New Cool Collective zaterdag in Soest: 'Het dak gaat er af' T\ I SCHIPPER Y Hennie t Werk van Eric Claus in park Klein Engendaal New Cool Collective: 'dance' in open lucht arLtóhochl i CULTUUR WELZIJN f mm=joed Zomertentoonstelling bij Steenlinde start 20 juni Veel nieuwe cursussen bij Volksuniversiteit Soest Basic FuII Color in Cabrio Ji WOENSDAG 9 JUNI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 18 Expositie start zaterdag 12 juni Black gospel workshop I Q 2 Claudia Hoejenbos en Tonny Wilbrink AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! New Cool Collective in Cabrio! AUTOSCHADE STALENHOEF SOEST Najaarsprogramma is uit NNereldIVinkel Computercursus Film: 'The Tulse Luper Suitcases: The Moab Story' Woensdag 16 juni Een eerlijke prijs blijft belangrijk I^NSDAQ 9 JUNI Dierenlief Dierenleed Inloopmiddag Nog een keer De Kloof Op zaterdag 12 juni staat New Cool Collective op het podium van Cabrio om honderden be zoekers enkele uren lang te la ten genieten van hun overdon derende en vette sound. Latin, Fusion, Funk, Soul, Jazz, het zijn allemaal elementen die in de muziek van New Cool Col lective zijn terug te vinden. Muziek die zijn oorsprong heeft in de 'moderne' jazz van de jaren 60. Jazz die bedoeld was om op te dansen en dat is precies wat New Cool Collective ook voor ogen staat: swingende muziek met een vette beat, waarbij je niet stil kunt zitten. De vele uitverkochte con certen die de formatie geeft, laten duidelijk zien dat vooral jong pu bliek zeer te spreken is over deze vorm van vermaak. Jazzpodium Artishock heeft dit goed begrepen toen de organisatie van het concert werd aangepakt. Het wordt geen concert om stil bij te gaan zitten luisteren. Semmy Prinsen van het Jazzpodium weet het wel uit te leggen: 'Het wordt een geweldig dansfeest. Het po dium bij Cabrio is erg groot. Op dat podium hebben we nog een podium gebouwd. Een verhoging dus. En daar komt de band van 8 man op te staan. De ruimte erom heen is prima geschikt om te dan sen. Daar staan mensen dus in het volle licht van de spots te swingen. Vóór het podium is trouwens ook ruimte en op de tribune zullen mensen ook zeker niet stil kunnen blijven zitten.' Semmy Prinsen legt ook uit waar om de toegangsprijs zo laag kan zijn. 'Normaal gesproken is de toe gangsprijs bij zo'n grote naam als New Cool Collective minstens 20 euro. Maar Soest bestaat 975 jaar en de gemeente heeft een gul ge- baar gemaakt in de vorm van een subsidie. Daardoor kosten kaarten in de voorverkoop maar 10 euro en dat is echt een belachelijk lage prijs voor zo'n grote act. En dan krijg je er nog een lang voorpro gramma bij en na afloop ook nog eens een afterparty. In totaal duurt het programma meer dan vier uur!' Laatste voorverkoop Openluchttheater Cabrio is voor de gelegenheid gezellig aange kleed. Een bar en een snackbar zijn aanwezig. Extra verlichting geeft het geheel een feestelijk en sfeervol aanzien. En dat is ook de bedoeling, want behalve een fan tastisch concert is 12 juni ook een feestelijke dag in het kader van de festiviteiten rond het 97^-jarig be staan van Soest. Daarom zullen op de Eng, na de historische optocht, de laatste kaarten van de voorver koop worden verkocht. En daar hoort natuurlijk een speciale feest- aanbieding bij. Dus hou de borden en aankondigingen daar in de ga ten! Het hele evenement in Cabrio be gint om 20:30 uur met Groef- meester K, waarna om 22:00 uur New Cool Collective begint. Het wordt één groot feest. Semmy Prinsen: 'New Cool Collective moet je gezien hebben. Het dak gaat er af.' En zo hoort het ook, in Cabrio. (zie www.artishock-soest.nl/newcool/ voor alle informatie en het laatste nieuws.) 