Soest verliest in Günther Plomp een 'menselijke' man met grote talenten De Bundeling feestelijk heropend ..na 20%, marderht Visser 11T1MG I 1 Bolle ballonnen blijven boeien VAKANTIE BEZORGERS 1 ACTUEEL @ulen Kinderen doen veldwerk met project Zuidereng Fietsboot en boswachter Matfpi^an Zijp pagina Grote belangstelling bij uitvaart oud-wethouder Festival voor herhaling vatbaar demaker derlond k soêsterÊScourant Dinsdag 8 juni (Soest: 10:45 uur) ledereen kent ze ledereen ledereen wil ze en u haalt ze Vakantie (2) Service voor alle merken SWISS WATCHES WOENSDAG 2 JUNI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 3 jnderhoud i specialist e merken 5 - 601 29 98 Onder zeer grote belangstelling heeft afgelopen vrijdag de uit vaart plaatsgevonden van drs. Günther Plomp, de oud-wet houder die op 22 mei op 70 ja rige leeftijd overleed. Veel Soesters, uit allerlei maat schappelijke kringen, brachten hem voorafgaande aan de cre matieplechtigheid in Bilthoven de laatste eer. De bijeenkomst in 'Den en Rust' kende een sober maar indringend karakter. Omlijst door Latijns- Amerikaanse muziek, waarvan hij zoveel hield, maakte een aantal sprekers duidelijk waarom Soest met het heengaan van Günther Plomp een groot verlies heeft ge leden. Zo schetste de heer Van Toor, voorzitter van de Gooise ilaitvaartverzorging, hem als een man met grote bestuurlijke talen ten, betrokken en nuchter, met een scherp analytisch vermogen, die goed kon relativeren en iemand was die sprak met gezag, maar ook joviaal, toegankelijk en bijzonder hartelijk. Bert Krijger, in zekere zin zijn op volger als WD-wethouder en ver tegenwoordiger van de gemeente Soest, beschreef hem als een 'hui selijk mens', die desondanks in de politiek (VVD), de sport en op allerlei andere terreinen (o.a. de VVV) zijn verantwoordelijkheid kende. Hij roemde ook zijn gevoel voor nuance: Alleen wie 'm echt kende voelde zijn goed- of afkeu ring. Met zijn onafscheidelijke pijp kon hij bij de haard zitten en dan werd de wereld ontleed. Zo zal ik hem onthouden, maar ook als een man die zich van harte beschikbaar stelde om moeilijke dingen te doen, op elke positie loyaal en be reid om de samenleving te verbe teren. Een zwaargewicht.' Namens de WV-ANWB Soest omschreef R. Alexander hem als een krachtig leider die het beste uit de mensen kon halen. 'Je kon niet om 'm heen'. Hij was daarnaast ook een prima timmerman geble ken die niet schroomde zelf hamer en spijkers ter hand te nemen, maar vooral ook een menselijke, aimabele man met een groot ge voel voor humor. Ook volgens dhr. Schouten van de Rotaryclub Hilversum was Plomp een scherp zinnig en humorvol mens geweest, die zijn steentje had bijgedragen aan de verbetering van het leven van zeer velen, ook in de ontwik kelingslanden. 'Hij kon goed ver tellen hoe 't niet moest, maar hoe het wél zou kunnen...' Dhr. B. Korthuis haalde dierbare herinneringen op aan de persoon lijke vriendschap tussen de beide families en de gezamenlijke vakan tiereizen, en aan de onverwachte wederzijdse bezoekjes 'om een praatje te maken en de wereld te verbeteren'. Hij beschreef hem als enerzijds een 'binnenvetter die graag z'n eigen gang ging', maar ook als iemand die van avontuur en uitdadingen hield, en bovendien als een trotse grootvader. Neef Adriaan Plomp kende verhalen uit de jeugd van Günther Plomp, die destijds van zijn bezorgde ouders de straat niet uitmocht, omdat hij een beetje een 'wild kind' was. Op school was hij populair en zeer sportief: de beste volleyballer en tafeltennisser. Schoonzoon J. Verheij vertelde nog over zijn activiteiten als 'weer man', die volop kon genieten van het leven en graag in de tuin zat of in zijn eigen hoekje in de huiska mer, waarin hij zich terugtrok in zijn eigen wereld, maar ook als een echte 'familieman','vakantieman' en 'mediaman', die graag in het middelpunt stond. Namens de fa milie sprak een van de dochters tenslotte een kort dankwoord, daarin gevolgd door mevrouw Plomp. