)irect al voorkeur voor locatie Gemeente legt 'claim' op 15 percelen Feest van KYO voor jong en oud farm welkom Bosnië-gangers m rose ERPÉ KERKDIENSTEN Ook extra vluchten boven Soesterberg en omgeving MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Wie van öoest houdtleest de PAGINA fiize aan raad over centruni Soesterberg oortaan alleen in Muzikaal uitstapje van harmonieorkest Odeon UUD SMIT c ia li terter/ «est rijbewijzen n reisdocumenten vondvierdaagse rer vliegbasis Website vergroot betrokkenheid bij Soesterberg-Noord Meer Soesterberg op Prikbord WOENSDAG 9 JUNI 2004 Meningen i van lezers! Reactie op open brief aan VSB Overdracht van commando KLu KORTINGEN TOT 50% TELEFOON (035) 601 41 52 Ecoduct moet weg vrijmaken voor woningbouw in Soesterberg OESTERBERGSE rp van de villa 'DeAmsie W M ing, maar er staat verder no ■ast, aldus Alef Aalfs. >p dit moment nog niet vet zien, maar in mei volgent al het project 'De Zoeste klaar zijn, is zijn stellige ver ing. Er zijn nog enkele ap nenten verkrijgbaar en zowe pers als degenen die er no over moeten nadenken ziji (ide zaterdag van 10:00 to hartelijk welkom aan d( traat. De medewerkers var man zullen daar alle infor beschikbaar hebben. ade keus van het gemeen- ,tuur viel op Dura Ver bouw Houten B.V. is als jjevoor een gecombineer- juisvesting van de te ver ben Wethouder De Haan- j de peuterspeelzaal en dorpshuis Burgstede (in- dbibliotheek) gelijk al de ^ur uitgesproken voor (Veneniententerrein op de ^Kanipweg-Banningstraat. (na is met Dura Vermeer ,lntentieovereenkonist ge inen de discussie gestart ,|,et evenemententerrein, schrijven Burgemeester en anders in het voorstel aan de :raad om een overeen- n te gaan met Dura Ver- :voor de ontwikkeling van het -iplein. Tevens vragen ze de 0 keuze te maken voor een r; voor zowel de school als de speelzaal en het dorpshuis. ;iiwstel komt aan de orde in feilbare vergadering van de ïeoteraad om donderdag 24 •'savonds om 19:30 uur in het ptehuis aan het Raadhuis- fin Soest. W. zijn door de uitkomsten maatschappelijke discussie ii tot de conclusie gekomen 3 draagvlak is om aan het I^piein zo veel mogelijk wo ningen te bouwen. Daarvoor moe ten de openbare school, de peuter speelzaal en dorpshuis/bibliotheek worden verplaatst. De Werkgroep Toekomstvisie Soesterberg (WTS), schoolteam en ouders van leerlin gen hebben voor vestiging van de nieuwe school een voorkeur voor Wostok. De welzijnsvoorzieningen (dorpshuisfuncties, peuterspeel zaal en bibliotheek) zouden zo veel mogelijk een plaats moeten krijgen in het centrum van Soesterberg. Hiervoor komt het evenementen terrein in aanmerking, maar even zeer een aanbouw aan de Banning- hal. In de overeenkomst met Dura Ver meer worden geen definitieve af spraken gemaakt over de te ver plaatsen gebouwen, omdat de ge meenteraad eerst een keus moet maken over de locatie(s), al dan niet in gecombineerde huisvesting, en over de financiële haalbaarheid, van het project Dorpsplein. Kwaliteitsimpuls Door het project Dorpsplein krijgt Soesterberg een kwaliteitsimpuls op het gebied van wonen, welzijn, onderwijs en medische voorzienin gen in de eerstelijnszorg. Het pro ject omvat 85 nieuwe, hoofdzake lijk gestapelde woningen voor met name één- en tweepersoonshuis houdens in de prijsklasse tussen 153.000 en 292.000 (prijspeil juli 2003); 37 ervan, ruim veertig procent, vallen in de koopsector tot 200.000. Door het project krijgt Soesterberg een nieuwe eigentijdse openbare school met alle voor het basison derwijs noodzakelijke voorzienin gen, evenals nieuwe huisvesting voor peuterspeelzaal en dorpshuis- functies. Het project maakt ook uitvoering mogelijk van het initia tief van de zorgondernemers voor een goed functionerend medisch zorgcentrum. Het gymnastiekon derwijs voor de leerlingen van de basisscholen en andere sportfacili teiten verhuizen naar de Banning- hal, die daardoor een betere bezet- tine kriiet. Zowel de WTS als de bewoners vinden dat de omgeving van het Dorpsplein een kwalitatieve im puls moet krijgen omdat het ge bied geen winkelfunctie meer heeft. 