[Samen aan de slag voor Cabrio Plaatsgenoot Herman van Veen triomfeert in Cabrio Pijnenburgpoëzie: natte klus mm 1 Digitale camera winnen? Schrijf u nu GRATIS in voor onze Rabobank Voetbalpoule op www.rabobankonline.com 9.000 )laats) Idea-ballonnenwedstrijd PEN? Het is tijd voor Rabobank online. "pagina^ IWOENSDAG 9 JUNI 2004 SOESTER COURANT ■Klankbordgroep Soest en jongeren Smitsveen Poëziewandeling (8) (YM-makelaar ïonder zorgen. Drie SLAS-wandelingen uitverkocht 129.500.- k.k. 1 249.000.- k.k. 449.000.- k.k. t mi De Soester Excursie naar Vreetlenhoff Maria-Vespers bij Bach Ensemble Limerickwedstrijd op Radio Soest Expositie in de Bereklauw soesterScowrant Tot ziens bij Rabobank online, Smitsweg 4 te Soest! PAGINA 13 (Landgoed Pijnenburg, 2 juni 2004) Bont is de slang van natte regenschermen die aangevoerd door leden van de SLAS, langzaam zijn weg vindt langs bebloemde bermen, over bemoste paden, verend gras. De gids vertelt in duidelijke termen, bver wat is en hoe het eertijds was; heel vakbekwaam weet hij zich te ontfermen over zijn gretig luisterende klas. Twintig poëmen worden opgezogen door het geconcentreerde wandelheer; Kopland,'Stip, Bloem en daar is Gerlach weer, diepzinnig, innig, geestig, ingetogen, versregels van onlangs en van weleer. Dén komt de wijn en het begint te drogen. Kond le Bisck Soest, 5 juni 2004 Hans Kruiswijk JVorige week zaterdag - 29 mei - ■zijn de handen flink uit de ■mouwen gestoken bij het open luchttheater Cabrio. Wethou- ■der Bert Krijger, beleidsmede werker Ellen Mulder en het ICDA-raadslid Annet Oostrom- ■Wernsen ondervonden aan den ■lijve hoe het in praktijk toegaat ■bij een 'match' van Match- I point. ■De klankbordgroep van de ge- Imeente, aangevuld met Marie- iLouise Hehenkamp en Carin ■Kampman (Matchpoint), klaarde ■de klus met enkele jongeren uit de ■wijk Smitsveen onder aanvoering lvan Muhammed Baskaya. Eerder lal heeft deze groep op een positie- Ive manier van zich laten horen bij leen zeer geslaagd voetbaltreffen ■tegen de politie. Ook het bedrij- 1 venterrein Nijverheidsweg is bij deze 'Maatschappelijk Onderne- Imen- klus' betrokken. Na een bel- I actie door Jacques Faase van Stu ft: boek zegden enkele collega's direct 1de diverse middelen toe die voor I de klus nodig waren. Karwei Soest stelde verf en kwasten beschikbaar en Toon van Doorn leverde hout snippers voor het pad. Cabrio was erg blij met deze hel pende handen en materialen aan het begin van het theaterseizoen. Ook de Lasenberg heeft toegezegd in een later stadium te willen hel pen om het theater weer helemaal in goede doen te krijgen. Als 'te genprestatie' heeft Cabrio de klus sers aangeboden een voorstelling naar keuze gratis bij te wonen. Zowel de gemeente Soest als de maatschappelijke organisaties, het onderwijs en het bedrijfsleven ziet deze projecten graag ontstaan en werken enthousiast mee aan het tot stand komen. Door deze initia tieven wordt de anonimiteit door broken en de betrokkenheid tussen verschillende partijen in Soest ver groot. De dag werd besteed aan de aanleg van het pad voor de arties teningang en het schuren en schil deren van de kassa- en de toilet- tengebouwen. De al zo bijzondere locatie knapte zienderogen op. Niet alle werkzaamheden konden in een dag worden gedaan, zodat ook een vervolgsessie in de plan ning wordt opgenomen. Een afde ling van de gemeente Soest neemt