Doe een Wens staat zaterdag centraal in Van Weedestraat Beeldenparade van Eric Claus Nieuwe serie Drooniavonden met tragikomedie Pericles laat 't was? Het was 'gewoon gezellig' in de tuin van Mariënburg ïieuwe start De Wieksloot Het Droomkoor werkt mee aan Shakespeares 'Pericles' www.rabobankonline.com SCHOEMAKER ^NereldWnkél De Mandala SOESTER COURANT PAGINA 17 Rijbaan tussen rotonde en kruising afgesloten _PAGlN^g PROVAKCEELEN Shakespeare in Cabrio op 17, 25 en 26 juni Wist U hoe Woonzorgcentrum viert 25-jarig jubileum 'Betrap Eemland' V0ENSDAG 16 JUNI 2004 fysiopracticum met 'lage drempel' FOTOPRINTERS nen BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST-TELEFOON 035-6010344 vvww.rabobankonIine.com De Big Band Blow van PVO blaast zaterdag ook haar partijtje mee. voor het kind dat daardoor wel licht even ziekenhuizen, behande lingen en doktoren kan vergeten. De stichting krijgt daarbij mede werking van ruim tweehonderd vrijwilligers, personen en bedrij ven. Aanmelden Iedereen die een in Nederland woonachtig kind met een levens bedreigende ziekte kent, kan het telefonisch aanmelden bij de stich ting (tel. 0348-408060). Komt dit verzoek van iemand anders dan de ouders, dan vraagt de stichting de ouders eerst om toestemming. Is die er, dan bekijkt een medische commissie met de behandelend arts of het kind in aanmerking komt voor een wensvervulling. Zo ja, dan wordt de allergrootste wens achterhaald en eigenlijk worden die altijd vervuld, mits het kind dat fysiek en geestelijk aankan. Doe een Wens vervult niet alleen de wens, maar neemt ook de kosten voor haar rekening. Meer informatie over de stichting is te vinden op www.doccenwens.nl £E/V <j0£0£ ZAA/C Stccnhoffsfraat 9\ fel. 602 81 32 Een Mandala is een meditatieve Thangka (religieuze schildering), ook wel darmachakra genoemd. Het is een soort geometrisch opge bouwde afbeelding, met in het centrum een godheid die een be paald aspect vertegenwoordigt waarop gemediteerd kan worden. De Mandala geeft de verschij ningsvormen van de binnenwereld (microkosmos) en de buitenwereld (macrokosmos) weer. De basis vorm bestaat uit een tempel die uitziet op de vier windstreken (de vier poorten). In het binnenste van de tempel zetelt de centrale god heid. Bij de meditatie gaat men er van uit dat het middelpunt de leegte symboliseert waarin geen dualiteit heerst. In het denken van de mens worden in dit middelpunt de te gengestelden onderscheiden, een mannelijk en een vrouwelijk prin cipe. Dit delingsproces wordt voortgezet in de richting van de vier kwartie ren van Mandala. De figuren die voorkomen uit de centrale figuur in de Mandala vertegenwoordigen de aspecten daarvan. De Wereldwinkel bevindt zich aan de Steenhoffstraat 9a en is maan dag geopend van 13:00 uur tot 17:30 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 09:30 uur tot 17:30 uur; zaterdag: 9:30 uur tot 17:00 uur. de bewoners pannenkoeken, wat volgens Lamé altijd wordt gewaar deerd. Dinsdag konden de bewo ners een dagje bijkomen van de activiteiten. De maaltijd uit groot moeders tijd die de volgende dag werd geserveerd, was erg populair onder de bewoners. Het menu be stond onder andere uit Soester groentesoep, verder konden de bewoners kiezen voor bijvoorbeeld klapstuk, rauwe andijvie met paps- tip, watergruwel en gebakken griesmeel stam. De bewoners zitten gezellig te kletsen in de tuin van woonzorg centrum Mariënburg. gende dag werd de week afgeslo ten met een tuinfeest. Mariënburg bestaat 25 jaar en iedereen heeft het geweten. Mevrouw Vogelaar, bewoonster van een van de aan leunwoningen, zit aan een tafeltje te wachten op haar ijsje. Ze vond het een leuke week: 'Die mede werkers hier kunnen wel wat orga niseren, hoor'. 