'Eric Claus 2004' is de titel van de solo-expositie georgani seerd door de Kunststichting HaZart. In de beeldentuin en galerie in Park Klein Engend aal in Soest geven circa 150 beeldhouwwerken en vele pen ningen een beeld van de ont wikkeling van zijn werk gedu rende de laatste tien jaar. Met tomeloze energie en groot vakmanschap heeft Eric Claus een oeuvre opgebouwd met een opval lende samenhang en eigen identi teit. Veel van zijn beelden (van zeer klein tot heel groot) laten zich groeperen rondom een aantal the ma's, waarin Claus zich gedurende vele jaren intensief heeft verdiept: w.o. de comedia dell'arte, de filo sofen van de twintigste eeuw en thema's geïnspireerd op de mytho logie, zoals o.a. 'Europa en de Stier'. In deze expositie toont hij ook veel nieuw werk, waaronder eigentijd se verbeeldingen van de karakters uit de comedia dell'arte, die soms resulteren in grimmige archetypi sche fenomenen. In enkele grote Misschien heeft u altijd al eens black-gospelsongs willen zingen. Misschien vraagt u zich af: wat is eigenlijk black-gospelmuziek en is dat wat voor mij? Dan is dit de kans om het zelf te ervaren. Edith Casteleyn geeft door het hele land workshops black-gospelmuziek. Er wordt een gelegenheidskoor sa mengesteld dat op twee avonden 16 tot 18 Engelstalige songs aan leert, zowel moderne als traditio nele black-gospelsongs. Deze songs worden uiteindelijk in een enthousiast concert ten gehore ge bracht. Binnenkort zal er een workshop plaatsvinden in Amersfoort: repe teren op 21 en 23 september, 19:00-22:30 uur, generale repeti tie zaterdag 25 september 's mid dags en om 19:30 uur het concert in de Heilige Kruiskerk, Liendert- seweg 48, Amersfoort. Deelname is mogelijk vanaf 13 jaar. De kosten bedragen 28,00 per persoon. Info en aanmelding: Marieke Aarsman, SS 033- 4323327; p.a.aarsman@hetnet.nl; of www.blackgospelmusic.nl. Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden: dinsdag midag Keukens, Maatwerk-kasten, Parketen Lamelplafonds, Voor sfeer, ontwerp, aandacht en kwaliteit Industrieweg 12 Soest 035-6029468 www.schipper-soest.nl •v te 2 8 SU»!?3§ I t INDUSTRIEWEG ff KONINGSWEG 5 'Wereldrecord koppen op een penning' (brons) van Eric Claus. beelden toont hij zijn fascinatie voor de tegen- of restvorm. De vele tientallen penningen die door de jaren heen uit zijn handen kwa men worden op een heel bijzonde re wijze tentoongesteld. Voor zijn werk ontving Claus o.a. de Sportprijs van het Prins Bern- hardfonds, de le prijs van de Ver eniging voor Penningkunst en de Theresa van Duijl Schwartze-por- tretprijs. Ook ontving hij veel op drachten voor het ontwerpen en uitvoeren van diverse prijzen, zo als o.a. de P.C. Hooftprijs, de Louis d'Or, de Theo d'Or, de Shell prijs, E.C.I. prijs, en Toon Marten- sprijs. Zijn werk bevindt zich in collecties van overheid, bedrijfsleven en par ticulieren. Bij deze expositie ver schijnt een catalogus. De expositie vindt plaats in gale rie en beeldenpark Klein Engend aal, Pimpelmees 5, van 12 juni t/m 2 oktober. Openingstijden: di. t/m vr. 10-17 uur; za. 10-16 uur; zo. en ma. gesloten. Jongeren luisteren tegenwoor dig net zo graag naar jazz als naar de Svijze' lessen van hun leraren op school. Het pro gramma Idols liet, opmerkelijk genoeg, Boris en Maud en de anderen jazz zingen. De