het stokje over en gaat er onder andere voor zorgen dat een aantal muren, die het aangezicht van het theater bepalen, worden gemo- zaïekt. Ook de jongeren hebben zich wederom bereid verklaard een bijdrage te leveren. Naast het zichtbare resultaat waren ook de momenten van contact tussen de jongeren, de gemeenteambtenaren en de vrijwillige bestuursleden van Cabrio van onschatbare waarde. Matchpoint Matchpoint Maatschappelijk On dernemen stimuleert en enthou siasmeert in nauwe samenwerking met de gemeente Amersfoort en Soest het Betrokken Ondernemen. Deze maatschappelijke betrokken heid van mensen zet Matchpoint in om Matches en Projecten te reali seren die ten goede komen aan de lokale samenleving. Centraal staat daarbij steeds de Match op maat. Zinvol voor de direct betrokkenen en de lokale samenleving. Dit pro ject is een van de initiatieven van Matchpoint waarbij zij betrokken blijft van begin tot eind. Tijdens de feestelijke opening van Idea, op 17 april, lieten honderden Soester kinderen een ballon op. De vraag was welke ballon het verst zou ko men. In de weken erna kwa men de kaartjes binnen van mensen die een ballon gevon den hadden. De wind stond in de richting van het noorden, bleek al snel. De bal lonnen vonden hun weg naar Friesland, en één ballon wist zelfs het noorden van Denemarken te bereiken. De winnaars krijgen woensdag 9 juni om 16:30 uur Hun prijs uitgereikt door Marianne Houkamp, directeur van Idea. De eerste prijs is een gamecube, waar mee de mooiste computerspellen gespeeld kunnen worden. De win naars van de tweede en derde prijs ontvangen een tegoedbon voor een computerspel naar keuze. De drie winnaars zijn (in alfabeti sche volgorde): Ilse van Barneveld, Hidde Doornkamp en Jiska Stok- wielder. Ze hebben inmiddels de uitnodiging voor de prijsuitreiking ontvangen en zullen op 9 juni hun prijs in ontvangst nemen. Het 'vertrek' van de ballonnen op 17 april. vi.j.,1Hip heer Tnsineer nog twee keer SKLEDING Soest Tel. 602 45 95 )ekappartement met berging in irvolle woonkamer met net wastafel en douche. Twee enblok, bijkeuken met was-/ i gang, hal en woonkamer zijn it jaar voorzien van een nieuwe I De eerste van de drie poëzie I wandelingen over het landgoed I Pijnenburg, georganiseerd I door de SLAS, was vorige week 1 woensdag een drommels natte I klus. De ca. 25 deelnemers wa- ren na ruim IV2 uur lopen en j 20 gedichten zo goed als door- I weekt. I Dat mocht overigens de pret niet I drukken, zo bleek onderweg. On- I der leiding van gids Hans Kruis- I wijk, die de geschiedenis van Pij- ncnburg en zijn bewoners op zijn I duimpje bleek te kennen, werd het I ondanks de gestaag neerdalende I regen een interessante excursie. De fraaie natuur op het landgoed liet lzich in het algemeen gesproken ■uitstekend combineren met de ■poëzie van bekende en minder be kende Nederlandse dichters, die op passende 'halteplaatsen' werd voorgelezen door meewandelende bestuursleden van de Stichting Li teraire Activiteiten Soest. De wan deling leverde dus voor oog en oor allerlei verrukkinkjes op. De gedichten waren afkomstig van al dan niet vooraanstaande poëten als Jean Piërre Rawie, Ellen War- mond, Jacqueline van der Waals, Ingmar Heytze, Alfred Kossman, Jan Arends, Rutger Kopland, Kees Stip, Ton van Deel, Hanny Mi- chaelis en J.C. Bloem, waarbij de Soester dichter Jan Visser - die zelf ook meeliep - het rijtje per soonlijk opende met zijn werk 'Pij nenburg'. Na afloop was er voor allen nog een frisse versnapering. De SLAS-wandehng wordt - met de welwillende toestemming van de bewoner van Pijnenburg, de heer Insinger - nog twee keer her haald: op woensdag 16 juni en zondag 20 juni. Helaas zijn ook deze wandelingen allebei volledig uitverkocht'. De poëziewandelin- gen, zijn inmiddels uitgegroeid tot een Soester literaire traditie, waar mee de SLAS de afgelopen jaren telkens weer in de roos heeft ge schoten. Dit jaar staan ze overigens in het teken van het 975-jariug bestaan van Soest, ook al omdat er een heel bijzonder stukje Soester historie bij om de hoek komt kij ken. SLAS-gids Hans Kruiswijk spreekt op het bordes van het huis Pijnenburg de doorweekte wande laars toe. Foto: Soester Courant. ud. Ind.: hal, tuinkamer, echt, garage c.q. hobbyruimte, 1e een balkon over de gehele iet diverse apparatuur en een 2e age: 3 royale slaapkamers, lengde garage, oprit, voor-, zij en ie, ruime hal, toilet, toegang met open haard, open eiken r (totaal 65 m2). Bijkeuken met met lichtkoepel c.v., elektrische garderobe en bergkast. Complete it en wastafelmeubel. Vlizotrap R c.v.-combiketel (1996), mog. r 5 .nl Stichting JJmÊFn. Secretariaat: Kronimewcg 5 1 Tel. 035-6014403 Op woensdag 16 juni kunnen be- filangstellenden deelnemen aan de r excursie die de Soester Kring orga- I niseert naar het landgoed Vree- denhoff aan de Vecht te Nieuwer- I sluis. Het 18e-eeuwse landgoed I was eens het bezit van de rijkste Amsterdammer, Andries Pels, en later van de familie Trip die het j huidige buitenhuis heeft gebouwd. De heer A.J.A.M. Lisman zal de bezoekers rondleiden in de park achtige tuin met hoogopgaand ge boomte. De route vanaf Soest voert over Westbroek, Tienhoven en Oudmaarsseveen naar de Vecht cn gaat door weideland met fraaie Op donderdag 24 juni geven koor en orkest van het Nederlands Bach-Ensemble onder leiding van Krijn Koetsveld het derde concert in de serie Amersfoorts Midzomer Klassiek. Op het programma staan de Maria-Vespers van Monteverdi. Als solisten werken mee: Evelyn Tubb, sopraan; Margriet Stok, so praan; Andreas Gisler, tenor; hoeven, vaartjes en bruggetjes. Lengte 32 km, duur ca. 45 minu- ten. Verzamelen om 8:45 uur op de parkeerplaats achter de NPB-kerk aan de Pieter de Hooghlaan. Ver trek 9:00 uur. Deelnemers krijgen een routebeschrijving uitgereikt. Na afloop van de rondleiding op Vreedenhoff koffie in Breukelen. Kosten excursie: 9,00, inclusief koffie. Jeroen de Vaal, tenor; Mare Pan- tus, bas; Wiard Witholt: bas. Het concert vindt plaats m de bt. Joriskerk, Hof 1 te Amersfoort. Aanvang: 20:15 uur. Entree. 18,00; CJP/65+: 13,00. Kaar ten reserveren: secretariaat NBE. 88 023-5270494. Voorverkoop: Van Hooren Muziek, Zuidsingel 8a, Algemene Boekhandel, Leus- derweg 186 en Emiclaerhof 18 te Amersfoort. Op vrijdag 25 juni worden de Ma ria-Vespers van Monteverdi uitge voerd in de Wcsterkerk te Amster dam. In het weekend na de concer ten, op 26 en 27 juni, geeft Evelyn Tubb een Masterclass in Amers foort, in het kader van het jubi leum van het NBE. Aan de veertigste, twee uur duren de, uitzending van het Radio Soestprogramma "n Luisterrijk verleden', waarin Thari Schröder de acteur Piet Ekel en schrijver van diens gelijknamige boek op nieuw interviewt, zal een feestelijk tintje worden gegeven. Tijdens