'Iedereen is het er over eens dat het gebied een andere functie moet krijgen voor woningen en een medisch centrum', aldus b. en w. in de toelichting bij het raads voorstel. Het revitaliseren van de bestaande appartementengebou wen aan het Dorpsplein 1 tot en met 14 en de Plesmanstraat 1 tot en met 9 is alleen mogelijk als ook op de plaats van de huidige Wet houder De Haanschool en het dorpshuis Burgstede woningen worden gebouwd. 2'kringvoorzitter Emile] nann. dnnaars waren: mevr. Den) (Nassauplantsoen), dhr. en Konijn (Valeriaanstraat),] Van Beek (Vedelaarpad),? Hopman (Margrietlaan) en, Demmers (Koperwiek). De e ontbreekt op de foto. Ove- s: de Winkelkring-voordeel- jes zijn nog geldig tot 20 juni! me vliegbasis Soesterberg p vorige week de twee Cou- ir helikopters teruggekeerd men missie in Bosnië. Daar- ïtkwani formeel een einde mde bijdrage van de Kontak te Luchtmacht aan Stabilisa- Force (SFOR) met heli- opters en vliegtuigen. Mo- benteel nemen enkel nog ichlmachters op individuele isdeel aan SFOR. inds 1996 leverde de Koninklijke ichtmacht een belangrijke bijdra- aan SFOR, onder meer bij het irvoer van Nederlandse troepen, :t begeleiden van vluchtelingen, .'rlenningsvluchten en ondersteu- van de grondtroepen. Ook •rvoer van medisch personeel en wondenvervoer behoorden tot taken van de Nederlanders, enals controle op en afdwinging n naleving van het bestand, aatssecretaris van defensie Cees in der Knaap en de bevelhebber ■f luchtstrijdkrachten luitenant- Jiieraal Dick Berlijn wachtten de uiskomers op, samen met fami- :leden van de militairen. Van der naap stond uitvoerig stil bij de issies van de luchtmachtmilitai- met name die in Bosnië. 'U bent drie maanden weggeweest van uw geliefden. Als staatssecre taris ben je nooit zo lang van huis. Een militair wel, en nog wel vaker dan één keer ook. Dit moet een grote inbreuk plegen op uw privé- leven. Zonder de steun van uw achterban kunnen wij geen militai ren zo'n lange tijd en zo ver weg uitzenden.' De staatssecretaris sprak dan ook een bijzonder woord van respect en waardering uit 'voor alle moeders, vaders, partners, kinderen en andere ge liefden die het de afgelopen tijd zonder u hebben moeten stellen'. Na maanden is papa weer thuis en hoe! Een reusachtige beer was de beloning voor deze peuter als compensatie voor de afwezigheid van drie maanden van haar vader. Foto: Pol de Soeten. Daama kregen de afhalers ('er wordt op u gewacht', zei Van der Knaap) de gelegenheid de thuisko mers in hun armen te sluiten. Het waren soms emotionele momenten van weerzien, waarbij de vreugde over de behouden terugkeer over heerste. 3. Soest Tel. 035 - 601 52 6 nds vorige week is het niet meer ogelijk om rijbewijzen en reisdo- menten (paspoorten en identi- iskaarten) in de dependance van gemeentelijke afdeling Pu- iekszaken in dorpshuis Burgste- aan het Dorpsplein in Soester- :rS aan te vragen of af te halen, sze maatregel is genomen uit 'ligheidsoverwegingen. In de be lande situatie kon niet voldaan ^den aan de veiligheidsvoor- iriften die het ministerie van nnenlandse Zaken eist. w°ners van Soesterberg kunnen n rij- en reisdocumenten voor- n alleen nog aanvragen en afha- in het gemeentehuis aan het adhuisplein in Soest. Voor de ;r'ge dienstverlening blijft het :c' 'n Soesterberg voorlopig op bekende tijden geopend (op 'derdag van 09:30 tot 12:30 met uitzondering van de •anden juli en augustus), omenteel is onderzoek gaande "met ingang van 1 januari 2005 dienstverlening in Soesterberg Verbeteren door een combinatie zoeken met een