Van Weedestraat toch dicht SZS zwaait morgen 'huisvader' Roger Zwennes uit W dekker-f partners Twee Soesters op de fiets naar Santiago de Compostela Populaire rij-instructeur gaat na 38 jaar met pensioen Soest weigert bouw twintig koopwoningen Bos en Duin Honden mogen dagje uit op Van Weedestraat Digitale camera winnen? 'Liever huurhuizen voor starters' Meningen j van lezers AGINA4 WOENSDAG 2 JUNI 2004SOESTER COURANT ACTUEEL PAGINA 5 Richting Hospice Cursus 'Omgaan met vermoeidheid' na kankerbehandeling Wandeling over de Zuidereng Afscheid van zorgmanager in Molenschot Overlast vossen Traag, onwil of slechte verliezers? www.dekkerenpartners.com In Soest: Frank Schutte teL: 035-6035307 Trajectbureau wil schoolverlaten voorkomen Portugal einddoel Mark Huijts en Bas Nekkers Groot evenement ten bate van Stichting Doe een Wens Los neemt afscheid van Wil Lamers Doe mee met de ftubobankvoetbalpoule op www.rabobankonline. com door Marjan Haak In Nieuwe gein zijn ze ook bezig met een hospice. Het project loopt daar zo'n beetje gelijk op met het onze. In de notitie van de Provincie over de spreiding van de palliatieve zorg in de provincie Utrecht worden beide projecten genoemd. In dat stuk wordt namelijk geconcludeerd dat er zowel in Eemland als in West Utrecht behoefte is aan een initia tief. Ook wordt vermeld dat er een initiatiefin Soest én een initiatiefin Nieuwegein is, zodat beide leemten worden opgevuld. Om deze initia tieven te stimuleren heeft de Pro vincie indertijd aan beide projecten 40.000 toegezegd. We komen el kaar op conferenties tegen en hou den elkaar goed in de gaten. Zo hoorden we pas dat ze in Nieuwe gein een stuk grond gekocht heb ben. Dat riep in onze bestuursver gadering een flinke discussie op. Wij weten namelijk vrij nauwkeu rig hoeveel geld ze daar hebben en in onze beleving zijn ze behoorlijk optimistisch in hun verwachting dat de rest van het benodigde geld er wel zal komen. Natuurlijk rees daarbij de vraag of wij dan niet weer. al té voorzichtig zijn. Kort geleden kregen we een mailtje over een heel vervelend probleem waar zij nu tegen aan lopen. Men sen in de buurt van het stukje grond waar het hospice op ge bouwd zal worden zijn gaan kla gen. De gemeente is daar wat van geschrokken en komt nu opeens met de eis dat er een bestemmings wijziging voor de grond moet ko men. Dat betekent een enorme ver traging, want een dergelijk proce dure neemt veel tijd in beslag. Op eens komt al het enthousiasme van zo'n mooi project onder druk te staan. Wat is dat toch voor een rare reac tie van mensen als er iets in hun buurt komt wat ze nog niet kennen. In plaats van in gesprek te gaan wordt er gelijk protest aangetekend: 'Ga maar ergens anders naar toe, in mijn buurt moet het blijven zo als het was!' Waarschijnlijk den ken deze mensen dat ze vanaf het moment dat het hospice zijn deuren opent in een soort olijvende begra fenissfeer terecht komen. Dat er al leen nog zachtjes in de buurt ge sproken mag worden en dat de zwarte auto's af en aan rijden. Maar dat is nu juist niet de realiteit van een hospice. Het idee is juist dat het een gewoon huis in een ge wone buurt wordt. Dat je niks meer rekening met het hospice hoeft te houden als je nu al met je gewone buren doet. Dat er afspraken met de buurt worden gemaakt hoe overlast van bezoekers en eventuele rouwauto's zoveel mogelijk beperkt of zelfs voorkomen wordt. Het is dan ook opvallend dat de klagers zich alleen melden vóór de start van het hospice. Als het eenmaal be gonnen is hoor je niemand