Idols werden begeleid door een Big Band. Winnaar Boris bekende zijn voorliefde voor 'sofuja' of tewel: soul, funk en jazz. Mis schien komt het toch nog wel goed tussen jongeren en jazz. Aan Anton Goudsmit, de gitarist van de band New Cool Collective, die 12 juni in het openluchttheater Cabrio in Soest te horen is, zal het niet liggen. We spreken hem enke le weken voor het concert dat jazz onder de aandacht van een breder en vooral jonger publiek wil bren gen. Jazz heeft een wat suffig, in tellectueel imago. Goudsmit, net terug uit Oeganda waar het New Cool Collective in de hoofdstad Kampala speelde, heeft het over de domheid van die jazzkenners die menen dat jazz vooral ingewik keld is. Jazz is vooral dansmuziek die oorspronkelijk bedoeld is om op te improviseren. Simpele lied jes zijn vaak het uitgangspunt. Hoe is de 'sound' van het New Cool Collective te omschrijven? Als 'groovy latinjazz vibes', volgens Goudsmit. De band is opzienba rend vanwege de rechtstreeks uit de popmuziek stammende band jescultuur. De muzikanten zijn geen egotrippers maar vormen een hecht collectief waar veel 'jazzen- sembles' een optelsom zijn van so listen die de aandacht opeisen. Het New Cool Collective dat al heel lang bij elkaar is, speelt het liefst 'dance' en staat opvallend vaak bij poppodia als Tivoli en Paradiso op de planken. De mu ziek van de nieuwe cd 'Bring it on' vind je bij de bibliotheek tussen de cd's van Coldplay en Queens of the stone age. De cd bevat vrolij ke feestmuziek met latinachtige arrangementen voor de blazerssec tie. Op de cd hoor je met aanste kelijk enthousiasme gespeelde muziek die soms wat naar Santa- na neigt, die bomvol percussie zit, soms elementen van funk en soul vertoont en die waarschijnlijk live veel beter tot zijn recht komt dan in de studio. Rolverdeling Gitaristen zijn nogal eens navel staarders maar gitarist Anton Goudsmit lijkt zijn eigen navel nauwelijks te kennen. Het New Cool Collective komt met een achtmansformatie naar Soest. Goudsmit geeft een toelichting op de rolverdeling. Saxofonist Benja min Herman is de leider, de Ma- nitou (goede of boze geest) van de band. Trompettist David Rockefel- ler is de antichrist van de club. Pia nist Willem Friede is het brein van de band; hij zorgt voor de arran gementen. Percussionist Jos de Haas, gespecialiseerd in Afrikaan se ritmes, is de stersolist van de band. Percussionist Frank van Dok is de in latin ritmes gespecialiseer de congera en vormt het hart van de band. Bassist Leslie Lopes uit Puerto Rico vormt de ballen van de band. Drummer Joost Kroon is de benjamin van de groep. En Goudsmit zelf dan? Die mag de clown uithangen. Rijbewijs Goudsmit vertelt dat zijn New Cool Collective net los is van Sony en dus vrij is. Hij heeft het over de goedgevulde concertagenda van de band (27 mei wordt er gespeeld in Panama in het Westelijk havenge bied, 2 juni staan ze in Paradiso, de hoofdstedelijke poptempel), de naamsbekendheid als gevolg van de optredens van deze band, zijn andere bezigheden zoals lesgeven aan het conservatorium in Gronin gen, spelen met cellist Ernst Reij- siger en trompettist Eric Vloei- mans, North Sea Jazz Festival, spe len met zijn 'eigen' band met on der andere bassist Arnold Dooye- weerd. De gitarist vertelt over op treden in Kaapstad en dat terwijl vijf van de acht bandleden waaron der hijzelf niet eens een rijbewijs hebben. Je komt er kennelijk ver mee. Het New Cool Collective lijkt maar één versnelling te hebben: de hoogste! Eén ding is duidelijk: in het openluchttheater Cabrio in Soest gaan op 12 juni alle voeten van de vloer en alle pannen van het dak. Michiel van Ree Op zondag 20 juni gaat bij de Soester galerie de Steenlinde (Lindenlaan 1) een expositie van start van tekeningen van Claudia Hoejebos en beelden van Tonny Wilbrink. Claudia Hoejenbos (1950) uit Utrecht exposeert tekeningen in droog pastelkrijt. Voor Claudia is het de tweede keer dat zij expo seert bij de Steenlinde. De vorige expositie was lVz jaar geleden rond de kerstdagen en de waarde ring voor deze kunstenaar met heel bijzondere tekenkwaliteiten kwam tot uiting in een goede verkoop van haar artistieke werken. Haar mensverbeeldingen zijn zowel dro merig als poëtisch en anatomisch raak, neergezet op papier in de ex pressie van het moment. De ken ner ziet er ook haar opleiding in aan de Minerva Academie in Gro ningen. Heel bijzonder: er zijn dit keer ook linosneden in een kleine oplage als speciale aanbieding. Tonny Wilbrink (1951) uit Amers foort stelt beelden in albast, spek steen en brons tentoon. Tonny heeft haar opleiding gevolgd bij de Utrechtse schilder Gerard Gras- sière en de Amersfoortse beeld houwer Kees Verwpy. Ze is een Beeld van Tonny Wilbrink. Een tekening van Claudia Hoe jenbos. zeer veelzijdige kunstenaar gewor den en maakt o.a. beelden, schil derijen, glasobjecten, tekeningen en airbrush. Ze ontwerpt ook glas- meubilair, kasten en .vloerkleden. De belangstelling voor haar werk van internationale ontwerp- en ar chitectuurbladen blijkt uit publica ties in: 1996: tv-onderwerp in Te- leac/NOT-cursus Interieurarchi tectuur; 1997: Contemporary Eu- ropean Architects - Volume V; 1998: Neues Bauen in Kalksand- stein; 1999: AIT (Architektur - Innenarchitektur - Technischer Ausbau); 2000: Wohn-Design (In- ternationales Magazin für Archi tektur, Wohncn und Design); 2003: De Kunstcollectie deel 1 (uitgave: Eneco Energie). In 1998 exposeerde Tonny samen met de Soester schilder Henny van Vos- kuylen ook al in Soest bij C-drie en in 1999 was haar werk te zien in Museum Flehite in Amersfoort. De tentoonstelling wordt geopend op zondag 20 juni om 15:00 uur (vrije toegang) en loopt t/m 1 au gustus; openingstijden: donderdag t/m zondag 13:00-16:00 uur. www.rabobankonline.com stalenhoef als één aanspreekpunt voor alle verzekeringen en schade-afwikkelingen. Stccnhoffstraat 46, tel. 601 95 Tl J Zaterdag 12 juni vervangende auto direkt inzetbaar. 3 GARANTIEBEDRIJF REPARATEUR veilig en vakkundig autoschadeherstel, met 4 volle jaren schriftelijke Focwa to pyt herstel garantie. R E i - - S nieuwste technieken spotrepair/ uitdeuken zonder spuiten. Ind. terr. Nieuwegracht 29 3763 LP Soest autoschade- Tel. (035) 602 27 44 Fax (035) 602 74 56 Het cursusprogramma van Volksuniversiteit Soest voor het komende najaar is deze week verschenen. Het pro gramma is toegestuurd aan ie dereen die de laatste jaren heeft deelgenomen aan een ac tiviteit van de Volksuniversi teit. Het is ook beschikbaar op een groot aantal plaatsen waar veel publiek komt. Tegelijk met liet uitkomen van het program ma is de inschrijving voor de verschillende activiteiten ge start. Er staan naast de vertrouwde cur sussen, weer veel nieuwe activitei ten op het programma. Onder de rubriek Talen is bijvoorbeeld nieuw een cursus Nederlandse spelling. In zes lessen wordt stilge staan bij de geschiedenis van de spelling, de zin en onzin van de spellingwijzigingen en de mogelijk heid en wenselijkheid