andere openba- mnctie, zoals de bibliotheek. maandag 14 ]Uni start de ondvierdaagse in het dorp erberg. °P de eerste avond cn de wandelaars die gekozen, 3Den voor het 10 kilometer-par- urs de vliegbasis Soesterberg Dmstreeks 19:00 uur zullen eerste wandelaars via de toe- dg aan de Dolderseweg de vlieg- S1S °P ëaan om deze na een flin- J wandeling aan de noordzijde -rlaten. commandant van de vliegbasis >csterberg, kolonel T.H.W. ten aaf> heeft de Plaatselijke Rege- gscommissie Avondvierdaagse csterberg toestemming verleend op maandag 14 juni gebruik te ïaken van de rondweg over de hegbasis. Naar schatting wordt de ""akermat bezocht door zo'n 200 eelnemers. Het harmonieorkest van mu ziekvereniging Odeon uit Soesterberg heeft in het kader van een uitwisseling met haar Duitse zustervereniging een bezoek gebracht aan musik- verein Biebertal in het plaatsje Hofbieber. Het contact tussen beide verenigingen bestaat al twintig jaar. Ook tijdens deze uitwisseling stond muziek en vriendschap tussen beide vere nigingen centraal. In alle vroegte vertrok de bus met de muzikanten van Odeon in de richting van de Duitse grens, 's Middags werd Odeon daar door haar Duitse collega's muzikaal ont haald. Zaterdagavond bracht het orkest onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd een prachtig con cert ten gehore, met onder meer muziek van componisten zoals Prokofiev, Mozart, Haydn en Reed. Het toegestroomde publiek was zichtbaar onder de indruk van de muzikale prestaties van dit top orkest. De volgende dag stond 's ochtends in het teken van het traditionele Frühschoppen, waarbij beide ver enigingen onder de stralende zon zich van hun beste kant lieten zien en horen. Na een vrije middag werd op zondagavond het stokje overgegeven aan Musikverein Bie bertal. Dit orkest, dat onder lei ding staat van dirigent Michael Bleuel, haalde alles uit de kast voor een gezellige, Beierse avond. Maandagochtend namen beide verenigingen op muzikale wijze afscheid van elkaar in een geza menlijk afscheidsconcert. In de middag vertrokken de muzikanten van Odeon huiswaarts, terugkij kend op een gezellig muzikaal weekend. Ook de komende periode heeft Odeon nog vele activiteiten op het programma staan, waaronder twee grote concerten in de gemeente Soest en een buitenconcert op een locatie in Soesterberg. Verder is het mogelijk om op maandag avond 21 juni een kijken te nemen bij Odeon. Vanaf 1S:30 uur kun nen belangstellenden en kinderen van de basisscholen een open re petitie bijwonen. Diverse muziek instrumenten zijn dan te zien en te horen en kunnen zelfs uitgepro beerd worden. Sinds maandag heeft het woon- werkgebied Soesterberg-Noord een eigen website: www. soesterberg-noord.nl. Deze is voor al bedoeld voor de bewoners en bedrijven van dit gebied en is on derdeel van de vitalisering van Soesterberg-Noord. Op de site is allerhande informatie voor de ge bruikers van het gebied te vinden. Daarnaast is het mogelijk interac tief te participeren in de vorm van vragen stellen, kopij aanleveren en zelfs deel te nemen aan een forum over specifieke onderwerpen. Op deze wijze zal de website bijdragen aan meer betrokkenheid tussen be woners en bedrijven, opdat zij zo prettig mogelijk kunnen samen werken. De website is slechts één van de activiteiten die voortvloeien uit de vitalisering van Soesterberg- Noord. Dit woonwerkgebied is vrij uniek: bewoners en bedrijven kie zen er bewust voor samen dit ter rein te gebruiken. Om de leefbaar heid in het gebied te verbeteren is in 2003 gestart met een vitalise ringsproject. Dat heeft al geleid tot het oprichten van een bewoners- en een ondernemersvereniging die met de gemeente samenwerken aan onder meer een verbeterde parkeersituatie en andere verkeers kundige maatregelen. Het complex Plesmanstraat is re delijk goed