meer. Het is te hopen voor het hospice in Nieuwegein dat de problemen snel overwonnen worden. De les voor ons is dat zodra we in Soest een plek gevonden hebben, contact met de buurt de eerste actie is. Marjan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het hospice in Soest. Informatie op www.hospicesoest.nl of IQ 6037654. Het Toon Hermans Huis Amers foort biedt in samenwerking met de Stichting Amarant een cursus aan voor mensen die last hebben van ernstige vermoeidheidsklach ten na een behandeling voor kan ker. De cursus bestaat uit zes bij eenkomsten van twee uur op maandagochtend van 10:30 tot 12:30 uur. De eerste bijeenkomst vindt plaats op 7 juni. De kosten bedragen 60,00 per persoon. Vermoeidheid is één van de meest voorkomende klachten bij mensen die kanker hebben gehad. Deze vermoeidheid heeft ingrijpende gevolgen voor vrijwel alle terreinen van het dagelijks leven. Tijdens de bijeenkomsten krijgen deelnemers informatie, oefeningen om tot rust te komen en er is gelegenheid om ervaringen uit te wisselen. Aan melding en info: SB 030-2804428 of info@centrum-amarant.nl, en S8033-4655227 ofinfo@thha.nl. Het 1VN Eemland, de werkgroep de Zuidereng en het milieucen trum de Kwekerij hebben voor aanstaande zondag een wandeling over de Zuidereng georganiseerd. De wandeling begint vanaf het milieucentrum aan de Molenstraat 157. Voorafgaand aan de wande ling aanstaande zondag wordt in het milieucentrum de Kwekerij een lezing gegeven over de vor ming van het landschap rond de Zuidereng en het ontstaan van de nederzetting Soest en haar omge ving. Ook de bewoning van vroe ger tot nu en het landgebruik ko men aan de orde. Hierna wordt onder leiding van een natuurgids een wandeling gemaakt over de Zuidereng. De start is om 14:00 uur en naar verwachting is het om 15:30 uur afgelopen. Het milieu centrum is geopend op dinsdag, woensdag en donderdag van 13:00 uur tot 16:30 uur. t lag 3 juni om ntehuis. tal van het ge- n vergunning ge- de opening ni 2004 tussen straat 122B te /ergunning ver- iviteiten in het oest: nd samenzijn op menzijn op 13 nde' in de Kerke- 1 ontheffing ex ar- d voor de histori- het samenzijn enemententer- betreft, de witte 2 juni zal muziek rt uiterlijk tot NGEN pvergunning zijn ïgde kapvergunnin- - 2 eiken jen te worden ge- ilng kunnen dit veken na deze be- afdeling Wijkbe- e gemeente Soest, foonnummer 035- 4 weken liggen de >ok ter inzage op de sstructuur in het ge ren, 1 eik it genomen besluit nding van het besluit iet college van burge- Jmeente Soest, Post- Met belangstelling het artikel gele zen in de Soester Courant, dat de vossen weer onder controle mogen worden gehouden. Vossen zijn mooie dieren, in het bos, en ik ben altijd verrukt als ik er tijdens een wandeling in de Soester bossen een vos zie en dat is heel regelma tig het geval. Maar bij ons thuis ligt het anders. Op het kleine stukje grond dat wij achter het huis hebben, hebben wij bijna iedere nacht bezoek van de vos met zeer fatale gevolgen. Momenteel in de broedperiode zit ten de vrouwelijke eendjes en gan zen op hun nesten en blijven daar trouw zitten. De vos is niets ont ziend, hij vermoordt eerst de moe der vogels' en vreet daarna een voor een de eieren op. Wij hebben nu inmiddels al drie jaar geen kui kens meer gezien! Een zeer verdrietige constatering was een klein vrouwtjes gansje, die door de vos was aangevallen, met afgerukte vleugel en kop kapot gebeten op de vijver lag, dood!! En haar mannetje was daar zo van in de stress dat hij twee dagen la ter ook dood op het