1 Politiekeurmerk Veilig Wonen® is er voor iedereen. Of u nu eigenaar of huurder bent van een bestaande woning of een nieuw te bouwen huis of flat. U kunt inbrekers vóór zijn door uw woning aan te (laten) passen aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen®. Advies hierover kunt u bij ons in de winkel maar ook bij u thuis krijgen Montage verzorgen wij, maar kunt u ook zelf doen Meer weten? Kijk dan eens op www.politiekeurmerk.nl of maak een afspraak met Joop van Slooten of Ivar Lambert, de preventieadviseurs van PROVAK SOEST. provak-pkvw@planet.nl of 035-6026900 Soesterbergsesti aat 4 Soest in het voorjaar heeft fysioprac- icum 'De Wieksloot' een nieu we start gemaakt. De praktijk van fysiotherapeute Els van der Graaf - tot voor kort gevestigd in het medisch centrum Over- tiees - is nu geconcentreerd aan de Wieksloterweg OZ 73. [n deze landelijke omgeving is bet echt een praktijk met een gemoedelijke sfeer en een 'lage drempel'. Els van der Graaf is al ruim vijfen- wintig jaar werkzaam als fysiothe rapeut in Soest. Ze begon destijds aan de Speenkruidstraat, in sa menwerking met Lieke Moonen, en stapte in 1979 over naar de Borg, het 'dorpscentrum' aan de Willaertstraat dat later C-drie werd >enoemd en inmiddels het onder dak is van de Idea-bibliotheek. In 1984 was ze een van de grondleg gers van het medisch centrum Dverhees aan de Di Lassostraat en de praktijk aan de Wieksloot was al die tijd een soort 'dependance'. Els' nieuwe start onder de naam De Wieksloot houdt o.a. in dat haar daar nu ook alle faciliteiten ter beschikking staan die ze in Overhees had, zodat ze er nu het hele 'fysiopakket' kan aanbieden. Daarin zit bijvoorbeeld naast de traditionele fysiotherapie ook ma nuele therapie - waarvoor collega Rob Middelhuis beschikbaar is - en medisch trainen. Daarvoor is in het landelijk gelegen huis aan de Wieksloot onlangs een complete oefenzaal ingericht, voorzien van de modernste trainingsapparatuur. Een groot voordeel is dat Els de trainingsgroepjes bewust beperkt tot een maximum van vier deelne mers, zodat iedereen volop per soonlijke aandacht kan krijgen. Kleinschalig Els heeft onder andere een enorme ervaring in de behandeling van sportblessures. Jarenlang was ze verzorgster van het eerste elftal van de voetbalclub Hees (waar ze ongeveer tegenover woont). Maar ze begeleidt ook ouderen bij o.a. conditieverbetering en revalidatie na operaties. De patiënten voelen zich dan ook snel thuis in de klein schalige en gemoedelijke praktijk, waar het altijd ongedwongen toe gaat. Wat overigens niet ten koste gaat van de professionaliteit, want die staat bij Els hoog in het vaan del. 'Van wachttijden is hier geen spra ke,' zegt ze. 'Dat mag trouwens ook niet, wettelijk, maar het komt hier en daar toch wel voor. Ik houd me strikt aan de voorgeschreven behandeltijden.' Patiënten hebben de volledige vrijheid als het om de keuze van fysiotherapeut gaat, be nadrukt ze. 'Soms weten ze dat niet. Dan denken ze dat ze naar de therapeut moeten die onder het- Els van der Graaf met een pa tiënte in de moderne oefenzaal van fysiopracticum De Wieksloot. Foto: Soester Courant. zelfde dak als hun huisarts werkt, maar dat is dus niet waar.' Als dat voor bepaalde disciplines nodig is kan ze altijd een beroep doen op collega's, met wie ze prima samen werkt. Zelfvertrouwen Als fysiotherapeute loopt Els al een poosje mee in de plaatselijke gezondheidszorg. Haar hart ligt niet zozeer bij 'de strakke billen en de dunne taille', zoals ze het om schrijft (ofschoon men ook daar voor uiteraard welkom is bij De Wieksloot), maar bij het trainen. 