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Zo'n beetje 'tout' medisch Soest was afgelopen vrijdag aanwezig bij de heropening van De Bundeling, het vernieuwde medisch centrum aan de Schoutenkampweg. De offi ciële openingshandeling - het onthullen van een nieuwe pla quette met de naam aan de ge vel werd verricht door de echtgenotes van de vier geza menlijke eigenaars. Aanvankelijk zou een 'mystery guest' de opening voor zijn reke ning nemen, maar de dames Krij ger, Mout, Vrijmoct en Quick draaiden er hun hand niet voor om toen bleek dat zij daartoe waren uitverkoren - omdat ze hun echt genoten tijdens de voorbereidingen van de verbouwing zo vaak had den moeten missen. De talrijke gasten - nog niet de patiënten, want die komen op den duur, al dan niet met aandoening, vanzelf binnen - waren even daarvoor be groet door huisarts P. Mout, die o.a. een stukje geschiedenis terug haalde. Hij vertelde dat op de plaats van het huidig centrum ooit een keuterboerderijtje had gestaan, dat ergens in de jaren zestig was afgebroken om plaats te maken voor een filiaal van de bibliotheek en een kleuterschooltje, dat later nog dienst heeft gedaan als islami tisch gebedshuis. De naam 'de Bundeling' wijst overigens niet al- i.AAT 44 6012957 29.595,- •d voorzien van o.a.: bestuurdersairbag bezettingssensor systeem (ABS) rendeling met liening nbore romen re buitenspiegels voorstoelen met basisunit Mozdo aluminium ofwerking :offen stoelbekleding. De komende week worden er meerdere activiteiten georgani seerd rondom de Zuidereng. Vanaf vandaag gaan de groe pen 7 en 8 van het basisonder wijs veldwerk verrichten op het gebied. Aanstaande zondag wordt er een wandeling georga niseerd door het prachtige ge bied dat midden in Soest ligt. De Zuidereng is in meerdere op dachten een uniek gebied binnen de lebouwde kom van de gemeente. In het gebied zijn restanten te vin den die wel tot 150.000 jaar terug gaan. De kinderen ontdekken tij dens het project, dat tot 22 juni duurt, hoe bijzonder het gebied is. De volgende vragen komen bij voorbeeld aan bod: hoe is de bo dem opgebouwd? Wat wordt er verbouwd? Waarom is er een graf heuvel? Hoe werkt een kompas? Kan je een boom herkennen aan zijn silhouet? Waar komen die keien vandaan en welke vogels zie en hoor je rond het gebied? Wij hebben nog enkele nodig in Soest voor de Extra beloning! Aanmelden: tel. 601 41 52 www.rabobankonline.com Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 >A*'J 1 r>14 éU'Jél Vaste planten van het internationaal be kende merk Sam bij u in de tuin. Daarmee haalt u kleurige fleurige kwaliteit van de hoogste standaard binnen. Ontelbaar veel soorten, ontelbaar veel kleuren. Komt u ze maar halen, wij bieden ze u deze week aan met een buitengewoon hoge korting van 4670S99 [tril TUIN ADVIES CENTRUM Dorresteinweg 72 b Soest 035 - 6012883 De Vereniging Natuurmonu menten èn de stichting Eemlijn organiseren samen op dinsdag 8 juni een unieke excursie per fiets(boot) naar het unieke pol derland van