij-instructeur met pensioen. Soesters op de fiets naar Santiago de Compostela. Familieberichten 6 Rubrieksadvertenties 6 Varia 9 Slootlessen voor iedereen. 'En daarom zijn we hier.' Varia Tijdens de twee inschrijf- avonden zijn iets meer dan 2200 wandelaars aange meld voor de Soester avond vierdaagse. De verwachting is dat dit aantal op de eerste dag (7 juni) zal oplopen tot ruim 2300. Daarmee komt het 'lopersveld' uit op het gemiddelde van de afgelopen jaren. Inschrijven kan dus ook nog op 7 juni, voor aanvang van de eerste wande ling. Dat kost 4,50. Twee scholen zien dit jaar af van deelname vanwege andere activiteiten, zoals de Historische Optocht op zaterdag 12 juni. Niettemin zal het merendeel van de wandelaars bestaan uit basisscholieren. Uit het oogpunt van herken baarheid verzoekt de organisa tie de leerlingen zoveel mogelijk het schoolshirt te dragen tijdens de vier tochten van 5 en 10 ki lometer. Drie daarvan zijn voor namelijk uitgestippeld in de bossen in en rond Soest. Dat heeft onder meer te maken met de nieuwe locatie voor start en finish, op de parkeerplaats (niet de velden!) van de Bosstraat- Oost, het complex van S.O. Soest. Deze parkeerplaats zal in ver band hiermee van maandag 7 tot en met donderdag 10 juni 's avonds zijn afgesloten voor au to's. Fietsers kunnen hun voer tuig daar wel achter laten in de stalling. Aan de zijde van de Bosstraat-West geldt een par keerverbod. De plaatselijke regelingscom missie van de avondvierdaagse verzoekt tevens iedereen op de fiets te komen, dit om opstop pingen en verkeersgevaarlij ke situaties te voorkomen. Op maandag 7, dinsdag 8 en woensdag 9 juni kan tussen 18:00 en 19:00 uur worden ge start, maar op donderdag 10 juni starten alle groepen en in dividuele deelnemers om 18:00 uur. Zij (her)groeperen zich la ter nogmaals op het evenemen tenterrein de Eng, vanwaar het défilé in de richting van het ge meentehuis begint. Debuut in Middeleeuwen. Van heidehut tot residence. Cultuur 12 Unieke performance trekt jongeren naar Cabrio. Chorus Line zingt bij Herman van Veen. Op Soest 13 Kerk in de krant. Taptoe op Raadhuisplein. Zitting Gerecht Soest. Soesterberg 15 Berekening ecoduct duister. Speelstellen Carolusschool. Sport 17 Soest heeft niet over geluk te klagen. Uitwisseling over 2 dagen. Geen roerige spelersmarkt. Prikbord 19 Kerkdiensten. Medische dienst. Radio Soest. Tijdens de open dag op zater dag 5 juni verwelkomt De Paar denkamp maar liefst vijftien nieuwe bewoners. Dat er in één klap zoveel bejaarde viervoe ters bij kunnen komt door het tweede complex waarover het nationale rusthuis beschikt. De Birkhoeve is echter nog niet helemaal klaar, omdat de werk zaamheden door een wijziging in het bouwplan vertraging heeft op gelopen. Vandaar dat bezoekers van de open dag op 5 juni nog niet de nieuwe accommodatie kunnen bezichtigen. Zo lang er wordt ge bouwd, is het terrein verboden voor publiek. De verwachting is dat de nieuwbouw in de zomer zal worden afgerond. In een van de vier potstallen staan sinds eind vorig jaar al wel vijftien De politie heeft vorige week woensdag een man opgepakt waarvan de identiteit tot nog toe _niet bekend is. Tijdens een contro le op de Torenstraat werd de man staande gehouden voor het niet naleven van de geslotenverklaring. Toen de politie een bekeuring wil de uitschrijven kon de automobilist geen identiteitspapieren tonen. De man noemde wel een geboorteda tum, maar rende weg toen zijn