'Je wilt mensen toch iets méér ge ven. Het leukste is als je mensen zó ver kunt opknappen dat ze na een paar weken weer dingen on dernemen die ze niet meer konden of aandurfden, en datje ziet dat ze daardoor ook hun zelfvertrouwen weer helemaal terugkrijgen.' Even tueel komt ze trouwens ook bij de mensen thuis, als dat nodig mocht zijn. Fysiopracticum 'De Wieksloot', Wieksloterweg OZ 73, is bereik baar via SS 6011069. En er is rui me parkeergelegenheid! In de dagen rond de midzomer, op donderdag 17, vrijdag 25 en zaterdag 26 juni, gaat Toneel groep de Droom in het schitte rende openluchttheater Cabrio op herhaling. Na het 'Soester debuut' van vorig jaar wordt nu gedurende liefst drie avonden een nieuwe Shakespeare-pro- ductie op de planken gebracht: 'Pericles, Prins van Tyrus'. Voor de Droom is deze roman tische tragikomedie de twaalf de openluchtproductie en de tweede in Cabrio. Pericles, Prins van Tyrus is een laat stuk van Shakespeare dat geba seerd is op de middeleeuwse le gende Apollonius, Prins van Tyrus en dat daarnaast vele verwijzingen bevat naar de Odyssee van Home rus en het bijbelboek Job. Naar goede Shakespcariaanse traditie zit het stuk boordevol verrassende wendingen, waarbij uiteindelijk niets is wat het op het eerste ge zicht lijkt en waarbij de personages voortdurend in verwarring verke ren. De enige die lijkt tc weten wat er zich feitelijk afspeelt, is de zon derlinge man die aan de touwtjes trekt. Een opvoering van Toneelgroep de Droom en het Droomkoor in de unieke openlucht-ambiance van Cabrio staat, zoals in 2003 ander maal bleek, borg voor een niet te missen ervaring. Een jaar geleden kreeg de groep honderden paren landen enthousiast op elkaar voor 'Measure for Measure' en ook.de pers liet zich niet onbetuigd. De nieuwe productie Pericles, op nieuw omkaderd door gedegen professionals als Jacolien Schepers [regie), Greet Wijnmalen (vormge ving), Norien Siemons (muzikale omlijsting) en Willem de Vries (bewerking), belooft door zijn ge durfde en vernieuwende aanpak zelfs nóg meer vuurwerk. Picknick fJet is stilaan traditie geworden dat het publiek bij de voorstellingen van de Droom op de tribunes pick nickt. Om die reden gaan de deu ren van het theater om 19:00 uur al open; de voorstelling begint tel kens om 20:30 uur. Het is aan te raden om, behalve een eventuele picknickmand, in elk geval een zit kussentje en iets tegen de muggen mee te nemen. Vorig jaar vonden honderden toe schouwers hun weg naar open luchttheater Cabrio. Parkeren (gra tis) is geen probleem, maar om te leurstelling en lang wachten aan de kassa te voorkomen, raadt de Droom belangstellenden aan tijdig kaarten (a 9,00 p.p.) te bestel len. Dat gaat het snelst en het ge makkelijkst via de website van de Toneelgroep: www.de-droom.nl, waar ook informatie te vinden is over de productie en de locatie. Wie niet beschikt over internet kan ook op werkdagen van 19:00 tot 21:00 uur via 88 (035) 5260649 reserveren. In de komende weken zal het Droomkoor uit Soest mede werking verlenen aan de drie uitvoeringen van het toneel stuk 'Pericles, Prins van Tyrus' van Shakespeare in Cabrio. Het koor is ontstaan uit een projectkoor dat vorig jaar spe ciaal geformeerd is om samen te werken met Toneelgroep De Droom. Het Droomkoor staat onder lei ding van Norien Siemons, die werkzaam is als musicus in Soest. Zij vindt