UD! I 3 SI COLA, OF SISI RTOG JAN BIER iY CHIPS TEENOVEN PIZZA Enquête 'levensloopbestendig' maken Klaarwater woensdag 16 juni 2004 71 diverse soorten ■ij fles 1,5 liter 0.92 voor 0.75 Krat 24 flesjes a 30 cl en inlevering diverse smaken zak 200 gram COLLEGE VAN B&W ZIET WOSTOK OOK ALS MOGELIJKHEID Raad beslist over locatie Wethouder De Haanschool Soesterberg 0M - GEZOCHT: BETROKKEN INWONERS EN BEDRIJVEN Kinderboerderij - met nieuwe naam - start wervingscampagne Royale of Speciale i 500 gram 500 gram 2. des te beter het beeld dat we krijgen'' MEER INFORMATIE Hoe meer mensen reageren, enquête Ik zie het als Wijkschouw Soesterberg op 22 juni U KOMT TOCH ZEKER OOK? Avond vol info voor bewoners De Eng 1.10/l'rter Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 60 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl "We hebben als college geen voorkeur meer voor de toekomstige locatie van de Wethouder De Haanschool." Dat zegt wethouder Bart Krol van ruimtelijke ordening. "De school kan zowel op het evenemententerrein als op de locatie Wostok worden gebouwd. De keuze is aan de raad. Op inspraakavonden bleken veel bewoners van Soesterberg voorstander te zijn van de locatie Wostok, vooral omdat het veiliger voor de kinderen zou zijn. Daarom is dat voor ons nu ook een prima plek, want we kunnen als college wel van alles willen, maar er moet in de samenleving ook draagvlak voor zijn." Morgen - donderdag 17 juni - staat de ontwikkeling van het Dorpsplein in Soesterberg op de agenda van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Milieu (RVM). Een week later volgt besluitvor ming in de gemeenteraad. Iedereen vindt dat het Dorpsplein een opknapbeurt goed kan gebruiken. De Wethouder de Haanschool, nu gevestigd aan het Dorpsplein, moet plaatsmaken voor nieuwe woningen. Over de nieuwe locatie van de school - het evenemententerrein of Wostok - is veel gediscussieerd. Realisatie van de school op de locatie Wostok heeft tot gevolg dat een andere oplossing moet worden gevonden voor de welzijns voorzieningen. In de aanvankelijke plannen waren die voorzieningen aan de school gekoppeld op het evenemententerrein. In de nieuwe optiek is het ook mogelijk om ze op het terrein van de Banninghal onder te brengen. NUANCE Wethouder Krol vindt het een goede zaak dat er bewonersavonden zijn gehouden. "Je kunt op Ontwerp Dorpsplein Bron: Aanbiedingsontwerp Dura Vermeer/KOW stedenbouw architectuur 4? "Ons belangrijkste doel is om meer nensen naar de kinderboerderij te krijgen", zegt Roy Sheldon, directeur van Stichting Balans. "We gaan de Openingstijden verruimen en de voorzieningen uitbreiden. Daarvoor hebben we natuurlijk geld nodig, maar vooral ook betrokkenheid!" Op 7 juni ^ging de grote kinderboerderijcampagne van start, een unieke samenwerking van Ë|sres organisaties die zich het komende 'half jaar gaan inzetten om vrijwilligers te werven, geld bij elkaar te brengen en het aantal bezoekers te laten toenemen van 32.000 tot 45.000 per jaar. Tegelijkertijd Is de naam Kinderparadijs De Vrije Teugel veranderd in Balans Kinderboerderij De Veenweide. ke Turkse Culturele f Vereniging, het (rokkaans Comité en Multicultureel feituut Utrecht (MIU) i vrijwilligers werven &er hun achterban, van velen regelmatig in ffeenweide te vinden Ook de Vrijwilligers- j-ale gaat op zoek naar bsen die zich willen Jetten voor de kinder- prderij. De gemeente t voor publiciteit en bevelingen die nodig om geld van fondsen te krijgen. Het aandeel 1 De Lasenherg, een VSO-school voor moeilijk 'ende kinderen, ligt op een ander vlak: leer- igen van De Lasenberg nemen in het kader hun praktijkstage de horecavoorziening lor hun rekening. Een enthousiaste Barbara Bestand, manager van De Veenweide, wijst: lijk, hier komt een terras, dat maken de leer- bgen van De Lasenherg ook, dan kunnen pders hier een kopje koffie drinken, terwijl ze kinderen in het oog kunnen houden." Iriend Bet terras grenst aan de speelweide, waar alerlei nieuwe