w Middeleei zorgt voor KinderKlankBord denkt mee over speelruimte Eerste wijkschouw Overhees succesvol WOENSDAG 16 JUNI 2004 OP 'T HOOGT PAGINA4I WOENSDAG 16 JUNI 2 3:1 M fiBJ I ri 3 I kn naslaan? 'Gerecht' in Kerk De gemeente Soest heeft haar huidige werkwijze op het gebied van speel ruimte en speelvoorzieningen geëvalueerd en nieuw beleid ontwikkelt. Dit heeft geleid tot een concept speelruimteplan. In juni bespreekt de gemeenteraad dit plan. Als 'bekend is hoeveel geld de gemeenteraad in het ilajaar 2004 bij de begrotingsbehandeling beschikbaar stelt voor de uitvoering van het speelruimteplan, zal het aan alle inwoners gepresenteerd worden. nc1 SAMEN MET U Om inzicht te krijgen in de wensen van de belangrijkste gebruikers van de speelruimte is in februari een zogenoemd KinderKlankBord gehouden. Dit KinderKlankBord bestond uit drie onderdelen die via de basisscholen in de gemeente zijn uitgevoerd. Naast de kinderen van de basisscholen is via jeugdwelzijnswerk informatie ingewonnen over jongeren. Ook via de wijk en buurtverenigingen en de wijkbeheer teams is informatie ingewonnen. Verder is de informatie uit alle brieven en ver zoeken die de gemeente de afgelopen twee jaar over spelen heeft ontvangen, betrokken bij het gemeente is een beeld geschetst van een na te streven speel- voorzieningenniveau opstellen van het plan. De opstellers van het speelruimteplan hebben op deze manier een goed beeld gekregen van de manier waarop de kinderen de buurt gebruiken en beleven om te spelen. De resultaten van de enquête geven tevens een beeld welke speelmogelijk- heden voor de kinderen belangrijk zijn. Dit is weer van belang bij het verwijderen, verplaatsen, herinrichten en nieuw aanleggen van speelruimte. WAT STAAT ER IN EEN SPEELRUIMTEPLAN? Het speelruimteplan gaat over de speelruimte voor kinderen, jeugd en jongeren en bestaat uit twee delen. Het eerste deel bevat het beleid voor de speelruimte. Het beleid vormt de spelregels voor iedereen die met speelruimte te maken heeft en krijgt. Dit zijn niet alleen spelregels voor speelplekken, maar ook voor groen, wegen, water en andere delen van de openbare ruimte. Het tweede deel is een uitwerking van de spel regels voor de gemeente Soest. Uitgaande van een evenredige verdeling van kwantiteit en kwaliteit van speelruimte voor ieder kind in de FORMELE EN INFORMELE SPEELRUIMTE Het bijzondere van het speelruimteplan is dat er niet alleen gekeken is naar de speelplekken (formele speelruimte), maar dat er ook ingegaan is op de informele speelruimte. Onder informele speelruimte wordt verstaan de overige openbare ruimte waar kinderen de mogelijkheid hebben om veilig activiteiten te ontplooien. Bijvoorbeeld het groen speelt hierin een belangrijke rol. Het is geen formele speelplek, maar het is wel nodig voor het bouwen van hutten, verstoppen en leren over de natuur. Als de wegen veilig zijn en uitnodigen tot verplaatsen dan zullen kinderen gemakkelijker en meer kunnen spelen. Naast de formele speelruimte is dus ook de informele speelruimte van groot belang voor de ontwikkeling van kinderen. INFORMATIE Meer informatie over het speelruimteplan kunt u verkrijgen bij Ineke Albers Afdeling Wijkbeheer, Groen- en Infrastructuur van de gemeente Soest, telefoon 035 - 609 34 21. Afgelopen 3 mei rond de klok van half zeven was het dan zover: de eerste wijkschouw in Overhees. Onder aanvoering van een aantal bewoners (waaronder enkele wijkbeheerteamleden), liepen vertegenwoordigers van woningcorporatie Portaal, politie en gemeente door de wijk Overhees. Voor de bewoners van de wijk Overhees was dit de eerste keer dat- ze mee konden lopen met een wijkschouw in hun wijk. Ze konden daarbij hun meldingen direct aan de desbetreffende instanties voorleggen. Twee uur wandelen leverde uiteindelijk een scala