IER I I SPOED Graveltoernooi in volle gang NIEUW! Opnieuw de beste niet-Italiaan Clubkampioenen Schoon Slem Zeeverkenners doen de Zegge aan MUI 52 triatlon bridge NIEUWE BEZORGERS Damesploeg AV Pijnenburg klimt naar 2e plek 2e divisie Galerij^Ie^ 'AGINA 1 >tde ynENSDAG 9 JUNI 2004 jjÉTSSPORT Eric Willemse succesvol in Motogiro d'Italia SOESTER COURANT PAGINA 17 D Soest I Heldentocht |empo Toer op pterdag 12 juni I lachiel Ittmann JEU DE BOULES publettes BRIDGE MOTORSPORT JSoest eist dit Baar lokale pridgetitel op Sterk seizoen Corry Bosboom en Gretha de Gier BRIDGE dempt en Thomas vinnen in A-lijn van BC Eemland luziek in Domkerk Pakketten Polen I Kl€ 3,40 Plus i'30 Per kUo" omgeving Soest-Midden en Soest-Zuid ATLETIEK Duivenberichten 1 ;P Themabijeenkomst Tooii Hermanshuis GEVRAAGD VASTE BEZORGERS O SMG speelt voor Soester ouderen! Het verstelbare waterbed Soesterbergsestraat 28, Soest1 www.worldofwaterbeds.nl www.vitenzo.nl Tel. 035 - 602 42 94 Naald in Baam naar de UeDKnaald in Apeldoorn en terug. Deze traditionele toer- |över 150 kilometer staat zater- g 12 juni op het programma. LoToer heeft echter ook weer Ekortere routes van 40, 80 en kilometer uitgestippeld, fl en finish zijn bij het clubge- lVvan de toervereniging aan de „iistrievveg. Voor de langste htkan tussen 8:00 en 9:00 uur len gestart, voor de 120 kilo- er tussen 9:00 en 10:00 uur, .(tde 80 kilometer tussen 9:00 §1:00 uur en voor de 40 kilo- Ijer tussen 10:00 en 12:00 uur. Unamekost 3,00. Leden van MU en de KNWU krijgen een Xkorting. Uxterra off the road van Nij- j jjal is Machiel Ittmann als dcr- l^êindigd. Hij legde de 1000 #r zwemmen, 30 kilometer off- ;j mountainbike» en 10 kilome- I veldlopen af in twee uur, ze- I jtien minuten en twaalf secon- |i Zijn clubgenoten van de jfcter, Dennis Moerman en Phi- je Terheggen, deden in Woer- amee aan een kwart triatlon, i finishten in respectievelijk 56.32 en 2.58.59. pe banen van jeu de boulesver- jing De Gemshoorn is het vaak i Dat zal niet anders zijn op Mag 13 juni, want dan staat het jubkampioenschap voor doublet- Kop het spel. Op het terrein van jkeing/BDC aan de Henriëtte zal er de gehele dag ge sden worden. c Evenals vorig jaar is Eric Wil lemse de beste niet-Italiaan ge worden in de Motogiro d'Italia. Op Sicilië eindigde de Soester op zijn Moto Guzzi als zevende in de originele klasse voor mo toren van vóór 1957. In de ral ly over vijf etappes behaalde hij bovendien een dagzege. Voor de start van de laatste koers over het eiland deelde Willemse nog de tweede plaats. 'Maar door de spanning en misschien ook wel doordat de rijders de tijdwaarne ming niet kunnen controleren, zak te ik terug naar de zevende plek. Jammer omdat de overwinning dichtbij was, maar ik ben toch blij want ik ben twee plaatsen hoger geëindigd dan vorig jaar', aldus de Soester. Zijn oude beestje was pas op het laatste moment gereedgekomen. Nachtwerk kostten de laatste lood jes en met slechts 200 testkilome ters in de wielen vertrok Willem se met Hans Scholze (Motobi 125) en Kees Hoofd (Ducati 125) naar de Laars van Europa. Hoofd reed de Motogiro zonder problemen uit. Hem ging het voor al om het toeren en omdat de be- hendigheidsproeven na elke etap pe voor hem niet zwaar wogen, nam hij genoegen met de 32c plaats in de eindrangschikking. Scholze viel de eerste dag met pech uit en bereikte in de bezem wagen de finish. De drie Soesters sleutelden vervolgens 's avonds om de gebroken klep uit de motor te halen en deze te vervangen door een nieuwe uit de voorraad van de technische ondersteuning. Ook Willemse ondervond proble men op de eerste dag. 