speeltoestellen moeten komen B staan. Roy Sheldon: "Dat is eigenlijk het Jnige waarvoor we echt geld nodig hebben. Op |e draaimolen na is alles verouderd, en nieuwe leeltoestellen kosten nu eenmaal een hoop geld." Aangezien subsidieaanvragen tegenwoordig weinig kans maken, bewandelt de kinderboerderij andere wegen om aan geld te komen. Op de eerste plaats door het opzetten van het systeem 'Vrienden van de kinderboerderij'. "Iedereen die ons een warm hart toedraagt, kan 'vriend' worden door minimaal tien euro per jaar te doneren. Dat kunnen ouders, opa's en oma's zijn,, maar ook scholen of bedrijven. Opgeven kan met het formulier dat in de speciale folder zit, die wordt verspreid door alle betrokken organisaties", legt Sheldon uit. "Als vriend krijg je twee keer per jaar een nieuwsbrief, waarin onder meer staat waaraan jouw geld besteed is, bijvoorbeeld een nieuw dier of dierenverblijf. Daarnaast krijg je een kortingspas voor alle activiteiten en één keer per jaar organiseren we een vrienden- VlP-dag." VRIJWILLIGERS De tweede manier om aan geld te komen, is door het aanschrijven van fondsen zoals hij voorbeeld het Prins Bernardfonds. Ook bedrijven worden van harte uitgenodigd om de Veenweide te sponsoren. "Het mooie van dit project is dat we geen geld nodig hebben, omdat er tekorten zijn", zegt Sheldon. "We hebben geld nodig om nieuwe speeltoestellen te kopen." Tekorten heeft de kinderboerderij niet, maar het is ook weer niet zo dat ze bulken in het geld. "We hadden hier meerdere mensen aan het werk, maar die banen zijn wegbezuinigd. Nu hebben we nog maar éért betaalde kracht voor 36 uur voor dier verzorging en openstelling, dus we moeten het echt van vrijwilligers hebben. Op dit moment hebben we ongeveer twintig vrijwilligers, maar we hebben er zeker nog twintig nodig als we vaker open willen." LEUK WERK Barbara Hiestand legt uit waaraan de vrijwilligers moeten voldoen. "We zoeken mensen die een beetje zelfstandig kunnen werken, en eigenlijk op alle vlakken: bij de dieren, de kinderactiviteiten, onderhoud, toezicht en administratie. Het is wel de bedoeling dat ze regelmatig komen, dus niet twee keer per jaar een middag, want dan blijf je aan het uitleggen." Vrijblijvend is het vrijwilligerswerk dus niet, maar de kinder boerderij heeft dan ook wel iets te bieden. "Rijk om je heen, het is hier prachtig! Het is gewoon ontzettend leuk om hier te komen werken, en je wordt goed begeleid," zegt Roy Sheldon. "Er wonen in Soest bijna 45.000 mensen, daaronder zijn er vast wel twintig te vinden die hun betrokkenheid om willen zetten in concrete activiteiten. De kinderboerderij is tenslotte een voorziening waar ontzettend veel mensen plezier van hebben." Meer informatie of vrijwilliger en/of vriend worden? Balans kinderboerderij De Veenweide, telefoon (035) 601 81 36 of mail veenweide@stichtingbalans,nl basis van die bijeen komsten constateren of er wel of geen draagvlak voor de plannen is. De Werkgroep Toekomstvisie Soesterberg kwam ook nog met een plan voor de lange termijn, waar ook veel mensen op gereageerd hebben. Daar moet je rekening mee houden. Het heeft geleid tot meer nuance van onze kant." Krol constateert dat het niet niks is wat er allemaal op stapel staat in Soesterberg, "Er komt een nieuw Dorpsplein met medische voorzieningen en 85 nieuwe woningen. De koopprijs van veertig procent van die woningen ligt onder de tweehon derdduizend euro. Ook een deel van de nieuwe woningen op het evenemententerrein zal in de goedkopere huurklasse worden gebouwd." Om die bouw mogelijk te maken moet eerst de geluidszonering (vanwege de geluidsoverlast van Vliegbasis Soesterberg, red.) worden aangepast. Naar verwachting gebeurt dat pas in 2008. Alle ontwikkelingen maken het mogelijk dat er een nieuwe school wordt gebouwd, er een nieuwe peuterspeelzaal komt en dat er centrale medische voorzieningen en nieuwe doipshuisvoorzieningen worden gerealiseerd. De plannen zijn door de Wethouder Krol over de 