onderhouden. Het complex Dorpsplein verkeert in slechtere staat. Uitgangspunt van de herontwikkeling van het gebied is duurzame handhaving van bei de complexen omdat verwerving gevolgd door sloop en nieuwbouw te duur wordt. Volgens b. en w. zullen de gezamenlijke eigenaren van beide complexen zich moet inzetten voor een ingrijpende ver betering. De aanpak zal enerzijds gericht moeten zijn op duurzame verbetering en anderzijds op het realiseren van een medisch zorg centrum met huisartsenzorg, fysio therapie, tandheelkunde en ande re medische voorzieningen op de begane grond aan het Dorpsplein. Voor dit doel hebben destijds al de in Soesterberg gevestigde medi sche zorgondernemers de Stichting Zorghart Soesterberg opgericht. Afwegingen Bij het raadsvoorstel hebben bur gemeester en wethouders een uit voerige bijlage gevoegd met be trekking tot de van de raad ge vraagde locatiekeuze. Daarin ko men de voors en tegens van de verschillende locaties en mogelijk heden aan de orde: een multifunc tioneel gebouw inclusief de school; enkel de school in Wostok; de wel zijnsvoorzieningen met uitzonde ring van de school op het evene mententerrein of deze situeren aan de Banningstraat door een aan bouw aan de Banninghal. De raad mag het op 24 juni COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 12 juni zondag 13 juni Roonis-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Samen op Weg (PKN), Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. R. Zandstra; avondmaal Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra; avondmaal World Outreach Church (info locatie: §80346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, §20900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur; Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, S030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, §2352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, §8033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: §2033-2994669; dag en nacht bereikbaar. Verbaasd heeft het bestuur van Vereniging Soesterbergs Belang de open brief van Th. Sluis in de Soester(bergse) Courant van 26 mei j.1. gelezen. Wij menen dat de VSB de belangen van het gehele dorp beslist wel behartigt. Waaruit blijkt dat? Bewoners van Soesterberg-Oost hebben zeven dagen per week (en ook 's nachts) heel veel last van de A-28. Een overlast die, als gevolg van de 'spoedwet', de komende ja ren alleen maar zal toenemen. Wanneer aan de Richelleweg - vlakbij Gemini - een bedrijventer rein wordt gerealiseerd, zal dat de bewoners daar nog veel meer over last bezorgen. Uitbreiding van het industrieter rein Soesterberg-Noord is een veel betere oplossing. Via de geplande rondweg kan aan- en afvoer van het verkeer plaatsvinden. Voor de bewoners op het industrieterrein zal de huidige rust in het weekend ook dan niet worden verstoord en na 2007 (sluiting van de vliegbasis) zal het zelfs nog stiller worden. De VSB vindt dat 'overlast' zo eerlijk mogelijk verdeeld moet worden over het dorp. En die 800 woningen? Van de nieuwe bewoners zal maar een deel werkzaam zijn in Soesterberg, net zoals dat destijds gebeurde toen de Amerikanen het dorp ver lieten. Van de huidige bewoners van Apollo en Gemini werkt aan groot deel niet in Soesterberg. Waarom dan die 800 woningen? Omdat een groter aantal inwoners meer perspectief biedt op handha ving van het huidige aantal win kels, andere voorzieningen en ver enigingen! En misschien het aanbod nóg kan vergroten. En dat is volgens VSB in het be lang van het gehele dorp! Yvonne Hoekstra, voorzitter VSB De Bevelhebber der Luchtstrijd krachten (BDL), luitenant-gene raal D.L. Berlijn, draagt morgen het commando over de Koninklij ke Luchtmacht over aan (toekom stig) luitenant-generaal D. Starink. De ceremonie vindt plaats op de vliegbasis Soesterberg, de