water dreef!! De vos heeft immers helemaal geen tegenstander en vermeerdert zich jaarlijks in groten getale. Door dit inmiddels zeer regelmatige pa troon, houden wij geen vrouwelij ke vogels meer over. Zo behoudt men natuurlijk geen evenwichtige stand van vogels, eenden en gan zen. Laten de mensen die aange steld zijn om de vos te bestrijden met verstand hun werk doen, mijn vogels zijn er heel dankbaar voor! Henny M. Schoor Ongeveer 2xh jaar geleden kochten wij een mooi pandje aan de Konin- ginnelaan in Soest. Onze 'winkel' zat al boven en beneden stond het leeg. Na heel veel getouwtrek mocht ons 'winkeltje' naar bene den. Daar moest zelfs de bestuurs rechter aan te pas komen, want meneer Janssen en zijn vrienden zagen dat niet zitten. Gelukkig dacht de rechter daar anders over, dus na 1 jaar konden we eindelijk gaan verbouwen. In september 2003 openden we onze oude deur naar een nieuwe sjop en gingen we boven aan de slag om er een mooie bovenwoning van te maken. Nu, Vh jaar later, na vele wande lingen van het kastje naar de muur en weer terug, weten ze bij de ge meente zogenaamd nog niet hoe het zit en kan de huurder, die er al zit, zich niet inschrijven op de bo venwoning! Gaan die ambtelijke molens hier nu zo traag, is het on wil of zijn het slechte verliezers? Ik weet het niet, misschien moet er wel weer een rechter aan te pas komen. Zou ze dat geld gaan kos ten en kunnen ze dan nog wel snoepreisjes maken, of weten ze ook niet hoe dat zit? H. Zijiema (Hacas) kunnen zien, zullen we dat zeker doen.' Om het Nederlands elftal, toch nog een beetje te steunen, zit Nekkers wel met een oranje shirt op zijn fiets. Nekkers geeft toe dat het niet al tijd een pleziertochtje zal zijn. Maar ze hebben wel een voordcel dat zijn vader met de caravan mee rijdt. Hij zal ze iedere dag opwach ten op een camping. Mark Huijts lacht: 'ik hoop met een koud bier tje en een barbecue'. Ze proberen het aantal kilometers dat ze fietsen per dag op te bouwen. Nekkers: 'het uitgangspunt is dat we er on geveer honderd per dag gaan fiet sen'. Hij ziet vooral tegen het laat ste stuk van de tocht op. Ëerst moeten ze over de Pyreneeën en de verdere weg naar Santiago schijnt ook geen vlak gebied te Bas Nekkers (links) en Mark Huijts staan met hun fietsen voor het spandoek in de Sofialaan. Af gelopen zaterdag zijn ze vertrokken naar Santiago de Compostela. Foto: Herman van Dam. zijn. Vooral de conditie van zijn lichaam baart Bas Nekkers zorgen. Dit is natuurlijk ook afhankelijk van het weer. Naar verwachting zal het ongelofelijk warm zijn als ze bij de Pyreneeën aankomen. De twee vrienden hebben al wel afstanden gefietst om te trainen, maar zo'n tocht als ze nu gaan maken, heb ben ze geen van beiden eerder ge daan. Mark Huijterts daarentegen is helemaal niet zenuwachtig: 'Het komt allemaal wel goed'. Het ziet er naar uit dat er voor lopig geen woningen zullen worden gebouwd op het terrein van het voormalig partycen trum Bos en Duin aan de Bos straat. Het college van burge meester en wethouders werkt niet mee aan de wijziging van de horecabestemming. Architectenbureau Peters Part ners heeft in opdracht van de twee particuliere eigenaren van het per ceel een plan ingediend voor twin tig koopwoningen, waarvan zestien met een prijs onder de 200.000 euro en verder onder meer een vrijstaande villa. De gemeenteraad heeft vorig jaar aangegeven in principe medewer king te verlenen aan woningbouw, mits er betaalbare huurwoningen voor jongeren komen. In verband met de natuurwaarden aan deze dorpsrand