aan opmerkingen en knelpunten op. Tijdens de wijkschouw is voornamelijk gekeken naar de (onderhouds)staat van het groen, straat- meubilair en verkeerssituaties. De meeste mel dingen betroffen de verkeerssituatie voor Idea (voorheen Brede Bibliotheek Soest), het parkeren bij de Tamboerijn, de bomen aan het Scalmeijerpad, parkeeroverlast bij de Van der Huchtschool en de drempels op de Sweelinckstraat. Hieronder een greep uit de zaken die in deze rondgang door Overhees aan de orde kwamen: De afvalcontainers in het winkelcentrum Overhees worden in 2005 vervangen door ondergrondse containers; Bij de pinautomaten in het winkelcentrum komt aan de kant van de afvalbakken een helling. Deze zorgt ervoor dat mensen met rollators, kinderwagens en dergelijke makkelijk de stoep op kunnen; De hoek van de stoep op het parkeerterrein van het winkelcentrum wordt minder scherp gemaakt. Dit vergemakkelijkt het in- en uitrijden van auto s; Ter hoogte van het voetpad Dorpsstreek/Idea komt een zebrapad. Dit om de veiligheid van voetgangers te vergroten en de snelheid van auto's af te remmen; Aan het Claroenstekerpad komt een extra eenrichtingsbord; Huurders op het Fazantpad verzochten woningcorporatie Portaal om verlichting bij de achterpaden. In het vierde kwartaal voert Portaal een enquête uit; Verlichting van achterpaden is mogelijk mits bewoners (mee)betalen; Aan het Fazantpad komen straatnaamborden met nummeraanduiding om het zoeken te ver gemakkelijken; Bij de Van der Huchtschool doen zich parkeer problemen voor. Op de stoep wordt vaak geparkeerd, waardoor kinderen op straat moeten lopen. De gemeente gaat bekijken wat voor deze locatie geschikte oplossingen zijn. Hierbij valt te denken aan handhaving, elders parkeren, voorlichting, ludieke acties en dergelijke; Op sommige plekken in de Sweelinckstraat geven bewoners aan dat de drempels te hoog zijn. De gemeente gaat dit onderzoeken. Bewoners als vertegenwoordigers van de diverse instanties vonden het een zinvolle rondgang door de wijk Overhees. Het wijkbeheerteam in oprichting houdt contact met de gemeente over de voortgang van diverse actiepunten. HERINNERING KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN 2005 Volgens traditie worden ter gelegenheid van Koninginnedag, 30 april, Koninklijke Onderscheidingen uitge reikt aan hen die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de samenleving. De uitreiking is altijd een feestelij ke gebeurtenis. Voor degenen die er achter de schermen bij betrokken zijn, is de uitreiking van de onder scheiding de afsluiting van een lange periode van voorbereiding. Al op 15 juli sluit dan ook de termijn voor het aanvragen van een 'lintje' voor Koninginnedag 2005. Voordat u een lintje voor iemand aan gaat vragen, graag eerst contact opnemen met de secretaresse van bur gemeester drs. JJ.L.M. Janssen, telefoon (035) 609 34 43. Duidelijk wordt dan welke gegevens moeten wor den verstrekt en aan welke voorwaarden moet worden voldaan om de aanvraag een kans van slagen te ge ven. WET MILIEUBEHEER Openbare kennisgeving beschikking Bij de afdeling algemene zaken, Milieu van de gemeente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 1.30, ligt vanaf 17 juni 2004 op werkdagen van 8.00 tot 12.00 uur, ter inzage de beschikking en de aanvraag van: - Loodgieters- en constructiebedrijf W. van Schoonhorst Weteringpad 98 3762 ES SOEST Strekking van de beschikking: de gevraagde vergunning te verlenen aan Loodgieters- en constructiebedrijf W. van Schoonhorst ge vestigd aan het Weteringpad 98 te Soest, onder voorschriften ter bescherming van het milieu. BEROEP tegen deze beschikking kan, binnen zes weken na de dagtekening van deze kennisgeving, worden ingediend door: a; degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit; b.; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerpbe- •r' sluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van - het ontwerp zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerpbesluit. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 200019, 2500 EA 's -Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet eveneens binnen genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven ge noemde afdeling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor die datum een verzoek is ge daan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. MELDING Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van de Wet milieu beheer hebben ontvangen: Bèsluit detailhandel en ambachtbedrijven milieubeheer - Provak Ceelen Soesterbergsestraat 4 Soest Zoals eerder aangekondigd is er donderdag 17 juni een vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Or dening, Verkeer en Milieu (RVM).Onderwerpen: project Dorpsplein/Hart voor de Heuvelrug. Tijd 19.30 uur. De locatie is inmiddels bekend: Kontakt der Kontinenten, Amersfoortsestraat 20 in Soesterberg. Heuvelweg 21 INGEDIENDE BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwaanvragen zijn ingediend op de aangegeven datum BOUWPLAATS NR REGNR BETREFT ONTVANGEN 040213 verbouwen/uitbreiden van dakkapellen in het rechter- dakvlak 3-6-2004 040270 verbouwen trappenhuis en noodtrappenhuis 3-6-2004 040264 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 2-6-2004 040254 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 28-5-2004 040074 bouwen van een bedrijfshal 3-6-2004 Kamperfoeliestraat 61 -119 Koninginnelaan 36 Pijperpad 41 Sterren bergweg 27 De publicatie van de ingediende bouwaanvragen is ter informatie. De stukken kunt u inzien in het gemeente huis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. vrijstellingen/vergunningen De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vrijstellingen/ vergunningen te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1. het vergroten van een bijgebouw in gebruik als kantoor, Mariastraat 15;(artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 4 van de Woningwet); 2. het bouwen van een toegangspoort (reeds gebouwd), Park Vredehof 9;(artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3. het verbouwen/uitbreiden van een uitbouw, Willem de Zwijgerlaan 28; (artikel 50 lid 4 van de Woning wet); 4. het gebruik van het bijgebouw/loods op perceel Nieuweweg 4 voor het maken van boeketten van zijden bloemen; (artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 5. het vestigen van een tandartspraktijk in een aangebouwd bijgebouw, Noorderweg 35. (artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, derhalve van donderdag 17 juni tot en met woensdag 14 juli 2004 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen/verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, da gelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Pla nologie en Bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen zijn verleend BOUWPLAATS NR REGNR BETREFT VERZENDDATUM Dalweg 181 040144 plaatsen van een waterspeelplek 2-6-2004 Hazepad 21 040160 vernieuwen/veranderen van een raamkozijn (vóo'rgevel) 4-6-2004 Soesterengweg 11-13 030518 bouwen van een sportschool met dienstwoning 4-6-2004 Wijnand Toplaan 5-7 030559 bouwen van twee geschakelde^garage|^ëï^itigen 18-5-2004 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb] dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschri wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarscl ZENDDATUM worden ingediend. rd bezwaarschrift in- burgemeester en 6 WEKEN na de VER- Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend. Genoemde instellingen zullen aan de algemene voorschriften gesteld bij de betreffende algemene maatregel van bestuur moeten voldoen. MELDING