,\CIE? 4 eiirn irect al Tonnetje haring: 11.100 Vrolijk duo: Conny Roger Residence 'De Zoester Engh appartementen met allure Korte lijnen bij tandprotheticus 'Soest 975': rood, wit en rosé i/cm dek Sfenoten ihanoélWwandei 'n belevenis Oosterse dagen in Soest Verkeer: ruim baan voor Stichting Doe een Wens HAk,;..s1ARTY 2004 RUUD SMIT visspecialiteiten Zonnebloem kan rolstoelen aanschaffen Afscheid SZS-zorgmanager in Molenschot De Zonnebloem gefeliciteerd met de opbrengst van 11.100,- voor het eerste emmertje Soester Nieuwe haring. Zaterdag 12 juni open dag Zaterdag en zondag bij 't Vaarderhoogt William Haertlein bij Baarns Tandtechnisch laboratorium brilcentrum nota Zaterdag 19 juni in Van Weedestraat aan raad Winkelkring deelt weer wijn uit is 'n plechtigheid, waarbij alle smaakpapillen, 'n prachtig huwelijk aangaan in uw mond. Slijterij - Wijnhandel m 19,95 roortaan alleen i oest rijbewijzen n reisdocument* Avondvierdaags over vliegbasis wikkeling, maar er staat verder nog tg.v. Rolstoelen voor Zonnebloem Soest WOENSDAG 9 JUNI 2004 SOESTER COURANT PAGINA Het eerste tonnetje nieuwe ha ring dat vorige week tijdens de traditionele haringparty in Soest werd geveild bracht maar liefst 11.100 euro op. Voor dat bedrag kan de Zonnebloem Soest, die zich inzet voor oude ren, langdurig zieken en gehan dicapten, een aantal nieuwe rolstoelen aanschaffen. De Zonnebloem was hard toe aan die nieuwe rolstoelen, bijvoorbeeld voor de dagjes uit die zij jaarlijks voor Soester ouderen organiseert. Zonnebloem-voorzitter Hans van de Pol was vorige week dinsdag, in Hilton-Soestduinen, dan ook dui delijk geraakt door deze op brengst, die boven alle verwachtin gen was. Hij nam de symbolische reuzencheque met ontroering in ontvangst tijdens de gezellige ha ringparty, ook dit jaar georgani seerd door de Soester Zakenkring en Horeca Nederland afdeling Baarn-Soest, nu ook met mede werking van het VNO-NCW Eemland. Burgemeester Janssen trad op als veilingmeester en zorgde voor een ordelijk verloop van de biedingen (telkens met 50 euro), waarbij de bieders - volgens het 'Ameri kaanse' veilingmodel - alleen het verschil met het vorige bod hoeven af te rekenen. Tussendoor waren er trouwens ook nog aantrekkelijke prijzen in de wacht te slepen, zo als een dinerbon van Eetvilla van den Brink, een dinerbon van Eet café Centraal en pakketten nieuwe haring van vishandel Ruud Smit, Foto: Herman van Dam die uiteraard ook de aanvoer van de Hollandse nieuwe op de party verzorgde. Bier en Corenwijn wa ren er van de firma Heineken, Gommers zorgde voor de wijn en naast Hilton zelf sponsorde ook Stalenhoef belettering het feestje, dat door zo'n 180 mensen werd bezocht. De genodigden - o.a. het College van B. en W., enkele ambtenaren, de Lions Soest, Businessclub Van de Brink, Rotary Baarn-Soest en Soestdijk, kegelclub Jong Soest en leden van de Kamer van Koophan del - genoten verder o.a. van het Rotary-shantykoor, dat toepasselij ke vissersliederen ten gehore bracht. Het was druk, vorige week donderdag in Molen schot, bij het afscheid van Roger Zwennes. De SZS (Stichting Zorgcentra Soest) zwaaide hem uit met een receptie en daar maakten heel wat vrienden en beken den hun opwachting om de scheidende zorgmanager en zijn vrouw Elly de hand te drukken. Als cadeau kreeg hij van de SZS naast allerlei tuingereedschap ook bouwen we een vertrouwensrelatie op en komen we tot een goed re sultaat. Voor mij is het prettig dat ik zowel het klinische als het tech nische gedeelte in eigen hand heb.' Team Binnen het tandtechnisch laborato rium werkt een aantal goedopge leide mensen. 