zou het plan niet te grootschalig mogen zijn. Het plan dat nu is ingediend, voldoet aan geen van deze eisen. Nog een barricade is opgeworpen door eigenaar H.A. van Veen van de achterliggende pluimveehoude rij. In het kader van de milieuwet is er rond zijn bedrijf een zoge noemde 'stankcirkel'. Binnen een straal van minimaal honderd me ter mag er daarom niet worden gebouwd. Gebeurt dat toch, dan zou de bedrijfsvoering van Van Veen worden beperkt, waardoor hij een claim voor planschade zou kunnen indienen. Het college heeft het architecten bureau hiervan al op de hoogte ge bracht, maar hier is geen rekening mee gehouden. Overigens is het zo, dat de gemeente in alle bouw vergunningen standaard laat opne men dat eventuele planschade voor rekening komt van de ver gunninghouder. bouwplannen voor particulieren en bedrijven kies doordacht uw creatieve bouwpartner! Morgen - donderdag 3 juni - neemt de Stichting Zorgcentra Soest (Molenschot* Groot Eng- endaal, de Heybergh) afscheid I van Roger Zwennes. De zorg- I manager werkt er tot zijn laat ste dag met veel plezier, maar kiest nu de gelegenheid zich voordoet toch voor een prettig bestaan, waarin hij met zijn vrouw veel tijd wil doorbren gen in hun Franse vakantie huis. 'Ik stop ermee, en we doen het met wat minder. Dat heb ik er wel voor over, zegt hij, hoewel hij met zijn 55 jaar nog lang niet oud is. 'Het betekent dat ik er nu nog vol op van kan genieten. Ik ben nu nog gezond en wil nog heel graag een heleboel andere dingen doen. Je hoort zo vaak dat mensen zeggen dat ze daarmee beginnen als ze 65 zijn, maar ik schuif het liever nie t op de lange baan.' Tien jaar geleden trad hij in dienst bij de SZS; daarvoor was hij als hoofd verpleging zo'n twaalf jaar werkzaam als hoofd verpleging in wat toen nog Zonnegloren heette, het Soester ziekenhuis. Daarvoor had hij trouwens ook al een hele carrière in de gezondheidszorg achter de rug: hoofd verpleging in het Amsterdamse Julianazieken- huis, eerder in het marinehospitaal in Den Haag en daarvoor nog in het Westfriesland-ziekenhuis in Hoorn. Roger, geboren Hagenees, deed in de Hofstad zijn opleiding en be kent dat hij altijd een 'ziekenhuis man' in hart en nieren is geweest. Dat hij tien jaar geleden toch over stapte naar Molenschot was voor al te danken aan de vergadercul tuur die hem destijds steeds meer begon tegen te staan. Bij Molen schot kon directrice mevrouw Vï- scher hem uitstekend gebruiken, vooral omdat in die tijd al sprake was van nieuwbouw en de fusie met Groot Engendaal. 'Dat was ook wel wat voor mij, want ik had cr al de nodige ervaring mee op gedaan in andere ziekenhuizen.' De verpleging was destijds aan vankelijk zijn 'derde keus'. Eigen lijk had hij sportleraar willen wor den, of fysiotherapeut, maar toen hij eenmaal de sfeer van het zie kenhuis had geproefd wist hij di rect zeker: 'Dit is wat ik wil'. Hij omschrift zichzelf dan ook als ie mand met een 'hulpverlenershart'. Spijt heeft hij in elk geval nooit van zijn keuze gehad. AI heel snel ont wikkelde hij zich overigens in 'technische' richting: beademing, traumatologie. Jarenlang werkte hij in de OK. Wat hem aantrok was het 'acute, het stressachtige' van het werk. 'Het moet voor mij altijd wel dynamisch zijn...' 'Goed huisvader' Wat dat betreft viel hij bij Molen schot met zijn neus in de boter: de verhuizing, het opzetten van de nieuwe organisatie, de fusieperike len met Groot Engendaal. In dat soort processen kon hij als 'diri gent' een bepalende rol spelen. 