ARTIKEL 8.19 WET MILIEUBHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij van - Smurfit Mercurius Golfkarton b.v. Koningsweg 26 3762 EC SOEST een verklaring hebben ontvangen betreffende het veranderen van het bedrijf. De verandering bestaat uit het uitbreiden van de opslag voor gereed product. De verandering heeft geen nadelige gevolge voor het milieu. Het is daarom niet noodzakelijk om aanvullende voorschriften aan de huidige vergunning op grond van de Wet milieubeheer te verbinden. Van 16 juni t/m 30 juni 2004 kan door belanghebbenden bezwaar worden gemaakt tegen deze verklaring, tjèt bezwaarschrift moet worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeen te Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest Pfts u bezwaar maakt dan kunt u tevens verzoeken om een voorlopige voorziening, bijvoorbeeld het schorsen van deze verklaring. Het verzoek richt u aan: Raad van State De voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak t Postbus 20019 2500 EA 's-Gravenhage Vóór de behandeling van uw verzoek wordt door de Raad van State griffierecht geheven. Een verklaring wordt peis van kracht nadat op het verzoek is beslist. Tijdens werkdagen van 8:30 uur tot 12:30 uur kunt u de melding inzien op kamer 1.30 van het gemeente huis. U kunt ook telefonisch een afspraak maken via 035-6093512. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. REFERENDABELE BESLUITEN 3 JUNI 2004 Op grond van artikel 22 van de Tijdelijke referendum wet en de referendumverordening kan over de volgen de raadsbesluiten een referendum als bedoeld in de wet en verordening worden gehouden: VOORSTEL BESLUIT 07.RV 04-28: Pakket maatregelen actualisatie hoofdwegenstructuur conform m.u.v. punt 5 08.RV 04-31Welstandsnota 2004 conform 09.RV 04-27: Kredietaanvraag ten behoeve van reconstructie kruispunt Trier en Vredehofstraat conform 10.RV 04-26: Voorstel tot het verlenen van een investeringssubsidie aan de Stichting Hospice Soest conform 11 .RV 04-32: Voorstel voor het aangaan van een stedenband met Soest in Duitsland conform 12.RV 04-33: Voorstel aanwijzing gronden ter weerszijden Amersfoortsestraat waarop de Wet voorkeursrecht gemeente van toepassing wordt verklaard. conform Iedere kiesgerechtigde kan een inleidend verzoek indienen om over de genoemde besluiten een referendum in te dienen. Indiening geschiedt in persoon bij de afdeling Publiekszaken onder overlegging van een identi teitsbewijs (bijv. paspoort). Voor het indienen van het verzoek moet gebruik gemaakt worden van een formu lier dat door de afdeling Publiekszaken ter beschikking zal worden gesteld. De verzoeker ondertekent het for mulier ten overstaan van een medewerker van de afdeling Publiekszaken. Voor de honorering van een inleidend verzoek is vereist dat een verzoek wordt gedaan door 200 kiesgerech tigden. Indien een inleidend verzoek van 200 kiesgerechtigden wordt gehonoreerd, ontstaat de fase van het definitieve verzoek. Voor een definitief verzoek is vereist dat het inleidend verzoek wordt ondersteund door een ondersteuningsverklaring van tenminste 2.250 kiesgerechtigden. Nadere inlichtingen over de procedure kunt u verkrijgen bij de heer J. de Keijzer of mevrouw C. van Harten van de afdeling Publiekszaken (telefoon 035- 6093411). De uitslag van een eventueel referendum heeft een raadgevend karakter indien een voldoende aantal kiesge rechtigden daaraan heeft deelgnomen. Dat betekent dat de raad daarna opnieuw dient te besluiten. Een volledig overzicht van de raadsbesluiten van 3 juni 2004 is te vinden op www.soest.nl en in te zien in het INFOcentrum in de hal van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Soest. STRAATFEESTEN Op zaterdag 3 juli 2004 vanaf 16.00 uur tot 24.00 uur is het Kerkpad Zuidzijde vanaf nr. 1 tot nr. 15a voor alle verkeer