'Hier haal ik wel mijn voordeel uit, want zo kan ik altijd terug vallen op de kennis en de knowhow van mijn collega's en kunnen ze ook werk uit handen nemen door een stukje van het technisch gedeelte over te nemen. Zo kan ik afspraken maken op korte termijn', aldus de tandpro- theticus. Overigens moet de patiënt niet denken nooit meer een tandarts nodig te hebben, want volgens Haertlein kan een tandprotheticus De haringspecialist van wêedestraat 145 soest tel. 035 - 601 52 88 Zaterdag 19 en zondag 20 juni wordt tuincentrum 't Vaarder hoogt omgetoverd in een waar Oriëntaals dorp. Twee dagen lang kan iedereen uitgebreid genieten van al het moois en lekkers dat de oosterse cultuur en keuken te bieden hebben. Zowel zaterdag als zondag staan de poorten naar een oriëntaalse minivakantie open van 10:00 tot 17:00 uur. De Oosterse dagen worden nu al weer voor de 8e maal georgani seerd en zijn een begrip in heel midden Nederland. Twee dagen lang wordt het gehele tuincentrum aan de Dorresteinweg een oosters paradijs waar het zéér aangenaam toeven is. Net als vorig jaar worden er weer enige duizenden bezoekers verwacht. Zij hoeven zich geen moment te vervelen, want er staan allerlei leuke kijk- en doezaken op het programma. De oosterse markt bijvoorbeeld, een bonte kramerij waar men echt van alles tegen kan komen: ontelbaar veel hebbedin getjes, maar ook echte klassieke kunst uit o.a. Thailand, Birma, In donesië, Nepal en India. Zelfs tra ditionele kleding en meubelen zijn vertegenwoordigd Activiteiten Om het verblijf in het oosterse Soest nóg aangenamer te maken zijn er diverse activiteiten verdeeld over de twee dagen. Voor de kin deren bijvoorbeeld ballen gooien, vissen hengelen en andere leuke 'doedingen'. Op verschillende tij den kan het publiek genieten van optredens van een traditionele In donesische dansgroep. Prachtig om te zien, al was het alleen maar om de mooie kleding die zij dragen. Natuurlijk ontbreken ook dit jaar de demonstraties niet; de bezoeker kan leren hoe originele flowergar- lands (bloemslingers) gemaakt worden, maar ook het fruitcarving of tapijtknopen zijn leuk om te Op industrieterrein De Drie Eiken aan de Baarnsche Dijk 19 is het Baarns Tandtechnisch Laboratorium gevestigd. Het laboratorium heeft sinds 1 ja nuari 2004 een tandprotheti cus in huis, William Haertlein. Het laboratorium werkt in opr dracht van tandartsen, maar sinds kort kunnen patiënten ook rechtstreeks naar de Baarnsche Dijk voor een ge bitsprothese. Zowel particulie ren als ziekenfondspatiënten kunnen bij tandprotheticus William Haertlein terecht. William Haertlein is vorig jaar af gestudeerd als tandprotheticus waarvoor hij een driejarige studie deed aan de faculteit gezondheids zorg van de Hogeschool in Utrecht, daarvoor heeft hij een vijfjarige studie gedaan voor tand- technicus en is reeds jaren werk zaam bij het Baarns Tandtechnisch laboratorium, bij het echtpaar Van Raay. Haertlein: 'ik was blij dat ik de mogelijkheid kreeg om deze studie te gaan volgen, het heeft mij altijd bijzonder aangesproken om recht streeks met de patiënt contact te hebben. Het voordeel hiervan is dat er kortere lijnen ontstaan. Ik doe een intakegesprek en ik spreek samen met de patiënt door wat de verwachtingen en de mogelijkhe den zijn. Daarna ga ik aan de slag met de eerste afdrukken. Tot het afleveren van het uiteindelijke ge bit zie ik de patiënt nog een aan tal keren terug om te passen. Zo proberen. Wat er allemaal nog meer op het programma staat kan men lezen op de evenementen agenda bij het centrale podium. Zintuigen op vakantie Wie door de poorten van 't Vaar derhoogt