'Ik vond het een sport om er een een heid van te maken, en dat is ge lukt. Hij neemt met weemoed af scheid van de SZS. 'Het valt wel mee om weg te gaan. Er komen een paar hele goeie mensen voor terug. Maar de reacties zijn leuk. Het doet je toch goed als de men sen zeggen dat ze 't jammer vinden dat je weg gaat. Ik heb altijd ge probeerd een goede huisvader te zijn voor de mensen. M'n inzet, en de energie die ik daarin gestoken Roger Zwennes zet een streep on der zijn carrière in de zorg. Foto: Soester Courant heb, worden kennelijk gewaar deerd...' Terugkijkend stelt hij vast dat de SZS een 'hele goeie zorginstelling^ is, waar de zorg op zeer hoog peil staat en een prima sfeer heerst. 'De mensen krijgen hier alles wat ze nodig hebben, en nog wat meer. Ik zeg altijd: het is gewoon een groot hotel, met 220 gasten.' Ook als werkgever is de stichting vol gens hem heel goed, vooral nu de zorg de laatste jaren zo onder druk is komen te staan door de steeds lagere budgetten en de steeds groeiende zorgvraag. 'De gemid delde leeftijd is hier 83,6 jaar.' Feeling houden Roger heeft zich altijd betrokken gevoeld bij de mensen die mede aan zijn zorg waren toevertrouwd. 'Ik ging ze ook altijd eerst even thuis opzoeken, om te zien wat hun achtergrond was. Dan kun je de mensen makkelijker 'plaatsen'. Hier in Molenschot ken ik ze alle maal wel. Ik probeerde ook altijd een beetje feeling met ze te hou den door bijvoorbeeld even de re creatiezaal binnen te lopen of op hun verjaardag even langs te gaan. Als iemand ernstig ziek was nam ik ook altijd even een kijkje.' De deur van zijn kantoor - bewust direct tegenover de receptie - heeft altijd open gestaan. 'Mensen kunnen hier letterlijk naar binnen lopen.' Zoals gezegd: hij is tot de laatste dag aan het werk, en met heel veel plezier. Maar morgen zit het er dan toch voor hem op. De SZS wuift hem uit met een afscheidsre ceptie in Molenschot, die van 14:45 tot 15:45 uur duurt. Bezoekers aan de Van Weede straat moeten woensdag 16 juni niet raar opkijken wanneer er honden met hun baasjes voorbij lopen. Op die dag geldt er namelijk een algemene ont heffing op het hondenverbod. gemeente heeft deze ontheffing verleend op verzoek van de eige naar van Pets Place aan de Van Weedestraat 14. De dierenspe ciaalzaak wil hondenbezitters die dag gelegenheid bieden om van hun hond een foto te laten maken of zelf met het dier op de gevoeli ge plaat te worden vastgelegd. Vanwege het algemeen hondenver bod in winkelcentra, is het voor dierenwinkels vrijwel onmogelijk om activiteiten te organiseren voor honden en hun baasjes. Soest ver leent de ontheffing zodat de dieren in de dierenwinkel kunnen komen. De gemeente beseft dat het verle nen van de ontheffing kan leiden tot nog meer soortgelijke verzoe ken. Daarom zal ze de tijdelijke ontheffing evalueren, om te kijken of in de toekomst meer van dit soort verzoeken kunnen worden gehonoreerd. Het trajectbureau opleiding en werk is gisteren officieel geopend door de Amersfoortse wethouder Eerdmans. Het doel van dit bureau is het voorkomen van voortijdig schoolverlaten van jongeren. Jon geren tussen de 16 en 23 jaar uit de regio Eemland kunnen hier te recht voor informatie en advies over opleiding, beroep en werk. Het projectbureau streeft ernaar dat zoveel mogelijk jongeren terug naar school gaan, al dan niet in combinatie met een baan. Daar mee wordt de kans vergroot dat zij een betere startpositie op de ar beidsmarkt krijgen. 