van een fo nologische spelling. Na het volgen van deze cursus kan elke cursist het Groot Dictee der Nederland se Taal en de Soester Taaltest met vertrouwen tegemoet zien. Nieuw is ook Duits III, voor hen' die al enkele jaren Duits hebben gevolgd. En een vervolgcursus Turks op reis, voor mensen met enige basiskennis Turks. De moge-; lijkheden voor cursussen Engels zijn weer iets uitgebreid, bijvoor beeld met cursussen Engelse Spreekvaardigheid. In een rustig tempo zal de nadruk liggen op spreken, maar er wordt ook aan dacht geschonken aan grammatica en idioom. Daarnaast zijn er na tuurlijk de talen Frans, Spaans en Italiaans op vele niveaus. In de rubriek Algemene ontwikke ling is bijvoorbeeld 'Opruimen: ta lent of vaardigheid' een nieuwe cursus. Na deze cursus wordt het moeilijk excuses te vinden om de situatie thuis niet aan te pakken! En 'Leren waarnemen', een work shop met als doel: bewustwording van de psychologie van waarne men door middel van informatie en oefening. Luistert u veel naar klassieke mu ziek, zonder er veel van te weten, dan is Inleiding Klassieke Muziek een aanrader. In drie avonden neemt de musicoloog, drs. A. Brongers, de cursisten mee langs de hoogtepunten van de muziek geschiedenis. Veel relevante luis- tervoorbeelden worden besproken. In de cursus 'Finland, meer dan 1000 meren', laat de bekende Soesler reiziger, de heer Jan Pos- tema, in drie avonden Finland zien: zijn landschap, geschiedenis, cultuur, taal en eigenaardigheden van het land daar onder de pool ster. In het vorige programma was een kindercursus een groot succes, vandaar dat er dit najaar twee cur sussen voor kinderen worden aan geboden. Een cursus Knutselen voor kinderen en een Kinderkook club. Verder zijn er weer veel in formaticacursussen, van computer gebruik voor beginners tot het maken van een eigen website of het maken van een eigen digitale kerstkaart. Op gebied van gezond heid: Haalt u voldoende uit uw voeding?, Kennismaken met voe- treflexologie en Gezichtsgymnas- tiek - de natuurlijke facelift. Tij dens deze laatste workshop leert u door middel van oefeningen spie- rengroepen in het gelaat in prima conditie te houden. Samen met Artishock wordt in oktober op een zondagmiddag weer een muzikale lezing georga niseerd, waar Miëtt Molnar beken de en minder bekende composities van Burt Bacharach vertolkt en toelicht. En er staan excursies op het programma naar het Scheep vaarthuis in Amsterdam (een laat ste kans om het gebouw te bezich tigen: het gebouw is verkocht en wordt ingrijpend verbouwd) en naar het oude Amersfoort. Creativiteit Op het gebied van creativiteit zijn er o.a. cursussen Acrylschilderen, Leren schminken, een mozaïekcur sus en er kunnen hoeden worden gemaakt en meubels gestoffeerd. Met de medewerkers van Kaarsen makerij De Punt worden in een middag enkele kaarsen gemaakt. En er is na jaren weer een cursus Fietsen repareren. Op het gebied van fotografie zijn er wel vier cur sussen van een cursus voor de be ginnende fotograaf tot stads- en landschapsfótografie en portretfo tograferen. Bovenstaand aanbod is uiteraard lang niet alles. Wie het programma niet heeft ontvangen, kan het aan vragen bij de Volksuniversiteit, 88 035-6022195 (inspreken kan altijd) of per e-mail: Vu- soesl@csnet.nl. De Volksuniversi teit is tot 2 juli geopend (de start van de zomervakantie) op maan dag tot en met donderdag, 09:00- 12:00 uur. De open avond, waar bij zoveel mogelijk docenten aan wezig zijn om informatie