wandelt waant zich direct in een gezellig dorpje ergens in het verre oosten. Niet in het minst door de overheerlijke geuren van de oosterse keuken die menigeen laten watertanden. Men kan dan ook plaatsnemen in één van de restaurants die rondom het centra le podium te vinden zijn. Iets be stellen uit bijvoorbeeld de Thaise of de Indonesische keuken, lekker op het terras in de zon zitten en genieten van live muziek. Dat is pas echt genieten, in de stijl en de ambiance die het oosten zo karak teristiek maken. Hollandse Nieuwe van Weedestraat 87 - Soest GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de SOtSTEKSCÖUIUWT Aanmelden: te 1.6014152 de ('oude') tractor van Molenschot mee (die in zijn Franse tuin nog goed diensten gaat bewijzen). Helaas weigerde het apparaat op het moment suprème eventjes dienst, maar dat zou allemaal nog wel goed komen. Wie niet verstek liet gaan was zangeres en plaatsgeno- te Conny Vink, die zo te zien samen met Roger een vrolijk duo vormde in Molenschot. Foto Maarten van Houttum. William Haertlein (rechts) en Inge van Raay van het Baarns Tandtechnisch Laboratorium. Foto: Herman van Dam nooit op de stoel van de tandarts gaan zitten. Zo mag hij bijvoor beeld geen elementen trekken of een gaatje vullen. Een tandprothe ticus kan wel de werkdruk van de tandarts verlichten. Door het schrijnende tekort aan tandartsen en de lange wachtlijsten heeft de tandarts ook de mogelijkheid om een patiënt voor een gebitsprothe se door te verwijzen naar een tand protheticus, vertelt Haertlein. Voor meer informatie: Baarns Tandtechnisch Laboratorium Baarnsche Dijk 19 in Baarn tel. 035-5414914. Een deel van de Van Weede straat staat zaterdag 19 juni volledig in het teken van de Stichting Doe een Wens. Met muziek en straattekenen wordt steun geboden aan de organisa tie die wensen vervult van kin deren met een levensbedrei gende ziekte. Tussen de rotonde en de kruising met de Stadhouderslaan zal de Van Weedestraat worden afgeslo ten. Het verkeer maakt zodoende ruim baan voor kinderen en vol wassenen die op de rijbaan willen tekenen. Voor elke deelnemer maakt de Winkelkring Van Weedestraat vijf euro over op de rekening van Doe een Wens, dus het is de bedoeling dat zoveel mo gelijk mensen op hun knieën gaan zitten krijten. De European Charity Band, af komstig uit de Verenigde Staten, treedt tussen 11:30 en 16:00 uur op. Sinds 1996 maakt ze met een Big Band (50 muzikanten) en een Jazz Band (25 leden) tournees door Europa en andere wereldde len. Elk concert is ten bate van Doe een Wens. Oprichter en dirigent Danny Lie- berman kwam door privé-omstan- digheden in aanraking met de stichting in Amerika. Hij verkocht de zestien delicatessenzaken die hij in New York had en stortte zich weer op muziek, net als na zijn High Schooltijd toen hij een graad behaalde in muziekcducatie. Lieberman werd muziekleraar op een High School in Florida en richtte een muziekband op. Daar mee geeft hij overal ter wereld lief dadigheidsconcerten. Door zijn enthousiasme werd hij gevraagd voorzitter te worden van de inter nationale organisatie van Doe een Wens. In die hoedanigheid kwam hij in ons land, waar hij medeop richter werd van de Nederlandse Stichting Doe een Wens. Via onder meer Engeland, Oos tenrijk en Duitsland strijkt de schoolband weer neer in ons land en een van de liefdadigheidscon certen vindt zaterdag in Soest Het uitzicht op de Eng is een van de aantrekkelijkste eigen schappen van het project 'De Zoester Engh': 16 luxe appar tementen met allure, die in Soest-Zuid - tussen de Kerk straat en de spoorlijn - gereali seerd gaan worden. Op