de Maatpolder, de Noordpolder en het Valse Bos nabij de mond van de rivier de Eem. De excursie maakt duide lijk waarom dit gebied be schermd wordt en niet te inten sief door mensen moet worden bezocht. Het wordt fietsen met de boswach ter over kleine weggetjes, soms af stappen en rondkijken, dan een stukje lopen, waar de fiets niet ver der mee kan; en dan weer fietsen. De deelnemers kunnen kiezen waar zij met hun fiets op de fiets boot stappen: in Amersfoort vóór 10.00 uur, of in Soest vóór 10:45 uur, of in Baarn vóór 11:30 uur. Zij varen met de fietsboot over de prachtige Eem naar het punt waar de boswachter van Natuurmonu menten hen opwacht. Samen ont dekken zij twee uur lang de bijzon dere kwaliteiten van dit polderge bied en het interessante vochtige bosgebied. Het verband tussen de geschiede nis van deze grond en de aanwezi ge natuur wordt duidelijk door de uitleg van de boswachter. Zullen de blauwborsten en de muurzwa luwen zich laten zien? Er zijn veel verschillende soorten weidevogels die de deelnemers in een ideale vogelomgeving zullen kunnen aan treffen. Natuurmonumenten heeft daar een flink weidevogelreservaat in beheer. Daar hebben onder an- Ballonnen en nog eens ballonnen op het festival dat vrijdagavond zeker tweeduizend mensen lokte naar het evenemententerrein de Eng. Zij kregen een boeiend en kleurrijk schouwspel te zien, zodat het niet verwonder lijk is dat werd geopperd om er een terugkerend evene ment van te maken. Foto's: Soester Courant leen op de 'bundeling van krach ten' in de eerstelijns gezondheids zorg, maar ook op de buurtschap de Bunt (genoemd naar het bunt gras dat hier vroeger op de natte zandgrond groeide). Kort stond hij stil bij de geschiede nis van het 'gezondheidscentrum' zelf, waarvoor twintig jaar geleden de grondslag was gelegd door de samenwerkende artsen Klop, Krij ger en Rupert en dat destijds ook onderdak bood aan de wijkverple ging en het maatschappelijk werk (later het kruiswerk). Toen het kruiswerk zich later terugtrok kwam de klad erin, maar inmid dels zijn de verhoudingen drastisch gewijzigd en is er - mede door de komst van de fysiotherapie - weer sprake van nieuwe impulsen voor de eerstelijnszorg in Soest-Zuid. Zijn collega Krijger bedankte ver volgens allen die op een of ande re wijze een rol hadden gespeeld bij de verbouwing en de tijdelijke verhuizing naar de polikliniek aan de Dalweg. Vervolgens trokken de vier dames de oude Bundeling- vlag weg van het nieuwe logo aan de gevel, waarna tenslotte het hele team van medewerkers van het medisch centrum op de foto ging. Het team van De Bundeling op volle sterkte. Foto: Herman van Dam. dere kemphaan, kievit, tureluur en de grutto hun broedgebied. Daar naast zijn er in het gebied ook tal van eenden aanwezig, zoals berg eend, kuifeend, krakeend en zo- mertaling. Ook verschillende roof vogels zijn in dit gebied waar te nemen zoals bijvoorbeeld de brui ne kiekendief. Ieder die een verre kijker bezit, neemt die mee om de vogels beter te kunnen zien. Ook wordt er uitleg gegeven over het beheer en de doelstelling van dit gebied. Exclusief De boswachter brengt de deelne mers naar de fietsboot, die inmid dels een andere plaats heeft gevon den. Daarna kunnen de deelne mers weer kiezen waar zij afstap pen (Baam, Soest of Amersfoort), ongeveer volgens de aankomsttij den van de fietsboot tijdens de toeristische lijndienst. Op dinsdag 8 juni vaart deze lijndienst niet en daarom is de fietsboot exclusief beschikbaar voor de