over hun cursus te geven, is dit jaar op don derdag 2 september, 19:00-22:00 uur. Het programma is ook af te halen bij de VW-kantoren en bibliothe ken in Soest, Baarn en Bilthoven. Verder in Soest in het gemeente huis en bij verschillende boekhan dels, gezondheidscentra en super markten. Het is te bekijken op internet op www.volksuniversiteit.nl/soest. The New Cool Collective. Soest viert dit jaar het 975-jarig bestaan en Vereniging Artishock draagt op een heel bijzondere ma nier bij aan de festiviteiten. Dank zij een subsidie van de gemeente is Jazzpodium Artishock erin ge slaagd de bekende en zeer popu- Steenlioffstraat 9A, tel. 602 8132 23139 B De Klarinet* Klarinet 39, tel. 6023139 Voor 5 5-plussers starten in het najaar verschillende computercur sussen voor beginners. Deze wor den gehouden in het internetcafé van ontmoetingscentrum De Kla rinet en zijn georganiseerd door de werkgroep De Klarinet van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS). De vier cursussen be staan uit acht lessen van anderhalf uur, waarin de deelnemers leren omgaan met de computer. Tekst verwerking, bestandbeheer, inter net en e-mail en andere zaken ko men aan de orde. De cursussen beginnen op 1 en 27 september en op 10 en 29 november. Men kan kiezen uit lessen op maandag of op woensdag. De kosten bedragen 46,00 inclusief materiaal. Voor meer informatie of aanmelding kan contact worden opgenomen met de ouderenwerksters Anja van Vliet en Tosca van Bussel, tel. 6023139. laire big band New Cool CoilcJ ve naar Soest te halen. De groen volgens oprichter Benjamin Hj man een 'modern dansorkest de jeugd' - is een live-band bij u stek: acht mannen in strakke pj ken die als uitgangspunt hebtp 'Het mag nooit normaal zijn.' I vloeden vanuit de jaren zestia denk hierbij bijvoorbeeld aan T Blakey's Jazz Messengers en Hq ce Silver - en uiteenlopende r ziekstijlcn als Latin Jazz, Tune en Trip Hop Beats ge\] New Cool Collective een un hedendaags geluid, dat heiera bij de zomer past: zeer gcschj voor jong en oud. Programma: 20:30 uur DJ Grol meester K brengt de stemma erin; 22:00 uur New Cool Colli tive! 00:00 uur: DJ Groefmeea K draait de avond sfeervol ni het einde. Bezetting: BenjaiJ Herman - altsax/dwarsfluit; DaU Rockefeller - trompet/flugelhoïl Anton Goudsmit - gitaar; WiüS Friede - keyboards; Leslie Lopef bas; Joost Kroon - drums; Frai van Dok - percussie; Jos de H{| - percussie. Dit wervelende concert virij plaats in Openluchttheater Cabn aan de Soestcrbergsestraat 14| Voorverkoop: via internet art! hock-soest.nl/ncwcool. Op intq net vindt men ook de voorvq koopadressen in Soest, Baarn Amersfoort. Aanvang: 20:30 uur. Entrel 10,00 in de voorverkoop; aan fl kassa 12,00. Maandag 14 juni 'Een van de vreemdste, meest uit dagende en gedurfde films van dit jaar. Een film die zijn gelijke niet kent.' Stephan Applebaum, The Scotsman. Tulse Luper is een Engelse schrij ver-verzamelaar-wetenschapper- reiziger-crimineel. Hij heeft een dwangmatige neiging alles te orde nen en is geobsedeerd door getal len en patronen. The Hilse Luper Suitcases 1: The Moab Story be schrijft het begin van Lupers om zwervingen. Het start met zijn jeugd in Wales, waar hij bijvoor beeld stukjes steenkool indeelt vol gens het soort landschap waaraan ze hem doen denken. Later zien we hem op reis door de Moab- woestijn in Utah, en weer later tij dens een verblijf in het Antwer pen. En - als patroon in Tulses ei gen leven - steeds weer belandt hij in de