de uitzending zullen onder meer de winnaars bekend gemaakt worden van een limerickwedstrijd, waarop de luisteraars en lezers van het ra dioprogramma reeds opmerkzaam werden gemaakt. De inzenders van de drie beste, door een deskundige jury beoor deelde limericks komen in aanmer king voor een prijs. Zij zullen wor den uitgenodigd om aan het pro gramma, dat op zaterdagmorgen 19 juni in het gebouw van de Ne derlandse Protestanten Bond aan de Rembrandtlaan zal worden op genomen, deel te nemen. De inzending van limericks staat nog open. De oorspronkelijke slui tingsdatum is met een paar dagen verlengd om de Soester dichters nog wat meer bedenktijd voor de vervaardiging van een spits rijmpje te gunnen. De limericks dienen ui terlijk op 14 juni, onder vermel ding van naam, adres en telefoon nummer, in het bezit te zijn van Radio Soest, Postbus 3062, 3760 DB Soest. Hoe is een limerick samengesteld en waaraan dient de inhoud te vol doen? De ideale limerick bestaat uit vijf dichtregels van respectieve lijk negen, negen, vijf, vijf en ne gen lettergrepen. De eerste, twee de en vijfde regel dienen op elkaar te rijmen, evenals de derde en vier de. Het rijmschema is derhalve aabba. De a-regels hebben meest al een vrouwelijk eindrijm (toonlo ze laatste lettergreep), de b-regels hebben in het algemeen een man lijk eindrijm (beklemtoonde laatste lettergreep). De eerste regel dient te eindigen op de naam van een plaats, persoon of anderszins. In de afsluitende vijfde regel dient een pointe (clou) verwerkt te zijn, die een logische en geestige afron ding van het voorafgaande in zich heeft. Voorbeeld van zo'n limerick (van Kond le Bisck): ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: €9,-pet halfjaar! I. (035) 6014152 In de kunstwinkel de Bereklauw zal op 16 juni een expositie wor den geopend van Leo Klein en Ada Klein-Kloppenburg. Leo Klein is autodidact en werkt in oliepastel in stemmige beelden. Zijn schilderijen, geïnspireerd door de ideeën van Rudolf Steiner en Turner, hangen in de V.S., Tsjechië en in Nederland. Ada Klein-Klop penburg maakt bronzen beelden. Zij is na het behalen van haar on derwijsakte handenarbeid werk zaam geweest in Zeist, op Zonne huis Veldheim, en is medeopricht ster van een kinderdagverblijf in Rotterdam. Daarna deed ze de opleiding tot euritmie-therapeute en was werkzaam als docente aan de Vrije School. Zij volgde beeld houwlessen en maakt sinds 1998 bronzen beelden die zij tentoon zal stellen in de winkel en etalage van de Bereklauw. De officiële opening van de ten toonstelling op 16 juni om 20:00 uur wordt omlijst door poëzievoor- drachten van Anne Schrama en muzikale begeleiding door Leo Klein. De poëzie van Anne Schra ma kenmerkt zich door haar beel dend vermogen in een zo natuur lijk mogelijk taalgebruik. De the ma's van haar werk zijn landschap, natuur, mensen en het raadselach tige in de wereld om ons heen. Haar ontmoeting met Leo Klein en zijn schilderkunst inspireerden haar tot het schrijven van poëzie bij zijn werk. Voor Anne kunnen poëzie en beeldende kunst aanvul len en/of versterken in zeggings kracht. Ieder die is geïnteresseerd is is welkom in de Bereklauw, Steenhoffstraat 63, op 16 juni om 20:00 uur. Info: 88 035-6019176. Hij is onze enige plaatsgenoot die kans ziet duizendvijfen twintig enthousiaste toehoor ders aan zijn dansende voeten te krijgen. 