het een uitdaging om, in nauwe samenwerking met regis seur Jacolien Schepers, de muziek zodanig te verwerken in het to neelstuk dat er een organisch en zeer verrassend geheel ontstaat. Er ontstaat zo een bruisende samen werking in de groep. Op donderdag 17 juni gaat in Ca brio de voorstelling 'Pericles, Prins van Tyrus' in première. Willem de Vries heeft deze romantische tra gikomedie bewerkt voor toneel groep De Droom en onder regie van Jacolien Schepers zal De Droom dit jaar weer schitteren in drie voorstellingen, op donderdag 17, vrijdag 25 en zaterdag 26 juni, telkens vanaf 20:30 uur. De toe gangsprijs is 9,00. Kaarten be stellen via www.de-droom.nl of 88 (035)5260649. In de galerie/beeldentuin van kunststichting Hazart hebben de beide perfectionisten Ali van den Berg en Jan Hazelaar tot en met 2 oktober 2004 een overweldigende taptoe inge richt van wisselende kwaliteit. Deze expositie is een histori sche optocht van 136 kunstob jecten van de Amsterdamse beeldhouwer Eric Claus. Een bronzen scala van opmerkelij ke creaties uit de geschiedenis van Sisyphus, Odysseus, Nietzsche, Troje, Erasmus, Eva, het laatste avondmaal, 11 september, Fou- cault en andere inspiratiebronnen uit de mythologie, de filosofie, de Commedia dellArte en de natuur. In de inmiddels volmaakte tuin in Park Klein Engendaal aan de Pim pelmees zijn buiten dertig kolossa le beelden tc zien, binnen de klei nere beelden, tientallen penningen en enkele schilderijen van een kun stenaar die beschikt over een to meloze energie en vaak bekroond vakmanschap. Het mooiste pronkstuk van deze statische parade is wel 'De Dijk', een subtiele compositie van een voudige schoonheid. Helaas was de catalogus van deze tentoonstel ling nog niet klaar. 'Vadertje Drees' is een sculptuur van ijzer, dat ongetwijfeld de aandacht trok van Wim Kok en zijn echtgenote, die zich beiden onder de talrijke kunstliefhebbers bevonden, die de vernissage vrijdagavond 11 juni bijwoonden. Bronzen Pierrots, Servetta's, Har- lekino's, Predclla's, Pulcinella's, hoerenlopers, wandelaars, uilen en wespen bevolken deze zomer dit kunstencentrum in het 975-jarige Soest. Een hoogtepunt in de lokale feestvreugde, waar iedereen naar toe moet. Dat de Hazelaar vorige week niet genoemd werd in de toptien beeldentuinen van Neder land in NRC-Handclsblad zal wel te wijten zijn aan 'slordige nalatig heid' waarvan Soest af en toe de dupe is in de pers. De zonnige opening werd feestelijk opgeluisterd door de Amsterdam se Klezmerband. Te betreuren was het droevige optreden van de ko mediant Dottore Jacopo di Frisia met een nietszeggend woordenspel waar de flauwiteit van afdroop. De expositie is gratis toegankelijk op dinsdag tot en met vrijdag van 10:00 tot 17:00 uur. Zaterdag van 10:00 tot 16:00 uur cn verder op afspraak. Gesloten op zondag en maandag. J.V. Met krijt kan vanaf 12:00 uur het asfalt worden voorzien van teke ningen. Voor elke deelnemer schenkt de Winkelkring Van Weedestraat 5 euro aan de stich ting die wensen vervult van kinde ren met een levensbedreigende ziekte. Het straattekenen duurt tot 16:00 uur en direct daarna worden de mooiste resultaten beloond met een prijs. Ook volwassenen mogen meedoen, want dan kan een hoge re opbrengst voor Doe een Wens worden gerealiseerd. De stichting krijgt als enige onthef fing om met een promotiewagen de winkelstraat in te rijden, want uiteraard wil ze zoveel mogelijk nieuwe donateurs 25,00 of meer per jaar) werven. Om de ac tie kracht bij te zetten, wordt dc straat versierd met vlaggen, ballon nen en wat al niet