gevangenis. Herhalingen, indelingen, getallen, patronen: ze spelen een hoofdrol in Greenaways nieuwe film, die het begin is van een groot multi mediaal project rond Tülse Luper. Maar ook de film zelf is een calei doscoop aan beelden. Laag over laag, beeld in beeld, bouwt voor malig kunstschilder Greenaway de wereld van Tulse, die misschien nog het meest lijkt op een kruising Scène uit 'The Tulse Luper Sui cases: The Moab Story'. tussen een aflevering van Mon Python, de grafieken van Esch en een wandeling door het Louvr Greenaway opent gedurende he project precies 92 koffers met the ma's (waarom 92? Dat is hé atoomgetal van uranium, symboo van het atoomtijdperk). Alles ui die koffers wordt geteld, beschre ven en 'gearchiveerd'. Getallen letters en zwart-witjournaalbeel- den lopen door het vertoond» heen. Flashbacks komen beeldent voort uit het heden. Uit een hoel duikt een voice-over op. Kunst schilder/regisseur Greenaway re fereert voortdurend aan theater-; schilder- en boekdrukkunst. Het geheel is zo overdonderend kunstig in elkaar geweven, dat het plot en zelfs het acteerwerk naar de ach* tergrond verdwijnt - precies wat cinemavernieuwer Greenaway wil: Een voorproefje: www.tulseluper network.com. Regie: Peter Green away. Scenario: Peter Greenaway. Camera: Reinier Van Brummelen Muziek: Bomt Krzisnik. Met J.J. Feild, Valentina Ccrvi, Deborah Harry, Jack Wouters, Isabelle Ros selini, Sting. (Nederland/GB 2003, 126 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entrée: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, 6029367. Meer informatie op in temet: artishock-soest.nl Iedereen wil altijd graag weten wat er aan de strijkstok blijft hangen. Vaak wordt vergeten dat de maat die door de stok wordt afgestreken veel belangrijker is. Natuurlijk moet ook bij de eerlijke handel gecontroleerd worden. Vooral in relatie met de producent of de le verancier moet dit onafhankelijk zijn. Bij dit alles gaat het erom wat en wanneer getoetst moet worden en aan welke eisen deze toets moet voldoen. Heel juist zou het daarbij zijn als de handelspartners, over wiens werk het gaat, een gelijkwaardige inbreng in deze controle zouden krijgen. Zowel bij het bepalen van de criteria als bij de controle op de naleving daarvan. Voor dit mo ment is het belangrijk dat we ons oog richten op de volle mep die dé producenten voor hun werk ont vangen. Met die eerlijke prijs kun nen zij vooruit. Om hen te helpen kunt u bij de Wereldwinkel terecht. De Wereldwinkel bevindt zich aan de Steenhoffstraat 9a en is maan dag geopend van 13:00 uur tot 17:30 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 09:30 uur tot 17:30 uur; zaterdag: 9:30 uur tot 17:00 uur. Het Amersfoortse Popkoor Basic en Full Color geeft op woensdag 16 juni een concert in het openluchttheater Cabrio aan de Soesterbergsestraat 140. Het 60 man/vrouw sterke koor heeft de afgelopen maan den hard gestudeerd op nieuwe nummers. Ook is flink gewerkt aan nieuwe choreografie bij reeds in het reper toire aanwezige nummers. 