85 nieuwe woningen op het Dorpsplein: "De kooppnjs van veertig procent van die woningen ligt onder de tweehonderdduizend gemeente in samenwerking met projectontwikke laar Dura Vermeer uitgewerkt. Daarin is ook geregeld om de bestaande complexen Dorpsplein 1-14 en Plesmanstraat 1-9 op te knappen. Daarvoor is echter wel medewerking nodig van de gezamenlijke eigenaren. Het contract met Dura Vermeer maakt ook deel uit van besluitvorming in commissie en raad. BESLUITVORMING Het project Dorpsplein komt morgen - 17 juni - aan de orde in de commissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Milieu (RVM). De vergadering gaat alleen over dit agendapunt, begint om 19.30 uur en is in Kontakt der Kontinenten (Amersfoorstestraat 20 te Soesterberg). ledereen is van harte welkom. Insprekers kunnen zich mel den bij dhr. G. Huttinga, telefoon (035) 609 34 63. Het raadsvoorstel met de bijlage voor- en nadelen van beide locaties is te vinden op www.soest.nl Op 24 juni tijdens de raadsvergadering komt het onderwerp wederom aan de orde en vindt de besluitvorming plaats. De raadsvergadering begint om 19.30 uur en is in de raadzaal van het gemeentehuis. Ook hier is iedereen welkom. ££lk hoop dat zoveel mogelijk mensen het vragen formulier invullen dat ze onlangs in de bus hebben gehad. Hoe meer mensen reageren, des te beter het beeld dat we krijgen om de wijk Klaarwater 'levensloopbestendig' te maken." Dat zegt wethouder Bert Krijger over de enquête die in de wijk Klaarwater huis aan huis is verspreid. Ook in andere wijken van Soest is de enquête steekproefsgewijs uitgedeeld. Een levenloopbestendige wijk is een wijk waarin plaats is voor mensen in alle levensstadia, maar waarbij met name naar de ouderen wordt gekeken. Omdat de bevol king van Soest, en ook de wijk Klaarwater, in een hoger tempo vergrijst dan de rest van Nederland is de ver wachting dat ook met name voor die ouderen aanpassingen nodig zijn. Niet alleen aan woningen, maar bijvoorbeeld ook als het gaat om de ontmoetings mogelijkheden en gezond heidszorg. Via de enquête moet er een duidelijk beeld komen waar de behoeftes van de inwoners liggen. Krijger: "In geheel Soest zouden we bijvoorbeeld 1320 woningen extra voor ouderen moeten bouwen, bovenop de bestaande voorraad. Die mogelijkheid hebben we nu eenmaal niet, waardoor we moeten kijken wat we via de bestaande situatie kunnen bereiken. Via de enquête kunnen mensen duidelijk aangeven waar mogelijkheden en knelpunten liggen." De enquête wordt gehouden in het kader van het provinciale programma Wel Thuis. Op basis van WWW.toeit.Hl dat programma hebben de gemeente Soest en de provincie Utrecht io december 2003 een prestatie contract getekend. Daarmee verplichten zij zich tot het 'levensloopbestendig' maken van wijken waar veel ouderen wonen. De eerste wijk die, als een soort pilot, wordt aangepakt is Klaarwater. Wie moet wat doen? Krijger: "Door in een wijk goed te kijken naar de samenstelling van de bevolking en in te spelen op de wensen - bijvoorbeeld op het gebied van de zorg - die zij hebben kan worden voorkomen dat ze naar een andere wijk of plaats moeten verhuizen. We krijgen nu ook goed duidelijk wie wat moet doen. Wat komt er op het bordje van de gemeente, de woningcorporaties, het welzijnswerk en de zorginstelling? Het is belangrijk dat alle partijen invulling geven aan de uitkomsten van de een soort marktonder zoek waar iedereen zijn voordeel mee kan doen." Bezoek www.soest.nl Kijk op teletekst, Omroep Amersfoort, pagina's 151 tot en met 173 Kijk naar Tekst-TV op Omroep Amersfoort Bel de Informatietelefoon, telefoon (035) 609 36 65; Bel de Servicelijn (035) 609 37 28. De servicelijn is 24 uur per dag, zéven dagen in de week, bereikbaar tegen het normale tarief. De servicelijn kunt u bellen voor: algemene, actuele informatie over gemeen telijke zaken, het stellen van vragen over gemeentelijk beleid of andere zaken en het inspreken van meldingen met betrekking tot de woonomgeving. Op