meer. Boven dien zal een highschooiband uit de Verenigde Staten tussen twaalf cn vier gratis optreden. Deze Charity Band toert onder lei ding van oprichter en dirigent Danny Lieberman door Europa en geeft op tal van locaties liefdadig heidsconcerten, allemaal ten bate van Doe een Wens. Lieberman was voorzitter van de internationa le Make a Wish organisatie. De Big Band zal nummers van onder anderen The Beatles, Paul Simon en Elton John spelen, de Jazz Band laat onder meer songs uit bekende musicals horen. Ter ondersteuning van het goede doel blaast ook de Big Band Blow van PVO haar partijtje mee. De muzikanten zijn te beluisteren tus sen 11:00-11:45, 14:00-14:30 en 10:00-16:30 uur. Het repertoire van de band, die onder leiding staat van Elwin van der Molen, behelst onder meer jazz, funk, bal- lads en ritme 8c blues. Aanwezig is ook de Stichting Hos- pice die in Soest ijvert voor dc rea lisatie van een woonvorm waar ter minale patiënten hun laatste le vensfase kunnen doorbrengen. Vrijwilligers van de stichting be mannen zaterdag een kraam, waar in informatie te verkrijgen is over dit project waarvoor nog ongeveer 500 duizend euro nodig is. De Lions Club Eemland komt in de Van Weedestraat promotic ma ken voor haar benefietconcert dat in september zal plaatsvinden. De speciale dag is door de winkel kring georganiseerd in het kader van Soest 975 jaar. De onderne mers bedachten dat het een prima idee was om een goed doel in het middelpunt te zetten. Doe een Wens zal daarom tussen 11:30 cn 16:30 uur prominent aanwezig zijn in de winkelstraat om haar doel stellingen en activiteiten onder de aandacht van het publiek te bren gen. Doe een Wens zet zich in voor kin deren van drie tot en met achttien jaar. Door een wens te vervullen tracht ze blijdschap cn kracht te brengen in een moeilijke periode 'Pericles, Prins van Tyrus' van William Shakespeare door Toneelgroep de Droom en het Droomkoor. Regie: Ja colien Schepers; muzikale leiding: No rien Siemons; vormgeving: Greet Wijnmalen, bewerking: Willem de Vries. Donderdag 17, vrijdag 25 za terdag 26 juni 2004, openluchttheater Cabrio. Soesterberesestraat 140 'Weet u het laat het is?' was de vraag aan de lezers van de krant. Beeldend kunstenaar Tcfn P&auw maakte voor het Gultuurfestival 2004 vanaf de toren van de Oude Kerk een foto waarop de schaduw tot diep in de polder te zien was. Hoe laat werd die foto genomen, was de vraag. Het Cultuurplatform verspreidde enkele honderden van die foto's in Soest en Soesterberg en deze krant publiceerde de foto tweemaal. Er werd heftig op gerea geerd. De oplossingen liepen nogal uiteen. Winnaar werd de heer Be rends uit Soest. Hij raadde op twee minuten nauwkeurig het tijdstip waarop de foto werd gemaakt: 16.23 uur; zijn schatting wasl6:25 uur. De winnaar ontving een inge lijste vergroting van de originele foto tijdens het Cultuurfestival uit handen van burgemeester Janssen. Soester Courant elke woensdag een belevenis! In de komende week biedt 'Betrap Eemland', onderdeel van de be kende fietsboot van de Eemlijn, weer aantrekkelijke begeleide fiets- excursies aan. Zondag 20 juni: Rondrit Baarn- Baam. Onderweg fietst men een stukje langs de Eem en vandaar verder door de mooie bosrijke omgeving rond Baarn. De tocht begint bij Taveerne Eemlust in Baarn (Eem- weg 72) om 11:30 uur (aanslui tend op de aankomst van de fiets boot). De fietstocht voert langs de naald en Paleis Soestdijk, door de Lage Vuursche en naar Kasteel Groeneveld. Daar is gelegenheid om een van de tentoonstellingen in het kasteel te bekijken, de