ge gevens niet bleken te kloppen. De agenten wisten hem te achterhalen en hielden hem aan. In het politie bureau verklaarde hij niet te weten waar zijn rijbewijs of identiteitspa pieren zijn. Daarom is zijn identi teit nog niet achterhaald. De onbe kende man zit nog vast. bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 in, www.nijhofbaarn.nl paarden. De andere drie zullen ge faseerd in gebruik genomen wor den. Dankzij deze potstallen heeft De Paardenkamp binnenkort plaats voor in totaal zestig extra paarden en dat is geen overbodige luxe gezien de lange wachtlijst die de stichting noodgedwongen moet hanteren. De open dag op boerderij Vosse- veld aan de Birkstraat begint zater dag om 11:00 uur. De koffie en de traditionele gevulde koeken staan en liggen dan klaar. Om twee uur worden de nieuwe bewoners ge presenteerd. Tussendoor zijn er poppenkastvoorstellingen en foto- en videopresentaties over De Paar denkamp in het algemeen en de vorderingen van de nieuwbouw. De Warmbloed Paardenfokvereni- ging Eemland houdt behendig- heidsproeven en wedstrijden voor de jeugd. Natuurlijk is er ook weer een rom mel- en boekenmarkt en uiteraard kan men een kijkje nemen bij de paarden, waar het op Vosseveld en straks ook op de Birkhoeve alle maal om draait. Twee paarden op het weiland aan het Kerkpad ontpopten zich vori ge week dinsdag als 'autovanda len'. Een 42-jarige man uit Ren- kum parkeerde zijn auto langs de rijbaan, toen hij de edele dieren in de wei zag staan. Deze waren waarschijnlijk niet blij met de auto, want toen de man terugkwam bleek zijn auto vernield. De paar den hadden de motorkap, spiegel, koplamp en portier van zijn auto beschadigd. De automobilist wilde aangifte doen, maar de politie ver telde dat dit niet mogelijk is. Het gaat hier om een civiele zaak: de man zal de schade op de eigenaar van de vernielzuchtige paarden moeten zien te verhalen. Naar schatting zeker tweedui zend mensen verzamelden zich vrijdagavond op de Eng, waar in een uur tijd dertien hete- luchtballonnen het luchtruim kozen. Kinderen, maar ook volwassenen vergaapten zich aan de kolossale vaartuigen die er op de grond nog veel indruk wekkender uitzien dan wan neer ze op een hoogte van ruim honderd meter voorbij zweven. Het festival was tot nu toe letter lijk en figuurlijk het hoogtepunt van de viering van Soest 975 jaar. Tientallen evenementen, bijeen komsten en voorstellingen worden dit jaar in het kader van de verjaar dag gehouden, maar de meeste daarvan zijn jaarlijkse activiteiten die -in ruil voor subsidie uit de speciale kas, volgestort door de gemeente en het Prins Bernhard Cultuurfonds- het embleem van het jubileum dragen. Voor Soester begrippen was daar entegen het festival met de ballon nen uniek en gezien de belangstel ling is het geen wonder dat na af loop de mogelijkheid werd geop perd om er een terugkerend spek takel van te maken. Menige Soes ter zal dat toejuichen. De Soester ballonvaarder en orga nisator Rob Wiegers en een groot aantal medewerkers pakten vrijdag flink uit op het evenemententer rein. Dertien doeken werden vol geblazen met hete lucht, wat een steeds kleurrijker schouwspel op leverde. Zelden zal er in Soest op één plek zoveel zijn gefotografeerd en gefilmd als vrijdag. De meeste toeschouwers hielden zich keurig aan de herhaalde op roepen om achter de afrastering te blijven, maar evengoed was er een groot aantal mensen (van 3 tot 83 jaar) dat de verleiding niet