deelnemers aan deze speciale fiets(boot)ex- cursie. Het maximum aantal deel nemers is 20. De kosten van deze excursie bedragen 13,50 per persoon. Daarvoor ontvangt men een kop koffie of thee naar keuze, tijdens de heenreis èn tijdens de terugreis op de fietsboot. En na tuurlijk betaalt men daarmee ook de tijd van de boswachter van Na tuurmonumenten èn de kosten van de fietsboot. Neem wel uw eigen boterhammen mee! Tevoren tele fonisch opgeven is noodzakelijk. Dat kan bij Han Gerlings, 88 033- 4799412. De nieuwsgierige jeugd (boven) dreigt onder de voet te worden gelo pen door een reusachtige kikker, maar het ballonnenspektakel ver liep vlekkeloos. Ballonvaarder en organisator Rob Wiegers (links en daaronder) en een groot aantal medewerkers de den veel Soesters een groot plezier. De kikker (onder) springt snel de lucht in. De mand valt in het niet bij de ballon. 'Nee, het is bedtijd. Je tanden zijn al gepoetst. Je krijgt nu geen cho colaatje meer. Morgenochtend als je wakker wordt en je mij roept', zeg ik ontwijkend terwijl ik haar van de wc til. Sinds twee maanden is ze zinde lijk. Dat scheelt een flink pak dure luiers in het milieu. Elke stoelgang is een triomftocht als ze weer een paar dagen bij ons logeert, want ook een driejarige heeft tegen woordig vakantie. 'Zeggen hoor als je nodig moet poepen', dwing ik haar af, 'dan krijg je een chocolaatje'. Daar doet mijn idol wonderen voor. Voor de zoveelste keer lees ik het zelfde boekje voor uit de speciale stapel in de boekenkast. Aan elke tekening, elk versje en aan elke fi guur in haar favoriete verhaal pro beer ik een andere draai te geven om het voor mezelf interessant te houden. Maar zij weet het beter. In het zangrepertoire zit een deuk. Vorig jaar beheerste ik nog het hele scala kinderversjes, maar nu jubelt ze melodietjes van school die ik echt niet ken. Ik heb ook een opa-abonnement op Dierenpark Amersfoort en ben in het bezit van twee plastic kaart jes met een echte streepjescode: een voor mijn kleine introducee en een voor 'opa Visser'. Over stig matisering gesproken. Op mijn MasterCard staat zelfs een pasfoto met mijn portret tegen de achter grond van een zebravel. Privacy ho maar. Maarten 't Hart zou zich heftig ver zetten tegen deze bureaucratie. De pasfoto werd bij de kassa ter plekke van mij genomen met een supermoderne camera waar Sjaak Pot van de gemeentelijke paspoor ten jaloers op zou zijn. Fraude is uitgesloten. Desondanks moeten we bij de in gang achter in de lange rij bij de lossekaartjes-verkoop aansluiten om binnen te komen. Personeels gebrek. De meest fascinerende kinderat tractie tussen de levende dieren is een stenen gorilla. Met een druk op de knop giet het gevaarte met zijn rechterpoot een bak water in zijn grote bek waarna hij het weer uitpiest via een kolossaal ge slachtsdeel, dat hij met zijn linker poot vasthoudt. Esthetica is in de Keistad nog niet uitgevonden. Hangend en wurgend op de primi tieve bushalte terug naar Soest zing ik voor de vijfde keer op ver zoek: Suja suja kindje Opa is je vrindje Fay is opa's schattebout O wat is die opa.... stout. De volgende ochtend om 7 uur klinkt het opgewekt: 'Opa, ik krijg nog een chocolaatje!' Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voornjkosten. Gratis bruikfeen app. Aife reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Hét zeilhorloge naar Nederlands ontwerp é\Xr/j) iuwe^'er Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70

Soester Courant | 2004 | | pagina 3