n ES Vrijdag 4 juni 'Open Dag' bij Soester familiebedrijf Hooijer Y {SCHIPPER Vrijdag open huis bij Lizzily zijden bloem/boomdecoraties Rabobank in het teken van toekomst en teamwork Annie Hartman steekt de Baarnse Brinkstraat over NIEUWE BEZORGERS INA_6 WOENSDAG 2 JUNI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 B.V. binnen ivegü TMAN 6,96 8,62 10,29 11,95 13,62 15,29 16,95 18,62 20,28 21,95 23,62 25,28 26,95 Demonstraties en acties met kans op ballonvaart Al I2V2 jaar zorg voor sfeervolle aankleding Etalages met oude attributen aankleden Sportieve sfeer op jaarvergadering AUTOSCHADE en interie< Expo taalstage bij ROC Amerlanden Wandeling in Lage Vuursche omgeving Soest-Midden en Soest-Zuid Rabo Verbouwingshypotheek. Niets houdt u meer tegen. irepaha. j ;rd 9oedJ estenenn j. lel 035 bijnaailes °P de Tel. 05. 'Pets (Pbce) rsbec/rijf leiding werk adsanitair rkzaamheden lische installaties. Is Kwintet CL Soest itaurant@bauers.nr rkoop dinerbonnen DOiers ons ïderwerk 1 Doorm) - Baarn 5Ster Courant uil ïnt, worden betaald. incl. BTW Voor het eerst in zijn 34-jarige bestaan organiseert het beken de Soester familiebedrijf Hooijer (ijzerwaren en gereed schappen) een 'Open Dag'. Dat gebeurt komende vrijdag - 4 juni - in het pand aan de Nieu- wegracht 1-2, van 's morgens 10:00 tot 's avonds 22:00 uur. Daar is van alles te beleven. Hoewel Hooijer zich al sinds jaren richt op de professionele markt - de zaak levert dus voornamelijk aan andere bedrijven - is het be drijf bij iedere Soester die ooit iets met techniek van doen heeft gehad (al was het maar als doe-het-zel- ver) overbekend. Dat is sinds 1993, toen de zaak aan de Soester- bergsestraat werd overgedragen aan Cor Ceelen ('Provak Ceelen'), niet veranderd. En als iemand de naam Hooijer al vergeten mocht zijn, dan werd hij daaraan nog wel herinnerd ten tijde van de vuur werkverkoop, die altijd nog plaats vond (en vindt) vanuit het pand achter de Soesterbergsestraat. Daarvoor staat trouwens ook weer een verbouwing op stapel, zodat Hooijer straks ten volle kan vol doen aan de zeer strenge eisen van de nieuwe vuurwerk-wetgeving. Sinds de verhuizing naar de Nieu- wegracht heeft Hooijer bewust niet al teveel publiciteit gezocht bij de 'gewone' Soesters. 'Maar dat wil len we graag inhalen,' zegt Evert Hooijer, de huidige directeur. In middels is ook het gereedschap verhuurbedrijf verkocht aan de fir ma HSS (de buren op Nieuwe- gracht nr. IA). 'Het draaide prima, maar ik ben toch meer een han delsman,' zegt Hooijer, 'en bij de verhuur komen toch allerlei ande re dingen kijken. Je kunt niet in alles goed zijn...' Hooijer is nog al tijd lid van de Probin-combinatie, maar timmert de laatste tijd weer bij voorkeur met de eigen naam aan de weg. Vandaar ook weer het oude-en-vertrouwde 'Hooijer ijzer waren en gereedschappen'. ARB O-markt Veel Soesters hebben zich in de afgelopen jaren wel eens afge vraagd waarmee Hooijer toch be zig was, daar op het nieuwe indus trieterrein. Wat Evert Hooijer be treft mogen ze vrijdag allemaal komen kijken. 'Dat is voor ieder een interessant. We hebben zo'n 60.000 verschillende technische artikelen in huis. Alles is volledig geautomatiseerd. Wat veel mensen misschien nog niet weten is dat we heel goed gesorteerd zijn in alles wat met de ARBO-wetgeving te maken heeft, een nieuwe en zeer snel groeiende markt. We hebben alles in huis: van werkschoenen tot kleding, en alle medewerkers hebben ook een gedegen opleiding gehad. Ze weten precies wat er wettelijk voorgeschreven wordt.' Hooijer kiest bewust voor de for mule van het familiebedrijf, dat dicht bij de klanten én het perso neel