'Blijkbaar was mijn accu niet honderd pro- Eric Willemse (rechts) was, on danks accuproblemen op de eerste dag, succesvol in de Motogiro. cent geladen, waardoor ik een spannende dag beleefde. Ik moest driemaal de accu versneld opla den, zodat ik telkens weer 40 ki lometer kon rijden.' De testen verliepen wel goed voor Willemse, zodat hij wederom bij de beste tien eindigde. Hij ging met twee bekers naar huis. Het drietal nam verder een schat aan mooie ervaringen mee terug. Willemse: 'we hebben mooie plaatsen bezocht, het eiland is schitterend. De verzorging was fantastisch, de hotels uitstekend. Als Hollandse ploeg hebben wc veel respect afgedwongen bij de collega's voor onze goede prepara tie en het harde werken aan de motoren. Ook hebben we er weer veel nieuwe motorvrienden bij.' Het Soester bridgekampioenschap toot viertallen is dit jaar terecht bij Soest. Na de eerste van twee speelavonden had Soest al een lichte voorsprong en die stond het daarna niet meer af. Met 377 punten werden de eerste en de titel binnengesleept, janiserende vereniging ONI tweede met 366 pun ten, voor Schoon Slem (353) en d (339). Soesterberg deed niet mee. De kans bestaat dat ONI later dit jaar, in samenwerking met het Co- Soest 975 jaar, een kam- voor paren houdt. Corry Bosboom en Gretha de Gier zijn de nieuwe clubkam pioenen van bridgeclub Schoon Slem. Zij kregen maan dagavond de kampioensschaal uitgereikt door vice-voorzitter Wim Hilhorst. Het tweetal maakte een sterk sei zoen door, want in de topintegraal competitie bezetten ze in het eind klassement de tweede plaats met een gemiddelde van 59,17. Dat was een half punt minder dan Ans Benink en Anja Frijling die deze competitie winnend afsloten. In de A-lijn pakten Bosboom/De Gier dus wel de eindzege, voor Marijke en Roel Thomas. In de B- lijn ging het kampioenschap naar Mimi en Nol van der Haar, in de C-lijn naar Greetje Hidding en Conny Messing en in de D-lijn naar Elly van Dongen en Alberti- na van de Zee. BC Schoon Slem start maandag 14 juni de zomercompetitie. Er wordt dan elke maandagavond vanaf 19:30 uur gespeeld in ontmoe tingscentrum De Klarinet aan de Klarinet. Ook niet-leden kunnen deelnemen aan deze drives. Be langstellenden kunnen zich aan melden bij Wim Hilhorst, tel. 6017360. 4 4 BC Eemland zijn Betty Rempt Roel Thomas uitgeroepen tot te beste bridgers. Zij veroverden teclubtitel in de A-lijn en daarom tikte voorzitter Ad Visscher hen ionderdagavond de bijbehorende "isselbeker uit. Hij riep ook Rob donk en Frank Verhoef naar vo- fti, want dat paar werd eerste in feB-lijn. In de C-lijn ging de titel W Roos Snijder en Rieneke 'tiend. De topintegraalbeker ging 'aar Henk van Dalen en Frans van ie Kant. - 'C Eemland houdt vanaf morgen Itee donderdagavond open huis. 