baker mat van de Koninklijke Lucht macht. De bevelsoverdracht vindt plaats voor het front van deputa ties van de onderdelen, ressorts en staven van de Koninklijke Lucht macht. Tevens zijn het vaandel van de Koninklijke Luchtmacht, de kapel van de Koninklijke Lucht macht en een gewapende troep in gedeeld. Bij de plechtigheid zijn de minister van Defensie, Henk Kamp, militaire en civiele autori teiten alsmede genodigden aanwe zig. Aansluitend aan de bevelsover dracht is er een grond- en luchtde- filé. Het gronddefüé bestaat uit een marcherend en rijdend gedeel te. Personeel en voertuigen van de verschillende onderdelen van de Koninklijke Luchtmacht zijn hier bij vertegenwoordigd. Het luchtde- filé vindt plaats tussen 15:45 en 16:00 uur en bestaat uit het over vliegen van verschillende types vliegtuigen en helikopters die in gebruik zijn bij de Koninklijke Luchtmacht. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: 1^0900-8844; alarmnummer:§21.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, §2035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, §206-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks.09:00-10:00 uur, §2351940, b.g.g. 351658 of 351346. In week van 14 tot 20 juni en in de week van 5 tot 11 juli staat zowel de vliegbasis Soesterberg ais het militair luchtvaartter rein Deeien in het teken van een aantal extra vliegbewegin gen. De vliegers trainen voor een mogelijke uitzending naar Irak. Ze oefenen met Chinook- en Cou- gar-transporthelikopters, alsmede Apache gevechtshelikopters. Heli kopterbemanningen dienen ter voorbereiding op hun uitzending naar Irak vluchten bij duisternis te maken. Tijdens deze vluchten zal gebruik worden gemaakt van nachtzichtapparatuur. Behalve eni ge lokale vliegbewegingen op Soesterberg, zullen de meeste oe feningen worden uitgevoerd boven de Vlasakkers, de Leusderheide en het militair luchtvaartterrein Dee ien. Tevens zijn er vliegbewegingen in het kader van de Open Dagen van de Koninklijke Luchtmacht die op vrijdag 18 en zaterdag 19 juni gehouden worden op de vliegbasis Volkel. Gedurende de week van 14 tot 20 juni wordt er op maandag-, dins dag- en woensdagavond gevlogen met Chinook- en Cougar-trans- porthelikopters. De oefeningen vinden plaats tussen 20:00 en 01:00 uur. Op woensdag (mogelij ke uitwijk naar donderdag) is er op militair luchtvaartterrein Deelen tussen 13:45 en 14:45 uur een oe fening waaraan Chinook- en Cou- gar-transporthelikopters, alsmede Apache-gevechtshelikopters deel nemen. Op vrijdag en zaterdag vinden er op en in de omgeving van de vliegbasis Soesterberg ge durende de dag vliegbewegingen plaats in verband met de Open Dagen op vliegbasis Volkel. In de week van 5 tot 11 juli wordt er op maandag-, dinsdag-, woens dag- en donderdagavond gevlogen met Chinook- en Cougar-trans- porthelikopters. De oefeningen vinden plaats tussen 20:00 en 01:00 uur. Door het laat invallen van de duis ternis is het gebruikelijke tijdstip (23:00 uur) van einde oefening verschoven naar 01:00 uur. Deze tijdstippen kunnen door de weers omstandigheden eventueei nog wijzigen. Getracht wordt om de geluidshinder voor de omgeving tot een minimum te beperken. Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen www.erpezonwering.nl Tel. 0346 - 35 11 79 Sterrenbergweg 15-A, Soesterberg Op vijftien percelen aan de Amersfoortsestraat geldt nu de wet voorkeursrecht. Dat bete kent dat de gemeente Soest het eerste recht heeft tot koop van deze gronden. In het uiterste geval zou Soest zelfs een ontei geningsprocedure kunnen star ten. De gemeenteraad stemde donder dagavond in met het collegevoor stel dat een klein schakeltje is in het project Hart voor Heuvelrug, waarin vijf ministeries, de provin cie, diverse gemeenten en instellin gen samenwerken. Het project is, zeg