staat. Hij trekt zich ook niet Keukens, Maatwerk-kasten, Parket en Lamelplafonds Voor sfeer, ontwerp, aandacht en kwaliteit Industrieweg 12 Soest 035-6029468 www.schipper-soest.nl NDUSTRIEWEO KOWINOSWEQ aan de Nieuwegracht. De bezoe kers maken - met hun uitnodi gingskaart als lot - kans op een spectaculaire ballonvaart voor twee personen boven Soest, of (Evert Hooijers voetballersbloed vloeit waar het niet gaan kan) een leren voetbal, en een handige EK 2004-planner en poster met het volledige speelschema. De trek king vindt plaats om 20:00 uur. terug in een 'ivoren directeursto rentje'. 'De medewerkers denken mee; dit is ook geen tijd meer voor een ondernemer die het allemaal op z'n eentje zit uit te vinden. En er is ook een grote groep klanten die bij jou koopt op grond van de relatie en de reputatie die je hebt. Die moet je dus koesteren. Maar dan moeten ze ook je gezicht zien. Dan geven ze je vertrouwen.' Hooijer is daarom ook een absolu te optimist waar het de economie betreft. 'Optimisme is de redding van iedere ondernemer.' 'Inhoud' Op 4 juni zijn alle bestaande 'rela ties' van Hooijer dus welkom op de Open Dag, maar ook 'gewone' belangstellenden uit Soest kunnen er gerust een kijkje komen nemen. Wat Evert Hooijer betreft: hij zet de deur graag open. 'Ik wil de mensen graag laten zien wat voor een bedrijf dit is, en ze laten mer ken wat ons bedrijfsbeleid is: flexi bel, geen keurslijf. Want het gaat vooral om de 'inhoud', zowel in de omgang met mensen als in de om gang met je product. En ook oni eerlijkheid, want zoals ik van m'n vader heb geleerd: eerlijk duurt 't langst, en dat is helemaal waar, al klinkt het misschien een beetje oubollig. Onze nieuwe slogan is: 'Met Hooijer wordt het nog mooier,' en dat kun je op verschil lende manieren uitleggen. 'Hooijer is lekker bezig!' vat Evert Hooijer het verhaal kernachtig sa men,'en Soest mag komen kijken.' Op Hemelvaartsdag vloog er al ter van de nieuwe, sterke regiona- een vliegtuigje boven Soest met \e bankcombinatie, had het in het Evert Hooijer voor het bedrijf aan de Nieuwegracht, waar vrijdag de Open Dag plaatsvindt. Foto: Soester Courant. Uiteraard is er muziek, een hapje en een drankje, en bovendien kun nen de bezoekers kennis maken met de nieuwe commercieel direc teur van Hooijer, René Köhnke. Winkeliers in de Van Weedestraat wordt verzocht hun etalages op zaterdag 12 juni aan te passen. Daarbij wordt gedacht aan het op hangen van oude foto's en het plaatsen van oude attributen. Dit allemaal in het kader van de histo rische optocht die dan zal plaats vinden ter gelegenheid van Soest 975 jaar. Het verzoek aan de ondernemers komt van de Winkelkring Van Weedestraat. Zij wil de winkel straat zoveel mogelijk in de stijl van de lokale geschiedenis aankle den. Ook vraagt ze de winkeliers de nationale driekleur op 12 juni aan hun gevel te laten wapperen. ELKE WEEK EEN^N, SOESTER&OURANT JN DE BUS?^<Y Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel.(035)6014152 Het was, zoals gebruikelijk, bij de jaarvergadering van de Ra bobank weer meer dan druk in het Groot Kievitsdal. Vorige week woensdag organiseerde de bank daar de eerste jaarbij- eenkomst onder de volledige nieuwe naam 'Rabobank Soest Baarn Eemnes'. Het accent lag vooral op de toe komst en dankzij de enthousiaste voordracht na de pauze door de voormalig Oranjekeeper Hans van Breukelen kreeg ook het element 'teamwork' verrassend veel aan dacht. In alle opzichten een ge slaagd coöperatief avondje. De heer R.A.G. van Klooster, voorzit- een aankondiging van de open dag, waar ook tal van vooraan staande leveranciers - Altrex, Ba- hco, Bosch, Dewalt