zater dag 16 juni is op de toekomsti ge locatie alle informatie be schikbaar. Directeur Alef Aalfs van Schoe- man Makelaars in Soest, die de verkoop van de luxe appartemen ten coördineert, spreekt in dat verband zelfs van een 'open dag' (tussen 10:00 en 12:00 uur), al staat er van de toekomstige villa's 'Van Hensbroeck' en 'De Amste- laer' - die samen de residence vor men - nog geen steen op de ander. De sloopwerkzaamheden van het voormalige bedrijfspand van de Peugeot-garage Vlug aan de Kerk straat, die begin mei startten, zijn inmiddels nagenoeg afgerond en - de voorbereiding voor de bouw is begonnen. 'Van Hensbroeck' en 'De Amste- laer' zijn beide namen die terug gaan op de historie van Soest. 'Van Hensbroeck' is genoemd naar Soests eerste burgemeester, Gerrit Steijn van Hensbroeck, die in 1823 werd benoemd. 'De Amstelaer' gaat zelfs nog verder terug en ver wijst naar de Amstelaren en Woer denaren die in 1278 deelnamen aan de militaire schermutselingen in Soest ('De slag op de Eng'). In het jaar van het 975-jarig bestaan van Soest is dat wel iets om te on derstrepen, aldus Alef Aalfs. Royaal en flexibel De villa 'Van Hensbroeck' - uitge voerd in wat men de jaren-dertig stijl kan noemen - komt (gezien vanaf de Kerkstraat) vooraan te staan en gaat zes appartementen bevatten. In 'De Amstelaer' (Art Van Impressie van de villa Hensbroeck'. Ontwerp laer'. Deco-stijl) komen er tien. De ap partementen zijn royaal, zelfs vrij groot: de oppervlakte varieert van 110 tot 180 vierkante meter. De indeling is zeer flexibel dus mak kelijk aan de individuele wensen van de bewoners aan te passen. Parkeren gebeurt in het souterrain. Mogelijk wordt het project t.z,t. nog uitgebreid met de bebouwing van de naastgelegen Citroën-gara- ge (fa. Van der Lee), in een soort gelijke stijl. Dat is in elk geval 'meegenomen' in de gebiedsont- keus van het gemeen- viel op Dura Ver- Bouw Houten B.V. is als voor een gecombineer- de Ie ver- De Haan- de peuterspeelzaal en [dorpshuis Burgstede (in- rfbibliotheek) gelijk al de leur uitgesproken voor Lnemententerrein op de tKampweg-Banningstraat. is met Dura Vermeer intentieovereenkomst ge en de discussie gestart „bet evenemententerrein. schrijven Burgemeester en in het voorstel aan de om een overeen- aan te gaan met Dura Ver- voor de ontwikkeling van het splein. Tevens vragen ze de een keuze te maken voor een «voor zowel de school als de „speelzaal en het dorpshuis, voorstel komt aan de orde in malbare vergadering van de om donderdag 24 'savonds om 19:30 uur in het tentehuis aan het Raadhuis- Soest. W. zijn door de uitkomsten 'de maatschappelijke discussie gi tot de conclusie gekomen tr draagvlak is om aan het zo veel mogelijk wo- Afgelopen vrijdag hebben op nieuw vijf Soester gezinnen zich kunnen verheugen op een weekendje met uiterst smake lijke wijn, verstrekt door de Winkelkring Van Weedestraat. Zij ontvingen bij wijnkoperij Mets een 'Soest 975'-wijnpak- ket met een fles rode, witte en roséwijn. Net als veel andere Soesters had den ze gebruik gemaakt van de voordeelbonnen in het bekende chequeboekje van de Winkelkring en daarmee diverse artikelen aan geschaft. Daar bleef het niet bij, want juist hun bonnen werden uit de stapel geplukt en 'uitverkoren' voor een prachtig kistje wijn. Dat kregen ze overhandigd door direc teur Joost Mets, in gezelschap van niets vast, aldus Alef Aalfs. Er is op dit moment nog niet ve van te zien, maar in mei volgen jaar zal het project 'De Zoeste Engh' klaar zijn, is zijn stellige wachting. Er zijn nog enkele partementen verkrijgbaar en zow de kopers als degenen die er no even