maar, een soort ruilverkave ling, maar dan om de ruimtelijke structuur van de Heuvelrug te ver beteren. Hier wat meer groen, op een andere plek wat meer bebou wing. Zo bestaat het idee om in Soester berg een ecoduct aan te leggen, waardoor natuurgebieden met el kaar verbonden kunnen worden. In ruil daarvoor zou dan elders in Soesterberg woningbouw kunnen plaatsvinden. Komt het ecoduct er niet, dan kunnen/mogen er ook geen huizen worden gebouwd, al thans, dat liet wethouder Bart Krol onlangs al eens weten. Om het ecoduct te realiseren, moeten onder meer een sauna- en fitnesscentrum, een showroom met werkplaats, een garagebedrijf, een kantoor en verschillende woningen wijken. Zoete lieve Gerritje zal dat niet gaan betalen en volgens een van de perceeleigenaren, J. Roden burg van recreatiepark De Meije- rij, zou het ecoduct zeker zeven miljoen euro goedkoper kunnen uitvallen ,als het traject van deze corridor wordt verlegd. Schakel De geraamde kosten van het eco duct zijn niet openbaar. De provin cie is verantwoordelijk voor de boekhouding van Hart voor Heu velrug en die is niet in te zien. Wethouder Bert Krijger kan zich voorstellen, dat het idee bestaat dat het onzinnig is om bijzonder veel geld uit te geven voor een ecoduct. 'Puur lokaal zeg je mis schien: geen ecoduct op die plek. Maar het gaat om het totale pro ject, waarin iedereen er uiteindelijk op vooruit gaat. Dit is slechts een kleine schakel. De kosten worden elders in Soesterberg terugver diend door woningbouw. Nu een steentje eruit halen, betekent dat het hele proces in Soesterberg op de helling gaat.' Alle fracties stemden in met het voorstel over de wet voorkeurs recht. Ze willen het ecoduct niet barricaderen, omdat ze bang zijn dat de mogelijkheid tot woning bouw in Soesterberg dan de grond wordt ingeboord. Bovendien, zo zeiden sommigen, gaat het nu al leen nog maar om de wet voor keursrecht. De gedetailleerde in vulling komt de komende jaren nog uitgebreid aan de orde, met alle inspraakprocedures die daar aan vast hangen. Het plan kan al tijd nog gewijzigd worden', aldus wethouder Krol. Soest2002 vindt dat Soest niet als eenling het 'hele kaartenhuis' in elkaar kan laten storten, maar frac tievoorzitter Teun Middelkoop zou nu ook wel eens de stukken willen inzien. De meerwaarde van het ecoduct is hem nog niet duidelijk en hij zou graag een discussie met de andere betrokken gemeentera den voeren over het project Hart voor Heuvelrug. Hij heeft het ge voel dat de overgrote meerderheid afzonderlijk met elkaar meegaat, om niet als enige tegen te zijn. Pra ten de raden met elkaar, dan zou dat best eens tot andere inzichten kunnen leiden, meende Middel koop. Krol stelde dat er bij de locatiebe paling al financiële argumenten zijn meegewogen. Ook is getracht, volgens Krol, zo min mogelijk mensen te duperen en is het traject van het beoogd ecoduct zo veel mogelijk buiten de woonkern uit gestippeld. 'Je helpt Soesterberg en er zijn nu eenmaal ook minder prettige onderdelen in zo'n groot project als dit.' Hei zit erop, het gouden jubi leumfeest van ce korfbalvere niging Oranje, KVO. Het kreeg donderdagavond een voor proefje door cïe ontvangst van liet bestuur door burgemeester Koos Janssen, vrijdag een ver volg met de receptie en zater dagmiddag met de reünie en kinderspelen, 's Avonds werd de jubileumviering besloten met een feestavond. Omdat het college van Burge meester en Wethouders door het sportbezoek aan Soest in Duits land verhinderd was de receptie op vrijdagavond te bezoeken, had burgemeester Janssen het bestuur, in gezelschap van de feestcommis sie, uitgenodigd in het gemeente huis. Hij had een verrassing in pet to: de uitreiking van de eerste exemplaren van het jubileumboek aan KVO-voorzitter Frans van Dillen en de andere bestuursleden. Daarna tekende de burgemeester als eerste het receptieboek. 