'Als ik het roep* begin ik een beetje angstig te worden', zegt Bas Nekkers. Hij staat voor het met rood-wit-blauwe vlaggetjes versierde huis van Mark Huijts. Er hangt een spandoek met het opschrift: 'Nederland-Portu- gai, Bas Mark, succes!'. Af gelopen zaterdag zijn de twee vrienden om acht uur 's och tends met de fiets vertrokken, om binnen een maand in San tiago de Compostela in Spanje aan te komen. Daarna trappen ze door naar Portugal. Het is de afgelopen weken al een paar keer in het nieuws geweest: Soesters die een pelgrimstocht naar het bedevaartsoord Santiago de Compostela maken. De heilige Jacobus is na zijn dood door zijn volgelingen naar de stad in het noordwesten in Spanje gebracht en daar begraven. Bij zijn graf is in de elfde eeuw een kathedraal ge bouwd. Miljoenen pelgrimgangers gaan hier naar toe om de pilaar bij de ingang van het bouwwerk aan te raken. Bas Nekkers benadrukt dat hij en Mark Huijts niet christelijk zijn en dus ook geen pelgrimstocht gaan maken. Iets meer dan een jaar ge leden hadden de twee vrienden afgesproken om deze zomer een fietstocht naar Lissabon te maken. Een familielid heeft daar vlakbij een vakantiehuisje. 'Om in eerste instantie naar Santiago te gaan was het makkelijkst. Omdat er zoveel mensen naar toe gaan, is er veel informatie over de fietsroute', aldus Nekkers. Vanuit Santiago, vanaf Soest onge veer 2600 km rijden, gaan ze nog 200 km verder fietsen om vlakbij Lissabon aan te komen. Dan is het Europese kampioenschap nog in volle gang, maar Nekkers en Huijts waren deze tocht ook gaan maken als er geen EK was geweest. Nek kers: 'Het is een leuke bijkomstig heid. Als we nog een wedstrijd Tegen ieders verwachting in zal de Van Weedestraat tussen de rotonde en de kruising bij de Stadhouderslaan toch worden afgesloten. Burgemeester en wethouders hebben dat zo maar besloten, zonder daar over ruggespraak te houden met de gemeenteraad. Kinderen (én volwassenen) die op de rijbaan willen tekenen, krijgen voorrang voor personenauto's, bromfietsen en volgeladen vracht wagens. Er is plotseling wel plek voor kramen. Het verkeer zal moe ten omrijden via de Beek en Dael- selaan. De maatregel geldt echter alleen op zaterdag 19 juni, van ongeveer 11:00 tot circa 18:00 uur, want dan houdt de Winkelkring Van Weede straat een evenement dat volledig in het teken staat van de Stichting Doe een Wens. Deze organisatie probeert voor zoveel mogelijk kin deren met een levensbedreigende ziekte een wens te realiseren. Daarom mag de promokar van de stichting wél in het afgesloten deel van de Van Weedestraat komen, zodat het publiek zich kan laten in formeren over de doelstellingen en activiteiten van Doe een Wens. Uiteraard bestaat de mogelijkheid om direct donateur van de stich ting te worden. Ook de winkelkring doet een duit in het zakje. Jong en oud kunnen op 19 juni vanaf 12:00 uur mee doen aan een straattekenwedstrijd. Voor elke deelnemer maken de winkeliers vijf euro over op de re kening van Doe een Wens. De mooiste krijttekeningen op het as falt worden om vier uur 's middags beloond met een fraaie prijs. Charity Band "Rissen 11:30 en 16:00 uur zal bo vendien de Charity Band uit de Verenigde Staten vrijwel doorlo pend optreden. Voor de vijftig le den van de Big Band en de 25 muzikanten van de jazzband wordt ter hoogte van Beversstein (tegen over het kantoor van de Soester Courant) een podium gebouwd. De High Schoolband is bezig aan een liefdadigheidstournee door Europa. Van alle concerten komt de opbrengst ten goede aan Doe een Wens. Oprichter en dirigent Danny Lieberman was zelf een poosje voorzitter van de internatio nale organisatie van Doe een Wens. Sinds acht jaar toert hij met de Charity Band door Europa, Azië en Australië. Het motto van Lieberman: 'Het gaat niet om de muziek.' Waar het wel om gaat? 