en vele ande ren - present zullen zijn. Komen de vrijdag is iedereen dus welkom STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 De bekende stoffenwinkel van Annie Hartman is onlangs ver huisd naar de overkant van de Baarnse Brinkstraat, op nr. 12. Dat was een complete volks verhuizing, want ze had op het oude adres zo'n gigantische sortering aan stoffen en attri buten dat het moeilijk is voor te stellen dat zij die hele handel kon onder brengen op het nieu we adres. De verhuizing had dan ook heel wat voeten in de aarde. Annie is daarom zeer erkentelijk voor de fantastische hulp van haar broers Ton en Ab, schoonzus Jettie en zwager Peter, maar ook van de buren in de Brinkstraat en uit Soest, waar Annie vandaan komt. De nieuwe ruimte is beschikbaar gesteld door overbuurman Gie bels. Er werd ook gezorgd voor koffie en vervoermiddelen als au to's, aanhangwagentjes en steek karretjes. Annies man Frans bracht Annie Hartman in de nieuwe winkel. Foto: RinetteAkhbeis. naast zijn werk als automonteur al zijn vrije tijd door in de winkel. Hij weet als geen ander hoe Annie zich voelt na de ingrijpende opera tie en de bestralingen. Annie: 'Dankzij de vele vrijwilli gers, vrienden, kennissen en fami lie is het onmogelijke toch moge lijk geworden en heeft alles weer een eigen plekje gekregen. In tijd van nood leer je je vrienden ken nen! Het is onmogelijk iedereen persoonlijk te bedanken voor al de hulp, bloemen en attenties. Het heeft.Frans en mij heel goed ge daan. Nu kunnen we ons werk af maken en ik rust niet eerder tot de winkel wordt voortgezet en dat zit er dik in. Dan blijft er een winkel met een stoffen/handwerkformu le, met haak- en breigaren, bor duurwerken, DMC-garen, ritsen, knopen en lint, zoals het 30 jaar lang was.' begin van zijn openingswoord be grijpelijk druk met niet alleen het verwelkomen van oud-bestuurders en -directeuren van de vroeger onder eigen plaatselijke naam ope rerende banken, maar vooral ook met het uitleggen van wie wie is in de nieuwste opstelling. De bank opereert sinds 1 april jl. onder de nieuwe gecombineerde naam en staat onder de dagelijkse leiding van de heer Jan Porte, voorheen in dezelfde functie bij de Rabobank Soest Baarn. Van Klooster attendeerde de ver gadering er vooraf op dat bij de toelichting op de jaarcijfers over 2003, die Jan'Porte in de loop van de vergadering voor zijn rekening zou nemen, de handicap aanwezig was dat het uitsluitend de cijfers betrof van de Rabobank Soest- Baarn. De jaarrekening van Eem nes, wordt op grond van juridische aspecten, in een later stadium in gevoegd. Resultaten Het achterliggende jaar is, econo misch gezien, geen gemakkelijk jaar geweest. De zakelijke dienst verlening, aldus Van Klooster, heeft het zwaar te verduren gehad, waarbij enkele tientallen faillisse menten een belangrijke rol hebben gespeeld. De bouwsector moest het doen met minder opdrachten en lagere prijzen. Ook de gevolgen van de bouwfraude zijn lang merk baar geweest. Een andere belang rijke sector in het werkgebied van de bank, het transport, had het moeilijk, waardoor er minimaal werd geïnvesteerd. Maar er waren ook lichtpunten. Zo zijn de som bere verwachtingen over de wo ningmarkt in Eemland zeker niet uitgekomen. Dankzij een laagblij- vende rente en de aantrekkelijk heid van het woongebied bleven de huizenprijzen redelijk stabiel en vond er een voortdurende stroom van transacties plaats. De bank heeft zich ondanks die tegenslagen uitstekend ontwikkeld. Er was een onverminderde vraag naar bedrijfskredieten en ook de verstrekking van woninghypothe ken ging onverstoord door. De be leggingen, trokken, na