'ar wordt wekelijks de zomer- tidge gehouden, waaraan ook 'et-leden kunnen deelnemen, elangstellenden dienen zich voor baan te melden bij voorzitter Vis eer, tel. 6015848. Saterdag 12 juni: Gregoriaans en Ptoege motetten van Perotinus, De |yitry, Dufay; vroege klaviermu ziek. De keuze wordt uitgevoerd Door de Cantores Martini, be- paatide uit Inge Doedens, Marion Rn Zonneveld, Valerïa Boermis- Pipva, Henk Westland, Remco de vfaas en Hans Leeuwenhage. De .Klavierspelers waren nog niet be- fend. Aanvang: 15:30 uur. Vrije |f°egang, graag 2,00 na afloop. ■Pakketten voor mensen in Polen ■kunnen zaterdag 12 juni tussen |9'00 en 12:00 uur worden ingele- ■verd bij de familie De Groot aan 1Di Lassostraat 40. Ze mogen ■toet zwaarder wegen dan 25 kilo I eu geen geld bevatten. Ook kun- Inen Jubels, koelkasten en geld ^ortien afgegeven voor transport. I *»et verzenden van een pakket I ukketten worden alleen aangeno- toen als men zich legitimeert. Voor j «er informatie, :pl. 6024377. Het tennistoernooi van TV Soest-Zuid is in volle gang. Op hei gravel aan de Bosstraat worden deze week tientallen partijen gespeeld in diverse categorieën. Geen Coria, Nalbandian, Chela, Henman of Verkerk, maar wel lokale en regionale toppers hebben zich in- geschreven. Doordeweeks wordt er 's middags om half vier begonnen, in het weekeinde betreden de eerste spe lers om 10:00 uur de baan. De afvalrace eindigt zon dag 13 juni. Dan worden de finales af gewerkt. Foto: Foto Bell Vrijdag 28 mei, 16:00 uur: Een hoop blije gezichten bijeen, want het ging weer gebeuren, het ZuWaKa (zuidwal water kamp). Voor de 25e keer gin gen de zeeverkenners van de Paltz Eemgeuzen en meer dan 10 andere groepen geza menlijk een gezellig weekeinde beleven. O'p vrijdagavond kwamen alle groepen uit de Admiraliteit 11 aan op het eiland 'de Zegge'. De vol gende ochtend was pas de officiële opening van het kamp, maar van-, af het begin beloofde het al een groot feest te worden. Dit jaar was het namelijk alweer de 25e keer dat de groepen van admiraliteit 11 elkaar ontmoetten tijdens het jaar lijkse pinksterkamp. Op zaterdag werden de zeeverkenners goed vermaakt met allemaal activiteiten op 'en rond het water. Zij voeren de Zuwathlon: via allerlei posten waar zij spelletjes met andere groe pen speelden voeren zij het hele meer over. In de avonduren werd er zoals op een waterkamp veel gebeurd ook gezeild, maar wat het extra span- nend maakte was dat het in het donker allemaal net iets spannen der is. De volgende ochtend waren de eerste vermoeide gezichten al te bekennen, maar om 11 uur was ie dereen weer op het water te vin den voor de zeilwedstrijden, hier bij ging het de verkenners van de Paltz Eemgeuzen iets minder goed af, voorgaande jaren eindig den zij vaak in de top 5, maar dit jaar deden zij het iets rustiger aan. Tijdens de handicaprace 's mid dags (roeien, zeilen, e.d.) konden de verkenners zich ook op andere fronten bewijzen. Dit alles zorgde voor een gezellige sfeer op het water. Op tweede pinksterdag was het allemaal weer voorbij en gin gen de groepen weer allemaal naar de eigen havens om daar door de ouders opgehaald te worden. Het ZuWaKa mag dan afgelopen zijn, de Paltz Eemgeuzen maken zich inmiddels al weer op voor de volgende activiteiten. Zo zullen ze in augustus de Friese meren aan doen tijdens hun jaarlijkse zomer kamp en gaan ze in september proberen hun titel van vorig jaar te verdedigen tijdens de jaarlijkse zeilwedstrijden van de Admirali teit 11. De Soester Courant