gesloten in verband met een straatfeest. Op zaterdag 4 september 2004 vanaf 14.30 uur tot 17.30 uur is de Julianalaan, vanaf het Julianaplein tot de aansluiting met de Wilhelminalaan voor alle verkeei gesloten in verband met een straatfeest. AFSLUITING SMITSWEG De Smitsweg zal vanaf woensdag 30 juni 2004 worden afgesloten in verband met de herinrichting en de defi nitieve afsluiting voor gemotoriseerd v#keer van het A Plantage, ri pit het verwij- trating, vervan- ihedpri kunnen luitend zal het rörden ingeplant plein voor het Breed Educatief De werkzaamheden zullen o.a. be deren van asfalt, opbreken van gen van het riool. Tijdens de fietsers lopend over het trott< plein worden ingericht en Aan de gemeente Soest verleend - P.C. Hooftlaan t.h.v. zijtuin nr. Gemeentebomen waarvoor een kapvergunning wordt vei maanden na deze publicatie Gemotiveerde bezwaren tegen r kunnen binnen 6 weken na verz schriftelijk worden ingediend bij meester en wethouders van d bus 2000, 3760 CA Soest De meisjes van naaivakschool ein ningsschutters zijn aangekome Molenaars lessen dorst. De planning is dat de werkzaamheden medio oktober worden afgerond. Het plein zaJ dan alleen nog toegan kelijk zijn voor fietsers en voetgangers. INFORMATIEAVOND 21 JUNI De leden van Provinciale Staten willen zich goed laten informeren om op 13 december 2004 tot een beslis sing te kunnen komen over het streekplan 2005-2015 voor de provincie Utrecht. Tijdens publieksavonden wil len de statenleden in direct contact komen met inwo ners van de regio's, zodat zij beter kunnen oordelen over de lokale/regionale problematiek. De eerstvolgen de ontmoeting met de inwoners van het gewest Eem- land vindt plaats op 21 juni in de raadzaal van het stad huis van Amersfoort. Tijd: 19.30 uur. Meer informatie op www.provincie-utrecht.nl of Statengriffie provincie Utrecht, Frank Santman, 030 2582522. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 4 juni tot en met 10 juni De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: - Dr. Rupertlaan 48 - 1 spar Door de Gemeente Soest aangevraagde kapvergunnin- gen: - Achter Gemshoorn nr. 40 in plantsoen/gazon - 1 eik - Kruising Acacialaan/Kastanjelaan - 1 Acacia - Kruising Mercury/Oude tempellaan - 1 berk Diegenen die menen in hun belangen te worden ge schaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze be kendmaking kenbaar maken bij de afdeling Wijkbe heer, Groen en Infrastructuur van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035- 6093674. Binnen deze termijn van 4 weken liggen de aanvragen voor kapvergunningen ook ter inzage op de afdeling Wijkbeheer, Groen en Infrastructuur in het ge meentehuis van Soest. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 4 juni tot en met 10 juni Datum verzending 16 juni 2004 - Choristenpad 67 - l prunus, 1 els - Middelwijkstraat 65 - 1 conifeer - Soesterbergsestraat 73 - 1 den Défilé langs burgemeester en wei pvergunning: [lasspar Soest ^binnen 3 -Jen besluit v$i het besluit je van burge- ioesL-Post- Honderden Soesters hebber zondagmiddag, in twee afleye ringen, genoten van een mid defeeuws schandaal: de be zwangering van een eenvoudij dienstmeisje (van achter di Eng) door een rijke boeren zoon (van de Brink). De oudt tegenstellingen tussen klassei en standen herleefden eventje tijdens de opvoering van he 'gerecht' in de Kerkebuurt. De Historische Vereniging Soes organiseerde daar, in samenwei king met de toneelverenigingen D Rietpluim (Soest) en Utile Duk (Soesterberg) een indrukwekkend stukje toneel (met veel authentiek historische elementen), dat volo hilariteit teweegbracht. Het 'ge recht' - bestaande uit de schor (HVS-voorzitter Wim de Kam, te vens de bedenker van het script en de vier schepenen (Pai Haagen, wethouder Bart Kro

Soester Courant | 2004 | | pagina 14