kruiden tuin te bezoeken of een wandeling door de kasteeltuin te maken. Na een uur wordt de terugtocht naar Taveerne Eemlust hervat, waar mensen die dat willen om 16:00 uur weer met de fietsboot naar huis kunnen terugvaren. Woensdag 23 juni: theetuin Eeinnes/Hilversumse Hei. Vanaf Taveerne Eemlust gaat de fietstocht door de polder naar de theetuin/annex bloemenkwekerij ten noorden van Eemnes. Men kan hier rondkijken (een andere keer een mooi boeket plukken) en iets gebruiken. Daarna wordt gefietst naar Blaricum en via Laren komt men bij restaurant 't Bluk op de Hilversumse Heide met grafheu vels. Vandaar wordt teruggefietst naar Taveerne Eemlust en kan desgewenst weer de fietsboot wor den genomen. Fietsers kunnen in Amersfoort (.10:00 uur) en Soest (10:45 uur) de fietsboot nemen naar het vertrekpunt van deze fietstocht in Baarn. De fietstocht start in Baarn bij de opstapplaats van de fietsboot om 11:30 uur. Het is vorige week de hele week feest geweest voor de bewoners van Mariënburg. Omdat het woonzorgcentrum 25 jaar be staat hadden de medewerkers verschillende activiteiten geor ganiseerd om dit met de bewo ners te vieren. De feestweek werd vorige week vrijdag afgesloten met een tuin feest onder het motto: 'Gewoon gezellig'. Aan de voorkant van Mariënburg waren stoelen en tafel tjes neergezet en liepen de mede werkers rond als obers om de be woners van allerlei lekkernijen te voorzien. Vooral de poffertjes wa ren populair onder de aanwezigen. Ook de Hollandse Nieuwe konden de bejaarden erg waarderen. Terwijl de ouderen zaten te genie ten van hun hapje en drankje, wer den er verschillende optredens ge geven door de medewerkers van Mariënburg. De kok vormde sa men met een oud-medewerker een band. Normaal staat hij in de keu ken, maar nu zong hij de sterren van de hemel en bracht samen met de toetsenist allerlei bekende num mers ten gehore. De bewoners ge noten hier zichtbaar van en een enkeling neuriede zelfs mee met de oude nummers. Onder de medewerkers van het woonzorgcentrum zitten klaarblij kelijk veel mensen met verborgen talenten. Een meisje playbackte af en toe mee met een nummer, maar als je dat niet wist zou je denken dat ze echt zong. Verder liet een ander personeelslid van Mariën burg zien hoe goed zij kon twirlen: met een soort majorettestok aller lei kunstjes uitvoeren op opzwe pende muziek. 'In teamverband is Sandra Nederlands kampioen twir- ling', vertelt mevrouw Lamé, direc trice van Mariënburg. Ze is best trots op wat de mede werkers de afgelopen week hebben gedaan voor de bewoners. De feestweek begon zaterdag met een eucharistieviering. De dag erna was de Drum en Showband MCC Laren op bezoek. Maandag aten In een deel van zowel de Van Weedestraat als de Burgemees ter Grothestraat staat zaterdag 19 juni alles in het teken van de Stichting Doe een Wens. Tus sen de rotonde en de kruising met de Stadhouderslaan wordt do rijbaan afgesloten, zodat de activiteiten ongestoord kunnen plaatsvinden. Donderdag konden de bewoners een concert van BMOL Vocaal, een koor bestaande uit ongeveer zestig zangers en zangeressen, bij wonen in de Mariakerk. De vol- 5-603 27 37 NU GRATIS TAS bij: HP Camera R707 informatie: Aolenbeek en Assurantiemakelaars J-601 13 04 ;rd- jySjVJUTJTTJUVliS Jitii ichuur in diepe lilet, riante woonk. v.v. luxe keuken (2001) v.v. ovisiekast, bijkeuken, jin. Verd.: 4 slaapk. resp. louche, wastafel en toilet. f, 5° slaapk. met dakkapel 7 m2. inh. ca. 475 m3. ■rans eiken vloer, serre ip. ca. 8,5,10 en en terrein. Perc.opp.

Soester Courant | 2004 | | pagina 17