zoekt met spoed Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom. Het gemengd damesteam van AV Pijnenburg en AV Triatlon heeft de tweede plaats in de tweede divisie ingenomen. De ploeg kwam dit weekeinde goed voor de dag in Lelystad, waar de derde en laatste voor ronde plaatsvond. Het man- nenteam van Pijnenburg bezet de zevende plek. Nadine de Goede verbeterde haar records bij het hinkstapspringen (10.56 meter) en het discuswerpen (36.77). Op de 400 meter kwam Joëlle de Goede in 1.04.49 (pr) als eerste over de finish en met nog een nieuw record werd ze met 5.23 meter derde bij het verspringen. Lars van den Broek hield de eer hoog bij de mannen door als twee de te finishen op de 100 meter (11.59). Twee persoonlijke records werden gebroken door Peter Hoe- bee. Op de 400 meter en de 400 meter horden kwam hij tot respec tievelijk 55.39 en 1.04.86. Ook Ad van de Kar kon zijn recordboekje aanpassen. Op de 5000 meter kwam hij tot een resultaat van 17.37.75 en dat was hem niet eer der gelukt. Niels Schimmel heeft drie provinciale zwemtitels in de wacht gesleept. De elfjarige Duinkikker won op de 200 meter wisselslag, de 100 meter rugslag en de 100 meter vrije slag. Ook behaalde Schimmel twee zilveren plakken, op de 100 meter schoolslag en de 50 meter vlinderslag. Hij deed dat tijdens de Kring Speedo finales, een kampioenschap voor zwemmers tot 12 jaar. Celine Koedijker ging met een bronzen medaille naar huis. Zij won die op de 100 meter wisselslag. Wedvlucht: Brive; afstand: 830 kilometer; Wind: noord-west. Wedvlucht: Morlincourt; Af stand: 329 kilometer; wind: noord-west. DE VRIENDSCHAP H. de Bree 1; R.W. Grift 2; Altenaar/ Reijerse 3; CJ. Voerman 15; L. La- mers 20. DE VRIENDSCHAP DE ZWALUW Vaessen/Veenendaal 1; Altenaar/Re- ijerse 2; D. Krol 4; B.G. Schimmel 6; mevr. Altenaar Zn. 9; R.W. Grift 11; J.C. Wijnands 12; R. Reiling 13; B, v. Gardingen 21; H.C. Rauch 31; A. Dijkstra 35; Z.K.H. Pr. Bernhard 45; Groenenstein/Westerveld 49; G. Riet veld 55. DE ZWALUW H. Toonen Zn. 1; E. v.d. Brakel Znn 2; R. v. 't Net 5; V. Es Rijksen 6; Comb. van Egdom 7; H. Woudstra 9; H. Vos 10; H. Huisman 16; Comb. de Bes- de Bree 18; R. v. Homsveld 20; G.M. Schimmel 21; Patrick In- grid 23; Th. Wigtman 24; Th. Post 39; H. Vonk 43; J. de Jong 44; S. v.d. Hei den 50; C. Kamphorst 51; gebr. de Bruin 80; J. Benschop 122. A. Rookhuizen 1; V. d. Brakel-Osse- weyer 2; E. v.d. Brakel znn 3; A. Teunissen 4; H. Wolfsen 6; W. van Dorrestein 8; H. Vos 9; R. v. 't Net 10; H. Huisman 14; H. Woudstra 20; gebr. de Bruin 22. Jubileuinvluchteii Orieans: 1. R. v.d. Mast; 2. Hooijer Bouw Techniek; 3. Metselbedrijf van de Goede; 4. T. Sevink; 5. J. van Groenestein; 6. G. Buizer; 7. Broodje van Toontje/Eetcafé Centraal; 8. Sponsor zonder naam; I. Sjoe Schoenmakerij; 2. De Wiekslag H. van Es; 3. Het Vleescentrum; 4. Jonkman Meubelen; 5. G.J. van de Burg; 6. Fast Henkie; 7. Stukadoors- bedrijf de Goudsbloem; 8. Slagerij Rob Pouw; Een gelijkspel tegen Huizen was voldoende voor de meisjes C2 van MHC Soest om kampioen te worden. Het werd uiteindelijk 2-0. Het team bestaat uit: Carlijn Poelstra, Florien Offergeit, Brigit de Groot, Claire Meyer, Sophie Vriezen, Leonie de Jong, Leonie van Meurs, Charlotte Kamp, Reineke de Bont, Marlotte Jansen, Daphne Beukers, Lisa van