kon weerstaan en zo dicht mogelijk bij de ballonnen ging staan. Die wer den alsmaar groter tot ze uiteinde lijk bol stonden. Alsof het ver traagde beelden waren, deinsden de ballonnen van voor naar achter, van links naar rechts. Het publiek op de eerste rang vond het prach tig- Intussen werden er grif loten ver kocht (de opbrengst gaat naar een nog te bepalen goed doel) met als inzet een gratis vlucht. De tiental len prijswinnaars konden niet wachten om plaats te nemen in een van de manden en sprongen van pure blijdschap en opwinding al vast een gat in de lucht. Met tussenpozen stegen de ballon nen, met als meest in het oog springend de kikker, op. De weers omstandigheden waren prima. Snel wonnen de ballonnen hoogte boven het zwaaiende publiek, om vervolgens beheerst in de richting van Utrecht af te zwaaien. Staartje Het ballonnenfestival krijgt nog een staartje, want voor kinderen tot en met acht jaar is er een kleur- wedstrijd georganiseerd. Deze duurt tot en met 15 juni, zodat de doelgroep nog alle tijd heeft om mee te doen. Het thema van de wedstrijd is ui teraard ballonnenfestival en de kleurplaten zijn op verschillende manieren verkrijgbaar. Ze kunnen worden opgehaald bij de VW aan de Steenhoffstraat, Broodje van Toontje aan de Birkstraat en bij Idea (v/h Brede Bibliotheek) of worden gedownload vanaf www. luchtballonvaart.com Wie de kleurplaat vóór 15 juni in levert, maakt kans op een van de vele prijzen. Een jury, waarin on der anderen enkele ballonvaarders, bepaalt wie daarvoor in aanmer king komt. Inleveren kan bij C.J. Vos, Heuvelweg 22, 3761 XP Soest. Optocht Het hele jaar door is er nog van alles te doen in het kader van Soest 975 jaar. Alleen in juni al staan achttien activiteiten gepro grammeerd. Op 11 juni is er een Taptoe van PVO op het Raadhuis plein, op 12 juni is het raadzaam de straat op te gaan voor de histo rische optocht en op 13 juni maken meer dan vijftig oldtimers met oudere Soesters als passagier een ritje door Soest en omgeving. De zelfde dag is er zowel 's middags Van de grond. De passagiers van deze hete luchtballon krijgen een warm afscheid van een grote scha re toeschouwers en zullen tot op grote hoogte worden uitgezwaaid. Foto: Soester Courant als 's avonds een voorstelling in de kerkebuurt. 'Rechtspraak onder de Lindeboom' is een productie van de Historische Vereniging Soest, Museum Oud Soest, de toneelver enigingen Utile Dulci en De Riet pluim en de tekenclub van Artis hock. Meer over deze activiteiten in de Soester Courant van volgen de week. Het aangekondigde vertrek van H. Wind van het Griftland Col lege nadert. Volgende week neemt hij tijdens een rondgang langs alle klassen afscheid van de ruim dertienhonderd leer lingen en op vrijdag 18 juni wordt hij tijdens een officiële bijeenkomst uitgezwaaid. Wind was zesendertig jaar werk zaam in het onderwijs. Hij begon zijn carrière aan de toenmalige christelijke mavo aan de Prins Bernhardlaan als docent Engels. In dat vak gaf hij daarna ook les aan het Griftland College waar hij bo vendien vier jaar lang conrector was. In 1980 vertrok Wind naar het Goois Dag-Avond College. Van deze Hilversumse school was hij conrector, waarna hij lid werd van de Raad van bestuur van het Du- dok College. De Soester keerde acht jaar geleden terug naar de Noorderweg als opvolger van rec tor J. Mulder. Op zijn beurt zal Wind straks wor den opgevolgd door Koos Nieuw- land die van 1989 tot medio 2000 werkzaam was aan het Griftland College, eerst als leraar wiskunde, de laatste twee jaar in een mana gementfunctie. Daarna was hij ves tigingsdirecteur van Het Farel Col lege te Amersfoort en een neven vestiging in Bunschoten. Binnenkort in deze krant een inter view met H. Wind. GRATIS WAARDEBEPALING Woning- en Assurantiemakelaars UTRECHT BILTHOVEN DE MEERN SOEST VIANEN ZEIST Burgemeester Grothestraat 32 Soest www.holenmolenbeek.nl nvm>wonen A A jf i'c A b't> A Js'i. j?