'Het geven aan an deren. Het gaat ook om bewust te worden dat er culturele diversiteit is, maar het belangrijkste is te ge ven aan hen die minder goed be deeld zijn dan jijzelf. En dat doen wij door concerten te geven.' Goed doel Voorzitter Emile Wortmann van de Winkelkring Van Weedestraat benadrukt dat het evenement niet bedoeld is voor de middenstanders in de straat, maar juist voor de stichting. Daarom zal de winkel straat worden aangekleed met vlaggen, banners, ballonnen en spandoeken van Doe een Wens. 'Als winkeliers wilden wij ook iets organiseren in het kader van Soest 975 jaar. We hebben ervoor geko zen dat ten bate van een goed doei te doen', aldus Wortmann. Het was feest, vorige week don derdag bij bar-eetcafé Centraal aan de Birkstraat. Een gezel schap van zo'n veertig collega's, familie, vrienden en kennissen was present om het afscheid te vieren van Wil Lamers, gedu rende 38 jaar onafgebroken rij- instructeur bij Verkeersschool Los. Martin Los, directeur van het be kende opleidingsinstituut aan de Van Lenneplaan, gebruikte een oud Nederlands gezegde: 'Schei den doet lijden', om zijn gevoelens tot uitdrukking te brengen bij het afscheid van Wil Lamers. Hij be reikte de pensioengerechtigde leef tijd en Los en Soest zullen het na 38 jaar trouwe dienst zonder de populaire rij-instructeur moeten doen. 2605 geslaagden Los had een interessant rekensom metje gemaakt: gedurende die 38 jaren trouwe dienst, die vooraf werden gegaan door een kort dienstverband bij Gerrit van Buuren, de verhuizers, heeft La mers, samen met zijn leerlingen ruim 3.192.000 kilometers door de regio gereden. Als er een kaars rechte weg zou liggen betekent dat 7 keer rond de wereld', aldus Los. Hij ging uit van een 50-urige werk week. Dan werk je bij 48 weken 2400 uur per jaar; 38 x 2400 maakt 91.200 uur. Per leerling heb je ongeveer 35 kilometer per uur nodig om les te geven. Sla je het totaal aantal benodigde lesuren (35) per leerling om over die 91.200 uur, dan kom je uit op zo'n 2605 geslaagde leerlingen. Populair en vakkundig Wil Lamers was alom bekend in Soest en omgeving. Een altijd goed gehumeurde instructeur met Martin Los (l.) overhandigt het cadeau aan Wil Lamers, onder de goedkeurende blikken van de beide echtgenotes. Foto: Herman van Dam. een grote mate van plichtsbetrach ting. Serieus, altijd behulpzaam, altijd op tijd, altijd een schone auto, altijd goed gekleed, altijd in voor overleg en compromissen. Veel gevoel voor humor. Het zijn de woorden van zijn baas. Een ide ale werknemer. Martin Los be aamt het graag: 'Er werd veel naar Wil gevraagd. Moeders die zelf het rijbewijs bij hem hadden gehaald, belden op om te vragen of hun zoon of dochter ook bij die vak kundige Lamers konden lessen. Dat regelden we dan altijd graag. Lamers was een perfect visite kaartje voor ons in de regio.' _De Verkeersschool bood Wil en zijn vrouw Henriëtte een vliegreis naar Griekenland aan. Daarna gaan de gepensioneerde rij-in structeur en zijn vrouw op stap met de eigen caravan. Europa in. Voorkeur voor Frankrijk. Over nachten bij de boer, waar dat kan, en overal vissen waar maar water is. Lamers wilde nog wel even kwijt dat hij na gedane vakantieza ken wel weer 'in' is voor een klus hier of een klus daar. Die sollici tatie zal bij Martin Los wel overge komen zijn.

Soester Courant | 2004 | | pagina 5