Dijk, Lisa van Paridon en Xanne Coops. www.rabobankonline.coni 'Partners en naasten van kankerpa tiënten, hoe gaat het met u' is het onderwerp van de themabijeen komst op donderdag 17 juni in het Toon Hermanshuis, inloophuis voor mensen met kanker en hun in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 WMÊm DeS.O. Soest F1 werd dit seizoen kampioen. Onder bezielende leiding van Theo Westerveld (jr) behaalden zij een beslissende overwinning tegen S. V Baam. Na een inleiding door Pieternel Haspels, coördinator van het Toon Hermanshuis Amersfoort, is er gelegenheid om met elkaar erva ringen uit te wisselen. Als partner van iemand met kanker kun je het gevoel hebben dat je op de twee de plaats komt: alles draait immers om de 'patiënt'. Partners worden vaak zwaar belast. Als partner neem je automatisch veel taken over in huis, daarnaast probeer je de eventuele zorg voor de kinde ren, het werk buitenshuis en de contacten met familie en vrienden te combineren. Zeker wanneer je partner langdurig ziek is, kan het een enorme opgave worden om hiermee om te gaan. Hoe zorg je in deze omstandigheden 'ook nog' voor jezelf? De themabijeenkomst is gratis toe gankelijk en bedoeld voor mensen met kanker, hun partners en naas ten. Het Toon Hermanshuis staat aan de Regentesselaan 39 in Amersfoort. De bijeenkomst duurt van 20:00 tot 22:00 uur. Aanmel ding en info: SS 033-4655227 of info@thha.nl. Zondag 13 juni werkt het Soester Muziek Gezelschap mee aan een festiviteit die plaatsvindt in het kader van 'Soest 975 jaar'. Dan zullen de muzikanten samen met volksdansgroep Radost optieden voor een gezelschap Soester senio ren die op de Witte Boerderij op de Engh een lunch gebruiken. Er worden, onder leiding van dirigent Peter Schoenmakers Russische, Griekse en Hongaarse dansen ge speeld, maar ook vrolijke walsjes zullen voor een feestelijke sfeer zorgen. Al tijden lang geen goede nachtrust? Alle soorten bedden en matrassen geprobeerd? Edskes World ot Waterbeds aan de Soesterbergsestraat garandeert iedereen die een waterbed bij hen koopt, een goede nachtrust. Is dit na twee maanden niet het geval, dan neemt de beddenwinkel het bed gewoon weer terug. Edskes World of Waterbeds heeft nu ook het nieuwe Vitenzo waterbed. Dit bed is bij het hoofdeinde elektrisch verstelbaar, ideaal voor de ontbijtjes op bed op een zondagmorgen. Een ander voordeel is dat het bed in tegenstelling tot andere water bedden overal geplaatst kan worden omdat er minder water in zit. De medewerkers van World of Waterbeds proberen al hun klanten zo goed mogelijk te adviseren over een bed. Omdat de meeste mensen na een uurtje liggen niet kunnen beoordelen of het bed het juiste voor hen is, heeft Edskes een unieke aanbieding. Als iemand voor het eerst een waterbed heeft kan het wel een maand of twee duren voordat diegene gewend is aan deze ultieme vorm van slapen. De stabilisatie van het water is hierbij een belangrijke factor. Bevalt een watermatras na een maand nog niet, dan kan deze gratis worden omgeruild voor een matras met een andere stabilisatie. Als na twee maanden het waterbed nog niet naar wens is, dan neemt Edskes World of Waterbeds het bed terug. Vraag naar de voorwaarden in de winkel. I< r - www.bodytone.nl www.edskes.info

Soester Courant | 2004 | | pagina 17