& A i HeeJkgeurende LAVENDEL pot maat 0 15 cm1,00 f Autobedrijf A. van der Lee Exclusief-Dealer voor Soesl, I Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 POTGROND EN TUINAARDE grote baal1,00 'Jjf- 'r Door Baarn naar rotonde Groeneveld, dan weer 'jj' richting Soest, Vrije doorgang. Tel.: 035 - 543 11 02 "SjE Vi -a'c Jz. ik ik /s-ik Ji. ik ik Jb. ik Jb. De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 3 juni 20:00 Herman van Veen: 'Chapeau' en Chorus Line, Ca- brio-openluchttheater, Soester- bergsestraat 140, 25,00. Vrijdag 4 juni geen opgaven Zaterdag 5 juni 11:00 Open Dag de Paarden kamp, boerderij 'Vosseveld', Birkstraat 96. 19:30 Dance Event 04, Ca- brio-openluchttheater, Soester- bergsestraat 140, 3,00. 20:15 Concert Van Dingstee kwartet, Cenakel, Amersfoort- sestraat 18, Soesterberg, 17,00. 20:30 Jazzclub en opening expositie, Artishock, Steen hoffstraat 46. Zondag 6 juni 10:30 Openluchtdienst PKN- kerken, Cabrio-openlucht- theater, Soesterbcrgsestraat 140. 15:00 Concert Cuypersensem ble, Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140, 5,00/7,00. 16:00 Concert Domstad Bla zers Ensemble e.a., Oude Kerk, Torenstraat 1, 1,00/8,00. Maandag 7 juni 18:00 Avondvierdaagse vanaf Bosstraat-Oost. 20:00 Medium bij Paso, De Vriendschap, Mezenhof 1, 2,00/4,50. 20:30 Film: 'Ballo a tre passi', Artishock, Steenhoffstraat 46, 3,50/5,00. Dinsdag 8 juni 14:00 Ouderenkoor Torenerf, De Klarinet, Klarinet 39. 18:00 Avondvierdaagse vanaf Bosstraat-Oost. Woensdag 9 juni Speurtocht, de Vrije Teugel, Vedelaarpad 53, 2,50. 14:30 De Band Krijgt Kinde ren, Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140, 4,50 (met bon Soester Courant 3,00). 18:00 Avondvierdaagse vanaf Bosstraat-Oost. De gemeentegids van Soest zal dit jaar wat dikker zijn dan normaal, omdat er extra informatie in is op genomen. In verband met het 975- jarig bestaan van Soest is het ca lendarium 'Soest in jaartallen' te rug te vinden in de gids. Dit over zicht is gemaakt door Soester Hans Kruiswijk. Ook wordt in de gemeentegids aandacht besteed aan het (reste rend) programma van de activitei ten in het kader van Soest 975 jaar. Nieuw is tevens het hoofdstuk 'Denk mee, praat mee, laat uw stem horen'. Hierin staan alle mo gelijkheden vermeld voor burgers om mee te kunnen praten over het wel en wee in de gemeente Soest. Zoals gebruikelijk zijn verder de gegevens van de gemeente, organi saties, verenigingen en andere in stellingen afgedrukt in de gids. Deze zal op vrijdag 4 en zaterdag 5 juni huis-aan-huis worden ver spreid. fflV NEFKENS SOEST V/je cnders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTOMOBIELBEDRIJF Birkstraat 30 -3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 kilo 500 gram per fles 3.98 3 flessen 2000 - 73% vol geheel op dronk 3 stuks heel vers van 't mes 100 gram Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl CS3 Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT)

Soester Courant | 2004 | | pagina 1