'Vijftig jaar KVO is niet niks', vond Janssen. Hij sprak zijn bewonde ring uit aan het adres van degenen die de vereniging, vooral in moei lijke tijden met weinig leden, over eind hadden gehouden. De burge meester liet ach uitvoerig informe ren over de voorbereidingen voor het jubileumfeest. Hij wees verder op het belang van een sportleven in een gemeenschap. In Soester berg is een (sport)vereniging soms moeilijk in stand te houden door dat jongeren naar omliggende ge meenten verhuizen omdat er in Soesterberg onvoldoende passen de huisvestingsmogelijkheden zijn. In dit verband wees Janssen op de plannen die er zijn om op het Dorpsplein, het evenemententer rein en andere locaties in het dorp zoals Kontakt der Kontinenten en De Open Ankh de zo noodzakelij ke woningbouw te realiseren. 'We staan een beetje aan de vooravond van grote veranderingen. De mo gelijkheid voor woningbouw is nog nooit zo dichtbij geweest', zei de burgemeester. Hij hoopte vurig dat de plannen inderdaad kunnen doorgaan, 'want dat heeft het dorp nodig'. Leuke club 'KVO is een leuke club; zo staat u in het dorp bekend', zei de burge meester voorafgaand aan de aan bieding van het jubileumboek. 'Zowel sociaal als maatschappelijk heeft KVO een rol gespeeld in de samenleving. Hij overhandigde eerst aan voorzitter Van Dillen en vervolgens aan de overige be stuursleden namens de jubileum- en redactiecommissie van KVO een exemplaar van de speciale ju bileumuitgave ('een mooi docu ment') van 'de KVO-er'. In zijn dankwoord zei KVO-voor zitter Van Dillen 'dat je bij dit ju bileum eigenlijk praat over vijftig jaar vrijwilligerswerk dat met veel liefde is en wordt gedaan. Een ver eniging heeft een maatschappelij ke en sociale functie. 'Vijftig jaar lang kinderen van de straat hou den. Er zijn slechtere manier om je kinderen op te voeden dan met sport.' Hij stelde dat 'KVO-er zijn meer is dan sportbeoefenaar zijn: het is een manier van leven en uit dragen naar buiten toe.' Hij nodig de ten slotte de burgemeester uit om op een zaterdagmiddag alsnog KVO te bezoeken, wat met een 'ik kom graag' werd aangenomen. De vrijdagavond stond in het teken van de gebruikelijke receptie. Er waren onder anderen vertegen woordigers van het district Oost van de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond, van de Sportraad en van zusterverenigingen, naast leden en oud-leden. Het was een stijlvolle bijeenkomst met -en daar in onderscheidde deze receptie zich van andere- een minimum aan gesproken woord maar een maxi mum aan gelukwensen. Reünie De zaterdag stond in het teken van de reünie van KVO-ers. Ze waren uit het hele land naar Soesterberg gekomen, ruim 300 man en vrouw sterk, van Friesland tot Zeeland. Het was een feest van herkenning in een echte reünie-sfeer. Er wer den uiteraard veel herinneringen aan vroeger opgehaald en nieuwe vriendschappen gesmeed tussen oud-KVO-ers die elkaar uit het oog waren verloren. Dat de 'oudjes' het nog niet verleerd wa ren en weer de kriebels kregen, bewezen ze door zelf weer even De KVO-jeugd trok voorafge gaan door muziek en begeleid door de antieke brandweerauto van Soesterberg in optocht naar het feestterrein. Foto: Eemland Pers het veld op te gaan om een balle tje te gooien. Intussen vermaakte de jeugd zich buiten met kinder spelen en op het luchtkussen. Ook lieten ze de ballonnen los die ze hadden gekregen aan het begin van de optocht naar het KVO- veld. Voorafgegaan door het mu ziekkorps van Jonathan uit Zeist waren de kinderen lopend of in de antieke brandweerauto van het korps Soesterberg van de Banning hal naar het feestterrein gegaan. Ook voor hen was het een plezie rige dag, waarvoor de feestcom missie veel lof kreeg en met vol doening op kan terugkijken.

Soester Courant | 2004 | | pagina 15