'In Soest ben ik zo vrolijk, zo vrolijk was ik nooit' zong de clowneske rasartiest Van Veen donderdagavond met begeleiding van drie uitste kende muzikanten: Erik van der Wurff, Edith Leerkes en Wieke Garcia. Daarna bracht hij nog in het uitver kochte Openluchttheater Cabrio te Soest met zijn indringende, fraaie stem evergreens als 'AÏine', 'Hilver sum drie bestond nog niet', 'Am sterdam zuid, de rivierenbuurt' en andere songs uit zijn programma 'Chapeau'. Op een prachtig begeleidend pro grammaboekje staat Herman van Veen (1945) afgebeeld met zeven hoge hoeden op zijn kalende, gui tige kop. Deze hoofddeksels staan symbool voor een uitspraak van Femando Pessoa, die voor afschaf fing was van het dogma der artis tieke individualiteit. 'De grootste kunstenaar zal zijn', zo zei hij, 'hij die zichzelf het minst definieert, en die schrijft in het grootste aantal genres met de meeste tegenspra ken en tegenstrijdigheden. Geen enkele kunstenaar zal slechts 1 persoonlijkheid mogen hebben. Hij zal er meerdere moeten heb ben, en elk daarvan moeten con strueren door middel van een ge concretiseerde bundeling van ver wante gemoedstoestanden, om al dus de vulgaire fictie uit de wereld te helpen, dat hij één is en ondeel baar'. t Daar staat de Soester harlekijn voor in zijn gevarieerde optreden ('Voor 't eerst in Soest in 975 jaar als zanger, tekstschrijver, toneel- Foto: Herman van Dam speler, clown, musicus. Met zijn poëtische teksten, grollen (de ope ra), typetjes (Herman en Truus) en grimassen (de panfluit pufpuf, de voetbal) wist hij twee uur lang het publiek te boeien. Een van zijn hoeden nam hij af voor zijn on langs overleden vriend Willem Wilmink. Af en toe werd de show onderbroken door een pianosolo van Erik van der Wurff, een gitaar solo van de blootvoetse Edith Leerkes of een trommeldemon stratie van alle vier. Daarna keer de de Utrechtse arbeiderszoon weer terug in de lyriek van 'Kyrie eleison' en 'In de ogen van mijn moeder'. Wat mij het meest trof waren zijn subtiele opvattingen tijdens 'Alfred Jodocus Kwak' over Israël en Pa lestina en even later over het god vergeten geteisem van christenen en mohammedanen die kinderen vermoorden. 'God hoor ons aan. Laat onze ogen opengaan'. In het voorprogramma liet Chorus Line ons drie kwartier kennis ma ken met de wervelende wereld van musicals, disco, pop en Hollandse meezingers. 'Wat leuk, dat er zo veel mensen voor ons zijn geko men', zei Johan Simon. Dankzij de inspirerende leiding van pianist/ dirigent Mark Omvlee is dit 35 le den tellende Soester zangkoor een populair gezelschap geworden m cultureel Soest door hun aansteke lijk optreden. Maar de spanningsboog is moeilijk 45 minuten vast te houden. Er is nog een grote behoefte aan een strenge, artistieke regie en choreo grafie. Hulde voor de vrijwilligers van Cabrio, die deze avond verzorg den. Chapeau! GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Onlangs werd een bloemist in Petten, spuugzat van kransen en boeketten. Prompt is hij een poos, met Iris en Roos, de bloemetjes buiten gaan zetten. Maar, de messen zullen niet zo scherp geslepen worden! De jury zal meer aandacht besteden aan een leuke inhoud dan aan een strenge vormgeving. Schroomt u dus niet en laat uw geestesproduct uiterlijk op 14 juni in het bezit van Radio Soest komen. Veel inspira tie en veel snrresl

Soester Courant | 2004 | | pagina 13