'Eng- Iishman in New York', 'I saved the world', 'Zij maakt het verschil' en 'Als het vuur gedoofd is' zijn enke le popsongs uit het bestand. Het belooft een mooi zomeravondcon cert te worden in het prachtige sfeervolle buitentheater. Alleszins de moeite waard om te komen kij ken en luisteren. Het koor kent ook enkele project groepen en die laten zich ditmaal Enkele sopranen van het Basic Full Color-koor. eveneens van hun beste kant zien. Hier toont zich de veelzijdigheid van het koor. Naast de vele pop songs hoort men zomaar een klas siek nummer, 'Cantique de Jcan Racine', of het razend moeilijke 'Chili con carne' van The Real Group, of het close-harmonynum mer 'The way you look'. Laat u verleiden door al deze pit tig/zoete klanken aan het begin van een mooie zomer. Het koor wordt zoals altijd begeleid door het vaste combo. De leiding is in han den van dirigent Paul Michèl Tijs- sen. Aanvang 20:00 uur. Kaarten bij het theater kosten 10,00, inclu sief een consumptie, of e-mail: kaartvcrkoop@basicfullcolor.-hl. Koor/info: www.basicfullcolor.nl. I Op 51 mei 5964 kwam s mi Vontinenten een wat schuchtei tLr, die het toenmalige keukem Wffivankelijk onder de hoede va is van St. Jan, maar SVD en i m zijn in feite een. Op 31 rr \nooie koets voorgereden met jVmivedi, S035-6015493 VERMIST Kater, abessijn, wildkleur. Vel iMonteomeryweg Soesterberg. Kuikentjes, 3 stuks, 2 zwarte grijs witte, Kolonieweg. GEVONDEN Kater, cypers, Albert Cuyplat Kater, zalmkleurig, 4 witte pc witte buik en keel, A. van L wenhoeklaan Soesterberg. Kater, kruising pers, rood/wit. renstraat. Voor informatie: Lieze van de Amivedi, tel. 035-6015493. Op kinderboerderij De Veenv fv/h De Vrije Teugel) aan he delaarpad wordt woensdag 1( een inloopmiddag gehouden kinderen van vier tot en met t jaar. De deelnemers moeten bang zijn voor een nat pak, w; worden allerlei waterspelletj» daan. Het is daarom raad oude kleren aan te trekken programma begint om 14:0 en duurt tot 16:00 uur. Deel kost 2,50. Vorige week was de laatste u zending van het discussieprc grarama De Kloof. Daarin w gast Koos Spee, officier van tie en Hoofd Bureau Verkee handhaving. Sommige van z opmerkingen hebben tot re£ geleid van een aantal luister -ben luisteraar meldde dat d ïitie ontzettend kinderachtig omdat ze kleine overschrijd van de maximumsnelheid b Spee legde uit dat de flitspE eh de andere meetapparatu rïlime marge kent, per snell km. En, aldus Spee, ergens je een grens trekken. Andei vonden de handhaving wee voldoende, vooral bij schob Spee deelde mee dat de po de komende tijd graag mee menskracht wil inzetten in gebieden en bij scholen. W merkte hij daar bij op dat 1 töch opvallend is dat de m« die kinderen naar school b; binnen een 30-km gebied v zelf de overtreders zijn. Eïi is dat te gek voor woorden de ophef over te veel conti misplaatst. Honderd doden minder In 1999 waren er 1186 doe slachtoffers en 19.500 zwa wonden. Door op de punt waar veel ongelukken geb» extra te gaan controleren 2 2003 'slechts' 1088 doden beuren en 18.500 zwaar g den. Meer controle leidt t» vermindering met 10% pe van doden en gewonden, meer handhaven, hoe min slachtoffers, dat staat als boven water. Anderen me dat op sommige wegen bt der gereden moet kunnen den. Koos Spee beaamde mrichting van de weg en 1 tal ongelukken moeten be gunnen zijn voor de snell Maar sommige wegbehee hebben daar moeite mee. Het ergerlijke gedrag van fietsers werd door een lui gemeld. Daarover had de van Justitie goed nieuws den. Vanaf 2005 krijgen bromfietsers een kenteke leesbaar voor flitspalen e Pistolen. Ook komen er controles op geluidsoverl zo zei Spee, als een eiger ^n brommer meerdere 1 gen krijgt, dan zal de kei P'aat in beslag genomen en mag dat ding niet me Weg op. Gebeurt dat toe 2ï!?i.de brommer afgep Pat hij de shredder in. ot zover wat antwoord» 3en van luisteraars m 'eidmg vail De Kloof, hc Pr°granima van Radii

Soester Courant | 2004 | | pagina 18