de dip van maart 2003, in het laatste kwartaal weer behoorlijk aan. Ook in de private sfeer geeft de balans een fraaie vooruitgang te zien, waarbij de belangrijke toename van de spaargelden, de meest traditione le dienst van de bank, in de huidi ge dure tijd opvallend is te noe men. De nettowinst van de bank steeg licht, ondanks de druk die op de rentemarges stond en de extra kosten van nieuwbouw (Baarn), aanschaf nieuwe apparatuur en de kosten van de fusie met de bank Eemnes. Teamwork Na de pauze was de beurt aan de roemruchte Oranje-keeper van weleer, Hans van Breukelen, met een inleiding onder de titel 'De kracht van het individu en de macht van het team'. Op het eer ste gezicht leek de combinatie bank/keeper er een die de partijen wat haaks op elkaar leek te zetten, immers: waar de bank op allerlei manieren probeert te scoren, is het toch een keeper die dat nou juist probeert tegen te houden. Maar al snel bleek dat Van Breukelen geenszins de keeper was die in het doel van de tegenpartij stond, maar tot de club der Rabobankers wilde behoren. Niet alleen als vak kundig doelman, maar ook als be genadigd spreker, wist Van Breu kelen de zaal al snel aan zijn voet balvoeten te krijgen, met een zeer Bcaftwaan tost Bij de entree van het sfeervolle onderkomen van Lizzyli deco raties word je direct op het ver-, keerde been gezet Door het rij ke assortiment van losse bloe men, bloemstukken (van klein tot groot), tuin- en balkonplan- ten, kransen, bomen en kamer planten waan je jezelf in een tuincentrum. Niets is echter minder waar. Bij Lizzyli deco raties aan de Beukenlaan 15 verhandelt men zijden bloem en boomdecoraties. Je kijkt je ogen uit bij zoveel fraais! Het is vermakelijk om te zien hoe de bijen en vlinders zich laten fop pen door de bedrieglijk echte crea ties van Lizzyli decoraties. Vrolijk zoemend en fladderend huppen de insecten van de ene naar de ande re bloem, maar de diertjes zullen er geen stuifineel vinden. Diana de Jong, eigenaar van Lizzyli decora- Op woensdag 9 juni vindt bij ROC De Amerlanden, Di Lassostraat 65, de tentoonstelling taalstage plaats van 10:30 tot 12:00 uur. In het cursusjaar 2003-2004 is een aantal cursisten, die Nederlandse taallessen volgt, op taalstage ge weest. De stagiairs hebben gewerkt bij peuterspeelzalen, winkels, ver pleeg- en verzorgingshuizen, kin derboerderij, scouting, enz. Tijdens deze taaistages hebben de cursisten geleerd de Nederlandse taal buiten de school in werksitua ties te gebruiken. De meeste sta giairs hebben hun stage met veel enthousiasme gedaan en als waar devol ervaren. ROC de Amerlan den heeft kunnen constateren dat deze cursisten zelfverzekerder zijn geworden om Nederlands te spre- ties ziet het amusant aan. 'De die ren vergissen zich, dat is voor ons het mooiste compliment!' Het is gezellig druk in haar pand aan de Beukenlaan 15, waar mensen zich verwonderen tijdens het bewonde ren van de creatieve zaken die uit gestald zijn. Diana kan als enthou siaste eigenaar van het decoratie- bedrijf alles vertellen over haar passie voor zijdebloemstukken. Net als de medewerkers Marjan Pas en Lena Dijkstra die met niets verhullende geestdriftigheid de meest fraaie bloemstukken weten te maken. Dankzij de creatieve uitingen van het damestrio zien diverse zaken en instellingen in Soest en omge ving er extra kleurig en 'fruitig' uit. 