over moeten nadenken zij komende zaterdag van 10:00 toH d vliegbasis Soesterberg 12:00 hartelijk welkom aan dé f rnn Kerkstraat. De medewerkers van Jn vor,Se wee helikopters teruggekeerd neen missie in Bosnië. Daar- K; kwam formeel een einde de bijdrage van de Konink- ke Luchtmacht aan Stabilisa- jn Force (SFOR) met heli- ipters en vliegtuigen. Mo- enteel nemen enkel no< chtmachters op individuelf asisdeel aan SFOR. Schoeman zullen daar alle infor matie beschikbaar hebben. Winkelkringvoorzitter Wortmann. De winnaars waren: mevr. Den Oude (Nassauplantsoen), dhr. en mevr. Konijn (Valeriaanstraat) mevr. Van Beek (Vedelaarpad), mevr. Hopman (Margrietlaan) en dhr. Demmers (Koperwiek). De laatste ontbreekt op de foto. Ove rigens: de Winkelkring-voordeel cheques zijn nog geldig tot 20 juni! 1996 leverde de Koninklijk ucbtmacht een belangrijke bijdra aan SFOR, onder meer bij he irvoer van Nederlandse trocper begeleiden van vluchtelinger ■rkenningsvluchten en onderstel ng van de grondtroepen. Oo rvoer van medisch personeel e wondenvervoer behoorden t< taken van de Nederlander enals controle op en afdwingir n naleving van het bestand, aatssecretaris van defensie Ce der Knaap en de bevelhebb luchtstrijdkrachten luitenar neraal Dick Berlijn wachtten uiskomers op, samen met fan leden van de militairen. Van c naap stond uitvoerig stil bij issies van de luchtmachtmilit met name die in Bosnië. plaats. De Big Band zal nummers van onder anderen The Beatles, Paul Simon en Elton John spelen, de Jazz Band heeft ruim vijftig stukken op haar repertoire staan, waaronder werken uit musicals. Ook de Stichting Doe een Wens is zaterdag aanwezig in de Van Weedestraat. Met een promotiekar en allerlei promotiemateriaal. Ui teraard hoopt de stichting veel nieuwe donateurs te registreren. Tenslotte gaat het allemaal om het goede doel. 'n ijskoud glas 'Bols Corenwijn' zegt 'Ben' 'n heerlijke 'Hollandse Nieuwe' zegt 'Ruud' Bij aankoop van 1 kruik Bols Corenwijn bij Ben (van 21,50 voor 19,95), krijgt U van Ruud een overheerlijke Hollandse Nieuwe cadeau! Burg. Grothestraat 6, 3761 CM Soest Tel. (035) 6012750, fax (035) 6027840 e-mail info@benvanderlinden.nl nds vorige week is het niet m ogelijk om rijbewijzen en reis tenten (paspoorten en ide itskaarten) in de dependance gemeentelijke afdeling iekszaken in dorpshuis Burg aan het Dorpsplein in Soes *g aan te vragen of af te ha eze maatregel is genomen 'ligheidsoverwegingen. In de lande situatie kon niet volc arden aan de veiligheidsv iriften die het ministerie nnenlandse Zaken eist. toners van Soesterberg kur 'n rij- en reisdocumenten an alleen nog aanvragen en a in het gemeentehuis aar aadhuisplein in Soest. Voc JJdge dienstverlening blijft tat in Soesterberg voorlopi bekende tijden geopend 'aderdag van 09:30 tot 1 lr met uitzondering var aanden juli en augustus), omenteel is onderzoek ge 'to met ingang van 1 januari le dienstverlening in Soeste 6 verbeteren door een comb F zoeken met een andere op f functie, zoals de bibliothe RUUD SMIT visspecialiteiten Van Weedestraat 149, Soest Tel. 035 - 601 52 88 (P maandag 14 juni st: 'ondvierdaagse in het Waterberg, op de eerste jen de wandelaars die g rDoen voor het 10 kilomet £rs de vliegbasis Soes n- Omstreeks 19:00 uur eerste wandelaars via i *nS aan de Dolderseweg d isis 0p gaan om deze na e p pandeling aan de nor 'daten. 'e commandant van de vl °esterberg, kolonel T.H mat, heeft de Plaatselijk ugscommissie Avondvir oesterberg toestemming fm op maandag 14 juni g, n yan de rondweg sis. Naar schatting oakermat'bezocht door meinemers.

Soester Courant | 2004 | | pagina 14