dit moment is er algemene informatie beschikbaar over burgerzaken (reisdocumenten, rijbewijzen, geboorte aangifte, zorgloket, verhuizingen), sociale zaken, vuilafvoer, woningen (woonruimteverdeling, aankoop woningen, huursubsidie) en gemeentelijke belastingen. In de toekomst zal dit mogelijk worden uitgebreid met een aantal andere categorieën; Lees Op 't Hoogt, wekelijks met bekendmakingen elke woensdag in de Soester Courant (abonnementen), maandelijks de voorlichtingskrant, eveneens in de Soester Courant (huis-aan-huis verspreiding). De volgende voorlichttngskranten verschijnt op 8 september, 6 oktober (Begrotingskrant) en 15 december. Op dinsdag 22 juni om 18.30 uur vindt de wijkschouw plaats in Soesterberg. Soesterbergers die aandachtspunten hebben voor deze wijkschouw, kunnen die doorgeven aan Henk van Rijkom van de gemeente Soest, telefoon (035) 609 34 05 of per e-mail rljkh@soest Aan de hand van de binnengekomen reacties wordt een In de wijk Klaarwater is zo'n 35 procent van de bewoners ouder dan 55 jaar. Het voorzieningen niveau is weliswaar niet toereikend, maar een aantal randvoorwaarden voor het levensloop bestendig maken is wel aanwezig, zoals veel groen, een gevarieerde woningbouw en de aanwezigheid van voorzieningen als een alar mering en wachtpost. In andere wijken, zoals Soestdijk en Soest-Zuid zullen volgens de wethouder ook snel initiatie ven worden genomen om te komen tot een 'levensloopbestendige' wijk. traject uitgezet voor de wijkschouw. Ij et vertrek (op de fiets) op 22 juni is gepland voor de ingang van dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein 17. De bedoeling van de wijkschouw is dat inwoners van Soesterberg hun klachten en wensen direct bij de gemeente, woningbouwvereniging en politie onder de aandacht kunnen brengen. Ook kunnen ze voorstellen doen ter verbetering van een 5 situatie. Op maandag 28 juni om 19.30 uur is er in De Schoof aan de Molenweg een bewonersavond voor alle bewoners van De Eng. Weet u het nog? De bewonersavond van vorig jaar? Met behulp van de stemkastjes uit het televisieprogramma Weekend Miljonair mochten bewoners aangeven welke projecten zij graag als eerste aangepakt wilden zien. Wat is er sindsdien gebeurd? Hoe is de stand van zaken? En wat voor activiteiten staan er nog op stapel? De gemeente Soest vertelt het u graag. Kom naar de bewonersavond. Bezoek de kleine informatiemarkt. Maak kennis met andere (actieve) bewoners en.Maak gebruik van alle mogelijk heden om De Eng uw wijk te laten zijn. WIJ ZIJN ER OOK! Het wijkbeheerteam van uw wijk is ook aanwezig op de bewonersavond. Met informatie over hun werk én hun invloed op de wijk. Meer weten? Bel de wijkcoördinator van de gemeente Soest, Benike van der Ploeg, telefoon (035) 609 37 15. Mailen kan ook: ploeb@soest.nl WIJKBEHEERTEAM Soesterbergers die lid willen worden van het wijkbeheerteam Soesterberg in oprichting, kunnen contact opnemen met Benike van der I Ploeg, wijkcoördinator van de gemeente Soest, telefoon (035) 609 37 15 of e-mail ploeb@soest.nl Het wijkbeheerteam Soesterberg zal in de toekomst een belangrijke gesprekspartner zijn voor de gemeente op het terrein van beheer, onderhoud en leefbaarheid van het dorp Soesterberg. "Doe iets aan de verkeerssituatie!" Dat was de opdracht waarmee bewoners van De Eng de gemeente Soest vorig jaar aan het werk zetten Op de bewonersavond van 28 juni vertelt de gemeente wat er sindsdien is gebeurd. Ook krijgen bewoners van De Eng de uitslag te horen van een onlangs gehouden verkeersenquête. OÖk AVOND VOOR SMITSVEEN Een zelfde soort avond - met informatiemarkt - is voor de wijk Smitsveen «n voorbereiding. Als de Europese kampioen is gehuldigd en de zomen/akantie is gevierd, zal deze wijkavond plaatsvinden (waarschijnlijk in de week var) 30 augustus). Meer weten? Bel de wijkcoördinator van de gemeente Soest, Carrien Eenhoorn, telefoon (035) 609 34 83. Mailen kan ook: eenhc@soest.nl

Soester Courant | 2004 | | pagina 11