'Ga maar eens kijken in de ge meentehuizen van Soest en Baarn, of bij Achmea, de Meander-zie kenhuizen en diverse kappersza ken die wij hebben aangekleed!' Diana vertelt met nauwelijks ver hulde trots over de aankleding die her en der in de regio verzorgd is. Op zondag 6 juni gaan de Vrien den van het Gooi wandelen door de bossen en natuurterreinen bij Lage Vuursche. De wandeling voert o.a. over De Stulp en langs het Pluismeer. Vertrek om 19:00 uur vanaf de parkeerplaats bij de midgetgolftuinen in Lage Vuur sche. Deelname is gratis, maar honden mogen niet mee, ook niet aangelijnd. Info: Gooise Natuur- wacht Hilversum, SS 035- 6211634. ken. Hjdens de tentoonstelling zul len de stagiairs hun stagebegelei ders, medecursisten, docenten en andere belangstellenden graag over hun ervaringen vertellen. Het team van Lizzyli; v.l.n.r. Marjan Pas, Lena Dijkstra en Dia na de Jong. Het assortiment, dit jaar flink uit gebreid, liegt er dan ook niet om. 'Bij het huren van onze decoraties kan men kiezen voor een periode van 4, 8 of 12 weken. Wij advise ren de klant en letten sterk op het interieur en de stijl van de omge ving. Het moet natuurlijk wel to nen allemaal. Uiteraard zijn ook seizoensinvloeden van belang. Het is ideaal voor de klant. De bloe men gaan niet slap hangen, hebben geen verzorging nodig. Alles ziet er fris en smaakvol uit én voor de prijs hoeft men het niet te laten. Wanneer men voor een periode van bijvoorbeeld 4 weken bloem stukken van ons huurt dan is men stukken goedkoper uit, dan wan neer men voor deze periode verse bloemen had moeten kopen!' Open Dag: 4 juni Lizzyli decoraties is in maart 1992 opgericht door Lizzy Maschewski. Binnenkort mag het bedrijf dus zijn 12V2-jarigjubileum vieren. Het koperen feest zal op vrijdag 4 juni met een sfeervolle Open Dag ge vierd worden. 'Vanaf 10:00 uur tot 21:00 uur is iedereen welkom!' vertelt Diana. 'We willen graag la ten zien hoe we met onze decora ties en adviezen particulieren en bedrijven behulpzaam kunnen zijn bij het 'aankleden' van hun wo ning, tuin of pand! We maken er een gezellig dag van. Uiteraard krijgen alle bezoekers een feestelijk drankje ter gelegenheid van ons ju bileum!' Liefhebbers van zijdebloemen én mensen die hun onderkomen eens op een andere manier willen aan kleden zijn dus van harte uitgeno digd bij Lizzyli decoraties. Komt u in ieder geval even kijken tijdens de Open Dag, vrijdag 4 juni van 10:00 tot 21:00 uur. Hans van Breukelen aan het woord tijdens de ledenvergadering van de Rabobank. Foto: LoekvatiWalsem. zorgvuldig voorbereide, op de bank toegespitste causerie, bege leid door een professioneel inge richte dia/videopresentatie. Van Breukelen slaagde in zijn mis sie: sla de handen inéén, klop el kaar op de schouder, heb respect voor de ander en hij kreeg het klaar om iedereen in de zaal, en dat waren er ruim tweehonderd, elkaar letterlijk schouderklopjes te laten geven. Hilarische onderbre king, maar gezellig en vooral: sa men. Veel om over na te denken. Men ging tevreden naar huis met öf een fiets- öf een wandeltochten- boek van de ANWB. Jan Porte kreeg de bal toegespeeld, Hans van Breukelen kreeg een warme hand van de voorzitter en een mooie fles wijn, maar dat had best een hele doos mogen zijn. De Soester Courant zoekt met spoed Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom. Met een rentekorting van 0,5%' is de Rabo Verbouwingshypotheek nu de ideale hypotheek oin de overwaarde van uw huis te gebruiken voor uw verbouwingsplannen. Maak meteen een afspraak met uw hypotheekadviseur of kijk snel op www.rabobank.nl voor meer informatie. Bij een offerte krijgt u bovendien een gratis inspirerend woonboek cadeau. Kortiix; -ctviifpoc i-er- •t.Vwn po-ir de ivvewojwaanter.v,\n dn dcuriop^dkreüiei Toets—g Si-/" 'Korting oeckirêrtde eei en fw}-v.:avtv,j BST Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank

Soester Courant | 2004 | | pagina 7